0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #40 -: Април 08, 2008, 23:26:24 pm »
Каси, Джуниър са отврат!
Мама Люси е много вкусна.

Уаау, а ми е близо, да му се невиди  :?. Дано пункта на мама Люси да е някъде до нас, иначе ще трябва с доставка.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #41 -: Април 08, 2008, 23:43:00 pm »
Хехехе момичета,
значи ние сме много напред с материала относно гърнето :D. Моята щерка стои от 3 седмици на гърне, най-най-обикновено. И много рядко пропуска някоя сутрин да не го използва по предназначение :D. Само първото слагане беше малко проблемно, поразплака се, от тогава си седи детенцето и няма никакъв проблем. Е, друг въпроса, че не винаги свършва това за което е седнала. Но то и не се иска, тя е мъничка още.
Аз обаче упорито реших, противно на съвременните теории да я приуча от малка, както нас едно време са ни учили, а не да ми стане на 1,5 год и да не иска да седне изобщо. Както детето на едни приятели и да ми се насира до 2 год в памперса и да не иска да каже. Е то не се знае как ще е за в бъдеще, но засега поне се запозна детето с уреда и си седи без проблеми. Като се има предвид, че иначе е доста буйна и щурава, не се задържа и 1 секунда на едно място :)
Така, че препоръчвам на майките с по-малки бебета, пробвайте от по-рано да ги учите, няма да сбъркате.
Поздрави

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #42 -: Април 09, 2008, 09:00:31 am »
И аз смятам скоро да пробвам Али на гърненце, обаче не знам как ще се оправим с бодитата и памперсите? Давайте практични съвети: трябва ли да е облечена с тениска и гащички за по-удобно заради гърнето и от онези специалните памперси за гърне? Все си мисля, че докато й разкопчея бодито, докато разлепя памперса и то, детето, ще се напишка! После как почиствате детето и гърнето? Малко WC въпроси, ама не ми е ясно!  :oops:
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #43 -: Април 09, 2008, 09:13:36 am »
Добро утро момичета.Бързам да се похваля чи имаме първо зъбче.Бебка е много нервна и плаче та незнам дали ще имам време днес за форума.Зъбчето е отдолу нейно дясно.
Поздрави на всички.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #44 -: Април 09, 2008, 09:18:06 am »
И аз смятам скоро да пробвам Али на гърненце, обаче не знам как ще се оправим с бодитата и памперсите? Давайте практични съвети: трябва ли да е облечена с тениска и гащички за по-удобно заради гърнето и от онези специалните памперси за гърне? Все си мисля, че докато й разкопчея бодито, докато разлепя памперса и то, детето, ще се напишка! После как почиствате детето и гърнето? Малко WC въпроси, ама не ми е ясно!  :oops:

и аз се интересувам сега от тези въпроси. също - как ги залъгвате да седят на гърнето? аз днес успях за пръв път да го накарам да седи, но с цената на филмче, а не ми се иска да става навик.
по колко време ги оставяте да седят на гърнето?

изобщо - помагайте бе, хора!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #45 -: Април 09, 2008, 09:51:34 am »
Нина скастри ги докато е време, иначе оправия няма. 8O

Точно и ясно. :bonk: :bonk: :bonk:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #46 -: Април 09, 2008, 10:44:00 am »
Момичета, давали ли сте на бебетата си нещо превантивно против разболяване - в смисъл Осцилококцинум или нещо от сорта. Не че ще дам ей така без да питам док, но да съм подготвена!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #47 -: Април 09, 2008, 10:59:36 am »
Момичета, давали ли сте на бебетата си нещо превантивно против разболяване - в смисъл Осцилококцинум или нещо от сорта. Не че ще дам ей така без да питам док, но да съм подготвена!

Аз съм давала. По едно на седмица.

Delica, честито първо зъбче!  :D

И аз сега чета за слагането на гърне от рано. И мисля да изплозвам нещо като игра или съревнование помежду им, но още не съм решила, а и те сами ще си покажат.
 
Ето какво намерих по въпроса в близнашкия форум в бгмама:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #48 -: Април 09, 2008, 11:03:14 am »
Аз посещавам от около година и половина хомеопат.Не претендирам,че съм права - всеки сам си преценява.Цяла зима съм давала 3 вида лекарства по схема направена от него.Отделно поддържащо Осцилококцинум.Факт е, че Ели за 1г е изкарала само лека хрема.Последния ларингит беше април миналата година.Друг проблем,който за мен беше много важен е прословутия запек.От около 4-5месеца се преборих и с този проблем пак с хомеопатия.Накупила съм си и литература и чета.Мненията из форумите са много шарени.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #49 -: Април 09, 2008, 13:36:58 pm »
Мари, и аз мислех, че ще е трудно с бодитата и памперсите, но няма проблем. Сутрин след като си изпие млякото, разкопчавам бодито, махам памперса, обувам чорапки и я слагам както е по пижама. Обикновено се изаква всяка сутрин в гърнето. Дупето се избърсва, както ние бършим нашите :D :D, посля я закарвам в банята на мивката, измивам и това е. После още 2 пъти през деня се пробвам, Е ако има вече наакан памперс, не я слагам. :). Не ползвам специални памперси.
Гърнето се изхвърля в тоалетната с помощта на тоалетна хартия и се измива с гореща вода.
А те не са толкова малки вече че да пишкат на всяка минута и да не смогнеш да я събуеш :)

Джами, аз по тази причина точно реших да започна по-рано, за да се запознае с уреда и да свикне да седи, Имам наблюдения от познати семейства, че които са започнали по-късно, по-трудно ги приучават и обратно. Една приятелка дори, направо на тоалетната я е сложила, но по-голяма вече. Ти пробва ли на тоалетната направо, той е по-големичък вече. С браво и награди???.  Не се притеснявай, ще се научи, няма къде да отиде :)
Поздрави

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #50 -: Април 09, 2008, 14:00:26 pm »
Хубаво е че сте пуснали такава темичка!
Аз също се интересувам от тоя въпрос!
Да ви кажа,когато се родиха моите,до към 2 месеца ги издържах!
Хващах ги над гърнето и си акаха там децата,сега обаче вече сме големи,
и гърнетата си ги използваме да си пускаме музиката на тях! :D
Когато са наакани,идват и ми казват "кака",и се държат за дупетата!
Но преди да се наакат нищо не казват! :?
Живи и здрави,да стане топло времето,ще ги сложа само на гащички,
та някак си да се учим,мисля че няма да им хареше да им е мокро дупето,
надявам се да почнат да си казват!
Хубаво е от рано да се научат,но си трябва занимавка.
Имам една позната тука,детето и до 3,5 години беше с памперс! 8O
Е,това вече е прекалено!
Дано ние по рано се научим! :)


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #51 -: Април 09, 2008, 14:19:47 pm »
И ние ще пробваме това лято гърнето. малко ще сме малки според мен, но не чак толкова, а и искам да използвам топлото време.

Един въпрос към по-големите. В периода 1г и 3м - 1г и 7мес все още в столче за хранене ли се храните? Ще заминаваме за Варна за лятото и се чудя да мъкна ли й стола...
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #52 -: Април 09, 2008, 14:29:52 pm »
Цвети, Деси може би от около 2м. не иска да седи в столчето. Ядеше седнала на дивана, сега вече има стол на масата и се храни там :) Според мен няма да имаш проблем да я слагаш на обикновен стол.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #53 -: Април 09, 2008, 14:44:01 pm »
Когато е по топличко или когато не иска и не дава да и сложа памперс я оставям така. Повтарям и, че щом има пики трябва да си седне на гърнето. Няколко пъти се напишка, няколко пъти си донесе сама гърнето и седна, вдигнах я, събух я и го използвахме по предназначение. Това е че е само когато тя иска и е много рядко. Чакам да се затопли и свалям памперса. Ще не ще ще се научи. И на нея не и е комфортно вече с памперс и не го иска. Дала съм и да избира, пики в гърнето или памперс на дупето :). В жегата съм сигурна че ще си иска гърнето  :lol: Не я насилвам по принцип за нищо. Когато дойде време и е готова тя сама си го прави.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #54 -: Април 09, 2008, 14:49:05 pm »
И ние ще пробваме това лято гърнето. малко ще сме малки според мен, но не чак толкова, а и искам да използвам топлото време.

Един въпрос към по-големите. В периода 1г и 3м - 1г и 7мес все още в столче за хранене ли се храните? Ще заминаваме за Варна за лятото и се чудя да мъкна ли й стола...
Цвети,ние седим на тяхната масичка и ядем,но когато мрънкат покрай зъби или
нещо друго,използвам стола,слагам и един куп играчки на него,и така ядем!
Ако нямате проблеми с храненето,може и да не взимаш стола!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #55 -: Април 09, 2008, 15:53:01 pm »
Цветенце, Елица е на 1г.4м. и още я храня в столчето. Като сме на гости я храня в количката. Ако съм без количка я вземам в мен, но много бавно върви. Пробвай в количката ако не ти се мъкне столче.

За пиенето с обикновена сламка - блазе ви - е не ще и не ще да пие с нея, само я дъвче и чеше зъбките. Чаши със сламки или накрайници не съм купувала. Да излязат тия кътници и кучешки, че тогаз. Но ще пробвам и аз като Стеф с едно от ония "спортни" шишета.

За салатите - голяма е радост краставицата. Добре, че тука продават едни "био" на Gimel. Колко са био не ща да знам... Другото любимо за салата е тънкия зелен боб и броколи, само сварени, без подправки.

Исках и за консултациите да ви питам - след годинката само за ваксини ли се ходи? Мерене и теглене не се ли полага вече?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #56 -: Април 09, 2008, 15:57:58 pm »
Исках и за консултациите да ви питам - след годинката само за ваксини ли се ходи? Мерене и теглене не се ли полага вече?

Абе има мерене и теглене, ама май на всеки 3 месеца беше...
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #57 -: Април 09, 2008, 15:59:14 pm »
За гърнето и аз съм за ранното привикване. Идеята от памперс да мине директно на дамски превръзки не ми допада ;). Така че на лято като почне да седи стабилно и ще се пробваме и ние, а живот и здраве на есен ако ни приемат ученици и там ще има тренировки.

Delica, честито първо зъбче, дано другите изникнат безболезнено!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #58 -: Април 09, 2008, 16:36:35 pm »
Къде е Лейди, бре?  Всичко наред ли е?

Алебна, благодаря за инфото. А за пишкането как процедираш сутрин? Преди млякото, след? Чудя се дали да не взема гащички и тениски за таз работа, ама де ми беше акъла-преди седмица поръчах по-големи бодита. Сега бодитата ли да износваме или с гърнето да се оправяме...Колко бързо растат децата! С боди ми е още бебичка, а с гащи и потник ще е вече мома...

И аз попаднах на 3 годишно дете, което не иска никъде другаде освен в пампито и сега съм и аз в лека паника.

Който е правил кръщене да разказва: какво, що, колко, къде, как... И снимки да пусне...
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #59 -: Април 09, 2008, 16:39:16 pm »
Явно различно се хранят децата след една известна възраст, сигурно ще се откажа от стола...

Гери, аз също имах идеи да прилагам "ранното привикване", та дори Симона беше на 7м като купихме гърне. На 8м я сложих за първи път - беше тотално объркана какво става, но аз упорито настоявах, водена от това, че вече стои стабилно и искам да я науча. Резултат никакъв, освен че детето още повече се обърка и според  мен леко стресира. После се поразрових и почетох тук - там, проследих и няколко запитвания към Бърди по въпроса от родители на по-големи деца.
Това което прочетох ме наведе на съвсем други мисли и смених подхода.  Идеята е, че контролирането на тазовите резервоари е определен етап от развитието на детето - точно както и сядането, изправянето, прохождането. Можеш да помогнеш на детето като го окуражаваш, но не и да го "обучаваш" на това.
Около 1.5- 2годишна вузраст детето започва да се научава да контролира пикочния мехур и ректума, като първо се преминава през усещането за за пълен пикочен мехур, а после през осъзнаването кога му се ходи по нужда и суответно това е добър момент да се въведе гърнето.
Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.

Аз мисля да почна това лято - хем ще е топло, хем ще е към годинка и 1/2. Реших да не разглеждам слагането на гърне като "ранно пручаване"/ "късно приучаване", а приучаване на време -когато психиката и физиологията на дето са на нужното развитие.

« Последна редакция: Април 09, 2008, 16:55:57 pm от tzvetenze »