0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #340 -: Октомври 25, 2008, 15:31:09 pm »
Добър ден докторе, Тони отново е с диария  :( :x

Вчера когато ви писах за маслините забелязах обилната слуз в изпражненията и дадох Смекта. Вечерта баба му го е хранила с всевъзможни неща, като кисело мляко с бисквити, кашкавал, краставица, хляб, ябълка, кисело мляко. Нощта беше много неспокоен, сутринта отново слузести все още кашави изпражнения, които до преди малко бяха обилни. Последното вече беше по рядко и със слуз. От сутринта съм дала две дози Смекта и Хидрасек. Има болки и засилена чуваема пересталтика. Все още има някакъв апетит и пожела да яде краставица, кашкавал, хляба и бананова каша с грис на Хумана. Всичко по много малко. За готвено е ясно.
Какъв е въпроси ми, ще се попитате. Тези симптоми се повтарят от точно преди месец, когато бях давала няколко дни витамини Саностол и предната вечер маслини.
Сега ситуацията е същата, преди два дни яде маслини и от неделя давам витамини Саностол.
Дали е възможно това да е реакция на непоносимост към нещо от витамините/маслините или е лепнал третия подред вирус от яслата?
За съжаление много съвпадения има, пък и все още този ентеровирус е на "мода" в Бг.
Правя посявки при всяка диария и досега винаги са били (-), за съжаление най рано мога вече в понеделник да пусна.
При тази ситуация кога е най целесъобразно смяната на АМ Нестле Джуниър 1+ с АЛ110? 
Температура не е вдигал и няма в момента, но от два дни ми се струва е по блед и жълт. Не е повръщал до момента.
От месец април това е 4-тата диария, като от юли е третата. С оглед на тези зачестявание, какво бихте ме посъветвали да предприема?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #341 -: Октомври 25, 2008, 15:49:10 pm »
Настойчиво моля да не давате панически лекарства!!
За какво Ви са тези Смекти и Хидрасек, щом е ясно че е преял.

"Вечерта баба му го е хранила с всевъзможни неща, като кисело мляко с бисквити, кашкавал, краставица, хляб, ябълка, кисело мляко."

Оставете го!
Наблюдавайте само, но без паника, и без повече лекарства. За сега!
Не пипайте още млеката.

Преял е, вероятно. Той като Ви вижда бяга от лъжицата, но с други хора явно "компенсира". :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #342 -: Октомври 25, 2008, 15:56:11 pm »
Преял е, вероятно. Той като Ви вижда бяга от лъжицата, но с други хора явно "компенсира". :)

Хм ОК, ще наблюдавам, но докога да не предприемам нищо, пък и го боли? Той не яде големи количества, просто все иска и хленчи за нещо хапва по малко оставя го и така до следващото.
А готвено освен епизодите в яслата от никой не иска да яде, не само от мен. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #343 -: Октомври 25, 2008, 15:59:09 pm »
Оставете го до вечерта без нищо.
НЕ му давайте "да гризка" на всеки 10 минути разни неща.

Ами за да яде толкова неща от баба му за един следобед... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #344 -: Октомври 25, 2008, 16:02:18 pm »
Добър ден, докторе,
от снощи и ние сме с диария.Предполагам, че е провокирана от антибиотика /възможно ли е? /Педиатъра ни каза да спирам АМ, което не мисла за редно,препоръча диета картофи, ориз и сухари - за това знам какво ви е мнението и съм напълно съгласна, така че отпадалПрепоръча чай от шипки и същевременно по-малко течности.Какво мислите за това и изобщо нужно ли е да првя каквото и да било или да давам хидрасек?
Извинявайте, че Ви занимавам последните дни,но се доверявам повече на Вас, отколкото на педиатъра ни!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #345 -: Октомври 25, 2008, 16:04:54 pm »
Никакви диети!
Ако е от АБ, и се повтаря в следващите дози, сменете го.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #346 -: Октомври 25, 2008, 17:52:28 pm »
Здравейте Докторе!
Моля ви за съвет. Миналата седмица ви писах за моето момиченце което от началото на септември до сега постоянно боледува. Преди 3 дни спряхме Панцефа, който пи 10 дни, а лекувахме незнайно какво,имаше СУЕ40 и високи лимфоцити. Днес отново има температура от сутринта. Тогава ви писах че има някаква вирусна инфекция неуточнена. Моля да ме посаветвъте какво изследване да направим, за да разберем какъв е вируса и евентуално да ми кажете какъв може да е бъде. Кой е този вирус който си се активира сам когато му скимне и си живее в нея.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #347 -: Октомври 25, 2008, 18:00:18 pm »
Благодаря Ви много докторе!
Приятна вечер!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #348 -: Октомври 25, 2008, 18:05:40 pm »
Докторе, имам въпрос пак за конюктивита на Мая.
Купих Tobral (тукашен еквивалент Тобрекс), но още не съм го слагала по съвет на аптекарката - бил силен антибиотик, а за нашия случай било достатъчно редовно почистване с лайка или с физиологичен разтвор. Възможно ли е наистина да мине без капките? Засега не забелязвам подобрение. Очите не са зачервени, но си се отделя секрет.

Поздрави & хубава вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #349 -: Октомври 25, 2008, 19:13:25 pm »
Може да капнете ден само, по три пъти дневно.
Е, чак толкова "силен" не е... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #350 -: Октомври 25, 2008, 19:14:41 pm »
Здравейте Докторе!
Моля ви за съвет. Миналата седмица ви писах за моето момиченце което от началото на септември до сега постоянно боледува. Преди 3 дни спряхме Панцефа, който пи 10 дни, а лекувахме незнайно какво,имаше СУЕ40 и високи лимфоцити. Днес отново има температура от сутринта. Тогава ви писах че има някаква вирусна инфекция неуточнена. Моля да ме посъветвате какво изследване да направим, за да разберем какъв е вируса и евентуално да ми кажете какъв може да е бъде. Кой е този вирус който си се активира сам когато му скимне и си живее в нея.
Посявка на урина и на секрет нос/гърло?
Отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #351 -: Октомври 25, 2008, 20:12:57 pm »
Всичко беше отрицателно преди да започнем антибиотика! Единствено хемокултура и виросологично изследане не е правено.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #352 -: Октомври 26, 2008, 11:27:00 am »
Здравейте докторе!
Какво бихте ми предложили за кашлица и запушено носле?
От три дена сме със запушени нослета,а от вчера и кашлица,
суха беше,но сутринта едната ми бебка имаше храчки и повърна даже от тях!
А може да са и от нослето.
Благодаря ви!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #353 -: Октомври 26, 2008, 11:49:09 am »
Всичко беше отрицателно преди да започнем антибиотика! Единствено хемокултура и виросологично изследане не е правено.
Има протокол за уточняване на Температура с неизвестен произход... .
Обикновено правим изследванията по него, + вирусологичен пакет (Епщайн-Бар, Токсо, ЦМВ)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #354 -: Октомври 26, 2008, 11:49:46 am »
Здравейте докторе!
Какво бихте ми предложили за кашлица и запушено носле?
От три дена сме със запушени нослета,а от вчера и кашлица,
суха беше,но сутринта едната ми бебка имаше храчки и повърна даже от тях!
А може да са и от нослето.
Благодаря ви!
Бих Ви предложил да заведете да прегледат децата :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #355 -: Октомври 26, 2008, 12:29:43 pm »
Здравейте докторе, в сряда трябваше да ваксинираме детето с пентаксим, но като отидохме споменах, че бабата я заболяло силно гърлото , а бяха заедно с малката цял ден. Док. дори не я прегледа, а каза да отложиме за няколко дни, да не да ги съчетаеме нещата...За сега Стаси е добре име е яд, че не направихме ваксината, писна ми от отлагания...дано останеме здрави до вторник....много грипозни времена настанаха.

Но имам едно притеснение, ваксината беше извън хладилника около 1 час...сега не са жеги. ама и не е 8 градуса навън, а 16... За боклука ли е ваксината или става още?

И друго питане може ли да се дава майонеза на толкова малко ( или голямо) дете? Тя ми е капризна на ядене, но определено й харесва майонезата и си мислех да я смесвам с извара за сандвичи...но не знам безопасно ли е?

Благодаря Ви !
Мисля е годна все още.
Майонеза може, но не е подходяща храна.

Докторе, за ваксината все пак, да я ползваме ли или....ако е "дефектирала" какво може да причини?

А относни грипната вълна, май добре че не бихме вак., защото аз днес вече съм болна.....:( и в този смисъл колко дена след моето оздравяване и на детето, в случай че се разболее може да се ваксинираме?

Имам в предвид пентаксима , който е бил извън хладилника около 1 час, проблем ли е или не, възможно ли е да се е развалила? И колко дни след оздравяване бихме могли да направиме ваксината?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #356 -: Октомври 26, 2008, 15:26:45 pm »
Да се отчетем и ние. От обяд вчера, до момента Тони вече няма апетит, но продължава да хленчи и посочва, че уж е гладен, но в крайна сметка нищо не пожелава да хапне.Вчера след двете дози Смекта до обяд, дадох за през нощта още една.Спа спокойно, като в 6 ч. изпи 180 АМ и търсеще още. Имаме до момента едно твърдо и оскъдно изхождане и едно кашесто отново със слуз. Лекарства не съм давал днес. Определено незнам как да захраня това дете, след като получавам отказ от всичко. Хапвал е днес сутришното АМ, 60-80 гр. ябълкова каша на Хумана и един йогурт с боровинка на Нестле 100 гр.. Има газове и спазми, но не много чести.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #357 -: Октомври 26, 2008, 16:00:13 pm »
Може ли да го оставите за малко при баба, посочвайки ТОЧНО какво да му приготви?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #358 -: Октомври 26, 2008, 16:42:20 pm »
Може ли да го оставите за малко при баба, посочвайки ТОЧНО какво да му приготви?

За съжаление не и двете са работни.

Преди малко се събуди със силни болки и газове. Да давам ли лекарства и ако да какви, освен Смекта за болки, какво друго може? Еспумизан?

П.П. Докторе Тони изпадна в криза, не спира да крещи и реве. Посочва хладилника и шкафа отварям му ги, следва дране от рев. Посочва с ръце, че го няма. Аз определено немога да разбера какво го няма и предлагам да си избере, уж ми показва че е гладен, а реве. Ще се опитам да го успокоя и тогава да предложа, но се виждам в чудо.
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 17:42:02 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #359 -: Октомври 27, 2008, 08:14:07 am »
Здравейте, Birdie...въпросът ми е дали Превенар се бие на същото място като Тетраксим. Дъщеря ми е доста слаба - 10,5 кг. на 2 год. и 3мес. Къде бихте ме посъветвали да я поставим - в крачето или ръчичката. Има ли нещо, за което трябва да обърна специално внимание на сестрата, освен предварителното затопляне? Както знаете тук ваксината е нова и се опасявам, че нямат достатъчно опит при поставянето и. Благодаря предварително.