0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #120 -: Май 21, 2008, 02:27:04 am »
Мари мисля,4е не6тата 6те са наред 6том са те изписали.Стискам палци.
На мен при киселини преди ми деистваха много добре ябълки.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #121 -: Май 21, 2008, 06:37:30 am »
Мари,слънце.....няма смисъл от думи,ти знаеш какво мисля и какво ти желая..... :D,винаги когато ти е трудно,сети се за.....(ти си знаеш!) :bighug:Ще успееш слънце!  :balk_21:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #122 -: Май 21, 2008, 07:16:11 am »
Mary, радвам се че вече си добре! Леки и безпроблемни месеци до края и на финала здраво бебче! Казаха ли ти на какво се дължи отлепването?

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #123 -: Май 21, 2008, 09:57:03 am »
Мари, дано повече нямаш такива проблеми и всичко да е наред до края :bighug:
За киселините на мен ми изписаха Сукралфат, а иначе киселото мляко ми действа много успокояващо.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #124 -: Май 21, 2008, 10:29:35 am »
Момичета, благодаря ви много за подкрепата и виртуалната и реалната. Нищо не ми казаха относно отлепването, но аз все си мисля, че е от многото пътуване до София, няколко дни ходихме за изследвания и по жълтите павета друсането е просто кошмарно.
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #125 -: Май 21, 2008, 10:31:21 am »
Каси, аз още не сам се отказала от моята си мома, ма д-р Дявалов направо ме разби, видя пишок :lol: Сега с нетърпение чакам ФМ при Марков на 16 юни, да видим и той к`во шъ види.
Айде, ще се увеличава синия отбор  :lol: :lol: :lol:
Ще падне голяма борба за момата на Ади  :lol: Аз бях първа.... :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #126 -: Май 21, 2008, 10:36:08 am »
Абе, Гане,
казваш ранитидина не бил разрешен при киселини на бременни. Да, ама - не! Може би това се отнася за Германия. :wink: Но на мен тук, като лежах в болницата и като ме виждаха, че Талцид-а не ми действа и директно почнаха да си ми дават Ранитидин.

Така че, момичета, щом в Германия не дават Ранитидин, не го вземайте и вие. Да не ви подведа все пак.
Също вземах и сода бикарбонат. Но знайте, че тя пък е вредна за стомаха, но мен ме облекчаваше.

Оле,
Благодаря ти за вниманието. В общи линии сме добре, гледаме се. Миша бавно, но славно наддава. Вече стана 3кг! Голям напредък! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #127 -: Май 21, 2008, 10:38:22 am »
Шъ ма прощаваш, ама тя е обещана вече, но ако се окаже, че и ние сме с мома с най-голямо удоволствие ви я отстъпвам. :lol: :lol: Ма много момци бе. :D

Относно киселините, в болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит. Аз нямам още такова чудо, дано и да нямам де, но разбрах че е възможно да се появят и в 8-я месец.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #128 -: Май 21, 2008, 10:45:11 am »
Относно киселините, в болницата две момичета имаха ужасни киселини и акушерките им казаха ранитидин и талцит.

Ето още едно доказателство, че немската школа е една, а нашенската - друга. При много силни киселини Талцида не действа. Явно ранитидина е по-ефикасен.

Мери, успех до края, мила.  :bighug:
А и дано не ти се появи тая екстра, която обсъждаме. Не е задължително да имаш.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #129 -: Май 21, 2008, 10:46:07 am »
Миленка, те по принцип тук са си екстремисти и не разрешават нищо освен парацетамол :D или нещо билково. Има едни специални хапчета за киселини, но не знам дали ги внасят в България. Много помагат.

Другото, което аз съм пила е това, но също не знам дали се внася в България.


Пред идеята, да навредя на детето си или да се роди живо и здраво, честно казано предпочитам немската школа :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #130 -: Май 21, 2008, 10:49:02 am »
и моите киселини започнаха в края на 8м,точно когато лежах при Дяволов и чаках секциото едва дишах от киселини.талцида успокоява временно.
Мери,да ти кажа щом е видял пишка,не се надявай на мома.той рядко греши :lol:
  Иберогаст има и в България отскоро.А от първото само помощни от чужбина.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #131 -: Май 21, 2008, 10:52:18 am »
Пред идеята, да навредя на детето си или да се роди живо и здраво, честно казано предпочитам немската школа :)
Напълно съм съгласна! :)То аз през повечето време нищо не вземах, а само търпях.
Ама тия медикаменти май ги няма у нас.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 10:54:11 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #132 -: Май 21, 2008, 10:54:51 am »
А, Ниа, мерси за информацията :) че все си го мъкна от тук :?
Миленка, понякога предозирането с лекарства или даването на неправилни лекарства също може да навреди. Не говоря конкретно за твоя случай. Организма на бременната е доста по-податлив на инфекции и имунитета спада много. Просто трябва да се внимава. А ако ранитидина не е подходящ за случая - напълно възможно е да се получат усложнения. Да не говорим, че е бавнодействащо лекарство. В интерес на истината съм питала и българската си лекарка за него - категорично ми забрани да го пия.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #133 -: Май 21, 2008, 10:58:06 am »
Kandela,  :welcome_1: дано всичко е наред и пожелавам безоблачни 9 месеца.
Момичета, за болките, отичането на краката и киселините при всеки е различно. На мен никога не са ми отичали краката, до последно ходех с обувки с високи платформи - бяха ми най удобни. След раждането обаче имах ужасни болки в ставите и кокалчетата на краката. За киселините - най добре ми действаха мандарини и портокали. Не е за вярване, но ме успокояваха като вълшебство. За сметка на това 9 месеца не можах да хапна нищо сладко. Още от самото начало се превивах дори от най-малкия бонбон.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #134 -: Май 21, 2008, 11:17:00 am »
Добре дошли на новите бременелки :D Желая ви безпроблемна бременност.
kandela, и аз съм с хиперфункция на жлезата и ми казаха да избягвам употребата на йод :?
Mary, стискам палци от тук нататък всичко да върви гладко :)
Аз лично не мога да се оплача от киселини (да чукна на дърво). Скоро прочетох, че се облекчават от чаша студено прясно мляко. Аз пия много мляко и, може би, това ме спасява.
От както стана над 20 градуса, ми изтръпват ръцете и ми отичат краката. Спазми на краката нямам, вероятно понеже от началото съм на Магнерот.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #135 -: Май 21, 2008, 14:31:39 pm »
Благодаря на вси4ки за посре6тането и милите думи. Мерси 4е ми каза за уода ,днес моя лекар каза да спря витамините с уода,явно е забравил да ме предупреди. Дано вси4ко е наред ,4е ги пих 35 дена  :( , и ембрион4ето да си навакса размера.4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря. Сигурно 6те психясвам постоянно.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 14:35:06 pm от kandela »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #136 -: Май 21, 2008, 14:54:12 pm »
4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря.

Сигурна ли си кога ти е била овулацията?  И при мен има около седмица изоставане, но аз знам със сигурност кога съм забременяла и това не е на 14, а на 21-22 ден от цикъла, което обяснява нещата.  Апаратите на лекарите работят със стандартен 28-дневен цикъл.  Освен това, с напредване на бременността и нарастване на ембриона нещата се понаместват.  При мен от началото до сега датата на термина се е изместила с около 4 дни напред вече.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #137 -: Май 21, 2008, 15:47:34 pm »
4ували ли сте за изоставане  в развитието с близо една г.с., за на4ална беменост говоря.

  При мен от началото до сега датата на термина се е изместила с около 4 дни напред вече.

А пък при мен с цели 6, на първата снимка от ехото пише 16.12, пък на последната вече е 10.12, по-съм склонна да вярвам на последната, там вече има ембрио и сърдечна дейност и добре си изглежда човека :)
Kandela добре дошла, лека и безпроблемна бременност. На мен всички ми разправят много да внимавам с изкуствените витамини, при това ние ще бременеем през най-хубавоте сезони, когато на пазара има толкова голямо изобилие на зеленчуци и плодове-пробвай сповече естествени витамини, отколкото с тия химии. И аз мислех в началото да пия вит.С поне, но нещо ме достраша и сега си пия само фолиевата :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #138 -: Май 21, 2008, 17:18:07 pm »
Аз съм с30 35 цикъл,но с противоза4тъ4ните стана  доста по къс.
Но съм и с Икси и при него се смята деня на пункцията за оплождане.Док каза, 4е се от този ден  се вадят 14дена  ,а не се гледа деня на МЦ  които е след 4 деня.4акам сега до другата седмица да се оправят не6тата.
Късмет и спокоиствие на вси4ки желая .
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #139 -: Май 21, 2008, 17:35:51 pm »
Момичета моля да ме извините, но незнам къде да попитам затова реших и тук, мами с опит- защото аз нямам все още - дай боже скоро да е! Затова направо:
На моята племеница която е на 2 месеца и 3 дни са и отрили бактерии в акото, така наречине коки, та въпросът ми е - Възможно ли е от кърмата на майката да става така, защото само я тъпчат с антибиотици???
Много ще съм ви благодарна! :bighug:
И моля пак да ме извините.