0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #580 -: Април 28, 2011, 16:51:49 pm »
Виждам че ТСХ-то се е понижило,но тоя мат  се повишил тройно.Ще съм ви благодарна ако ми споделите на какво се дължи.Благодаря ви предварително. :( :ask:                                       
Най-вече от стрес (притеснения, ядове, емоции...) това влияе най-силно на антителата.

И прием на йод. При наличие на антитела, йодът трябва да се избягва (най-често се редуцира готварската сол, тъй като е специално йодирана).
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #581 -: Април 30, 2011, 09:17:03 am »
Здравейте, момичета, може и малко глупаво да прозвучи въпросът ми, но кога се пускат такива изследвания? В смисъл трябва ли да има някакви съмнения, че нещо не е наред за да се пуснат или са в списъка с всички останали? На мен до сега не са ми пускали такива :? На кой ден се правят?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #582 -: Април 30, 2011, 09:36:45 am »
Пускат се на произволен ден от цикъла, на гладно. Това са едни от първите изследвания, които се правят при опити за забременяване заедно с останалите хормони.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #583 -: Април 30, 2011, 11:46:04 am »
Да не отварям нова тема, ще попитам тук:
Някой имал ли е проблеми с паращитовидната  жлеза?  :D
Хипо или хиперфункция е установена и с какви лекарства са ви лекували?
Благодаря!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #584 -: Май 01, 2011, 17:54:02 pm »
Rejna- Vikcson  Благодаря ви момичета! Прави сте,но напоследък само ядове...незнам до къде ше се стигне!!!Успех ви желая!!! :bighug:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #585 -: Май 04, 2011, 14:47:57 pm »
Здравейте искам да помоля за вашето мнение .
Бременна съм в 17 гс ,преди два месеца ходих при ендоkринолог, защото имах съмнения че имам някакъв пролем .Преди това не съм си правила иследвания на хормоните.
Направих си ТСХ ми беше 2,27 ,докторката ми каза че при бременност трябва да е под 2 и ми изиса еутирокс 0,25 мг.Вчера пах ходих на изследвания ТСХ ми е 1,80 ФТ4 11,94,всичко е в норма.Лекарката каза да започна да пия еутирокс през ден ,а когато се стопли времето да го спра,защото може да се предозирам и да получа сърцебене.Не е ли пасно това спиране все пак е хoрмон ,нищо че е малка дозата.Ще съм ви благодарна, ако искажете вашето мение и разбра далинякои друг така го е спирал.




*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #586 -: Май 05, 2011, 09:48:36 am »
Ти като го пиеш през ден плюс това в най-ниската доза няма нищо страшно да го спреш когато стане топло. Съвет от мен - пускай си всеки месец или най-много на 45 дни до края на бременността контролно ТСХ - дори да не пиеш лекарствата, най-малкото за твое успокоение.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #587 -: Май 05, 2011, 11:37:35 am »
Здравейте.Искам да помоля за мнение за тези стойности и какво ви говорят те.  TSH 5.20 при  (0.34-2.5)TAT 0.30(-) при(N<4)MAT 0.40(-)при (N<9)Изследванията са направени на третия ден от цикъла.Имам и високо FSH и нормално LH.   
Също имам и овулация и диагноза СПКЯ.Правена ми е лапароскопия,но и преди нея изследванията на LH и FSH не са били по различни.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #588 -: Май 05, 2011, 11:44:22 am »
За щитовидната отиди на ендокринолог, TSH-то ти е завишено.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #589 -: Май 05, 2011, 12:18:45 pm »
За ендокринолога е ясно,но чак след празниците ще отида,а до тогава ще се побъркам от притеснение.А тези стойности на  TAT и MAT за какво говорят?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #590 -: Май 10, 2011, 16:01:44 pm »
Здравейте, търся телефона на регистратурата в болницата по ендокринология (в МД).
Взех някакъв телефон от справки, но не успявам да се свържа,явно е грешен. Ще се радвам,ако някой има такива координати, че от никъде не ми излизат.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #591 -: Май 10, 2011, 16:06:46 pm »
Здравейте, търся телефона на регистратурата в болницата по ендокринология (в МД).
Взех някакъв телефон от справки, но не успявам да се свържа,явно е грешен. Ще се радвам,ако някой има такива координати, че от никъде не ми излизат.

Аз, разполагам само с телефона (мобилен) на док Начев :wink: Ако ти е необходим ще ти го пратя на ЛС ...


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #592 -: Май 10, 2011, 16:44:02 pm »
Благодаря ти, но аз имам нужда да запиша свекърва си там за преглед по ЗК и да си намери някой опериращ. Иначе доктор Начев е и моят лекар, но не върши работа в конкретната ситуация.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #593 -: Май 11, 2011, 15:12:45 pm »
Здравейте момичета :) Днес си правих изследвания на щитовидна жлеза (тъй като имам много нисък естрадиол исках да видя дали има някаква връзка)Притеснява ме ниския TSH- дали е възможно защото той е по-нисък да е по-нисък и естрадиола?И като цяло не мога да се ориентирам добре ли са тези изследвания или не?Предварително благодаря за отговорите   :)
FT3  5.21  (3.95-6.8 )
FT4  16.71 (10-25)
TSH  0.79  (0.27-4.20)
TAT  6.30  (до 100)
МАТ  2.10  (до 30)
 :ask:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #594 -: Май 11, 2011, 15:39:22 pm »
Здравейте момичета :) Днес си правих изследвания на щитовидна жлеза (тъй като имам много нисък естрадиол исках да видя дали има някаква връзка)Притеснява ме ниския TSH- дали е възможно защото той е по-нисък да е по-нисък и естрадиола?И като цяло не мога да се ориентирам добре ли са тези изследвания или не?Предварително благодаря за отговорите   :)
FT3  5.21  (3.95-6.8 )
FT4  16.71 (10-25)
TSH  0.79  (0.27-4.20)
TAT  6.30  (до 100)
МАТ  2.10  (до 30)
 :ask:


Това, което виждаш ти, виждам и аз  :wink: в смисъл, че всичките ти хормони са в референтните си граници  8) Друг е въпроса, че ако целта е бебе, моята ендокринолог ми каза, че ТСХ следва да е в границите между 1 и 1.5.
Не съм наясно  :oops: дали и каква е връзката на тези хормони обаче със стойността на Естрадиола  8O


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #595 -: Май 11, 2011, 22:35:19 pm »
brainbug,аз запо4нах стимулация с 0.02 ТСХ при референтни /0.27-4.2/.
През бременноста оба4е ТСХ си полудяваше  и стигаше до 3.3.
Следи го редовно при успех,който ти пожелавам от сърце.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #596 -: Май 12, 2011, 09:29:30 am »
Благодаря ви за отговорите момичета  :) Vali, благодаря ти за успокояващите и мили думи :) dess_dess и аз не съм много наясно с пустите жлези, но тъй като попрочетох това онова стигнах до заключението, че един от основните индикатори за работата на хипофизата, отговаряща за почти всички хормони включително половите, е това как работи щитовидната жлеза. Може и да са пълни глупости разбира се, но се съмнявам който и да е ендокринолог да седне да ми обяснява кое как работи и кое от кое зависи, особено във Варна  :D

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #597 -: Май 12, 2011, 11:28:20 am »
Благодаря ви за отговорите момичета  :) Vali, благодаря ти за успокояващите и мили думи :) dess_dess и аз не съм много наясно с пустите жлези, но тъй като попрочетох това онова стигнах до заключението, че един от основните индикатори за работата на хипофизата, отговаряща за почти всички хормони включително половите, е това как работи щитовидната жлеза. Може и да са пълни глупости разбира се, но се съмнявам който и да е ендокринолог да седне да ми обяснява кое как работи и кое от кое зависи, особено във Варна  :D


brainbug понеже и мен във Варна доокончателно ме объркаха 2-3 ендокринолози, които посетих се насочих към Начев от Сф (днес пътувам за натам) и утре съм на преглед при него. Ще пиша ако има нещо интересно по лечението.
Иначе, аз съм с хипер функция на ЩЗ и ТСХ след аборта ми мин година падна драстично на 0.006  :( Затова сега приемам Пропици вече 3 месец, ама само ФТ4 влезе в норми от него, ТСХ продължава да си стои на тази ст-ст ... Затова предприех този консулт, че много се позабавихме вече, а искаме и нов опит да правиме, надявам се да е успешен и до края този ПЪТ! Вали, благодаря ти за куража, който ни даваш, дай боже скоро те последваме :wink:
Аз се чудя, как те пуснаха на стимулация с тази ст-ст на ТСХ? И как е станала работата (божа си е тя)?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #598 -: Май 12, 2011, 12:31:58 pm »
dess_dess пожелавам ти успех с прегледа и дано да си попаднала на правилния човек! Стискам палци да успееш с новия опит!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #599 -: Май 12, 2011, 13:11:56 pm »
dess_dess,преди опита коментирах с тримата лекари в клиниката и тримата ми казаха ,4е по време на стимулация ТСХ се повишава и няма да има проблем. :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!