0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #520 -: Март 11, 2011, 15:53:30 pm »
Ако няма значение в кой ден се изследват - защо тогава лекарите подчертават да е на 3-5 ден от цикъла?
Не съм лекар, но вие също не сте и не съм съгласна така да отсичате кое е правилно, и кое не.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвани&#
« Отговор #521 -: Март 11, 2011, 16:15:02 pm »
Ужасно се вкиснах. ТСХ ми е 3, 32, а планираме този месец ин-витро на естествен цикъл. До няколко дни ще ми дойде и има няма 3 седмици до евунтуалното пункция. За капак съм пропуснала едно контролно изследване, а при предишното всичко беше о.к. и аз си продължавах със старата доза от лекарството. Току-що доктор Начев ме насмете по телефона, с основание разбира се и се почуставх много засрамена. Каза ми да увелича дозата и че има шанс за 2 седмици хормонът да достиге "адекватни нива", но ... не беше доволен, че така "спешно" му поставям въпроса. Така ме яд. Бях се улисала в проследяването за биопсия, а и не вярвах, че ще добра... Извинявам се, че стана дълго, ама ми е криво и...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #522 -: Март 11, 2011, 16:17:35 pm »
Бихте ли ми препоръчали надеждна лаборатория в София, защото ми се иска, при тези проблеми следващото изследване на ТСХ да го направя там
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #523 -: Март 11, 2011, 16:32:25 pm »
Ако няма значение в кой ден се изследват - защо тогава лекарите подчертават да е на 3-5 ден от цикъла?
Не съм лекар, но вие също не сте и не съм съгласна така да отсичате кое е правилно, и кое не.

Няколко лекаря са ми казвали, че няма значение кога се изследва.А и доколкото съм запозната с щитовидната жлеза нейните хормони влияят на половите, който влияят на цикъла, а не обратното.
Поправете ме ако греша.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #524 -: Март 11, 2011, 16:43:42 pm »
hope-love,
съжалявам за резултата ...
Аз пускам всякакви изследвания в Цибалаб. Имат доста лаборатории и на ралични места: http://www.cibalab.com/.
Много са коректни, работят бързо и си проверяваш резултата по интернет! Всякакви хормони съм изследала там (дори и ТСХ, ТАТ и МАТ).
Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #525 -: Март 11, 2011, 16:44:00 pm »
Защо само по форумите?
...Все забравям да питам д-р Начев за ТСХ, но на други момичета бил казвал и че изобщо не се интересува на кой ден от цикъла се изследва този хормон.

Да де, други казват, че казал...

1. Да го каже ендокринолог.
2. Да се обоснове какви са причините конкретно хормоните на щитовидната жлеза да се изследват в определени дни.

Дотогава подобни твърдения си остават народно творчество.

Не съм лекар, но вие също не сте и не съм съгласна така да отсичате кое е правилно, и кое не.

Лекувам хипотиреоидизъм с кръвни изследвания през 4-6 седмици от година и половина. Никога никой лекар не ми е поставял условие в кой ден да правя изследванията. Това правят и повечето участнички в темата.

Чат-пат влети някой с препоръка за "чисти" дни - необосновано и ненужно ограничение.
Който иска, да се вслуша в съвета.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 16:49:51 pm от цигу »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #526 -: Март 11, 2011, 16:50:32 pm »
Serendipity,
Да, ние не сме лекари и не отсичаме кое е правилно и кое не. Единственото, което правим е да споделим опита си и мнението на нашите лекари. Да не споменавам, че има и цяла тема, в която всичко вече е обсъждано и предъвквано няколко пъти.

Ти сигурна ли си, че точно за ТАТ, МАТ, ТСХ и Пролактин са ти казали да ги пускаш само между 3-5 ден?

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #527 -: Март 11, 2011, 17:15:40 pm »
Да, сигурна съм, иначе нямаше да го напиша. Приключвам с дискусията, за да не спамя темата излишно. Желая хубави резултати на всички.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #528 -: Март 11, 2011, 17:27:27 pm »
Зравейте момичета.Искам и аз да споделя с вас резултати от изследвания.TSH-9.35 реф.ст (0,5 -5,5)FT4-8.84 (6.6-26) МАТ-274.2(0-9) тат-1.7(0-4) пролактин -18.75 (4-24)Правени са чист ден.Назначиха ми л-тироксин 7-дни по 0,25мг.и след това по-0. 50мг.И СЕЛЕН  2*1 Ако има момичета с подобен резултат, нека пишат.Благодаря ви предварително. :bighug:
« Последна редакция: Март 11, 2011, 17:29:32 pm от kairavd »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #529 -: Март 11, 2011, 21:47:27 pm »
Бихте ли ми препоръчали надеждна лаборатория в София, защото ми се иска, при тези проблеми следващото изследване на ТСХ да го направя там

Специално за изследване на хормони, д-р Начев ми препоръча "Кандиларов" и "Бодимед".

"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #530 -: Март 14, 2011, 23:20:40 pm »
Бодимед след като от 0,7 съумяха след 35 дни да ми изкарат хормона 8,3 (без смяна на терапията в последните 60 дни), лично аз си имам едно на ум за тях.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #531 -: Март 16, 2011, 18:31:31 pm »
Момичета,имам нужда от малко помощ! Преди 8 дни TSH-9.35.След една седмица прием на л-тироксим по-0.25мг.днес 8-ден TSH-13.2 На какво според вас се дължи това повишаване?Ще съм ви много благодарна ако ми споделите мненията си!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #532 -: Март 16, 2011, 19:04:53 pm »
Днешното ти изследване е било напълно излишно и безполезно. Сама ли си го назначи?

Чака се поне 4-6 седмици, за да се установи ефектът на конкретна доза върху функцията на жлезата. Пий си левотироксина и изчакай да минат още 5 седмици.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #533 -: Март 16, 2011, 23:21:13 pm »
Благодаря ти ЦИГУ!Лекарката така ми каза,7 дни на малка доза (0.25) и след това контрола.И от днес съм на 0.50
мг.Изненадах се че,вобще не се е повлиял от лекарството,даже се е повишил.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #534 -: Март 16, 2011, 23:30:41 pm »
Дали има промяна или не след толкова кратък период изобщо няма значение, просто не е минало достатъчно време, за да е упражнило лекарството някакъв ефект.

Да се сменя дозата толкова бързо също не е добре. Жлезата има нужда от време, за да свикне с наличното количество допълнителен хормон.

Съветвам те да си намериш читав ендокринолог. Прегледай внимателно темата, ще откриеш няколко имена на добри лекари.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #535 -: Март 16, 2011, 23:44:47 pm »
Изчакай нужното време, защото наистина организма трябва да се адапртира. Преди да започна да пия еутироксин хормона ми беше 6, но понеже бяха празници и не си бях взела резултата. 1 месец след това без лекарство хормона ми беше 3,6 и ми назначиха еутироксин, защото ми предстои ИКСИ. Започна да ми става лошо и най вече получавах сърцебиене и задух около седмица след като бях започнала лекарството. Лекарката ме прати на изследване и хормона беше 6. Понеже наистина не се чувствах много добре даже ме пратиха на кардиолог, които също ми изследва хормона на 3 седмица от приема и беше 3,2. Все пак изчаках 45 дни и направих контрола хормона ми беше 2,9 и сега ми увеличиха дозата на 50мг. Пак имам сърцебиене, но честно казано се чувствам по добре. Съжелявам, че е толкова дълго, но дано да съм ти помогнала
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #536 -: Март 17, 2011, 13:19:02 pm »
Много ви благодаря момичета! Ендокриноложката е във родния ми град.Персенска видя назначеното лечение и каза че е правилно,и няма защо да ходя на друг лекар,засега.Но мисля че е най-добре да си запиша час за Начев.Проблема е че съм на 250 км.от София и ако трябва да пътувам много често,най много да ме уволнят.Но ще се пробвам.Желая ви успех във тази борба! osi_9 :bighug:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #537 -: Март 17, 2011, 15:07:35 pm »
Аз не бих избързвала непременно с посещение при Начев. Вземай си лекарствата и прави контролно изследване колкото често ти е казал ендокринолога, при който си била и го посещавай редовно за евентуална промяна на дозата. Само ако се окаже, че терапията му няма ефект, тогава ходи при Начев. Не се затормозявай с още ходения до София само заради този проблем. Мисля, че терапията е стандартна и от нас се искат само редовни контролни изследвания и консултации след тях, с който и да ендокринолог, който си разбира от работата. Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #538 -: Март 19, 2011, 12:30:52 pm »
Здравейте, аз съм нова тук, но ще се радвам да ми помогнете. Миналия месец ми оперираха шитовидната. До тогава хормоните ми бяха в норма, но сега TSH ми е 11.6, и по лошото е, че съм бременна, още не съм ходила на гинеколог, но хирурга който ме оперира ми увеличи дозата на Еутирокса на 100 от 75. Другата седмица мисля да отида до д-р Начев за второ мнение.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #539 -: Март 19, 2011, 14:38:52 pm »
kalpazanka81, не си задала конкретен въпрос, но ако разбирам правилно, тревожи те високото ТСХ.

Правилно си решила, преглед при добър ендокринолог и следене с кръвни изследвания е задължително, независимо от предписанието на хирурга. Трябва да свалиш нивото на ТСХ под 2 заради бременността.