0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Темата на бременните -25 част!!!!!
« -: Май 14, 2008, 15:00:53 pm »
Скъпи мои момичета, в тази тема съм споделяла тревогите си, търсила съм отговори на въпросите, срещнах приятели и научих много. Пожелавам на всички вас успешен и прекрасен финал!!! Дано да са много новите бременелки!!! Дано да са по-малко проблемите им!!! Дано да са безброй детските усмивки!!!
 :blowingdust2:Желая на всички от все сърце да срещнат своите съкровища и с това си искрено пожелание отварям новата темичка. :cheerleader:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #1 -: Май 14, 2008, 15:22:26 pm »
Пу, първа в новата темичка!
Ани, благодаря ти!

Пожелавам на всички бременни момичета много спокойни и леки месеци, изпълнени само с положителни емоции.

И чакаме нови попълнения! :lol:

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #2 -: Май 14, 2008, 15:37:13 pm »
Да ни е честита новата темичка!
И да се напълни с още много мами и бебета!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #3 -: Май 14, 2008, 15:59:42 pm »
Честита нова темичка и от мен!!! :)

На чакащите скоро да видят положителния резултат!!!
На бременните да са спокойни,да им е леко и да нямат притеснения!!!
На тези като мене дето малко им остава да удържат фронта!!!
И на всички нас живи и здрави бебета,майки и татковци!!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #4 -: Май 14, 2008, 16:17:58 pm »
Честита темичка :D Нека се изпълни само с положителни постове.
Момичета, къде изследвахте СПИН и Хепаптит Б в София? Ходих в Кандиларов, но там не ги правят по ЗК :?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #5 -: Май 14, 2008, 16:24:42 pm »
Честита темичка и от мен! :D Нека се напълни смного нови мами , много здрави бебчовци :D ,и леко бременеене на всички!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #6 -: Май 14, 2008, 17:16:24 pm »
Момичета, къде изследвахте СПИН и Хепаптит Б в София? Ходих в Кандиларов, но там не ги правят по ЗК :?

Провери в някое ДКЦ. Аз пуснах моите в лабораторията на 20 ДКЦ.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #7 -: Май 14, 2008, 17:32:55 pm »
Благодаря ти, sia :) Аз като порових из нета, прочетох че МДЛ "Лора" и "Рамус" имат договор със ЗК за всички иследвания при бременност и ще пробвам там. Ако не, ще търся някое ДКЦ.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #8 -: Май 14, 2008, 17:33:06 pm »
Честита нова темичка! Да се напълни с нови бременелки, а на тези които са на финала - здрави бебоци!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #9 -: Май 14, 2008, 18:41:24 pm »
Честита нова тема!
Дано блика от хубави новини и нови мами.
А на всички чакащи - да е щастливо и блажено очакването,без проблеми!
Момичета,мен почна здрава треска да ме тресе...Чак се изприщих като видях колко малко ми остава.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #10 -: Май 14, 2008, 18:56:39 pm »
Честита нова темичка .
Да е изпълнена само с положителни емоции,и много нови бъдещи мамчета.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #11 -: Май 14, 2008, 19:09:42 pm »
Честита нова тема!
Дано блика от хубави новини и нови мами.
А на всички чакащи - да е щастливо и блажено очакването,без проблеми!
Момичета,мен почна здрава треска да ме тресе...Чак се изприщих като видях колко малко ми остава.
Радвай се че ти остава малко!
Как искам и аз да съм към финала. :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #12 -: Май 14, 2008, 19:21:07 pm »
mpia ,ще видиш какво е вълнение,не е истина просто...Пожелавам го на всички чакащи...Само да сме здрави и да удържим докрая!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #13 -: Май 14, 2008, 19:22:13 pm »
Момичета,мен почна здрава треска да ме тресе...Чак се изприщих като видях колко малко ми остава.

Много хубава треска, нека те тресе  :wink: :wink: всичко ще бъде наред, Теди. Много се радвам за теб.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #14 -: Май 14, 2008, 20:12:44 pm »
Момичета,мен почна здрава треска да ме тресе...Чак се изприщих като видях колко малко ми остава.
Ти гледай какво става като влезеш в последното,9 квадратче :) Незабравим миг е това, чак ме избива на носталгия  :lol: .
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #15 -: Май 14, 2008, 20:49:12 pm »
Здравейте момичета,
Да се разпиша и аз в тази хубава темичка, че не се знае колко ми остава още. Утре ми е термина и съм в очакване всеки момент, но като гледам на мамината душичка му е хубаво вътре и нямам признаци да излиза скоро, но знае ли се  :D
Под напрежение съм в очакване на момента, стискайте палци момичета. Ние растем малко едрички и му е тясно на мъника вътре по кротичък е, нешава много няма място горкия, но явно му харесва на топло при мама.

Пожелавам много нови бъдещи майчета и кураж на всички които са в скорошно очакване на техните рожби.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #16 -: Май 14, 2008, 21:38:17 pm »
Здравейте момичета,
Да се разпиша и аз в тази хубава темичка, че не се знае колко ми остава още. Утре ми е термина и съм в очакване всеки момент, но като гледам на мамината душичка му е хубаво вътре и нямам признаци да излиза скоро, но знае ли се  :D
Под напрежение съм в очакване на момента, стискайте палци момичета. Ние растем малко едрички и му е тясно на мъника вътре по кротичък е, нешава много няма място горкия, но явно му харесва на топло при мама.

Пожелавам много нови бъдещи майчета и кураж на всички които са в скорошно очакване на техните рожби.
Леко раждане и много стиснати палци!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #17 -: Май 14, 2008, 22:03:02 pm »
Гали, да вземеш да се обадиш да се видим ли, щом ще си в Сз  :wink: ако имаш възможност и желание разбира се.
Стелиана, разбираемо е бебето да не е толкова активно в напреднала бременност, няма място душичката, движенията стават едни плавни- само се намества, на мен накрая току ми изкачаше някое кокълче от някъде, но такива денс изпълнения както до 7 месец нямаше.

Хубава темичка момичета, надявам се скоро отново да се вълнувам заедно с вас.

Слънчогледче, успех  :crossfingers:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #18 -: Май 14, 2008, 22:14:22 pm »
Слънчогледче, стискам палци за леко раждане и хубаво и здраво бебенце. Ние сме с теб и чакаме новата ти темичка  :D.

mini, хайде, с нетърпение очаквам "завръщането на mini".


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #19 -: Май 14, 2008, 22:21:15 pm »
Честита нова темичка и от мен! :lol:
Да има още многоооо бременелки :lol:

sunnyflower леко раждане!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #20 -: Май 14, 2008, 22:48:28 pm »
sunnyflower   :crossfingers: и от мен всичко да мине както трябва , незабравима среща и здраво бебче леко раждане!!! :D yahoo_17
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #21 -: Май 14, 2008, 23:19:28 pm »
Честита ни нова темичка! Много нови бъдещи мамчета да се запишат в нея, леко бременеене на всички и здрави бебоци на финала!

Теоха то почти не останало, наслаждавай се на последните седмици с бебчето в теб, че после няма да е същото! Предполагам, че е по-хубаво :D

sunnyflower леко и безпроблемно раждане, скоро да гушнеш своята мечта!

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #22 -: Май 14, 2008, 23:40:13 pm »
Хей Слънчогледче  то се изтъркулило вече....пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!!! :) :) :)
На всички останали слънчево и радостно бременеене !!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #23 -: Май 15, 2008, 07:02:28 am »
Честита нова темичка и от мен ,мили момичета!!!  :D :D :D
Пожелам на всички момичета ,много скоро да се преместят тук в тази прекрасна темичка,
на всички бременелки,лека и безпроблемна бременност,
на момичета които са на финала,желая леко и безпроблемно раждане и
 живи и здрави бебенца!!!!!!!
:D :D :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #24 -: Май 15, 2008, 09:01:58 am »
Sunnyflower, и аз стискам палци. Всичко ще бъде наред, наслади се на момента, защото ще остане най-важния в живота ти и никога няма да го забравиш!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #25 -: Май 15, 2008, 10:16:05 am »
Слънчогледче,стискам палци всичко да е наред и да гушнеш малкото съкровище усмихната!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #26 -: Май 15, 2008, 10:40:36 am »
Честита нова тема!
Пожелавам ви леки месеци, а като гледам има и мами, на които им остава и по-малко  :lol:
Да сте здрави и силни!
И дано се запишат още много нови бъдещи мами!!!!

днес ми е последния ден на Аугментин-вече го пия с отвращение и не мога да спра да мисля как ли е бебо. лошото е, че трябва наистина да оздравея, за да отида на доктор, никъде не ме искат такава кихаща и кашляща  :x
започнах да слагам и гинопеварил от 150мг, тъй като колонията ми от гъбички направо процъфтя от антибиотика.Споделете, някоя от вас да е употребявала гинопеварил? защото аз преди съм ползвала, имаше ефект, но сега се притеснявам да не навреди по някакъв начин.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #27 -: Май 15, 2008, 10:53:22 am »
Sunnyflower, стискам палци за леко раждане! Чакаме да ни зарадваш! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #28 -: Май 15, 2008, 11:01:16 am »
Sunnyflower, пожелавам ти много леко раждане и незабравима среща с малкото човече!  :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Цитат
Гали, да вземеш да се обадиш да се видим ли, щом ще си в Сз
Мини, с голямо удоволствие! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #29 -: Май 15, 2008, 12:16:13 pm »
mini стискам палци скоро отново да се присъедениш към отбора на растящите коремчета!  :crossfingers:
Пожелавам същото и на всички момичета във форума, много скоро да се прехвърлят в тази така хубава темичка!  yahoo_17

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #30 -: Май 15, 2008, 17:01:53 pm »
Sunnyflower, леко раждане и щастлива среща с бебока :D
Момичета, да ви светна нещо :) В МДЛ "РАМУС" изследванията по ЗК са напълно безплатни. Дори не взимат 2 лв. за консумативи при бременни.
п.п. Някой има ли телефона на д-р Диков от Токуда?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #31 -: Май 15, 2008, 17:38:44 pm »
Здравейте,момичета днес за първи път видяхме и чухме сърцето на нашето бъдещо човече.Страшно много се радваме и живот и здраве го очакваме на 01.01.2009 дай Боже всичко да мине и завърши нормално.Много успех,сбъднати мечти и усмивки за всички момичета във форума.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #32 -: Май 15, 2008, 17:56:14 pm »
Привет и от мен.
Вчера на 2 пъти и днес пак като ставах рязко от стола на който седя по цял ден, получих остри болки ниско долу дали е нормално...
Май трябва по внимателно да се изправям...
Лека вечер от мен.


*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #33 -: Май 15, 2008, 18:35:14 pm »
Да се отчета след ФМ. Касиии, пиши ме в синия отбор  :lol: Момата ни излезе мъж  :lol: Ще си имаме 2 момчета. Едното отговаря на 32,4г.с., а другото на 33,2г.с. Доц.Балев ме пита с кво ги храня, че са толкова големи  :lol: :lol: :lol: Като цяло са добре, но на едното едното бъбрече било малко уголемено - нормата била до 5 със сигурност нормално, от 5 до 10 предполага се че е нормално. Неговото е 6. Ще се наложи ехографски преглед като станат на 2-3 месеца, но не било нищо обезпокоително.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #34 -: Май 15, 2008, 18:50:48 pm »
mimi26, много се радвам! Живи и здрави да са ти сладурите, малко остана, всичко ще бъде наред с малките мишки!  :D
Милена, нормални са такива болки, в края става още по-тежко и трудно, но си заслужава, мила.  :D Ако се притесняваш много, сподели със своя доктор.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #35 -: Май 15, 2008, 19:03:21 pm »
Sunnyflower,
леко раждане и здраво бебче!

mini,
един чифт стиснати палци и от мен. Ти ще си за кураж на всички ни, правещи планове за  още един издут корем ;)
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #36 -: Май 15, 2008, 22:06:43 pm »
Sunnyflower,леко раждане и незабравима първа среща с малкото юначе!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #37 -: Май 15, 2008, 22:39:09 pm »
Sunnyflower, леко раждане и незабравима среща!!!

Мими, браво за юначетата и са големшки, което е хубаво!!!

Мини и от мен имаш палци!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #38 -: Май 15, 2008, 23:07:24 pm »
mimi26, радвам се че са добре бебоците! Да са ти живи и здрави юнаците! На който и да се похваля напоследък, че чакаме девойка, реакцията на всички е че само момиченца били се раждали, та се радвам като виждам, че и младежи ще има за нашите моми :D

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #39 -: Май 16, 2008, 10:08:18 am »
Да се отчета след ФМ. Касиии, пиши ме в синия отбор  :lol:

Мими каква изненада! :D Да са ти честити двата чифта сини пантофки! :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #40 -: Май 16, 2008, 11:42:06 am »
mimi26 ,честито и втори сини пантофки! Нека има ергени за нашите моми! Според моята статистика, равновесието почти стана...В началото на годината момичетата определено бяха повече,но и момчетата вече се увеличават.
Дечица да има!
Слънчево настроение на всички!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #41 -: Май 16, 2008, 11:49:42 am »
Благодаря ви момичета! Да ви се връща! Около мен пък са само мъжки  :lol: Купих едно розово одеялце и сега нямам на кой да го подаря  :lol: Ще трябва да го сменя  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #42 -: Май 16, 2008, 11:50:45 am »
Здравейте момичета :)
да се запиша и аз при вас, макар да ми е май много рано още ... - не знам в коя г.с. съм, но пункцията беше на 27-ми миналия месец, а вчера след кръвния тест, се потвърдиха положителните уринни и аз съм много щастлива.
Пожелавам на всички леко раждане, спокойна бременност и много усмивки :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #43 -: Май 16, 2008, 11:52:12 am »
Здравейте момичета :)
да се запиша и аз при вас, макар да ми е май много рано още ... - не знам в коя г.с. съм, но пункцията беше на 27-ми миналия месец, а вчера след кръвния тест, се потвърдиха положителните уринни и аз съм много щастлива.
Пожелавам на всички леко раждане, спокойна бременност и много усмивки :)

Дори добре дошла и лека бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #44 -: Май 16, 2008, 12:01:06 pm »
Дори, добре дошла и лека бременност ти желая! Така както ти смятах си на 4 седмици и 5 дни. Успех!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #45 -: Май 16, 2008, 12:03:58 pm »
Dori честито и леко бременеене.
На Sunnyflower леко раждане и приятна среща с мъничето.
На всички други чакащи - приятни емоции през 9-те месеца.
Ние утре сме на преглед. Предишният път се видяха 2 плодни сакчета и едното имаше дори сърдечна дейност. Но тогава беше още доста рано - 7-ма седмица. Вълнувам се от утрешната среща с доктора и да ви кажа честно малко се притеснявам. Иска ми се всичко да е наред.  :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #46 -: Май 16, 2008, 12:10:29 pm »
Dori честито и леко бременеене.
На Sunnyflower леко раждане и приятна среща с мъничето.
На всички други чакащи - приятни емоции през 9-те месеца.
Ние утре сме на преглед. Предишният път се видяха 2 плодни сакчета и едното имаше дори сърдечна дейност. Но тогава беше още доста рано - 7-ма седмица. Вълнувам се от утрешната среща с доктора и да ви кажа честно малко се притеснявам. Иска ми се всичко да е наред.  :)
Разбира се , че всичко ще е наред.
 :crossfingers: и утре ще чакаме да пишеш!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #47 -: Май 16, 2008, 13:39:01 pm »
Благодаря ви за топлото посрещане мами :)
aurinko, непременно пиши какво е станало на прегледа.
mimi26 , моля те кажи ми как смяташ, от деня на пункцията?
Намерих няколко калкулатори, но май не мога да се справя  :oops:
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #48 -: Май 16, 2008, 14:00:15 pm »
Дори, от пункцията се връща 2 седмици назад, и полученият ден е първи ден на менструацията и като си го сметнеш по някой калкулатор, например http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/, а г.с. си ги броиш от 13 април, сега си 4г.с. и 5 дни, както е писала Мими!

Айде добре дошла тук! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #49 -: Май 16, 2008, 14:25:36 pm »
Ми не, може би от Регулон-а ми дойде по-рано - на 10 април. Затова и предполагам се получават разлики в сметките и се обърках.
Вече реших - смятам от 13 април :) Няма какво толкова да се туткам и да му  мисля. Важното е, че стана
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #50 -: Май 16, 2008, 15:17:36 pm »
dori, aurinko честито и добре дошли в темичката! Лека бременност и само положителни новини при прегледите!  :crossfingers:

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #51 -: Май 16, 2008, 16:22:14 pm »
Дори, st вече ти е отговорила  :D
Но наистина най-важното е че стана.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #52 -: Май 16, 2008, 16:47:22 pm »
dori добре дошла , желая ти лека бременност!
aurinko , стискам палци и съм сигурна че всичко ще е наред.Пиши как е минало всичко.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #53 -: Май 16, 2008, 17:03:48 pm »
Дори,привет!Желая ти леко бременеене! :D :D :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #54 -: Май 16, 2008, 20:17:11 pm »
Момичета имам проблем, искам дави се оплача. Току що се връщам от преглед и понеже от доста време имам сърбежи (но доста сериозни)на страмните устни,и също и вагинално течение което лекувхаме уж вече с два медикамента и нищо. Док каза че това са симптоми на жени които раждат преждевременно, много се притесних. Сега ми даде пак от същия анибиотик за бактерии, но за по дълго време.Проверих в нета и се оказа че е в група В, незнам какво да правя предполагам че трябва да го слушам и  каквото стане , но съм много приетснена. Кажете някоя от вас имала ли е такъв проблем?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #55 -: Май 16, 2008, 20:50:16 pm »
В момента лекувам гъбички след прием на Аугментин. Слагам Гинопеварил по препоръка на док (заради антибиотика). Другата седмица съм на преглед за микробиология, с която се надявам да се разбере какво точно има - или няма (дано!). Твоето течение на гъбички ли се дължи или на нещо друго? а как приемаш този антибиотик, защото съм чувала, че ако се слага вагинално опасността е по-малка... :? мисля, че трябва да се довериш на своя док, но една консултация с друг никога не е излишна - поне аз така мисля!
Успех, Сани, стискам ти палци всичко да е наред до финала!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #56 -: Май 16, 2008, 21:10:06 pm »
dianka благодаря ти за бързия отговор. Незнам точно какво имам , док каза че е бактериална вагиноза и че това може да предизвика спукване на мехура и изтичане на водата по рано от когато трябва. Много ме притеснява и приема на лекарството казва се клиндамицин , но най=ме притенява че ще трябва да го пия доста време (25 дни), дали няма да навреди на бебето.Много ми е кофти дали всичко ще е наред....
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #57 -: Май 16, 2008, 21:44:24 pm »
И аз съм пила клиндамицин пред близо 2 години, но тогава не бях бременна. Даже мисля, че ми беше изписан точно за същото, след направена антибиограма. Спомням си ,че тогава заедно с него слагах и глобули срещу гъбички. Пих го поне 2 седмици и доколкото си спомням, течението ми спря, но пък имах разтройство от него  :oops:
Дано, дано да ти помогне и дано всичко с бебчо да е наред!!

п.п искам да те питам ти от кога го имаш това течение и с какво още сте го лекували, защото аз от самото начало си имам, но сега от антибиотика просто стана непоносимо  :x
« Последна редакция: Май 16, 2008, 21:46:03 pm от dianka »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #58 -: Май 16, 2008, 21:50:03 pm »
Sany,няма проблеми за антибиотика и колко ще го пиеш също .Лекарствата от група А,В и С са позволени ,а тези от Д нататък са забранени!!!!!
По-добре си пий лекарствата за да ти мине и да не рискуваш много.
Аз бях с настинка и ми предписха 2 антибиотика ,един за ушите-Ципрофлакцизин(група С) и един да пия-Амоксициклин (група В)за седем дни и ми обясниха че е по-добре да се спре инфекцията отколкото да се рискува да се повтори и да се задалбочи което е опсно за плода .
Знам че си в Америка ,та тук никой няма да ти предпише лесно антибиотик та .....
Хайде оздравявай бързо!!!! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #59 -: Май 17, 2008, 00:39:29 am »
dianka аз го имам някъде от към 4-ти 5-ти месец, в началото го лекувахме с друг антибиотик но не му помня името, и нямаше никакъв ефект, след това го лекувах с този и сега пак с този. В началото нямах сърбежи и мислех че е нормално, то е бяло и воднисто без мирис.
aneliarousseva , благодаря ти за бързия отговор. Надявам се че си права, и лекаря ми каза че нямало проблеми за плода, но нали знаеш бъгарите никога не  вярваме.Все пак мисля утре да звънна на д-р Стаменов и него да питам, май само на него вярвам.
Благодаря ви много
 
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #60 -: Май 17, 2008, 07:06:18 am »
sany,миличка.....самата бактериална вагиноза е по-опасна от антибиотика(наистина може да предизвика преждувременно раждане) ,лекарите знаят какъв антибиотик да ти назначат :D.....но за да си по-спокойна ,обади се на д-р Стаменов и се консултирай с него....на него можеш да имаш абсолютно доверие(и аз когато съм притеснена звънкам на Персенска :oops:,тук нямам доверие на никой)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #61 -: Май 17, 2008, 17:37:55 pm »
adi, благодаря ти за отговора, и аз мисля че е по-опасна самата вактерия и затова щеси пия хапчетата без да се оплаквам. А някой да знае дали някое момиче с бактериална вагиноза е устискало до термин? От вчеа насам все си мисля че ей сега ще ми се случи преждевременното раждане. Най-кофти е че трябваше по-рано да я лекуваме по-сериозно , но док все повтаряше "абе няма нищо сериозно, имаш си нормални бактерии , но за всеки случай пий това" и на следващия преглед като му казах че няма резултат ми каза" няма проблем, така ще си караш до края" а сега 1 месец по-късно " ами имаш симптоми като на жени които раждат преждевременно" и така може би съм си я влякла поне 3 месеца. Много ми е притеснено,но май-няма какво друго да направя, май е късно да сменям лекаря
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #62 -: Май 17, 2008, 18:27:08 pm »
Момичета, с обикновенно направление ли се записахте в ЖК.

[/url]
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #63 -: Май 17, 2008, 18:36:25 pm »
sany стискам палци всичко да е наред и бебчо да не бърза да излиза!
ЕVIQ на мен личния лекар ми даде обикновенно направление за гинеколог и с него се записах на ЖК.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #64 -: Май 17, 2008, 21:11:21 pm »
Да ви попитам, знаете ли дали може тази бактерия да влезне при бебето и да му навреди. Да не го заразя , вече незнам ще се побъркам.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #65 -: Май 18, 2008, 10:13:54 am »
Здравейте и от мен в новата темичка! :hello2:
 :welcome_1: на всички нови бременелки - желая ви леки и спокойни  :cloud9: и щастлив финал!
dalgiia,успех и дано малкото човече бъде най-прекрасният ви новогодишен подарък! :crossfingers:
Дано темичката се напълнълни с много нови бъдещи мами и бебенца!
Леко раждане на Sunflower (ако все още не е родила).
И накрая, искам да благодаря на всички за подкрепата и куража, който ми давате! :bighug: Засега уж контракциите се успокоиха,дано да не се подновяват скоро!!!Иначе за почивката и лежането - аз предимно това правя и не мога да си представя,ако ходех на работа,какво щеше да бъде???
Дай Боже всички да сме здрави и бебенцата ни да са добре и да не бързат да излизат,преди да е дошло времето!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #66 -: Май 18, 2008, 21:15:58 pm »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #67 -: Май 18, 2008, 21:23:40 pm »
На мен вече ми отичат-горе долу от началото на седмицата започнаха.
Ако ходя малко по-дълго и глезените ми стават ужасни.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #68 -: Май 18, 2008, 21:26:59 pm »
Ади, на мен започнаха да ми отичат към 20-25 г.с.
Топлото време и доста килограми допринесоха още повече.

п.п. ти си толкова финна, няма да ти отекат :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #69 -: Май 18, 2008, 22:02:44 pm »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?
На мен от 2-3 седмици, започнаха да отичат в ходилата и ме болят понякога.
А на някоя от вас да й изтръпват ръцете,, нощно време ? Събуждам се посреднощ и не мога да намеря място на ръцете си, и напоследък  ме болят от изтръпване.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #70 -: Май 18, 2008, 22:25:22 pm »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?
На мен от 2-3 седмици, започнаха да отичат в ходилата и ме болят понякога.
А на някоя от вас да й изтръпват ръцете,, нощно време ? Събуждам се посреднощ и не мога да намеря място на ръцете си, и напоследък  ме болят от изтръпване.

Ади,
моите отичат от 28-29 седмица, но както ти е казала и Надин, горещината и килограмите допринасят за това.

Евертон, преди няколко дни, като правих консултация с снестезиоложката, тя ме пита дали ми изтръпват ръцете. Но моите не изтръпват и така и не разбрах защо ме пита... :ask:
Иначе пръстите и на ръцете ми /освен краката/ са подути и ме болят ставите.
След има-няма 2-3 месеца всичко ще се оправи, миличка :wink: :)

Добре дошли на новите момичета - Дори и dalgiia!
Леко бременеене и успешен финал! :flower: :flower: :flower:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #71 -: Май 18, 2008, 22:36:32 pm »
момичета благодаря ви за бързите отговори :D :D :D
Ади, на мен започнаха да ми отичат към 20-25 г.с.
Топлото време и доста килограми допринесоха още повече.

п.п. ти си толкова финна, няма да ти отекат :)

Надинка,мила,напротив .....от вчера са ужасно отекли...болят(не се виждат кокълчета ми на краката )....и понеже в момента имам проблем с единия бъбрек,та се чудих дали е от него,дали пак съм дигнала албумин или е просто от бременноста :D
е явно е от бременноста :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #72 -: Май 19, 2008, 00:04:47 am »
Ади, и аз като теб имам проблем с бъбреците и послучая бях и в болница.Не искам да те плаша,ама я звънни на док. и поговори.Моя албумин също е в норма,но пак си се подух,защото заради бъбреците задържам течности.То при всеки е различно,но според мен се консултирай с док.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #73 -: Май 19, 2008, 00:21:58 am »
При мен краката отичат отскоро, но само когато съм седнала а като ходя са си добре.При мен явно от тежеста започнаха да ме болят ябълките отстрани.Наистина след някой месец ще ни мине всичко.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #74 -: Май 19, 2008, 00:34:22 am »
Да, и аз се подувам тия дни, направо глезени няма. Явно е нормално от жегите. Обаче друго повече ме притеснява, напоследък всяка вечер ми се схващат краката докато спя и се будя от болката. 
everton при теб така ли е с ръцете?

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #75 -: Май 19, 2008, 05:40:31 am »
Здравейте момичета,
 Благодаря ви за милите пожелания. Аз все още не съм родила, изминаха 4 дена от термина ми, но явно на моя малечко палечко му харесва да седи на топло при мама. Чакам всеки момент срещата с моето момченце. Във вторник съм на преглед при Док. да ме прегледа да видим количеството на водите и т.н и ще видим дали ще изчакаме още или ще се вземат някакви мерки. Само бебо да е жив и здрав. Все ме е страх да не ми изтекат водите докато се къпя или пишкам и да не разбера. Дано всичко е наред само това се моля.
Благодаря ви още веднъж момичета.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #76 -: Май 19, 2008, 06:44:08 am »
Здравейте момичета,
 Благодаря ви за милите пожелания. Аз все още не съм родила, изминаха 4 дена от термина ми, но явно на моя малечко палечко му харесва да седи на топло при мама. Чакам всеки момент срещата с моето момченце. Във вторник съм на преглед при Док. да ме прегледа да видим количеството на водите и т.н и ще видим дали ще изчакаме още или ще се вземат някакви мерки. Само бебо да е жив и здрав. Все ме е страх да не ми изтекат водите докато се къпя или пишкам и да не разбера. Дано всичко е наред само това се моля.
Благодаря ви още веднъж момичета.
Не се претиснявай няма начин да не разбереш ако се пукне околоплодния мехур.

Успех!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #77 -: Май 19, 2008, 06:45:25 am »
Да, и аз се подувам тия дни, направо глезени няма. Явно е нормално от жегите. Обаче друго повече ме притеснява, напоследък всяка вечер ми се схващат краката докато спя и се будя от болката. 
everton при теб така ли е с ръцете?
Мая и при мен има такова схващане но сутрин!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #78 -: Май 19, 2008, 07:07:08 am »
Ади, и аз като теб имам проблем с бъбреците и послучая бях и в болница.Не искам да те плаша,ама я звънни на док. и поговори.Моя албумин също е в норма,но пак си се подух,защото заради бъбреците задържам течности.То при всеки е различно,но според мен се консултирай с док.
Оле,ами аз в събота бяха при специалист,изписаха ми лечение.....искат да пробват с тези уж билкови лекарства  да оправят нещата,ако няма ефект ще минаваме на антибиотици.На лекарствата пише,че от тях трябва да спададт отоците.....но за сега стана по-зле.От прочетеното от момичета,мисля че определено това ще е от бременноста.
everton,да и при мен има такова изтръпване на  ръцете още от самото начало....освен това много пъти ставах през ноща ,заради схващае на краката,мисля че се дължи на недостик на магнезий.
заради други причини,приемам магнерот и определено тези симптоми намаляха на минимум. :D
sunnyflower,миличка .с сигурност ще разбереш когато дойде момента и ще се пукнат водите :D :D :Dвсичко ще е наред...желая ти безпроблемно раждане и прекрасна среща с твоето дългоочаквано съкровище :D :D :Dтази седмица има прекрасен празник.....твоето мъниче ще се роди в прекрасен момент
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #79 -: Май 19, 2008, 08:00:04 am »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?

На мен взеха леко да оттичат съвсем от скоро, 30г.с., даже не мога да свикна още с гледката. Сутрин са добре, но вечер си личи.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #80 -: Май 19, 2008, 09:23:50 am »
Момичета, при такива проблеми като схващането - можете да комбинирате освен магнезия, който пиете - по една таблетка разтворима, калций всеки ден. Това също помага.
« Последна редакция: Май 19, 2008, 10:02:09 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #81 -: Май 19, 2008, 09:29:31 am »
Ади, аз бях на антибиотик и системи цяла седмица.След това ми дадоха да пия неоренал и сега съм на него.И пия много вода и течности.Сега ми изписа док- гинипрал за контракциите пих го два дни и веднага се подух,защото от него се задържат течности,така че сега пак ще търсим алтерантива!
успех на теб и дано нещата се подредят без антибиотик!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #82 -: Май 19, 2008, 10:17:35 am »
Здравейте на всички. Пожелавам ви весело настроение в това слънчево време :). Аз в събота бях на преглед. Едното ни ембрионче не се е развило, но на другото вече му чухме сърчицето и го видяхме как помръдва. Много вълнуващ момент беше. Просълзих се чак.
Колкото до схващането на мускулите - и на мен ми се случва вече няколко пъти, а досега никога не съм го изпитвала. Чудех се дали е от бременността, но явно... Ще се консултирам с доктора за таблетките магнезий, за които говорите. Дано да помогнат.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #83 -: Май 19, 2008, 10:45:10 am »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?
На мен от 2-3 седмици, започнаха да отичат в ходилата и ме болят понякога.
А на някоя от вас да й изтръпват ръцете,, нощно време ? Събуждам се посреднощ и не мога да намеря място на ръцете си, и напоследък  ме болят от изтръпване.
[/quote]

Писах писах и се скапа нета........ ееееее

Не искам да те отчайвам :sunshine: обаче аз бях така от 6 м до края!
Последните два месеца спах на дивана от болка, ако изобщо спях!
Нямах никаква чувствителност, и вряла вода не усещах!
И в купи с лед ги слагах и на невролог ходих, поуспокоиха се след като родих!
Най-големия ми страх беше, че ще изпускам бебто след като се роди.

Сега от няколко седмици пак ме притесняват и понеже вече не кърмя
ще отида на лекар за по-сериозни медикаменти и лечение!

 yahoo_17Късмет на всички предстои Ви най-прекрасното преживяване!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #84 -: Май 19, 2008, 10:46:36 am »
Здравейте момичета.Вече 5 дена съм болна от ангина херп.
Пия чайове с лимон, консумирам мед. Пия проспан и смуча трахизан.
Но дори не са намалели симптомите.
Имам толкова лоша кашлица.
Как да се избавя от това чудо, незнам вече?!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #85 -: Май 19, 2008, 11:13:33 am »
Здравейте момичета!

Чудя се на мен защо не са ми изписали никакви витамини за бременни? А продължавам да си пия и по 2 табл. неофолик мета (сутрин и вечер), а чета че трябва да се спре след 4 месец. Знае ли някой дали за зъбите по време на бремеността се пие Зима флор или да попитам направо гинеколожката си?

Успешна седмица на всичкии само слънчево настроение!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #86 -: Май 19, 2008, 11:19:14 am »
Аз имам изписан Зимафлор-пия го от 8г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #87 -: Май 19, 2008, 11:43:56 am »
Здравейте момичета!!! днес най-после се записах на ЖК!!! гинеколожката ми я препоръча майка ми, да я видим каква ще е. аз след антибиотика миналата седмица продължавам да имам гъбички, въпреки Гинопеварила и вече ще се побъркам. резултатите от микробиологията ще са готови чааак в четвъртък  :x от няколко дни кожата ми отдолу така се е нацепила (извинявайте, че съм толкова обстоятелствена)и вески път като ходя до тоалетна се стряскам, защото по бельото ми има малки, розови петънца. днес лекраката каза, че отвътре няма кървене и всичко е спокойно, но отвън...Сега се мажа с Гентамицин, надявам се поне той да помогне мъничко. Адски е неприятно, не знам, ако и това лекраство не помогне..
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #88 -: Май 19, 2008, 12:17:42 pm »
Ади, моите крака започнаха да оттичат от 3 дни. Явно от жегите, но странното е че повече се подува десния крак - става като баница. Гледам да ги държа повече време вдигнати. На 5.06 ще пускам пак изследвания и тогава ще видим дали е от албумина. Досега нямах. А ръцете ме болят и са леко подути може би от 5тия месец. Но четох че това се случва по-често при жени които работят на компютър или са машинописки. Аз вече незнам колко години съм по цял ден на компютъра... и явно е от това. Болят ме предимно пръстите на ръцете, дори сутрин не мога да ги свия  :?
Стелиана, дано се оправиш бързо. Аз вече съм само със запушен нос. Почивай и пий чайчета и Осцилококцинум. Аз се оправих с него. Трахизана от лекар ли ти е изписан или сама започна да го пиеш?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #89 -: Май 19, 2008, 12:20:36 pm »
Ади, моите крака започнаха да оттичат от 3 дни. Явно от жегите, но странното е че повече се подува десния крак - става като баница. Гледам да ги държа повече време вдигнати. На 5.06 ще пускам пак изследвания и тогава ще видим дали е от албумина. Досега нямах. А ръцете ме болят и са леко подути може би от 5тия месец. Но четох че това се случва по-често при жени които работят на компютър или са машинописки. Аз вече незнам колко години съм по цял ден на компютъра... и явно е от това. Болят ме предимно пръстите на ръцете, дори сутрин не мога да ги свия  :?
Стелиана, дано се оправиш бързо. Аз вече съм само със запушен нос. Почивай и пий чайчета и Осцилококцинум. Аз се оправих с него. Трахизана от лекар ли ти е изписан или сама започна да го пиеш?
И при мен повече се подува десния крак.
Аз днес си забелязах разширена вена на корема-на някой случвало ли му се е това?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #90 -: Май 19, 2008, 12:40:17 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите!
Мишеее ти направо ме отчая, но ще се търпи няма как, само дано до края не става по-лошо.
Пиши пак като отидеш на специалист какво ти е казал.
Мая на мен краката не ми се схващат, само се подуват във ходилата и от време на време и те взеха да изтръпват през деня, но това с ръцете е ужасно, особено нощно време, трябва да спя колкото мога по гръб, с ръце прибрани до тялото, при всяко друго положение изтръпват, подуват се и се събуждам от болка.
Интересно, е че май напоследък изтръпват дясна ръка и десен крак и през деня, дори когато хвана мишката.
Скарлет мила, не се притеснявай за витамините, аз всеки път като отида при д-р Владимиров го питам за тях и последния път понеже главата на бебо върви с 1-2 седмици напред ми каза усмихвайки се " не са нужни главичката му ще стане още по-голяма" :lol:

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #91 -: Май 19, 2008, 12:48:11 pm »
Здравейте момичета!
Да се отчета след пореден преглед-най-после вдигнах малко хемоглобина-от 102 на 113.Комбинацията от желязо+протеини май даде резултат. Бебка е добре,засега и аз също...което направо не е за вярване.
Док ме пита подуват ли ми се краката вече. Обаче учудващо не,при моите кг. От два дни обаче виждам,че ми се подуват ръцете и много ми изтръпват.Вечер не ги чувствам с това лежане настрани.Но дори и като държа нещо продължително време,пак изтръпват. Лоша работа. Но ще търпим.
Стискам палци всички да сте добре!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #92 -: Май 19, 2008, 12:53:13 pm »
Теоха,радвам се,че си добре......още малко остана..... :D :D :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #93 -: Май 19, 2008, 13:07:44 pm »
Ади,колко е добре незнам,най-тежката част остана и то в топлото...
Чета все за ритащи бебета,а моята бебка толкова не рита,колкото прави някакъв странен стречинг и така ме разпъва,че...
Радвайте се на движенията на бебчетата преди 8 месец,че после е болящо!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #94 -: Май 19, 2008, 15:36:57 pm »
Намерих една доста интересна статия, дано и на вас ви се стори полезна
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p6920.html
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #95 -: Май 19, 2008, 15:50:55 pm »
Здравейте момичета!!!
Аз започнах да се подувам от 33 седмица ,винаги когато прекаля със стоенето на едно място или на крак а и времето допринася разбира се .Като си полегна и си вдигна краката за час -два спадат,сутрин се събуждам с норални глезени та няма страшно.От моя лекар знам че ако след почивка и вдигане на крака не спаднат значи е нещо друго и трябва да се обаждам веднага .
Съвсем нормално е да тръпнат ръцете и краката за съжаление.....при мен поне се редуват ту краката не си ги чуствам ту китките .....а най-лошо е когато ми се схващат мускулите на краката -тая сутрин неуспях да стана от болка в единият крак мускула се беше вдървил и беше на топка .
Трябва да увелича приема на калции и магнезий ,май.
Слънчогледче леко и безпроблемно раждане и скорошна среща с твоето прекрасно  момченце!!
На всички бременелки пожелавам безпроблемна бременост !!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #96 -: Май 19, 2008, 20:05:06 pm »
На мен ми казаха (ЕЖК), че било най-добре да се спи на една страна - или наляво или надясно, ама не по гръб, защото това затруднявало дишането. На мен обаче по гръб си ми е най-удобно. На някого да са му казвали, че не може да се спи по гръб?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #97 -: Май 20, 2008, 01:59:50 am »
На мен доктор не ми е казвал че не може а се спри по гръб, но от инфото което изчетох в нета разбрах че е така, и сега гледам винаги да спя на старни  и то най-често знам че е хубаво на ляво. Макар че аз по принцип си обичам да спя на старни, само че на дясно. А сега от тежестта ме болят ябълките отстрани.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #98 -: Май 20, 2008, 07:00:19 am »
и аз съм чела,че е  хубаво да се спи на страни,най-добре на лява страна.
пробвах да спя по гръб,но лично аз усещам дискомфорт,и издържам само няколко мин.
Иначе да се похваля тихичко,тази сутрин започна най-накрая да ми спада отока,явно лекарства вече действат. :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #99 -: Май 20, 2008, 07:08:55 am »
 :D Браво Ади!!!
За спането,аз вече освен на ляво на никъде
другаде не мога да легна.Иаче док. ме е питал на
как спя и каза,че трябва настрани.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #100 -: Май 20, 2008, 08:45:18 am »
На мен ми казаха (ЕЖК), че било най-добре да се спи на една страна - или наляво или надясно, ама не по гръб, защото това затруднявало дишането. На мен обаче по гръб си ми е най-удобно. На някого да са му казвали, че не може да се спи по гръб?

Когато при бременност спиш по гръб увеличената и натежала матка притиска голяма главна вена, която отвежда кръв към сърцето.  Затова съветват да не се спи по гръб.  Тук на ЖК не са ми казвали нищо по въпроса, но ако четеш английски мога да намеря публикацията, в която съм го чела, за потвърждение.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #101 -: Май 20, 2008, 12:04:42 pm »
Тами, на мен ми казаха на ЖК, че трябва да спя наляво, защото по гръб се притиска кръвоносен съд и така се намаля кръвопотока към плацентата, а надясно също се притискал някакъв кръвоносен съд. От 5-6 месец като лежа по гръб повече от 10-15 мин. и започва да ми прилошава, а от 1 месец като се обърна надясно имам киселини. Така че вариантите се изчерпват... Все по-често и седнала спя  :? Но дано ти не стигнеш дотам.
Ади, радвам се че вече се оправяш.
Аз тази сутрин се събудих с адска болка в ябълките на краката. Преди ме болеше, но не чак толкова. Добре че още малко остана.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #102 -: Май 20, 2008, 15:52:01 pm »
Здравейте на всички!Май ще се присъединявам към розовият отбор...още не е съвсем сигурно,де.Днес ми изписаха Полижинакс заради някакви кокобактерии и повишени левкоцити.В листовката обаче пише да не се ползва при бременност.Притеснявам се.Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарна. :bighug:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #103 -: Май 20, 2008, 16:12:38 pm »
mismi добре дошла в розовия отбор:)
За лекарсвото ако можеш прочети повече инфо в нета. Аз не съм го пила и немога да ти кажа нищо за него, но все пак питай още някой лекар за по сигурно. Успех и дано се отървеш бързо от тези бактерии.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #104 -: Май 20, 2008, 17:25:28 pm »
Мими 26 ,за киселините можеш да си добавиш още една възглавница за да може главата да ти е нависоко(ако можеш да спиш на много възглавници)това помага за киселините и може да си разнообразяваш страните лява и дясна.... :lol:
Мисми аз не успях да намеря от коя група са антибиотикътт ама на листовката пише че не се препоръчват за бремени освен ако не са с лекарско предписание което обикновено означава че лекарят трябва да е преценил кое по рисковано да приемаш лекарството и да се излекуваш или да не приемаш и да се задълбочава инфекцията.Лекарите не могат да ти изписват лекарства освен от групите А,В и С
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #105 -: Май 20, 2008, 17:35:45 pm »
Мими 26 ,за киселините можеш да си добавиш още една възглавница за да може главата да ти е нависоко(ако можеш да спиш на много възглавници)това помага за киселините и може да си разнообразяваш страните лява и дясна.... :lol:
Благодаря за съвета, обаче аз вече писах че спя седнала, така че повече възглавници няма накъде  :?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #106 -: Май 20, 2008, 18:08:41 pm »
4ета  ви от доста време и все ме страх да се запи6а.Бременна  съм от ИКСИ след дългогоди6ен стерлитет.В 6гс и 6дена според доки _деня на пункцията.Според деня на МЦ е 6с и 3 д.Днес бяхме на ехо и 4ухме и видяхме сърцето, но ембриона се оказа  малък 5,6мм с сак по големи4ък  24по 11мм.Някои били ми казал за размера някаква информация   Дали има връзка 4е сам с пови6ена функция на 6титовидната жлеза.Пия и витамини за бременни в които има и йод.  Много ми е притеснено .
Много късмет на вси4ки настоя6ти и бъде6ти и боре6ти се мам4ета 
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #107 -: Май 20, 2008, 18:54:37 pm »
mismi добре дошла в розовия отбор!  :bori_016:
kandela честито и добре дошла в темичката! Лека и безпроблемна бременност и здраво бебече на финала! И аз съм тиреоидит, но не знам това да има отношение към големината на ембриончето. Но изследвай TSH всеки месец, защото по време на бременност се активира и аз за втори път от както съм бременна увеличавам дозата на Л-тироксина.  yahoo_17

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #108 -: Май 20, 2008, 20:20:43 pm »
4ета  ви от доста време и все ме страх да се запи6а.Бременна  съм от ИКСИ след дългогоди6ен стерлитет.В 6гс и 6дена според доки _деня на пункцията.Според деня на МЦ е 6с и 3 д.Днес бяхме на ехо и 4ухме и видяхме сърцето, но ембриона се оказа  малък 5,6мм с сак по големи4ък  24по 11мм.Някои били ми казал за размера някаква информация   Дали има връзка 4е сам с пови6ена функция на 6титовидната жлеза.Пия и витамини за бременни в които има и йод.  Много ми е притеснено .
Много късмет на вси4ки настоя6ти и бъде6ти и боре6ти се мам4ета 
Добре дошла и безпроблемна бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #109 -: Май 20, 2008, 20:30:19 pm »
Kandela, добре дошла, пожелавам ти леки  :cloud9:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #110 -: Май 20, 2008, 21:04:37 pm »
Здравейте, мацки. Мен днес ме изписаха от болница. Онзи ден бях на ФМ, БХС, обременяване с глюкоза и още няколко изследвания, но така и не можах да направя нищо. 5 мин. след като ми взеха кръв, започнах да кървя, кървенето не беше хич малко, добре, че бях в МД. Веднага ме приеха по спешност, оказа се че имам отлепване, около 1.5 см, не знам това много ли е малко ли е. Вече съм уж по-добре, вкъщи съм си, но от сега до края трябва да съм на легло. Много съм благодарна на д-р Тодорова, беше ми голяма подкрепа и всеки ден идваше при мен.
Дано това да е първото и последното екстремно изживяване.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #111 -: Май 20, 2008, 21:12:30 pm »
Мари радвам се ,че вечи си добре.
Оттук нататък безпроблемна бременност! yahoo_17
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #112 -: Май 20, 2008, 22:04:44 pm »
Мери, дано това е било последното премеждие по пътя към мечтата! Пък лежане - лежане, няма значение, важното е да завърши всичко добре! :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #113 -: Май 20, 2008, 22:11:26 pm »
Мери, кураж, мила. Почивай повече. Не знам дали ще те успокоя, но и аз имах такива проблеми. Дай боже да си родиш здраво бебе и да си много щастлива! Заслужаваш го много!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #114 -: Май 20, 2008, 22:30:49 pm »
Мери, дано това е последното лошо преживяване покрай бременността!
За киселините - пийте газирана вода, а от лекарствата може Алмагел и Талцин, НО СЕ ПОСЪВЕТВАЙТЕ И С ДОКТОРИТЕ СИ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #115 -: Май 20, 2008, 22:52:51 pm »
За киселините и успокояване на стомаха - ментов чай, който е безвреден. Пие се чист и без захар или подсладител, само ментата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #116 -: Май 20, 2008, 23:23:22 pm »
Мари  yahoo_17

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #117 -: Май 20, 2008, 23:39:28 pm »
Мери,
с теб съм! Най-искрено вярвам, че всичко ще бъде наред до края!
 :bighug:

Гане,
и след ментовия чай пак си получавах киселини и се оригвах.  :wink:Зависи какво съм яла преди това. А след газирана напитка - тогава съвсем. Индивидуално е. Но след раждането веднага ще отшумят. Така че, това е една от екстрите.
По принцип изписват - Талцид или Ранитидин.

Някъде, по-назад говорехте за отоци.
Момичета, може през цялата бременност да не се появят, а след раждането да ви отекат краката. Джи Пи-то тогава ми изписа лиотон 1000 гел. Става и за бременни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #118 -: Май 21, 2008, 00:15:23 am »
Мари, стискам ти палци!!!
Всичко ще е наред!!!

Миленка,как сте вие с твоята душичка?
Надявам се че при вас всичко е наред!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #119 -: Май 21, 2008, 00:39:30 am »
Миленка, ранитидина не е разрешен. Според мен е до организъм за киселините. Аз имах много, но тук продават една билкова отвара, която е безвредна за бременни. Само тя ме спасяваше, нищо друго не помагаше. Но пък като направих криза от жлъчката, ментовия чай помогна. По принцип мента и джоджен успокояват и помагат срещу киселините. А че няма лек напълно, то е ясно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #120 -: Май 21, 2008, 02:27:04 am »
Мари мисля,4е не6тата 6те са наред 6том са те изписали.Стискам палци.
На мен при киселини преди ми деистваха много добре ябълки.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #121 -: Май 21, 2008, 06:37:30 am »
Мари,слънце.....няма смисъл от думи,ти знаеш какво мисля и какво ти желая..... :D,винаги когато ти е трудно,сети се за.....(ти си знаеш!) :bighug:Ще успееш слънце!  :balk_21:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #122 -: Май 21, 2008, 07:16:11 am »
Mary, радвам се че вече си добре! Леки и безпроблемни месеци до края и на финала здраво бебче! Казаха ли ти на какво се дължи отлепването?

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #123 -: Май 21, 2008, 09:57:03 am »
Мари, дано повече нямаш такива проблеми и всичко да е наред до края :bighug:
За киселините на мен ми изписаха Сукралфат, а иначе киселото мляко ми действа много успокояващо.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #124 -: Май 21, 2008, 10:29:35 am »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и виртуалната и реалната. Нищо не ми казаха относно отлепването, но аз все си мисля, че е от многото пътуване до София, няколко дни ходихме за изследвания и по жълтите павета друсането е просто кошмарно.
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #125 -: Май 21, 2008, 10:31:21 am »
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.
Айде, ще се увеличава синия отбор  :lol: :lol: :lol:
Ще падне голяма борба за момата на Ади  :lol: Аз бях първа.... :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #126 -: Май 21, 2008, 10:36:08 am »
Абе, Гане,
казваш ранитидина не бил разрешен при киселини на бременни. Да, ама - не! Може би това се отнася за Германия. :wink: Но на мен тук, като лежах в болницата и като ме виждаха, че Талцид-а не ми действа и директно почнаха да си ми дават Ранитидин.

Така че, момичета, щом в Германия не дават Ранитидин, не го вземайте и вие. Да не ви подведа все пак.
Също вземах и сода бикарбонат. Но знайте, че тя пък е вредна за стомаха, но мен ме облекчаваше.

Оле,
Благодаря ти за вниманието. В общи линии сме добре, гледаме се. Миша бавно, но славно наддава. Вече стана 3кг! Голям напредък! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #127 -: Май 21, 2008, 10:38:22 am »
Шъ ма прощаваш, ама тя е обещана вече, но ако се окаже, че и ние сме с мома с най-голямо удоволствие ви я отстъпвам. :lol: :lol: Ма много момци бе. :D

Относно киселините, в болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит. Аз нямам още такова чудо, дано и да нямам де, но разбрах че е възможно да се появят и в 8-я месец.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #128 -: Май 21, 2008, 10:45:11 am »
Относно киселините, в болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит.

Ето още едно доказателство, че немската школа е една, а нашенската - друга. При много силни киселини Талцида не действа. Явно ранитидина е по-ефикасен.

Мери, успех до края, мила.  :bighug:
А и дано не ти се появи тая екстра, която обсъждаме. Не е задължително да имаш.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #129 -: Май 21, 2008, 10:46:07 am »
Миленка, те по принцип тук са си екстремисти и не разрешават нищо освен парацетамол :D или нещо билково. Има едни специални хапчета за киселини, но не знам дали ги внасят в България. Много помагат.

Другото, което аз съм пила е това, но също не знам дали се внася в България.


Пред идеята, да навредя на детето си или да се роди живо и здраво, честно казано предпочитам немската школа :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #130 -: Май 21, 2008, 10:49:02 am »
и моите киселини започнаха в края на 8м,точно когато лежах при Дяволов и чаках секциото едва дишах от киселини.талцида успокоява временно.
Мери,да ти кажа щом е видял пишка,не се надявай на мома.той рядко греши :lol:
  Иберогаст има и в България отскоро.А от първото само помощни от чужбина.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #131 -: Май 21, 2008, 10:52:18 am »
Пред идеята, да навредя на детето си или да се роди живо и здраво, честно казано предпочитам немската школа :)
Напълно съм съгласна! :)То аз през повечето време нищо не вземах, а само търпях.
Ама тия медикаменти май ги няма у нас.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 10:54:11 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #132 -: Май 21, 2008, 10:54:51 am »
А, Ниа, мерси за информацията :) че все си го мъкна от тук :?
Миленка, понякога предозирането с лекарства или даването на неправилни лекарства също може да навреди. Не говоря конкретно за твоя случай. Организма на бременната е доста по-податлив на инфекции и имунитета спада много. Просто трябва да се внимава. А ако ранитидина не е подходящ за случая - напълно възможно е да се получат усложнения. Да не говорим, че е бавнодействащо лекарство. В интерес на истината съм питала и българската си лекарка за него - категорично ми забрани да го пия.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #133 -: Май 21, 2008, 10:58:06 am »
Kandela,  :welcome_1: дано всичко е наред и пожелавам безоблачни 9 месеца.
Момичета, за болките, отичането на краката и киселините при всеки е различно. На мен никога не са ми отичали краката, до последно ходех с обувки с високи платформи - бяха ми най удобни. След раждането обаче имах ужасни болки в ставите и кокалчетата на краката. За киселините - най добре ми действаха мандарини и портокали. Не е за вярване, но ме успокояваха като вълшебство. За сметка на това 9 месеца не можах да хапна нищо сладко. Още от самото начало се превивах дори от най-малкия бонбон.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #134 -: Май 21, 2008, 11:17:00 am »
Добре дошли на новите бременелки :D Желая ви безпроблемна бременност.
kandela, и аз съм с хиперфункция на жлезата и ми казаха да избягвам употребата на йод :?
Mary, стискам палци от тук нататък всичко да върви гладко :)
Аз лично не мога да се оплача от киселини (да чукна на дърво). Скоро прочетох, че се облекчават от чаша студено прясно мляко. Аз пия много мляко и, може би, това ме спасява.
От както стана над 20 градуса, ми изтръпват ръцете и ми отичат краката. Спазми на краката нямам, вероятно понеже от началото съм на Магнерот.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #135 -: Май 21, 2008, 14:31:39 pm »
Благодаря на вси4ки за посре6тането и милите думи. Мерси 4е ми каза за уода ,днес моя лекар каза да спря витамините с уода,явно е забравил да ме предупреди. Дано вси4ко е наред ,4е ги пих 35 дена  :( , и ембрион4ето да си навакса размера.4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря. Сигурно 6те психясвам постоянно.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 14:35:06 pm от kandela »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #136 -: Май 21, 2008, 14:54:12 pm »
4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря.

Сигурна ли си кога ти е била овулацията?  И при мен има около седмица изоставане, но аз знам със сигурност кога съм забременяла и това не е на 14, а на 21-22 ден от цикъла, което обяснява нещата.  Апаратите на лекарите работят със стандартен 28-дневен цикъл.  Освен това, с напредване на бременността и нарастване на ембриона нещата се понаместват.  При мен от началото до сега датата на термина се е изместила с около 4 дни напред вече.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #137 -: Май 21, 2008, 15:47:34 pm »
4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря.

  При мен от началото до сега датата на термина се е изместила с около 4 дни напред вече.

А пък при мен с цели 6, на първата снимка от ехото пише 16.12, пък на последната вече е 10.12, по-съм склонна да вярвам на последната, там вече има ембрио и сърдечна дейност и добре си изглежда човека :)
Kandela добре дошла, лека и безпроблемна бременност. На мен всички ми разправят много да внимавам с изкуствените витамини, при това ние ще бременеем през най-хубавоте сезони, когато на пазара има толкова голямо изобилие на зеленчуци и плодове-пробвай сповече естествени витамини, отколкото с тия химии. И аз мислех в началото да пия вит.С поне, но нещо ме достраша и сега си пия само фолиевата :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #138 -: Май 21, 2008, 17:18:07 pm »
Аз съм с30 35 цикъл,но с противоза4тъ4ните стана  доста по къс.
Но съм и с Икси и при него се смята деня на пункцията за оплождане.Док каза, 4е се от този ден  се вадят 14дена  ,а не се гледа деня на МЦ  които е след 4 деня.4акам сега до другата седмица да се оправят не6тата.
Късмет и спокоиствие на вси4ки желая .
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #139 -: Май 21, 2008, 17:35:51 pm »
Момичета моля да ме извините, но незнам къде да попитам затова реших и тук, мами с опит- защото аз нямам все още - дай боже скоро да е! Затова направо:
На моята племеница която е на 2 месеца и 3 дни са и отрили бактерии в акото, така наречине коки, та въпросът ми е - Възможно ли е от кърмата на майката да става така, защото само я тъпчат с антибиотици???
Много ще съм ви благодарна! :bighug:
И моля пак да ме извините.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #140 -: Май 21, 2008, 17:47:21 pm »
Момичета моля да ме извините, но незнам къде да попитам затова реших и тук, мами с опит- защото аз нямам все още - дай боже скоро да е! Затова направо:
На моята племеница която е на 2 месеца и 3 дни са и отрили бактерии в акото, така наречине коки, та въпросът ми е - Възможно ли е от кърмата на майката да става така, защото само я тъпчат с антибиотици???
Много ще съм ви благодарна! :bighug:
И моля пак да ме извините.
Може да попиташ и тук-това са мамите на Зачатие :)
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=27920.0;topicseen
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #141 -: Май 21, 2008, 17:59:02 pm »
Момичета,
утре съм на преглед при доц. Томова за фетална морфология. Тресе ме треска, аз съм хипохондричка. Все си мисля, че ще има проблем. Луда съм за връзване! Надявам се тази параноя, която ме е обзела да е от разбъркването на хормоните.....Стискайте палци, после ще докладвам!

Приятна вечер на всички!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #142 -: Май 21, 2008, 18:00:15 pm »
Не се претиснявай всичко ще е наред!
Успех утре и чакаме да пишеш как е минал прегледа!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #143 -: Май 21, 2008, 18:28:44 pm »
Привет от мен,
Вчера бях за първи път на ЖК и доктора ме прати днес за БХС (11-14 седмица).
Според него часът ми за Фетална морфология е твърде рано,
тогава бебо ще бъде на 16с и 1ден по неговото броене, по моето 16с и 4 дни.
Та питането ми е в коя седмица правихте фетална морфология.



*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #144 -: Май 21, 2008, 18:42:20 pm »
Погледни тук
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=27090.0
Аз съм ходила в 13г.с.   17г.с. и 21г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #145 -: Май 21, 2008, 18:58:02 pm »
Аз ходих на 18г.с. и 31г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #146 -: Май 21, 2008, 19:11:55 pm »
Та питането ми е в коя седмица правихте фетална морфология.
Аз бях на фетална морфология в 15 г.с. и 5 дена и д-р Томова успя да види всичко.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #147 -: Май 21, 2008, 21:36:42 pm »
Eх така ви се радвам и преживявам с вас радости и тревоги.

Мери, лежи си вкъщи и дано не ти се налага да лежиш по блониците повече. Аз съм лежала в МД и хич не ми хареса. :(

За ФМ - сигурна съм, че всички посещавате невероятни специалисти, така че всеки преглед ви е своеобразна ФМ. Вярвам, че всичко с бебоците ще е наред и ще се родят живи и здрави. :D
За киселините - най-много помага раждането. :wink: Бях на Талцид и газирана вода през цялото време. И двете имаха временен ефект. Но като родих, и киселините изчезнаха. :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #148 -: Май 21, 2008, 21:55:27 pm »
За киселините - най-много помага раждането. :wink: ...  като родих, и киселините изчезнаха. :lol:

 :PАбсолютно споделям! :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #149 -: Май 21, 2008, 23:40:23 pm »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и виртуалната и реалната. Нищо не ми казаха относно отлепването, но аз все си мисля, че е от многото пътуване до София, няколко дни ходихме за изследвания и по жълтите павета друсането е просто кошмарно.
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.

Е, аз за какво ти говоря, Мери!  :lol: Момък ще е, и това си е! Виждам ги тези неща :wink: от далеч!  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #150 -: Май 21, 2008, 23:50:56 pm »
болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит. Аз нямам още такова чудо, дано и да нямам де, но разбрах че е възможно да се появят и в 8-я месец.
О да, моите се появиха тамън в последните дни на 6-тия месец и от тогава разбрах аз що е това киселина...отврат! Дано да не разбираш!
И понеже съм алергична към мента, пък от газирано просто ставаха страшни, направо ми прогаряше гърлото, та няма оправия...търпях си ги до край и май леко ми се е променил гласа след бременността. Поне на записите звучи различно.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 00:24:57 am от Lan »
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #151 -: Май 22, 2008, 00:18:17 am »
Adi, чак сега те видях и теб! Я бързо марш на изследване за албумин и на лекар, това си е сериозно, рано е за подуване ей така от бременността!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #152 -: Май 22, 2008, 07:14:56 am »
Adi, чак сега те видях и теб! Я бързо марш на изследване за албумин и на лекар, това си е сериозно, рано е за подуване ей така от бременността!
Lan миличка,благодаря ти че се интересуваш...наистина беше от бъбреците(.....но лекарства вече са си свършили работа,и отоците на краката е ръцете спаднаха ,и кантара спадна за 3 дена с 2 кг :D,определено съм по-добре.Изследвания пак ще ги пускам чак другата седмица......да видим дали са се нормализирали показатели след лечението.Ако лечението е ефикасно ще ми се разминат антибиотици и ще си останата само на тези  лекарства   до края. :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #153 -: Май 22, 2008, 09:26:55 am »
Здравейте,

на фетална морфология бях за първи път в края на 12 г.с., днес ще бъда в 18 г.с. и 4 дни и последната ещ питам кога. Но е вярно, както Сия казва, че всеки преглед на ЖК при добър гинеколог си е фатална морфология.
Успех на всички и благодаря за подкрепата за днес! Ще пиша като се върна!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #154 -: Май 22, 2008, 09:57:39 am »
Но е вярно, както Сия казва, че всеки преглед на ЖК при добър гинеколог си е фатална морфология.


Абсолютно съм съгласна и аз. При моята док последния път - 9с.0д. ми показа толкова много неща, тогава още ме гледаше на вагинален ехограф и ми показа ръчичките, главичката, но беше все още мъничка, за да я измери, сърчице, и малко лаишки звучи, но включва нещо цветно на узи-то и ми показва как тупка сърчицето-звук и картина, кръвоносната система - абе много интересно :). Сега ще ходя да се запиша за ЖК по здраваната каса, заради болничните, иначе ще си ходя и при нея-много добре се отнася, пък и е внимателна :)
Малко се отклоних с глупости, ама ми се щеше да се похваля и аз :) :oops:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #155 -: Май 22, 2008, 15:35:13 pm »
adi, радвам се!
На мен глезените и краката ми отекоха само 4 дни преди да родя и докторът ми се накара, че не съм отишла на преглед веднага (справка родих в четвъртък 25 дни преди термин, а имах рутинен преглед за понеделник)...т.е. бях решила да изчакам няма и седмица. Т.е. не трябва да се подценява оттичането, особено ако е внзапно и много...
Ади лека бременност до края! :bighug:И на другите момичета също!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #156 -: Май 22, 2008, 16:28:01 pm »
Мари, чак сега ти видях патилата. Ще се оправят нещата, но трябва да слушаш какво ти казват - лежи си, слушай си приятна релаксираща музика, чети си книжки! И никакво садене на китки и месене на козунаци - все физическо усилие е това!  :D Стискам палци!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #157 -: Май 22, 2008, 22:25:33 pm »
Здравейте! Поизгубих се доста време, но като имам време ви чета  :)

Ето сега бърз запис и от мен. Много ме вълнува темата с подуването. Аз също почнах да отичам от 3-4 дни. Подуват ми се основно ръцете и стъпалата, особено десните. Махнах вече всички пръстени. А вечер дясната обувка ми умалява  8O
Сутрин нямам отоци и се чуствам толкова лека, дори забравям, че съм бременна, но вечер ... всичко така ми натежава. Изследванията на кръвта за сега добри.

Добре дошли на всички нови бъдещи мами!  :bighug: Желая успех и най-вече - никакви проблеми!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #158 -: Май 23, 2008, 06:30:27 am »
БИЖУ и аз се чувствам като теб. Сутрун лека като перце, а вечер цоцоланка. Краката и ръцете ми отичат ако се заседя по-дълго време права или седнала. Гледам да полежавам повече и задължително с две възглавници под стъпалата. Отоците ми спадат веднага след около половин час почивка. За всеки случай пускам обикновена урина през две седмици, защото знам че албуминурията не е шега работа. Преди 10-на дни за първи път се появиха следи от албумин и в понеделник пак съм в лабораторията.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #159 -: Май 23, 2008, 09:59:36 am »
Мари, чак сега ти видях патилата. Ще се оправят нещата, но трябва да слушаш какво ти казват - лежи си, слушай си приятна релаксираща музика, чети си книжки! И никакво садене на китки и месене на козунаци - все физическо усилие е това!  :D Стискам палци!!!
Ох, Рози, лежа бе, лежа и пак се появяват някакви гадорийки, сега не стига че от два дни имам зацапване, ами и корема ме боли доста. Ей това вече ме стресна. Вчера цял ден бях в нашата болница на легло за последното вливане, биха ми инжекции и въпреки всичко пак си продължават болките и зацапването. А пък да кажеш, че не се пазя, та аз дори и на компа рядко сядам вече, само лежа.
Днес сутринта като чели малко са се поуспокоили нещата, не знам дали някога ще бъда спокойна и ще се радвам на бременността си.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #160 -: Май 23, 2008, 10:53:11 am »
Мери, пази се сега, лежи си. Пък като почне да ритка в коремчето, малко ще се поотпуснеш и ще си по-спокойна. :bighug:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #161 -: Май 23, 2008, 11:54:33 am »
Мари,мила и аз сега прочетох за теб.
Не се притеснявай и пълен покой. Лежане му е майката в такива случаи и спокойствие на духа.
Аз имах множество отлепвания и кървения,така че разбирам какво ти е.
И както ми каза Док- не че е безопасно,но не е и толкова фатално.
Вяра ти пожелавам.
И много ти стискам палци това кървене да ти е последното.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #162 -: Май 23, 2008, 15:18:14 pm »
Искам да ви попитам бременна съм във 6г.с. но освен леко напрегнати гърди нямам други симптоми. това ми е втора бременност с първото ми дете много ми се гадеше, повръщах и т.н., но сега се притеснявам ,че тези симптоми ги няма ще ходя другата седмица на лекар, но се притеснявам дали няма някакъв проблем, дали плода се развива. Моля ако има някой който е имал същите проблеми да ми пише.Благодаря.


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #163 -: Май 23, 2008, 15:59:22 pm »
Искам да ви попитам бременна съм във 6г.с. но освен леко напрегнати гърди нямам други симптоми. това ми е втора бременност с първото ми дете много ми се гадеше, повръщах и т.н., но сега се притеснявам ,че тези симптоми ги няма ще ходя другата седмица на лекар, но се притеснявам дали няма някакъв проблем, дали плода се развива. Моля ако има някой който е имал същите проблеми да ми пише.Благодаря.
Е на мен ми е първа бременност, но при мен гаденето се появи там някъде около 6г.с. Едва ли не след като док потвърди бременност, до тогава все едно че не бях бременна, само напрегнатите гърди и често ходене до тоалетната иначе нищо друго. Не мисля,че имаш повод за притеснения, при това нали всички казват, че бременност с бременност няма еднакви. Майката на кръщелника ми, ми разказваше че до 4месец въобще не е разбрала че е бременна  8O, пък аз още в 4седмица цъфнах при доки, така че при всеки различно. Няма смисъл да си навяваш излишно кофти емоции. Стискам палци всичко да е ок. :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #164 -: Май 23, 2008, 16:03:24 pm »
veni_I_koci и при мен е така -само напрегнати гърди!!!И всичко е ок според док!!!Споко!!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #165 -: Май 23, 2008, 17:14:27 pm »
И мен само гърдите ме болят и нарастват, ходи ми се често до тоалетната и имам леки болки в корема. Гадене изобщо нямам, само при някои миризми ми става неприятно. Апетитът ми е повишен, но наблягам на плодовете и зеленчуците. Нощно време понякога се събуждам и не мога да заспя 2 часа. Иначе кръста не ме боли. Не съм спирала да ходя на работа /то верно че по цял ден съм на стол и не се изморявам физически.../ :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #166 -: Май 23, 2008, 18:24:23 pm »
Мери, защо не се обадиш на доктора,може да те приеме при него под наблюдение.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #167 -: Май 23, 2008, 19:17:57 pm »
Днес нямам болки, но ако се усложни положението ще отида в София.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #168 -: Май 23, 2008, 19:18:25 pm »
Искам да ви попитам бременна съм във 6г.с. но освен леко напрегнати гърди нямам други симптоми. това ми е втора бременност с първото ми дете много ми се гадеше, повръщах и т.н.
Едва ли сега ще те размине без гадене, но 6 седмица е рано за симптоми. И при мен се появиха по-късно. Да не говорим, че се появиха след като реших да пия папаверин. Ама това е друга тема.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #169 -: Май 23, 2008, 19:26:04 pm »
Това ми е 5-та бременност и освен напрегнати гърди и често ходене до тоалетната, никога не съм изпитала неразположенията и гадорийките на бременността.
Просто при всички протичат различно нещата.
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #170 -: Май 23, 2008, 20:44:38 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата, аз все още съм по майчинство с дъщеря ми и когато си легне заставам пред компютъра чета, чета и започвам да си внушавам че все нещо не е наред, а всъщност сигурно всичко е ок, ще разбера като отида при Док.
Благодаря че се отзовахте и ще се радвам да си споделяме бременните работи много е приятно да намериш сродна душа нали.Леки 9м. на всички и най- хубавите и здрави бебета на финала.


*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #171 -: Май 23, 2008, 21:22:38 pm »
veni_I_koci наистина всяка бременност е различна, не се притеснявай. Лека и безпроблемна бременност до края!
Mary, мила стискам палци скоро всички неразположения и проблеми да отшумят и да изкараш спокойна бременност, а на финала да гушкаш здраво и хубаво бебче!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #172 -: Май 24, 2008, 10:13:29 am »
Днес нямам болки

Дано всичко е вече зад гърба ти, Мари!
Стискам палци! :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #173 -: Май 24, 2008, 10:28:59 am »
Мери,
и аз съм с теб! Толкова много хора ти тискаме палци, че няма как да не доведеш нещета до успешен завършек! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #174 -: Май 24, 2008, 18:19:39 pm »
Мери, вярвам, че всичко това ще има щастлив край!
Стискам много палци! Пази се!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #175 -: Май 24, 2008, 21:18:04 pm »
Мери и от мен имаш стиснати палци!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #176 -: Май 25, 2008, 14:01:22 pm »
И аз да се разпиша.
Ние малко полежахме в болница на системи и инжекции. От перия месец съм с контракции и на лекарства, но положението стана нетъпримо. Стигна се до там от контракция да се задушавам и да не мога да си поема въздух. Сега сме по-добре и силно се надявам бебешока да се натиска до юли.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #177 -: Май 25, 2008, 14:28:58 pm »
Abloy, дръж се!Прегръщам те и се моля да сте добре и ти и юначето!
Сега на каква терапия си за контракциите?
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #178 -: Май 25, 2008, 21:35:17 pm »
Abloy, радвам се че вече си по-добре, дано така да е до края! А бебо да не бърза да излиза още, да кротува на топло в коремчето. Почивай си, пий си хаповете и дано всичко е наред и с двамата!  :crossfingers:

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #179 -: Май 26, 2008, 09:34:11 am »
Abloy, :crossfingers: ! Дано всичко да е наред и бебока да устиска до термина! Исках да те предупредя, че аз бях от 6 до 9 месец с контракции и уж те тези не били същите като при раждането, но аз така бях свикнала с тях и с болката, че след това не разбрах, че раждам. Така че почивай си повече и си обръщай внимание при всяко неразположение!!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #180 -: Май 26, 2008, 09:50:55 am »
Здравейте момичета. :D
Днес ме изписаха от болница,вече съм по-добре,бебка е добре-и това е най-важното! :DВсе още съм на антибиотици,но се надявам скоро всичко да свърши,и този кошмар  да не се повтаря повече. :D
На всички бременелки желая леко бременеене,на момичета  на финала ,желая успешен и лек финал....и момичета обърщайте на всичко внимание,не подценявайте симптомите и болката.Ако имате някакво съмнение,обаждайте се на док.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #181 -: Май 26, 2008, 11:10:14 am »
adi, Abloy, Mary Стискам палци всичко при вас и бебоците да е наред.

Аз се чувствам прекрасно, което значи че и бебока е добре.
Надявам се скоро да узнаем какъв е пола на 18 юни съм на ФМ при доц. Томова.
Утре трябва да дам кръв за изследвания.
Имам направления и ми казаха че в МЦ ЛОРА ги правят всичките по каса.




Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #182 -: Май 26, 2008, 11:32:26 am »
adi, Abloy, Mary,моля се всичко да е наред с вас и с бебчетата и да нямате повече неприятности до щастливия финал!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
adi,извинявай за въпроса,но какво се е случило,за да стигнеш до болницата?Притеснявам се,да не би и аз да не обръщам достатъчно внимание на себе си...
Искам да питам,ходил ли е някой скоро на преглед при Д-р Сигридов?Питам,защото разбрах,че вече са им докарали новият 3Д-апарат и вече преглеждал само на него бременните.Та ако някой вече се е възползвал,може ли да сподели мнението си?А също така ме интересува и цената,макар че като наближи времето да ходя ще звънна да попитам,но просто ми е интересно,ако някой знае...Аз още не съм ходила да видя бебката ми на 3Д, а съм при него чак на 10.06. и нямам търпение.
Миленка,много се радвам,че малката Мишанка вече си е у дома и сте добре!
 :bighug:Желая на всички леки и безпроблемни  :cloud9: и щастлив финал!!!
 
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #183 -: Май 26, 2008, 11:38:16 am »
Здравейте момичета.
Аз се завърнах на работа след лечението на ангината ми.
Само,че тя ми докара толкова бели.
Цяла седмица не я лекувах сериозно, само с проспан, трахизан и чайчета и мед.
И не само,че не се излекувах и кашлицата ми изобщо не отшумя, но си докарах и възпаление на очите.
Още съм на антибиотик. Пия duomоx. Лекарката ме увери,че  е напълно безвреден за бременни.
Много ми е притеснено заради този антибиотик.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #184 -: Май 26, 2008, 11:57:38 am »
Адинко, много, много се радвам, че вече си по-добре. Изкара ми акълите, така да знаеш. Дано това да е последното гадно нещо, което ти се случва.
Успех на всички бременни.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #185 -: Май 26, 2008, 12:05:39 pm »
Искам да питам,ходил ли е някой скоро на преглед при Д-р Сигридов?Питам,защото разбрах,че вече са им докарали новият 3Д-апарат и вече преглеждал само на него бременните.Та ако някой вече се е възползвал,може ли да сподели мнението си?А също така ме интересува и цената,макар че като наближи времето да ходя ще звънна да попитам,но просто ми е интересно,ако някой знае...Аз още не съм ходила да видя бебката ми на 3Д, а съм при него чак на 10.06. и нямам търпение.
 
Каме, аз бях на преглед при доктор Сигридов тази събота. Мисля, че апаратът е същия, но може и да греша, защото кабинетът, в който приема, беше преместен на петия етаж и може де а е оборудван наново. Прегледът си беше 30 лева.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #186 -: Май 26, 2008, 12:22:30 pm »
adi, Abloy, Mary само щастливи моменти от тук нататък :)
Малина, МДЛ "Рамус" също ги правят и дори не взимат такса за консумативи.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #187 -: Май 26, 2008, 12:35:25 pm »
Stivarip
Благодаря ти  :wink:
И този център ми го казаха, но му забравих името.
Намерих си координати в нета и утре сутрин ще ходя, че се туткам цяла седмица.


*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #188 -: Май 26, 2008, 13:26:11 pm »
adi, много се радвам, че вече си по-добре, но и много се притесних! Как така болница, заради бъбреците ли влезе, какво стана? :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #189 -: Май 26, 2008, 13:36:15 pm »
Да ,заради бъбреците......започнахме едно лечение,което се оказа обаче неадекватно,нещата се влошиха,след 2 -3 дена бях пак с криза ,засегнал се е и левия бъбрек,дори положението там стана по-зле,лекарката още в сряда искаше да влезна в болница,но аз отказах :oops: :((е тя е предвидила нещата и все пак ми даде направление за хоспитализация),започнахме антибиотично лечение,на следваща сутрин,бях вече много зле,губят ми се спомени  :(не ми се обеснява повече.......надявам се да е било последното препятсвие :D

Stelliana,твоя антибиотик редовно го прилагат при нужда при бременните ,не се притеснявай :D,самата инфекция е много  по-опасна от антибиотика.......лекарите знаят какво да ти предпишат :D :D :D

ето в този сай ,можеш да си проверяваш инфо за лекарствата(дано не ти се налага)
http://www.doctorbg.com/drugs.php?ch=45
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #190 -: Май 26, 2008, 13:57:49 pm »
Ади, стискам палци и се моля да си вече добре.Дръж се!
adi, Abloy, Mary,моля се всичко да е наред с вас и с бебчетата и да нямате повече неприятности до щастливия финал!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
adi,извинявай за въпроса,но какво се е случило,за да стигнеш до болницата?Притеснявам се,да не би и аз да не обръщам достатъчно внимание на себе си...
Искам да питам,ходил ли е някой скоро на преглед при Д-р Сигридов?Питам,защото разбрах,че вече са им докарали новият 3Д-апарат и вече преглеждал само на него бременните.Та ако някой вече се е възползвал,може ли да сподели мнението си?А също така ме интересува и цената,макар че като наближи времето да ходя ще звънна да попитам,но просто ми е интересно,ако някой знае...Аз още не съм ходила да видя бебката ми на 3Д, а съм при него чак на 10.06. и нямам търпение.
Миленка,много се радвам,че малката Мишанка вече си е у дома и сте добре!
 :bighug:Желая на всички леки и безпроблемни  :cloud9: и щастлив финал!!!
 
Каме,аз ходих в един от първите дни след като Сигридов се премести в новия кабинет и с новия апарат.Цената си е същата,но според него се вижда много по-добре.Той си знае.Като си гледам снимката,няма кой знае каква разлика от предишния...
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #191 -: Май 26, 2008, 14:04:16 pm »
:(не ми се обеснява повече.......надявам се да е било последното препятсвие :D
Извинявай, че те върнах към гадния спомен! От няколко дни си живея с мисълта за теб и твоите бъбреци...сякаш предчувствие имах, по-скоро чувство някакво!  :bighug:
И аз на това се надявам и ти стискам палци! :flower:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #192 -: Май 26, 2008, 14:18:05 pm »
Благодаря за оговорите,Teoxa и tam76ara!Явно няма да си видя бебчето цветно,ама нищо - да е ми е живо и здраво и всичко да му е наред,пък после ще си го гледам в реални размери :babyflips: Дай Боже!!!
adi,много съжалявам,че е трябвало да минеш през този кошмар!Важното е,че вече сте добре и ще се моля за теб и всички бъдещи мами с проблеми,да се оправят бързо и да нямат повече неприятности!!! :crossfingers:  :bighug: Направо ме побиват тръпки като знам,че в моите бъбреци си имам добре отгледани камъни и сега от магнезия може и да са се уголемили...моля се и се надявам да не се размърдат докато съм бременна и да не ми създават проблеми!!! :crossfingers:
« Последна редакция: Май 26, 2008, 14:19:49 pm от kameto79 »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #193 -: Май 26, 2008, 15:36:41 pm »
Миленка,много се радвам,че малката Мишанка вече си е у дома и сте добре!
 :bighug:

Каме, много ти благодаря. Много си мила. :)
Да, вече почти два месеца си е при нас в къщи. като цяло е добре.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #194 -: Май 26, 2008, 16:20:18 pm »

adi, Направо ме побиват тръпки като знам,че в моите бъбреци си имам добре отгледани камъни и сега от магнезия може и да са се уголемили...моля се и се надявам да не се размърдат докато съм бременна и да не ми създават проблеми!!! :crossfingers:

ами да ти кажа,то си е на късмет :),Божа работа.......може да имаш пропблеми с бъбреците,може и да нямаш,пожелавам ти второто,нека всичко да е наред :D
аз още в ранните месеци започнах да приемам Магнерот заради много чести  контракции,и вчера в болница ми обесниха ,че може и точно магнерота да е допринесъл до моето положение,....но така или иначе трябва да го продължавам до края........
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #195 -: Май 26, 2008, 23:34:35 pm »
adi, мила много се радвам че вече се чувстваш по-добре! Дано да няма повече болници и проблеми да края на бременността! И аз имам камък в единия бъбрек, но за мое щастие за сега няма възпалителен процес, седи си там и си кротува. Преди време бях с пиелонефрит и пих отвара от мечо грозде и царевична коса и това много ми помогна, но незная маже ли по време на бременност такива билки. Абе дано не ти се налага повече да пиеш каквото и да е, да сте здрави и ти и бебето!
Stelliana, бързо да оздравяваш!
Успешна бременност на всички момичета!  yahoo_17

Аз да се отчета, че днес бяхме на преглед и бебка е добре, всичко ни е в норми :D Станала е голяма бузанка, цели 1163 гр! От както сме се върнали и зяпам клипчето и не мога да повярвам, че я виждам толкова ясно как се прозява, мърда, гледка, невероятно е! Утре ще пускам TSH, хемоглобин и т.н., надявам се и там да са се подобрили нещата, ама ще видим.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #196 -: Май 27, 2008, 13:19:07 pm »
Привет и от мен момичета много ми е мъчно че не мога да ви чета в ремонт сме и е кошмар ще ви пиша подробно към неделя до тогава евентуално ще се нареди всичко :D, с бебо сме добре, прегръщам ви всички!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #197 -: Май 27, 2008, 16:22:31 pm »
Сега бях на преглед при лекаря, при който ще раждам и той каза вече да очаквам от тук нататък. Можело да се родят всеки момент, защото съм имала голямо количество околоплодни води. Изписа ми кортизонови инжекции за дробчетата им, да ги бия утре и в четвъртък. Препоръча ми нормално раждане, защото са застанали главично и били разположени "перфектно", но ще решаваме окончателно като дойде момента. Ако устискам още 3 седмици, пак ще ходя на преглед.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #198 -: Май 27, 2008, 17:13:11 pm »
Стискай!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #199 -: Май 27, 2008, 17:17:35 pm »
Стискай!
Стискам Тами, обаче нещо ме хвана страх...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #200 -: Май 27, 2008, 17:31:13 pm »
Стискай!
Стискам Тами, обаче нещо ме хвана страх...
мими,миличка ще стискаш още.......има време..... :Dпази се,почивай си.... :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #201 -: Май 27, 2008, 17:44:50 pm »
Ако устискам още 3 седмици, пак ще ходя на преглед.

Мими, стискам палци да изкараш още поне три седмици :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?
На моя позната накрая й бяха казали, че водите са й намалели и трябвало да го предизвикат раждането и аз все си мислех, че ако са малко повече, значи е по-добре.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #202 -: Май 27, 2008, 17:49:26 pm »
mimi, недей да се страхуваш от този момент, ще успееш да устискаш още 3 седмици и раждането ще мине перфектно, сигурна съм. ще предадеш така страха си на мъничетата, а те ще имат нужда от сили да излязат на бял свят. важното е, че си сигурна в лекаря си и му имаш доверие. късмет до края  yahoo_17
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #203 -: Май 27, 2008, 18:14:13 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета!
St, доктора каза, че ние по никакъв начин не можем да влияем на количеството околоплодни води. Просто това си се дължало на биохимичната резкция на организма. И въобще да не си мисля, че ако намаля течностите, ще ми намалеят и водите. От една страна било добре, че е голямо количеството, защото пъпната връв не се притиска никъде.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #204 -: Май 27, 2008, 18:21:08 pm »
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?
На моя позната накрая й бяха казали, че водите са й намалели и трябвало да го предизвикат раждането и аз все си мислех, че ако са малко повече, значи е по-добре.
Това е проблем при многоплодна бременност.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #205 -: Май 27, 2008, 20:36:07 pm »
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?

st,
и аз бях с хидрамнион /много околоплодни води/ и в двата амниона. И при мен това беше причината за преждевременното раждане.

Мими,
с теб съм! Кураж! Дръж се! И на мен ми инжектираха флостерон мускулно. Това ще помогне на бебенцата.
Да знаеш, че когато на мен Мазнейкова ми каза, че ми дава 2 седмици, аз устисках 4, а не 2.
Силно ти стискам палци да си гушнеш двете бебенца - живи и здрави. Вярвай в това!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #206 -: Май 28, 2008, 09:46:54 am »
Мими, стискам палци нещата да се наредят нормално и ти пожелавам повечко спокойствие!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #207 -: Май 28, 2008, 10:14:00 am »
Мими, стискам палци мъниците да не бързат да излизат още, да си кротуват още няколко седмици и тогава! А когато това се случи, да е най-прекрасното преживяване, лека и безпроблемна среща със малките слънца!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #208 -: Май 28, 2008, 10:40:46 am »
Благодаря ви отново, момичета! Ако знаете каква опора сте ми... Сега ходих да ми бият първата инжекция Дексаметазон. Утре е другата. От вчера се моля за всеки час да мине, а не за дните... Това страха голяма работа... Дано вие да не чуете тези думи докато не влезете в деветия месец... Сега се опитвам да се разсейвам, да не мисля за това, обаче нещо не ми се отдава. Май тази седмица трябва да си приготвям багажа вече...
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #209 -: Май 28, 2008, 10:42:58 am »
Мими стискай зъби още малко!
За багажа ти е рано още!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #210 -: Май 28, 2008, 11:10:02 am »
Мими, стискай! Ние с теб сме с един термин. Колкото повече се задържат, толкова по-добре. В тази къщичка им е най-добре. 

adi, mary, Teoxa , дръжте се момичета!

Ние още сме в ремонт и ми е трудно са ви чета и пиша. Пък напоследък нямам желание за нищо друго освен за съъъън  :balk_126: . Чувствам се точно като през първите три месеца. Само гаденето го няма.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #211 -: Май 28, 2008, 11:46:56 am »
Благодаря ви отново, момичета! Ако знаете каква опора сте ми... Сега ходих да ми бият първата инжекция Дексаметазон. Утре е другата. От вчера се моля за всеки час да мине, а не за дните... Това страха голяма работа... Дано вие да не чуете тези думи докато не влезете в деветия месец... Сега се опитвам да се разсейвам, да не мисля за това, обаче нещо не ми се отдава. Май тази седмица трябва да си приготвям багажа вече...

Мими, с теб сме всички!  Защо точно ти бият  Дексаметазон?  Колко инжекции ще ти сложат?  Очаквай повишаване на апетита от него, ако ще го правят по-продължително време (осезателно е при по-продължителна употреба, затова го споменавам само).
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #212 -: Май 28, 2008, 13:09:15 pm »
Принцеска, бият ми го за да се отворят дробчетата на бебетата по-рано, заради вероятността от преждевременно раждане. Дозата е 2 дни по 8мг сутрин. Док ме предупреди единствено, че може да съм по активна през деня, действали като стимулатор, обаче мен ме кара на сън май. То може ли аз да не съм наобратно  :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #213 -: Май 28, 2008, 13:20:43 pm »
Мими, то от толкова няма как да станеш много активна, пък и в тази жега  8).  Аз се притесних, защото си е по-сериозно лекарство, но в тази доза, само за 2 дни - сега разбирам.

Стискам палци всичко да е наред.  Мисли позитивно, не допускай лоша, притеснителна мисъл в главата си и няма как да не устискаш до успешен финал  :bighug:.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #214 -: Май 28, 2008, 16:16:34 pm »
mimi26 с теб сме, почивай по-вече и ще издържат малките  поне до 9-ти месец. Знам какво ти е и аз бях така след като ми казаха че с бактерии може да родя преждевременно . Прави каквото зависи от теб ,а ние ще се молим всичкода е наред.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #215 -: Май 28, 2008, 18:04:13 pm »
момичета, възможно ли е микробиологията да излезе абсолютно чиста? това ми се струва адски невъзможно и нелогично. при условие, че винаги съм имала разни бактерии, микробиологията преди седмица излезе съвсем чиста ... май трябва да повторя...
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #216 -: Май 28, 2008, 18:17:58 pm »
mimi26 ,
стискам палци да избуташ колкото се може по-дълго. Но каквото и да става - имай вяра и позитивна нагласа!  :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #217 -: Май 28, 2008, 19:51:27 pm »
Мими,дръж се..Мисли само хубави неща,представяй си как ще се родят,когато узреят и не допускай страха да те обземе.
Аз не мога да спя вече. Не ми се подуват краката,а ръцете,изтръпват и вечер се будя и от тях,освен от бебката.Така,че момичета,когато ви се спи,спете...Защото знае ли се..
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #218 -: Май 28, 2008, 22:35:46 pm »
Мими, стискай кълки бе, ми скарай се малко на тез юнаци да не бързат. :lol: :lol:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #219 -: Май 29, 2008, 00:03:11 am »
Mimi26 успокой се доколкото това е възможно и си повтаряй, че твоите слънчица ще се родят доносени. Вероятно лекарят ти има право, но в повечето случаи док гледа да се презастрахова. Почивай си и си мисли как ще гушнеш двете си бебчета когато им дойде времето. Бог да е стеб и бебоците.
Adi радвам се че вече си у дома и че всичко вече е зад гърба ти. Всичко ще бъде наред, вярвай в това. Не е лошо да пиеш хисарска минерална вода като профилактика. При мен се появиха следи от белтък в урината и след две седмици прием само на хисарска минерална вода урината ми вече е ок.
 Пожелавам на всички бременелки повече спокойствие и положителни емоции.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #220 -: Май 29, 2008, 09:36:34 am »
Здравейте момичета!
Вчера след обяд се посрещнахме с бъдещия татко.
Най-сетне радост и край мен.
Само,че ме гледаше толкова шокиран. Не ме е виждал с корем.
Все още ми гледа корема изцъклено и го е страх да го докосне. :P
Според него съм много променена, а вчера вечерта бебето явно се засрами от мъжките ръце по корема ми и беше много кротичко.Но тази сутрин пак си влезе в обичайния си палав ритъм :P
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #221 -: Май 29, 2008, 10:07:13 am »
Благодаря ви много, момичета! Вие ми дадохте страхотна надежда и сили, че ще избутам трите седмици. Много ви обичам!
Стелиана, честита радост в къщи! Наваксайте времето, през което бяхте разделени с таткото. Той предполагам е на седмото небе.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #222 -: Май 29, 2008, 11:14:59 am »
Мими, стискам ти палци!!! Дано мъниците си кротуват не 3, ами че е и повече седмици!!!
Stelliana , сигурно на таткото ще му трябва малко време да свикне с коремчето!! Представям си как само ти се радва :)

Аз да ви се оплача, в понеделник получих контракции и ми назначиха освен но-шпа и Магнерич 3х1 и да си лежа. Ама не е ли много рано за такива работи? Тази сутрин се чудех дали факта, че някога съм тренирала гимнастика може да е причината за тях- по-стегнатата мускулатура или де да знам... А и искам да ви питам, понеже гинката ми не каза коко време да го пия този Магнерич - колко време е безопасно? може ли да си откарам така още доста време или трябва да се спира?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #223 -: Май 29, 2008, 11:21:00 am »
Ако се налага Магнерича може да го пиеш и до края.
Ама това не го мисли сега-гледай да се оправиш и да си спокойна!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #224 -: Май 29, 2008, 11:24:31 am »
Дианка, аз магнерота го пия от 5тия месец 3х1 и така ще го карам до края. Не е опасно за бебето, ако това те притеснява.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #225 -: Май 29, 2008, 11:51:34 am »
Благодаря ви, Мими,mpia! наистина, сега най-важното е да си почивам и да си пия хаповете. Но няма как да разбера дали са спрели контракциите, тъй като аз и в понеделник не ги усещах, а док ми ги показа на УЗИ-то. А следващият преглед е чак на 10.06. Но със сигурност няма да рискувам и ще си седя вкъщи!! Лек ден ви желая!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #226 -: Май 29, 2008, 13:09:37 pm »
Принцеска, бият ми го за да се отворят дробчетата на бебетата по-рано, заради вероятността от преждевременно раждане. Дозата е 2 дни по 8мг сутрин. Док ме предупреди единствено, че може да съм по активна през деня, действали като стимулатор, обаче мен ме кара на сън май. То може ли аз да не съм наобратно  :lol:

Mimi26, не се притеснявай, всичко ще е наред щом бебета са подготвени за преждевременното раждането. Когато през 2006 г. лежах в патологията на съседката по легло се наложи да извадят бебето в нач. на осмия месец. Биха и някакви кортикостероиди мисля, точно с цел да подготвят бебето и сега той е едно съвсем здраво момченце на 2год. А тя беше изключително притеснена, тъй като беше загубила първото си дете на няколко месеца заради дихателни проблеми. Беше се родило по-рано по спешност заради екламсия без всякаква подготовка.Така че щом лекаря си е свършил работата и децата са подготвени няма причнина да се притесняваш! Стискам ти палци все пак да успееш да устискаш още няколко седмици!


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #227 -: Май 29, 2008, 13:32:15 pm »
       Здраейте мили момичета и бъдещи майчета! И аз се писъединявам към вас и съм много щастлива от факта! Желая ви красиви моменти и леко бременеене!
 Целувки и прегръдки  :D :D :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #228 -: Май 29, 2008, 14:03:03 pm »
shushy добре дошла в темичката! Лека и спокойна бременност!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #229 -: Май 29, 2008, 14:44:06 pm »
Шуши, добре дошла! Спокойна бременност, без притеснения ти желая! да устискаш до края и да гушнеш здраво бебче накрая.
Габи, благодаря за успокоението! И аз се чувствам малко по-спокойна като док взе мерки.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #230 -: Май 29, 2008, 14:55:17 pm »
shushy добре дошла в темичката! Лека и спокойна бременност!
Добре дошла и лека бременност!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #231 -: Май 29, 2008, 15:38:41 pm »
Хей Мими26 не си мисли колко ще устискаш малчовците още ,успокой се когато и да напънат да излизат ще са добре !!!
Моя приятелка преди 2 год роди близнаци в 32 седмица (тя едвам ги устиска до тогава )без никакви усложнения освен че си бяха по една шепа мръвка, сега да и са живи здрави ама такива панти са че само ако спят и двамата къщата почива ..... :lol:
Дианке,гимнастиката няма нищо общо с контракциите.Почивай си повече,не забравяй да си пиеш вода и всичко ще отшуми.Късмет на 10.06 !
Шуши, добре дошла !Без проблемна бременост до края ти желая!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #232 -: Май 29, 2008, 15:40:25 pm »
Мимо и аз като лежах за задържане преди 100 години на съседното легло имаше едно момиче в около 30 седмица с изгладена шийка. На нея също не й бяха предписали да се притеснява.
Аз да ви се оплача, в понеделник получих контракции и ми назначиха освен но-шпа и Магнерич 3х1 и да си лежа. Ама не е ли много рано за такива работи? Тази сутрин се чудех дали факта, че някога съм тренирала гимнастика може да е причината за тях- по-стегнатата мускулатура или де да знам... А и искам да ви питам, понеже гинката ми не каза коко време да го пия този Магнерич - колко време е безопасно? може ли да си откарам така още доста време или трябва да се спира?
дианка - гимнастиката не е причина за контракциите. В 14 седмица коремът ти едва ли се е издул чак толкова, че да ти създава проблеми. В общи линии ти нямаш никаква вина за тях. Да не кажа, че е нормално да си има контракции - по около 10тина на ден. Че се е случило да го видят на УЗИ е добре.
В този период контракциите все още се чувстват като тежест ниско долу в корема. Не се чувства стягане и е много добре да не се чувства болка. Чувството е като при мензис, но може да е много по-слабо.
Най-вероятно от тези лекарства ще се успокои матката и всичко ще си върви занапред в норма. След няколко седмици сигурно док ще започне да ги спира тези лекарства.
Ако се почувстваш по-зле можеш да ги ужеличиш за кратко до:
но-шпа 3*2
Магнрич (Магнерот) 3*2
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #233 -: Май 29, 2008, 15:41:18 pm »
shushy, добре дошла!

Момичета днес излязоха резултатите от кръвната група на мъжа ми - 0 +.Припомням,че аз съм А-.
Утре започвам 30-тата седмица. Пак ми стана притеснено. Чета,че в 28-мата седмица се бие инжекция, аз вече минах тази седмица.
Утре по всяка вероятност ще се срещна с доктора да ми каже какво да правим.
Mimi утре съм при твоя д-р Георгиев.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #234 -: Май 29, 2008, 15:44:22 pm »
Мимо и аз като лежах за задържане преди 100 години на съседното легло имаше едно момиче в около 30 седмица с изгладена шийка. На нея също не й бяха предписали да се притеснява.
Хехе, Тами, верно че това не го пише в рецептата  :lol: :lol: :lol:
Стелиана, дано всичко се нареди при теб и да нямаш проблеми.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #235 -: Май 29, 2008, 16:25:03 pm »
Миме, стискам палци хлапаците да си кротуват в маминото коремче, колкото може по-дълго.

Стелианче, радвам се, че с таткото най- сетне сте заедно :D Не се притеснявай за ваксината. И сега може да я сложиш. Аз съм с 2 миседа и не съм слагала.

Дианка, аз съм на Магнерот от 2 месец. Той си е точно против контракции, Рано или късно се налага да се почне.

Шуши, лека и безпроблемна бременност ти желая :D

Аз съм се зачела в темите на д-р Бърди, че после време за четене от къде :wink:
« Последна редакция: Май 29, 2008, 16:31:44 pm от Stivarip »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #236 -: Май 29, 2008, 16:59:21 pm »
Добре дошла на  shushy .
Мими стискам  :crossfingers: да изтраят мъничетатa до края .
Stelliana честита ти радост,сега докато ти се на радва на коремчето и то ще дойде време за бебо.
Аз  скоро ще оставам пак самичко мъжо се гласи да заминава  :(
Лек ден на всички!

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #237 -: Май 29, 2008, 17:23:34 pm »
Аз  скоро ще оставам пак самичко мъжо се гласи да заминава  :(

Милата, и аз съм така. Мъжа ми беше 2 седмици в командировка, сега си дойде за една и на 04.06 заминава за още 3 седмици  :? Е, в България ще е, но няма да може да се прибере дори и за един ден. какво да се прави, ще стискаме зъби, ще се пазим и ще ги чакаме!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #238 -: Май 29, 2008, 20:55:07 pm »
Здравейте, милички!
Да взема да се върна?

Добре дошла на Шуши и дано я кара леко и безпроблемно до края!

Мисля, че бурята попремина. Вчера бяхме на преглед и се видя, че едното бебе е започнало да се мумифицира. Наблюдават ме с интерес, защото случай две бебета да са в това положение, не е имало.
Третото бебе расте и върти дупе, което направо ме разплака-толкова ме беше страх какво ще видим при прегледа. Изглежда ще е момче. Още сме под засилено наблюдение, но изгледите са добри, та се осмелих пак да си сложа линийката и да пиша.

Mimi 26, до тук ги докара, дано да кротуват още малко. Стискам палци. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #239 -: Май 29, 2008, 21:48:18 pm »
Фейт хоуп, дано всичко да върви вече гладко и това да са последните ти притеснения! А на малчо - да си расте все така шавлив :wink:
Ади, дано това да са ти последните проблеми и вече всичко да е наред!
Мими, стискай зъби още малко, пък те малчовците ще порастнат, всичко ще е наред с тях!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #240 -: Май 29, 2008, 21:54:44 pm »
Фейт, много се радвам че малчо е добре, дано да е така до края!
 :bighug:

И на всички лека бременност!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #241 -: Май 29, 2008, 22:09:46 pm »
Фейт хоуп, така се радвам за теб, с нетърпение чаках добри новини.
Браво на бебо, герой е той.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #242 -: Май 30, 2008, 02:00:21 am »
Здравейте момичета, аз от утре си пуснах отпуска и ще съм редовен посетител тук. Не ми се остава така сама в къщи , но  мисля за бебка да е добре пък аз ще съм по често тук в зачатие и се надявам да мине бързо времето. Да ви се похваля оказа  се че нямам вагинална инфекция ,а се оказа че са бактерии които е нормално да са там , но просто са в по-вече, док каза че бебка няма да има проблем от това и аз се успокоих.
 Faith_hope , добре дошла и много лека бременност, и аз бях така едното бебче спря да се развива , но всичко е наред с другото бебче.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #243 -: Май 30, 2008, 06:55:23 am »
Привет на новите бъдещи мами,желая ви леко бременеене!!! :D :D :D
На всички бременелки,желая безпроблемна бременност,на момичета на финала ,желая лек и успешен финал и здрави бебчета!!! :D
Фейт хоуп,много се радвам,че пак си сред нас...... :D
Момичета много ви благодаря за подкрепата!
 :bighug:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #244 -: Май 30, 2008, 10:04:17 am »
Фейт, зарадва ме много! Браво на малкия герой! Дано нямаш повече притеснения и изкараш спокойна бременност до края.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #245 -: Май 30, 2008, 11:27:33 am »
Фейт много се радвам ,че се завърна  . Дано  нямаш други притеснения,пожелавам ти лека бременост до края . :bighug: :bighug:

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #246 -: Май 30, 2008, 15:18:04 pm »
Много, много ви благодаря, момичета :bighug:

Сега ще я караме заедно. Гледам, че скоро ще имаме финалистки, та се надявам да дойдат и нови попълнения :D

Дано грижите и вълненията ни са само в рамките на обичайните за състоянието ни.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #247 -: Май 30, 2008, 23:53:29 pm »
Фейт,
много се радвам за теб, че отново се завърна тук. Когато паднем, трябва да се изправим, да отърсим калта от себе си и да продължим напред. Просто друг избор няма, нали. Ще ти кажа аз с каква нагласа съм. Дано и на теб да ти помогне. Вместо да тъгувам по изгубеното близначе, си давам сметка, че така съм по-всеотдайна и добра майка за останалото детенце.

Дианка,
аз през цялата си бременност бях на Магнерот 3х1, а в третия месец и Но шпа. При мен беше по-скоро превантивно. Към края, когато наистина се появиха контракции, Магнерот-а стана 3х2 плюс още куп други задържащи лекарства.
Така че, пий си магнезия и не се притеснявай.

Мими,
силно се надявам, че ще родиш 2 живи и здрави бебенца, без усложнения. КЪСМЕТ!!!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #248 -: Май 31, 2008, 10:00:44 am »
Здравейте момичета!! аз имам едно питане, ама не знам дали тук му е мястото...
искам да ви питам, по време на бременността може ли да се яде шкембе-чорба  :oops:
вчера като минавах покрай една кръчма така хубаво ухаеше, ама аз като не знам може ли, не може ли... иначе за пастет, меки сирена и разни аланглета знам, че са забранени,но това шкембенце... :oops:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #249 -: Май 31, 2008, 10:29:47 am »
dianka аз мисля ,че няма да има проблем само да не е много люто.Нека и някой друг да каже.
  Не знаех, че пастета е забранен .Къде можем да прочетем кои храни са позволени и кои не?

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #250 -: Май 31, 2008, 12:08:38 pm »
dianka,може да ядеш шкембе :lol:,избягвай обаче да е люто или солено :D

Поли......например ето тук .... :Dhttp://www.mamaibebe.com/index/www/18/бременност.мама.и.бебе/Хранене.през.бременността.html

и тук :Dhttp://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/26/69/

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #251 -: Май 31, 2008, 12:47:37 pm »
Благодаря ти, Ади  :D Другия път като ми се дояде няма да се чудя, направо отивам и сядам при чичковците  :lol:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #252 -: Май 31, 2008, 14:29:16 pm »
Добре де, ми аз люто не близвам, ма сега ммммммммм ми яде ми се люто бе и вчера се пробвах с една не много люта маринована чушка. И к`во сега да не ям ли?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #253 -: Май 31, 2008, 14:52:15 pm »
Здравейте момичета аз най сетне съм отново сред вас приключихме с ремонта вече най накрая беше ми мъчно без вас имам доста да наваксвам май....  :D
 Виждам че имаме нови попълнения за което много се радвам :D желая на всички лека бременност и здрави бебоци  :wink:
 Милена Б   виждам че вече сте големи,много се радвам все така да растете :D
 Аз си взех изследванията миналата седмица хемаглобина ми е 100 май е нисък какво ще кажете на 3-ти съм на консултация да видим как е бебо за сега се чувстваме с юнака  добре много шаваме както винаги :lol:ще сме спортисти явно :wink:
Прегръщам ви всички!!! :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #254 -: Май 31, 2008, 15:05:18 pm »
Не знаех, че пастета е забранен .Къде можем да прочетем кои храни са позволени и кои не?

Eто тук:  http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=155
Във форум Дългоочакваната бременност... има закована тема "Важни теми". Просто я разгледайте. :) Там има препратки към здравословно хранене и други полезни статии.

Вики,
благодаря ти. И на теб успешен завършек на бременността.
« Последна редакция: Май 31, 2008, 15:08:38 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #255 -: Май 31, 2008, 17:21:08 pm »
Фейт, добре дошла отново сред нас :D дано всичко е наред по-нататък.

Вики, нисък е този хемоглобин :? Сигурно док ще изпише желязо.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #256 -: Май 31, 2008, 19:41:30 pm »
Благодаря ви за информацията  :)

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #257 -: Май 31, 2008, 20:39:40 pm »
Здравейте на всички бъдещи майчета! Поздравления за новодошлите и лека и безпроблемна бременност.
Искам да попитам дали някой е ползвал този колан http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1814 ? Нещо много почна да ми тежи корема особено вечер и кръста ме боли, та си го поръчах,  но ми е интересно дали има отзиви за него.

Как сте със съня? Почнах трудно да заспивам напоследък. Младежът вечер е много активен и все си мисля, че не му е удобно дори спах седнала последната нощ. Не мога да си намеря място  :ywoohoo:

И друго се сетих да питам - кога ви спряха фраксито. Аз бях при д-р Тодорова за контрола, резултатите ми много са се подобрили, но тя реши да го бия до края на бременността. Бях доста разочарована да го чуя  :balk_143: - толкова ми писна този фраксипарин.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #258 -: Май 31, 2008, 23:36:35 pm »
На мен ми е до края, честно казано не съм чувала да се спира по средата на бременността.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #259 -: Юни 01, 2008, 02:15:34 am »
Bijou ,аз имам тоя колан от 2-3 месеца .Носила сам го много малко ,но за времето което сам го носила ме облекчи и то много .Той е направен за болки под средата на гръбначният стълб ,а мен ме боли по средата или малко по високо та за това само малко го носих.Мисля че ще запарва през лятото ,а това си е кошмарно.....ако болката на кръста е основно вечерно време можеш да опиташ с възглавница между краката да лежиш настрани -така кръста отпочива ,а за тумбака аз си взех възглавница под формата на резен диня да го подпирам и съм страшно доволна-поне спя малко повече и по-удобно така !!!! :lol: :lol:
Лека бременост !
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #260 -: Юни 01, 2008, 11:38:49 am »
Bijou, и аз ползвам колана от 3 месеца, но само навън. В къщи не е много удобен като седиш. Определено има разлика. Като съм го носила не ме боли така кръста. Но и аз смятам, че за лятото не е много удобен. Ако носиш дрешки по теб си личи.
За Фраксито, като бях при д-р Владимиров в 35 г.с. , той каза да го спирам. Същия ден ходих и при д-р Тодорова и тя вика: "Много ви се моля, с тези 2 мисед аборта, го слагайте поне до 36 г.с." Така че, за всеки случай, ударих още 1 кутия. Вече почти седмица съм почивка :wink:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #261 -: Юни 01, 2008, 14:53:18 pm »
Миленка, благодаря ти за пожеланието! И аз на това се моля!
Бижу, за спането наистина опитай с възглавница между краката. Аз така успявам да спя, а корема ми е изключително голям вече. Гърба ме боли, но колан сигурно няма да взема, просто гледам да лежа повече време. Чувала съм, че заради коланите много отслабва коремния мускул - ставал ленив и после прибирането на корема и матката е доста по-трудно, но всеки си усеща най-добре организма и си решава според ситуацията.
А за шкембето...оооо, това шкембе  :lol:, колко сме изяли с моите юнаци не е истина. След като е минало през топлинна обработка и не е много люто няма проблем. Макар, че в четвъртия месец така се бях отворила на люти чушки... едва се спрях - по половин бурканче на вечер изяждах  :oops:
Стиварип, много малко ти останало до срещата със съкровището. Желая ти безпроблемно раждане на прекрасно здраво мъниче!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #262 -: Юни 01, 2008, 23:30:12 pm »
Благодаря за всички отговори. Спя с възглавница, но не ми помага особено. Имам слаб кръст и опредено усещам напрежение и болка особено следобяд. Дано колана да не запарва много в жегите, че мисля да го нося повечко... Успех на всички момичета и безоблачна бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #263 -: Юни 02, 2008, 00:03:40 am »
Момичета, за спането си купих специално надуваем матрак - 96лв струва и се родих...и до сега го ползваме! Аз с възглавница пък никак не можех да спя, беше ужас - не си чувствах нито краката, нито дясната ръка, до толкова, че не можех да стана сутрин от леглото.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #264 -: Юни 02, 2008, 07:03:45 am »
Момичета, за спането си купих специално надуваем матрак - 96лв струва и се родих...и до сега го ползваме! Аз с възглавница пък никак не можех да спя, беше ужас - не си чувствах нито краката, нито дясната ръка, до толкова, че не можех да стана сутрин от леглото.
Лан,какъв матрак?обикновен ли?дай повече инфо :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #265 -: Юни 02, 2008, 08:36:40 am »
shushy, добре дошла!

Момичета днес излязоха резултатите от кръвната група на мъжа ми - 0 +.Припомням,че аз съм А-.
Утре започвам 30-тата седмица. Пак ми стана притеснено. Чета,че в 28-мата седмица се бие инжекция, аз вече минах тази седмица.
Утре по всяка вероятност ще се срещна с доктора да ми каже какво да правим.
Mimi утре съм при твоя д-р Георгиев.


Stelliana, извинявай не съм в час с историята ти, но доколкото разбирам това трябва да ти е първа бременност и да нямаш аборти до сега. В противен случай трябваше да си наясно с резус фактора на мъжа си и да ти се правят редовни изследвяния за антитела щом той е+, а ти -. Ако ти е първа бременност няма проблем, ще изследват веднага детето след раждането и ако е - резус фактор, въпросната инжекция ще ти се бие в първите часове след раждането.


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #266 -: Юни 02, 2008, 09:38:51 am »
Да, Gabi първа бременност ми е. Нямам аборти.
Говорих с доктора и той ми каза същото като теб: като се роди детето се изследва кръвта му, ако бебето е + ще ми бият инжекция, ако е - нищо няма да правят.
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #267 -: Юни 02, 2008, 09:49:58 am »
Здравейте, мили момичета!
Отдавна не съм се появявала като елма, защото не можех от вкъщи да вляза в профила си и да пиша. Но сега мисля, че най-сетне решихме този проблем :D

Честито на всички нови бъдещи мами! Безпроблемна бременност и красиви 9 месеца! :D

При мен нещата се пооправиха и вече не съм на легло, но съм в болнични все още. Спрях и всички лекарства вече, включително и фолиевата киселина.
Най-вероятно изобщо няма и да се върна на работа.
Преди няколко дни ходих на преглед при д-р Владимиров. За щастие с бебока всичко е наред, вече е 10см :D Прегледа беше с Доплер ехограф. С какво този ехограф е по-различен от обикновения, знаете ли? Стреснах се много, защото десетина минути Док гледаше втренчено нещо, без думичка да обели, направо си изкарах ангелите...

Хубава, слънчева седмица! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #268 -: Юни 02, 2008, 10:55:33 am »
Да, Gabi първа бременност ми е. Нямам аборти.
Говорих с доктора и той ми каза същото като теб: като се роди детето се изследва кръвта му, ако бебето е + ще ми бият инжекция, ако е - нищо няма да правят.
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.

Сори за грешката, точно + резус фактор на бебето имах в предвид. Лекарят ти е прав.

П.П.По някаква причина не мога да си редактирам мнението.


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #269 -: Юни 02, 2008, 11:13:31 am »
Мими, благодаря ти за пожеланията :D Дано и ти няма от какво да се оплачеш до края на бременността и да родиш едни здрави, сладки бебоци.

Елма, нали знаеш, че док не е от приказливите :wink: От тук нататък ще е все така. Всеки път ще оглежда щателно бебока. Ако нещо го притеснява, ще ти каже. Със доплера мери и кръвотока всеки път. Не съм сигурна какво друго е по-различно от УЗ.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #270 -: Юни 02, 2008, 12:31:07 pm »
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.

Я да ви питам сериозно някой знае ли как стоят нещата с тази ваксина Анти-Д-Гама глобулин при втора бременност. Оказа се, че в тина Киркова я слагат на всички при първа бременност, но при втора бременност не се слагала.
И освен това ако някой я е купувал наскоро - знаете ли дали я праавят в Раковата или има само на Байерн?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #271 -: Юни 02, 2008, 12:37:29 pm »
Лан,какъв матрак?обикновен ли?дай повече инфо :D
Моят е INTEX - произведен в Китай, но се оказа доста качествен...вече от 1 месец постоянно се търка с режещите ръбове на проходилката, освен всичкият останал тормоз дето преживя. Не е нещо специално. Взехме си го с плат огоре, който за наш късмет не запарява. Докато бях бременна беше по-спуснат въздуха и спокойно разполагах корем и телеса. Без него нямаше да се справя!
Предполагам, че всеки що годе качествен надуваем матрак ще свърши работа - може да питате близки, познати и роднини ако имат да ви дадат временно да пробвате.  :)Моят го купихме случайно (по съвсем други съображения, ама все пак за мен си де, макар че нямах идея, че ще ми е толкова удобен) от детския магазин, който е срещу Била в кв. Мотописта. Там има много голям избор.
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 12:42:27 pm от Lan »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #272 -: Юни 02, 2008, 16:45:23 pm »
Доплера показва и сърдечният пулс на бебето .Има два вида черно бели и цветни и се виждат различни неща през тях.Лекарите следят общи показатели с тях за по -бързо и лесно от друг вид скрийнинг.С напредването на бременоста прегледите с него стават все по кратки ,защото се натрупва достатъчна информация  и ако има отклонения веднага се откриват.
Някой лекари са много не словоохотливи и не разбират че с държанието си притесняват бремената което не трябва да се случва ......
Мила ако имало нещо притеснително щял е да те прати на видеозон или изследвания та не се шашакай.....следващият път го питай как е бебока с усмивка ,ако не ти пусне да чуеш пулса му ....... :lol:
Успех на всички !!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #273 -: Юни 02, 2008, 17:15:16 pm »
Здравейте, мили момичета!
Отдавна не съм се появявала като елма, защото не можех от вкъщи да вляза в профила си и да пиша. Но сега мисля, че най-сетне решихме този проблем :D

Честито на всички нови бъдещи мами! Безпроблемна бременност и красиви 9 месеца! :D

При мен нещата се пооправиха и вече не съм на легло, но съм в болнични все още. Спрях и всички лекарства вече, включително и фолиевата киселина.
Най-вероятно изобщо няма и да се върна на работа.
Преди няколко дни ходих на преглед при д-р Владимиров. За щастие с бебока всичко е наред, вече е 10см :D Прегледа беше с Доплер ехограф. С какво този ехограф е по-различен от обикновения, знаете ли? Стреснах се много, защото десетина минути Док гледаше втренчено нещо, без думичка да обели, направо си изкарах ангелите...

Хубава, слънчева седмица! :D

Елма, мен ме гледаха на доплеров апарат, когато трябваше да се потвърди дали наистина сърцата на бебетата са спрели. Сърчицето се вижда цветно. После питах и ми казаха, че на такъв апарат може да се прави и фетална морфология, защото се вижда по-ясно развитието на бебето. Няма за какво да се притесняваш-на този апарат гледат рядко, но информацията, която се получава е по-пълна. Не е задължително бебето да има някакъв проблем.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #274 -: Юни 02, 2008, 17:43:35 pm »
Момичета, страшно ви благодаря. Аз май казах, но може и да съм пропуснала. Накрая Док каза с усмивка, че с бебока всичко е наред. Просто аз се уплаших като гледах колко концентрирано наблюдаваше нещо, без да клепка даже, безмълвно, в продължение на много време, може би десетина минути, много ми се видя. А и отначало не разбрах, че ехографа е по-различен от обикновено :oops: Затова...извинявам се, може и погрешно да е прозвучало изказването ми.
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #275 -: Юни 03, 2008, 09:14:25 am »
Елма,
и при мен прегледа на доплеровия апарат при д-р Владимиров премина по същия начин.
Дълго време се взираше в апарата без да каже нищо и накрая каза, пак с усмивка, че всичко е наред.
От което аз заключих, че подробно е измерил и прегледал всичко, което трябва.
А като ме пита имам ли въпроси, съвсем нищо не можах да попитам там в кабинета.
Определено смятам, че дори и да не дава много подробности, освен ако не го питаш, а аз не знам на момента какво да питам, гледа изключително прецизно и аз му имам пълно доверие.
Ако имаше нещо нередно - щеше да каже. Мен лично този подход първо ме притесняваше малко, но сега осъзнавам, че по-скоро ме успокоява - спестявам си излишни притеснения.
Много се радвам, че и при теб всичко е наред. И дано е да е така и занапред.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #276 -: Юни 03, 2008, 20:23:02 pm »
и аз мога да кажа същото - за прегледите при Владимиров - не казва много, но  поне знаеш че всичко е ок. За въпроси и аз не се сетих, освен за пола :)) май ще е пич.
На 18 юни ми записаха час при Томова, надявам се тогава да е по-интересно, т.е. да е като на кино :) и да разказва какво вижда.
 
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #277 -: Юни 03, 2008, 20:27:02 pm »
Елма, мила, не се притеснявай, щом д-р Владимиров ти е казал, че всичко е наред с бебока, значи е така :lol:. От тук нататък все на този доплер ще те гледа всеки месец, и при мен е така всеки път като ходя там си го разглежда бебока внимателно и казва накрая, че всичко е наред с бебока, дай боже да е така и до края!


П.п ако момчето ти е с теб някой път може и то влезе!!! :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #278 -: Юни 03, 2008, 20:30:25 pm »
Vixi,д-р Томова ще те гледа и тя на доплера, само, че тя обяснява повечко и изчерпателно,  :wink:, и ще ти каже и пола на бебо.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #279 -: Юни 03, 2008, 21:03:12 pm »
 Привет и от мен! :D
Днес бях на консултация видяхме се с бебо :D много е порастнал и е шишко вече сме 2 кг.и имаме големи бузи :lol: и както винаги не спря да шава :Dна 24 юни излизам болнични и вече по майчинство :wink: док. каза че всичко е добре и нормално което много ме зарадва!!!
Лека вечер на всички ви! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #280 -: Юни 04, 2008, 00:03:42 am »
Това е линк към книгата на д-р Спок "Грижи за бебето и детето"
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #281 -: Юни 04, 2008, 17:13:05 pm »
vixi, и аз да допълня за д-р Томова. Тя е толкова изчерпателна :wink: През цялото време говори като картечница и половината неща няма и да ги запомниш :lol: Добре, че накрая дава списък със всички органи, които е прегледала и оценката й за тях.

Аз днес бях на предродилна консултация. Бебка е седалищно предлежание и док каза, че няма голям шанс да се обърне за 2 седмици. Най-безопасно е секцио. Планирахме го за 16,06.
За тези, които обмислят раждане в ТОКУДА, да кажа, че има нови цени:
  • Избор на екип (гинеколог и неонатолог) независимо от начина на раждане - 1500 лв.
  • Пакет за бебето - 200 лв.
Това е минималната сума срещу, която може да се роди там. Иначе избор на анестезиолог за епидурална упойка при нормално раждане - 300 лв. За секциото упойката, ако не избирате анестезиолог, е включена в цената. Другите екстри не ги запомних :oops:

Та така излиза, че секциото е по-евтино от нормалното раждане. Аз лично щях да искам епидурална. Абе, доста ни е солено това, но пък искаме бебка да ни се роди жива и здрава, и такава да ни я изпишат.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #282 -: Юни 04, 2008, 17:40:18 pm »
избор на анестезиолог за епидурална упойка при нормално раждане - 300 лв. За секциото упойката, ако не избирате анестезиолог, е включена в цената. Другите екстри не ги запомних
Ако си плащаш 1500 за секцио можеш да си избереш лекар нали. Не е ли по-нормално той да си събере екипа и анастезиолога? Не е ли малко безмислено да избираш и анастезиолог...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #283 -: Юни 04, 2008, 17:49:33 pm »
Stivarip, леко раждане, каквото и да е. Цените са доста солени, но няма начин, всички се надяват на това, че родителите искат най-доброто за бебето си. Само да вметна, че Михаил, 2 седмици преди секциото беше надолу с главичката, както и Християн, но на секциото се беше качил над Хриси и изненада лекарите. И то при близнаци, на които уж им е тясно. Успех!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!