0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #460 -: Декември 23, 2008, 10:21:58 am »
Добър ден! Толкова много се зарадвах когато видях, че отново сте тук и сте добре! Пожелавам Ви весело посрещане на Коледа и Нова година!Здраве и късмет! Голямо Благодаря за Човек с Голямо Сърце!  Лек и приятен ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #461 -: Декември 23, 2008, 10:29:47 am »
@МиЙори
Да, има Хиб съставка в "Пентаксим".
Не мога да кажа без преглед "дали има повод за притеснение". Но поне развитието е благоприятно.

Както виждате, само от Проспан имате нужда. Засега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #462 -: Декември 23, 2008, 10:31:43 am »
Добър ден! Толкова много се зарадвах когато видях, че отново сте тук и сте добре! Пожелавам Ви весело посрещане на Коледа и Нова година!Здраве и късмет! Голямо Благодаря за Човек с Голямо Сърце!  Лек и приятен ден!
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #463 -: Декември 23, 2008, 14:37:09 pm »
Здравейте, Докторе! :D
Може и да е коментрирано, но не открих с търсачката и за това ще попитам: децата ми са на 1 година и 2 месеца. Искам да им сложа Превенар, но ме интересува колко дози ще са необходими за тази възраст и ако са повече на какъв интервал да бъдат поставени.
Благодаря!
Весели празници! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #464 -: Декември 23, 2008, 15:11:27 pm »
Възраст 12 до 23 месеца->> 2 дози през минимум 2 месеца една от друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #465 -: Декември 24, 2008, 10:57:06 am »
Докторе, желая Ви весела, изпълнена с много топлина, уют и радост Коледа!
Благодаря за всичко!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #466 -: Декември 24, 2008, 14:06:59 pm »
Докторе желаем Ви от сърце


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #467 -: Декември 25, 2008, 12:37:18 pm »
Докторе, честита Коледа!
Да сте здрав и щастлив и да ви се случват чудеса!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #468 -: Декември 25, 2008, 15:36:27 pm »
Здравейте докторе! Честито рождество Христово! Пожелавам Ви мноого здраве най-вече.
Сега към въпроса:На 22-ри дек. ни изписаха след 9-дневен престой в болница заради ешерихия коли причинила ротавирусен ентерит. Синът ми е на 1г. и 9 м и все още има е.коли. Предписаха му диета +1/4 мезим форте и 1/2 ентерол три пъти дневно за да изчисти бактерията. При изписването се чустваше добре с голям апетит след изкараната болест. На 23-ти повърна обилно веднъж - доктора каза, че е от прехранване, което бях склонна да приема, защото той постоянно искаше да яде. Снощи обаче повърна (по-скоро в 4 ч. през нощта) доста обилно. Не беше ял много, а виждах съдържанието на обяда. От антибиограмата се виждало, че тази бактерия не се влияе от антибиотиците, освен от един, който бил много силен, моще и се прилага само в болница. Моля за Вашия съвет и препоръка. След повръщането тази нощ продължавам диетата и предписаните лек-ва. Благодаря предварително за отговора.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #469 -: Декември 26, 2008, 09:54:15 am »
Честита Коледа докторе, бъдете много здрав!
Аз отдавна не съм ви притеснявала, но искам да ви попитам нещо, макар да знам, че без преглед едва ли ще може да ми дадете точен отговор.
Дъщеря ми за 1 година направи 4 спазъма. Всяка лека изстинка довежда до спазъм. Така при последният такъв я заведохме на педиатър, специалист по белодробни болести. След преглед и разговор с нас реши, че малката има "лека форма на алергична астма". Предписа й Ериус и Кузихром за носа. Освен това каза да купим Бебехалер с Вентолин при спазъм да правим инхалации. Може ли да ми дадете някакво мнение и съвет? Благодаря ви!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #470 -: Декември 28, 2008, 16:56:03 pm »
Здравейте докторе!
Писала съм Ви няколко пъти,относно хремата на дъщеря ми.Вече трета година,не се справяме.Ходим от един лекар на друг ,без никой да и е помогнал,трайно.Основния проблем е стичането на секрет,назад.Преди се давеше и кашляше,сега само преглъща,почти непрестанно.На практика не спи.След заспиване ,почва похъркване,преглъщане ,давене,и така по цяла нощ.Все едно го изпомпва от някъде този секрет,в огромно количество е ,едвам го преглъща.Тази година 4 пъти пусках посявка,отрицателна е,извадихме носната за втори път.Беше рецидивирала за две години-огромна.Снимка на максиларни синуси правихме,нищо.Два теста в продължение на година,при различни алерголози.Първия-плесен,алтернария,втория ,матрачен микрокърлеж,и мн.малко отчитане на алтернария.Един лекар казва ал.ринит,друг ендмоидален синузит,трети вазомоторен ринит...и така до безкрай.Въпроса ми е следния:
-възможно ли е за 8 месеца да се сменят ,алергените,и през тази година сме пили различни антихистамини ,без никакъвя ефект.Периодически хремата излизаше от контрол въпреки приема им.Пръсках Фликсонази 20 дни,нищо.Временнен ефект за 2-3 дни имаше,и после хремата си продължи,въпреки кортикостероида
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #471 -: Декември 28, 2008, 20:36:54 pm »
Едва ли е възможно.
В този (ако наистина е алергичен ринит)тежък случай, от Сингюлер наистина може да има полза. Плюс десенсибилизация, но след добро тестуване.

Всичко това обаче не звучи много достоверно (толкова необичаен алергичен ринит при толкова малко дете)... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #472 -: Декември 28, 2008, 23:52:28 pm »
Благодаря Ви!
сингюлер приемахме от ноември до февруари,тази година.Въпреки това направи един сериозен пристъп на хрема,след това лекувахме пневмония.не мога да предценя ,дали ефекта е бил от сингюлера,защото по това време изолирахме и стафилокок мрса,лекувахме и него,правихме и физиотерапия с нискочестотни вълни ,,по време на която хремата спря ,и така до февруари.обаче се появи проблем,при приема му,детето се оплакваше от болки в краката.Мустаков ни препоръча десенсибилизация,която аз отказах.освен хремата,която през деня не я притеснява(сега подсмърча,но имаше период в който носа беше абсолютно сух)само след заспиване се получава това преглъщане и давене.не сълзят очите,не киха(случва се но мн.рядко),не виждам гънката на нослето,която да подсказва и сърбеж.никакъв друг засилен симптом освен задната хрема няма
може ли евентуално да предположите,какъв е проблема?детето е на 5 години
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 00:01:41 am от palikarova.br »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #473 -: Декември 29, 2008, 00:14:48 am »
Изключихте ли гастро-езофагеален рефлукс?
Пиете ли мляко преди лягане?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #474 -: Декември 29, 2008, 09:57:20 am »
здравейте д-р Бърди!
не съм писала от доста време
бих искала съвет от вас
миналата седмица правихме на дъщеря ми изследвания на кръвта(венозна) и урината(стерилна)
днес взех стерилната урина и излиза че има Enterococcus 10 на 4 степен
следобяд имаме среща с докторката ни
последните няколко седмици освен сиропче за кашлица други лекарства не е пило детето
последно пи антибиотик октомври месец заради гърлото и хрема но ми направи впечатление че няколко дни след спирането на антибиотика получи леко течение което зацапваше гащичките и за около 3-4 дни и от тогава поне два три пъти на ден като каже че и се пишка се изпишква нормално но е пуснала по една две капчици урина в гащичките.
не се изпуска нощем.
но увеличеното количество урина по-тъмният и цвят и различната миризма ме накараха да и направя микробиологично изследване на урината и излезе Enterococcus
има и антибиограма - бактерията е чувствителна на  Ампицилин,Тикарцилин,Пиперацин,Амоксицилин/Клав.к-а,Ципрофлоксацин,Ванкомицин-кой според вас е най-удачен антибиотик за дете на 3г.5м.
какво друго бихте ме насочили да искам да се направи като изследване?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #475 -: Декември 29, 2008, 10:32:46 am »
Изключете замърсяване чрез повторна посявка.
Ако резултатите са същите, Аугментин е добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #476 -: Декември 29, 2008, 11:24:35 am »
Благодаря!
Посявката е планувана за утре сутринта.Пожелавам Ви здраве и весело посрещане на Новата 2009 Година!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #477 -: Декември 30, 2008, 10:01:01 am »
Здравейте докторе! Пак съм аз. Надявам се да не ви притеснявам. Светослав не е повръщал след това. От време на време си оригва /всеки ден/ - все едно му е тежко, а не го прехранвам. Все още е на диета - ориз, картофи, моркови, бяло пилешко месо, банани, ябълкова безмлечна каша, попара и др. От днес има разтройство. Вчера му давах пшенични пръчици и съвсем малко парче от шоколадово яйце. Дали е от това?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #478 -: Декември 30, 2008, 11:11:11 am »
Възможно.
Не правете "още" диети.
Проследете само, запазвайки нормалното хранене на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #479 -: Декември 30, 2008, 11:20:54 am »
Благодаря! Ще го наблюдавам. Спирам диетата. Дано всичко е наред.
Пожелавам ви весело посрещане на новата година!