0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #840 -: Юни 11, 2012, 16:45:51 pm »
magi_st , Благодаря ти за окуражаването! Моята позната беше с хиперфункция и хашимото,но не се повлия и се наложи да се опрерира,но това е друг въпрос. Като гледам изследванията си и аз съм май с хиперфункция. Дано да случа на добър ендокринолог, а щом казваш , че не е коварно заболяването- това е истинско успокоение за мен! Благодаря ти!!!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #841 -: Юни 11, 2012, 16:54:08 pm »
Разпитай за добър лекар в Пловдив, попрочети.Аз съм от Плевен и пътувах до София, за да ходя при определен лекар там, изчетох доста литература за заболяването си и следих всичко под лупа.Това си е нашето здраве и ние сме длъжни да се интресуваме от лечение, изследвания и т.н.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #842 -: Юни 11, 2012, 17:00:12 pm »
Много правилно,още повече не съм и раждала :( ще направя всичко възможно,за да се излекувам и да имам здраво детенце,но се иска търпение и най-вече спокойствие!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #843 -: Юни 12, 2012, 09:14:54 am »
magi_st, би ли споделила при кой лекар - ендокринолог ходи в София. Не ми се иска да попадна на ендокринолог, който няма представа от проблемите, които оказва щитовидната жлеза върху забременяването и износването на плода.


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #844 -: Юни 12, 2012, 09:50:09 am »
Аз ходих при д-р Начев, друг вариянт е д-р Катя Тодорова, но не знам дали тя е още в София или се премести за постоянно в Плевен.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #845 -: Юни 12, 2012, 17:14:31 pm »
Благодаря ти Маги  :P


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #846 -: Юни 12, 2012, 18:53:11 pm »
Аз ходих при д-р Начев, друг вариянт е д-р Катя Тодорова, но не знам дали тя е още в София или се премести за постоянно в Плевен.
Доколкото знам се е преместила за постоянно в Плевен.А и според мен тя не е толкова "другия вариант" .Ходила съм и при Начев и при Тодорова.Добре че попаднах на д-р Начев ..не се знае с какъв край щеше да е бременността ми след изписаното лечение от Катя Тодорова.Да не говоря ,че дори не спомена да е видяла множеството аденомни възли /които и до сега следим/ ,латентния хипотиреоидит и пр.
Дано не ме нападнат ,но този път ще кажа мнението си - досега все съм се въздържала от коментари по темата,но честно казано е редно когато има пациенти , към които не е подходено адекватно да го споделят като мнение ,пък другите да си вадят изводите и да си преценяват.Това ме накара този път да пиша.За мен само Д-р Начев е вариант за следене при опити за забременяване и следене по време на бремнности /поне що се отнася като сравнение между него и Катя Тодорова,за други не говоря ,защото може да има и други специалисти вече,които аз не съм чула като имена../.Изключвам и "кварталните ендокринолози" като опция , независимо с колко години стаж са- един такъв ме убеждаваше ,че е нормално ТСХ да е до 5 и нямало да има проблем за бременноста пък аз какво съм се тревожела за мойто 2-2.5  :lol: ..сами си правете заключенията и мислете преди да поверите здравето си с лека ръка /.Успех на всички .
П.П. Моля да не ме подкарат с нападки относно личното ми мнение към д-р Тодорова все още си пазя заключенията ехо снимките и рецептите и разликата е драстична между това което видя д-р Тодорова и д-р Начев  :wink: .Винаги ще съм му благодарна ,че ме е следил и е допринесъл да родя и то две здрави бебета.
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 19:00:22 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #847 -: Юни 12, 2012, 22:40:39 pm »
Любопитка, точно от това се страхувам и аз. След три спонтанни аборта, не ми се ще да попадна на поредното разочарование. Моите изследвания са в нормата, но все пак искам да направя и консултация с читав ендокринолог.
А къде преглежда д-р Начев?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #848 -: Юни 13, 2012, 01:18:05 am »
Любопитка, точно от това се страхувам и аз. След три спонтанни аборта, не ми се ще да попадна на поредното разочарование. Моите изследвания са в нормата, но все пак искам да направя и консултация с читав ендокринолог.
А къде преглежда д-р Начев?
В ендокринологията /в сградата на майчин дом/.Във форума има теми за лекари ,адреси и клиники - потърси тема за него и вероятно ще намериш координати,тъй като тази тема не  е за това,а само за резултати.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #849 -: Юни 14, 2012, 17:09:59 pm »
Ето ме и мен.Тъкмо се върнах от лекарката. Бях при Виденова в Повдив. Гледа ме на ехограф и сега съм на метизол по 6 на ден. Мисля, че става дума за базедова болест,но ще се реши утре след като направя ТАТ и МАТ.Най - много се притеснявам от очите,засега жямам нищо и се надявам да е така.Дано всичко да е добре. А вие как сте момичета??? Как върви лечението при вас?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #850 -: Юни 14, 2012, 17:18:40 pm »
И аз си мислех за Базедова болест, но навреме хваната и правилно лекувана не би трябвало да има проблем.Прави редовно контрола ТСХ и гледай да ти е в норам, аз първата година правех на всеки 45 дни контрола.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #851 -: Юни 14, 2012, 18:08:27 pm »
magi_st  Имаше ли прблем с очите,изпъкнаха ли ти. На моите нищо им няма,дано от метизола нещо не се повлияят-възможно ли е?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #852 -: Юни 14, 2012, 18:12:57 pm »
Спомняш ли си как пиеше метизола? Аз сега съм по схема- 10 дни по 6, после 20 дни по 3 и след това контрола,но лекарката ми каза да следя ФТ4. След един месец ще видим какво е станало,дали се е повлияла или не. Хубавото е, че ми каза,че ще се излекувам,това ми дава стимул за живот!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #853 -: Юни 14, 2012, 18:20:36 pm »
Аз съм с Хашимото, съвсем други хапчета се пият.Преди време в темата пуснаха много интересна книжка за Щитовидната жлеза, порови назад ако я откриеш да прочетеш малко инфо за болеста, доста добре беше написано за лаици като мен.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #854 -: Юни 20, 2012, 11:56:13 am »
Здравейте момичета!Не съм сигурна дали тук трябва да си задам въпроса, но ако не пиша в точната тема моля да ме извините.Утре имам час при гинеколожката ми, но искам да си направя и изледване на 3 хормона на ШЖ (TSH, FT4,FT3)и се чудя дали гинеколожката може да ми даде направление за тези 3 хормона или трябва да отида на ендокринолог?!Преди около 6мес. ходих на ендокринолог, но в частен кабинет и ме прегледа обстойно и на ехограф ме гледа и всичко си беше ок, но тогава изследвахме  TSH и FT4 и TSH-то беше 2.6 (а FT4 беше на долната граница, т.е доста ниско) , но не съм пила никакви хапчета.И тъй като вече около 7-8 месеца правим опити за бебче и си мисля, че проблема може би е с хормоните на ЩЖ?!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #855 -: Юни 20, 2012, 12:01:39 pm »
Ендокринолог може да ти даде направление и то само за два хормона, защото два се поемат от ЗК, другите си ги плащаш сама.Аз пак казвам ако има макар и малко отклонение на някой хормон пуснете и натитела ТАТ и МАТ, понякога там се крие заека.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #856 -: Юни 22, 2012, 09:29:30 am »
Здравейте момичета.Ходих вчера на ендокринолог и ми даде направление да изследвам следните хормони на ЩЖ:ТСХ,МАТ,Пролактин и 17-ОН прогестерон.Попитах лекарката дали има значение в кой ден от МЦ ще ги изследвам и тя ми каза, че само пролактина трябва да го пусна от 3-ти до 5-ти ден на МЦ, а за другите хормони каза че няма значение и направо даже може като отида за пролактина да изследвам и другите, но аз се чудя дали хормоните на ЩЖ не трябва да се правят в чист ден?!Моля ако някоя от вас е излсдвала тези хормони да ми даде съвет кога трябва да ги изследвам?!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #857 -: Юни 22, 2012, 10:17:24 am »
Колкото лекари толкова и мнения.Аз ги изследвам когато и да е.Според това което знам, ЩЖ влияе на половите хормони, а не обратното.Но не съм доктор все пак.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #858 -: Юни 22, 2012, 11:51:54 am »
Здравейте момичета.Ходих вчера на ендокринолог и ми даде направление да изследвам следните хормони на ЩЖ:ТСХ,МАТ,Пролактин и 17-ОН прогестерон.Попитах лекарката дали има значение в кой ден от МЦ ще ги изследвам и тя ми каза, че само пролактина трябва да го пусна от 3-ти до 5-ти ден на МЦ, а за другите хормони каза че няма значение и направо даже може като отида за пролактина да изследвам и другите, но аз се чудя дали хормоните на ЩЖ не трябва да се правят в чист ден?!Моля ако някоя от вас е излсдвала тези хормони да ми даде съвет кога трябва да ги изследвам?!
Навсякъде пише ,че няма значение на кой ден се правят хормоните на щитовидната .
За почти 400 публикации ,не сте нова във форума..и би трябвало да сте наясно,че първо търсиш и ако не намериш питаш т.е. има въпроси ,които ако отделите 10 минути време да потърсите на търсачката , ще Ви излязат .Не може неща дъвчани постоянно ,да се пита нон-стоп и да очакваш отговори наготово.Успех.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #859 -: Юни 23, 2012, 17:00:02 pm »
Здравейте момичета.Ходих вчера на ендокринолог и ми даде направление да изследвам следните хормони на ЩЖ:ТСХ,МАТ,Пролактин и 17-ОН прогестерон.Попитах лекарката дали има значение в кой ден от МЦ ще ги изследвам и тя ми каза, че само пролактина трябва да го пусна от 3-ти до 5-ти ден на МЦ, а за другите хормони каза че няма значение и направо даже може като отида за пролактина да изследвам и другите, но аз се чудя дали хормоните на ЩЖ не трябва да се правят в чист ден?!Моля ако някоя от вас е излсдвала тези хормони да ми даде съвет кога трябва да ги изследвам?!

Пролактин - няма значение деня от МЦ / след М./
ТСХ - няма значение деня от МЦ
МАТ - антитела - няма значение деня от МЦ
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум