0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #620 -: Юни 14, 2011, 21:28:10 pm »
здравейте момичета
на мен ми направиха изследване за щитовидната жлеза и влизам в нормата последното е на 04.04.2011 нормите са 0.34-5.60 , а моя резултат е 4.0 ( правени са при д-р Владимиров ) той каза  "няма никакъв хормонален дисбаланс" и аз бях спокойна , но сега като чета какво сте писали вие възможно ли е това да е причината да не забременявам вече година и половина след като не намерихме нищо друго , което да не е наред  8O

п.п пропуснах да кажа , че имам и симптоми , които говорят за проблем с щит. жлеза или поне много наподобяват ...
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 21:36:48 pm от Лора Райчева »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #621 -: Юни 14, 2011, 21:50:13 pm »
Най-добре е да посетиш добър ендокринолог и да направиш пълно кръвно изследване на щитовидните хормон и антитела. Така ще получиш второ мнение и по-обстойна представа имаш ли проблем с щитовидната жлеза или не.

И аз поддържах ТСХ около 3.5-4 в продължение на две години. Репродуктивният ендокринолог и ендокриноложката, които ме следяха, бяха категорични, че това не е причината за незабременяване при мен.
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 22:41:17 pm от цигу »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #622 -: Юни 14, 2011, 22:07:35 pm »
Може и да не проблем наистина , но е факт , че не съм ходила при ендокринолог  :?
Извинявай за любопитсвото , но имаше ли друга причина при теб , понеже при нас явно и двамата сме напълно здрави и не намериха никаква причнина да не забременявам , дори д-р Владимиров каза , че недоумява защо не става като взима в предвид , че и двамата сме много млади
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #623 -: Юни 14, 2011, 22:48:21 pm »
Имахме мъжки фактор - това ни беше проблемът.

Нарушената функция на щитовидната жлеза, ако я има в сериозен вариант, влияе на овулацията. Щом д-р Владимиров е проследил и установил овулация при теб и е казал, че щитовидната жлеза не е проблем за забременяването, не бих търсила проблема там. В моята клиника в Щатите дори при инвитро искат ТСХ да е под 3.5.

Но ако се чувстваш зле и имаш симптоми, които да лекуваш встрани от забременяването, посъветвай се с ендокринолог.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #624 -: Юни 15, 2011, 08:21:51 am »
Пусни си всичко хормони на щитовидната.Понякога ТСХ-то е в норма, но има завишени антитела, за да си спокойна ги пусни.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #625 -: Юни 15, 2011, 15:15:01 pm »
Благодаря момичета определено ще ди ги пусна и ще се посъветвам с ендокринолог  osi_9

цигу радвам се за вас , че нещата са се подредили дано сте все така занпред .
 Конкретно за щит. жлеза не ми е казал нищо понеже бях отхвърлила това съмнение не сме го обсъждали  , но дефакто имам доказана само една О и то понеже имахме съмнение за луф синдром . Отидох да го потвърдим след като имах една киста 3 см. Оказа се следващия месец , че е имало О и това отпадна , но сега като навържа нещата може точно това да е била причината за неспукания фоликул . Може и да не е било само веднъж неговите думи бяха " лека поликистоза , която може да е съкратила времето , в което опитваме , но би трябвало да не пречи да забременея в месеците когато е имало О" затова казах , че всичко е наред с нас
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 15:19:11 pm от Лора Райчева »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #626 -: Юни 21, 2011, 10:12:31 am »
Лора Райчева , здравей! Аз също съм пациент на д-р Владимиров и също имам завишен ТСХ спрямо приетите за нормални стойности, когато се цели забременяване. Най-високите стойности, които са излизали при мен са 3.5 и 3.05. И на мен д-р Владимиров ми каза, че нямам проблем там и да не дълбая в тази посока. Така и направих, но след две неуспешни инсеминации отново започвам да се замислям по въпроса и дали да не предприема преглед при ендокринолог, успоредно с посещенията си в клиниката. Ако е удобно, моля те да споделиш как се развиха нещата при теб - консултира ли се с ендокринолог и на какво мнение е той, говорихте ли пак с Владимиров по въпроса и потвърди ли той, че такива стойности на ТСХ са релевантни само при липса на овулация?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #627 -: Юни 21, 2011, 20:48:53 pm »
Здравейте, момичета, миналата седмица бях на фоликуметрия след задържан фоликул2-ри месец и ме насочиха към изследвания на Щитовидните хормони. Днес излязоха резултатите и съм малко притеснена :( . Моля бихте ли коментирали резултатите.

FT3         4.01  реф.ст 3,1-6,8
FT4         16,13        12-22       
TSH         3,52         0,27-5,5
TAT         26,06        0-115
MAT         44,60        0-34
PROLAKTIN   698          59,3-619

Благодаря предварително за коментарите :)
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #628 -: Юни 22, 2011, 09:59:42 am »
Кое те притеснява - аз виждам пренебрежимо малко завишен пролактин, който мисля, че не е никакъв проблем.Леко завишен МАТ и ТСХ, което макар и в норма, би могло  да се коригира с прием на л-тироксин/еутирокс/към по-ниски стойности, за да нямяш проблеми при настъпване на бременност. За тези две неща, предполагам ще те насочат към консултация с ендокринолог. Спокойно.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #629 -: Юни 22, 2011, 21:20:29 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос, колко струва изследването на ТСХ хормон?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #630 -: Юни 22, 2011, 21:49:30 pm »
Между 15 и 19 лева. Поема се и от ЗК.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #631 -: Юни 24, 2011, 10:01:46 am »
Извинявам се за глупавия въпрос, колко струва изследването на ТСХ хормон?
Както е написала Гергана, може да си вземеш направление от личния лекар и да минеш само с 4.50лв. за вземане на кръв. Аз така направих последния път.

Колкото до мен - аз съм със синдром на Хашимото. Ноември месец ТСХ беше 3.5, предписаха ми Л-тироксин по 25 микрограма и февруари беше паднал на 1.90. Толкова много се зарадавах..... Продължих със същата доза Л-тироксин, но на контролното изследване в средата на юни ТСХ беше 4.89 :( Удвоиха ми дозата на лекарството, но аз вече започвам да се отчайвам, че някога ще мога да забременея. И тъй като питах в друга тема, но там никой не ми отговори ще попитам и тук - има ли момичета забременели със синдром на Хашимото и ако да - за колко време след установяването на заболяването и започване на лечението сте забременели? Извинявам се, че стана толкова дълго, но много съм се отчаяла :((((( Благодаря предварително!



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #632 -: Юни 24, 2011, 16:20:39 pm »

Както е написала Гергана, може да си вземеш направление от личния лекар и да минеш само с 4.50лв. за вземане на кръв. Аз така направих последния път.

Колкото до мен - аз съм със синдром на Хашимото. Ноември месец ТСХ беше 3.5, предписаха ми Л-тироксин по 25 микрограма и февруари беше паднал на 1.90. Толкова много се зарадавах..... Продължих със същата доза Л-тироксин, но на контролното изследване в средата на юни ТСХ беше 4.89 :( Удвоиха ми дозата на лекарството, но аз вече започвам да се отчайвам, че някога ще мога да забременея. И тъй като питах в друга тема, но там никой не ми отговори ще попитам и тук - има ли момичета забременели със синдром на Хашимото и ако да - за колко време след установяването на заболяването и започване на лечението сте забременели? Извинявам се, че стана толкова дълго, но много съм се отчаяла :((((( Благодаря предварително!

Здравей,
Въпреки че съм с Хашимото имам три деца.
Двете са родени след откриването и лечението на заболяването на ЩЖ. При първото си дете нямах такъв проблем.
С първата ми дъщеря забременях, две години след започването на лечението. А втората ми дъщеря, не беше планирана. Мислех, че след като забременях толкова трудно с първата няма да стане от веднъж и си позволихме да не се пазим, но...на Великден стават чудеса ;-) Така, че лекувай се и не спирайте да се ОБИЧАТЕ. Умишлено употребявам тази дума, за да не превръщате любовта си в секс за бебе :) Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #633 -: Юни 24, 2011, 18:51:48 pm »
happymery, благодаря за отговора :) Вдъхна ми кураж и се поуспокоих определено. Да са ти живи и здрави дечицата :)))Ще продължаваме да се обичаме, знам че чудото ще стане когато сме готови, просто нямам търпение вече...



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #634 -: Юни 24, 2011, 21:45:43 pm »
Линаполи, моя приятелка е с Хашимото и сега влиза в седмия месец.Инсеминация в Щерев и хоп бебе:).Преди това следене на хормони, лекарства около година но за Коледа забременя и сега е щастлива!Успех и на тебе !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвани&#
« Отговор #635 -: Юни 24, 2011, 23:46:51 pm »
linapoli, и аз да ти вдъхна малко кураж. След близо година опити забременях при стойности на ТСХ малко над 3. Изследването го бях направила в месеца, в който забременях, без все още да знам, че се е получило и че съм със синдром на Хашимото. Веднага започнахме лечение и бременността ми завърши успешно. След раждането поддържах стойности на ТСХ около 2. Когато детето стана на годинка и половина, решихме да пробваме за второ и още на втория месец забременях. Увеличихме дозата на Л-тироксин и бременността ми отново завърши успешно. Сега се радвам на две дечица. Пожелавам ти същия успех и късмет!
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 23:48:33 pm от pinpin »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #636 -: Юни 25, 2011, 08:33:39 am »
Аз искам да попитам успелите момичета с какви стойности на ТАТ и МАТ са забременели?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #637 -: Юни 25, 2011, 09:52:50 am »
.. има ли момичета забременели със синдром на Хашимото и ако да - за колко време след установяването на заболяването и започване на лечението сте забременели? Извинявам се, че стана толкова дълго, но много съм се отчаяла :((((( Благодаря предварително!

От 2005 съм с диагноза тиреоидит на Хашимото, но явно болестта се е развивала от доста повечко време, тъй като завареното тогава ниво на TSH бе 236 при норма 0,5-3,5mU/l. Приемам от тогава Novothyral (T3 и Т4). Забременях спонтанно на 5-я месец опити. Не се отчайвай, linapoli, напротив! Радвай се, че съществува заместителната терапия - синтетичните щитовидни хормони са незаменими  :D
Важното е, да се уцели оптималната им доза - имай търпение  :)

Аз искам да попитам успелите момичета с какви стойности на ТАТ и МАТ са забременели?

Ами.. те при мен още от началото бяха твърде високи - апаратът замерваше само '>' от максималните стойности  :?
В процеса на заместителната терапия и приема на селен поспаднаха и се установиха на
АК TG >1000 при норма 0,0-4,1 lE/ml и a-TPO 332,1 при <5,6 lE/ml
Антителата не оказват влияние върху забременяването или плода. Единствената им цел е разрушаване тъканта на щитовидната жлеза. Йодът трябва да се избягва, тъй като ги стимулира!

Важно условие за зачеване е стойността на TSH установена в ниво от 0,5 до 1,5mU/l.

Желая ви късмет, момичета  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #638 -: Юни 25, 2011, 22:01:14 pm »
pavka, моите стойности бяха - ТАТ-90,60 и МАТ-34,70, т.е. само ТАТ бяха завишени.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #639 -: Юни 27, 2011, 10:55:45 am »
Благодаря на всички за отговорите  :) Благодаря и на zachatie.org Радвам се, че ви има, само с вас мога да споделя терзанията си... Надявам се скоро и аз да се похваля с положителен тест и успешно завършила бременост :)