0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #580 -: Януари 10, 2009, 23:27:20 pm »
И тук имам един въпрос :oops:
На 2.5 Джули отдавна говори като голяма, прави не само изречения, ами разказва приказки, повтаря всички реклами, пее песни поне по един куплет изцяло, запомня цветовете, знае имената на всички певици по музикалния канал ит.н.
Къде мога да прочета пирмерно или ти най -добре можеш да кажеш, какво би трябвало да прави дете на 1, 2 ,3 годиники примерно, кое е нормално, какво е развитието и може и да не съм прочела, но някакви примерни таблици за ръст, тегло.
Ето например, Джули е 93см, но е 16.900кг, като го съобщя на личната ,тя изпада в шок, че е дебела и т.н,
Това ме притеснява чисто майчински и се чудя дали има начин да си отговарям на тези въпроси, като го прочета от педиатър примерно.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #581 -: Януари 12, 2009, 17:19:45 pm »
За много години, докторе. Много здраве и късмет Ви желая!
Моя Мишо е почти постоянно болен, откакто тръгна на ясла. Слабото му място са ушите и третата сливица. На месец ни се събират и по два АБ. Ако не е гнойна ангина на някоя сливица, то е отит... По Коледа беше с гнойна ангина, пи "цефзил". Тръгна на ясла миналата седмица и на третия ден вдигна температура и започна разстройство. Педиатърката изписа суметролим, хидрасек и саностол на прахчета, за носа и хремата - аркол. Аз пръскам и детски олинт. Като явно е заден ринит, защото е хремав, но носът не тече, а започна пак да хърка нощно време и да спи с отворена уста. Слагам в ушите берлицитин, редуван с отипакс. Давам вит. "с" на ампула и пчелно млечице.Днес бяхме на контролен и педиатърът ни прати на УНГ. Там казаха, че е съвсем слабо възпалението на ушите, но изписаха Зиртек. И аз съм пред дилема - дали поредния АБ да дам, след като преди 10 дни е гълтал, или да изчакам още на суметролим?! Последният му смъкна температурата още на първия ден и веднага се повлия диарията. Като от 6 пъти дневно вчера акането беше 3 пъти, и то вече доста сгъстено, днес само веднъж. Рискувам ли да стане по-голяма беля с ушите и третата сливица, ако изчакам с АБ? Днес ни е трети ден на суметролим.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 17:23:29 pm от masha 1 »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #582 -: Януари 12, 2009, 20:06:24 pm »
Здравей докторе,имам голяа нужда от твоята помощ-малката е със суполи от 25 декември,слагам Отривин + Гарават,но без пезултат.какво да правя,иначе е много добре и няма др. симтоми,освен слаба кашлица за която давам Мукорлант
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #583 -: Януари 12, 2009, 22:02:22 pm »
Пардон, абсолютно механично съм объркала лекарството. Изписан ни е не зиртек, а АБ - "зинат".Но и тази вечер си му дадох суметролим в очакване на Вашия съвет. УНГ ни изписа още противоалергичния сироп "кларитин" - за лигавицата на третата сливица.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #584 -: Януари 12, 2009, 22:08:57 pm »
И тук имам един въпрос :oops:
На 2.5 Джули отдавна говори като голяма, прави не само изречения, ами разказва приказки, повтаря всички реклами, пее песни поне по един куплет изцяло, запомня цветовете, знае имената на всички певици по музикалния канал ит.н.
Къде мога да прочета пирмерно или ти най -добре можеш да кажеш, какво би трябвало да прави дете на 1, 2 ,3 годиники примерно, кое е нормално, какво е развитието и може и да не съм прочела, но някакви примерни таблици за ръст, тегло.
Ето например, Джули е 93см, но е 16.900кг, като го съобщя на личната ,тя изпада в шок, че е дебела и т.н,
Това ме притеснява чисто майчински и се чудя дали има начин да си отговарям на тези въпроси, като го прочета от педиатър примерно.
Не знам дали детето е мерено правилно, но теглото е твърде много за възрастта му.
Обсъдете с педиатъра си психо-моторното развитие на детето.
Ако има проблемни и спорни неща-ще дам мнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #585 -: Януари 12, 2009, 22:12:55 pm »
Пардон, абсолютно механично съм объркала лекарството. Изписан ни е не зиртек, а АБ - "зинат".Но и тази вечер си му дадох суметролим в очакване на Вашия съвет. УНГ ни изписа още противоалергичния сироп "кларитин" - за лигавицата на третата сливица.
Направете посявка на носен и фарингеален секрет.
Ако действително има отит, ще е нужен АБ.
Може след края на АБ да дадете "Гаразон"-капки за уши-ще помогне резултата от АБ да е по-траен.
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 22:17:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #586 -: Януари 12, 2009, 22:18:18 pm »
Здравей докторе,имам голяа нужда от твоята помощ-малката е със суполи от 25 декември,слагам Отривин + Гарават,но без пезултат.какво да правя,иначе е много добре и няма др. симтоми,освен слаба кашлица за която давам Мукорлант

Добре е да направите посявки на носен и фарингеален секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #587 -: Януари 12, 2009, 22:20:59 pm »
Не знам дали има отит. Изглежда, по-скоро УНГ-лекарката реши да се презастрахова, когато чу, че има правена парацентеза на дясното ухо през лятото и да отиде секретът от сливицата в ушите... Иначе няма температура, отрича да го болят ушите, макар че пипа дясното отвреме-навреме. Днес не, но вчера и предишните дни... Явно не го боли, защото щеше да плаче.Може би ще почна тогава "зината". Ужасно ме е страх вече от това натрупване на АБ - сигурно пет за последните два месеца.Не съм чувала капките, които препоръчвате. Съмнява ме да ги има в БГ. В момента в аптеките се оплакват, че е сезонът, а няма почти нищо за уши. Най-често се намират бивацин и отипакс. Но сега и в складовете нямало отипакс, ми каза собственичката на една аптека. "Берлицитина" пък фирмата го спря от производство, така ни обясниха от Берлин. Засега не правят заместител.оАз купих последните две шишенца от аптеката на Правителствена болница преди два месеца. Но реших, че са спрени от производство заради преднизолона и сега със страх сложих на Мишо в ушите само два пъти от тях...
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 22:27:55 pm от masha 1 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #588 -: Януари 12, 2009, 22:44:38 pm »
Гаразон е по-добър избор. Капките не заместват АБ лечение.
Много лесно е да се установи има ли отит, или няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #589 -: Януари 13, 2009, 13:42:22 pm »
Здравейте, докторе! На сина ми му пуснаха кръв за изследване по повод на разранено дупе (има малки цепнатинки на анусчето) и лющеща се кожа на пишлето. Лекарката каза, че най-вероятно са гъбички, но е имала и съмнение за повишена кръвна захар. Искам да попитам какво общо има захарта с проблема? Днес излязоха резултатите от изследването- има завишени лимфоцити-4.5T/l при реф. стойности 0,8-2,8 и GRAN%-33,1L при реф.стойности 50-70. От лабораторията казаха, че изследванията са в норма. Мислите ли, че има нещо притеснително? Лекарката ще види изследванията в четвъртък, но дотогава ми е притеснено... Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #590 -: Януари 13, 2009, 14:01:26 pm »
Няма връзка с конкретният проблем.
« Последна редакция: Януари 13, 2009, 14:06:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #591 -: Януари 13, 2009, 15:05:15 pm »
А може ли да е индикация за др инфекция, предвид почти непрестанната хрема. Да уведом ли УНГ ( и такъв преглед ни предстои)?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #592 -: Януари 13, 2009, 17:32:48 pm »
Здравейте, Бърди,
Дъщеря ми е на 1г7м, преди месец се появи обрив по крачетата и свивките на ръчичките. Диагностицираха го като хранителен обрив. След консултация с гастроентеролог, в момента спазваме доста строга диета. От менюто са ни изключени млечни продукти, бобови, цитруси, банани, яйца, ядки, всякакви храни, в които може да има консерванти, оцветители или изкуствени аромати. Позволени меса: свинско, пуешко, заешко и пилешко. Позволени мазнини: зехтин, слънчогледово и царевично олио.
Вече близо месец спазваме тази диета, но обривът, който беше започнал да затихва, отново се обостри! Чудя се, дали не продължаваме да консумираме проблемната храна или има период, в който е нормално обривите да затихват и да се обострят?
Хич не ми се иска да се стига до кортикостероиди и антихистамини. Според вас може ли да се избегнат?
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #593 -: Януари 13, 2009, 18:12:53 pm »
Здравейте, Бърди,
Дъщеря ми е на 1г7м, преди месец се появи обрив по крачетата и свивките на ръчичките. Диагностицираха го като хранителен обрив. След консултация с гастроентеролог, в момента спазваме доста строга диета. От менюто са ни изключени млечни продукти, бобови, цитруси, банани, яйца, ядки, всякакви храни, в които може да има консерванти, оцветители или изкуствени аромати. Позволени меса: свинско, пуешко, заешко и пилешко. Позволени мазнини: зехтин, слънчогледово и царевично олио.
Вече близо месец спазваме тази диета, но обривът, който беше започнал да затихва, отново се обостри! Чудя се, дали не продължаваме да консумираме проблемната храна или има период, в който е нормално обривите да затихват и да се обострят?
Хич не ми се иска да се стига до кортикостероиди и антихистамини. Според вас може ли да се избегнат?
Благодаря предварително!
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #594 -: Януари 13, 2009, 18:32:15 pm »
Здравей докторе,имам голяа нужда от твоята помощ-малката е със суполи от 25 декември,слагам Отривин + Гарават,но без пезултат.какво да правя,иначе е много добре и няма др. симтоми,освен слаба кашлица за която давам Мукорлант

Добре е да направите посявки на носен и фарингеален секрет.
БЛАГОДАРЯ ВИ,а как се наричат на гръцки,и още нещо-къде мога да ви намеря за да я прегледате
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #595 -: Януари 13, 2009, 19:25:17 pm »
Хайде пак аз , доктор Бърди :D

Последната МБ /уж/ е чиста, но аз нещо вече се съмнявам във всеки резултат на МБ.
От нощес Вики прокашля, има лека хрема, без температура. Преди един ден поддържаше 37.5 градуса, което аз отдадох на зъби, защото ни растат втори кътници и нямаше други симптоми.
Пояснение - първо се разболя баща му от настинка, сега и аз съм болна - хрема, болки в ушите, кашлица.
Поради  изразените през нощта симптоми при Вики бяхме днес на лекар. Педиатърката констатира чисти гърди и зачервено гърло. Консултация с УНГ специалист - гърло зачервено, има носен секрет, който се стича към гърлото, ужи - не може да види тъпанчетата поради много ушна кал. МБ - нямало нужда. Става въпрос за вирусна история.
Лечение - капки правени с антибиотик /рецептата е в аптеката и не мога да кажа точно какъв/, Витамин С, герисан, Зиртек.
За ушите унг-то ми каза да капя по малко зехтин или олио загрято на водна баня за да може след десетина дни да му изчисти ушната кал под микроскоп.

Започна да покашля малко по-силно, обадих се на педиатърката. Предписа проспан плюс инхалация по следния начин : 1 литър вода плюс 1 с.л. сода, плюс 1 с.л. сол и детето да седи 5-10 минути до печката.

Въпросът ми е за олиото в ушите и за инхалацията. Да ги предприемам ли? Струват ми се доста примитивни като подход...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #596 -: Януари 13, 2009, 19:56:20 pm »
здравейте докторе!от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.правихме обикновена и стерилна урина-всичко е нормално.правихме и ехограф-и там всичко е нормално ,с изключение на пикочен мехур.преписвам дословно:
нормална форма,леко задебелени стени 5-5,5мм,без литиаза

има ли нещо притеснително в задебелените стени и
трябва ли да се предприеме някакво лечение в този случай.изписаха ми само имунобор уро...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #597 -: Януари 13, 2009, 20:29:34 pm »
А може ли да е индикация за др инфекция, предвид почти непрестанната хрема. Да уведом ли УНГ ( и такъв преглед ни предстои)?
Упоритите подсичания често са свързани с уроинфекции.
А упоритите хреми с носно носителство на различни микроорганизми. Посявката в тези случаи е наложителна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #598 -: Януари 14, 2009, 01:55:40 am »
 Здравейте докторе! Сина ми е на 1г. и 9 м. Още , когато беше доста по-малък забелязах пукане на тазобедрената става и дори разместване , което се усеща , когато си слоижа ръката.Споделих с педиатърът ни , но не ни препоръча посещение при ортопед на този етап. Постепенно  отшумя и не го бях забелязвала дълго време. От няколко дни обаче е с много лош сън , лека хрема и 4 зъба пробиващи почти едновременно. Съответно всеки път , когато се пробуди нощем с плач започва да се "гърчи" в леглото в просъница , рита с крака и се върти и при всяко такова ритане се чува много ясно пукане на същата става, дори имам чувството че го прави съзнателно;-(

  Ще съм благодарна ако имате съвет или мнение! Благодаря предварително!

 


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #599 -: Януари 14, 2009, 02:18:34 am »
Хайде пак аз , доктор Бърди :D

Последната МБ /уж/ е чиста, но аз нещо вече се съмнявам във всеки резултат на МБ.
От нощес Вики прокашля, има лека хрема, без температура. Преди един ден поддържаше 37.5 градуса, което аз отдадох на зъби, защото ни растат втори кътници и нямаше други симптоми.
Пояснение - първо се разболя баща му от настинка, сега и аз съм болна - хрема, болки в ушите, кашлица.
Поради  изразените през нощта симптоми при Вики бяхме днес на лекар. Педиатърката констатира чисти гърди и зачервено гърло. Консултация с УНГ специалист - гърло зачервено, има носен секрет, който се стича към гърлото, ужи - не може да види тъпанчетата поради много ушна кал. МБ - нямало нужда. Става въпрос за вирусна история.
Лечение - капки правени с антибиотик /рецептата е в аптеката и не мога да кажа точно какъв/, Витамин С, герисан, Зиртек.
За ушите унг-то ми каза да капя по малко зехтин или олио загрято на водна баня за да може след десетина дни да му изчисти ушната кал под микроскоп.

Започна да покашля малко по-силно, обадих се на педиатърката. Предписа проспан плюс инхалация по следния начин : 1 литър вода плюс 1 с.л. сода, плюс 1 с.л. сол и детето да седи 5-10 минути до печката.

Въпросът ми е за олиото в ушите и за инхалацията. Да ги предприемам ли? Струват ми се доста примитивни като подход...
Има специални капки за размекване на ушна "кал" за деца.
Не съм препоръчвал такъв тип инхалации...да оставим настрана риска да се залеете с вряла вода.

Не са сериозни тези неща... не са :(
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.