0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #280 -: Октомври 21, 2008, 12:23:13 pm »
Докторе, чета и чувам противоречиви мнения за това какви трябва да са детските обувки, за да се избегне плоскостъпието. Меки или твърди подметки? Задължително ли е да са с анатомична или ортопедична стелка?
Вчера взех с мека подметка, но без стелка, та ако трябва, да ходя да ги сменя  :?

Благодаря & хубав ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #281 -: Октомври 21, 2008, 12:27:12 pm »
Твърда подметка. Не тип "маратонки".
Ортопедични стелки се ползват при проблеми.
Детските стелки имат едно възвишение от вътрешната им страна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #282 -: Октомври 21, 2008, 12:36:59 pm »
ОК, благодаря! Ще ги сменя значи.
Изцяло ли да се избягва меката подметка? Пантофите й за по вкъщи са меки; не съм виждала да продават пантофи с твърда подметка...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #283 -: Октомври 21, 2008, 12:53:59 pm »
Да, но не за домашните обувчици.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #284 -: Октомври 21, 2008, 16:38:36 pm »
Здравейте докторе!
Отдавна не съм ви притеснявала с моите въпроси! :D
Сега обаче ще питам!
На едната ми дъщеричка забелязах оня ден,нещо червено на пъпчето!
На самото пъпче,отвътре нещо като възпаление?
Малко е но ме притесни!
Какво може да е това?
Благодаря ви предварително!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #285 -: Октомври 21, 2008, 16:43:02 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #286 -: Октомври 21, 2008, 16:50:46 pm »
Утре ще ви пратя!
Благодаря ви!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #287 -: Октомври 21, 2008, 21:29:52 pm »
Докторе, да се отчета: даваме Зинат-а в предписаната от Вас доза. Хремата леко намаля,започна да яде, но е някак си вял.
Два въпроса:
1. Понеже става въпрос за гърлена инфекция, а все още ползваме биберон и залъгалка , трябва ли да ги стерилизирам поне веднъж дневно?
2.  Образовам се в нет-а къде може да се прави качествена и адекватна МБ и чета:

"Микробиологична лаборатория към Пета МБАЛ София:
Екcпpecнa диагностика на хемокултури, апарат за идeнтификация на изолираните патогени и определяне тяхната чувствителност към антибиотици (mini Api). идентификация на причинителите от сем. Enterobacteriacea -113 вида, гъби - 63 вида, Staphilococcus -56, Streptococcus - 56, Анаеробни 6aктерии - 76 вида, за 2 часа - Neisseria, Haemophilus и Branchamella catarrhalis. Определяне на антибиотична чувствителност за 4 часа. Серологични изследвания - AST, WR, Paul Bunnel."

Какво е mini Api?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #288 -: Октомври 21, 2008, 22:52:09 pm »
1.Да
2.mini Api е тестова система на  фирмата Biomerieux за индентификация и определяне АБ чувствителност на изолираните щамове чрез използване на т.нар API strips. Доста съвременно, междувпрочем... тук се работи със същото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #289 -: Октомври 22, 2008, 16:12:23 pm »
здравейте,докторе.пиша от името на моя приятелка,която е много притеснена и в "задънена улица".става въпрос за момиченце на 5 години и половина.юли месец вдигна температура и повръщаше,направиха изследване 21 левкоцита в кръвта и 10-15 еритроцита в урината.казаха им уроинфекция.10 дни пи зинат и се оправи.междувременно два ехографски прегледа,които не показват нищо смущаващо.тогава в стерилната урина не се изолира бактерия,и докторкота смята,че е повлияла едната доза зинат.от тогава на 15 дни пускат стерилна урина и нищо.преди седмица майката забелязва зачервяване в областта на срамните устни и ануса.взе се секрет от влагалището и се изолира ешехерия коли.назначен е бисептол.според лекуващият лекар бактерията идва от акото.междувременно в този период от 3 месеца,детето много често пребледнява за секунди и това придружено със силно гадене.кажете какво друго да се изследва и наистина ли тази бактерия идва от акото след като те поддържат изрядна хигиена след всяко посещение в тоалета.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #290 -: Октомври 22, 2008, 17:37:36 pm »
Здравейте, д-р Birdie,
един факт от горния постинг провокира питането ми: Възможно ли е на малки момичета да се взема влагалищен секрет? Защото в АГ болница на този въпрос ми отговориха, че не може заради наличието на химен. Питам просто информативно, за щастие за сега нямаме проблем, но имам две момичета и ми е интересно да знам.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #291 -: Октомври 22, 2008, 23:23:52 pm »
Ами не е възможно.
Вземат от "някъде", където по принцип има замърсяване, после го кръщават всякак си. Още по-важно-детето е без симптоми и му започват "лечения".
Това са страшно порочни неща.
За каква влагалищна инфекция да става въпрос, щом детето изобщо няма симптоми на влагалищна инфекция??
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 23:31:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #292 -: Октомври 22, 2008, 23:30:05 pm »
здравейте,докторе.пиша от името на моя приятелка,която е много притеснена и в "задънена улица".става въпрос за момиченце на 5 години и половина.юли месец вдигна температура и повръщаше,направиха изследване 21 левкоцита в кръвта и 10-15 еритроцита в урината.казаха им уроинфекция.10 дни пи зинат и се оправи.междувременно два ехографски прегледа,които не показват нищо смущаващо.тогава в стерилната урина не се изолира бактерия,и докторкота смята,че е повлияла едната доза зинат.от тогава на 15 дни пускат стерилна урина и нищо.преди седмица майката забелязва зачервяване в областта на срамните устни и ануса.взе се секрет от влагалището и се изолира ешехерия коли.назначен е бисептол.според лекуващият лекар бактерията идва от акото.междувременно в този период от 3 месеца,детето много често пребледнява за секунди и това придружено със силно гадене.кажете какво друго да се изследва и наистина ли тази бактерия идва от акото след като те поддържат изрядна хигиена след всяко посещение в тоалета.
Може ли по-подробно за това "пребледняване"?
Не мисля че взетият по този начин секрет е показателен за каквото и да е било.
Още повече че не е влагалищен, а от кожна област буквално "вряща" от всякакъв тип микробна флора.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #293 -: Октомври 23, 2008, 09:14:59 am »
Секрета е взет от влагалището от детски гинеколог.Симптомите са само леко зачервени срамни устни.За пребледняването,ами веднъж пребледня пред мен и ще ви опиша аз какво видях.Стоях ме на масата аз и предложих да си вземе от храната,тя посегна но в един момент стана бяла като платно и каза не благодаря,това траеше около минута.След ,което започна отново да си възвръща руменината но заедно с изпотяване.Като я попитах ме какво и е,каза тежко ми е на корема.Това пребледняване е зачестило напоследък,последния път е било докато са пътували в колата тогава казала ,че и е усилно от топлото,но според майката изобщо не е било толкова топло.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #294 -: Октомври 23, 2008, 13:43:55 pm »
Не мисля че този секрет е показателен за нещо.
Ако сте сигурни че детето няма уроинфекция, би трябвало да обърнете внимание на тези "пребледнявания"-това има широка гама състояния,които трябва да се изключат.
Има форми на епилепсия, протичащи така, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #295 -: Октомври 23, 2008, 14:08:08 pm »
Според Вас щом урината е чиста,този секрет не означава нищо.Трябва ли да спрат приема на бисептол в този случай.Лекарката е казала,че инфекцията може да тръгне пак нагоре и да стане уроинфекция.Към какъв специалист трябва да се обърнат за това пребледняване.Благодаря Ви за отговорите.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #296 -: Октомври 23, 2008, 14:35:42 pm »
Доктор Бърди,
дъщеря ми, на година и два месеца, снощи вдигна темп 38градуса.Няма хрема, поне нищо не изтича от носа, от известно време си тъкаше ушите, но не отдавах голямо значение.Личния ни лекар ни посети снощи веднага след като и се обадих - гърди чисти, зачервено гърло и стичащи се в гърлото от носа гъсти секрети.Уши не погледна, но днес ни прати на УНГ.За температурата каза да давам панадол и нурофен и в ушите отипакс за всеки случай.Днес сутринта темп беше 38,2, дадох нурофен,в 13ч - 37,5, дадох панадол.
Днес от прегледа при УНГ - червено гърло и уши, за носа нищо не каза.За секрета от гърлото и носа - в понеделник.Изписа Зинат в случай,че продължава с високата темп, която трудно пада,Ериус /това пък защо?/и капки за уши Цилоксан.
Как мислите, адекватно ли е назнченото лечение?
Какво да правя с антибиотика, не ми се иска да го давам преди резултата от секрета,но пък се и притеснявм да не стане по-зле?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #297 -: Октомври 23, 2008, 14:48:26 pm »
Според Вас щом урината е чиста,този секрет не означава нищо.Трябва ли да спрат приема на бисептол в този случай.Лекарката е казала,че инфекцията може да тръгне пак нагоре и да стане уроинфекция.Към какъв специалист трябва да се обърнат за това пребледняване.Благодаря Ви за отговорите.
Получените от Вас резултати не са нито уроинфекция, нито влагалищна такава, при (-) посявки и липса на други оплаквания.
По добре седящи бани с Бетадин и грижа за кожата в тази област, отколкото Антибиотик.

Трябва да обсъдите с педиатър и евентуално с невролог, да се оцени това "прибледняване" и да се направи ЕЕГ и други (по преценка) изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #298 -: Октомври 23, 2008, 15:16:35 pm »
Доктор Бърди,
дъщеря ми, на година и два месеца, снощи вдигна темп 38градуса.Няма хрема, поне нищо не изтича от носа, от известно време си тъкаше ушите, но не отдавах голямо значение.Личния ни лекар ни посети снощи веднага след като и се обадих - гърди чисти, зачервено гърло и стичащи се в гърлото от носа гъсти секрети.Уши не погледна, но днес ни прати на УНГ.За температурата каза да давам панадол и нурофен и в ушите отипакс за всеки случай.Днес сутринта темп беше 38,2, дадох нурофен,в 13ч - 37,5, дадох панадол.
Днес от прегледа при УНГ - червено гърло и уши, за носа нищо не каза.За секрета от гърлото и носа - в понеделник.Изписа Зинат в случай,че продължава с високата темп, която трудно пада,Ериус /това пък защо?/и капки за уши Цилоксан.
Как мислите, адекватно ли е назнченото лечение?
Какво да правя с антибиотика, не ми се иска да го давам преди резултата от секрета,но пък се и притеснявм да не стане по-зле?
Има ли отит, или няма отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #299 -: Октомври 23, 2008, 16:09:44 pm »
Не знам! Каза само това, което написах - зачервени са и двете уши!