0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #540 -: Март 19, 2011, 20:12:51 pm »
Здравейте момичета ,да ви попитам в тази тема за щитовидната жлеза. Всички хормони са ми в референтните граници МАТ също , завищен ми е само ТАТ. Предписахами да пия само селен и аспирин протект. Дали нетрябва и нещо друго ....
И дали някой знае какво значи повишен само ТАТ или МАТ?


Ето резултатите.Ако може някой да ги коментира.
TSH-1.44  ot 0.35-5.00
FT3-4.34   3.10-6.30
FT4-15.35  11.00-22.60
MAT-1.80   do 12
TAT-44.50  do 34

Странното е че ендокриноложката ми каза че имам и завишени НК-клетки те са 17 при граници от 5.6-31. Аз не съм ли в златната среда . !!!!!
Ако може някой да коментира че се обърках. Тези са на Цибалаб.
« Последна редакция: Март 19, 2011, 20:36:37 pm от zarina »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #541 -: Март 19, 2011, 21:03:27 pm »
Да, точно това ме притеснява. Искам да попитам, знаете ли за София специалист аг - ендокринолог. Излиза ми само д-р Коларов, но ми се иска да имам избор.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #542 -: Март 20, 2011, 16:04:19 pm »
Да, точно това ме притеснява. Искам да попитам, знаете ли за София специалист аг - ендокринолог. Излиза ми само д-р Коларов, но ми се иска да имам избор.
Да аз ходя при  Др.Тодорова има някуде кабинет но незнам куде . Аз я посещавам в Мед.Академия на 5етаж.
Тук се говори обаче за ДрНачев явно е много добър щом момичетата пишат за него.Сори вече го публикувах тя е само едокринолог но там на 5етаж освен нея всички други са гениколози тя пък може да те насочи към някой
« Последна редакция: Март 20, 2011, 16:06:32 pm от zarina »
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #543 -: Март 21, 2011, 09:29:17 am »
здравейте, за да не отварям нова тема, ще попитам в тази - утре искам да изследвам TSH, а съм леко настинала, дали това ще окаже влияние на резултата?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #544 -: Март 21, 2011, 11:04:07 am »
здравейте, за да не отварям нова тема, ще попитам в тази - утре искам да изследвам TSH, а съм леко настинала, дали това ще окаже влияние на резултата?
Не.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #545 -: Март 26, 2011, 22:44:33 pm »
Здравейте момичета, днес си пуснах едни изследвания:
TSH  2,08  /0,27- 4,2/
LH   5,8   /2,4- 12,6/
FSH   7,5  /3,5- 12,5/
Prolaktin  321   / 127- 637/
Estradiol   225,2  /46- 607/
Пуснати са на 4 ден от МЦ. Предстоящо инвитро планираме.
Как ви се струват?
Благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #546 -: Март 27, 2011, 09:27:43 am »
Здравейте момичета, днес си пуснах едни изследвания:
TSH  2,08  /0,27- 4,2/
LH   5,8   /2,4- 12,6/
FSH   7,5  /3,5- 12,5/
Prolaktin  321   / 127- 637/
Estradiol   225,2  /46- 607/
Пуснати са на 4 ден от МЦ. Предстоящо инвитро планираме.
Как ви се струват?
Благодаря
Добре са

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #547 -: Март 28, 2011, 09:52:04 am »
Благодаря Денис, на мен ТСХ ми се вижда леко завишено,но...ще видя какво ще каже док. Съотношението м/у ЛХ и ФСХ добро ли е? А и естрадиола не е ли малко вповече...като чета на другите е по-нисък.
Мерси предварително
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #548 -: Март 28, 2011, 09:56:38 am »
Здравейте момичета ,да ви попитам в тази тема за щитовидната жлеза. Всички хормони са ми в референтните граници МАТ също , завищен ми е само ТАТ. Предписахами да пия само селен и аспирин протект. Дали нетрябва и нещо друго ....
И дали някой знае какво значи повишен само ТАТ или МАТ?


Ето резултатите.Ако може някой да ги коментира.
TSH-1.44  ot 0.35-5.00
FT3-4.34   3.10-6.30
FT4-15.35  11.00-22.60
MAT-1.80   do 12
TAT-44.50  do 34

Момичета извинявам се че се повтарям .Има ли някой да каже две три думи и за моите иследвания и особенно за ТАТ и за НК клетките.
Много би благодаря.



Странното е че ендокриноложката ми каза че имам и завишени НК-клетки те са 17 при граници от 5.6-31. Аз не съм ли в златната среда . !!!!!
Ако може някой да коментира че се обърках. Тези са на Цибалаб.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #549 -: Март 28, 2011, 11:45:26 am »
Благодаря Денис, на мен ТСХ ми се вижда леко завишено,но...ще видя какво ще каже док. Съотношението м/у ЛХ и ФСХ добро ли е? А и естрадиола не е ли малко вповече...като чета на другите е по-нисък.
Мерси предварително

В клиниката казват често, че ТСХ-то го искат под 2. Д-р Начев казва, че трябва да е под 2.5  :D
Успех!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #550 -: Март 28, 2011, 12:05:43 pm »
Благодаря Денис, на мен ТСХ ми се вижда леко завишено,но...ще видя какво ще каже док. Съотношението м/у ЛХ и ФСХ добро ли е? А и естрадиола не е ли малко вповече...като чета на другите е по-нисък.
Мерси предварително
По високия естрадиол на 4-ти ден би могъл да означава, че се очаква по-ранна овулация, защо той се увеличава с нейното приближаване. Не е нещо необичайно, особено ако имам по-крътък цикъл с овулация преди 14 ден. Успех.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #551 -: Март 29, 2011, 09:22:38 am »
може ли ниакой да коментира тези резултати:TSH 0,05[0,35-4.94],FT4-15,17[9,01-19,05],FT3-3,93[2,62-5,7],MAT 186,71[0-5,61]
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #552 -: Март 29, 2011, 11:26:59 am »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!!!
ЕТО КАКВИ са моите РЕЗУЛТАТИ:

ТСХ - 2,95 при реф. 0,27 - 5,00
ТАТ - 60,7 при реф. <115
МАТ - 126,6 при реф. <34

Може ли някой да ми ги разчете?? много ли е завишен МАТ - а, а ТСХ - то?? и дали има значение, че на следващия ден след изследването ми започна МЦ?? Сега стартирам с изследванията след извънматочна бременност мин. година по това време и нищо не ми е ясно. Благодаря предварително!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #553 -: Март 30, 2011, 18:44:31 pm »
zarina , по принцип по-показателен за Хашимото е повишения МАТ. Аз също се опитах да намеря повече информация какво означава повишен само ТАТ (при МАТ в норма). Е, нищо не успях да намеря. Аз определено има за какво да се притеснявам ТАТ-а ми е > от 4000, ти с твойте 44 си си направо в норма  :D Просто се проверявай от време на време, може следващия път да ти излезе и ТАТ-а в норма. За НК клетките не ми е много ясно. Мойте са 16 и казаха, че съм в норма, но се гледат и други показатели от изследването. Трябва с Имунолог да се консултираш за тях, а не с ендокринолог.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #554 -: Март 31, 2011, 11:27:05 am »
sonik74, с този повишен МАТ и TSH на долна граница даваш заявка за по-рядката форма на Хашимото с хиперфункция на щитовидната. Отивай на добър ендокринолог. Ако това са ти първични изследвания, а не са след проведена терапия де.

shatony, ти също трябва да идеш на ендокринолог заради повишения МАТ. TSH-то ти е добре, но нали четеш, за бременност се препоръчва да е около и под 2.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #555 -: Април 02, 2011, 12:11:32 pm »
ValimaМного Благодаря. Писах тук защото и аз много търсих из нета но нищо не намерих.
Повторих иследванията . Тези които побликувах са правени веднага след аборт докато организма помни че е бил БР. Така препоръча К.Тодорова.Сега когато не съм БР повторих тези иследвания и ТАТ се оказа в норма но чакам НК клетките . Незнам дали има връзка между повишения ТАТ и повишените НК и поредния аборт преди малко повече от година ,който впрочем е в доста голяма седмица .И е свързан с ПРОМ а не с проблеми на плода. Освен това съм със студен възел но не ме съветват да го оперирам щом хормоните на ЩЖ са наред.И така съм се омотала .
Междувпрочем различните лаборатории дават различни резултати .Според кандиларов ТАТ ми е 450 при норма 115 .

Незнам дали правилно видях че твоя ТАТ е 4000 . За това и аз търся връзката между него ,НК и някакво възпалително заболяване в организма ,дори и да не е свързано с геникологията. Така че ако знаеш нещо сподели . А аз ще пиша като излезнат НК.
и говоря с Тодорова .Ако с това споделяне съм помогнала на някого мнпго ще се радвам.


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #556 -: Април 03, 2011, 23:17:08 pm »
zarina, правилно си прочела повече от 4000. По принцип има връзка м/у автоимунното заболяване и повишените НК клетки. Тиреоглобулиновите антитела (ТАТ) маркират нормалните тироидни фоликулни клетки (които съдържат тиреоглобулин) в щитовидната жлеза и тогава идват НК клетките и ги унищожават. НК клетките се умножават, когато трябва да се борят с "нашественици" в организма ни и там е проблема, че при автоимунното заболяване антителата са се закрепили (маркирали са) не "неприятелски микроорганизми", а собствените ни нормални клетки на щитовидната жлеза. Не е ясно защо ги разпознават като неприятелски. НК клетки трябва да изследваш когато си здрава - имам предвид поне 10 дни след прекаран грип. Да, права си би следвало да се повишават и при друг вид възпалително заболяване. Предполагам, че повишения брой НК клетки имат връзка с абортите, ако разпознават плода като чуждо тяло.
Ако нещо не съм написала правилно - поправяйте ме момичета  :)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #557 -: Април 04, 2011, 12:09:39 pm »
За първи път виждам толкова високи стойности на ТАТ  както са твоите . Има ли причина да са толкова високи.И дали е възможно да се стигне до толкова високи стойности...

сега повтарям и виросологичните докато чакам НК-то и ако някое е от тях е повишено може би има връзка с това. Правих и С-РП но той е отрицателен което по мои расъждения нямам автоимунно заболяване свързано с реактивни артрити и от тази група
Може да излезне някоя хламидия или токсоплазмоза или цитомегаловирус. По цервикален секрет са отрицателни но сега ще давам кръв за да ги иследват пак.

Защо са толкова високи при теб?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #558 -: Април 04, 2011, 21:01:05 pm »
:))) ами аз съм доказателство, че е възможно  :D Незнам защо са толкова високи. Ако някой има предположения ще се радвам да ги сподели  :)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #559 -: Април 05, 2011, 01:16:41 am »
Добре де ,това кара ли те да не се чувстваш добре. Бременности имаш ли или деца???

Много е странно едно нещо не съм сигорна дали това е някакъв проблем защото като се сетя едва ли на нашите прародители някой въобще е могъл да ги иследва  каквото и да е било. Просто като чета тук из форума в това число и аз сме толкова болни скакви ли не завишени стойности чак да не повярваш че сме живи.  :D

Лекуваш ли го понякакъв начин?

Аз пък си имам днес ново 20 .завишен FSH. Така де ,защо трябва да имам само един проблем по-хубаво е да са няколко :D
« Последна редакция: Април 05, 2011, 01:19:32 am от zarina »