0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #240 -: Октомври 19, 2008, 22:30:12 pm »
"Едра шарка"? Вариола ли имате пред вид? или?
Да,сигурна съм ,че беше вариола.
Няма да Ви притеснявам  повече тази вечер.
Виждам,че много мамчета се нуждаято от съвет.
А относно ваксината-детето е на 2г6м.
Дадох на малката перитол за да е по-спокойна през ноща и утре ще ходим на лекар.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #241 -: Октомври 20, 2008, 00:35:41 am »
"Едра шарка"? Вариола ли имате пред вид? или?
Да,сигурна съм ,че беше вариола.

elfrida, вариолата (едрата шарка)е изкоренена в цял свят през 60-те години на миналия век. нещо друго имаш предвид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #242 -: Октомври 20, 2008, 08:14:54 am »
Докторе, развитие:
1. Нощес - рев и писъци, започна обилна хрема.
2. Сутринта - взета МБ на гърлен и носен секрет. Преглед - хрема, зачервено гърло, възпалено дясно ухо. По антибиограмата от предходната посявка доктора изписа Зинат125 мг, 2х3сс на 12 часа.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #243 -: Октомври 20, 2008, 10:21:14 am »
Светлина в тунела... .
Детето тежи?
АБ дайте за 10 дена!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #244 -: Октомври 20, 2008, 10:45:28 am »
Здравейте, Докторе!

На няколко пъти тази нощ и сутринта Мая прокашля, случва се за първи път от раждането и не знам дали трябва да се притесня и какво да направя, че кашлицата да не стане сериозна. Какво ще кажете? Няма хрема и температура.
Препоръчвате да не се пускат децата на детска градина. Това означава ли, че като цяло трябва да се ограничат контактите? И децата в парка ли да избяваме?
Вие как сте, здрав ли сте?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #245 -: Октомври 20, 2008, 10:48:38 am »
Светлина в тунела... .
Детето тежи?
АБ дайте за 10 дена!!
Тежим около 11 кг /последна конуслтация не сме правили с мерене/.
Да, и педиатърката каза 10 дена Зинат.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #246 -: Октомври 20, 2008, 10:59:54 am »
Зинат се дозира 20-30мг/кг.
За сиропче 125мг/5мл:
Ако изберете 20 мг/кг/24 часа, дозата е 3cc x3 (4.5cc x 2).
Ако предпочетете 30мг/кг/24 часа, дозата е 4.5cc x 3 ( 6.5 мл х 2).
Тъй като това като количество е трудно да се даде, предпочитаме сиропчето от 250 мг/5мл.

http://www.medscape.com/druginfo/monograph?cid=med&drugid=18423&drugname=Cefuroxime+Sodium+IV&monotype=monograph&secid=3

"...These clinicians recommend that children beyond the neonatal period receive oral cefuroxime in a dosage of 20–30 mg/kg daily in 2 equally divided doses for the treatment of mild to moderate infections."

"...Acute Otitis Media.

For the treatment of acute otitis media in children 3 months to 12 years of age who can swallow tablets whole, the usual oral dosage of cefuroxime as cefuroxime axetil film-coated tablets is 250 mg twice daily for 10 days. Alternatively, children 3 months to 12 years of age with acute otitis media can receive cefuroxime as cefuroxime axetil oral suspension in a dosage of 30 mg/kg daily (maximum 1 g daily) given in 2 divided doses for 10 days. Cefuroxime axetil also has been administered in a 5-day regimen† for the treatment of acute otitis media in children 3 months to 12 years of age.

Както и да дозирате Зинат обаче, оралната дневната доза не бива да надвишава 500мг дневно (въпреки че някои допускат и 1гр дневно). В Гърция максималната дневна доза орално е ограничена до 500 мг/дневно.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 11:06:38 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #247 -: Октомври 20, 2008, 11:12:11 am »
Д-р Бърди, ще ми помогнете ли със съвет - трябва да дадем стерилна урина за изследване на дъщеря ми (1г и 7мес). Правили сме го не малко пъти, но когато беше по-малка, беше и по-лесно, а сега вече н-ти ден се оказва напълно невъзможно. С идеята да бъда максимално прецизна и да дам първа сутрешна урина (доколкото е възможно това при малко дете) правя следното - измивам я старателно преди лягане, в 06ч махам памперса, отново измивам и залепям найлоново колекторче - до към 10ч няма никакво уриниране, детето вече започва да се върти, иска да става - колкото и прецизно да е залепено, колекторчето явно при движение се поразмества и така първата ни урина изобщо не отива в него.
Два варианта ми хрумват - да продължавам със залепянето на стерилните колекторчета и през деня (след предварително измиване) до получаване на резултат, но ме притеснява изискването урината да е първата за деня, или да започна цялата процедура няколко часа по-рано - примерно не в 06, а в 03ч, но в този случай ме притеснява вероятността детето да уринира твърде рано и да се получи период от 3-4часа, докато занесем урината в лабораторията.
Не мога да преценя как би било по-малко вероятно да се получат некоректни резултати.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #248 -: Октомври 20, 2008, 11:30:10 am »
Залепвате 5-10 минутки ПРЕДИ храненето с АМ.
До 10-15 минутки след завършване на храненето, всичко ще е наред.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #249 -: Октомври 20, 2008, 11:59:22 am »
Ми по моите сметки за Зината излиза така също, защото в 1 мл се съдържат 25мг.
11кг х 20 мг = 220.
220:2 /приема/ = 110
110:25 = 4.4мл.


Само че и листовката на бг за Зинат май не е написана като хората. Дословно:
"При бебета и деца лекарят предписва доза в зависимост от теглото и възрастта.
За голяма част от инфекциите при деца на възраст над три месеца до 12 годин се препоръчва по 125 мг дневно или по 10 мг лекарствено вещество на един килограм телесна маса два пъти дневно като дозата не требва да надвишава 250 мг дневно;
При деца на възраст над 2 години при отит на средното ухо или при тежки инфекции - по 250мг два пъти дневно или доза от 15мг/кг два пъти дневно като дозата не требва да надвишава 500 мг."

Да разбрам ли, че дозата така, както ни е изписана няма да доведе до никакъв резултат? 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #250 -: Октомври 20, 2008, 12:13:51 pm »
До несигурен резултат.
Не знам какво да кажа... .
Би трябвало да вземете сиропчето от 250 мг/5мл и да дадете по 20мг/кг/24 часа минимум. С оглед дългото бездействие и "умуване", доза от 30 мг/кг/24 часа би била най-разумното решение. Естествено даваме АБ, ако детето не е алергично към него (или няма данни да е).

Може да дадете 20мг/кг/24 часа, да направите контролни посявки след 3 дена (+ преглед на ушичките) и ако всичко е наред, да дадете 10 дена тази доза.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 12:15:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #251 -: Октомври 20, 2008, 12:16:12 pm »
Докторе, Алекс го водят астматик от 3 годишен. Две години подред зимния период беше на Сингулер, но тази година включиха Флексотид. Даваме го от месец. Трябва да започна и сингулер за да можело на негова основа след известно време, постепенно намалявайки Флексотида да го спрем напълно.А днес с изхождането е по-добре. Предполагам се дължи на факта, че вчера сутринта му дадохме АБ на гладно и не хапна веднага след това.
За съжаление от разстояние ми е много трудно да помогна-много неща, малко объркано всичко звучи. Кое е постоянен проблем,кое преходен, кое е вирусна патология, дали няма хронично фарингеално/носно носителство... ??
Всъщност това, за което и аз си мисля е "дали няма хронично фарингеално/носно носителство". Как може да се установи това? За Трети път от 2 години насам изолираме тези стрептококи. Лекуваме...изчиства се (уж) и после пак се появяват. Когато е здрав ми прави впечетление, че нослето му не е напълно проходимо. Правили са снимки за синузит - няма! Тогава какво може да е? Алергия??? Не е тестван до сега, дали не е време? Или пък тези стрептококи си ги лепва постоянно от градината и те да са причината за носът? Въпроси много а решението вероятно е просто...но кой да го каже???? Знаете как е тук...
Все пак Ви благодаря за загрижеността. :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #252 -: Октомври 20, 2008, 12:35:48 pm »
Направете посявки.
Ако имате постоянни проблеми със Стрептокок, можете да направите "Превенар", независимо че детето е над 5 годишна възраст.
Не давайте "Сингюлер" с "лека ръка".
Потърсете опитен детски лекар/пневмонолог за да се изясни има ли наистина детето Астма, или няма. В този аспект-направете спирометрия!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #253 -: Октомври 20, 2008, 12:42:20 pm »
Докторе, на своя глава взимам и давам на 12 часа по 4.5 мл от Зинат 125/5мг.
Друго не мога да направя.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #254 -: Октомври 20, 2008, 13:16:08 pm »
Добре.
Може да ползвате Сиропчето ->>250мг/5 мл- съответно на това, в двойно по-малка  доза->> 2.5мл, два пъти дневно. Все пак 2.5мл е по-лесно да се дадат отколкото 4.5 мл. Може да подсладите Зинат-а по какъвто способ Ви е възможно (без мед!).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #255 -: Октомври 20, 2008, 13:21:21 pm »
Докторе, ако може да попитам, колко време след ваксинацията е добре Вики да си поседи у дома, преди отново да тръгне на градина?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #256 -: Октомври 20, 2008, 13:31:32 pm »
Няма определен срок.
Повечето ваксини обаче започват действие след 15-20 дневен срок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #257 -: Октомври 20, 2008, 13:33:24 pm »
Здравейте, Докторе!

На няколко пъти тази нощ и сутринта Мая прокашля, случва се за първи път от раждането и не знам дали трябва да се притесня и какво да направя, че кашлицата да не стане сериозна. Какво ще кажете? Няма хрема и температура.
Препоръчвате да не се пускат децата на детска градина. Това означава ли, че като цяло трябва да се ограничат контактите? И децата в парка ли да избягваме?
Вие как сте, здрав ли сте?

Може да я извеждате или на открити места... .
Да, както знаете вече, съм противник на всякакви "градини"ясли и т.н. .
Може да звучи нереално или идеалистично, но или ще е добра градина/ясла или нищо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #258 -: Октомври 20, 2008, 13:46:16 pm »
Залепвате 5-10 минутки ПРЕДИ храненето с АМ.
До 10-15 минутки след завършване на храненето, всичко ще е наред.

Благодаря, утре отново подновяваме опитите :wink:
Неудобството при тези колектори (не знам, може би при вас се ползва някакъв друг модел) е, че много лесно течността се разлива или въобще не попада вътре, въпреки старателното поставяне. Наблюденията ми са, че когато детето е легнало, има по-голяма успяваемост и затова ми беше такъв подходът. Ще опитам утре да го залепя малко преди закуската.
Просто при момиченцата е по-трудно това вземане на урина.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #259 -: Октомври 20, 2008, 14:15:22 pm »

Може да звучи нереално или идеалистично, но или ще е добра градина/ясла или нищо.

Здравейте докторе,
какво разбирате под добра градина, моля Ви споделете Вашите критерии? :)