0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #80 -: Април 10, 2008, 00:10:32 am »
Ултра, мерси :D ама нашето пътуване ще е за три  месеца - отиваме при баба и дядо на морето за цялото лято. все ще съвпаднем по някое време :lol:
Тя симона вече се уреди :wink: Мини ще ни даде тяхното.
А тези дето се закрепват на масата ми изглеждаха доста неудобни, особено за по-голямо дете, или греша? :?
А извънземните на живо ли ги гледа? Много ми стана любопитен този стол :) иначе изглежда страшно компактен в сгънато състояние - като плоска чанта.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 00:12:15 am от tzvetenze »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #81 -: Април 10, 2008, 09:34:43 am »
Ох, три месеца на морето :D
Искам и аз :wink:
Няма ли около твоите баба и дядо някои, които искат да си осиновят внучка :lol:
Не са неудобни тези за масата - и аз се притеснявах за това, ама са си много комфортни, да не говорим колко са компактни. Извънземните на живо изглеждат още по-паянтово, отколкото на снимките. Поне моето впечатление беше такова.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #82 -: Април 10, 2008, 10:10:35 am »
Като казах "ранно приучаване на гърне" имах предвид, че не ми харесва идеята детето ми на 3 години да е още с памперс, а не че на 6 месеца ще почна да я уча, по скоро ще е към годинката, защото в яслите ги слагат на гърне, а там децата са от 11 месеца нагоре. Освен това подкрепям Мари за това, че всяко дете е различно и в крайна сметка трябва да се пробва. Повече от ясно е, че няма да си насилвам детето, ако не иска да прави нещо, защото не му е дошло времето. Същата е и ситуацията с тръгването на 6 години на училище, не трябва да е задължително, но не трябва и тръгването на 7 да е задължително. Аз съм от 6 годишните и мога да реша, че и детето ми ще е готово на тая възраст да тръгне на училище. Но е повече от ясно, че трябва да има и някакви граници, защото е факт, че някой хора нямат реална преценка за някой неща (само като погледнеш, примерно на Мюзик Айдъл, колко хора изобщо немогат да пеят а се явяват...).

Слънчев ден от нас и приятни разходки :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #83 -: Април 10, 2008, 10:44:22 am »
Гери, аз останах с грешното явно впечатление, че изчакваш да седите стабилно и да почнеш и исках да кажа, че не е ориентир единствено и само стабилното седене.
за пробването и за индивидуалността на  децата е така, тук спор няма. ориентирите за оценка развитието на детето я включват в себе си тази индивидуалност.
но приучаването на гърне има повече връзка с развитието на детската психика и физиология и по-малко с това, какво са правели майките ни и какво правят лелките в яслите. тази връзка не е за подценяване, защото в противен случай се получава точно дресиране.
няма да ходите на 3г с памперс :wink:

и аз съм дете , тръгнало на у-ще на 6 и екстра си ми беше :wink:
ама тука по - скоро говорим за тръгване на у-ще на 4.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 11:05:01 am от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #84 -: Април 10, 2008, 11:55:16 am »
Момичета, чета ви как бързате да научите малчовците да сядат на гърне, а аз бих се радвала на вече постигнатото от вас - като се напълни памперса бебка да ми каже... та да го сменя навреме, а не да ходи наакана  :wink:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #85 -: Април 10, 2008, 12:57:23 pm »
Аз не слагам детето си насилствено на гърнето, не знамзащо на някй така му е прозвучало. Просто реших да опитам, а тя дори се кефи на него, седи и се хили :).
Естествено, че не може да се иска от едно 8-9 мес, бебе да си котролира ходенето по нужда и да си казва :D :D.
Целта е да свикне да седи, а не да реве и да не иска изобщо да седне. Както, като гледа какво пишете, по-големите вече деца правят. И не съм съгласна, че не може да се изгради навик, навиците се изграждат бавно, но като съдя по моето бебе, вече доста захитрява, поумнява :) и главицата и може да изгради връзка.
Според мен от колкото по-мъничко свиква, толкова ще е по-лесно. Както и при отделянето  в собствена стая. Защо като е отделено по-малко, свиква, а като се направи на по-голяма възраст има проблеми??
Аз така разсъждавам, може и да не съм права, не знам. Ние засега нямаме проблем от сорта, "не иска да седне", напротив,
За в бъдеще, живот и здраве, ще видим
Поздрави

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #86 -: Април 10, 2008, 14:20:42 pm »
tzvetenze, PEACE :balk_50:! Явно не сме се разбрали... писането не ми е силната страна  :oops:
Колкото до ходенето на училище на 4 години, има и такива деца, макар и да са рядкост :).

ani4ka, Ели като беше на вашата възраст и се чуваше кога си пълни памперса, а то си и понамирисва, въпреки че сега с миризливия Памперс е по трудно. :)

albenanedelcheva, за мен разсъждаваш правилно. Аз съм за обучение чрез игра и вярвам че детския мозък е на принципа "use it or lose it", но само времето ще покаже дали съм била права.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 14:35:21 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #87 -: Април 10, 2008, 14:25:46 pm »
вярвам че детския мозък е на принципа "use it or loose it"

какво ще рече това? "използвай го или го освободи"...  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #88 -: Април 10, 2008, 14:30:09 pm »
вярвам че детския мозък е на принципа "use it or loose it"

какво ще рече това? "използвай го или го освободи"...  :ask:

Явно още ми се спи заради ранното ставане, имах предвид "use it or lose it".


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #89 -: Април 10, 2008, 14:34:33 pm »
аха. то и в другия вариант, пак има резон...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #90 -: Април 10, 2008, 14:37:52 pm »
Така е. В общи линии е като българския израз за "първите 7", но това което съм чела мисля, че дори за първите 3 се говореше.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #91 -: Април 10, 2008, 17:18:39 pm »
tzvetenze, PEACE :balk_50:!

ама разбира се, аз не споря с лошо :wink:
знам, че има и 4, и 5годишни. не знам дали помните, но някой беше пуснал едно клипче на някакво детенце, колко да е било, към 3 - 3 1/2 може би, курдисали го (който не я знае думата, ще му я обясня в неделното у-ще :lol:) пред една карта на света, питат го къде е столицата на еди си коя страна и то посочва и така сумати държави им показа столиците. И ние ахкаме колко е гениално. Нищо гениално няма, за мен просто са дресирали детето - както кученцата в цирка. Има си време кога да го научим на столиците :wink: Та в тази насока са ми разсъжденията.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 17:21:07 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #92 -: Април 10, 2008, 17:25:19 pm »
и като сме на тема отучване от памперс, нощния памперс остава ли по-дълго, или не е хубаво детето да свиква, че през деня трябва да казва, а през нощта може да си пишка? а при пътувания?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #93 -: Април 10, 2008, 17:48:51 pm »
Ели като беше на вашата възраст и се чуваше кога си пълни памперса, а то си и понамирисва, въпреки че сега с миризливия Памперс е по трудно. :)

Абе то, че си се чува - чува се. Ама ако съм в другата стая ли чистя, или правя нещо друго и не съм в близост до бебка, може и да откарам половин-един час без да съм разбрала. Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #94 -: Април 10, 2008, 18:24:14 pm »
Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)

хехе, не мога да се сдържа - като прояде твърда храна, ще се носи из целия апартамент, помни ми думата  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #95 -: Април 10, 2008, 19:02:19 pm »
Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)

хехе, не мога да се сдържа - като прояде твърда храна, ще се носи из целия апартамент, помни ми думата  :lol:

ахам :lol:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #96 -: Април 10, 2008, 19:26:50 pm »
Аз съм за ранното слагане на гърне.Дъщеря ми беше на 6 месеца и половина когато започнах да я слагам.Бях я научила след всяко хранене на гърнето.Отделно на час и махах памперса и я слагах.На годинка вече знаеше каква и е работата като седне.Беше на година и 2-3 месеца когато в къщи стоеше без памперс и дневното спане също беше без памперс.Но когато се събуди съм там за да я сложа веднага да не се изпиша на леглото.Ние тръгнахме на чсла на 1 и половина и вече бяхме пахнали както памперса така и биберона.Според мен колкото по-рано толкова по-добре.Започнели едно дете да сяда вече трябва да се учи на гърне.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #97 -: Април 10, 2008, 22:26:40 pm »
Някой ползвал ли е bambinomio пелени, а банските им за бебета? Попаднах на една брошура и се заинтригувах. Най-вече от банксите за бебета. Ние рано ходим на море и трябва да се ориентирам. Цени да знае някой?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #98 -: Април 10, 2008, 22:28:17 pm »
и аз се чудя да купувам ли бански...
за пелените - ако се разтърсиш в мамата, не може да няма писано за тях.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #99 -: Април 10, 2008, 22:37:07 pm »
Цвети аз не се чудя. Искам да си има на дупето нещо, особено ако е и в басейнче надуваемо, все попада пясък, търка се, нежна им е кожата. А не си представям обикновен бански и памперс  в жегите. А и ако е по-удобно като се наака  :? Не че ще ме е срам разбира се, ще се погрижа да си го събера, няма да го заровя в пясъка, но ако тоя бански е удобен, а е и със сменящи се подложки - ще е идеално. Пише на сайта, че са със специални някакви защити, които не допускат да се намокри и да натежи както би един обикновен памперс. Е, сигурно не е чак толкова идеално, ама при всички случаи ще е по-добре от нищо или от памперс само.

Пелените няма да ползвам, предимно банските ме интересува. Търсих инфо и няма за банските.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 22:45:35 pm от Nina »