0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #680 -: Юли 28, 2011, 15:00:13 pm »
Благодаря Врабчо :)



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #681 -: Юли 28, 2011, 22:10:19 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите  :bighug: :bighug:
Пих си хапченцето днес и ми взеха кръвчица,утре ще разбера резултата.
ТАТ и МАТ са ми в границите

Вярвам!!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #682 -: Юли 31, 2011, 21:30:07 pm »
Успяла съм да сваля TSH oт 5,65 на 1.29 за 30 дни ,надявам се да се задържи така с приема на Л-Тироксин,
хубави резултати на всички  :crossfingers:

Вярвам!!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #683 -: Юли 31, 2011, 22:01:49 pm »
Успяла съм да сваля TSH oт 5,65 на 1.29 за 30 дни ,надявам се да се задържи така с приема на Л-Тироксин,
хубави резултати на всички  :crossfingers:
Браво Бебешори, страхотна новина :)
Аз утре ще изследвам ТСХ и ще пиша  :D



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #684 -: Август 01, 2011, 13:50:57 pm »
Момичета, аз за 47 дни съм смъкнала ТСХ от 4.89 на 2.16 с прием на Л-Тироксин 50 :)



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #685 -: Август 01, 2011, 16:18:27 pm »
Момичета, аз за 47 дни съм смъкнала ТСХ от 4.89 на 2.16 с прием на Л-Тироксин 50 :)
Браво  :D. Аз за горе-долу такъв период със същата доза го смъкнах от 3.95 на 2.16. Преди месец го изследвах, сега може още малко да е паднало. Чудя се кога да си пусна пак контрола?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #686 -: Август 01, 2011, 16:43:27 pm »
Врабчо, не изследвай по-често от веднъж на 4-6 седмици. :hug2:
Повече рискуваш да се объркаш и да не получиш ясна представа за промяната в нивото на хормона.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #687 -: Август 05, 2011, 15:20:09 pm »
Момичета,  САМО ЗА ИНФОРМАЦИЯ:
На адрес http://www.goldendeals.bg/ има оферта за изследване на ТСХ, ТАТ и МАТ с 52% намаление. Офертата приключва в 23.00ч. тази вечер и ваучерът може да се използва до 10ти септември.



*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #688 -: Септември 04, 2011, 19:21:27 pm »
Здравейте да попитам и аз TSH ми е  2 680 и ми остават 1 или 2 месеца до инвитро дайте сьвет моля ви  :oops:благодаря
решението да имаш дете означава да позволиш на сьрцето си завинаги да броди извьн тялото ти
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #689 -: Септември 04, 2011, 20:30:43 pm »
Здравейте да попитам и аз TSH ми е  2 680 и ми остават 1 или 2 месеца до инвитро дайте сьвет моля ви  :oops:благодаря

Извинявай мила, но има ли точка след цифрата 2, защото в противен случай цифрата е фантастично висока  8O


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #690 -: Септември 05, 2011, 17:45:51 pm »
 gufka  , посети ендокринолог -  той ще ти назначи адекватна терапия -предполагам с тироксин .
 Преди старта на опита отново контрол на ТСХ и ако е с висока с-ст , по-добре да не стартираш опита , докато хормона не влезе в  желаните граници.Не се притеснявай  , предполагам бързо ще се понижи ТСХ.
Ендокринолога ще ти обясни всичко .За София препоръчваните са  : д-р Начев , д-р Тодорова или когото си избереш  , но не се доверявай на квартални ендокринолози - нищо чудно да кажат ,че е в норма и няма нужда от терапия.


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #691 -: Септември 17, 2011, 17:29:12 pm »
Здравейте,момичета много съм притеснена и  искам да Ви попитам имали някоя от вас която да е започнала стимулация с ТСХ 0.024.Не мога да се свържа  с д-р Начев за да коментирам и с него резултата,а и на всичкото отгоре и удължението но заповедта ми изтича.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #692 -: Септември 17, 2011, 19:25:16 pm »
Didi4ka,опитай се да се свържеш с д-р Начев в понеделник-извън страната бил и затова му е изключен телефона.Ти по принцип с хипофункция на жлезата ли си?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #693 -: Септември 17, 2011, 19:27:23 pm »
Когато ТСХ е ниско е хиперфункция и обратното.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #694 -: Септември 17, 2011, 22:12:41 pm »
пия си елтироксина, следя си хормоните , добре вървят и така година. Вие на колко време ходите на преглед при ендокринолог,ако нямате някаква драстична промяна в резултата. Ходила съм преди една година, за момента нямам оплаквания и дозата и нивата на ТСх вървят добре. Трябва ли да ида профилактично?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #695 -: Септември 17, 2011, 22:26:03 pm »
По принцип съм със хипофункция и пия еутирокс 75мг.На 14.06.11 като си направих изследване на ТСХ беше 1,27 и даже ходих при д-р Начев и той ми каза че си оставям на тази доза ,но сега като си пуснах пак ТСХ установих ,че е паднало драстично.

Момичета много Ви благодаря за отговорите.

В понеделник пак ще го потърся дано да се върнал до тогава,че иначе не знам какво ще правя.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #696 -: Септември 17, 2011, 22:39:27 pm »
По принцип съм със хипофункция и пия еутирокс 75мг.На 14.06.11 като си направих изследване на ТСХ беше 1,27 и даже ходих при д-р Начев и той ми каза че си оставям на тази доза ,но сега като си пуснах пак ТСХ установих ,че е паднало драстично.

Момичета много Ви благодаря за отговорите.

В понеделник пак ще го потърся дано да се върнал до тогава,че иначе не знам какво ще правя.

didi4kaявно дозата ти е голяма затова си изпаднала в хипер функция. Аз съм с такава ст-ст на ТСХ и ми казаха, че не е проблем да започна опит. Всъщност през м май посетих док Начев и ТСХ беше 0,0006, но той ми каза да си започвам опита ... Е аз не го послушах и все още, не съм започнала, т.к след спонт си аборт подхождам вече доста предпазливо и най-вече слушам себе си, май  :wink: Като преди сп аборт вс хормони в т.ч и на ЩЗ си бяха идеални и в границите, срива настъпи след него!
Ще се радвам ако отново споделиш мнението на д-р Начев! Но доколото чета той е,  все още, в Чужбина затова и тел му е изключен!


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #697 -: Септември 17, 2011, 23:48:21 pm »
krasavicataА ти какво пиеш?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #698 -: Септември 18, 2011, 00:11:12 am »
didi4kaявно дозата ти е голяма затова си изпаднала в хипер функция. Аз съм с такава ст-ст на ТСХ и ми казаха, че не е проблем да започна опит. Всъщност през м май посетих док Начев и ТСХ беше 0,0006, но той ми каза да си започвам опита

На 20ти декември направих подробни кръвни изследвания преди началото на цикъла с блокаж по дълъг протокол преди инвитро - ТСХ беше 5.6. Лекарят ми моментално ми вдигна левотироксина от 50 на 100 микрограма на ден.

След малко повече от един месец, при следващото изследване в края на януари точно преди началото на стимулацията, ТСХ беше 0.7. Намалиха ми дозата на 75 микрограма и продължихме. Процедурата беше успешна.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #699 -: Септември 18, 2011, 08:16:22 am »
Didi4ka,с оглед на това,че ще имаш стимулация най-вероятно ще можеш да започнеш опита,но ти задължително говори с д-р Начев!Успех!