0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #540 -: Януари 06, 2009, 10:35:35 am »

ДОКТОРЕ, Бъдете жив и здрав, ЧНГ! Сега съм на вълна ваксини... Виктория има поставена ваксина Пентаксим , Тя покрива ли изцяло Акт Хиб или е необходимо да я сложа, въпреки Пентаксима?


Какво е мнението ви, да сложа ли и акт Хиб? или Пентаксима покрива действието на" Хиба" ?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #541 -: Януари 06, 2009, 13:16:36 pm »
Здравейте д-р Бърди! Бихте ли погледнали на снимката по-долу обрива на синът ми. Почти постоянен е около устичката и се засилва след хранене. Представлява нещо като лишейчета, сух и силно червен. Опитвам се да не обирам храната с лъжичка, измивам с водичка, не ползвам влажни антибактериални кърпички и въпреки това е доста упорит. Мазах с Perioral кремче ABC Derm на Bioderma, Intensiv-Salbe на д-р Тайс, но ефекта е временен.
Ще съм ви благодарна ако ми препоръчате с какво да го премахна.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #542 -: Януари 06, 2009, 14:45:09 pm »

ДОКТОРЕ, Бъдете жив и здрав, ЧНГ! Сега съм на вълна ваксини... Виктория има поставена ваксина Пентаксим , Тя покрива ли изцяло Акт Хиб или е необходимо да я сложа, въпреки Пентаксима?


Какво е мнението ви, да сложа ли и акт Хиб? или Пентаксима покрива действието на" Хиба" ?

ваксината Пентаксим съдържа съставка против Хиб (Хемофилус Инфлуенце). прочети листовката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #543 -: Януари 06, 2009, 18:42:47 pm »
Благодаря докторе но аз точно това се чудя, дали наистина е астма. Само веднъж е правил наистина голям пристъп и то може донякъде поради нашето невежество тогава. Иначе свирканията (с малко изключения при смяна на климата) са в хода на инфекциите. В повечето случаи се стига до свиркане. А за алергията няма някакви силни клинични изяви като обриви, силно разстройство. Тук, една докаторка каза, че за нея това е алергия от забавен тип ( нещо тип 4, не ги разбирам много). А иначе се изявява като постоянни кашави(макар и 1-2 на ден) изпражнения и светли. Като ограничихме, но не спряхме напълно кравите продукти цвета си дойде нормален. Затова много се чудя за какво в крайна сметка иде реч.А като характер детето, като съм чела си клони към хиперактивните деца с липса на концентрация. Винаги е на пружина, независимо къде е и какво прави. Казвам това ако има някакво значение за да се прецени за състоянието му. Даже съм решила да посетим и специалист, че направо сериозно се замислям като стане време за училише определено ще имаме проблем с ученето. :?
Направо сте истински късмет за всички нас тук. :D

Може да спрете млякото. Но не да правите "широки" диети.
Доколко се касае за астма, не мога да преценя от разстояние.
Промяната на изпражненията към нормални се дължи на премахване на лактoзата (вид захарид,съдържащ се в млякото)-от нея идва ферментацията и по-различния цвят. А не от "алергия".
Благодаря Ви докторе!
Мисля за около 10 дена да спра всичко млечно и после да започна "на чисто" да въвеждам млечните храни (в това число не влизат като за начало кравите продукти) и да следя за реакции.
Успешна Нова година! :D
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #544 -: Януари 06, 2009, 21:45:48 pm »
Здравейте докторе!Искам да ви попитам вие какво ще препоръчате за цепнати ъгълчета на устните?Става въпрос за 3 годишната ми дъщеричка,на която се получава това за първи път.Вчера забелязах че беше цепнато едното ъгълче като я водих на градинката и като си я вземах беше цепнато и другото.Възможно ли е това да се е е получило от постоянното слагане на езичето там?Дали не сгреших,като я намазах докато спи с Дактарин гел!?
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 22:54:57 pm от mamatanq »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #545 -: Януари 07, 2009, 15:35:03 pm »
Докторе днес ми се обадиха от яслата, малката била плакала, не е закусвала, не е обядвала, седяла си сама на едно столче, пищяла от време на време и най-учудващото беше че получила бронхоспазъм по описание на лелята и дишала тежко след много плач. Взех я и я заведох на лекар, каза че няма температура, малко лявото ухо било розавко и гърлото също, за всеки случай да и слагам Макситрол и да давам Ефералган. Гледам я сега, напълно спокойна е, няма секрет от носа, не кашля, не е кисела дори  8O. Ще я оставя в къщи, няма да я пускам на ясла до неделя, но се чудя да давам ли Ефералган и капките в ушите. Педиатърката каза, че може би лигавицата и е по нагъната или нещо подобно, не можах да разбера точно. С две думи има нещо но съвсем малко и се чудим дали тръгваме да се разболяваме или е остатъчно от преди две седмици, когато бяхме с възпалено ляво ухо и пихме Зинат. И тя се застрахова сега докато е време. Много съм объркана, кажете ми моля ви да и давам ли изписаното или да изчакам? Благодаря ви.
Само да добавя, че нито съм я чула да кашля, нито хрема е имала, затова и бях толкова учудена.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 16:10:37 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #546 -: Януари 07, 2009, 17:32:08 pm »
Здравейте докторе! Честита Нова Година! Пожелавам Ви здраве, радост и благополучие!
Имам един въпрос - може би елементарен, но все пак предпочитам да се посъветвам и с Вас.
Както писах по-рано, между 13 - 22 декември бяхме в болница с ротавирус и ешерихия коли 0126. Детето беше на диета и мезим форте. След 01.01.09 спрях диетата, давам му всичко, спрях и мезим форте-то. Пробите му за ешерихия коли са 1 положителна и 2 отрицателни. В петък чакаме 3-та да видим дали ще бъде отрицателна.
За съжаление днес пробата за ротавирус е положителна. Щял сам да се изчисти...
Според Вас да започна ли пак да ограничавам видовете храна? Кои храни са за предпочитане. Добре ли е, ако давам сутрин и вечер АМ (Нестле Джуниър)?
Благодаря предварително!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #547 -: Януари 07, 2009, 17:42:40 pm »
Привет Докторе!
От няколко дни в гънчицата до слабините на Вики се появи обривче (по непонятни за мен причини). Мажа я с кремчето на Мустела за подсичане. Мисля, че вече започна да завяхва, но ще съм Ви благодарна да го видите.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266765&pid=9868590
Паролата за албума ще Ви пратя на лични.

И друго, ако може да попитам. Случва се вече през няколко дни  (5-6) да хълца по цял ден на интервали. Това може ли да бъде свързано с проблем, пр. стомашно неразположение :?
Благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #548 -: Януари 07, 2009, 17:46:39 pm »
Привет Докторе!
От няколко дни в гънчицата до слабините на Вики се появи обривче (по непонятни за мен причини). Мажа я с кремчето на Мустела за подсичане. Мисля, че вече започна да завяхва, но ще съм Ви благодарна да го видите.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266765&pid=9868590
Паролата за албума ще Ви пратя на лични.

И друго, ако може да попитам. Случва се вече през няколко дни  (5-6) да хълца по цял ден на интервали. Това може ли да бъде свързано с проблем, пр. стомашно неразположение :?
Благодаря!


Моля да обсъдите първо с педиатъра Ви.
Ако няма резултат от предложеното лечение-ще дам мнение и аз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #549 -: Януари 07, 2009, 17:47:17 pm »
Здравейте докторе!Искам да ви попитам вие какво ще препоръчате за цепнати ъгълчета на устните?Става въпрос за 3 годишната ми дъщеричка,на която се получава това за първи път.Вчера забелязах че беше цепнато едното ъгълче като я водих на градинката и като си я вземах беше цепнато и другото.Възможно ли е това да се е е получило от постоянното слагане на езичето там?Дали не сгреших,като я намазах докато спи с Дактарин гел!?
Снимки?
Педиатърът Ви е на мнение, че се касае за?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #550 -: Януари 07, 2009, 17:49:59 pm »
Докторе днес ми се обадиха от яслата, малката била плакала, не е закусвала, не е обядвала, седяла си сама на едно столче, пищяла от време на време и най-учудващото беше че получила бронхоспазъм по описание на лелята и дишала тежко след много плач. Взех я и я заведох на лекар, каза че няма температура, малко лявото ухо било розавко и гърлото също, за всеки случай да и слагам Макситрол и да давам Ефералган. Гледам я сега, напълно спокойна е, няма секрет от носа, не кашля, не е кисела дори  8O. Ще я оставя в къщи, няма да я пускам на ясла до неделя, но се чудя да давам ли Ефералган и капките в ушите. Педиатърката каза, че може би лигавицата и е по нагъната или нещо подобно, не можах да разбера точно. С две думи има нещо но съвсем малко и се чудим дали тръгваме да се разболяваме или е остатъчно от преди две седмици, когато бяхме с възпалено ляво ухо и пихме Зинат. И тя се застрахова сега докато е време. Много съм объркана, кажете ми моля ви да и давам ли изписаното или да изчакам? Благодаря ви.
Само да добавя, че нито съм я чула да кашля, нито хрема е имала, затова и бях толкова учудена.
Това вероятно е рецидив на отита.
Ако сметнете че е реактивно зачервяване, може за два дена да сложите "Гаразон" (Гарамат). И да прегледате пак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #551 -: Януари 07, 2009, 17:51:26 pm »
Здравейте докторе! Честита Нова Година! Пожелавам Ви здраве, радост и благополучие!
Имам един въпрос - може би елементарен, но все пак предпочитам да се посъветвам и с Вас.
Както писах по-рано, между 13 - 22 декември бяхме в болница с ротавирус и ешерихия коли 0126. Детето беше на диета и мезим форте. След 01.01.09 спрях диетата, давам му всичко, спрях и мезим форте-то. Пробите му за ешерихия коли са 1 положителна и 2 отрицателни. В петък чакаме 3-та да видим дали ще бъде отрицателна.
За съжаление днес пробата за ротавирус е положителна. Щял сам да се изчисти...
Според Вас да започна ли пак да ограничавам видовете храна? Кои храни са за предпочитане. Добре ли е, ако давам сутрин и вечер АМ (Нестле Джуниър)?
Благодаря предварително!
Не е разумно да правите каквито и да са били диети.
С "диети" само се пролонгират проблемите.
Е, не и сиропирана двойна баклава.... . :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #552 -: Януари 07, 2009, 17:53:25 pm »
Здравейте д-р Бърди! Бихте ли погледнали на снимката по-долу обрива на синът ми. Почти постоянен е около устичката и се засилва след хранене. Представлява нещо като лишейчета, сух и силно червен. Опитвам се да не обирам храната с лъжичка, измивам с водичка, не ползвам влажни антибактериални кърпички и въпреки това е доста упорит. Мазах с Perioral кремче ABC Derm на Bioderma, Intensiv-Salbe на д-р Тайс, но ефекта е временен.
Ще съм ви благодарна ако ми препоръчате с какво да го премахна.


По-добре е да не мажете с нищо.
Нито да ползвате силни сапуни.
Ако има данни за инфекция, комбинацията Фуцидин+Дактарин ще е от полза.
Ограничете до минимално биберона, или сменете с нов, ако е много стар.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #553 -: Януари 07, 2009, 20:05:32 pm »
Благодаря ви много! Биберон не ползваме, само се кърмим и вече си мисля дали не е от допира с моята кожа, поради учестеното сучене напоследък.Понякога и аз получавам лек обрив около зърното. Ще пробвам с тази комбинация, която ми препоръчвате.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #554 -: Януари 07, 2009, 21:58:06 pm »
Привет Докторе!
От няколко дни в гънчицата до слабините на Вики се появи обривче (по непонятни за мен причини). Мажа я с кремчето на Мустела за подсичане. Мисля, че вече започна да завяхва, но ще съм Ви благодарна да го видите.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266765&pid=9868590
Паролата за албума ще Ви пратя на лични.

И друго, ако може да попитам. Случва се вече през няколко дни  (5-6) да хълца по цял ден на интервали. Това може ли да бъде свързано с проблем, пр. стомашно неразположение :?
Благодаря!


Моля да обсъдите първо с педиатъра Ви.
Ако няма резултат от предложеното лечение-ще дам мнение и аз.

Докторе, моля Ви да погледнете все пак обривчето. Има го от събота, вчера ходихме да го погледне педиатърката ни. Според нея е полазено и трябваше да го мажа с фенистил гел. Но за мен това е почти невъзможно и на своя глава след  баня и правих разтвор от лайка и след това я мажех с Мустела крем.
Ще Ви бъда наистина благодарна да го погледнете.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #555 -: Януари 07, 2009, 22:37:43 pm »
Докторе днес ми се обадиха от яслата, малката била плакала, не е закусвала, не е обядвала, седяла си сама на едно столче, пищяла от време на време и най-учудващото беше че получила бронхоспазъм по описание на лелята и дишала тежко след много плач. Взех я и я заведох на лекар, каза че няма температура, малко лявото ухо било розавко и гърлото също, за всеки случай да и слагам Макситрол и да давам Ефералган. Гледам я сега, напълно спокойна е, няма секрет от носа, не кашля, не е кисела дори  8O. Ще я оставя в къщи, няма да я пускам на ясла до неделя, но се чудя да давам ли Ефералган и капките в ушите. Педиатърката каза, че може би лигавицата и е по нагъната или нещо подобно, не можах да разбера точно. С две думи има нещо но съвсем малко и се чудим дали тръгваме да се разболяваме или е остатъчно от преди две седмици, когато бяхме с възпалено ляво ухо и пихме Зинат. И тя се застрахова сега докато е време. Много съм объркана, кажете ми моля ви да и давам ли изписаното или да изчакам? Благодаря ви.
Само да добавя, че нито съм я чула да кашля, нито хрема е имала, затова и бях толкова учудена.
Това вероятно е рецидив на отита.
Ако сметнете че е реактивно зачервяване, може за два дена да сложите "Гаразон" (Гарамат). И да прегледате пак.

Благодаря ви докторе.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #556 -: Януари 08, 2009, 00:05:59 am »
Благодаря ви много! Биберон не ползваме, само се кърмим и вече си мисля дали не е от допира с моята кожа, поради учестеното сучене напоследък.Понякога и аз получавам лек обрив около зърното. Ще пробвам с тази комбинация, която ми препоръчвате.
Да, може. И тогава са гъбички... .
Но едновременно би трябвало да намажете и зърното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #557 -: Януари 08, 2009, 00:08:33 am »
Привет Докторе!
От няколко дни в гънчицата до слабините на Вики се появи обривче (по непонятни за мен причини). Мажа я с кремчето на Мустела за подсичане. Мисля, че вече започна да завяхва, но ще съм Ви благодарна да го видите.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266765&pid=9868590
Паролата за албума ще Ви пратя на лични.

И друго, ако може да попитам. Случва се вече през няколко дни  (5-6) да хълца по цял ден на интервали. Това може ли да бъде свързано с проблем, пр. стомашно неразположение :?
Благодаря!


Моля да обсъдите първо с педиатъра Ви.
Ако няма резултат от предложеното лечение-ще дам мнение и аз.

Докторе, моля Ви да погледнете все пак обривчето. Има го от събота, вчера ходихме да го погледне педиатърката ни. Според нея е полазено и трябваше да го мажа с фенистил гел. Но за мен това е почти невъзможно и на своя глава след  баня и правих разтвор от лайка и след това я мажех с Мустела крем.
Ще Ви бъда наистина благодарна да го погледнете.
Простете, но няма нормален педиатър, който да не може да лекува едно обикновено подсичане в гънката.... и да дава Фенистил и/или лайка.
Не обичам тези неща. Не ги обичам.
Много трудно могат да ме излъжат в работата вече.
За друго-лесно е.
Не злоупотребявайте моля с добротата и търпението ми.
Все пак темите не са за това да съм "педиатър-онлайн" ден и нощ и за най-дребните проблеми.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 00:11:26 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #558 -: Януари 08, 2009, 10:04:49 am »
Здравейте докторе!
Резуктата от носоглътката е стафилокок ауреус,изписаха ни Далацин-150 мг,през 12 часа.Консултацията беше по телефона.бактерията е чувствителна към почти всички АБ,без амоксициклиновите препарати.Подходящ ли е този антибиотик,и като детето няма други симптоми ,освен стичаща се хрема в легнало положение ,нужен ли е?Искам да сложим край на този ад,но пък детето изпи 6 антибиотика през мн.година.и какво мислите за трипафлавина,като капки за нос?Благодаря!п.п.детето е на 5 години,и е 30 кг.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 11:16:46 am от palikarova.br »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #559 -: Януари 08, 2009, 10:54:52 am »
Здравейте, докторе. Въпросът ми е следния - малката все още яде само месни пюрета на Гербер, задължително съдържащи моркови, домати и ако може грах /знам Вашето мнение по въпроса с готовите пюрета, но тя друго отказва/. От понеделник съм решила да добавям по лъжичка, после по две и т.н. нормална храна в пюрето и се надявам до месец да свикне с другите вкусове и да спрем Гербера. Но, проблемът ми е, че от пюретата получи тен - кожата й е оцветена в оранжево. Нашата педиатърка веднъж казва, че това е голям проблем и морковите, доматите, тиква и т.н. оцветяващи продукти трябва незабавно да се спрат, другия път казва - няма му нищо на детето. Интересува ме Вашето мнение - голям проблем ли е това и може ли да издържим още около месец надявам се?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.