0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #440 -: Декември 18, 2008, 20:55:11 pm »
Детето отнякъде е в непрекъснат контакт със Стрептокок.
Някой в обкръжението има.
Без да откриете това, лечението е без траен ефект.
Но наистина трябва да се лекува с АБ- не може да оставите със Стрептокок така.

Много оххх да излеза на глава с педиатърката и баба му в къщи...

А от изброните антибиотици по антибиограмата - какво ще препочате и в каква дозировка?
Мораксела и Стрептокок са две кардинално различни неща за да се подбере лечение.
Азитромицин би бил добър избор що се касае до Стрептокок.
Но както знаете, имат навик да правят "тесни" Антибиограми.
Без да откриете носителя, лечението е без траен ефект.
Дете,което не посещава детска градина няма откъде все да е с положителни посявки.

Седя, дзверя се над изследванията и аз не мога да го проумея. Като ги разглеждам по-внимателно , на носния секрет от втората лаборатория пише оскъдно количество S veridans без АБ, защото била в оскъдно количество /аз първоначално я взех за S epidermitis/.
Просто вече не знам къде да дам МБ в Сф.
А иначе на детето не са му спестени социални контакти - детски клуб, срещи с връстници...
Абсолютно съм съгласна с вас, май пак ще даваме МБ след празниците, защото пък ако не е Стрептокок, а може и да не е Мораксела, а нещо друго ... Иначе нахалост се дава АБ.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #441 -: Декември 18, 2008, 21:16:12 pm »
Докторе, радвам се че отново сте тук.
Поздрави!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #442 -: Декември 19, 2008, 15:03:41 pm »
Лейди, защо не пробваш лабораторията в нац. център за паразитни болести? от моя опит с МБ, аз само на тях имам някакво доверие в резултатите.
*

    Анонимен

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #443 -: Декември 19, 2008, 15:45:35 pm »
Здравейте докторе,ще съм благодарна ако ми отговорите на въпроса

Имам дъщеря на 1.2г и от 3 денонощия рязко вдига температура до 39.5 сваляме я криво ляво с Панадол Нурофен през устата а сега и със свещички.Личният я преглежда всеки ден на първият установи зачервено гърло,иначе детето нито кашля нито киха няма секрет от носа нищо освен температура.Днес бяхме пак на преглед гърдите са чисти дори гърлото вече не било толкова червено,но ето пак вдигнагме 39 свалихме до 38.5 сега спи и се е изпотила,ще гледам да я преоблеча всеки момент.
Моля за съвет какви са според вас прогнозите на къде ще тръгнем след тази висока температура.С личния изчакваме за антибиотик за сега.Според него сега имало вирус протичащ по този начин първите дни само висока температура а след това няма вече температура а идват кашлицата и секретите от носа.Незнам за първи път имам проблем с детето и сам вече в стрес.Извинетеза дългия пост.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #444 -: Декември 19, 2008, 17:57:12 pm »
Направете посявки на урина+ такива на секрет (носен,гърлен).
Ако можете да направите Стреп-тест->> още по-добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #445 -: Декември 19, 2008, 19:20:59 pm »
Докторе, добре сте ни дошъл отново. Много липсвахте във форума.

Не ми се искаше да Ви притеснявам, но не мога да издържа  :oops:

Имам едно питане
Ако детето е яло нещо ново и след поне 6 часа на бузата се видят малки, с големината на пъпки червени петна, това може ли да е реакция от храната?
Кожата е абсолютно гладка, а петънцата изглеждат точно като пъпки. Има ги само от едната страна и понеже последния един час не съм била с детето, не знам дали не се отъркал в нещо изкуствено например.
По принцип съм забелязала, че когато си играе на леглото и си потърка лицето в постелката, която е от изкуствена материя, му излизат такива червени петна  Confused
Храната е пюре с шунка и макарони на Нестле. Моя е вината, че явно не съм дочела до края етикета, че пюрето съдържа сметана  Sad Той по принцип е на ХА мляко и млечни продукти до сега не е приемал(като изключим АМ - Хумана, което пиеше преди Хипоалергенното)
Всъщност, последно с Вас бяхме говорили да му дам овче сирене, но след него му излезе грапаво червено петно на крака и в близост доста голяма пъпка, която сякаш има връх, и аз спрях да давам от сиренето.
След време пробвах с козе - не забелязах да има някакъв проблем.

Моля Ви кажете, може ли на тази възраст 1г и 1м детето да се изследва за алергии, защото ме съветват да го водя при Д-р Мустаков.
И, още едно въпросче  :oops: Може ли да навреди късното въвеждане на някои храни на детето?

Много Ви благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #446 -: Декември 19, 2008, 19:54:22 pm »
Добре е да започнете постепенно да се опитате да смените ХА с мляко,подходящо за възрастта- на прах-Хумана 3, например. По схема.
След това да се започне с другите млечни продукти.

"...но след него му излезе грапаво червено петно на крака и в близост доста голяма пъпка"
->Едва ли има връзка това, и едва ли е алергия това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #447 -: Декември 19, 2008, 19:57:33 pm »
По схема значи постепенно, така ли?
Можете ли да ме посъветвате как, защото според педиатърката няма нужда от схеми, просто сменям млякото и това е. Аз така и не посмях, де  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #448 -: Декември 19, 2008, 20:07:50 pm »
Колко и кога пие ХА?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #449 -: Декември 19, 2008, 20:16:26 pm »
Ами вече пие само сутрин и вечер и следобед слагам в кашите(защото той яде само безмлечни каши)
Получава се в най-добрия случай - 180мл сутрин (не изяжда всичко), кашата правя с около 200мл и след вечеря пак 180 (отново не изяжда всичко)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #450 -: Декември 19, 2008, 21:03:26 pm »
Вземаме добро, нормално детско АМ на прах за деца над 12м възраст. Хумана 3, например.

1 ден- "кашата правя с около 200мл" -правим със 150мл ХА+60 мл нормално АМ. Така 3-4 дена. След което, ако няма проблем, правим 100+100.
После пишем... .

Изваждаме лупите от очите си и "алергиите" от ежедневния си живот и начин на мислене. Не "броим"всяко петно и пъпка за "алергия". Защото-не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #451 -: Декември 20, 2008, 12:21:50 pm »
Ще го направя, много Ви благодаря!
И лупите ще махна  :D
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #452 -: Декември 20, 2008, 21:12:29 pm »
Добър вечер Доктор Birdie!
Имам въпрос към вас ,относно сина ми,това ще е последната консултация най-вероятно,която правя.Възрастта му е две години и единадесет месеца.
Кашляше два месеца,пи четири сиропа,не е пил антибиотик.Снощи се оплака,че го боли ухото,нямаше температура.Сутринта се събуди с настроение и с облекчение ми съобщи,че ухото не го боли вече,но тече гной от него.Псетихме лекар,който назначи антибиотик разбира се и аз знаех това-Аугментин.Не подценявам решението на педиатъра,но не знам дали е възможно лечението на отита във вида,в който протича при сина ми,да премине и без антибиотик.Има апетит,жизнен е,няма температура,все едно е здрав,но има гной,изтичаща от ухото,сополки и лека кашлица.
Ще се радвам,ако ми отговорите,никак не искам да дам антибиотик,но ако това наистина е единствения начин,разбира се,че ще се съглася!Благодаря ви предварително!!
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 21:43:08 pm от ilindi4ka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #453 -: Декември 20, 2008, 22:10:27 pm »
Има отит, или няма отит? От прегледа с отоскоп се установи?
Естествено че ще дадете АБ, ако има отит с перфорация (или без).

"...това ще е последната консултация най-вероятно,която правя."
->Защо тази декларация във военно-категоричен тон? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #454 -: Декември 20, 2008, 22:18:21 pm »
 :)Категорична съм,понеже дълго се борех с недаването на антибиотик и съм нещастна,че ще трябва да го дам,след като и вие го потвърдихте. :?
В листа от прегледа е написано,че има отит,колебанието ми идва от там,че детето е видимо здраво.Помислих,че може и сам да се пребори с инфекцията,щом няма температура и е жизнен.
Благодаря ви за отговора искрено!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #455 -: Декември 22, 2008, 14:17:34 pm »
Здравейте Докторе,
Дъщеря ми от около 3-4 дни е с хрема, а от вчера вече и с по-сериозна кашлица. Днес бяхме на лекар,има обилни секрети в нослето, няма хрипове, опредили кашлицата като ларингиална /има леко лаещ нюанс, отхрачваща е/, изписа Вентолин и Мукоплант, капки Коларгол и някакъв мехлем за разтривка на гърдичките, струва ми се
Пулмекс бейби. Детето не е вдигало температура, няма промяна в поведението и апетита, диша спокойно. Да уточня, че кашлицата е спорадична, кашля предимно след раздвижване и хранене и най-вече сутрин, но се случва сравнително рядко. Според Вас лечението адекватно ли е и евентуално каква би била правилната доза Вентолин /детето тежи 9 кг./
Несигурна съм да започна предписаното лечение без Вашето мнение. 
Благодаря Ви, Докторе!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #456 -: Декември 22, 2008, 16:13:25 pm »
Хм... аз бих дал само Проспан сиропче+ Олинт за нослето.
И две дози Панадол дневно (независимо дали има температура или няма).
След два дена бих прегледал отново (и уши!!)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #457 -: Декември 22, 2008, 17:03:25 pm »
купих вентолина, но няма да го давам, изобщо пълно е вкъщи с такива лекарства - купени и неотворени:)Благодаря Ви, Докторе! И все пак, хипохондрично да попитам, Проспан покрива ли достатъчно ларингиалната кашлица? А Олинт - този за деца от 2-6 години ли /такъв ми предложиха в аптеката за дете на 1 г./?
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 17:12:50 pm от МиЙори »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #458 -: Декември 22, 2008, 18:30:07 pm »
"Ларингеална" е много относително.
И от обикновено пресипване или грип кашлицата може да стане "ларингеална". Също и от по-обилна хрема.
Разбира се тези разсъждения са валидни ако сте ваксинирали с Хиб ваксината (Хемофилус е основен причинител на тежкия инфекциозен епиглотит-круп)

"има леко лаещ нюанс, отхрачваща е"
->Затова Ви препоръчах и Проспан.

Олинт от 0.05%
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #459 -: Декември 22, 2008, 20:23:59 pm »
Докторе, простете че продължавам да досаждам, безкрайно Ви благодаря за търпението! :oops: По-горе сте споменали за епиглотит и ме заля вълна от хипохондрия, точно днес детето има много обилно слюнкоотделяне, така е от вчера /така не е текла слюнка откакто беше на 6 месеца/. Има позиви за никнене на два долни резеца, но въпреки това..., не забелязвам пресипналост /тя и не говори :D/, кашлицата й е подчертано отхрачваща, вече не се чува "лаене", няма температура, активна е. При такава картина мислете ли че има повод за притеснение?

А за Хиб-васината?-т.е. компонента на Пентаксим?
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 20:33:18 pm от МиЙори »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika