0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #40 -: Май 16, 2008, 11:42:06 am »
mimi26 ,честито и втори сини пантофки! Нека има ергени за нашите моми! Според моята статистика, равновесието почти стана...В началото на годината момичетата определено бяха повече,но и момчетата вече се увеличават.
Дечица да има!
Слънчево настроение на всички!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #41 -: Май 16, 2008, 11:49:42 am »
Благодаря ви момичета! Да ви се връща! Около мен пък са само мъжки  :lol: Купих едно розово одеялце и сега нямам на кой да го подаря  :lol: Ще трябва да го сменя  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #42 -: Май 16, 2008, 11:50:45 am »
Здравейте момичета :)
да се запиша и аз при вас, макар да ми е май много рано още ... - не знам в коя г.с. съм, но пункцията беше на 27-ми миналия месец, а вчера след кръвния тест, се потвърдиха положителните уринни и аз съм много щастлива.
Пожелавам на всички леко раждане, спокойна бременност и много усмивки :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #43 -: Май 16, 2008, 11:52:12 am »
Здравейте момичета :)
да се запиша и аз при вас, макар да ми е май много рано още ... - не знам в коя г.с. съм, но пункцията беше на 27-ми миналия месец, а вчера след кръвния тест, се потвърдиха положителните уринни и аз съм много щастлива.
Пожелавам на всички леко раждане, спокойна бременност и много усмивки :)

Дори добре дошла и лека бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #44 -: Май 16, 2008, 12:01:06 pm »
Дори, добре дошла и лека бременност ти желая! Така както ти смятах си на 4 седмици и 5 дни. Успех!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #45 -: Май 16, 2008, 12:03:58 pm »
Dori честито и леко бременеене.
На Sunnyflower леко раждане и приятна среща с мъничето.
На всички други чакащи - приятни емоции през 9-те месеца.
Ние утре сме на преглед. Предишният път се видяха 2 плодни сакчета и едното имаше дори сърдечна дейност. Но тогава беше още доста рано - 7-ма седмица. Вълнувам се от утрешната среща с доктора и да ви кажа честно малко се притеснявам. Иска ми се всичко да е наред.  :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #46 -: Май 16, 2008, 12:10:29 pm »
Dori честито и леко бременеене.
На Sunnyflower леко раждане и приятна среща с мъничето.
На всички други чакащи - приятни емоции през 9-те месеца.
Ние утре сме на преглед. Предишният път се видяха 2 плодни сакчета и едното имаше дори сърдечна дейност. Но тогава беше още доста рано - 7-ма седмица. Вълнувам се от утрешната среща с доктора и да ви кажа честно малко се притеснявам. Иска ми се всичко да е наред.  :)
Разбира се , че всичко ще е наред.
 :crossfingers: и утре ще чакаме да пишеш!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #47 -: Май 16, 2008, 13:39:01 pm »
Благодаря ви за топлото посрещане мами :)
aurinko, непременно пиши какво е станало на прегледа.
mimi26 , моля те кажи ми как смяташ, от деня на пункцията?
Намерих няколко калкулатори, но май не мога да се справя  :oops:
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #48 -: Май 16, 2008, 14:00:15 pm »
Дори, от пункцията се връща 2 седмици назад, и полученият ден е първи ден на менструацията и като си го сметнеш по някой калкулатор, например http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/, а г.с. си ги броиш от 13 април, сега си 4г.с. и 5 дни, както е писала Мими!

Айде добре дошла тук! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #49 -: Май 16, 2008, 14:25:36 pm »
Ми не, може би от Регулон-а ми дойде по-рано - на 10 април. Затова и предполагам се получават разлики в сметките и се обърках.
Вече реших - смятам от 13 април :) Няма какво толкова да се туткам и да му  мисля. Важното е, че стана
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #50 -: Май 16, 2008, 15:17:36 pm »
dori, aurinko честито и добре дошли в темичката! Лека бременност и само положителни новини при прегледите!  :crossfingers:

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #51 -: Май 16, 2008, 16:22:14 pm »
Дори, st вече ти е отговорила  :D
Но наистина най-важното е че стана.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #52 -: Май 16, 2008, 16:47:22 pm »
dori добре дошла , желая ти лека бременност!
aurinko , стискам палци и съм сигурна че всичко ще е наред.Пиши как е минало всичко.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #53 -: Май 16, 2008, 17:03:48 pm »
Дори,привет!Желая ти леко бременеене! :D :D :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #54 -: Май 16, 2008, 20:17:11 pm »
Момичета имам проблем, искам дави се оплача. Току що се връщам от преглед и понеже от доста време имам сърбежи (но доста сериозни)на страмните устни,и също и вагинално течение което лекувхаме уж вече с два медикамента и нищо. Док каза че това са симптоми на жени които раждат преждевременно, много се притесних. Сега ми даде пак от същия анибиотик за бактерии, но за по дълго време.Проверих в нета и се оказа че е в група В, незнам какво да правя предполагам че трябва да го слушам и  каквото стане , но съм много приетснена. Кажете някоя от вас имала ли е такъв проблем?
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #55 -: Май 16, 2008, 20:50:16 pm »
В момента лекувам гъбички след прием на Аугментин. Слагам Гинопеварил по препоръка на док (заради антибиотика). Другата седмица съм на преглед за микробиология, с която се надявам да се разбере какво точно има - или няма (дано!). Твоето течение на гъбички ли се дължи или на нещо друго? а как приемаш този антибиотик, защото съм чувала, че ако се слага вагинално опасността е по-малка... :? мисля, че трябва да се довериш на своя док, но една консултация с друг никога не е излишна - поне аз така мисля!
Успех, Сани, стискам ти палци всичко да е наред до финала!!!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #56 -: Май 16, 2008, 21:10:06 pm »
dianka благодаря ти за бързия отговор. Незнам точно какво имам , док каза че е бактериална вагиноза и че това може да предизвика спукване на мехура и изтичане на водата по рано от когато трябва. Много ме притеснява и приема на лекарството казва се клиндамицин , но най=ме притенява че ще трябва да го пия доста време (25 дни), дали няма да навреди на бебето.Много ми е кофти дали всичко ще е наред....
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #57 -: Май 16, 2008, 21:44:24 pm »
И аз съм пила клиндамицин пред близо 2 години, но тогава не бях бременна. Даже мисля, че ми беше изписан точно за същото, след направена антибиограма. Спомням си ,че тогава заедно с него слагах и глобули срещу гъбички. Пих го поне 2 седмици и доколкото си спомням, течението ми спря, но пък имах разтройство от него  :oops:
Дано, дано да ти помогне и дано всичко с бебчо да е наред!!

п.п искам да те питам ти от кога го имаш това течение и с какво още сте го лекували, защото аз от самото начало си имам, но сега от антибиотика просто стана непоносимо  :x
« Последна редакция: Май 16, 2008, 21:46:03 pm от dianka »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #58 -: Май 16, 2008, 21:50:03 pm »
Sany,няма проблеми за антибиотика и колко ще го пиеш също .Лекарствата от група А,В и С са позволени ,а тези от Д нататък са забранени!!!!!
По-добре си пий лекарствата за да ти мине и да не рискуваш много.
Аз бях с настинка и ми предписха 2 антибиотика ,един за ушите-Ципрофлакцизин(група С) и един да пия-Амоксициклин (група В)за седем дни и ми обясниха че е по-добре да се спре инфекцията отколкото да се рискува да се повтори и да се задалбочи което е опсно за плода .
Знам че си в Америка ,та тук никой няма да ти предпише лесно антибиотик та .....
Хайде оздравявай бързо!!!! :)
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #59 -: Май 17, 2008, 00:39:29 am »
dianka аз го имам някъде от към 4-ти 5-ти месец, в началото го лекувахме с друг антибиотик но не му помня името, и нямаше никакъв ефект, след това го лекувах с този и сега пак с този. В началото нямах сърбежи и мислех че е нормално, то е бяло и воднисто без мирис.
aneliarousseva , благодаря ти за бързия отговор. Надявам се че си права, и лекаря ми каза че нямало проблеми за плода, но нали знаеш бъгарите никога не  вярваме.Все пак мисля утре да звънна на д-р Стаменов и него да питам, май само на него вярвам.
Благодаря ви много