0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #600 -: Май 14, 2011, 10:37:52 am »
Момичета да ви попитам какво мислите за следните изследвания  :
TSH < 0.01 (при референтни 0.38 - 4.31)
ft4 - 29.98 при референтни (10.6 - 21)
anti TPO - 114.16 при референтни (0-10.9)

Имах тириодит на Хашимото и бях с лечение около година и половина. Постоянно ми сменяха дозите на тироксина, но от година не съм на никакво лечение. Изведнъж  ми казаха,че съм преминала в хиперфункция и ми изписаха Пропицил. С приятеля ми правим пити да забременея и се чудя дали има някакви рискове и дали изобщо с тези стойности може да се получи. :(
Също така се притеснявам с пиенето на Пропицил да не вдигна много бързо TSH -то, защото ме викат пак на преглед 2 месеца след като започна да го пия.
Моля, помогнете с опит и мнение.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #601 -: Май 14, 2011, 15:53:33 pm »
Нарушенията във функцията на щитовидната жлеза понякога водят и до смущения на овулацията.

За да разбереш дали при теб има такъв проблем, отиди при добър лекар да ти провери нивата на хормоните (FSH, LH, E2, progesterone) и да ти проследи овулацията с фоликулометрия (ултразвукови прегледи по време на растежа и овулацията на доминантния фоликул).
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #602 -: Май 17, 2011, 15:18:36 pm »
Имам въпрос към пациентките на д-р Начев и/или тези, които знаят къде се намира мед. център "Панацея", където преглежда той - дали е на ул."Константин Иречек" /срещу арката на "Александровска"/ или греша?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #603 -: Май 17, 2011, 15:51:09 pm »
Правилно си се ориентирала за МЦ "Панацея"-точно там е.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #604 -: Май 17, 2011, 15:52:14 pm »
Много ти благодаря pavka.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #605 -: Май 17, 2011, 17:11:33 pm »
Не бях пускала от есента ТСХ, който без прием на л-тироскин беше 2.8 ; 2.9
Започнах терапия преди ЗЕТ с л-тироксин 25мг и от 2.8 за около 30 дни спадна на 2.5. Увеличих го и редувах 25/50, с надежда, че ще спадне под 2.
Днес пуснах контрола - 4.59
В четвъртък съм при Начев, но ми е много странно от какво се е вдигнал?
В момента от два месеца съм на противозачатъчни за лечение на киста, дали може да се е вдигнал от тях? :ask:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #606 -: Май 17, 2011, 17:49:23 pm »
Танита, аз повече от една година си играх с дози от по 25 и 50 микрограма и хормонът все варираше около нива от 4-5. Успях да сваля ТСХ-то под 2 едва след като ударно ми вдигнаха дозата на 100 микрограма точно преди инвитрото.

Обсъди с д-р Начев по-висока доза или по-дълга терапия, ако можеш да чакаш.

Имай предвид, че ако изследваш ТСХ-то прекалено често, може само да се объркаш и да не разбереш назначената доза има ли ефект или не.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #607 -: Май 17, 2011, 21:38:50 pm »
Нарушенията във функцията на щитовидната жлеза понякога водят и до смущения на овулацията.

За да разбереш дали при теб има такъв проблем, отиди при добър лекар да ти провери нивата на хормоните (FSH, LH, E2, progesterone) и да ти проследи овулацията с фоликулометрия (ултразвукови прегледи по време на растежа и овулацията на доминантния фоликул).

Искаш да кажеш, че може и да няма проблем така ли?
И още един въпрос - каква е точната разлика между ТАТ и МАТ и АнтиТРО, защото на никога не съм изследвали ТАТ и МАТ хормони.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #608 -: Май 18, 2011, 08:37:21 am »
Цигу, благодаря - ще го обсъдя.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #610 -: Май 18, 2011, 11:19:10 am »
Момичета не мога да не се похваля, след доста мотане с моята жлеза най-накрая видях заветния резултат от TSH 1.7 :) Много съм доволна и сега с доктора можем спокойна да преминем към едно ин-витро на ЕЦ :)

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #611 -: Май 18, 2011, 11:56:22 am »
И още един въпрос - каква е точната разлика между ТАТ и МАТ и АнтиТРО, защото на никога не съм изследвали ТАТ и МАТ хормони.

МАТ = Anti Tro
ТАТ    = Anti TG

ТАТ и МАТ са антитела насочени срещу щитовидната жлеза и са показател за проблем с нея. В ранен стадий на проблеми с жлезата може хормоните да са в норма, но антителата завишени.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #612 -: Май 18, 2011, 12:44:14 pm »
Момичета в този линк също има много полезна информация по отн на ЩЗ http://znam.bg/com/action/showBook?bookID=859&elementID=1345801927&sectionID=5&dir=next.
Сега и аз, тук с въпросите си  :oops:
От 3 месеца съм на лечение с Пропицил поради това, че след спонт аборт мин година в 7 г.с ТСХ падна до ст-ст 0,006, а ФТ4 бе над 100  :(
Сега 4 месеца по-късно (лечението с Пропицил продължава дозата ми е 2х1 таблетки)ТСХ си е същата ст-ст, а ФТ4 е вече в норма. Посетих док Начев (СФ) и той ми пусна хормона TRAB, който бе със ст-ст 13 и показвал, че съм имала антитела (ама аз, нещо не разбрах, 8O това хубаво ли е, или не  :?)
И ми каза, че мога да си почна инв (следващ опит), т.к ниската ст-ст на ТСХ не влияела сега, а по-важна била ст-ста на ФТ4 8O 
Не, че съм  в съмнение с казаното от него, но се чудя просто, дали да започна изобщо и сега  8O или да изчакам да минат още 2-3 месеца от лечението и пак да видя как са хормоните ( все пак, ще са минали вече 6 месеца от лечението).
Защото по време на инв аз, ще си бъда на същата доза пропицил и в случай, че има бременност (Дано) дозата ще бъде значително намалена или изобщо ще ми бъде спрян пропицила! Защото от една страна има риск от спонт аборт отново (да не дава господ) а от втора Пропицила пък уврежда плода  8O
Само да вметна, че преди 2 си опит когато имаше и бременност вс по отн на ЩЗ си беше в норми, проблема се появи след аборта (причините за него останаха неизвестни  :()
Та питането ми е в тази връзка, има ли и други сред вас, които са били в моето положение? Има ли, забременели/и родили момичета с такива ниски ст-сти на ТСХ?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #613 -: Май 18, 2011, 18:49:53 pm »
Здравейте!
Бих искала да Ви помоля за малко помощ, за разчитане на изследванията ми.Те са правени в клиника Малинов:

FT4 9.04 реф.ст-ти(7.9-14.4)
TSH 1.48 реф.ст-ти(0.34-5.6)
Anti-TPO 2.4 реф.ст-ти(до 9)
Prolactin 242.07 реф.ст-ти(70.80-566.46)
ТАТ 35 реф.ст-ти(<115)

Имам среща с д-р Стаменов чак на 31.05.2011 година, искам да знам има ли за какво да се притеснявам, защото искаме бебче :)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #614 -: Май 18, 2011, 19:22:27 pm »
Всичко е в нормите, няма повод за притеснения.
И чак на 31-ви май е след по-малко от две седмици. :) Малко остава.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #615 -: Май 19, 2011, 11:04:32 am »
Благодаря ти, много Цигу за бързия отговор. :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #616 -: Май 22, 2011, 18:53:51 pm »
Благодаря Тара, благодаря Цигу
да се надявам, чв този месец ще се получи  :wink:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #617 -: Май 31, 2011, 17:06:52 pm »
Здравейте момичета. Миналата година си изследвах ТСХ и беше 4,15. Една ендокриноложка ми каза, че е нормално, но след прочетеното в зъв форума разбрах, че за бебеправене трябва да е около 1,5 и затова отидох при друга, която ми предписа еутирокс 25 мг, след 3 месеца прием беше 1.67. Това беше ноември месец. след още три месеца- пак го изследвах, но този път беше пък много ниско 0.38. Ендокриноложката ми каза да спра еутирокса за 3 месеца и след това пак изследване, но този период ми се струва много дълъг, като се има в предвид как варира и се страхувам, да не се е покачило много, без хапчета, дори  може би си  внушавам,че ми се е уголемила жлезата и трудно преглъщам. Моля ви за съвет, ако някой има подобни проблеми, нека ми пише. Благодаря ви предварително.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #618 -: Май 31, 2011, 17:10:05 pm »
Ако са минали 6-8 седмици, откакто не приемаш еутирокс, можеш да пуснеш кръвно изследване. А ако действително усещаш жлезата си увеличена, отиди отново на преглед, най-добре ехографски, не само с опипване.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #619 -: Май 31, 2011, 19:39:18 pm »
Забележка : 4 ден - LH,FSH,Prolactin,Еstradiol;

--------------------------------------------------------------------------------
 TSH 0.75
 ?UI/ml 0.27-5.50
 
 LH 3.07
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
 
 FSH 5.33
 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
 
 Estradiol 293.80
 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
 
 Prolactin 369.40
 ?IU/mL Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
 
Момичета, искам малко помощ за тези резултати! Аз съм синдром на Хашимото, от много дълги години. След иксито през август миналата година, цикъл или няма или имам задържан фоликул. Всички в един глас обесняваха, че били от щитовидната жлеза, ами аз като гледам тя си е в норма. Правих такива изследвания и през януари, резултатите си бяха индентични с тези, с леки разлики. Какво да направя от тук нататък? Ето и този месец цикъла беше оскъден, изкарах с ежедневни превръзки. Всички гинеколози, искат съвет с енодкринолог, а той пък ме пращат обратно при гинеколозите. ТАТ и МАТ също са в норма, точно в средата на референтните стойности. Ако може някакъв съвет?