0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #760 -: Февруари 11, 2012, 14:06:31 pm »
И аз ще редувам след консултация на ендокринолога 50/75 аз така и мислех,че ще ми даде в началото защото бях на 50,но ми каза по добре на 75 защото ми беше над 4.а съм убедена,че си влия аз лично много бързо,защото прз ноември при прием на 50 свалих до 0.20 някъде и ми намалиха на редуване на 50/25 т.е да стане 37.5 ,но тогава го вдигнах до 6 и пак като се върнах на 50 стигна до 4 ТСХ ,е дано да улуча най-накрая дозата и да съм бременна отново и всичко да е наред и да стигна до края.Успех на всички и дано ни се сбъднат мечтите.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #761 -: Февруари 14, 2012, 18:24:37 pm »
Е,момичета прибрах се от лекаря,засега остава дозата ми 75,разбрахме се по добре нисък резултат,отколкото висок и да не го разбутваме засега.Предполага,че няма да има голяма разлика ,след започване на опита след 10 дни.Хубава вечер и весел празник на всички!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #762 -: Февруари 15, 2012, 16:35:39 pm »
Здравейте!
Моля ви за коментар и на моят случай. Бременна съм в 15г.с. Имах сърцебиене и АГ ме прати на ендокринолог. Пуснаха ми ТСХ, което беше леко завишено /3.08/, но според лекаря не беше нужно лечение. Порових се за повече инфо и разбрах, че ТСХ над 2 трябва да се лекува. Ходих при доктор, доцент и професор по ендокринология в Пловдив, но всички бяха на мнение, че проблем няма и не е нужно да приемам лекарства. А мен ме притеснява това, че завишаването на този хормон може да навреди на бебето. От вчера си смених и гинеколога и той ми препоръча да изследвам изброените по-долу хормони и да отивам директно при д-р Начев в София.
Моля за координати на д-р НАчев. Има ли голям наплив, дали ще успее да ме приеме скоро... Ох, притиснено ми е , че загубих доста време, защото за първи път видяхме, че ТСХ ми е завишено още преди 1 месец, а тук докторите само ме мотаят...

TSH             3.160   ulU/ml  0.27 - 4.20
FT3             3.400   pg/ml   2.02 - 4.43
FT4             0.925   ng/dl   0.93 - 1.7
Anti TPO /MAT/   20.85   IU/ml   0 - 34
Anti TG   /TAT/   26.08   IU/ml   0 - 115
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #763 -: Февруари 15, 2012, 16:43:36 pm »
emi_v, Много е важно, че ТАТ и МАТ са ти в граници :) Но наистина трябва да се консултираш с д-р Начев. Той е страхотен специалист. По принцип няма проблем с приема, аз съм му се обаждала и ме е приемал до час :) Ще ти пратя телефона на лични съобщения. Успех!



*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #764 -: Февруари 15, 2012, 21:29:04 pm »
linapoli, много ти благодаря за бързия отговор!
Още утре сутрин ще му звънна, да видим кога ще  ме приеме.
А само да попитам още нещо ако може - референтните стойности на ТАТ, МАТ, FТ3 и FТ4 при бременните съвпадат ли с общоприетите референтни стойности, които са посочени. Да не би да има разлика както при ТСХ-то....
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #765 -: Февруари 15, 2012, 21:48:38 pm »
Еми,не се притеснявай др.Начев ще ти каже най-добре,но знам ,че при бременност той изследва всеки месец ТСХ и ФТ4 на всеки 30 дни.Ще те приеме веднага и ще ти види жлезата как е.Аз ,когато му се обадих за първи път също бях бременна и още по телефона ми каза да започна да пия Л-тироксин и след 2 дни пътувах за София да ми назначи лечение,но при мен нещата бяха различни.Бъди спокойна,не са ти завишени стойностите и е много хубаво,че ТАТ и МАТ са ти в норма.Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #766 -: Февруари 15, 2012, 21:55:13 pm »
здравей  и от мен аз съм нова,но да ти кажа аз от 3 години съм с Хашимото ендрокринолога ме следи редовно но еутирокс съм от 125мл.за ин витрото ми каза,че ТСХ трябва да е в норми,но за всеки доктор тези норми са различни,така че не мисли много/пък доколкото знам когато си бременна е напълно нормално хормоните да се разбушуват/затова са докторите да ги контролират.Успешна бременност :bori_002: :bori_005:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #767 -: Февруари 15, 2012, 22:22:01 pm »
здравей  и от мен аз съм нова,но да ти кажа аз от 3 години съм с Хашимото ендрокринолога ме следи редовно но еутирокс съм от 125мл.за ин витрото ми каза,че ТСХ трябва да е в норми,но за всеки доктор тези норми са различни,така че не мисли много/пък доколкото знам когато си бременна е напълно нормално хормоните да се разбушуват/затова са докторите да ги контролират.Успешна бременност :bori_002: :bori_005:

При всички случаи е желателно да е под 2.00 Идеалната граница е 1.00/1,5!


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #768 -: Февруари 18, 2012, 20:44:39 pm »
Телефонът на Начев е изключен и не можах да се свържа с него. Тук доцентката след много умуване ми изписа Еутирокс 25 микрограма. Ще го пия засега, но ще продължавам да търся Начев и ще се консултирам и с него, защото след толкова размотаване вече нямам доверие на докторите тук и не съм спокойна, че дозата е точна. УФ, може би и аз прекалявам вече, ама това след всеки преглед да се ровиш и да търсиш дали всичко , което ти е казал доктора е така, дали не е пропуснал нещо ме натоварва излишно. За съжаление обаче напоследък хич им няма вяра на лекарите.... Много жалко!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #769 -: Февруари 19, 2012, 11:36:14 am »
emi_v, Съжалявам че не си успяла да се свържеш с него. Може да е в почивка. По принцип при небременни той предписва първоначално винаги най-малката доза, т.е 25 микрограма, защото ако организма се повлияе от нея не е неоходимо да се тормози с по-високи дози. Прави изследване след 45 дни и ако е необходимо регулира дозата. Незнам обаче как позтъпва при бременност.



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #770 -: Февруари 19, 2012, 21:19:18 pm »
На мен лично при бременност ми изписа още по телефона 50 гами и когато отидох на преглед ми ги вдигна на 62.5,защото килограмите са ми в повече,затова се зачуди и каза да редувам 75/5О,защото никога преди това не бях пила Л-тироксин.Аз ако съм на твое място след 20 дни,веднага ще изследвам за да видя дали спада ТСХ,макра че Др.Начев изследва след 45 дни.Успех!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #771 -: Февруари 20, 2012, 15:53:23 pm »
Здравейте!
Моля ви за коментар и на моят случай. Бременна съм в 15г.с. Имах сърцебиене и АГ ме прати на ендокринолог. Пуснаха ми ТСХ, което беше леко завишено /3.08/, но според лекаря не беше нужно лечение. Порових се за повече инфо и разбрах, че ТСХ над 2 трябва да се лекува.
TSH             3.160   ulU/ml  0.27 - 4.20


Здравей. Аз бих искала да изкажа своето скромно мнение като майка забременяла с две деца след проведено лечение на хипофункция на ЩЗ и Хашимото. За тези близо 6г. не съм чула че ТСХ над 2 се лекува или че е някакъв проблем, освен за забременяване евентуално. Ендокринолога трябваше да ти обясни, че при бременност ТСХ се вдига и това е нормално. Единствено се следи да не минава горната граница, която е 4.20 по новите норми. ТСХ се следи на 45дни най- малко, няма такова нещо на 20 дни. Даже моята лекарка при настъпила бременност ме следеше на триместри, но аз си правих контроли на 45дни, за мое успокоение. Така, че няма място за излишни емоции. Радвай се на бременността си, слушай тялото си,и си прави контролни изследвания на 45 дни да си спокойна. Желая ти лека бременност!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #772 -: Февруари 20, 2012, 20:59:30 pm »
Момичета, благодаря още веднъж на всички, които се опитаха да ми помогнат с мнение и съвети! :bighug:
Все пак днес се свързах с д-р Начев и ми каза да отивам веднага. За съжаление утре ми е невъзможно, защото синът ми е болен, мъжо е в командировка... , но в сряда съм в МД за консултация с него.
happymery, на мен още първият ендокринолог ми каза, че при бременност ТСХ трябва да е под 2, но не ми изписа лечение и аз затова започнах да търся и да се интересувам повече за това какви трябва да са стойностите и кога се лекува. Всичко, което намерих като инфо в нета (не само във форумите:)), е че е много важно при стойност на ТСХ над 2 да се провежда лечение, защото може да има последствия за плода. Може пък и да не така и ти да си права, незнам.... Дано! Но мисля, че мога да се доверя на д-р Начев и ще се надявам всичко да е наред занапред!  :bighug:
Ще споделя като се върна в сряда как е минало!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #773 -: Февруари 20, 2012, 22:22:27 pm »
Мила Еми,
Подписа ми е красноричив :) че всичко е ок.
Моето ТСХ в първия триместър беше над 2, въпреки че лечението ми с еутирокс беше започнало 1,5г преди забременяването. Не ми беше сменена дозата, просто всичко се намести. Даже с дъщеря ми Никол във втория триместър ми падна ТСХ на долната граница и постепенно спрях приема на еутирокс-а по схема. И започнах отново чак след като спрях да я кърмя (6м възраст на бебка), тогава ТСХ ми се покачи на 5.
Така, че споко. Важното е да се следиш.
Лека бременност :)!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #774 -: Февруари 21, 2012, 06:26:07 am »
Здравейте!
Моля ви за коментар и на моят случай. Бременна съм в 15г.с. Имах сърцебиене и АГ ме прати на ендокринолог. Пуснаха ми ТСХ, което беше леко завишено /3.08/, но според лекаря не беше нужно лечение. Порових се за повече инфо и разбрах, че ТСХ над 2 трябва да се лекува.
TSH             3.160   ulU/ml  0.27 - 4.20


Здравей. Аз бих искала да изкажа своето скромно мнение като майка забременяла с две деца след проведено лечение на хипофункция на ЩЗ и Хашимото. За тези близо 6г. не съм чула че ТСХ над 2 се лекува или че е някакъв проблем, освен за забременяване евентуално. Ендокринолога трябваше да ти обясни, че при бременност ТСХ се вдига и това е нормално. Единствено се следи да не минава горната граница, която е 4.20 по новите норми. ТСХ се следи на 45дни най- малко, няма такова нещо на 20 дни. Даже моята лекарка при настъпила бременност ме следеше на триместри, но аз си правих контроли на 45дни, за мое успокоение. Така, че няма място за излишни емоции. Радвай се на бременността си, слушай тялото си,и си прави контролни изследвания на 45 дни да си спокойна. Желая ти лека бременност!
здравей би ли споделила как протекоха при теб нещата,защото и аз съм с Хашимото и на 27.02 имам час за гинеколог,за да започваме ин витро,но преди него знам,че ще има изследвания и тем подобни,но ще ми е добре да знае нещо.Колкото наближава деня,толкова повече се притеснявам.Благодаря ти предварително и успех на всички момичета :bighug:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #775 -: Февруари 21, 2012, 10:10:25 am »
liudmila76, Можеш да си пуснеш контрола на ТСХ преди прегледа. Ако са ти завишени стойностите няма да можете да почнете процедурата.
emi_v, Успех с др. Начев и ни дръж в течение!



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #776 -: Февруари 21, 2012, 17:21:13 pm »
Здравейте!Днес си взех изследванията които показват че имам TSH-0.17 и пролактин 174.31!Ендокриноложката ми каза че всичко е наред но след като влязох в нета прочетох че TSH е ниско!На кого да вярвам?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #777 -: Февруари 23, 2012, 00:36:50 am »
Мила Еми,
Подписа ми е красноричив :) че всичко е ок.

happymery, много се радвам, че имаш здрави и прекрасни деца!
Никой не казва, че ако ТСХ не е в норма при бременност , то на 100% ще се роди дете с някакви увреждания. Всички знаем, че има още много, много майки, които са родили здрави деца след подобни проблеми. Но когато е научно доказано, че в някаква степен има риск определено състояние на бременната да доведе до увреждания на плода, едва ли има майка, която няма да се притеснява и да направи всичко необходимо, за да се овладеят нещата. Говоря по-общо, не само с този проблем нещата стоят така.
Надявам се, че няма да ме разбереш погрешно. Нищо лично, просто всеки прави каквото чувства за добре, за да е спокоен  :bighug:

Иначе да се отчета - бях на преглед при д-р Начев. Вярно е, че говори бързо ,(както казваха доста мами тук във форума), но пък обяснява надълго и нашироко всичко , което го попиташ. Аз поне много рядко попадам на подобно отношение от лекар и съм доволна от разговора ми с него. Успокоих се и ми се изясниха много неща. Вдигна ми дозата на 50 мг и ще се виждаме всеки месец поне до края на бременността.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #778 -: Февруари 23, 2012, 09:26:59 am »
Мила Еми,
Разбира се, че си права. Ние като майки сме длъжни да следим нещата за доброто на нашите деца от самото им азачатие, защото носим отговорност. Хубавото е да попаднеш на подходящия и компетентен доктор, на който да имаш доверие за да си спокойна повреме на бременността.
Лека бременност и здраво бебче! :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #779 -: Февруари 23, 2012, 10:51:08 am »
emi_v, Радвам се че си успяла да се видиш с др. Начев и си останала с добри впечатления от него. Сега важното е да си спокойна! Леки оставащи месеци ти желая :)