0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #600 -: Януари 14, 2009, 11:05:01 am »
Здравейте, Бърди,
Дъщеря ми е на 1г7м, преди месец се появи обрив по крачетата и свивките на ръчичките. Диагностицираха го като хранителен обрив. След консултация с гастроентеролог, в момента спазваме доста строга диета. От менюто са ни изключени млечни продукти, бобови, цитруси, банани, яйца, ядки, всякакви храни, в които може да има консерванти, оцветители или изкуствени аромати. Позволени меса: свинско, пуешко, заешко и пилешко. Позволени мазнини: зехтин, слънчогледово и царевично олио.
Вече близо месец спазваме тази диета, но обривът, който беше започнал да затихва, отново се обостри! Чудя се, дали не продължаваме да консумираме проблемната храна или има период, в който е нормално обривите да затихват и да се обострят?
Хич не ми се иска да се стига до кортикостероиди и антихистамини. Според вас може ли да се избегнат?
Благодаря предварително!
Снимки?

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=329728 Това успях да снимам, не са много качествени. Забравих да напиша, че докторът ни препоръча да мажем с Nachtkerzen на Dr. Theiss, къпя я със Stelatopia на Mustela. Първият доктор при когото ходихме ни беше препоръчал и крема Stelatopia на Mustela, но кожата и направо пламна още при първото намазване, а и явно я дразнеше и не съм мазала повече с него. От време на време я мажа и с правен крем вазелин, ланолин и аква калций в равни части. Като че ли от него обрива най-много се повлиява.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #601 -: Януари 14, 2009, 12:06:53 pm »
Това на снимка 009991849.jpg си е стафилококова инфекция и не е никакъв "алергичен обрив". В сгъвките има подозрително лющене-може да е гъбичкова инфекция, или инфектирана екзема. 009991851.jpg е кожна инфектирана екзема от претриване в ластика на памперса.

Извод-преосмислете "диетите".
Нужен е фуцидин за 009991849.jpg +009991851.jpg, за сгъвката Дактодор с или без Фуцидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #602 -: Януари 14, 2009, 12:08:05 pm »
Здравейте докторе! Сина ми е на 1г. и 9 м. Още , когато беше доста по-малък забелязах пукане на тазобедрената става и дори разместване , което се усеща , когато си слоижа ръката.Споделих с педиатърът ни , но не ни препоръча посещение при ортопед на този етап. Постепенно  отшумя и не го бях забелязвала дълго време. От няколко дни обаче е с много лош сън , лека хрема и 4 зъба пробиващи почти едновременно. Съответно всеки път , когато се пробуди нощем с плач започва да се "гърчи" в леглото в просъница , рита с крака и се върти и при всяко такова ритане се чува много ясно пукане на същата става, дори имам чувството че го прави съзнателно;-(

  Ще съм благодарна ако имате съвет или мнение! Благодаря предварително!

 
Това е честа находка. Убедете се че детето няма проблем с тазобедрените стави.
Иначе-безобидно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #603 -: Януари 14, 2009, 12:22:36 pm »
Здравейте докторе! Сина ми е на 1г. и 9 м. Още , когато беше доста по-малък забелязах пукане на тазобедрената става и дори разместване , което се усеща , когато си слоижа ръката.Споделих с педиатърът ни , но не ни препоръча посещение при ортопед на този етап. Постепенно  отшумя и не го бях забелязвала дълго време. От няколко дни обаче е с много лош сън , лека хрема и 4 зъба пробиващи почти едновременно. Съответно всеки път , когато се пробуди нощем с плач започва да се "гърчи" в леглото в просъница , рита с крака и се върти и при всяко такова ритане се чува много ясно пукане на същата става, дори имам чувството че го прави съзнателно;-(

  Ще съм благодарна ако имате съвет или мнение! Благодаря предварително!

 
Това е честа находка. Убедете се че детето няма проблем с тазобедрените стави.
Иначе-безобидно е.

Много благодаря за отговора! Лек ден ви желая!


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #604 -: Януари 14, 2009, 12:22:53 pm »
здравейте докторе!от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.правихме обикновена и стерилна урина-всичко е нормално.правихме и ехограф-и там всичко е нормално ,с изключение на пикочен мехур.преписвам дословно:
нормална форма,леко задебелени стени 5-5,5мм,без литиаза

има ли нещо притеснително в задебелените стени и
трябва ли да се предприеме някакво лечение в този случай.изписаха ми само имунобор уро...
самоцитирам се ,в случай че неволно сте ме пропуснали и да допълня,че след пишкане/първото/ понякога след малко и капва по една капка на бельото,като преди това е била подсушена.това на какво може да се дължи?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #605 -: Януари 14, 2009, 13:02:16 pm »
Докторе, въпреки да зная отношението Ви плахо ще Ви помоля за съвет. Снощи след баня забелязах, че са се появили ситни пъпчици по дупето на Вики, на седалището. Мазах ги с крем на Мустела. Днес ги нямаше. След прегледа днес ни изписаха Певизон крем. Ако до седмица не се скрие обривът в гънката /който вече не е обрив, а само леко зачервено, но релефът изчезна/ ще ни пращат на кожен лекар. Но след като прочетох листовката на Певизон крем се чудя дали да мажа.

Ще съм ви благодарна за съвет!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #606 -: Януари 14, 2009, 13:04:24 pm »
  дано имате време да се занимаете с нас .но понеже никой не иска да го направи Вие сте ми надеждата.
Сина ми запо4на да посинява или по-то4но устата му засиняваше без при4ина,ние сме от Бургас и съответно решихме след като ни пратиха на кардиолог да идем в София.Отидохме при док.Велковски в 3-та градска.Видя се 4е сърцето му е здраво но Тимусната жлеза не е прибрана.Та казаха 4е може де се приеме това като при4ина.Споменаха и за изследване за метхемоглобин но не го направихме.
МНОГо ви моля ще ми обясните ли каква е тази жлеза и за какво служи.Доктора каза 4е трябва март месец отново да се види дали се е прибрала и ако не да се търси при4ината.Бихте ли ми казали мнението си като лекар -трябва ли наистина да търсим нещо.Факт е 4е детето щом се разболее е постоянно на Вентолин защото прави спазми на бронхите-това ли е при4ината.Той е на 1г.8м. а в София бяхме преди 6м.

благодаря предварително 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #607 -: Януари 14, 2009, 13:14:51 pm »
здравейте докторе!от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.правихме обикновена и стерилна урина-всичко е нормално.правихме и ехограф-и там всичко е нормално ,с изключение на пикочен мехур.преписвам дословно:
нормална форма,леко задебелени стени 5-5,5мм,без литиаза

има ли нещо притеснително в задебелените стени и
трябва ли да се предприеме някакво лечение в този случай.изписаха ми само имунобор уро...
самоцитирам се ,в случай че неволно сте ме пропуснали и да допълня,че след пишкане/първото/ понякога след малко и капва по една капка на бельото,като преди това е била подсушена.това на какво може да се дължи?
Това са данни за цистит.
Колко е относителното тегло на урината от направените изследвания? левкоцитите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #608 -: Януари 14, 2009, 13:17:51 pm »
Докторе, въпреки да зная отношението Ви плахо ще Ви помоля за съвет. Снощи след баня забелязах, че са се появили ситни пъпчици по дупето на Вики, на седалището. Мазах ги с крем на Мустела. Днес ги нямаше. След прегледа днес ни изписаха Певизон крем. Ако до седмица не се скрие обривът в гънката /който вече не е обрив, а само леко зачервено, но релефът изчезна/ ще ни пращат на кожен лекар. Но след като прочетох листовката на Певизон крем се чудя дали да мажа.

Ще съм ви благодарна за съвет!
За кое Ви изписаха "Певизон"? нали изчезнаха пъпките? "...Днес ги нямаше."
Това в сгъвката е екзема в сгъвката-може да е инфектирана. Добра тактика е да се подсигурите за ден,два с комбинация Фуцидин+Певизон. В зависимост от регресията, може или да добавите КС крем, или да ползвате Фусикорт, вместо Фуцидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #609 -: Януари 14, 2009, 13:20:06 pm »
Докторе,включвам се само да докладвам. В крайна сметка днес на контролата при педиатърът и ушната се оказа, че Мишо тръгва да прави бронхит от задръстения нос и ще започвам да давам "зината". Изписаха му и сироп за кашлица - "еуреспал". Ушите били възпалени, но леко.Няма температура.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #610 -: Януари 14, 2009, 13:22:26 pm »
  дано имате време да се занимаете с нас .но понеже никой не иска да го направи Вие сте ми надеждата.
Сина ми запо4на да посинява или по-то4но устата му засиняваше без при4ина,ние сме от Бургас и съответно решихме след като ни пратиха на кардиолог да идем в София.Отидохме при док.Велковски в 3-та градска.Видя се 4е сърцето му е здраво но Тимусната жлеза не е прибрана.Та казаха 4е може де се приеме това като при4ина.Споменаха и за изследване за метхемоглобин но не го направихме.
МНОГо ви моля ще ми обясните ли каква е тази жлеза и за какво служи.Доктора каза 4е трябва март месец отново да се види дали се е прибрала и ако не да се търси при4ината.Бихте ли ми казали мнението си като лекар -трябва ли наистина да търсим нещо.Факт е 4е детето щом се разболее е постоянно на Вентолин защото прави спазми на бронхите-това ли е при4ината.Той е на 1г.8м. а в София бяхме преди 6м.

благодаря предварително 
Велковски е много добър професионалист. Ако Ви е казал че кардиологичен проблем няма, значи вероятно няма.
Тимусната жлеза регресира сама-мисля че посиняването не интерпретирате правилно.
Ако обаче наистина има посиняване, то трябва да е свързано и с други, обезателно присъстващи белези на сърдечно,белодробно или друго заболяване, протичащо с цианоза.
Ако детето има Астматичен бронхит, да, може в момент на пристъп да има "посиняване".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #611 -: Януари 14, 2009, 13:27:26 pm »
Докторе, благодаря много за отговора!
Оценявам го, наистина.

[За кое Ви изписаха "Певизон"? нали изчезнаха пъпките? "...Днес ги нямаше."
Певизон-а ни го изписаха за зачервеният участък в гънката.

Още веднъж благодаря!

Простете за нахалството, но в каква последователност да мажа. Първо Фуцидин и непосредствено след това Певизон или?
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 13:35:30 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #612 -: Януари 14, 2009, 13:38:59 pm »
здравейте докторе!от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.правихме обикновена и стерилна урина-всичко е нормално.правихме и ехограф-и там всичко е нормално ,с изключение на пикочен мехур.преписвам дословно:
нормална форма,леко задебелени стени 5-5,5мм,без литиаза

има ли нещо притеснително в задебелените стени и
трябва ли да се предприеме някакво лечение в този случай.изписаха ми само имунобор уро...
самоцитирам се ,в случай че неволно сте ме пропуснали и да допълня,че след пишкане/първото/ понякога след малко и капва по една капка на бельото,като преди това е била подсушена.това на какво може да се дължи?
Това са данни за цистит.
Колко е относителното тегло на урината от направените изследвания? левкоцитите?
цистит,но проблема е от няколко месеца и само понякога.на изследванията пише-протеин,билирубин-отрицателни.уробилиноген-неувеличен/мисля,че пише/седимент-1-2 левкоцита
друго няма в изследванията.ако е цистит и не се лекува ,предполагам че за толкова време щяха да се влошат нещата без лечение.а така от време на време,не знам.... :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #613 -: Януари 14, 2009, 14:13:48 pm »
здравейте докторе!от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.правихме обикновена и стерилна урина-всичко е нормално.правихме и ехограф-и там всичко е нормално ,с изключение на пикочен мехур.преписвам дословно:
нормална форма,леко задебелени стени 5-5,5мм,без литиаза

има ли нещо притеснително в задебелените стени и
трябва ли да се предприеме някакво лечение в този случай.изписаха ми само имунобор уро...
самоцитирам се ,в случай че неволно сте ме пропуснали и да допълня,че след пишкане/първото/ понякога след малко и капва по една капка на бельото,като преди това е била подсушена.това на какво може да се дължи?
Това са данни за цистит.
Колко е относителното тегло на урината от направените изследвания? левкоцитите?
цистит,но проблема е от няколко месеца и само понякога.на изследванията пише-протеин,билирубин-отрицателни.уробилиноген-неувеличен/мисля,че пише/седимент-1-2 левкоцита
друго няма в изследванията.ако е цистит и не се лекува ,предполагам че за толкова време щяха да се влошат нещата без лечение.а така от време на време,не знам.... :(
Относителното тегло на урината е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #614 -: Януари 14, 2009, 14:18:09 pm »
Докторе, благодаря много за отговора!
Оценявам го, наистина.

[За кое Ви изписаха "Певизон"? нали изчезнаха пъпките? "...Днес ги нямаше."
Певизон-а ни го изписаха за зачервеният участък в гънката.

Още веднъж благодаря!

Простете за нахалството, но в каква последователност да мажа. Първо Фуцидин и непосредствено след това Певизон или?
2пъти от едното и два от другото. Тънък слой, с втриване!
След два дена-преосмисляте дозите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #615 -: Януари 14, 2009, 15:13:41 pm »
Цитат
Относителното тегло на урината е?
само това,което писах са изследванията.няма относително тегло...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #616 -: Януари 14, 2009, 15:32:53 pm »
Бърди, благодаря за отговора! Честно да си призная, не бях се замисляла, че диагнозата може да е коренно различна! Това обяснява, защо няма подобрение, след толкова време. Само дето си тормозих детенцето...
Още веднъж благодаря!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #617 -: Януари 14, 2009, 16:13:27 pm »
Хайде пак аз , доктор Бърди :D

Последната МБ /уж/ е чиста, но аз нещо вече се съмнявам във всеки резултат на МБ.
От нощес Вики прокашля, има лека хрема, без температура. Преди един ден поддържаше 37.5 градуса, което аз отдадох на зъби, защото ни растат втори кътници и нямаше други симптоми.
Пояснение - първо се разболя баща му от настинка, сега и аз съм болна - хрема, болки в ушите, кашлица.
Поради  изразените през нощта симптоми при Вики бяхме днес на лекар. Педиатърката констатира чисти гърди и зачервено гърло. Консултация с УНГ специалист - гърло зачервено, има носен секрет, който се стича към гърлото, ужи - не може да види тъпанчетата поради много ушна кал. МБ - нямало нужда. Става въпрос за вирусна история.
Лечение - капки правени с антибиотик /рецептата е в аптеката и не мога да кажа точно какъв/, Витамин С, герисан, Зиртек.
За ушите унг-то ми каза да капя по малко зехтин или олио загрято на водна баня за да може след десетина дни да му изчисти ушната кал под микроскоп.

Започна да покашля малко по-силно, обадих се на педиатърката. Предписа проспан плюс инхалация по следния начин : 1 литър вода плюс 1 с.л. сода, плюс 1 с.л. сол и детето да седи 5-10 минути до печката.

Въпросът ми е за олиото в ушите и за инхалацията. Да ги предприемам ли? Струват ми се доста примитивни като подход...
Има специални капки за размекване на ушна "кал" за деца.
Не съм препоръчвал такъв тип инхалации...да оставим настрана риска да се залеете с вряла вода.

Не са сериозни тези неща... не са :(


На рецептата /сега я имам пред мен, защото правихме капките за нос които съдържат Коларгол,Тобрин, Витамин А и Алергозан/, ни е изписан Andispray Fl. за "ушната кал", но УНГ-то каза, че пред него предпочита олио/зехтин.
Ако има нещо по-добро, моля препоръчайте.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #618 -: Януари 14, 2009, 17:06:23 pm »
Попитайте в Аптеката за Унисепт отик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #619 -: Януари 14, 2009, 17:33:01 pm »
Попитайте в Аптеката за Унисепт отик.

Няма такова лекарство - проверих току-що.
А в аптеката ме застреляха: ми нали всичките препарати са вода и сол, защо търсиш точно този и ми предложиха пак Андиспрей и Хюмекс.

П.П. Ако стана гръцки адвокат, да знаете, че ще е само заради Вас, за да ми лекувате детето :D