0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #100 -: Май 20, 2008, 08:45:18 am »
На мен ми казаха (ЕЖК), че било най-добре да се спи на една страна - или наляво или надясно, ама не по гръб, защото това затруднявало дишането. На мен обаче по гръб си ми е най-удобно. На някого да са му казвали, че не може да се спи по гръб?

Когато при бременност спиш по гръб увеличената и натежала матка притиска голяма главна вена, която отвежда кръв към сърцето.  Затова съветват да не се спи по гръб.  Тук на ЖК не са ми казвали нищо по въпроса, но ако четеш английски мога да намеря публикацията, в която съм го чела, за потвърждение.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #101 -: Май 20, 2008, 12:04:42 pm »
Тами, на мен ми казаха на ЖК, че трябва да спя наляво, защото по гръб се притиска кръвоносен съд и така се намаля кръвопотока към плацентата, а надясно също се притискал някакъв кръвоносен съд. От 5-6 месец като лежа по гръб повече от 10-15 мин. и започва да ми прилошава, а от 1 месец като се обърна надясно имам киселини. Така че вариантите се изчерпват... Все по-често и седнала спя  :? Но дано ти не стигнеш дотам.
Ади, радвам се че вече се оправяш.
Аз тази сутрин се събудих с адска болка в ябълките на краката. Преди ме болеше, но не чак толкова. Добре че още малко остана.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #102 -: Май 20, 2008, 15:52:01 pm »
Здравейте на всички!Май ще се присъединявам към розовият отбор...още не е съвсем сигурно,де.Днес ми изписаха Полижинакс заради някакви кокобактерии и повишени левкоцити.В листовката обаче пише да не се ползва при бременност.Притеснявам се.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарна. :bighug:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #103 -: Май 20, 2008, 16:12:38 pm »
mismi добре дошла в розовия отбор:)
За лекарсвото ако можеш прочети повече инфо в нета. Аз не съм го пила и немога да ти кажа нищо за него, но все пак питай още някой лекар за по сигурно. Успех и дано се отървеш бързо от тези бактерии.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #104 -: Май 20, 2008, 17:25:28 pm »
Мими 26 ,за киселините можеш да си добавиш още една възглавница за да може главата да ти е нависоко(ако можеш да спиш на много възглавници)това помага за киселините и може да си разнообразяваш страните лява и дясна.... :lol:
Мисми аз не успях да намеря от коя група са антибиотикътт ама на листовката пише че не се препоръчват за бремени освен ако не са с лекарско предписание което обикновено означава че лекарят трябва да е преценил кое по рисковано да приемаш лекарството и да се излекуваш или да не приемаш и да се задълбочава инфекцията.Лекарите не могат да ти изписват лекарства освен от групите А,В и С
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #105 -: Май 20, 2008, 17:35:45 pm »
Мими 26 ,за киселините можеш да си добавиш още една възглавница за да може главата да ти е нависоко(ако можеш да спиш на много възглавници)това помага за киселините и може да си разнообразяваш страните лява и дясна.... :lol:
Благодаря за съвета, обаче аз вече писах че спя седнала, така че повече възглавници няма накъде  :?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #106 -: Май 20, 2008, 18:08:41 pm »
4ета  ви от доста време и все ме страх да се запи6а.Бременна  съм от ИКСИ след дългогоди6ен стерлитет.В 6гс и 6дена според доки _деня на пункцията.Според деня на МЦ е 6с и 3 д.Днес бяхме на ехо и 4ухме и видяхме сърцето, но ембриона се оказа  малък 5,6мм с сак по големи4ък  24по 11мм.Някои били ми казал за размера някаква информация   Дали има връзка 4е сам с пови6ена функция на 6титовидната жлеза.Пия и витамини за бременни в които има и йод.  Много ми е притеснено .
Много късмет на вси4ки настоя6ти и бъде6ти и боре6ти се мам4ета 
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #107 -: Май 20, 2008, 18:54:37 pm »
mismi добре дошла в розовия отбор!  :bori_016:
kandela честито и добре дошла в темичката! Лека и безпроблемна бременност и здраво бебече на финала! И аз съм тиреоидит, но не знам това да има отношение към големината на ембриончето. Но изследвай TSH всеки месец, защото по време на бременност се активира и аз за втори път от както съм бременна увеличавам дозата на Л-тироксина.  yahoo_17

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #108 -: Май 20, 2008, 20:20:43 pm »
4ета  ви от доста време и все ме страх да се запи6а.Бременна  съм от ИКСИ след дългогоди6ен стерлитет.В 6гс и 6дена според доки _деня на пункцията.Според деня на МЦ е 6с и 3 д.Днес бяхме на ехо и 4ухме и видяхме сърцето, но ембриона се оказа  малък 5,6мм с сак по големи4ък  24по 11мм.Някои били ми казал за размера някаква информация   Дали има връзка 4е сам с пови6ена функция на 6титовидната жлеза.Пия и витамини за бременни в които има и йод.  Много ми е притеснено .
Много късмет на вси4ки настоя6ти и бъде6ти и боре6ти се мам4ета 
Добре дошла и безпроблемна бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #109 -: Май 20, 2008, 20:30:19 pm »
Kandela, добре дошла, пожелавам ти леки  :cloud9:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #110 -: Май 20, 2008, 21:04:37 pm »
Здравейте, мацки. Мен днес ме изписаха от болница. Онзи ден бях на ФМ, БХС, обременяване с глюкоза и още няколко изследвания, но така и не можах да направя нищо. 5 мин. след като ми взеха кръв, започнах да кървя, кървенето не беше хич малко, добре, че бях в МД. Веднага ме приеха по спешност, оказа се че имам отлепване, около 1.5 см, не знам това много ли е малко ли е. Вече съм уж по-добре, вкъщи съм си, но от сега до края трябва да съм на легло. Много съм благодарна на д-р Тодорова, беше ми голяма подкрепа и всеки ден идваше при мен.
Дано това да е първото и последното екстремно изживяване.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #111 -: Май 20, 2008, 21:12:30 pm »
Мари радвам се ,че вечи си добре.
Оттук нататък безпроблемна бременност! yahoo_17
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #112 -: Май 20, 2008, 22:04:44 pm »
Мери, дано това е било последното премеждие по пътя към мечтата! Пък лежане - лежане, няма значение, важното е да завърши всичко добре! :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #113 -: Май 20, 2008, 22:11:26 pm »
Мери, кураж, мила. Почивай повече. Не знам дали ще те успокоя, но и аз имах такива проблеми. Дай боже да си родиш здраво бебе и да си много щастлива! Заслужаваш го много!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #114 -: Май 20, 2008, 22:30:49 pm »
Мери, дано това е последното лошо преживяване покрай бременността!
За киселините - пийте газирана вода, а от лекарствата може Алмагел и Талцин, НО СЕ ПОСЪВЕТВАЙТЕ И С ДОКТОРИТЕ СИ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #115 -: Май 20, 2008, 22:52:51 pm »
За киселините и успокояване на стомаха - ментов чай, който е безвреден. Пие се чист и без захар или подсладител, само ментата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #116 -: Май 20, 2008, 23:23:22 pm »
Мари  yahoo_17

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #117 -: Май 20, 2008, 23:39:28 pm »
Мери,
с теб съм! Най-искрено вярвам, че всичко ще бъде наред до края!
 :bighug:

Гане,
и след ментовия чай пак си получавах киселини и се оригвах.  :wink:Зависи какво съм яла преди това. А след газирана напитка - тогава съвсем. Индивидуално е. Но след раждането веднага ще отшумят. Така че, това е една от екстрите.
По принцип изписват - Талцид или Ранитидин.

Някъде, по-назад говорехте за отоци.
Момичета, може през цялата бременност да не се появят, а след раждането да ви отекат краката. Джи Пи-то тогава ми изписа лиотон 1000 гел. Става и за бременни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #118 -: Май 21, 2008, 00:15:23 am »
Мари, стискам ти палци!!!
Всичко ще е наред!!!

Миленка,как сте вие с твоята душичка?
Надявам се че при вас всичко е наред!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #119 -: Май 21, 2008, 00:39:30 am »
Миленка, ранитидина не е разрешен. Според мен е до организъм за киселините. Аз имах много, но тук продават една билкова отвара, която е безвредна за бременни. Само тя ме спасяваше, нищо друго не помагаше. Но пък като направих криза от жлъчката, ментовия чай помогна. По принцип мента и джоджен успокояват и помагат срещу киселините. А че няма лек напълно, то е ясно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю