0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #220 -: Май 29, 2008, 09:36:34 am »
Здравейте момичета!
Вчера след обяд се посрещнахме с бъдещия татко.
Най-сетне радост и край мен.
Само,че ме гледаше толкова шокиран. Не ме е виждал с корем.
Все още ми гледа корема изцъклено и го е страх да го докосне. :P
Според него съм много променена, а вчера вечерта бебето явно се засрами от мъжките ръце по корема ми и беше много кротичко.Но тази сутрин пак си влезе в обичайния си палав ритъм :P
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #221 -: Май 29, 2008, 10:07:13 am »
Благодаря ви много, момичета! Вие ми дадохте страхотна надежда и сили, че ще избутам трите седмици. Много ви обичам!
Стелиана, честита радост в къщи! Наваксайте времето, през което бяхте разделени с таткото. Той предполагам е на седмото небе.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #222 -: Май 29, 2008, 11:14:59 am »
Мими, стискам ти палци!!! Дано мъниците си кротуват не 3, ами че е и повече седмици!!!
Stelliana , сигурно на таткото ще му трябва малко време да свикне с коремчето!! Представям си как само ти се радва :)

Аз да ви се оплача, в понеделник получих контракции и ми назначиха освен но-шпа и Магнерич 3х1 и да си лежа. Ама не е ли много рано за такива работи? Тази сутрин се чудех дали факта, че някога съм тренирала гимнастика може да е причината за тях- по-стегнатата мускулатура или де да знам... А и искам да ви питам, понеже гинката ми не каза коко време да го пия този Магнерич - колко време е безопасно? може ли да си откарам така още доста време или трябва да се спира?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #223 -: Май 29, 2008, 11:21:00 am »
Ако се налага Магнерича може да го пиеш и до края.
Ама това не го мисли сега-гледай да се оправиш и да си спокойна!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #224 -: Май 29, 2008, 11:24:31 am »
Дианка, аз магнерота го пия от 5тия месец 3х1 и така ще го карам до края. Не е опасно за бебето, ако това те притеснява.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #225 -: Май 29, 2008, 11:51:34 am »
Благодаря ви, Мими,mpia! наистина, сега най-важното е да си почивам и да си пия хаповете. Но няма как да разбера дали са спрели контракциите, тъй като аз и в понеделник не ги усещах, а док ми ги показа на УЗИ-то. А следващият преглед е чак на 10.06. Но със сигурност няма да рискувам и ще си седя вкъщи!! Лек ден ви желая!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #226 -: Май 29, 2008, 13:09:37 pm »
Принцеска, бият ми го за да се отворят дробчетата на бебетата по-рано, заради вероятността от преждевременно раждане. Дозата е 2 дни по 8мг сутрин. Док ме предупреди единствено, че може да съм по активна през деня, действали като стимулатор, обаче мен ме кара на сън май. То може ли аз да не съм наобратно  :lol:

Mimi26, не се притеснявай, всичко ще е наред щом бебета са подготвени за преждевременното раждането. Когато през 2006 г. лежах в патологията на съседката по легло се наложи да извадят бебето в нач. на осмия месец. Биха и някакви кортикостероиди мисля, точно с цел да подготвят бебето и сега той е едно съвсем здраво момченце на 2год. А тя беше изключително притеснена, тъй като беше загубила първото си дете на няколко месеца заради дихателни проблеми. Беше се родило по-рано по спешност заради екламсия без всякаква подготовка.Така че щом лекаря си е свършил работата и децата са подготвени няма причнина да се притесняваш! Стискам ти палци все пак да успееш да устискаш още няколко седмици!


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #227 -: Май 29, 2008, 13:32:15 pm »
       Здраейте мили момичета и бъдещи майчета! И аз се писъединявам към вас и съм много щастлива от факта! Желая ви красиви моменти и леко бременеене!
 Целувки и прегръдки  :D :D :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #228 -: Май 29, 2008, 14:03:03 pm »
shushy добре дошла в темичката! Лека и спокойна бременност!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #229 -: Май 29, 2008, 14:44:06 pm »
Шуши, добре дошла! Спокойна бременност, без притеснения ти желая! да устискаш до края и да гушнеш здраво бебче накрая.
Габи, благодаря за успокоението! И аз се чувствам малко по-спокойна като док взе мерки.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #230 -: Май 29, 2008, 14:55:17 pm »
shushy добре дошла в темичката! Лека и спокойна бременност!
Добре дошла и лека бременност!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #231 -: Май 29, 2008, 15:38:41 pm »
Хей Мими26 не си мисли колко ще устискаш малчовците още ,успокой се когато и да напънат да излизат ще са добре !!!
Моя приятелка преди 2 год роди близнаци в 32 седмица (тя едвам ги устиска до тогава )без никакви усложнения освен че си бяха по една шепа мръвка, сега да и са живи здрави ама такива панти са че само ако спят и двамата къщата почива ..... :lol:
Дианке,гимнастиката няма нищо общо с контракциите.Почивай си повече,не забравяй да си пиеш вода и всичко ще отшуми.Късмет на 10.06 !
Шуши, добре дошла !Без проблемна бременост до края ти желая!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #232 -: Май 29, 2008, 15:40:25 pm »
Мимо и аз като лежах за задържане преди 100 години на съседното легло имаше едно момиче в около 30 седмица с изгладена шийка. На нея също не й бяха предписали да се притеснява.
Аз да ви се оплача, в понеделник получих контракции и ми назначиха освен но-шпа и Магнерич 3х1 и да си лежа. Ама не е ли много рано за такива работи? Тази сутрин се чудех дали факта, че някога съм тренирала гимнастика може да е причината за тях- по-стегнатата мускулатура или де да знам... А и искам да ви питам, понеже гинката ми не каза коко време да го пия този Магнерич - колко време е безопасно? може ли да си откарам така още доста време или трябва да се спира?
дианка - гимнастиката не е причина за контракциите. В 14 седмица коремът ти едва ли се е издул чак толкова, че да ти създава проблеми. В общи линии ти нямаш никаква вина за тях. Да не кажа, че е нормално да си има контракции - по около 10тина на ден. Че се е случило да го видят на УЗИ е добре.
В този период контракциите все още се чувстват като тежест ниско долу в корема. Не се чувства стягане и е много добре да не се чувства болка. Чувството е като при мензис, но може да е много по-слабо.
Най-вероятно от тези лекарства ще се успокои матката и всичко ще си върви занапред в норма. След няколко седмици сигурно док ще започне да ги спира тези лекарства.
Ако се почувстваш по-зле можеш да ги ужеличиш за кратко до:
но-шпа 3*2
Магнрич (Магнерот) 3*2
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #233 -: Май 29, 2008, 15:41:18 pm »
shushy, добре дошла!

Момичета днес излязоха резултатите от кръвната група на мъжа ми - 0 +.Припомням,че аз съм А-.
Утре започвам 30-тата седмица. Пак ми стана притеснено. Чета,че в 28-мата седмица се бие инжекция, аз вече минах тази седмица.
Утре по всяка вероятност ще се срещна с доктора да ми каже какво да правим.
Mimi утре съм при твоя д-р Георгиев.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #234 -: Май 29, 2008, 15:44:22 pm »
Мимо и аз като лежах за задържане преди 100 години на съседното легло имаше едно момиче в около 30 седмица с изгладена шийка. На нея също не й бяха предписали да се притеснява.
Хехе, Тами, верно че това не го пише в рецептата  :lol: :lol: :lol:
Стелиана, дано всичко се нареди при теб и да нямаш проблеми.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #235 -: Май 29, 2008, 16:25:03 pm »
Миме, стискам палци хлапаците да си кротуват в маминото коремче, колкото може по-дълго.

Стелианче, радвам се, че с таткото най- сетне сте заедно :D Не се притеснявай за ваксината. И сега може да я сложиш. Аз съм с 2 миседа и не съм слагала.

Дианка, аз съм на Магнерот от 2 месец. Той си е точно против контракции, Рано или късно се налага да се почне.

Шуши, лека и безпроблемна бременност ти желая :D

Аз съм се зачела в темите на д-р Бърди, че после време за четене от къде :wink:
« Последна редакция: Май 29, 2008, 16:31:44 pm от Stivarip »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #236 -: Май 29, 2008, 16:59:21 pm »
Добре дошла на  shushy .
Мими стискам  :crossfingers: да изтраят мъничетатa до края .
Stelliana честита ти радост,сега докато ти се на радва на коремчето и то ще дойде време за бебо.
Аз  скоро ще оставам пак самичко мъжо се гласи да заминава  :(
Лек ден на всички!

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #237 -: Май 29, 2008, 17:23:34 pm »
Аз  скоро ще оставам пак самичко мъжо се гласи да заминава  :(

Милата, и аз съм така. Мъжа ми беше 2 седмици в командировка, сега си дойде за една и на 04.06 заминава за още 3 седмици  :? Е, в България ще е, но няма да може да се прибере дори и за един ден. какво да се прави, ще стискаме зъби, ще се пазим и ще ги чакаме!!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #238 -: Май 29, 2008, 20:55:07 pm »
Здравейте, милички!
Да взема да се върна?

Добре дошла на Шуши и дано я кара леко и безпроблемно до края!

Мисля, че бурята попремина. Вчера бяхме на преглед и се видя, че едното бебе е започнало да се мумифицира. Наблюдават ме с интерес, защото случай две бебета да са в това положение, не е имало.
Третото бебе расте и върти дупе, което направо ме разплака-толкова ме беше страх какво ще видим при прегледа. Изглежда ще е момче. Още сме под засилено наблюдение, но изгледите са добри, та се осмелих пак да си сложа линийката и да пиша.

Mimi 26, до тук ги докара, дано да кротуват още малко. Стискам палци. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #239 -: Май 29, 2008, 21:48:18 pm »
Фейт хоуп, дано всичко да върви вече гладко и това да са последните ти притеснения! А на малчо - да си расте все така шавлив :wink:
Ади, дано това да са ти последните проблеми и вече всичко да е наред!
Мими, стискай зъби още малко, пък те малчовците ще порастнат, всичко ще е наред с тях!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю