0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #780 -: Март 13, 2012, 11:37:22 am »
Здравейте, може ли да погледнете разултатите ми и евентуално да ме посъветвате какво да правя.Тези резулати са от преди 33 дни
FT4    15.14pmol/L    12.00 - 22.00
TSH    2.80mkIU/ml    0.27-5.50
Anti - Tg    45.93IU/mL    0 - 115.0
Anti - TPO    64.33IU/mL    0 - 34.0
Prolactin    642.80mkIU/mL    Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
А тези са от днес, 33 след корекция на дозата на Еутирокса
FT4    15.45pmol/L    12.00 - 22.00
TSH    2.87mkIU/ml    0.27-5.50
Anti - TPO    60.36IU/mL    0 - 34.0
Вече не знам кой път да хвана :(
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #781 -: Март 13, 2012, 12:42:52 pm »
Резултатите са ти доста близки до тези отпреди 33 дена, т.е. новата доза на лекарството изобщо не е повлияла. Задължително поговори с ендокринолога за това. Как приемаш Еутирокса? Трябва да е сутрин на гладно и жадно и после половин час след като пиеш лекарството да не приемаш нищо. За антителата предписано ли ти е нещо?
« Последна редакция: Март 13, 2012, 12:44:39 pm от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #782 -: Март 13, 2012, 14:30:44 pm »
Резултатите са ти доста близки до тези отпреди 33 дена, т.е. новата доза на лекарството изобщо не е повлияла. Задължително поговори с ендокринолога за това. Как приемаш Еутирокса? Трябва да е сутрин на гладно и жадно и после половин час след като пиеш лекарството да не приемаш нищо. За антителата предписано ли ти е нещо?

И аз това щях да коментирам. Аз приемам таблетка горе-долу в един час, около 7 сутринта и след това не приемам абсолютно нищо. След половин час си позволям да хапна нещо леко и евнтуално кафе. При първите ти изследвания и пролактина е леко завишен. А при двете и антителата. Ако трябва направи консултация и с друг едокринолог. Ти при кого ходиш, защото аз в Бургас май не съм видяла да има някой светен доктор.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #783 -: Март 13, 2012, 15:12:36 pm »
Здравейте и от мен, днес си взех изследванията на хормоните и се притесних, затова реших да Ви пиша.Резултатите са следните:
TSH - 13.77    при норми (0.27-4.20)
Anti TPO -293.7 при норми (0-34)
LH - 5.20
FSH- 7.15
Estradiol -210.2
Като всички тези хормони са пуснати в 5-я ден от цикъла.
Правих преди месец на 21-я ден от цикъла :
Progesteron - 60.21
Prolactin - 365.5
Тъй като ще ходя при ендокриноложката в четвъртък ,се надявам някой да ми помогне в разчитането на резултатите, защото се притесних от нивата на TSH i Anti TPO.
Благодаря Ви предварително!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #784 -: Март 13, 2012, 17:29:52 pm »
Благодаря Ви за отговорите.До сега ходих при Великова в Бургас. Освен Еутирокса, вземам и 2х100 Селен. Това е. И мен много ме прититеснява завишеният МАТ :(. По едно време ги пия, обаче не чакам с кафето :oops:Пия хапчетата и веднага кафето. Решила съм да ида до София при Начев.Вече нямам избор втори месец ми се провалят плановете заради тези разултати..
kleopatra83 тези разултати са много извън нормите. Незнам дали за първи път ги изследваш, но не прави като мен-намери си свестен ендокринолог! Успех :)
« Последна редакция: Март 13, 2012, 17:33:06 pm от didoni2109 »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #785 -: Март 13, 2012, 17:38:29 pm »
didoni2109, на първо време си направи паузата от половин час след Еутирокса и тогава кафе, хапване и пиене на Селен. Не е от значение точния час на прием на Еутирокс, важно е да се пие сутрин на гладно и жадно и след половин час всичко друго.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #786 -: Март 13, 2012, 18:09:02 pm »
обаче не чакам с кафето :oops:Пия хапчетата и веднага кафето.

Левотироксинът се усвоява на празен стомах - 4 часа след хранене или 30-45 минути преди следващото хранене. Това включва и напитки (сок, кафе, чай).
Добре са те посъветвали вече: пий го по едно и също време, може и нощем ако се будиш/ставаш редовно.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #787 -: Март 14, 2012, 14:17:09 pm »
didoni2109 и аз това се притеснявам, че са доста над нормите, аз също утре ще ходя при д-р Великова от гр.Бургас.Хормоните ги изследвах във Военна болница, вече взех да се чудя дали да не ги повторя на още едно място или първо трябва да се отиде на ехограф.А ти къде ги изследва за МДЛ Лина не съм чувала добри отзиви и за това реших във военна.
« Последна редакция: Март 14, 2012, 14:31:26 pm от kleopatra83 »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #788 -: Март 14, 2012, 14:30:12 pm »
didoni2109 пропуснах да кажа,че за първи път ги изследвам хормоните и какви са ти впечатленията от д-р Великова, защото и при нея ходя за пръв път, друг ендокринолог ли да търся?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #789 -: Март 14, 2012, 14:56:01 pm »
Момичета, аз всички изследвания си ги правя в Лина, като предният път пуснах в Лина, а на другият ден в София, преди да ме прегледа Начев, нямаше разлика в стойностите. В Лина 1.19, в София 1.20.
В Бургас и аз ходех при Великова, обаче ми кипна от некомпетентност и си ходя при д-р Начев и както споменах и при д-р Деведжиева във Варна.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #790 -: Март 14, 2012, 18:51:12 pm »
didoni2109 пропуснах да кажа,че за първи път ги изследвам хормоните и какви са ти впечатленията от д-р Великова, защото и при нея ходя за пръв път, друг ендокринолог ли да търся?
Аз ще сменям тъкмо Великова. Не може да ходя в частният и кабинет и за едно здрасти да ми взема 30лв, а дори да няма ехограф.Да не говорим, че не беше чувала, че за процедури искат ТСХ м/у 1 и 2. Имам чувството, че работи ей-така между другото.
Като ходих октомври не ми каза, че през различните сезони се налага корекция на Еутирокса и аз спокойна, ноември 2.12-ТСХ, сега бум 2.8 и се чудя кой път да хвана.По добре пиши на stoeka71 за координати на д-р Деведжиева във Варна, ако нямаш възможност за Начев.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #791 -: Март 15, 2012, 12:01:08 pm »
didoni2109 днес ходих при Великова, диагнозата ми е Хипотиреоидизъм при Тиреоидит на Хашимото, изписа ми Л-Тироксин 0.50 по 1/2 табл.4 дни, след това по 1 табл. и Селен.На мен ми каза, че през сезоните се коригират дозите, но и аз съм решила да отида до София, сега ще видя след 20 дни ще изследвам ТСХ и най-много до 2мес. ще отида при Начев.Великова ми каза, че цял живот ще пия лекарства така ли е, направо се стресирах?А ти на ехограф къде си ходила в Бургас,защото и аз трябва да ходя?
 
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #792 -: Март 15, 2012, 15:10:44 pm »
kleopatra83, аз също съм с Хашимото, открито още в далечната 1996година и от тогава съм на Еутирокс, като дозите малко по-малко се качват с годините. Диагнозата беше поставена от проф.Коева от Варна и то след много прецизни изследвания, включително и томография на мозъка. Като тогава тя ми каза, бързо забременявай после ще е трудно... Ама аз още млада, зелена, кои мисли за бебе. Ехография правя на всеки две години и то само при Начев, в Бургас не се доверям на никого. Така, че не се лутай а отивай в София или Варна. И успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #793 -: Март 16, 2012, 12:17:39 pm »
stoeka71, аз мислих докато отида до София, в Бургас да си направя ехограф, но вече взех и в това да се разубеждавам.А при Начев доста време ли се чака, след като се запишеш, да знам ако реагирам сега дали ще мога в близките седмици да отида или ще се чака месец поне?Какво стана със забременяването?Раждала ли си, и имаше ли проблеми, че и аз взех да се притеснявям да не стане трудно?А като приемаш Еутирокса имаш ли странични ефекти....,напълняване?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #794 -: Март 16, 2012, 16:27:51 pm »
При Начев, лично аз не съм чакала, звъня на GSM питам кога е на работа и дали може да ме приеме. След това отивам в София, Майчин дом и от регистратурата си плащам за прегледа, беше 40лв. без ехография и 80лв. с ехография, ако не се лъжа. За контролен преглед си чакам директно пред кабинета.
Относно страничните ефекти - напълнях и то много, вече се сдобих и с нарушена обмяна на веществата. И много често страдам от себорея. Косата ми си беше гъста и дълга и нямам проблем с косопад.
Относно децата, все още се борим с този проблем, като при нас е мъжкият фактор е водещ, но и моят проблем си оказва и то доста голямо влияние.

Аз ти пожелавам късмет и дано скоро се похвалиш с добри новини!
« Последна редакция: Март 16, 2012, 16:30:22 pm от stoeka71 »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #795 -: Март 16, 2012, 20:11:13 pm »
kleopatra83 , напълняването е относително. При мен първоначално като почнах Еутирокса, дори отслабнах. Оказа се, че трябвало дозата да е по-ниска. От есента не съм мръднала в килограмите, но и аз имам проблеми със себорея от време на време. Освен това доста коса ми поокапа за съжаление. Абе, като достигнем до заветната цел всичко ще си е струвало, така че майната им на килограмите и на всичко останало :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #796 -: Март 19, 2012, 13:08:22 pm »
sКакво стана със забременяването?Раждала ли си, и имаше ли проблеми, че и аз взех да се притеснявям да не стане трудно?А като приемаш Еутирокса имаш ли странични ефекти....,напълняване?


Няма никакви проблеми със забременяването при приема на Еутирокс. Даже се пие постоянно през бременността. Както се вижда от поста ми двете малки кукли са заченати и родени след като ми откриха проблема с ЩЖ. Нямам странични ефекти като напълняване, но себорейка ме мъчи в зимните месеци, но с добра професионална козметика и този проблем решавам :) Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #797 -: Март 19, 2012, 13:15:02 pm »
Аз отслабнах след приема на хапчета.Поне се махнаха задържаните тености.Диети се пазят много по-трудно и се сваля много по-бавно.Имах период с страшен косопад, но това беше докато се улучи вярната доза.Себорея до момента не съм имала.

Има много забременели с проблеми с щитовидната.Аз още не съм от тях, но се надявам скоро и това да се случи.При Начев са ти отговорили не се чака.Обаждаш му се и се оговаряте в кой ден къде да отидеш и това е.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #798 -: Март 19, 2012, 13:51:58 pm »
Благодаря Ви момичета, желая успех на всички,които има проблеми със забременяването и пожелавам да им се случи в най-скоро време!Аз откакто разбрах,че имам Хашимото(от 5 дни) ми застана една буца на гърлото и трудно преглъщам, незнам дали от притеснение или това също е един от симптомите,след като се пият лекарства дали ще изчезне тази болка,ако се е случвало на някой да сподели?Другото,което ми направи впечатление,че не са ми изследвали ТАТ,МАТ,Ф3,Ф4, трябва ли и кога се изследват?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #799 -: Март 19, 2012, 14:29:00 pm »
Хубаво е да си ги пуснеш и тях.Едното фт3 или фт4 се поема от здравната каса, другите не.За буца в гърлото или болка не съм имала.