0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #140 -: Май 21, 2008, 17:47:21 pm »
Момичета моля да ме извините, но незнам къде да попитам затова реших и тук, мами с опит- защото аз нямам все още - дай боже скоро да е! Затова направо:
На моята племеница която е на 2 месеца и 3 дни са и отрили бактерии в акото, така наречине коки, та въпросът ми е - Възможно ли е от кърмата на майката да става така, защото само я тъпчат с антибиотици???
Много ще съм ви благодарна! :bighug:
И моля пак да ме извините.
Може да попиташ и тук-това са мамите на Зачатие :)
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=27920.0;topicseen
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #141 -: Май 21, 2008, 17:59:02 pm »
Момичета,
утре съм на преглед при доц. Томова за фетална морфология. Тресе ме треска, аз съм хипохондричка. Все си мисля, че ще има проблем. Луда съм за връзване! Надявам се тази параноя, която ме е обзела да е от разбъркването на хормоните.....Стискайте палци, после ще докладвам!

Приятна вечер на всички!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #142 -: Май 21, 2008, 18:00:15 pm »
Не се претиснявай всичко ще е наред!
Успех утре и чакаме да пишеш как е минал прегледа!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #143 -: Май 21, 2008, 18:28:44 pm »
Привет от мен,
Вчера бях за първи път на ЖК и доктора ме прати днес за БХС (11-14 седмица).
Според него часът ми за Фетална морфология е твърде рано,
тогава бебо ще бъде на 16с и 1ден по неговото броене, по моето 16с и 4 дни.
Та питането ми е в коя седмица правихте фетална морфология.



*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #144 -: Май 21, 2008, 18:42:20 pm »
Погледни тук
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=27090.0
Аз съм ходила в 13г.с.   17г.с. и 21г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #145 -: Май 21, 2008, 18:58:02 pm »
Аз ходих на 18г.с. и 31г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #146 -: Май 21, 2008, 19:11:55 pm »
Та питането ми е в коя седмица правихте фетална морфология.
Аз бях на фетална морфология в 15 г.с. и 5 дена и д-р Томова успя да види всичко.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #147 -: Май 21, 2008, 21:36:42 pm »
Eх така ви се радвам и преживявам с вас радости и тревоги.

Мери, лежи си вкъщи и дано не ти се налага да лежиш по блониците повече. Аз съм лежала в МД и хич не ми хареса. :(

За ФМ - сигурна съм, че всички посещавате невероятни специалисти, така че всеки преглед ви е своеобразна ФМ. Вярвам, че всичко с бебоците ще е наред и ще се родят живи и здрави. :D
За киселините - най-много помага раждането. :wink: Бях на Талцид и газирана вода през цялото време. И двете имаха временен ефект. Но като родих, и киселините изчезнаха. :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #148 -: Май 21, 2008, 21:55:27 pm »
За киселините - най-много помага раждането. :wink: ...  като родих, и киселините изчезнаха. :lol:

 :PАбсолютно споделям! :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #149 -: Май 21, 2008, 23:40:23 pm »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и виртуалната и реалната. Нищо не ми казаха относно отлепването, но аз все си мисля, че е от многото пътуване до София, няколко дни ходихме за изследвания и по жълтите павета друсането е просто кошмарно.
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.

Е, аз за какво ти говоря, Мери!  :lol: Момък ще е, и това си е! Виждам ги тези неща :wink: от далеч!  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #150 -: Май 21, 2008, 23:50:56 pm »
болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит. Аз нямам още такова чудо, дано и да нямам де, но разбрах че е възможно да се появят и в 8-я месец.
О да, моите се появиха тамън в последните дни на 6-тия месец и от тогава разбрах аз що е това киселина...отврат! Дано да не разбираш!
И понеже съм алергична към мента, пък от газирано просто ставаха страшни, направо ми прогаряше гърлото, та няма оправия...търпях си ги до край и май леко ми се е променил гласа след бременността. Поне на записите звучи различно.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 00:24:57 am от Lan »
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #151 -: Май 22, 2008, 00:18:17 am »
Adi, чак сега те видях и теб! Я бързо марш на изследване за албумин и на лекар, това си е сериозно, рано е за подуване ей така от бременността!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #152 -: Май 22, 2008, 07:14:56 am »
Adi, чак сега те видях и теб! Я бързо марш на изследване за албумин и на лекар, това си е сериозно, рано е за подуване ей така от бременността!
Lan миличка,благодаря ти че се интересуваш...наистина беше от бъбреците(.....но лекарства вече са си свършили работа,и отоците на краката е ръцете спаднаха ,и кантара спадна за 3 дена с 2 кг :D,определено съм по-добре.Изследвания пак ще ги пускам чак другата седмица......да видим дали са се нормализирали показатели след лечението.Ако лечението е ефикасно ще ми се разминат антибиотици и ще си останата само на тези  лекарства   до края. :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #153 -: Май 22, 2008, 09:26:55 am »
Здравейте,

на фетална морфология бях за първи път в края на 12 г.с., днес ще бъда в 18 г.с. и 4 дни и последната ещ питам кога. Но е вярно, както Сия казва, че всеки преглед на ЖК при добър гинеколог си е фатална морфология.
Успех на всички и благодаря за подкрепата за днес! Ще пиша като се върна!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #154 -: Май 22, 2008, 09:57:39 am »
Но е вярно, както Сия казва, че всеки преглед на ЖК при добър гинеколог си е фатална морфология.


Абсолютно съм съгласна и аз. При моята док последния път - 9с.0д. ми показа толкова много неща, тогава още ме гледаше на вагинален ехограф и ми показа ръчичките, главичката, но беше все още мъничка, за да я измери, сърчице, и малко лаишки звучи, но включва нещо цветно на узи-то и ми показва как тупка сърчицето-звук и картина, кръвоносната система - абе много интересно :). Сега ще ходя да се запиша за ЖК по здраваната каса, заради болничните, иначе ще си ходя и при нея-много добре се отнася, пък и е внимателна :)
Малко се отклоних с глупости, ама ми се щеше да се похваля и аз :) :oops:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #155 -: Май 22, 2008, 15:35:13 pm »
adi, радвам се!
На мен глезените и краката ми отекоха само 4 дни преди да родя и докторът ми се накара, че не съм отишла на преглед веднага (справка родих в четвъртък 25 дни преди термин, а имах рутинен преглед за понеделник)...т.е. бях решила да изчакам няма и седмица. Т.е. не трябва да се подценява оттичането, особено ако е внзапно и много...
Ади лека бременност до края! :bighug:И на другите момичета също!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #156 -: Май 22, 2008, 16:28:01 pm »
Мари, чак сега ти видях патилата. Ще се оправят нещата, но трябва да слушаш какво ти казват - лежи си, слушай си приятна релаксираща музика, чети си книжки! И никакво садене на китки и месене на козунаци - все физическо усилие е това!  :D Стискам палци!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #157 -: Май 22, 2008, 22:25:33 pm »
Здравейте! Поизгубих се доста време, но като имам време ви чета  :)

Ето сега бърз запис и от мен. Много ме вълнува темата с подуването. Аз също почнах да отичам от 3-4 дни. Подуват ми се основно ръцете и стъпалата, особено десните. Махнах вече всички пръстени. А вечер дясната обувка ми умалява  8O
Сутрин нямам отоци и се чуствам толкова лека, дори забравям, че съм бременна, но вечер ... всичко така ми натежава. Изследванията на кръвта за сега добри.

Добре дошли на всички нови бъдещи мами!  :bighug: Желая успех и най-вече - никакви проблеми!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #158 -: Май 23, 2008, 06:30:27 am »
БИЖУ и аз се чувствам като теб. Сутрун лека като перце, а вечер цоцоланка. Краката и ръцете ми отичат ако се заседя по-дълго време права или седнала. Гледам да полежавам повече и задължително с две възглавници под стъпалата. Отоците ми спадат веднага след около половин час почивка. За всеки случай пускам обикновена урина през две седмици, защото знам че албуминурията не е шега работа. Преди 10-на дни за първи път се появиха следи от албумин и в понеделник пак съм в лабораторията.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #159 -: Май 23, 2008, 09:59:36 am »
Мари, чак сега ти видях патилата. Ще се оправят нещата, но трябва да слушаш какво ти казват - лежи си, слушай си приятна релаксираща музика, чети си книжки! И никакво садене на китки и месене на козунаци - все физическо усилие е това!  :D Стискам палци!!!
Ох, Рози, лежа бе, лежа и пак се появяват някакви гадорийки, сега не стига че от два дни имам зацапване, ами и корема ме боли доста. Ей това вече ме стресна. Вчера цял ден бях в нашата болница на легло за последното вливане, биха ми инжекции и въпреки всичко пак си продължават болките и зацапването. А пък да кажеш, че не се пазя, та аз дори и на компа рядко сядам вече, само лежа.
Днес сутринта като чели малко са се поуспокоили нещата, не знам дали някога ще бъда спокойна и ще се радвам на бременността си.