0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #200 -: Май 27, 2008, 17:31:13 pm »
Стискай!
Стискам Тами, обаче нещо ме хвана страх...
мими,миличка ще стискаш още.......има време..... :Dпази се,почивай си.... :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #201 -: Май 27, 2008, 17:44:50 pm »
Ако устискам още 3 седмици, пак ще ходя на преглед.

Мими, стискам палци да изкараш още поне три седмици :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?
На моя позната накрая й бяха казали, че водите са й намалели и трябвало да го предизвикат раждането и аз все си мислех, че ако са малко повече, значи е по-добре.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #202 -: Май 27, 2008, 17:49:26 pm »
mimi, недей да се страхуваш от този момент, ще успееш да устискаш още 3 седмици и раждането ще мине перфектно, сигурна съм. ще предадеш така страха си на мъничетата, а те ще имат нужда от сили да излязат на бял свят. важното е, че си сигурна в лекаря си и му имаш доверие. късмет до края  yahoo_17
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #203 -: Май 27, 2008, 18:14:13 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета!
St, доктора каза, че ние по никакъв начин не можем да влияем на количеството околоплодни води. Просто това си се дължало на биохимичната резкция на организма. И въобще да не си мисля, че ако намаля течностите, ще ми намалеят и водите. От една страна било добре, че е голямо количеството, защото пъпната връв не се притиска никъде.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #204 -: Май 27, 2008, 18:21:08 pm »
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?
На моя позната накрая й бяха казали, че водите са й намалели и трябвало да го предизвикат раждането и аз все си мислех, че ако са малко повече, значи е по-добре.
Това е проблем при многоплодна бременност.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #205 -: Май 27, 2008, 20:36:07 pm »
Лекаря каза ли от какво се получават големи колчества околопладни води? Това въобще не го бях чувала, че е възможно и че може да е причина за преждевременно раждане :?

st,
и аз бях с хидрамнион /много околоплодни води/ и в двата амниона. И при мен това беше причината за преждевременното раждане.

Мими,
с теб съм! Кураж! Дръж се! И на мен ми инжектираха флостерон мускулно. Това ще помогне на бебенцата.
Да знаеш, че когато на мен Мазнейкова ми каза, че ми дава 2 седмици, аз устисках 4, а не 2.
Силно ти стискам палци да си гушнеш двете бебенца - живи и здрави. Вярвай в това!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #206 -: Май 28, 2008, 09:46:54 am »
Мими, стискам палци нещата да се наредят нормално и ти пожелавам повечко спокойствие!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #207 -: Май 28, 2008, 10:14:00 am »
Мими, стискам палци мъниците да не бързат да излизат още, да си кротуват още няколко седмици и тогава! А когато това се случи, да е най-прекрасното преживяване, лека и безпроблемна среща със малките слънца!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #208 -: Май 28, 2008, 10:40:46 am »
Благодаря ви отново, момичета! Ако знаете каква опора сте ми... Сега ходих да ми бият първата инжекция Дексаметазон. Утре е другата. От вчера се моля за всеки час да мине, а не за дните... Това страха голяма работа... Дано вие да не чуете тези думи докато не влезете в деветия месец... Сега се опитвам да се разсейвам, да не мисля за това, обаче нещо не ми се отдава. Май тази седмица трябва да си приготвям багажа вече...
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #209 -: Май 28, 2008, 10:42:58 am »
Мими стискай зъби още малко!
За багажа ти е рано още!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #210 -: Май 28, 2008, 11:10:02 am »
Мими, стискай! Ние с теб сме с един термин. Колкото повече се задържат, толкова по-добре. В тази къщичка им е най-добре. 

adi, mary, Teoxa , дръжте се момичета!

Ние още сме в ремонт и ми е трудно са ви чета и пиша. Пък напоследък нямам желание за нищо друго освен за съъъън  :balk_126: . Чувствам се точно като през първите три месеца. Само гаденето го няма.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #211 -: Май 28, 2008, 11:46:56 am »
Благодаря ви отново, момичета! Ако знаете каква опора сте ми... Сега ходих да ми бият първата инжекция Дексаметазон. Утре е другата. От вчера се моля за всеки час да мине, а не за дните... Това страха голяма работа... Дано вие да не чуете тези думи докато не влезете в деветия месец... Сега се опитвам да се разсейвам, да не мисля за това, обаче нещо не ми се отдава. Май тази седмица трябва да си приготвям багажа вече...

Мими, с теб сме всички!  Защо точно ти бият  Дексаметазон?  Колко инжекции ще ти сложат?  Очаквай повишаване на апетита от него, ако ще го правят по-продължително време (осезателно е при по-продължителна употреба, затова го споменавам само).
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #212 -: Май 28, 2008, 13:09:15 pm »
Принцеска, бият ми го за да се отворят дробчетата на бебетата по-рано, заради вероятността от преждевременно раждане. Дозата е 2 дни по 8мг сутрин. Док ме предупреди единствено, че може да съм по активна през деня, действали като стимулатор, обаче мен ме кара на сън май. То може ли аз да не съм наобратно  :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #213 -: Май 28, 2008, 13:20:43 pm »
Мими, то от толкова няма как да станеш много активна, пък и в тази жега  8).  Аз се притесних, защото си е по-сериозно лекарство, но в тази доза, само за 2 дни - сега разбирам.

Стискам палци всичко да е наред.  Мисли позитивно, не допускай лоша, притеснителна мисъл в главата си и няма как да не устискаш до успешен финал  :bighug:.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #214 -: Май 28, 2008, 16:16:34 pm »
mimi26 с теб сме, почивай по-вече и ще издържат малките  поне до 9-ти месец. Знам какво ти е и аз бях така след като ми казаха че с бактерии може да родя преждевременно . Прави каквото зависи от теб ,а ние ще се молим всичкода е наред.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #215 -: Май 28, 2008, 18:04:13 pm »
момичета, възможно ли е микробиологията да излезе абсолютно чиста? това ми се струва адски невъзможно и нелогично. при условие, че винаги съм имала разни бактерии, микробиологията преди седмица излезе съвсем чиста ... май трябва да повторя...
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #216 -: Май 28, 2008, 18:17:58 pm »
mimi26 ,
стискам палци да избуташ колкото се може по-дълго. Но каквото и да става - имай вяра и позитивна нагласа!  :)
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #217 -: Май 28, 2008, 19:51:27 pm »
Мими,дръж се..Мисли само хубави неща,представяй си как ще се родят,когато узреят и не допускай страха да те обземе.
Аз не мога да спя вече. Не ми се подуват краката,а ръцете,изтръпват и вечер се будя и от тях,освен от бебката.Така,че момичета,когато ви се спи,спете...Защото знае ли се..
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #218 -: Май 28, 2008, 22:35:46 pm »
Мими, стискай кълки бе, ми скарай се малко на тез юнаци да не бързат. :lol: :lol:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #219 -: Май 29, 2008, 00:03:11 am »
Mimi26 успокой се доколкото това е възможно и си повтаряй, че твоите слънчица ще се родят доносени. Вероятно лекарят ти има право, но в повечето случаи док гледа да се презастрахова. Почивай си и си мисли как ще гушнеш двете си бебчета когато им дойде времето. Бог да е стеб и бебоците.
Adi радвам се че вече си у дома и че всичко вече е зад гърба ти. Всичко ще бъде наред, вярвай в това. Не е лошо да пиеш хисарска минерална вода като профилактика. При мен се появиха следи от белтък в урината и след две седмици прием само на хисарска минерална вода урината ми вече е ок.
 Пожелавам на всички бременелки повече спокойствие и положителни емоции.