0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #500 -: Февруари 28, 2011, 16:40:46 pm »
за д-р Начев за платен прием , не се чака въобще  -отиваш в МД в ендокринологията, когато е  там , май беше 10кабинет , чакаш си реда и ще те прегледа.
Ако искаш по здравна каса  -тогава май трябва да си запишеш час и т.н. , но не съм сигурна как стои въпроса  .

За начало за прегледа си пусни  и носи резултата на  ТСХ , МАТ и ТАТ -сутрин на гладно .
За ФТ 4 ми
е казал ,че се следи при бременност , преди това не ми го е искал така че няма нужда.А антителата- МАТ_ТАТ  -ако може да си позволиш -направи ги , не се поемат по ЗК така или иначе , но дават инфо ,  струват 30тина лева , така че си прецени .

Той ще направи ехография  ,ако прецени че е нужно , ще каже какво да изследваш още .

Успех !
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 16:42:34 pm от nimika »


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #501 -: Март 01, 2011, 08:40:36 am »
Nimika,
Много ти благодаря за информацията. Така и ще направя: ще се обадя на доктора, като преди това ще си пусна тези 3 хормона!
ЛЕка и прекрасна бременност ти желая! :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #502 -: Март 04, 2011, 05:44:02 am »
Момичета, излезнаха ми резултатите на хормоните. Вие как бихте ги коментирали:
- ТСХ - 1,910 (реф. 0.35-5)
- ТАТ - 10,77 (до 115)
- МАТ - 7,23 (до 34)
Навсякъде чета, че ТСХ при бебеправене е хубаво да е 1 - 1,5. Възможно ли е това да е основната причина за неуспеха?
Говорих с др. Начев и се разбрахме да му се обадя идната седмица след като ми излезнат резултатите. Забравих да попитам каква е цената на прегледа. Ако някой има актуална информация ще съм му благодарна да сподели!
Хубави празнични дни!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #503 -: Март 04, 2011, 08:15:19 am »
За ТСХ знам, че трябва да е под 2, ако се цели забременяване, но най-добре се консултирай с лекар. Успех!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #504 -: Март 04, 2011, 09:25:56 am »
Момичета, излезнаха ми резултатите на хормоните. Вие как бихте ги коментирали:
- ТСХ - 1,910 (реф. 0.35-5)
- ТАТ - 10,77 (до 115)
- МАТ - 7,23 (до 34)
Навсякъде чета, че ТСХ при бебеправене е хубаво да е 1 - 1,5. Възможно ли е това да е основната причина за неуспеха?
Говорих с др. Начев и се разбрахме да му се обадя идната седмица след като ми излезнат резултатите. Забравих да попитам каква е цената на прегледа. Ако някой има актуална информация ще съм му благодарна да сподели!
Хубави празнични дни!
За информация:
Първа бременност запо4на с ТСХ около 3.Сега при втората бях с 0.03./реф 0.27-4.2/


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #505 -: Март 04, 2011, 11:01:58 am »
Орхидея, браво, много хубави резултати!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #506 -: Март 05, 2011, 11:07:02 am »
...
Говорих с др. Начев и се разбрахме да му се обадя идната седмица след като ми излезнат резултатите. Забравих да попитам каква е цената на прегледа. Ако някой има актуална информация ще съм му благодарна да сподели!
Хубави празнични дни!

Цената на прегледа е 50лв. Добре е да запомниш какво ти казва, защото почти е невъзможно да разшифроваш какво ти пише на листа.  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #507 -: Март 07, 2011, 17:09:04 pm »
Здравейте момичета. Миналата година месец март  след изследване се установи, че ТСХ ми е 4,15. Ендокриноложката ми каза, че е нормално, но след прочетеното тук, че за бебеправене трябва да е под 2, отидох при др. лекар, който ми изписа по 1 път дневно Еутирокс от 25 мг. Едва след тези лекарства ми се оправи и пролактина, като преди това пиех по 2 хапчета бромокриптин дневно и пак беше висок, а сега само от половин хапче даже е нисък, явно тези два хормона  имат връзка по между си. Октомври месец ТСХ беше идеално 1,67, а днес пак го изследвах и се притесних, защото сега е паднало пък много ТСХ- 0,45. утре не мога да отида до ендокриноложката ми, а се притеснявам, според вас тези стойности добре ли са и може би ще трябва да ми намали дозата не знам. Благодаря ви .
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #508 -: Март 09, 2011, 18:38:15 pm »
daisy86 , не се притеснявай, при този резултат, нищо няма да ти стане ако продължиш да пиеш по 25 мкг още няколко дни или седмица. Спокойно изчакай срещата с ендокринолога. Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #509 -: Март 10, 2011, 11:40:49 am »
Valima много ти благодаря за отговора. Изчаках срещата си с ендокринолога. Тя ми каза при тези резултати, изобщо да не вземам лекарства и ми ги спря, като каза контрола слред три месеца. Дано да се е оправила щитовидната ми жлеза и за тези три месеца да не се вдигне пак хормона, но ще видим. 
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #510 -: Март 10, 2011, 12:47:30 pm »
Някой знае ли дали д-р Начев би се съгласил да коментира контролните ми резултати от изследване на ТСХ по телефона и така да прецени евентуална нужда от промяна на дозата на л-тироксина. Не съм от София, а след 20-тина дни започваме процедура на естествен цикъл. ТСХ-то ми е високо като за преди бременност - 2,9. От 3-4 месеца пия по 0,25 мг л-тироксин и при първата контрола резулаттие бях под 1, така че продъжих със същата доза, но сега....
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #511 -: Март 10, 2011, 13:31:28 pm »
hope-love ,
Днес бях на първичен преглед при д-р Начев. Телефона му звънеше и той отговаряше. Опитай!
Иначе да споделя - хормна ми е в норма, но ми откри два възела. Били в много начална фаза и не налагат лечение. Иска да се следя на 6 месеца. На мен лично ми каза реша ли да почна процедура 2 месеца преди процедурата да си пусна ТСХ и ако е над 2,5 да му се обадя. Каза, че за 45 дни може да го свали (да съм ОК за процедурата).
Ако бях на твое място щях да се обадя, особено ако вече си му пациентка.
п.с. каза че утре заминава на някаква конференция...
Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #512 -: Март 10, 2011, 16:13:53 pm »
Много ти благодаря за отговора Орхидея. Пациентка съм на д-р Начев и се надявам да се уточним с него по телефона, но най-напред утре трябва да си видя аткуалния резулат за ТСХ. Тайничко се надявам този път да е достатъмно нисък, пък ако не е - ще търся доктора. На тебе пожелавам успех. Всъщност, за кога планираш процедура?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #513 -: Март 11, 2011, 08:07:26 am »
Късмет и стискам палци!

Що се касае аз кога планирам ... и аз вече не зная. Мислех за пролетта, но нещо плановете ми се разместиха. Сега си го мисля за след юни, пък ще видим какво ще излезе!

Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #514 -: Март 11, 2011, 11:55:49 am »
момичета ,искам да пускам изследвания ТАТ, МАТ ,пролактин и тсн .Има ли значение на кои ден от цикала ,че одавна не съм пускала и съм забравила ? Благодаря !
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #515 -: Март 11, 2011, 12:09:39 pm »
На 3-5 ден от цикъла.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #516 -: Март 11, 2011, 12:14:13 pm »
Няма значение в кой ден от цикъла ще ги пуснеш. Лично аз съм ги пускала на чист ден.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #517 -: Март 11, 2011, 12:46:14 pm »
Мецани е права, няма значение на кой ден от цикъла ги пускаш.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #518 -: Март 11, 2011, 15:47:47 pm »
Мецани е права, няма значение на кой ден от цикъла ги пускаш.
Подкрепям. Това с "чистите" или конкретните дни само по българските форуми съм го чела.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #519 -: Март 11, 2011, 15:51:49 pm »
Защо само по форумите? На мене лекари са ми казвали на 3-5 ден за едни изследвания или пък непременно на чист ден - за други /включително за ТСХ/. Все забравям да питам д-р Начев за ТСХ, но на други момичета бил казвал и че изобщо не се интересува на кой ден от цикъла се изследва този хормон.