0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #860 -: Юни 25, 2012, 11:11:22 am »
Пия по 50 мгр л-тироксин от зимата и знам, че лятото дозата обикновено се намалява, ама изчаквам пък да минат два месеца от неуспешното ин-витро със стимулация, че да ходя при д-р Начев за коригиране на дозата. Последните дни обаче се чувстам зле - отпаднала, неработоспособна, потя се повече от обикновено. Дали е  само от жегата или може да ми е дошла в повече дозата от лекарството. Някой да е имал подобни симптоми при смяна на сезоните преди ас си коригира дозата на "лятна"?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #861 -: Юни 25, 2012, 11:32:57 am »
На мен ми предстои да коригирам и съм с подобни симптоми, мисля днес да си взема направление и тези дни да ходя при ендокринолог.Нещо трудно се съсредоточавам, потя се много, отпаднало ми е, изморено постоянно.Може да е стрес, но по-добре да си проверя.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #862 -: Юни 25, 2012, 15:51:36 pm »
За информация на тези, които ходят при д-р Начев - ще бъде отпуск след 28.07.2012
Аз днес бях на консултация за дозите на Л-тироксин.

Маги, Хоуп, аз също много се потя, но д-р Начев каза, че при мен не е от щитовидната. Това беше още преди няколко месеца, когато не беше толкова топло. Много е неприятно и се надявах, че с вдигане на дозата на Л-тироксина ще изчезне и потенето, но явно си е генетично, защото и майка ми е така.
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 15:58:15 pm от Врабчо »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #863 -: Юни 26, 2012, 09:29:18 am »
Ей, Врабчо благодаря ти за информацията за отпуската на д-р Начев. Мислех да питам за това още в предишния си пост, ама виждам, че съм забравила. Но пък ти като че ли си ми прочела мислите.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #864 -: Юли 02, 2012, 01:37:04 am »
Врабчо, Маги, и мъжа ми адски се поти, а е с Хашимото и инсулинова резистентност. Не знам дали има общо, само споделям.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #865 -: Юли 02, 2012, 10:13:13 am »
Ох има, мисля, че е от хормоните и от лекарството, поне така ми е казвал лекар.Ма ще се потим нямаме избор.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #866 -: Юли 02, 2012, 10:50:13 am »
а знаете ли докога ще е в отпуск Начев? Казал ми е да ходя 2 месеца след неуспешно ин витро, което се пада към 15.08. Ако трябва да го чакам до 15.09 ще се побъркам. Много зле се чувствам последните дни - имам непрекъснати топли вълни,отпадналост. Мислех че е от блокиращата инжекция и стимулациите за ин витрото , но сега като ви чета се сещам че може да е от Л тироксина. Може би ми е висока дозата...Блъскам се с 50мг за да поддържам тсх под 2. А всъщност вие как броите 2 месеца? Ако се брои от последнта стимулираща инжекция може и да се класирам до 28.07...
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #867 -: Юли 02, 2012, 13:41:46 pm »
а знаете ли докога ще е в отпуск Начев? Казал ми е да ходя 2 месеца след неуспешно ин витро, което се пада към 15.08. Ако трябва да го чакам до 15.09 ще се побъркам. Много зле се чувствам последните дни - имам непрекъснати топли вълни,отпадналост. Мислех че е от блокиращата инжекция и стимулациите за ин витрото , но сега като ви чета се сещам че може да е от Л тироксина. Може би ми е висока дозата...Блъскам се с 50мг за да поддържам тсх под 2. А всъщност вие как броите 2 месеца? Ако се брои от последнта стимулираща инжекция може и да се класирам до 28.07...
Предполагам,че ще отсъства целия август.Дано се включи някое момиче,което е говорило с д-р Начев.Иначе аз изследвам хормона 2 месеца след като спра и лекарствата,назначени след трансфера.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #868 -: Юли 02, 2012, 16:20:44 pm »
Врабчо,може би го е питала Начев до кога ще е в отпуск,очаквам да се включи,за да каже.И аз имам контрола около 10-август.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #869 -: Юли 02, 2012, 20:04:38 pm »
Врабчо,може би го е питала Начев до кога ще е в отпуск,очаквам да се включи,за да каже.И аз имам контрола около 10-август.

Аз ще ходя около 25-26.07 и тогава ще мога да се включа с информация. Ако на някой му е по-спешно и няма мобилния на д-р Начев, да ми пише на лични да му го изпратя, за да се обади.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #870 -: Юли 02, 2012, 20:07:10 pm »
Врабчо,извинявай,объркала съм месеците... :oops:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #871 -: Юли 04, 2012, 10:51:09 am »
Здравейте,

Днес пуснах контролни изследвания

TSH - 2.36 - реф. 0.27-4.32, в сравнение с предния път е паднала с над 90 единици
Аnti TPO - 14.05 реф. 0.00-34

Мисля, че са добре:) Малко само още да смъкнем ТСХто.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #872 -: Юли 05, 2012, 10:04:25 am »
По-нагоре някой беше писал,че д-р Начев ще е на работа на 27 юли, ако не греша. Прочете постовете една.две седмици назад. Мисля, че там е информацията или просто му звъннете той да прецени предвид отпуските кой, кога, какво :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #873 -: Юли 05, 2012, 12:29:02 pm »
Здравейте, днес си изследвах хормоните на щитовидната жлеза.
Резултатите са следните:
Anti TPO   0.3   U/ml   < 12 IU/ml
Anti TG           0.4   IU/ml   < 4.0 IU/ml
T S H           4.970   uIU/ml   0.34 - 5.60
FT4           11.65   pmol/l   7.9-14.4 pmol/l

За TSH знам, че трябва да е до 2 и ще е нужно да се коригира, въпреки че е в референтните стойности... Другите в норма ли са?
Благодаря предварително!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #874 -: Юли 05, 2012, 17:30:33 pm »
Момичета, някой разбра ли до кога е отпуск д-р Начев?
Имам да пускам контрола на 30 юли, но доколкото разбирам точно тогава няма да го има.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #875 -: Юли 07, 2012, 11:29:13 am »
Здравейте, днес си изследвах хормоните на щитовидната жлеза.
Резултатите са следните:
Anti TPO   0.3   U/ml   < 12 IU/ml
Anti TG           0.4   IU/ml   < 4.0 IU/ml
T S H           4.970   uIU/ml   0.34 - 5.60
FT4           11.65   pmol/l   7.9-14.4 pmol/l

За TSH знам, че трябва да е до 2 и ще е нужно да се коригира, въпреки че е в референтните стойности... Другите в норма ли са?
Благодаря предварително!

TSH е високо - показва Хипофункция на ЩЖ
Др. са добре - нямаш Хашимото

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #876 -: Юли 09, 2012, 14:49:09 pm »
Моето ТСХ се е качило и коригираме дозата от днес, в момента е 4.11, а февруари беше 1.7.Та от утре съм на един ден на 75 един ден на 50 и след 40 дни хормони.

Моята коса се оказа голям показател, пада ли неконтролеруемо значи имам проблем с ТСХ, доктора каза, че това е симптом за ниско ТСХ, но при мен е за високо, всеки път като го кача и става така.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #877 -: Юли 10, 2012, 17:05:09 pm »
При мен пък е обратното, от две седмици косата ми пада главоломно.
Много взех да се притеснявам. Мислех, че е от бромокриптина, но май и еутирокса си оказва влияние.

Не знам какво ще правя ако продължава да пада така, косата ми е рядка, но не пада, а и никога не съм имала пърхут сега мисля почва да се появява и главата ме сърби от време на време. Ако бебето не стане скоро и трябва да ги пия още дълго съвсем ще остана без коса :(
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #878 -: Юли 10, 2012, 17:11:04 pm »
Аз също съм с рядка коса и това падане ме ужасява.Провери си хормоните, може независимо от хапчетата нещо да е станало и някой да не е наред.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #879 -: Юли 10, 2012, 17:52:58 pm »
Ами аз точно преди 2 седмици правих

2.36 ми е ТСХто при горна 4.32 и още трябва да го смъкваме, а пролактина 212 при горна 511 - и него ще мъчим да се смъкне до 160.

Само от хапчетата е, но не знам дали от двете или само от едното. На листовката на бромокриптина пише страничен ефект косопад, на еутирокса не пише такова.
Но като ходих в петък на преглед ендокриноложката каза, че обикновено и той оказва влияние за косопада. Взех си едни ампули за косопад, дано помогнат.