0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #480 -: Декември 30, 2008, 11:30:00 am »
Честита Коледа докторе, бъдете много здрав!
Аз отдавна не съм ви притеснявала, но искам да ви попитам нещо, макар да знам, че без преглед едва ли ще може да ми дадете точен отговор.
Дъщеря ми за 1 година направи 4 спазъма. Всяка лека изстинка довежда до спазъм. Така при последният такъв я заведохме на педиатър, специалист по белодробни болести. След преглед и разговор с нас реши, че малката има "лека форма на алергична астма". Предписа й Ериус и Кузихром за носа. Освен това каза да купим Бебехалер с Вентолин при спазъм да правим инхалации. Може ли да ми дадете някакво мнение и съвет? Благодаря ви!
Ако детето страда от бронхиална астма (или астматичен бронхит) единствено от Фликсотайд (като начало) ще имате полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #481 -: Декември 30, 2008, 17:12:08 pm »
Здравейте докторе, Честито Рождество и ХУбави Новогодишни празници! Бъдете здрав! Благодарим ви за всичко , което правите за нас. Един въпрос: във Варна има бум на пневмокок , иска ми се да сложа Превенар , но личната ме посъветва да не го правя сега, а през пролетта защото "така само ще разболеем детето", имунитет се бил изграждал 2 месеца. Детето е на 2 и половина. Моля , посъветвайте ме...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #482 -: Декември 30, 2008, 17:24:37 pm »
Да го поставите, разбира се.
Казаното е несъстоятелно и грешно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #483 -: Декември 30, 2008, 17:37:00 pm »
а ако междувременно се разболее не е ли опасно за детето? за колко време започва да действа ваксината? Между другото личната е добър лекар и рядко нейните съвети не съвпадат с вашите... малко ме е страх :oops:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #484 -: Декември 30, 2008, 17:54:17 pm »
ако се разболее от пневмокок докато не е изграден имунитет става дума...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #485 -: Декември 30, 2008, 18:12:47 pm »
?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #486 -: Декември 30, 2008, 19:03:10 pm »
Ако детето е здраво, поставете ваксината.
Обясненията и са наивни и неточни-може би не познава ваксината. Това не прави човек автоматично "лош специалист".
И мен да ме попитат как се лекува малария ще изглеждам профан.
Но ако ми трябва-ще го науча, и то добре.
Просто е.

Но ако не знам-не говоря, ако не съм сигурен.

:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #487 -: Декември 30, 2008, 19:53:34 pm »
здравейте, докторе! Прочетох отговорите Ви и реших и аз да Ви пиша. Синът ми е на 5 години. Миналата зима след един бронхит (не е правена рентгенография) кашлицата не спря цяла зима. Имах чувството, че е изпил всички сиропи, които можеха да се намерят в аптечната мрежа. АБ също, макар че нямаше диагноза. Накрая април месец личната ни изпрати на УНГ. Казаха ни- секрети, които се стичат към гърлото. Взеха гърлен секрет (исках да пуснем и носен, но УНГ-то каза, че "каквото е в носа, се стича към гърлото") и беше отрицателен. "лекуваха" го 10 дни с Коларгол+ Олинт. Резултатът беше нулев и УНГ заключи- алергичен ринит и ни изпрати на алерголог. Отново пуснахме гърлен секрет, отново отрицателен. Лечението беше с Цетиристад (2пъти дневно по 5мл) и Кузикром (2пъти по 2 впръсквания). Така един месец, после Цетиристад по 1 път дневно и Кузикрома 2 пъти по едно впръскване. Имаше подобрение, но не съм сигурна дали от лечението или заради започването на летния сезон. Започнахме и Респистим+ за имунната система. Цяло лято беше добре, без никаква кашлица и каквито и да било секрети (давахме само Респистим). Наесен кашлицата се върна, но в по-лека форма и започнахме отново Цетиристад и Кузикром по горната схема(гърлен секрет пуснахме отново- отрицателен). Седмица по-късно бяхме с пневмония (вирусна според докторите- гърлен секрет отново отрицателен, кръв и урина- в норма). След лечението на пневмонията всички симптоми- кашлици, секрети, запушен нос- изчезнаха за 2 месеца. После хвана някакъв вирус (имаше контакт с болни), стигна до бронхит и...АБ. Сега  пак има секрети, които се стичат към гърлото. През деня почти не кашля, едн-два пъти да си прочисти гърлото най-много. Сутрин се изкашля 2-3 пъти. Кашлицата е суха- нещо средно м/у кашляне е прочистване на гърлото. Има лош дъх от устата, който имаше и миналата година. Все си мисля, че има някакво възпаление в носа, но нали не разбирам и никой от докторите не ми обръща внимание. Моля да ме посъветвате с какъв специалист да се консултираме и какви изследвания да искаме. Омръзна ми от този секрет всяка настинка да преминава в бронхит и да се точи седмици наред. Извинявайте за дългия пост и Весели празници!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #488 -: Декември 30, 2008, 19:58:13 pm »
Има ли детето трета сливица?
Има ли данни за хроничен синузит? рентгенография на синуси?
Вероятно може да има и астматичен бронхит, и да не е само "секрет" това, но вероятността за хроничен синузит е голяма. Хроничният синузит изисква 20 дневно АБ лечение с два различни по вид АБ.
« Последна редакция: Декември 30, 2008, 20:01:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #489 -: Декември 30, 2008, 20:04:47 pm »
Изключихте ли гастро-езофагеален рефлукс?
Пиете ли мляко преди лягане?
не,никой лекар не е предположил това.повръщала е само от много обилни секрети в носа ,и то не храна а само секрети.рефлукса едва ли се повлиява от капките за нос.до преди няколко месеца,при накапване с ксилометазолин,хъркането и кашлицата спираха.днес беше на преглед при др.Кънчева в ИСУЛ,ПРЕПОРЪчАХА МИ Я КАТ ОМН.ДОБЪР ДИАГНОСТИК.МНЕНИЕТО И Е чЕ ДЕТЕТО Е АЛЕРГИчНО,с много чувствителна носна лигавица,която реагита много бурно на алергени.посъветва ме детето да спи на хладно,защото въздуха изсушавал лигавицата в носоглътката ,и организма сам си произвеждал секрет.взе и секрет от носоглътката,като каза че при непрекъснато инфектиране ,почти е невъзможно там да няма бактерия.от снощи пием Умкалор,тази и аз се изненадах но ноща беше спокойна.нямаше го преглъщането.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #490 -: Декември 30, 2008, 23:03:16 pm »
Честита Коледа Докторе!
Бъдете жив и здрав. Все така отзивчив към всички нас. :D
Синът ми го водят с бронхиална астма от почти 3 годишен. Сега е на 5,3г. Съвсем наскоро правихме кръвен тест за алергии. Като бебе е бил АБКМ,на 1,7м. направи лактозна непоносимост. Диагнозата ни я поставиха след един страшен пристъп, при който детето вече едвам дишаше. Теста показа ясна детекция на антитяло към млякото и два вида акари в домашната прах. По-слаба детекция на антитяло към яйчен белтък и жълтък, лешници и бадеми. Нищо друго. Изявите в тази възраст са леко суха кожа и светли, кашави изпражнения. Сутрешен запушен нос и кихане. Пие Сингулер и впръскваме Фликсотид сутрин 2 впр. Посъвет на лекар спираме кравите продукти като цяло по възможност. Минаваме на козе или биволско сирене, соево мляко и продукти. Яйцата само се намаляват, ядките се спират. Няма алргия към глутен и ни позволяват бял хляб.
Какво е Вашето мнение? Трбва ли в началото да се подложи детето на по-строга диета или е излишно, както казва лекаря? Вие какво ще ми препоръчате?
Предварително Ви благодаря.
И...Весело посрещане на Новата година. :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #491 -: Декември 30, 2008, 23:46:54 pm »
Може ли да дадете пълните резултати от РАСТ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #492 -: Декември 31, 2008, 10:05:31 am »
Докторе, благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #493 -: Декември 31, 2008, 11:31:45 am »
Разбира се.
Лешник - 0.74 (Концентрация kU/I) - 2;
Бадем - 0.86 - 2;
Мляко - 5.18 - 3;
Яйчен белтък - 1.60 - 2;
Яйчен жълтък - 0.81 - 2;
D.Pteronyssinus (домашен прах) - 8.91 - 3;
D.Farinae (домашен прах) - 5.21 - 3;

Като: 3 (3.5-17.5) - Ясна детекция на антитяло, в повечето случаи има клинична проява; 2 (0.7-3.5) - Слаба детекция на антитяло, чувствителност ,често има клинична проявапри по-високо стойности на този клас;
Това го преписах от теста защото го имам само на хартиен носител.
Весело изкарване в Новогодишната нощ! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #494 -: Декември 31, 2008, 11:39:37 am »
Спирограма правихте ли на детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #495 -: Декември 31, 2008, 23:48:23 pm »
Не сме правили. Двама лекари до сега категорично отказват защото все още не бил достатъчно голям за да бъдело точно изследването.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #496 -: Януари 02, 2009, 10:58:10 am »
Здравей Бърди, честита Нова Година, нека тя да бъде здрава и щастлива за цялото ти семейство и за теб!!!
Много отдавна не водя децата си по лекари без основателна причина, а щом не съм ти писала толкова много време, значи и на лекари не съм ходила.
Преди 1 седмица на Мериан и се обостри онзи проблем на пръстите, за който ми беше препоръчал
Дактарин няма ли? Оргиналният на Янсен-Цилаг? Не Дактакорт (Дактодор в някои страни), а Дактарин имам пред вид да ползва... .
Това "Певарил" на "Софарма" ли е

Минаха и от това лекарство, но от вчера забелязах че на Джули е излязло подобно нещо на ръчичката, като цяло е суха кожата на ръцете, по бузката ( дясната) има от около година червенина, и малки пъпки, когато и е топло, а сега това...
Може ли да ми препоръчаш крем или лекарство?
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218888/cat/4305
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218888/cat/4305
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218885
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218884
Това атопичен дерматит ли е, защото на Мериан такава диагнози и поставиха за ръцете?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #497 -: Януари 02, 2009, 12:25:47 pm »
Разбира се.
Лешник - 0.74 (Концентрация kU/I) - 2;
Бадем - 0.86 - 2;
Мляко - 5.18 - 3;
Яйчен белтък - 1.60 - 2;
Яйчен жълтък - 0.81 - 2;
D.Pteronyssinus (домашен прах) - 8.91 - 3;
D.Farinae (домашен прах) - 5.21 - 3;

Като: 3 (3.5-17.5) - Ясна детекция на антитяло, в повечето случаи има клинична проява; 2 (0.7-3.5) - Слаба детекция на антитяло, чувствителност ,често има клинична проявапри по-високо стойности на този клас;
Това го преписах от теста защото го имам само на хартиен носител.
Весело изкарване в Новогодишната нощ! :D

Ако се касае за астма, моето мнение е да разпределите равномерно Фликсотайд.
Също така ще е уместно да вземете всички онези мерки, ограничаващи експозиция към домашни алергени. От повече "диети" едва ли има смисъл.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #498 -: Януари 02, 2009, 12:26:19 pm »
Здравей Бърди, честита Нова Година, нека тя да бъде здрава и щастлива за цялото ти семейство и за теб!!!
Много отдавна не водя децата си по лекари без основателна причина, а щом не съм ти писала толкова много време, значи и на лекари не съм ходила.
Преди 1 седмица на Мериан и се обостри онзи проблем на пръстите, за който ми беше препоръчал
Дактарин няма ли? Оргиналният на Янсен-Цилаг? Не Дактакорт (Дактодор в някои страни), а Дактарин имам пред вид да ползва... .
Това "Певарил" на "Софарма" ли е

Минаха и от това лекарство, но от вчера забелязах че на Джули е излязло подобно нещо на ръчичката, като цяло е суха кожата на ръцете, по бузката ( дясната) има от около година червенина, и малки пъпки, когато и е топло, а сега това...
Може ли да ми препоръчаш крем или лекарство?
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218888/cat/4305
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218888/cat/4305
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218885
http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/218884
Това атопичен дерматит ли е, защото на Мериан такава диагнози и поставиха за ръцете?
Има мехурче в средата? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #499 -: Януари 02, 2009, 12:56:55 pm »
Не, няма мехурче, но все едно седи малко повдигнато и малко е мъничко е хванало коричка - все едно е изгорено от цигара - нещо подобно :?
« Последна редакция: Януари 02, 2009, 13:06:46 pm от Буболина »