0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #80 -: Май 19, 2008, 09:23:50 am »
Момичета, при такива проблеми като схващането - можете да комбинирате освен магнезия, който пиете - по една таблетка разтворима, калций всеки ден. Това също помага.
« Последна редакция: Май 19, 2008, 10:02:09 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #81 -: Май 19, 2008, 09:29:31 am »
Ади, аз бях на антибиотик и системи цяла седмица.След това ми дадоха да пия неоренал и сега съм на него.И пия много вода и течности.Сега ми изписа док- гинипрал за контракциите пих го два дни и веднага се подух,защото от него се задържат течности,така че сега пак ще търсим алтерантива!
успех на теб и дано нещата се подредят без антибиотик!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #82 -: Май 19, 2008, 10:17:35 am »
Здравейте на всички. Пожелавам ви весело настроение в това слънчево време :). Аз в събота бях на преглед. Едното ни ембрионче не се е развило, но на другото вече му чухме сърчицето и го видяхме как помръдва. Много вълнуващ момент беше. Просълзих се чак.
Колкото до схващането на мускулите - и на мен ми се случва вече няколко пъти, а досега никога не съм го изпитвала. Чудех се дали е от бременността, но явно... Ще се консултирам с доктора за таблетките магнезий, за които говорите. Дано да помогнат.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #83 -: Май 19, 2008, 10:45:10 am »
момичета,от коя гс са започнали да ви отичат краката?
На мен от 2-3 седмици, започнаха да отичат в ходилата и ме болят понякога.
А на някоя от вас да й изтръпват ръцете,, нощно време ? Събуждам се посреднощ и не мога да намеря място на ръцете си, и напоследък  ме болят от изтръпване.
[/quote]

Писах писах и се скапа нета........ ееееее

Не искам да те отчайвам :sunshine: обаче аз бях така от 6 м до края!
Последните два месеца спах на дивана от болка, ако изобщо спях!
Нямах никаква чувствителност, и вряла вода не усещах!
И в купи с лед ги слагах и на невролог ходих, поуспокоиха се след като родих!
Най-големия ми страх беше, че ще изпускам бебто след като се роди.

Сега от няколко седмици пак ме притесняват и понеже вече не кърмя
ще отида на лекар за по-сериозни медикаменти и лечение!

 yahoo_17Късмет на всички предстои Ви най-прекрасното преживяване!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #84 -: Май 19, 2008, 10:46:36 am »
Здравейте момичета.Вече 5 дена съм болна от ангина херп.
Пия чайове с лимон, консумирам мед. Пия проспан и смуча трахизан.
Но дори не са намалели симптомите.
Имам толкова лоша кашлица.
Как да се избавя от това чудо, незнам вече?!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #85 -: Май 19, 2008, 11:13:33 am »
Здравейте момичета!

Чудя се на мен защо не са ми изписали никакви витамини за бременни? А продължавам да си пия и по 2 табл. неофолик мета (сутрин и вечер), а чета че трябва да се спре след 4 месец. Знае ли някой дали за зъбите по време на бремеността се пие Зима флор или да попитам направо гинеколожката си?

Успешна седмица на всичкии само слънчево настроение!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #86 -: Май 19, 2008, 11:19:14 am »
Аз имам изписан Зимафлор-пия го от 8г.с.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #87 -: Май 19, 2008, 11:43:56 am »
Здравейте момичета!!! днес най-после се записах на ЖК!!! гинеколожката ми я препоръча майка ми, да я видим каква ще е. аз след антибиотика миналата седмица продължавам да имам гъбички, въпреки Гинопеварила и вече ще се побъркам. резултатите от микробиологията ще са готови чааак в четвъртък  :x от няколко дни кожата ми отдолу така се е нацепила (извинявайте, че съм толкова обстоятелствена)и вески път като ходя до тоалетна се стряскам, защото по бельото ми има малки, розови петънца. днес лекраката каза, че отвътре няма кървене и всичко е спокойно, но отвън...Сега се мажа с Гентамицин, надявам се поне той да помогне мъничко. Адски е неприятно, не знам, ако и това лекраство не помогне..
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #88 -: Май 19, 2008, 12:17:42 pm »
Ади, моите крака започнаха да оттичат от 3 дни. Явно от жегите, но странното е че повече се подува десния крак - става като баница. Гледам да ги държа повече време вдигнати. На 5.06 ще пускам пак изследвания и тогава ще видим дали е от албумина. Досега нямах. А ръцете ме болят и са леко подути може би от 5тия месец. Но четох че това се случва по-често при жени които работят на компютър или са машинописки. Аз вече незнам колко години съм по цял ден на компютъра... и явно е от това. Болят ме предимно пръстите на ръцете, дори сутрин не мога да ги свия  :?
Стелиана, дано се оправиш бързо. Аз вече съм само със запушен нос. Почивай и пий чайчета и Осцилококцинум. Аз се оправих с него. Трахизана от лекар ли ти е изписан или сама започна да го пиеш?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #89 -: Май 19, 2008, 12:20:36 pm »
Ади, моите крака започнаха да оттичат от 3 дни. Явно от жегите, но странното е че повече се подува десния крак - става като баница. Гледам да ги държа повече време вдигнати. На 5.06 ще пускам пак изследвания и тогава ще видим дали е от албумина. Досега нямах. А ръцете ме болят и са леко подути може би от 5тия месец. Но четох че това се случва по-често при жени които работят на компютър или са машинописки. Аз вече незнам колко години съм по цял ден на компютъра... и явно е от това. Болят ме предимно пръстите на ръцете, дори сутрин не мога да ги свия  :?
Стелиана, дано се оправиш бързо. Аз вече съм само със запушен нос. Почивай и пий чайчета и Осцилококцинум. Аз се оправих с него. Трахизана от лекар ли ти е изписан или сама започна да го пиеш?
И при мен повече се подува десния крак.
Аз днес си забелязах разширена вена на корема-на някой случвало ли му се е това?
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #90 -: Май 19, 2008, 12:40:17 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите!
Мишеее ти направо ме отчая, но ще се търпи няма как, само дано до края не става по-лошо.
Пиши пак като отидеш на специалист какво ти е казал.
Мая на мен краката не ми се схващат, само се подуват във ходилата и от време на време и те взеха да изтръпват през деня, но това с ръцете е ужасно, особено нощно време, трябва да спя колкото мога по гръб, с ръце прибрани до тялото, при всяко друго положение изтръпват, подуват се и се събуждам от болка.
Интересно, е че май напоследък изтръпват дясна ръка и десен крак и през деня, дори когато хвана мишката.
Скарлет мила, не се притеснявай за витамините, аз всеки път като отида при д-р Владимиров го питам за тях и последния път понеже главата на бебо върви с 1-2 седмици напред ми каза усмихвайки се " не са нужни главичката му ще стане още по-голяма" :lol:

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #91 -: Май 19, 2008, 12:48:11 pm »
Здравейте момичета!
Да се отчета след пореден преглед-най-после вдигнах малко хемоглобина-от 102 на 113.Комбинацията от желязо+протеини май даде резултат. Бебка е добре,засега и аз също...което направо не е за вярване.
Док ме пита подуват ли ми се краката вече. Обаче учудващо не,при моите кг. От два дни обаче виждам,че ми се подуват ръцете и много ми изтръпват.Вечер не ги чувствам с това лежане настрани.Но дори и като държа нещо продължително време,пак изтръпват. Лоша работа. Но ще търпим.
Стискам палци всички да сте добре!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #92 -: Май 19, 2008, 12:53:13 pm »
Теоха,радвам се,че си добре......още малко остана..... :D :D :D
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #93 -: Май 19, 2008, 13:07:44 pm »
Ади,колко е добре незнам,най-тежката част остана и то в топлото...
Чета все за ритащи бебета,а моята бебка толкова не рита,колкото прави някакъв странен стречинг и така ме разпъва,че...
Радвайте се на движенията на бебчетата преди 8 месец,че после е болящо!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #94 -: Май 19, 2008, 15:36:57 pm »
Намерих една доста интересна статия, дано и на вас ви се стори полезна
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p6920.html
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #95 -: Май 19, 2008, 15:50:55 pm »
Здравейте момичета!!!
Аз започнах да се подувам от 33 седмица ,винаги когато прекаля със стоенето на едно място или на крак а и времето допринася разбира се .Като си полегна и си вдигна краката за час -два спадат,сутрин се събуждам с норални глезени та няма страшно.От моя лекар знам че ако след почивка и вдигане на крака не спаднат значи е нещо друго и трябва да се обаждам веднага .
Съвсем нормално е да тръпнат ръцете и краката за съжаление.....при мен поне се редуват ту краката не си ги чуствам ту китките .....а най-лошо е когато ми се схващат мускулите на краката -тая сутрин неуспях да стана от болка в единият крак мускула се беше вдървил и беше на топка .
Трябва да увелича приема на калции и магнезий ,май.
Слънчогледче леко и безпроблемно раждане и скорошна среща с твоето прекрасно  момченце!!
На всички бременелки пожелавам безпроблемна бременост !!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #96 -: Май 19, 2008, 20:05:06 pm »
На мен ми казаха (ЕЖК), че било най-добре да се спи на една страна - или наляво или надясно, ама не по гръб, защото това затруднявало дишането. На мен обаче по гръб си ми е най-удобно. На някого да са му казвали, че не може да се спи по гръб?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #97 -: Май 20, 2008, 01:59:50 am »
На мен доктор не ми е казвал че не може а се спри по гръб, но от инфото което изчетох в нета разбрах че е така, и сега гледам винаги да спя на старни  и то най-често знам че е хубаво на ляво. Макар че аз по принцип си обичам да спя на старни, само че на дясно. А сега от тежестта ме болят ябълките отстрани.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #98 -: Май 20, 2008, 07:00:19 am »
и аз съм чела,че е  хубаво да се спи на страни,най-добре на лява страна.
пробвах да спя по гръб,но лично аз усещам дискомфорт,и издържам само няколко мин.
Иначе да се похваля тихичко,тази сутрин започна най-накрая да ми спада отока,явно лекарства вече действат. :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #99 -: Май 20, 2008, 07:08:55 am »
 :D Браво Ади!!!
За спането,аз вече освен на ляво на никъде
другаде не мога да легна.Иаче док. ме е питал на
как спя и каза,че трябва настрани.