0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #820 -: Май 29, 2012, 17:14:00 pm »
за щитовидната няма значение в кой ден ги пускаш
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #821 -: Май 29, 2012, 17:17:42 pm »
:) чудесно, много благодаря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #822 -: Май 29, 2012, 21:59:38 pm »
Зарина, според мен не тряба да търсиш причината за спонтанните аборти във високия ТАТ. Знам, че при инвитро назначават кортикостероиди, но това ми се струва оправдано. Незнам доколко е свързано с щитовидната жлеза, по-скоро не е. Фраксипарин (Клексан) се предписва, доколкото знам, защото при бременност се увеличава риска от тромбози, а той подобрява кръвотока, защото има противосъсирващо действие. Действието на кортикостероидите е различно. Могат да се предписват като мощно противовъзпалително, но могат да се предписват и за подтискане на реакцията за отхвърляне на плода от майчиния организъм, защото той може да го възприема като чуждо тяло в началото на бременността. 
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #823 -: Май 30, 2012, 14:51:05 pm »
Момичета направих си преди два месеца изследване на хормони на щитовидна жлеза,бяха в норма но ми казаха като забременея да пусна отново на ТСХ и ФТ4,резултата е:
Хормонален анализ
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
FT4+TSH   *   Профил   Виж по-долу
FT 4   16.76   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH   1.000   mIU/l   0.27 - 4.20
В момента съм в 6 г.с.как са резултатите според вас?Беше ми казано да ги пусна за да ми изпишат евентуално Л-Тироксин.Благодаря
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #824 -: Май 30, 2012, 15:38:09 pm »
Какво те притеснява, след като резултатите са в норма?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #825 -: Май 30, 2012, 15:38:49 pm »
valentina,хормоните са ти супер,просто си ги следи както ти е предписал лекаря. Лека Бр.

Valima,. Механизмът на действие е сложен на кортикостероидите. Предписван ми е точно заради антителата на щитовидната жлеза,затова си мосля че има връзка. Опасенията са ми свързани с това дали приема на такъв медикамент няма да доведе до промяна в хормоните на жлезата. Вероятно нямат връзка антителата на жлезата и производството на нейните хормони ,защото кортикостероида е също противовъзпалително,както и аспирина . Просто си расъждавам .
Да антителата не са причина за аборт ,дори познавам няколко жени с много завишени антитела ,които са износили нормално БР. Но те на са приемали това лекарство повреме на БР и затова ми се иска да разбера дали действа върху хормона.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #826 -: Май 31, 2012, 16:40:00 pm »
Някой да ми каже след ин-витро със стимулация, колко време след края и д-р Начев препоръчваше да се направи контрола на ТСХ-то. Мисля, че ми беше казал след два, ама не мога да му намеря писанията.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #827 -: Май 31, 2012, 17:45:00 pm »
Някой да ми каже след ин-витро със стимулация, колко време след края и д-р Начев препоръчваше да се направи контрола на ТСХ-то. Мисля, че ми беше казал след два, ама не мога да му намеря писанията.
Да, контролата е след 2 месеца. Съжалявам за резултата  :bighug:. Но смело напред, следващият път ще е вашият osi_9
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #828 -: Юни 04, 2012, 09:44:17 am »
Благодаря ти за отговора и за пожеланията,Дидони! Значи си продължавамм с дозата л-тироксин, която си пия в момента и чак след два месеца ще проверя какъв и резултата и - на консултация.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #829 -: Юни 04, 2012, 11:34:47 am »
Здравейте,

Днес ми излязоха и резултатите на щитовидната.

Освен, че явно ще трябва да се смъква TSHто, какво ще кажете за другите

TSH   3.06   mcIU/ml   0.27 - 4.20
FT4   14.33   pmol/l   10 - 25
FT3   5.71   pmol/l   2.8 - 7.1

Пуснах и отново пролактина, защото кой да ми каже, че трябвало да се почива 30мин преди изслвдването и беше излязал 700. Сега е идеален

Prolactin   305.90   mcIU/ml   Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
« Последна редакция: Юни 04, 2012, 12:01:41 pm от yara »
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #830 -: Юни 07, 2012, 23:07:11 pm »
Хубаво е ТСХ-то да ти е под 2. Иначе всичко ти е ок.Направи си една консултация с ендокринолог за всеки случай.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #831 -: Юни 08, 2012, 07:44:08 am »
Вчера бях на ендокринолог,изписа ми еутирокс за да намалим ТСХто, но иска да намалим и още пролактина, за да се подобри и овулацията. Каза, че целим да стане около 150.

Ще пия бромокриптин, доста негативи обаче изчетох и ще видим...

Иска да пусна и Анти ТПО и да проверим яйчниковия резерв. За последното много се чудя, защото е доста скъпо.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #832 -: Юни 09, 2012, 19:50:16 pm »
Здравейте момичета, бихте ли дали мнение и за моите резултати. За първи път изследвам хормоните на щитовидната жлеза и не съм наясно какви трябва да са. Пуснах поради 3 спонтанни аборта.
Хормонален анализ
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници
FT 3                           4.99 pmol/l     3.10 - 6.80
FT 4                          17.68 pmol/l    12.00 - 22.00
TSH                            1.800 mIU/l     0.27 - 4.20
ТАТ и МАТ * Профил Виж по-долу
ТАТ                           <10.00 IU/ml     до 115
МАТ - (TPO)                     7.76 IU/ml     до 34

Манипулации
Забележка: Няма.

Притеснително ли е, че ТАТ е <10 при условие, че горната граница е доста по-висока?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #833 -: Юни 11, 2012, 14:30:24 pm »
Здравейте и от мен! Преди известно време-2месеца забелязах , че цикъла ми е много оскъден,при положение , че ми е доста обилен и то много, реших да отида следователно на гениколог. Той ме посъветва да посетя ендокринолог,но аз отидох при джипито и си пуснах само ТСХ И ФТ4. Резултатите са много лоши,направо се притесних адски ето ги и тях
FT4-5.710ng/dl   0.93-1.7

TSH 0.005uIU/ml    0.27- 4.20

Имам следните  симптоми: сърцебиене, ускорен пулс и треперене на ръцете! Жалко,защото с приятеля ми искаме да си имаме детенце,но явно малко ще почака! На 14.06 ще ходя в Пловдив при ендокринолог Д-Р Зюмбюлева. Моля,дайте коментар на изследванията ми и ако някой е от Пловдив да ме посъветва къде още да потърся помощ! Благодаря ви предватително момичета, ще се радвам на вашите съвети!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #834 -: Юни 11, 2012, 15:29:59 pm »
Споко от това не се мре  :D Спокойно историята познава много по-стряскащи чисълца в хормоните.Намери си читав ендокринолог, предполагам че ще ти направят ехография на щитовидната жлеза, и си пусни фТ3, ТАТ и МАТ, не се поемат от ЗК, но няма начин.
Успех!

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #835 -: Юни 11, 2012, 16:06:52 pm »
Благодаря ти,миличка!!!Ще си направя,но ще се успокоя едва след срещата с ендокринолога! Познавам това заболяване от моя приятелка и знам колко е коварно,но да се надяваме , че ще се повлияе от медикаментите! Ще пиша след срещата, за да ви споделя! Има и друго, прочетох в някои форуми,че може да се лекува и с хомеопатични лекарства,но не знам какво е моето положение сега.Дано да няма изменения ,пък тогава ще се ходи пак по лекари и така,но сме живи същества и всичко е по хората! Искаше ми се да не се разочаровам ,но уви и на мен се случи от прекалени нерви ,които само болест ми навлекоха!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #836 -: Юни 11, 2012, 16:19:31 pm »
здравейте момичета, аз съм стерилитет от 4 г. и досега минах през всякакви диагнози, но ЩЖ поне беше ОК. Наскоро обаче ТСХ-то отиде на 2.65. Още не съм ходила на ендокринолог, защото искам да го пусна още веднъж, но се чудя дали не мога с някава диета да му повляя. Все пак малко му трябва, а МАТ и ТАТ са ми ОК. Някой може ли да ме посъветва на тема хранене? Пили ли сте Келп и яли ли сте орехите с шепи?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #837 -: Юни 11, 2012, 16:29:14 pm »
katinkamatinka86   болестите на щитовидната жлеза са доста не е една и аз не знам коя визираш.Не е коварна, която и да е стига да се диагностицира правилно и да се лекува адекватно.


enigmata се повлиява много трудно от храненето и от диети, а и ти не знаеш защо ти се е качило ТСХ-то?Дали има липса на йод, за да ядеш орехи?Или има вероятност да си навредиш?!

Аз съм с Хашимото, при всеки разговор с лекар съм питала за диета и ми е казвано, че вероятноста да повлияя клони към 0.
 

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #838 -: Юни 11, 2012, 16:38:17 pm »
Благодаря за отговора, Маги, но все пак аз съм чувала, че се повлиява даже и от йога. А тази статия тук на д-р Гайдурски измишльотини ли е?

Имам е и друг въпрос, ако почна пия хормоните за ЩЖ, това означава ли, че оттук нататък ще си ги пия цял живот.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #839 -: Юни 11, 2012, 16:42:07 pm »
Отиди на ендокринолог.За йогата знам, че възбужда ЩЖ, но аз лично не мога да кажа нищо, а и твоята изглежда е възбудена щом произвежда повече от хормона.

Отиди на лекар, ние тук можем да ти дадем напътствие, личен опит, но да поставим диагнози и лечение НЕ!