0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #360 -: Октомври 27, 2008, 12:17:02 pm »
Докторе, време ни е да почваме приучване към гърнето. Какви ли не подходи се ширят у нас - да се слага при всяка смяна на памперс, да се слага веднага след сън, да се слага след сън и по време храненето с АМ (това няма да го направя), да се слага около предполагаемото време на изхождане, да се слага всеки ден в един и същи конкретен час и т.н.
Ние нямаме "предполагаем" час на изхождане - всеки ден е по различно време, обикновено два или три пъти на ден. Гърнето е въведено като предмет, познато е, според мен знае много добре за какво е. От тук? Ще се радвам да споделите вашите виждания по въпроса как е най-добре да се подходи, за да приучим детето към гърне.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #361 -: Октомври 27, 2008, 13:37:19 pm »
Добърд ден докторе,

След като вчера Тони беше без лекарства, днес сутринта беше весел, но до обяд стана отпуснат и блед, появи се силна диария и сухи устни. Преди обилната диария хапна една бисквита. Дадох веднага Хидрасек и пожела да хапне малко каша Хумана HN с пребиотик.
Личната предписа диета с тази Хумана поне 3 дни, АЛ110 ако желая, Ентерол и Смекта. Не пожела да го види, само ако няма резултат от лечението.
Това от нас все пак се оказа вирус.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #362 -: Октомври 27, 2008, 16:10:26 pm »
Здравейте, Докторе!

Притеснява ме кашлица на Мая, която се появява само през нощта. Детето кашля и преглъща и си мисля, че се дави или от сополи (а няма хрема, носът й е чист), или се връща мляко. Опитвам се да я слагам да спи на възглавница или опряна на мен и така е по-добре. Мога ли да сложа Олинт довечера за всеки случай? Или какво друго да направя? Не се чуват хрипове или тежко дишане, на преглед сме в сряда сутринта.
А от конюктивита се избавихме, благодаря!  :D

Поздрави & хубав ден!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #363 -: Октомври 27, 2008, 21:28:12 pm »
Здравей Бърди!

Дъщеря ми е на година и 8месеца. От 5 дена има суха кашлица, която се усилва. Все още не идва от белите дробове.Няма температура. В началото кашлицата беше само от време на време вечер, но вече кашля и през деня. Днес ходихме при личната и ни предписа АБ Азатрил, Вентолин, Солволан и калциев Глюконат. Лекарката каза, че има обострено дишане, няма хрипове, но според нея е бронхит. Според теб има ли нужда от АБ? Този Вентолин не е ли за астма?
Аз давам от два дена сироп от мащерка Хустагил.
Днес получи и разстройство. Да давам ли Хидрасек и Ентерол? На нас доста често ни ги изписват, тъй като често получава диарии.
Моля те кажи си мнението.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 21:31:31 pm от В_и_В_и »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #364 -: Октомври 28, 2008, 09:21:57 am »
Има ли трета сливица?
Стрептокок изолира ли се от някъде?
Здравейте Д-ре,
пуснах изследване на носен и гърлен секрет 7 дни след АБ резултата е нормална бактериална флора и на двете места, както и всички предишни пъти в които съм пускала микробиология.
Заведох детето на двама УНГ Д-ри, единия каза 3 сливица към 2-ра степен, а другия между 2 и 3-та. И двамата са на мнение, че трябва да махнем само третата и след това да проследим и другите две дали ще се разредят ангините.
Благодаря Ви за насоките и само един последен въпрос. Наистина ли няма начин да се избегне операция, някакво лечение например? Ние сме само на 3 години, не е ли малък? Вероятност за рецидив?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #365 -: Октомври 28, 2008, 11:43:47 am »
Може да опитате едно лечение с Аериус за около 8-9 дена.
Целият въпрос тук е доколко третата сливица му причинява хронична кашлица.
Ако е причина, няма начин да се избавите от кашлицата без да я махнете, или да вземате с месеци безсмислени лекарства под всякаква форма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #366 -: Октомври 28, 2008, 11:44:29 am »
Ще бъда офф до 30/10/2008.
Благодаря за разбирането.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #367 -: Октомври 28, 2008, 13:11:17 pm »
Приятна почивка :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #368 -: Октомври 28, 2008, 13:57:11 pm »
Да попитам докато сте още онлайн, Докторе. Михаил е със силна кашлица от няклоко дни, зачервено и подуто гърло, след прегледа при док. Гърдите са чисти. Изписа аугментин 457 по 3мл. на 12 часа. Пие сироп Проспан. Вашето мнение за това лечение.

Благодаря предварително и приятна отпуска.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #369 -: Октомври 28, 2008, 14:23:44 pm »
Приятна почивка и от мен!
Моят въпрос/когато можете да отговорите/ -достатъчно ли е 10 дневен прием на АБ Зинат 250mg/3*2,7ml/за излекуването на Ешерихия Коли в урината?

Тереза - 3г9м
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #370 -: Октомври 29, 2008, 13:18:42 pm »
Задавам си въпроса и когато имате време, може да ми отговорите.
Препоръчват ми педиатрите тук пробиотик на Саностол, за Тони. Принципно какво мислите за пробиотиците и мислите ли, че ще сгреша ако започнем прием на такъв препарат.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #371 -: Октомври 29, 2008, 16:27:00 pm »
Докторе, надявам се да си почивате добре.  :D
Ние днес бяхме на преглед. Гърло, уши и гърди - в нормално състояние. Лекарката ни не вижда причина за нощната кашлица, но изписа сироп Levotuss (с активно вещество Levodropropizine) преди лягане. Какво е Вашето мнение, да го давам ли, след като уж всичко е ОК? Възможно ли е да се е появил пак рефлукс и от това да е кашлицата; как мога да разбера? Не е заради сух въздух в стаята.
Заради неяденето на Мая изписа и желязо+витамини Sideral bimbi. Това мисля да го давам, че дано помогне  :?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #372 -: Ноември 01, 2008, 09:29:28 am »
Здравейте Докторе

Дъщеря ми е на 1г и 5 м сутрин като я вдигна от леглото след събуждане и се изкашля 3-4 пъти - суха кашлица все едно й е пресъхнало гърлото или нещо я дави  кашлянето е кратко но силно завършва като храчене но без храчка а понякога от силното дразнене и напъване за изкашляне се чува като шумно оригване и чак й се гади понякога   

През деня не кашля или много рядко понякога не всеки ден но сутрин е винаги от няколко месеца

също като се разплаче или силно като вика,пее и после се закашля така

Според Вас на какво може да се дължи това кашляне

нощем пускам радиаор  със съд за вода  но тя кашляше така и през лятото

през деня не пускам радиатор  през деня след събуждане не кашля



Предварително благодаря
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #373 -: Ноември 01, 2008, 18:58:33 pm »
Ще бъда офф до 30/10/2008.
Благодаря за разбирането.
Докторе, дано да си отпочинете добре.
Да се отчета - Зината го давах ПО ВАШАТА СХЕМА, 10 дни. Чакаме няколко дена и във вторник взимаме нова МБ / - седмица след АБ.
Пиша Ви по друг повод, освен отчета:
От последното заболяване Вики започна да не спи добре. Буди се към 12.30ч.- 1.00ч. и до към 4-5 часа сутринта е рев - " на пресекулки". Първото събуждане обикновено е със силен рев, след успокоение - заспива за 20-минути, мята се, хлипа и после пак така.
Отдавах го на болката от ушите, отделно на това и първите ръбчета на  четирите първи кътника ни избиха почти едновременно и продължава мъката със зъбоникненето.
Това , което ме притествява е дали не става въпрос за някакъв нощен страх, защото не може при комбинация през 4-6 часа на панадол и нурофен ефекта да е нулев. Пък и тези състояния продължават в един и същ часови пояс през нощта. Педиатърката ми упорито твърди, че са зъби, защото нощем всички болки се проявявали.
Отделно на това пак от близо седмица започна да си бие главата - с играчки или въобще предмети, удря се в пречките на дървеното легло. Поведението му не е съпроводено само при отказ на негово желание или напускане на стаята, а по принцип. Гледам го на ТВ и виждам, че привидно спокоен пак го прави.
Как да определя тези състояния? Нужно ли е да посетим невролог/психолог?
« Последна редакция: Ноември 01, 2008, 19:04:26 pm от lady_11 »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #374 -: Ноември 01, 2008, 19:37:20 pm »
Докторе и аз имам още едно въпросче.
Все още не мога да овладеля храненето на Тони, съответно и диаричните изпражнение ту изчезват, ту се появяват. накратко Тони иска да се храни само с каши и плодови пюрета или иначе казано само със сладки храни. Категорично отказва друга храна, като сме опитвали пълен глад, хранене е от друг човек, но резултата е тормоз и от двете страни. Беше отпуснат и блед, изпитва почти непрестанен глад дори и след хранене, спи повече, трудно се събужда, раздразнителен е, на моменти ми забелва очи, на моменти се изпотява обилно, на моменти е много студен. Дали става въпрос за хипоглекимия? И какво да предприема ако отговора е да?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #375 -: Ноември 02, 2008, 00:33:43 am »
Докторе здравейте.
Преди 9 дена премахнаха оперативно киста от шията на сина ми/6г./ и така той се сдоби с 18 шева, които в момента изглеждат доста страшно. Можете ли да ми препоръчате с какво да ги третираме за да може белега да е по приличен.За момента съм купила HELIXDERM, HIDROVIT ZINKO и TERPROLINE.
Благодаря
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #376 -: Ноември 02, 2008, 18:02:45 pm »
До д-р Бърди! Всъщност искам Вие да ме консултирате за проблема на малката ми дъщеря, която е на 1,3г. Разстройството е вече три месеца и се появи на морето, но  след прекарана хрема. Опитахме лечение със стандартните  ЕНТЕРОЛ, ХИДРАСЕК И  СМЕКТА, но след две седмици, защото се успокоявахме, че това е от жегата и плодовете. Изпражненията са меки, кашави, от 2 до 4 на ден, с редки изключения когато няма изхождане. В хода на лечението е пила Нелидикс за три дни, после Суметролим 8 дни. От изследванията в МА не се откриха изменения. Изследваха кампилобактер- отрицателен, микробиология- няма изолирани дезинтерийни, салмонелни и патогенни коли, направен потен тест- в норма, бърз тест за целиакия -отрицателен и ехография на коремни органи - в норма. Също направихме и кръвни изследвания - също в норма. Е, остава въпроса къде е проблема??? Между другото нямаме още зъбки ако това има отношение към проблема. Детето е жизнено и няма изоставане в теглото. Очаквам Вашия коментар и съвет -КАКВО ДА ПРАВИМ?
« Последна редакция: Ноември 02, 2008, 18:06:16 pm от r_pandova »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #377 -: Ноември 03, 2008, 09:01:34 am »
Докторе преди време ви бях писала относно ходенето на дъщеря ми но не получих отговор, затова сега пак питам :oops:
Тя не година и 2 месеца почти. Ходи сама, но стъпва на пръсти. Около мен много противоречиви мнения. Педиатърката й каза, че за сега няма пробрем, че повечето деца прохождали в началото на пръсти. Други ме хокат, че не съм й обърнала внимание, да я заведа на ортопед отново и да й направят ортопедични обувки.
Много моля за вашето мнение докторе.
Благодаря ви предварително!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #378 -: Ноември 03, 2008, 13:54:55 pm »
Здравейте Докторе!
Имам едно въпросче. Какви изследвания се правят, за да се разбере дали едно дете на 1г и 4месеца има синозит?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #379 -: Ноември 03, 2008, 15:59:39 pm »
Докторе ново развитие при нас. :?

Тони миналата седмица имаше лека хрема и епизодична суха кашлица. Снощи направи ларингитен спазъм, както и рано сутринта, придружени с температура 39-40 градуса. Днес при прегледа ни е изписан, Проспан сироп, Калциев глюконат и Зиртек 6 капки само вечер. За обилната хрема промивки от  физ.разтвор и капки Xylometazoline 0.05%. Четох мненията Ви за калцевият глюконат, с какво да го заменя?
Предписан ни е АБ Оспамокс, но само ако кашлицата след утре, тоест сряда се влоши и/или поддържа висока температура.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!