0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« -: Април 07, 2008, 08:23:06 am »
Добро утро на всички!

Слънчева и весела седмица с много здрави  деца и майки!


*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #1 -: Април 07, 2008, 08:53:25 am »
Добро утро и от нас.Дано вече лошото време остане само спомен.Здрави дечица и ведри майки.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #2 -: Април 07, 2008, 09:04:04 am »
Слънчева седмица на всички! Дано имаме здрави и весели дечица!

Ние вече записахме в дневника първата самостоятелна нощ на мишлетата.

Вече спинкат сами в детската си стая! Като изключим това, че Християн реши,

че трябва да яде в 3.00ч. всичко мина нормално. Дано да е било инцидентно.

Мишето дори още спинка.


Хубава седмица от нас!  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #3 -: Април 07, 2008, 09:11:46 am »
Да е слънчева и здрава седмицата на всички  :D

Касита, честито ви нова стая  :D Ема си спи от началото сама в стая, като изключим някои нощи или сутрини, дето се гушим заедно  :D И дано яденето в 3 наистина е случайно, че Ема 4 месец започна да се буди отново за ядене и продължава и сега по няколко пъти на нощ  :D   А иначе вече си имаме зъбче  :D
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #4 -: Април 07, 2008, 09:16:54 am »
Добро утро и от нас :)!
Весела и успешна седмица и дано да има много слънце и приятно време за разходка, защото този дъжд и вятър ни омръзна.

Касси браво на твоите момчета! Хубаво е свикнат от малки да спят самостоятелно. Големия ми син е свикнал да спи при нас в стаята. А от както родих не иска да си спи в леглото и спи при нас на спалнята. То причината е в това, че аз кърмя Теди до мен на леглото вечер и нощем и той като види бебето на спалнята иска и той. и така купона е пълен-аз, мъжът ми и двете деца на спалнята :lol:НоТеди като се насуче го премествам в детското легло.

Бора честито ви първо зъбче и дано през периодана никнене на зъбките да няма проблеми-дано е лесно пробиването и без вдигане на температура.

Искам да ви питам вашите бебета как са с уригването?
Теди през деня се уригва лесно(макар, че с уригването повръща малко мляко и дори се разхълцва), но нощем докато суче и заспи. И ако го изправя той не се уригва а само се разсънва и започва да мрънка. И после заспива само ако го залюшкам или ако отново му дам да бозае. Кажете проблем ли е ако нощем не го изправям за уригване
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #5 -: Април 07, 2008, 09:19:22 am »
Бори, честито първо зъбче на снахата. Представям си колко е сладка, прати ми снимки, моля те.  :D

Ами аз съм чувала и при други бебета, че са го имали този проблем, дано премине. И Мишанта май имаше такива грижи с Митаче. А те двамата с Хриси, нямат нужда от такива нощни екстри :wink:.
Сигурна съм, ще имаме неспокойни нощи, няма как, в това е чара на грижите по малките  :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #6 -: Април 07, 2008, 09:32:40 am »
Момичета, добро утро:)
Извинявайте, че ви се намъквам така в темичката но си признавам, че ми е много хубаво да ви чета и съпреживявам доколкото мога порастването на слънчицата ви:)))
Искам да ви пожелая слънчева седмица макар, че тук във Варна все още е мрачно и мокро, но към пожеланието ще включа и свежа пролетна седмица:)))

Бъдете здрави:)

*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #7 -: Април 07, 2008, 10:06:27 am »
Слънчева седмица и от нас!
Хубавото време ще изкара май повечето бебета на разходка,че и те и мамите сме зажаднели за слънце и разходки!Пожелавам ви хубава и усмихната седмица,здрави и весели дечица и готини разходки!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #8 -: Април 07, 2008, 10:14:46 am »
Здравейте. Имахме тежки почивни дни. Направо каталясах. Не знам, дали заради хремата и неразположението, но Мия си порева яко и двата дена. Просто си беше кисела и като й забраня примерно да хвърля дистанционното и започва един рев и няма успокоение, нито спиране. Но все си повтарях, че сигурно е защото все пак е малко болничка и ще я изтърпя. вече все повече разбирам откъде идва изразът: Ужасните 2 години....Лошото е, че май и мен ме прихвана от нея и днес и аз кашлям, кихам, ама няма как, трябва да се работи.
Хубава седмица на всички.
<br />[link=http:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #9 -: Април 07, 2008, 10:53:47 am »
Хубава седмица за вас и семействата ви!-Само здрави дечица и повече слънце и усмивки през тази седмица!
Каси,честита ви самостоятелност,добре е ,че свикват да са спят самички,и аз мисля да направя същото когато Ангел навърши 6м.
Бора,честито ви зъбче!
Жанета,аз се старая Ангел да не заспива без да го уригна,въпреки,че понякога това го разсънява и ми коства повече време,потупване по гръбчето и погалване с кръгови движения по гръбчето при нас винаги дава резултат.
Днес най-сетне ,след 20дена опити да поставят диагноза на съпруга ми (след 3 ренгенографии и над 10кръвни изсл.и темп.над 38)може би има светлина в тунела,беше на инфекциолог,който смята,че е ухапан от кърлежоподобно насекомо и сега е на антибиотик,дано наистина е така и всичко се оправи,защото 20дена без неговата помощ,сама с Ангел ми е малко трудно.
При мен вече от известно време кърма няма,но въпреки това получих силно възпаление на гърдата и от сряда и аз съм на антибиотик и едва днес се чувствам малко по-добре,но ще изчакам утре да чуя и мнението на гинекологът си,в тази връзка (някой беше питал за спиране на кърма)-винаги се консултирайте с гинеколог за начините за спиране,а и сама да спре,както се случи при мен е хубаво да се прави консултация с гинеколог.
Хубав и успешен ден!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #10 -: Април 07, 2008, 11:26:33 am »
Привет и весела, слънчева седмица!

За нощното уригване - може наистина да няма нужда от него! А ако сте на кърма, въобще не се притеснявай да уригваш нощем!

Каси, браво, че сте ги отделили още от сега, докато не са се научили къде спят и да имат предпочитание къде да го правят!

С риск да стана досадна ще ви пусна още един линк за петиция - отнася се за премахване на българския език като задължителен за изучаване в у-щата:
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #11 -: Април 07, 2008, 11:28:13 am »
Днес най-сетне ,след 20дена опити да поставят диагноза на съпруга ми (след 3 ренгенографии и над 10кръвни изсл.и темп.над 38)може би има светлина в тунела,беше на инфекциолог,който смята,че е ухапан от кърлежоподобно насекомо и сега е на антибиотик,дано наистина е така и всичко се оправи,защото 20дена без неговата помощ,сама с Ангел ми е малко трудно.

Нека се консултира в инфекциозна болница. Аз бях ухапана от кърлеж преди близо две години и лежах там с марсилска треска. Дано мине без поражения при него, че като си спомня ми настръхва косата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #12 -: Април 07, 2008, 13:21:10 pm »
Честита пролетна темичка от нас!
kassi , честито ти спокойствие, дано не нощните ставания са рядкост при вас!
Аз чакам с нетърпение да се пооправя от болежките и настинката от последните някоко дена, за да се възползваме от слънчевото време! Много бавно стават нещата, като не може да се пият лекарства :(
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #13 -: Април 07, 2008, 13:43:46 pm »
Подписах петицията. за мен това е поредното безумие в българското образование. Ако продължават така нещата, нашите деца ще трябва да си ги обучаваме сами вкъщи ако искаме все пак да имат добра обща култура. И бездруго вече не можеш да чуеш по софийските улици нормална реч, направо ми призлява вече. Това сякаш вече не е моя град и ми е толкова мъчно. Преди години аз наистина си обичах София, а сега се чувствам едва ли не като чужденец тук.... :(
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #14 -: Април 07, 2008, 14:53:13 pm »
Хубава седмица на всички ви!

Във Варна са надвиснали едни черни облаци... Докато бяхме на разходка прикапа, но на нас не ни пука, Елица примижва щастлива на дъждовните пръски, а аз се радвам, че все още съм с нея вместо в офиса.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #15 -: Април 07, 2008, 15:01:09 pm »
Здравейте в новата темичка и то мен! Честито на новите зъбчета и ходещи крачета!

venus_melena, честно казано направо ме шокира с тези петиции. То бова простотия ама чак толкова не съм очаквала. Ако българският не е задължителен то тогава кой, патагонският ли? За пореден път се убеждавам, че искат да направят от децата ни дебили! :x

За уригването. Преди да изправите детето го дръжте да лежи на дясната си страна. Така въздухът излиза по-лесно. Ако не стане от първият път, повторете. И при мен се е случвало да не може да уригне. Няма проблем. Колкото по-големи и якички стават, толкова по-лесно им е да изкарват въздуха.

Сега да ви се оплача. От една седмица ме е хванал някакъв сърбеж по цялото тяло. Нито обрив, нито червено, обаче сърби, ужас! Преди време бях прочела някъде, че при бременност така се получава. Мисля си дали не е от изтощение на организма - бременност, раждане, зима, пролетна умора... Но това не ме тревожи толкова много, колкото предстоящото ваксиниране против ДТК и полиомиелит.  :(

Жанета, не ще да суче хлпето и това си е. Всичко, което ме посъветвахте опитах, но нямах успех  :(. Сега си яде АМ и вече сме на 4-5 мерителни лъжички в зависимост от това, колко е гладна. :wink:

Весела, топла, усмихната седмица от мен!
« Последна редакция: Април 07, 2008, 15:33:41 pm от Роксана »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #16 -: Април 07, 2008, 17:19:22 pm »
Здравейте и от нас! :D
Весела седмица на всички!
Тук при нас е топло,но има страшен вятър,направо не мога
да го понасям това време! :xПо добре да е студено,от колкото да духа!
Иначе всичко си е по старому,аз на работа,малките в къщи с баба!
Желая на всички хубави емоции,здрави дечица,и хубаво време! :)
« Последна редакция: Април 07, 2008, 17:21:14 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #17 -: Април 07, 2008, 18:54:13 pm »
Весела и сънчева седмица и от нас!

Каси, честито, дано да спинкат самички и да не се будят. И аз ще пробвам тоя номер, но мисълта да ставам нощем при всяко мрънкане и да ходя до другата стая, все още ме спира.

Бора, честито зъбче на малката сладурана!

baksisa, дано вече мъжът ти се оправи!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #18 -: Април 07, 2008, 23:10:01 pm »
........... :(писах аз рано зарана и гледам сега постинга ми го няма...
та ще карам по спомени!

Весела и  :sunshine:ва седмица от мен и кисело Митаче!

Честито първо зъбче на Ема!
Да подреди цяла бисерна огърлица в сладките устнички!

Ох, комай на нас зъбите са причина за олигавенето, киселевенето и безпричинния рев.
Даже тази сутрин го присивах на ръце, нещо което не му се е случвало от както беше на месец.
Ще преодолеем и това повече с търпение и нежност!

Касита честита ви нова стая....спокойствие и здрав сън за всички ви!
Митака спи сам от както стана на 3м и започна да спи по-цяла нощ,
това със спането по цяла нощ приключи 3 седмици по късно.!
И сега ставаме в 2, в 3, в 4, мята се в леглото върти се.
Когато стане неудържило положението изпива малко мляко и се унася!
Обаче аз съм упорита, спя си в спалнята.
Е вярно, снова по цяла нощ спалня-детска, спалня-детска,
но го приемам като среднощен фитнес....така де, поне полза да има!

Мешко бързо оздравяване за теб и Мия.

Бакс, дано бързо се оправи голямото ти момче!

Лиско, пожелавам ти скоро, много скоро всичко онова за което копнее  :heartbeat:

 :balk_125:Спокойна нощ на Мами и бебковци! :balk_126:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #19 -: Април 07, 2008, 23:15:53 pm »
Хубава седмица и слънчева седмица на всички, ние днес се разходихме порядъчно след уморителния работен ден, Стефи вече е малка хала. От вчера новото хоби е да се качва по дивана, легла и просто няма удържане вече.
Честито зъбче на Ема, пожелаваме й безпроблемно за мама и нея да избият всички останали  :D
Каси, честито за порастналите момчета, дано нямаш среднощни фиести.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #20 -: Април 07, 2008, 23:24:04 pm »
Хоп,и ние в новата темичка.Много слънчице и детски усмивки ви пожелавам!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #21 -: Април 07, 2008, 23:37:11 pm »
Добър вечер и от нас. Здрава, послушна и топла седмичка за всички.

Митака спи сам от както стана на 3м и започна да спи по-цяла нощ,
това със спането по цяла нощ приключи 3 седмици по късно.!
И сега ставаме в 2, в 3, в 4, мята се в леглото върти се.
Когато стане неудържило положението изпива малко мляко и се унася!
Обаче аз съм упорита, спя си в спалнята.
Е вярно, снова по цяла нощ спалня-детска, спалня-детска,
но го приемам като среднощен фитнес....така де, поне полза да има!

Това в смисъл със спането при нас беше и все още е от раждането на Тони-бой. Издържах до 10-ия месец, но тогава ни наизлязоха цели 6 зъба в рамките на месец и половина  и аз грохнах физически. От тогава спи един час в кошарата и после при нас, а как бързо се научи на хубаво диването и вече не признава другото легло. :?

Аз все пак преди да заминем за Пловдив, сложих ваксината Превенар. Рекацията беше същата, но малко по лека както 4-ти Пентаксим, но може би аз вече бях подготвена и реагирах своевременно и затова овладяхме бързо неразположението.

На всички болни скорошно възстановяване, на всички бебоци спокойни и сладки сънища. На всички мамчета доволни усмивки по лицата да греят, на всички татковци да продължават търпеливо и всеотдайно да помагат, на всички баби да не си врат носа там където не им е работата  :D.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #22 -: Април 08, 2008, 09:43:55 am »
Добро утро, момичета!
Днес се очертава много топъл ден-само за разходки. Да се похваля-вчера си направихме много хубава разходка по обяд аз с двете деца. А в 16 ч. се прибвахме за кърмене. Баткото беше изморен от разходката и не иска да излезем отново. Но пък си направихме "излет" на южната тераса-кафенце, вафличка(за баткото) и пуканки си напукахме в микровълновата. И днес с това топло вреце се очертава същия сценарий. Приятни разходки днес с бебоците!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #23 -: Април 08, 2008, 10:37:25 am »
Колко съм добра! Разреших на свеки да ми погостува.
Лека седмица на всички, всички да са здрави, много нови бременни момичета и бебета!
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #24 -: Април 08, 2008, 10:41:57 am »
ще ти направим паметник :wink: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #25 -: Април 08, 2008, 14:57:40 pm »
застраховка направи ли си, Marie?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #26 -: Април 08, 2008, 15:12:36 pm »
Весела седмица и от нас!
Вчера за пръв път оставих Дара на свеки за цял ден... въпреки очакванията, Дара се е представила отлично - слушкала, яла, спала... браво и на двете - вече по-често ще я оставям!  :lol:
От известно време слагам Дара на гърне след ставане от сън... обаче имаме проблем - не иска да става от гърнето  8O. сега мисля да махна предната част с топката и ръчките, ама се чудя дали пък ще стои на него при това безинтересно положение...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #27 -: Април 08, 2008, 15:17:02 pm »
Сетакап,като гледах на снимките ви, гърнето е също като на Ели.Първите пъти когато сядаше се заиграваше с топката и сякаш забравя за какво е седнала и така 3-4 пъти.Манхах топката и повече не съм я слагала.Ползва гърнето няколко месеца докато се научи и после на тоалетната чиния  с тези представките за деца забравих им името.
« Последна редакция: Април 08, 2008, 15:33:52 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #28 -: Април 08, 2008, 15:27:46 pm »
Оф, стопли се, ще почвам и аз кандърмите с гърнето. Засега слага куклите и мечоците в него да спят. Вчера за първи път яде сама салата, с ръка от чинийката - опитът беше успешен. Преди няколко дни си я захлюпи барабар със зеленчуците на главата. Кога ли ще се реша супа с лъжица да и дам да яде :lol: Вече пие вода и от чашка, но със сламка ме е страх да и дам. Над годинка децата има ли някое да пие от сламка вече?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #29 -: Април 08, 2008, 15:43:46 pm »
Като стана въпрос за гърнета, кажете какви сполучливи има, че ми предстои такава придобивка да купувам за Тони. Ние пием от чаша Nuby с неразливащ накрайник. Със сламка не съм пробвала, защото понякога се дави и от тази с накрайника. Принципно рядко пие вода, предполагам сега като се затопли ще пропие и ще тренира повечко  :wink: Прясна салата все още не съм давала, виждат ми се още не достатъчно качествени, пък и Тонино не дъвче 8O или по точно иска да дъвче само хляб, бисквитки/бишкоти плазмон или от забранените на мама сладки с мармалад.
Тоест знае как се дъвче, но ако е манджа или плод отказва категорично. Проявява някакъв интерес сам да яде или по скоро си облизва и смуче лъжицата, естествено ако е нещо вкусно  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #30 -: Април 08, 2008, 15:44:16 pm »
borovinka, според мен, със сламка е по-лесно и безопасно. Мартин отдавна пие от шише със сламка, но пиенето от чаша го умее само на сухо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #31 -: Април 08, 2008, 15:56:06 pm »
Аз бях взела чаша на Авент с накрайник, но остана неизползвана.По лесно наистина е със сламка.Като станат по големи го обръщат на игра,но наистина е по безопасно и лесно
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #32 -: Април 08, 2008, 17:02:31 pm »
Ние също пием със сламка! Отскоро се опитва от чаша - има голям мерак, затова сипвам по малко в чашата и лекичко го карам да надига за ад пие. Амам наистина малко, защото се залива. Отначаро си изливаше в устата течността, но не гълташе и му потичаше по бузите, но сега вече гълта. Честно казано бях изненадана, че не гълташе?!
Иначе пием от шише със сламка - намирам ги за много удобни.
Матей - 1.04.2006 г
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #33 -: Април 08, 2008, 17:40:11 pm »
Най-удобна за пиене ни е чашата със силиконова сламка на Нуби, но в къщи Дани много се забавлява да пие и от обикновена чаша (с голяяяма кърпа на врата и малко количество вода, щото все вдига чашата повечко и се поуливаме) или пък с обикновена сламка. На обикновените сламки им режа половинката от късия край, който се лапа, така че да няма опасност да си почеше гърлото. За салатите - преди 2 дни на въпроса "Какво обичаш?" отговори "Мама. К'аста'ица!" Несъм сигурна обаче, че приоритетите му са в този ред :-)

Много здрави бебета, мами, татковци и кураж на Marie!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #34 -: Април 08, 2008, 19:47:19 pm »
Привет и от нас! Ние горе-долу оздравяхме, само дето сега аз съм кашляща и подсмърчаща :( Няма да ходим повече на ясла, поне за тази година. Големият Шеф така каза...

За пиенето със сламка - отучихме се от два-три месеца и наблягаме само на чашката с дръжките, на Камера ми е. Тя с нея се научи и въобще да пие, освен с шишето и биберона. Разбира се има и аварии, но важното е да схване докъде да повдига чашата  :lol:
« Последна редакция: Април 08, 2008, 21:12:43 pm от НовАлекса »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #35 -: Април 08, 2008, 19:52:56 pm »
Оплаквахте се от съседите в апартамент, сега аз да ви се оплача от комшиите срещу нашата къща. Освен, че вдигат невъобразим шум по всяко време, няма 14, няма 7 часа сутринта - реже се, чука се, кове се, викат и се карат. Ок, не съм само аз с бебе, но тя я будят прекалено често. Мълча си, работят хората. Замълчах си и като се биеха със сина си, който пие и крещаха като луди, мълча си и когато комшията си изкарва 5-те кози в 6.30 сутрин и всяка от тях си има име, което той изкрещява, докато не излезнат една по една /алуминиевата дограма изолирала шум - е, за тия няма пречка/. Замълчах си когато комшията една вечер /нощ/ в 23.30 звънна на звънеца, за да ме накара да извикам полиция, понеже щял да заколи сина си, те нямат тел. Разправях се с полицията сто часа. Но утре мълчанието ми ще приключи, като срещна комшийката. Преди малко уведомила баба ми, че е дала домашния ни телефон на две места, за да я търсят за работа. Тя е пенсионерка. И като се обадели, да и запишем всичко и да й кажем къде да иде.  :x :x :x :x :x
Кристина е поспалива и като не се е наспала е ужас. И това е предимно благодарение на тях, сега остава през деня да съм секретарка и да ми звъни дом. тел. нон-стоп. Утре ще я спарцамосам. Може ли бе, поне да беше попитала...Може ли кажете ми да има толкова нагли хора? Или е толкова загубена, че чак не се усеща? Или аз съм станала много неучтива?
Просто много хора напоследък са станали егати темерутите, егоисти!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #36 -: Април 08, 2008, 20:12:38 pm »
И Деси пие от чаша със сламка, от чаша с твърд накрайник и от обикновена чаша, но като сипвам по 1-2 глъдки. А днес в градинката като каза, че иска вода, а аз не носех и й купих от тези шишета дето са с пласмасовите тапички, като биберон и чак се учудих, че на 3-та секунда схвана как става и пи успешно :D
Да ви кажа каква салата обожава Деси. Настъргвам краставица, нарязвам на ситно домат, малко обезсолени маслинки и заливам с дресинг от сирене, жълтък, кисело мляко, лимон и зехтин, става жестокооо :lol:

Нина, много кофти случка :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #37 -: Април 08, 2008, 21:38:52 pm »
Нинка, тия са за бой направо :x! Ти си си много учтива и възпитана, но масово забелязвам народа е изпростял, груб и неучтив. Жалко!
Аз вече имам възможност да излизам навън, имаме си релси във входа без височайшето благоволение на съседите  :lol:. Който срещнах и питах днес всички бяха ЗА! Така че смело навън. Днес даже направихме две разходки.  :D

Jam беше писала преди време за магазинчето на пазара в Младост 3, нещо препоръчваше оттам, но сега не мога да сетя и се ядосвам. Днес посетих магазина и наистина има много манджа за момчетата. Jam, кажи какви пюрета беше намерила тук, където другаде ги нямаше. Мерси!
В магазина разбрах, че се доставя детска храна от кухнята Джуниър, мен ме устройва като място, защото живея на 100м. от магазинчето, та в тази връзка имате ли отзиви, мнения. Като че ли ultra беше писала, но съвсем не си спомням какво беше мнението и. А отзиви за "Кухнята на мама Люси"?! И тя ще има пункт в Младост. Освен че разкарва и по домовете.

Благодаря предварително за отговорите.  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #38 -: Април 08, 2008, 21:42:18 pm »
Нина скастри ги докато е време, иначе оправия няма. 8O
Това ми напомня за джанката :lol:
Найстина много нагли хора има...
« Последна редакция: Април 08, 2008, 21:44:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #39 -: Април 08, 2008, 23:12:48 pm »
Каси, Джуниър са отврат!
Мама Люси е много вкусна.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #40 -: Април 08, 2008, 23:26:24 pm »
Каси, Джуниър са отврат!
Мама Люси е много вкусна.

Уаау, а ми е близо, да му се невиди  :?. Дано пункта на мама Люси да е някъде до нас, иначе ще трябва с доставка.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #41 -: Април 08, 2008, 23:43:00 pm »
Хехехе момичета,
значи ние сме много напред с материала относно гърнето :D. Моята щерка стои от 3 седмици на гърне, най-най-обикновено. И много рядко пропуска някоя сутрин да не го използва по предназначение :D. Само първото слагане беше малко проблемно, поразплака се, от тогава си седи детенцето и няма никакъв проблем. Е, друг въпроса, че не винаги свършва това за което е седнала. Но то и не се иска, тя е мъничка още.
Аз обаче упорито реших, противно на съвременните теории да я приуча от малка, както нас едно време са ни учили, а не да ми стане на 1,5 год и да не иска да седне изобщо. Както детето на едни приятели и да ми се насира до 2 год в памперса и да не иска да каже. Е то не се знае как ще е за в бъдеще, но засега поне се запозна детето с уреда и си седи без проблеми. Като се има предвид, че иначе е доста буйна и щурава, не се задържа и 1 секунда на едно място :)
Така, че препоръчвам на майките с по-малки бебета, пробвайте от по-рано да ги учите, няма да сбъркате.
Поздрави

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #42 -: Април 09, 2008, 09:00:31 am »
И аз смятам скоро да пробвам Али на гърненце, обаче не знам как ще се оправим с бодитата и памперсите? Давайте практични съвети: трябва ли да е облечена с тениска и гащички за по-удобно заради гърнето и от онези специалните памперси за гърне? Все си мисля, че докато й разкопчея бодито, докато разлепя памперса и то, детето, ще се напишка! После как почиствате детето и гърнето? Малко WC въпроси, ама не ми е ясно!  :oops:
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #43 -: Април 09, 2008, 09:13:36 am »
Добро утро момичета.Бързам да се похваля чи имаме първо зъбче.Бебка е много нервна и плаче та незнам дали ще имам време днес за форума.Зъбчето е отдолу нейно дясно.
Поздрави на всички.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #44 -: Април 09, 2008, 09:18:06 am »
И аз смятам скоро да пробвам Али на гърненце, обаче не знам как ще се оправим с бодитата и памперсите? Давайте практични съвети: трябва ли да е облечена с тениска и гащички за по-удобно заради гърнето и от онези специалните памперси за гърне? Все си мисля, че докато й разкопчея бодито, докато разлепя памперса и то, детето, ще се напишка! После как почиствате детето и гърнето? Малко WC въпроси, ама не ми е ясно!  :oops:

и аз се интересувам сега от тези въпроси. също - как ги залъгвате да седят на гърнето? аз днес успях за пръв път да го накарам да седи, но с цената на филмче, а не ми се иска да става навик.
по колко време ги оставяте да седят на гърнето?

изобщо - помагайте бе, хора!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #45 -: Април 09, 2008, 09:51:34 am »
Нина скастри ги докато е време, иначе оправия няма. 8O

Точно и ясно. :bonk: :bonk: :bonk:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #46 -: Април 09, 2008, 10:44:00 am »
Момичета, давали ли сте на бебетата си нещо превантивно против разболяване - в смисъл Осцилококцинум или нещо от сорта. Не че ще дам ей така без да питам док, но да съм подготвена!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #47 -: Април 09, 2008, 10:59:36 am »
Момичета, давали ли сте на бебетата си нещо превантивно против разболяване - в смисъл Осцилококцинум или нещо от сорта. Не че ще дам ей така без да питам док, но да съм подготвена!

Аз съм давала. По едно на седмица.

Delica, честито първо зъбче!  :D

И аз сега чета за слагането на гърне от рано. И мисля да изплозвам нещо като игра или съревнование помежду им, но още не съм решила, а и те сами ще си покажат.
 
Ето какво намерих по въпроса в близнашкия форум в бгмама:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #48 -: Април 09, 2008, 11:03:14 am »
Аз посещавам от около година и половина хомеопат.Не претендирам,че съм права - всеки сам си преценява.Цяла зима съм давала 3 вида лекарства по схема направена от него.Отделно поддържащо Осцилококцинум.Факт е, че Ели за 1г е изкарала само лека хрема.Последния ларингит беше април миналата година.Друг проблем,който за мен беше много важен е прословутия запек.От около 4-5месеца се преборих и с този проблем пак с хомеопатия.Накупила съм си и литература и чета.Мненията из форумите са много шарени.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #49 -: Април 09, 2008, 13:36:58 pm »
Мари, и аз мислех, че ще е трудно с бодитата и памперсите, но няма проблем. Сутрин след като си изпие млякото, разкопчавам бодито, махам памперса, обувам чорапки и я слагам както е по пижама. Обикновено се изаква всяка сутрин в гърнето. Дупето се избърсва, както ние бършим нашите :D :D, посля я закарвам в банята на мивката, измивам и това е. После още 2 пъти през деня се пробвам, Е ако има вече наакан памперс, не я слагам. :). Не ползвам специални памперси.
Гърнето се изхвърля в тоалетната с помощта на тоалетна хартия и се измива с гореща вода.
А те не са толкова малки вече че да пишкат на всяка минута и да не смогнеш да я събуеш :)

Джами, аз по тази причина точно реших да започна по-рано, за да се запознае с уреда и да свикне да седи, Имам наблюдения от познати семейства, че които са започнали по-късно, по-трудно ги приучават и обратно. Една приятелка дори, направо на тоалетната я е сложила, но по-голяма вече. Ти пробва ли на тоалетната направо, той е по-големичък вече. С браво и награди???.  Не се притеснявай, ще се научи, няма къде да отиде :)
Поздрави

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #50 -: Април 09, 2008, 14:00:26 pm »
Хубаво е че сте пуснали такава темичка!
Аз също се интересувам от тоя въпрос!
Да ви кажа,когато се родиха моите,до към 2 месеца ги издържах!
Хващах ги над гърнето и си акаха там децата,сега обаче вече сме големи,
и гърнетата си ги използваме да си пускаме музиката на тях! :D
Когато са наакани,идват и ми казват "кака",и се държат за дупетата!
Но преди да се наакат нищо не казват! :?
Живи и здрави,да стане топло времето,ще ги сложа само на гащички,
та някак си да се учим,мисля че няма да им хареше да им е мокро дупето,
надявам се да почнат да си казват!
Хубаво е от рано да се научат,но си трябва занимавка.
Имам една позната тука,детето и до 3,5 години беше с памперс! 8O
Е,това вече е прекалено!
Дано ние по рано се научим! :)


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #51 -: Април 09, 2008, 14:19:47 pm »
И ние ще пробваме това лято гърнето. малко ще сме малки според мен, но не чак толкова, а и искам да използвам топлото време.

Един въпрос към по-големите. В периода 1г и 3м - 1г и 7мес все още в столче за хранене ли се храните? Ще заминаваме за Варна за лятото и се чудя да мъкна ли й стола...
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #52 -: Април 09, 2008, 14:29:52 pm »
Цвети, Деси може би от около 2м. не иска да седи в столчето. Ядеше седнала на дивана, сега вече има стол на масата и се храни там :) Според мен няма да имаш проблем да я слагаш на обикновен стол.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #53 -: Април 09, 2008, 14:44:01 pm »
Когато е по топличко или когато не иска и не дава да и сложа памперс я оставям така. Повтарям и, че щом има пики трябва да си седне на гърнето. Няколко пъти се напишка, няколко пъти си донесе сама гърнето и седна, вдигнах я, събух я и го използвахме по предназначение. Това е че е само когато тя иска и е много рядко. Чакам да се затопли и свалям памперса. Ще не ще ще се научи. И на нея не и е комфортно вече с памперс и не го иска. Дала съм и да избира, пики в гърнето или памперс на дупето :). В жегата съм сигурна че ще си иска гърнето  :lol: Не я насилвам по принцип за нищо. Когато дойде време и е готова тя сама си го прави.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #54 -: Април 09, 2008, 14:49:05 pm »
И ние ще пробваме това лято гърнето. малко ще сме малки според мен, но не чак толкова, а и искам да използвам топлото време.

Един въпрос към по-големите. В периода 1г и 3м - 1г и 7мес все още в столче за хранене ли се храните? Ще заминаваме за Варна за лятото и се чудя да мъкна ли й стола...
Цвети,ние седим на тяхната масичка и ядем,но когато мрънкат покрай зъби или
нещо друго,използвам стола,слагам и един куп играчки на него,и така ядем!
Ако нямате проблеми с храненето,може и да не взимаш стола!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #55 -: Април 09, 2008, 15:53:01 pm »
Цветенце, Елица е на 1г.4м. и още я храня в столчето. Като сме на гости я храня в количката. Ако съм без количка я вземам в мен, но много бавно върви. Пробвай в количката ако не ти се мъкне столче.

За пиенето с обикновена сламка - блазе ви - е не ще и не ще да пие с нея, само я дъвче и чеше зъбките. Чаши със сламки или накрайници не съм купувала. Да излязат тия кътници и кучешки, че тогаз. Но ще пробвам и аз като Стеф с едно от ония "спортни" шишета.

За салатите - голяма е радост краставицата. Добре, че тука продават едни "био" на Gimel. Колко са био не ща да знам... Другото любимо за салата е тънкия зелен боб и броколи, само сварени, без подправки.

Исках и за консултациите да ви питам - след годинката само за ваксини ли се ходи? Мерене и теглене не се ли полага вече?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #56 -: Април 09, 2008, 15:57:58 pm »
Исках и за консултациите да ви питам - след годинката само за ваксини ли се ходи? Мерене и теглене не се ли полага вече?

Абе има мерене и теглене, ама май на всеки 3 месеца беше...
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #57 -: Април 09, 2008, 15:59:14 pm »
За гърнето и аз съм за ранното привикване. Идеята от памперс да мине директно на дамски превръзки не ми допада ;). Така че на лято като почне да седи стабилно и ще се пробваме и ние, а живот и здраве на есен ако ни приемат ученици и там ще има тренировки.

Delica, честито първо зъбче, дано другите изникнат безболезнено!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #58 -: Април 09, 2008, 16:36:35 pm »
Къде е Лейди, бре?  Всичко наред ли е?

Алебна, благодаря за инфото. А за пишкането как процедираш сутрин? Преди млякото, след? Чудя се дали да не взема гащички и тениски за таз работа, ама де ми беше акъла-преди седмица поръчах по-големи бодита. Сега бодитата ли да износваме или с гърнето да се оправяме...Колко бързо растат децата! С боди ми е още бебичка, а с гащи и потник ще е вече мома...

И аз попаднах на 3 годишно дете, което не иска никъде другаде освен в пампито и сега съм и аз в лека паника.

Който е правил кръщене да разказва: какво, що, колко, къде, как... И снимки да пусне...
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #59 -: Април 09, 2008, 16:39:16 pm »
Явно различно се хранят децата след една известна възраст, сигурно ще се откажа от стола...

Гери, аз също имах идеи да прилагам "ранното привикване", та дори Симона беше на 7м като купихме гърне. На 8м я сложих за първи път - беше тотално объркана какво става, но аз упорито настоявах, водена от това, че вече стои стабилно и искам да я науча. Резултат никакъв, освен че детето още повече се обърка и според  мен леко стресира. После се поразрових и почетох тук - там, проследих и няколко запитвания към Бърди по въпроса от родители на по-големи деца.
Това което прочетох ме наведе на съвсем други мисли и смених подхода.  Идеята е, че контролирането на тазовите резервоари е определен етап от развитието на детето - точно както и сядането, изправянето, прохождането. Можеш да помогнеш на детето като го окуражаваш, но не и да го "обучаваш" на това.
Около 1.5- 2годишна вузраст детето започва да се научава да контролира пикочния мехур и ректума, като първо се преминава през усещането за за пълен пикочен мехур, а после през осъзнаването кога му се ходи по нужда и суответно това е добър момент да се въведе гърнето.
Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.

Аз мисля да почна това лято - хем ще е топло, хем ще е към годинка и 1/2. Реших да не разглеждам слагането на гърне като "ранно пручаване"/ "късно приучаване", а приучаване на време -когато психиката и физиологията на дето са на нужното развитие.

« Последна редакция: Април 09, 2008, 16:55:57 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #60 -: Април 09, 2008, 16:46:16 pm »

Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


 :balk_50:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #61 -: Април 09, 2008, 17:18:18 pm »
гърнето е за да се слага на главата беее :D
на мен ще ми е по-лесно да го накарам направо на тоалетната, защото знае какво се прави там: "мама псссссс" :D :oops: 'ми като само ходи след мен, не мога памперс да си сложа, ще гледа :lol:

Боровинка, Гимел са си съвсем БИО! има вече и доматки от тях в Пикадили!!!
а пък БИО /тези с млякото и сиренето/ са пуснали и хляб и са отворили магазин на пл. Журналист.

не мога да го накарам Криско да пие вода от нищо друго, освен от биба :oops:ми то му е такъв кеф на детето, к'во да го правя?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #62 -: Април 09, 2008, 17:31:28 pm »
Цвете, и аз съм съгласна с теб, има си време за всичко, не смятам че дете на месеци осъзнава какво прави, дори и да го прави на правилното място, Стефания й показах що е то гърне след годинката, слагала съм я два три пъти, тя въобще не стои там. Пие от сламка от около месец, но не й е практика, може да пие от чаша, много по-рано отколкото пропи с биберон вода /това беше начина да й давам някакво количество/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #63 -: Април 09, 2008, 19:39:10 pm »


Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


Това добре, но как да разберем дали тялото на детето е готово, ако не го опитаме? Както на някои им идва да вървят на 10 месеца, а други на 2 годинки, едни лазят, други-не, така и с това. Тъй си мисля, де. Пък ще видим какво ще каже кръчмарката.  :P

 
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #64 -: Април 09, 2008, 19:51:09 pm »
Аз само малко да се намеся за Био зеленчуците понеже съм в бранша с оранжериите.Та според мен на Гимел продуктите колко са био само те си знаят ама аз знам че доста пратки им връщат от Германия понеже не минават тестовете и после ги лашкат на нашия пазар.Малко трудно може да докараш нещо био особено в оранжерия и то в България,но там малко министъра на земеделието ги подпира.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #65 -: Април 09, 2008, 20:37:17 pm »
Био на мама зеленчуците като станат след 2 м. :wink:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #66 -: Април 09, 2008, 21:25:01 pm »


Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


Това добре, но как да разберем дали тялото на детето е готово, ако не го опитаме? Както на някои им идва да вървят на 10 месеца, а други на 2 годинки, едни лазят, други-не, така и с това. Тъй си мисля, де. Пък ще видим какво ще каже кръчмарката.  :P


Да, разбирам те  имаш предвид, че децата са различни и различно се развиват. Но все пак има ориентировъчен период - казваме, например, че е добре да дадем храна, различна от мляко около еди си каква възраст, защото се счита, че тогава храносмилателната система е достатъчно развита - за някои това може да станало и по-рано, а за други още не и тогава се налага да преустановим и опитаме пак по-късно. Така е с всичко - едни са готови по-рано, други по-късно.
Затова има оценка на развитието на децата - моторика, психика и т.н., което ни е ориентир по кое време + - малко  - какво би трябвало да му е развитието.

Все пак, съгласи се, че няма нормално развиващо се дете, което да направи първи стъпки на 2г :wink: Не исках да кажа слагайте ги на гърне на 5, а че просто дете, стоящо стабилно на 7месеца, например, е малко все още, т.е. не бива само стабилното седене да ни е ориентир, за да опитаме.
Аз също ще разбера кога е готова с "опитване", то ясно че друг начин няма, но като се съобразя все пак с това, което се смята за нормално като развитие на детето.
Според мен Али е малка още за това начинание - рано е да има резултат, следовтелно безмислено рано за опити и ще е точно загуба на време, ще се опиташ да я "дресираш", без тя да разбира идеята. По-добре използвайте това време за игри :wink: :)
« Последна редакция: Април 09, 2008, 21:33:01 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #67 -: Април 09, 2008, 21:38:49 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:
Ще видим какво ще стане. Каквото тя си поиска! Ще пиша!  :wink:
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #68 -: Април 09, 2008, 21:40:21 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:

Ей по гръб не падаш :lol: :lol: :lol: Хубу - айде :wink:
само, ако няма много, много резултат не я мъчи и не настоявай, а опитай след време.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #69 -: Април 09, 2008, 21:51:52 pm »
Бърди беше писал, че дете готово за гърне е това, което може да качва стълби без никаква опора :)

За мен дебненето е адски безмислено, и моето дете ака почти по едно и също време през деня, но аз нямам намерение да се правим на котка и мишка и да се дебнем. Според мен момента сам ще дойде, когато започнат да осъзнават и да си казват. Деси сега казва "аки" след като вече се е наакала, което според мен значи, че не е далеч момента когато ще започне да казва и преди това.
Аз едно не мога да разбера, за къде сте се разбързали бе хора, за всяко нещо си има време. Не кърмим, бързаме да захранваме, бързаме да махнем памперса... след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:
« Последна редакция: Април 09, 2008, 21:53:24 pm от StefiZ »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #70 -: Април 09, 2008, 21:57:18 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:

Ей по гръб не падаш :lol: :lol: :lol: Хубу - айде :wink:
само, ако няма много, много резултат не я мъчи и не настоявай, а опитай след време.

А бе, споко, бе! Няма да си изтезавам детето!  :lol: Аз още гърне не съм взела, ей така си говоря!  :wink:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #71 -: Април 09, 2008, 22:20:28 pm »
след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:

И мен вече ме хваща носталгияга :(. Аз близнаците си ги възприемам като големи момчета, честно. И все бързам, закъде бързам :?. Тримата сме си страхотна комбина по цял ден.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #72 -: Април 09, 2008, 22:27:40 pm »
Marie, да позная ли, че майчината школа оказва голямо давление върху твоите възпитателни намерения?  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #73 -: Април 09, 2008, 22:44:57 pm »
Marie, да позная ли, че майчината школа оказва голямо давление върху твоите възпитателни намерения?  :wink:

Тъй, тъй! Ама не искам да става 3 годишна за смях! Ще взема едно гърне, да седи у дома, да му свикне, пък после каквото тя сама каже.
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #74 -: Април 09, 2008, 23:16:17 pm »
няма да вземам стола за хранене, реших. то и без това няма да има място.
ако се окаже на място, че не се оправяме без стол, ще купя някакъв.

някой ползвал ли е тези:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=3019

или

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=124 - това ми изглежда толкова извънземно и се чудя върши ли изобщо някаква работа...
« Последна редакция: Април 09, 2008, 23:21:15 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #75 -: Април 09, 2008, 23:20:32 pm »
след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:

И мен вече ме хваща носталгияга :(. Аз близнаците си ги възприемам като големи момчета, честно. И все бързам, закъде бързам :?. Тримата сме си страхотна комбина по цял ден.  :D

Еххееее, Касита, много ти е рано да те хваща носталгията, колко още бешки дни имате вие, ехеее :wink: ама ние сме големи вече, и мен определено много неща ми липсват. то това, че расте не е за тръшакне де - нали това е смисълът на всичко, ама верно бебешкото си е най-сладкото.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #76 -: Април 09, 2008, 23:34:06 pm »
Цветенце, лично аз не съм ползвала. аз имах само от този,който се закрепва на масата и детето се чувства като пълноправен член :lol:.не заема място и лесно преносим.
Каси, рано ти е още :P.въпреки,че сигурно намираш разлика от преди 5м.Но са си бебенца още.Аз Ели вече не мога да я целувам и мачкам когато си искам,не мога да я облека в това което аз искам,а тя избира,претенции има и към храната и още куп неща.На щанда в магазина казва преди мен какво иска, по сладкарници поръчва тя на сервитьора и т.н.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #77 -: Април 09, 2008, 23:42:34 pm »
 :lol: На мен вече в момента ми липсва миризмата на "акото" на Кристина когато я кърмех  :lol:

Да ви кажа за гърнето - аз от много малка съм ползвала гърне. Мама буквално ме е дебнела и сега ми сподели. Дресирала ме е така да се каже. Но отмъщението не е закъсняло - аз дори помня, че до стравнително голяма, 4 годишна, съвесем умишелно, напук, нарочно, независимо, че съм знаела много добре за какво иде реч, съм се нааквала в гащите. Един път /последния/ ядох бой, помня го и от тогава съм спряла.
И мама сега като ми разправя се сетих - Бърди ли е писал, Спок ли, или нещо знам, че четох, че това си е именно дресировка, за която някои /чепати/ деца по-късно си отмъщават, ако мога така да се изразя. Деца, които рано са приучени. Но сестра ми пък също рано е научена, но не е правила като мен в последствие.
Но пък и да се кара на памперс до абитуриентската - не е работа. Колега на мама има близнаци на 2,5 или май повече годинки и още са с памперс. Той казва, че иска на 3 год. да ги дава на градина, а те още не ползват гърне, освен, че и финансово му идва множко. Жена му просто не е сметнала за необходимо да ги научи и той е вдигнал ръце. Точно той казвал на мама - Нина да я учи от малка. Но аз също смятам след 1,5 год. да се пробваме.  
« Последна редакция: Април 09, 2008, 23:58:08 pm от Nina »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #78 -: Април 09, 2008, 23:54:29 pm »
не мога да я облека в това което аз искам,а тя избира

как бе! това не си ли остава монопол на майката :lol: айде, малко се изхвърлих с това "завинаги" ама още дълго време искам аз да си я обличам :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #79 -: Април 10, 2008, 00:00:31 am »
Цветенце, ние купихме и подвижно столче, именно заради пътуванията. Ама е такова като на Ния - закрепва се към масата. Иначе и ние гледахме ония извънземните, но се въздържахме :lol:
Нямаш никакъв проблем да ти го дам, ако не ни съвпадат пътуванията :wink:
Симеон има люта чушка в дупето и ако не е в стол, не виждам как ще го нахраня :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #80 -: Април 10, 2008, 00:10:32 am »
Ултра, мерси :D ама нашето пътуване ще е за три  месеца - отиваме при баба и дядо на морето за цялото лято. все ще съвпаднем по някое време :lol:
Тя симона вече се уреди :wink: Мини ще ни даде тяхното.
А тези дето се закрепват на масата ми изглеждаха доста неудобни, особено за по-голямо дете, или греша? :?
А извънземните на живо ли ги гледа? Много ми стана любопитен този стол :) иначе изглежда страшно компактен в сгънато състояние - като плоска чанта.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 00:12:15 am от tzvetenze »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #81 -: Април 10, 2008, 09:34:43 am »
Ох, три месеца на морето :D
Искам и аз :wink:
Няма ли около твоите баба и дядо някои, които искат да си осиновят внучка :lol:
Не са неудобни тези за масата - и аз се притеснявах за това, ама са си много комфортни, да не говорим колко са компактни. Извънземните на живо изглеждат още по-паянтово, отколкото на снимките. Поне моето впечатление беше такова.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #82 -: Април 10, 2008, 10:10:35 am »
Като казах "ранно приучаване на гърне" имах предвид, че не ми харесва идеята детето ми на 3 години да е още с памперс, а не че на 6 месеца ще почна да я уча, по скоро ще е към годинката, защото в яслите ги слагат на гърне, а там децата са от 11 месеца нагоре. Освен това подкрепям Мари за това, че всяко дете е различно и в крайна сметка трябва да се пробва. Повече от ясно е, че няма да си насилвам детето, ако не иска да прави нещо, защото не му е дошло времето. Същата е и ситуацията с тръгването на 6 години на училище, не трябва да е задължително, но не трябва и тръгването на 7 да е задължително. Аз съм от 6 годишните и мога да реша, че и детето ми ще е готово на тая възраст да тръгне на училище. Но е повече от ясно, че трябва да има и някакви граници, защото е факт, че някой хора нямат реална преценка за някой неща (само като погледнеш, примерно на Мюзик Айдъл, колко хора изобщо немогат да пеят а се явяват...).

Слънчев ден от нас и приятни разходки :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #83 -: Април 10, 2008, 10:44:22 am »
Гери, аз останах с грешното явно впечатление, че изчакваш да седите стабилно и да почнеш и исках да кажа, че не е ориентир единствено и само стабилното седене.
за пробването и за индивидуалността на  децата е така, тук спор няма. ориентирите за оценка развитието на детето я включват в себе си тази индивидуалност.
но приучаването на гърне има повече връзка с развитието на детската психика и физиология и по-малко с това, какво са правели майките ни и какво правят лелките в яслите. тази връзка не е за подценяване, защото в противен случай се получава точно дресиране.
няма да ходите на 3г с памперс :wink:

и аз съм дете , тръгнало на у-ще на 6 и екстра си ми беше :wink:
ама тука по - скоро говорим за тръгване на у-ще на 4.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 11:05:01 am от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #84 -: Април 10, 2008, 11:55:16 am »
Момичета, чета ви как бързате да научите малчовците да сядат на гърне, а аз бих се радвала на вече постигнатото от вас - като се напълни памперса бебка да ми каже... та да го сменя навреме, а не да ходи наакана  :wink:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #85 -: Април 10, 2008, 12:57:23 pm »
Аз не слагам детето си насилствено на гърнето, не знамзащо на някй така му е прозвучало. Просто реших да опитам, а тя дори се кефи на него, седи и се хили :).
Естествено, че не може да се иска от едно 8-9 мес, бебе да си котролира ходенето по нужда и да си казва :D :D.
Целта е да свикне да седи, а не да реве и да не иска изобщо да седне. Както, като гледа какво пишете, по-големите вече деца правят. И не съм съгласна, че не може да се изгради навик, навиците се изграждат бавно, но като съдя по моето бебе, вече доста захитрява, поумнява :) и главицата и може да изгради връзка.
Според мен от колкото по-мъничко свиква, толкова ще е по-лесно. Както и при отделянето  в собствена стая. Защо като е отделено по-малко, свиква, а като се направи на по-голяма възраст има проблеми??
Аз така разсъждавам, може и да не съм права, не знам. Ние засега нямаме проблем от сорта, "не иска да седне", напротив,
За в бъдеще, живот и здраве, ще видим
Поздрави

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #86 -: Април 10, 2008, 14:20:42 pm »
tzvetenze, PEACE :balk_50:! Явно не сме се разбрали... писането не ми е силната страна  :oops:
Колкото до ходенето на училище на 4 години, има и такива деца, макар и да са рядкост :).

ani4ka, Ели като беше на вашата възраст и се чуваше кога си пълни памперса, а то си и понамирисва, въпреки че сега с миризливия Памперс е по трудно. :)

albenanedelcheva, за мен разсъждаваш правилно. Аз съм за обучение чрез игра и вярвам че детския мозък е на принципа "use it or lose it", но само времето ще покаже дали съм била права.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 14:35:21 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #87 -: Април 10, 2008, 14:25:46 pm »
вярвам че детския мозък е на принципа "use it or loose it"

какво ще рече това? "използвай го или го освободи"...  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #88 -: Април 10, 2008, 14:30:09 pm »
вярвам че детския мозък е на принципа "use it or loose it"

какво ще рече това? "използвай го или го освободи"...  :ask:

Явно още ми се спи заради ранното ставане, имах предвид "use it or lose it".


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #89 -: Април 10, 2008, 14:34:33 pm »
аха. то и в другия вариант, пак има резон...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #90 -: Април 10, 2008, 14:37:52 pm »
Така е. В общи линии е като българския израз за "първите 7", но това което съм чела мисля, че дори за първите 3 се говореше.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #91 -: Април 10, 2008, 17:18:39 pm »
tzvetenze, PEACE :balk_50:!

ама разбира се, аз не споря с лошо :wink:
знам, че има и 4, и 5годишни. не знам дали помните, но някой беше пуснал едно клипче на някакво детенце, колко да е било, към 3 - 3 1/2 може би, курдисали го (който не я знае думата, ще му я обясня в неделното у-ще :lol:) пред една карта на света, питат го къде е столицата на еди си коя страна и то посочва и така сумати държави им показа столиците. И ние ахкаме колко е гениално. Нищо гениално няма, за мен просто са дресирали детето - както кученцата в цирка. Има си време кога да го научим на столиците :wink: Та в тази насока са ми разсъжденията.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 17:21:07 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #92 -: Април 10, 2008, 17:25:19 pm »
и като сме на тема отучване от памперс, нощния памперс остава ли по-дълго, или не е хубаво детето да свиква, че през деня трябва да казва, а през нощта може да си пишка? а при пътувания?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #93 -: Април 10, 2008, 17:48:51 pm »
Ели като беше на вашата възраст и се чуваше кога си пълни памперса, а то си и понамирисва, въпреки че сега с миризливия Памперс е по трудно. :)

Абе то, че си се чува - чува се. Ама ако съм в другата стая ли чистя, или правя нещо друго и не съм в близост до бебка, може и да откарам половин-един час без да съм разбрала. Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #94 -: Април 10, 2008, 18:24:14 pm »
Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)

хехе, не мога да се сдържа - като прояде твърда храна, ще се носи из целия апартамент, помни ми думата  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #95 -: Април 10, 2008, 19:02:19 pm »
Пък тя миризмата не се носи из целия апартамент ;)

хехе, не мога да се сдържа - като прояде твърда храна, ще се носи из целия апартамент, помни ми думата  :lol:

ахам :lol:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #96 -: Април 10, 2008, 19:26:50 pm »
Аз съм за ранното слагане на гърне.Дъщеря ми беше на 6 месеца и половина когато започнах да я слагам.Бях я научила след всяко хранене на гърнето.Отделно на час и махах памперса и я слагах.На годинка вече знаеше каква и е работата като седне.Беше на година и 2-3 месеца когато в къщи стоеше без памперс и дневното спане също беше без памперс.Но когато се събуди съм там за да я сложа веднага да не се изпиша на леглото.Ние тръгнахме на чсла на 1 и половина и вече бяхме пахнали както памперса така и биберона.Според мен колкото по-рано толкова по-добре.Започнели едно дете да сяда вече трябва да се учи на гърне.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #97 -: Април 10, 2008, 22:26:40 pm »
Някой ползвал ли е bambinomio пелени, а банските им за бебета? Попаднах на една брошура и се заинтригувах. Най-вече от банксите за бебета. Ние рано ходим на море и трябва да се ориентирам. Цени да знае някой?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #98 -: Април 10, 2008, 22:28:17 pm »
и аз се чудя да купувам ли бански...
за пелените - ако се разтърсиш в мамата, не може да няма писано за тях.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #99 -: Април 10, 2008, 22:37:07 pm »
Цвети аз не се чудя. Искам да си има на дупето нещо, особено ако е и в басейнче надуваемо, все попада пясък, търка се, нежна им е кожата. А не си представям обикновен бански и памперс  в жегите. А и ако е по-удобно като се наака  :? Не че ще ме е срам разбира се, ще се погрижа да си го събера, няма да го заровя в пясъка, но ако тоя бански е удобен, а е и със сменящи се подложки - ще е идеално. Пише на сайта, че са със специални някакви защити, които не допускат да се намокри и да натежи както би един обикновен памперс. Е, сигурно не е чак толкова идеално, ама при всички случаи ще е по-добре от нищо или от памперс само.

Пелените няма да ползвам, предимно банските ме интересува. Търсих инфо и няма за банските.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 22:45:35 pm от Nina »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #100 -: Април 10, 2008, 23:38:19 pm »
виж тука, но не че се казва кой знае какво съществено. можеш да следиш темите.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=278466.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=282011.20
« Последна редакция: Април 10, 2008, 23:43:52 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #101 -: Април 10, 2008, 23:49:45 pm »
Аз там на едното миасто питах, ама нали до сега не съм влизала там и докато се ориентирам, пароли съм забравил....:) ама нямам отговор, сега ще погледна втория линк.

Мерси Цвети  :D
« Последна редакция: Април 10, 2008, 23:55:23 pm от Nina »
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #102 -: Април 11, 2008, 09:55:22 am »
Здравейте. Изкарах някакъв ужасен грип или нещо подобно, но такова нещо досега не ми се беше случвало. Уж нищо, гърло и хрема, обаче не се повлияват от никакви лекарства, капки каквото се сетите от бабините рецепти. Ей, направо не можех да дишам няколко дни. Пазете се точно сега, в това променливо време е най-опасно. сега ще изчета какво сте писали.
<br />[link=http:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #103 -: Април 11, 2008, 10:26:53 am »
но приучаването на гърне има повече връзка с развитието на детската психика и физиология и по-малко с това, какво са правели майките ни и какво правят лелките в яслите. тази връзка не е за подценяване, защото в противен случай се получава точно дресиране.
Абсолютно споделям това мнение. Аз разсъждавам така -за да е успешно приучването на гърне, са необходими няколко условия: детето да може да ходи стабилно, да може да говори добре, така че да каже, че има пиш или аки и да разбира значението на тези дейности. Просто на 6,7 или 9 месеца няма как да са изпълнени тези условия. Не могат да се прескочат етапите в развитието на детето, само от някаква грешна майчина амбиция. Случайните постижения в гърнето са успех на дебнещата майка, а не Осъзнато действие от страна на детето. Аз тия дни ще купувам гърне на Мия. Забелязвам при нея някои признаци на готовност. Като я питам: има ли аки? и тя си пипа памперса и върти главичка -така казва "да" на този етап. е, не винаги е вярно, но се случва да казва истината. Освен това вече ходим заедно в тоалетната - тя не ме пуска да мръдна от стаята и почва да реве или тръгва след мен :lol:, та използвам случая да й обяснявам как отиваме да пишкаме в тоалетната и как скоро Мия ще си има гърненце и ще си пишка там и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #104 -: Април 11, 2008, 11:05:11 am »
И аз изкарах наскоро отвратителна настинка, с много лоша кашлица. От нищо стана. После и свекърва ми, сега мъжа ми. Симона засега не, но не посмях да й сложа поредната ваксина при положение, че у нас все някой е болен последните три седмици.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #105 -: Април 11, 2008, 11:28:13 am »
Симеон е слаган веднъж на гърне, някакси успя да падне и да го захлупи върху себе си :lol:
Като се постопли другия месец ще почвам с обучението. Братовчедка ми дебнеше и двете си щерки още от 3-4 месечна възраст и ги изакваше върху гърне като ги държеше. След като станаха на 5-6 месеца почна да ги слага на гърне. Малката сега е на годинка и си казва и си ходи без памперс 8O
Сестра ми е детегледачка в един детски клуб, като водя там Симеон само той е с памперс на неговата възраст, другите деца са или с памперс-гащи и си казват или са по гащички, ама са 2-3 месеца по-големи от Симеон. Той от няколко дни реши да изпълнява команди или да показва разни части от тялото си, та мисля скоро ще е готов за обучение. Освен това е голям фен на тоалетната чиния и може направо седалка да му взема :D
Вчера си притисна пръста на една метална врата на оградата на детска площадка. Беше си сложил пръста до пантата, а с другата ръка затръшна вратата с всичка сила. Писъците и плакането бяха невероятни. Имах усещането, че се напикавам от ужас, такова смразяващо усещане за себе си или за друг близък не съм имала. За щастие пръстчето е добре, леко синьо и подуто, но хваща с него играчки, шишето и всички други обичайни неща, така че май ни се размина :D
А бях точно до него и тъкмо си мислех каква беля може да стане! Явно рефлексите му са по-бързи от моята мисъл :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #106 -: Април 11, 2008, 12:41:36 pm »
Момичета, това с кашлицата май е моданата болест на сезона...И аз съм така от 1 седмица, но за съжаление не мога да пия никакви медикаменти, понеже кърмя. Големи мъки са, особено нощно време.
ultra , вас съм ви признала за изпълненията които имате...пълна програма  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #107 -: Април 11, 2008, 13:32:00 pm »
единственото, което на този си акъл признавам от ранната дресировка на гърне е това, че свикват да седят там. а не като Мартин, дето днес се разрева, щом го сложих на гърнето и просто провали занятието. другото си е наистина дебнене и дресиране.
по същия начин, деца, които са слагани от малки в столче за кола, нямат проблем. а останалите реват и се тръшкат.

ултра, моят мозък сигурно е вече повреден, но съм като агент на ФБР. очите ми постоянно сканират околността, а мозъкът смила и анализира информацията, като преценява къде каква опасност може да възникне. при положение, че сте били до вратичката, трябвало е да предположиш какво може да стане. малките деца обожават да тръшкат врати. друго - почвай да учиш Симеон да се пази, пръстите, главата... Мартин вече внимава, наблюдавала съм го, че когато тръшка врати и чекмеджета, много старателно си премества пръстите на безопасно място. как го уча ли - ами не знам дали е верният подход, но просто всеки път казвам - внимавай за пръстите, пази пръстите, внимавай да не удариш ето тук главата - и посочвам къде точно - ще има ох!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #108 -: Април 11, 2008, 13:42:16 pm »
Според мен с възрастта стават по-съобразителни. Деси преди беше много смела и безотговорна, никакво чувство за самосъхранение, но сега не е така, оглежда се, внимава къде стъпва, какво прави, абе пази се детето :lol:

А това с кашлицата е много тъпа работа, защото Деси от около седмица вечер също се дави, няма течаща хрема, няма Т, няма никакви симптоми на болест. Два пъти я водих на лекар, гърлото чисто, дори не е зачервено, гърдите също. Лошото в случая е, че лекарката има няколко версии. Най-благоприятната е някакво вирусче, слунките защото са много в монета, но има и вероятност да е възпалена трета сливица която си секретира по малко или дори някакъв вид алергия, което мен много ме плаши :(
НО пък вчера следобед на яслата е кашляла доста и дори ми казаха днес да не я водя, днес пак на лекар, е нищо му няма на детето, от сутринта се е закашляла точно 2 пъти. Имало вероятност да прави и реакция към някакъв препарат с който дезинфекцират там, ужас :(
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #109 -: Април 11, 2008, 13:43:33 pm »
няма да вземам стола за хранене, реших. то и без това няма да има място.
ако се окаже на място, че не се оправяме без стол, ще купя някакъв.

някой ползвал ли е тези:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=3019

или

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=124 - това ми изглежда толкова извънземно и се чудя върши ли изобщо някаква работа...


Цвете, аз от самото начало съм с подобен стол. Моят е на на Cam. С едни колани за захваща за нормален стол, има и други за да се осигури детето и малка табличка отпред. Табличката вече не я ползваме, защото с този стол вече има достатъчна височина за да се храни на нашата маса и малката вече държи да папа с мама и тате. Но иначе стола е много практичен и аз като пътуваме го взимам, тъй като  малък и заема малко място. С лъжицата още не се справяме, но с вилицата е доста по-задоволителен резултата, а с ръце няма никакъв проблем. За протокола Юлия е на 1г. и 8 м.

Все още пие от шише с сламка, но това е по мое настояване. Иначе тя иска от чаша. Купила съм 2 пластмасови за целта. Сипвам по няколко глътки и тя се справя. Проблема е само, че като си утоли жаждата пак продължава да иска да и сипя, но започва да си играе и изсипва съдържанието на пода.

Виждам, че доста разисквате темата за гърнето. Ни имаме отдавна, но аз не я насилвам да ходи на него.Само сутрин при ставане от сън я слагам и обичайно има резултат. Но причината да го правя е, че не ме пуска сама в тоалетната, та често си ходим двете. Явно това е поредното нещо в което ни имитира.Все още не си казва, само понякога като Деси на СтефиЗ казва, когато вече се е наакала. Вече н харесва памперса и мисля, че като се постопли времето и махна памперса, сама ще поиска да ходи на гърне.


*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #110 -: Април 11, 2008, 15:09:46 pm »
И ние сме на вълна гърнета, но започваме скоро след пловдиската одисея, дай боже всичко мине нормално и безпроблемно. Сега няма как да се опитвам да приучавам Тони, защото изхождането ни е съпроводено с нервни изблици на агресия и пищене, независимо че изхожданията не са твърди. Дано разберат какъв му е проблема, че покрай неволите му, се научи на възможно най вредните навици. Не дъвче, не заспива сам и спи при мама и тате на леглото. Всички това е следствие от проблемите в храносмилането, които ту ги има, ту ги няма, но определено изиграха роля върху поведението му до момента.
Аз също съм за гърне, когато детето даде знак че е готово за тази процедура. Ние от както се опитваме да излизаме от кошарата, ходим до WC заедно. Интересно знае, че мама прави пиш, но не проявява интерес към гърнето. Може би защото в тоалетната си намира играчки (кош за пране и прахосмукачка) и те са доста по интересни от правенето на пиш.

Нине аз определено мисля да купя от тези бански, миналото лято се въздържах, защото беше още малък на 8-9 м., но за това лято определено ще има така придобивка.

Джам и аз така като теб дебна за възможни опасности на всяка крачка, но малкото ми дяволче сякаш нарочно изпробва и без друго изпънатата ми нервна система. Прави ми все опасни номера и това вече започва да ме вбесява.

Ултра и аз като Джам, само повтарям внимавай пръстите, ръката, краката, главата и т.н. и в повечето случаи няма кой знае какъв резултат. Истината е по средата, хем захитряват, хем вече "слушат". Това са вратите е новата ни страст, след катеренето и скачането.
Радвам се, че Монката е ОК, защото много добре знам как пищи едно дете от невероятна болка и как сърцето ти слиза в петите и ти се опитваш а не можеш да помогнеш. Ужасно е!
« Последна редакция: Април 11, 2008, 15:14:03 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #111 -: Април 11, 2008, 16:12:33 pm »
Момичета, това с кашлицата май е моданата болест на сезона...И аз съм така от 1 седмица, но за съжаление не мога да пия никакви медикаменти, понеже кърмя. Големи мъки са, особено нощно време.
ultra , вас съм ви признала за изпълненията които имате...пълна програма  :)
ani4ka внимавай да не се усложнят нещата.При мен от хрема и лека кашлица се стигна до бронхит.И аз се пазех да вземам лекарства понеже кърмя,въпреки че е силно казано защото се и дохранваме,но нещата при мен се усложниха.Сега малкия човек е поверен на баба си ,а мама се лекува пак с антибиотици и се надявам бързо да се възтановя.Ходя с маска из къщи и се старая да имам колкото се може по-малък контакт с малката да не прикачи и тя от вируса.
По добре се консултерай с лекар.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #112 -: Април 11, 2008, 16:17:56 pm »
А, естествено, че внимавам и повтарям, непрекъснато се говори, но си има случаи, когато не може да си плътно до детето, нито пък смятам, че е необходимо. Пръстите е научен да си пази. То и аз съм научена да дъвча, ама понякога се задавям...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #113 -: Април 11, 2008, 16:56:04 pm »
И Симона е всеки ден с мен в тоалетната - не знам колко е редно, ама ако не влезе с мен стои пред вратата, блъска по нея и се дере. Като отворя да влезе, гледа с такава блажена и доволна физиономия. Но мисля, че е много далеч още от някакво осъзнаване какво се прави там.
Но тя не ходи по голяма нужда по едно и също време, никак даже. Та като реша да почна да я слагам, не знам как да процедирам и кога точно да я слагам.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #114 -: Април 11, 2008, 16:59:55 pm »
Но тя не ходи по голяма нужда по едно и също време, никак даже. Та като реша да почна да я слагам, не знам как да процедирам и кога точно да я слагам.

Ето това е една от причините, според мен която означава, че детето не е още готово за гърне.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #115 -: Април 11, 2008, 18:12:39 pm »
Ех, това гърне. Преди 2 месеца пробвах Атанас , но прецених че не е готов и отложихме във времето. Сега вече казва "пиш" и "ляк"/майка ми всеки път като се наака му казва "уф, че има миризляк" на което много се впечатли/ и знае какво значат, така че като се постопли ще подновим опитите.
От друга страна вчера една приятелка толкова беше доволна и ми изпрати как 6 мес. й дъщеричка седи на гърне 8O, да ме извинят привържениците на ранното слагане , но за мен това не е правилно. По скоро се прави за облекчение на майката, отколкото да е по-добро за детето.
Атанас също влиза с мен и с баща си в тоалетната. Някъде бях чела че така трябва да се прави, за да се приучат децата по-бързо и да осъзнаят какво се прави там, за да не ги е страх след това като дойде техния  ред. :lol:
« Последна редакция: Април 11, 2008, 18:16:13 pm от Cvetelina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #116 -: Април 11, 2008, 18:39:41 pm »
явно всички на тая възраст са обсебени и очаровани от тоалетната. Мартин направо е възхитен, даже редовно ми посочва тоалетната хартия, зер да не забравя да я използвам :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #117 -: Април 11, 2008, 19:16:36 pm »
явно всички на тая възраст са обсебени и очаровани от тоалетната. Мартин направо е възхитен, даже редовно ми посочва тоалетната хартия, зер да не забравя да я използвам :)

 :lol:

А бе друга песен щяхме да пеем, ако карахме на тензухени пеленки и полуавтоматични перални, ами хайде...
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #118 -: Април 11, 2008, 19:25:14 pm »
ама не караме :wink:

Деси пък обожава да пуска водата, качва се на тоалетната чиния и натиска сифона по 20 пъти, както и да "прибира" на баща си мръсните чорапи вътре :lol:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #119 -: Април 11, 2008, 22:08:51 pm »
Ааа, Стефи! Започвай да я учиш на екология, щото 20 пъти Х 6 литра са си 120 литра вода ей така за единия кеф! Пак е за нея! Не се заяждам!
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #120 -: Април 11, 2008, 22:40:00 pm »
е ама тя матиска през 1 сек. няма как да се напълни, хахаха :lol: 8)
уча я да си хвърля разделно боклуците :D :wink: :P 8)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #121 -: Април 11, 2008, 23:35:36 pm »
Цвети, отговорили са ми за банските на Бambinomio. Положително. Видях, че струват 16 лв./чифт, не е чак толкова много. Мисля да купя 2 чифта, надявам се да са достатъчни. Все пак са за многократна употреба. Ще взема два, за да има за смяна и пране, че трудно съхнели, може да и ги сменям ако съхнат трудно, за да не настива. Аз като ми изсъхне бавно и понякога после настивам, та детето ще пазя.
Единствено ме притеснява дали не запарват, ама то ако е жега и памперс не е гот. А и няма само хубавини се убеждавам.
Иначе не пропускали "голяма нужда" навън, пишканото понякога, но това е по-малкият проблем. А и не се накисвали много с водата от басейна или морето.
Е, разбира се и негативен коментар видях, ама то няма как де е.
Имало и някакви бански-памперс на Хъджис и Либеро май, ама се ориентирам към Bambinomio-то.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #122 -: Април 11, 2008, 23:45:50 pm »
Това на Хъгис и Либеро май са за еднократна употреба, а на Бамбиното - не.

Мини, я кажи вие с какво обличахте Стефания като ходихте на басейн? Аз имам спомен, че нещо като цял бански видях на снимките...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #123 -: Април 11, 2008, 23:49:35 pm »
Мари е права този път, големият ми син е роден през 90 година.Нямаше дайпери, нито кърпички , нищо, то ядене нямаше...На 1 година седеше на гърне, на година и половина си казваше и номер едно, и номер две, през нощта не беше напикан.Е имаше пропуски, но много рядко.Нямахме пералня, само полу автоматична....Така че научихме го, за да ни е по-лесно, нямате си представа как се перат наакани пелени.
С малките положението е друго :), като ги сложа на гърнето или се смеят или плачат, зависи.Чакам да им дойде настроението :lol:



 
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #124 -: Април 12, 2008, 00:10:04 am »
свекървата ми е разправяла, че е стигала до 40 броя прострени да съхнат наведнъж пеленки! при това, вътре в жилището, защото не са имали балкон. представям си през зимата какво е било, синът й е късноесенно бебе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #125 -: Април 12, 2008, 00:15:08 am »
както казва баба ми - какво му е сега да гледаш бебе :wink:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #126 -: Април 12, 2008, 00:30:53 am »
На 1 година седеше на гърне, на година и половина си казваше и номер едно, и номер две, през нощта не беше напикан.Е имаше пропуски, но много рядко.
 


Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #127 -: Април 12, 2008, 00:35:42 am »
Сори, допълнение към горния цитат. Хайде разяснете ми сега теорията, че децата до 1,5 - 2 год не можели да контролират пикочния си мехур и ректума????
Явно фактите говорят друго  :D :D :D :D :D
Как са започвали да си казват едно време доста по-рано, или те са били по-различно физиологически устроени :D :D :D и са си контролирали отделителната система от по-рано.
Замислете се малко :)

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #128 -: Април 12, 2008, 00:43:08 am »
замислям се, замислям се и нищо не измислям :wink: :lol:
така да е - седнат ли стабилно - слагайте ги :wink:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #129 -: Април 12, 2008, 00:45:33 am »
явно всички на тая възраст са обсебени и очаровани от тоалетната. Мартин направо е възхитен, даже редовно ми посочва тоалетната хартия, зер да не забравя да я използвам :)

 :lol:

А бе друга песен щяхме да пеем, ако карахме на тензухени пеленки и полуавтоматични перални, ами хайде...


Мари  :balk_47: :balk_64:

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #130 -: Април 12, 2008, 00:50:13 am »
Който има желание да огледа въпроса от всички старни, ето малко за четене. Утре ще пусна още, включително и за обратната страна на монетата.

П.П. М/у другото - не всички кучета стават за цирка - някои се дресират по -лесно, други - не :wink:

У нас е традиционно схващането, че детето трябва да се приучи отрано да използва гърне. С наближаването на първата годинка върху майката обикновено започва да се упражнява натиск от страна на бабите, та дори и от нейни приятелки, че “вече е крайно време” да започне да учи детето си на хигиена. Педиатрите и детските психолози, обаче, не са на това мнение. От известно време е прието вече да не се избързва с приучването към сдържане на естествените нужди. Оказа се, че ранното приучване, макар и удобно за майката от финансова гледна точка, често е травмиращо за детето, а също така води до рецидиви на изпускане в по-късна възраст. Бяха определени психо-физически норми, чието достигане е желателно, преди да се заемем с контролирането на отделителната функция.
Ето някои от по-важните изисквания:

Детето осъзнава пишкането и акането като действия
Знае детските думи за тях ( “пиш”, “аки”).
Проявява интерес, когато родителите му или други хора ползват тоалетната.
Иска да му смените пелените, когато е нужно.
Може да изкачва стълби, като се държи за родител или за перилата.

Идеята е, че детето не трябва просто да бъде дресирано да пишка и ака на определено място, а е необходимо да му се помогне да премине този необходим етап от развитието в момент, когато то е готово за това. Какви могат да бъдат вредите от едно прекалено рано приучване към чистота?

Временен успех в сдържането, след което последователни периоди на изпускане и отказ от контролиране на отделянето.

Използване на уринирането и дефекацията като средства за упражняване на натиск върху родителите (детето разбира, че тези неща са от голямо значение за родителите и е склонно да ги “накаже”, като се изпуска, при наличието на конфликт).

Поведенчески проблеми, подтиснатост, агресивност.


Как да приучваме към чистота?

Ако вече сте се убедили, че не е нужно да бързате с приучването към гърне, оставете това “занимание” за периода между 18 месеца и тригодишна възраст. Виждате, че периодът е доста дълъг - това позволява да прецените кога именно вашето дете е готово и да осъзнаете, че както при всички други постижения в развитието на детето, тук е нужна голяма гъвкавост и разбиране.


Какво ви е необходимо, за да пристъпите към приучаването?

Сравнително топъл сезон
Свободно време - т.е. да сте си у дома през по-голямата част от деня
Голям брой дрехи и бельо за смяна
Парцал и четка :-))

Трябва да знаете, че не можете да накарате детето да поиска да остава сухо, ако го държите с памперс. Ще ви препоръчам един наистина досаден и трудоемък подход, но затова пък ефективен. Избирате периода, запасявате се с гореспоменатите неща + огромно търпение, и просто един ден сваляте памперса и слагате гащички. В началото ще ви се налага почти непрекъснато да се занимавате само със смяна на зацапани дрехи и почистване на пода. Периодично предлагайте на детето да ползва гърне, но не го дръжте там повече от 5-6 минути и не се вманиачавайте, защото истината е, че обикновено в 90% от случаите децата ще се изпишкат 5 минути след като сте ги вдигнали от гърнето. Първите седмици са най-досадни, но постепенно успехите започват да зачестяват, и би трябвало в рамките на 1 месец детето вече да започне да си казва поне за едната от двете дейности. Според специалистите на първо място идва приучването към контрол на дефекацията, а след това на уринирането, но при вашето дете може да стане обратното, или да усвои и двете едновременно.

Моят съвет е да си поставите за начало една цел - а именно, да приучите детето да се пази сухо у дома, когато е будно. Слагайте му памперса, когато го слагате да спи, а също и когато излизате, освен ако не е лято и не сте решили да го приучите за по-лесно навън. Контролът по време на сън е нещо съвсем различно от контрола в будно състояние, и обикновено се постига от половин до една година по-късно от втория.

Ако видите, че детето проявява интерес към тоалетната, където ходите вие и членовете на семейството, опитайте да поставите детска тоалетна чиния. Ако му е удобна, понякога това се оказва доста силен стимул - да ходи по нужда там, където мама и тати ходят.


Какво трябва да избягвате на всяка цена

Да се нервирате и да губите самообладание от провалите на детето
Да прекарвате цялото време, като го карате да “виси” на гърнето
Принудата
Обещанията за награди, ако свърши работата където трябва
Наказанията и пляскането, когато се изпусне
Сравненията пред него с други деца, които са по-напред в контролирането.

Трябва да знаете, че дори след като се научи да се сдържа, детето много пъти още ще има неуспехи. Различни психологически фактори, раздразнение, умора, нервност могат по всяко време да доведат до периоди, в които ще се питате дали не сте сънували, че някога сте го научили да ходи по нужда на гърнето. Обикновено след третата година тези проблеми отшумяват и контролът над отделителната система се превръща в нещо естествено.

След като сте затвърдили успеха с контрола в будно състояние, можете да изчакате и след известно време да пристъпите към следващата цел - контрол по време на сън. Това е по-трудно от такава гледна точка, че детето трябва да се научи да се буди, когато му се пишка, а не да се облекчава неволево по време на сън. Процедурата е подобна на тази, която описах в началото - преставате да слагате памперс в леглото и слагате под чаршафа дебела непромокаема мушама. Всеки път, когато детето се оплаче, че се е подмокрило, сменяйте спалното бельо и пижамката, без да коментирате. Ако пожелае категорично в един момент да върнете памперса, не се съпротивлявайте, сложете му за няколко дни отново памперс в леглото и после опитайте пак. Бабите обикновено съветват да се буди детето през нощта и да се води в тоалетната. За мен това е насилие срещу съня на детето и обикновено няма резултат. По-скоро се примирете с голямото количество чаршафи, които трябва да сменяте, и бъдете сигурни, че търпението ви ще бъде възнаградено.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #131 -: Април 12, 2008, 00:55:30 am »
Сори, допълнение към горния цитат. Хайде разяснете ми сега теорията, че децата до 1,5 - 2 год не можели да контролират пикочния си мехур и ректума????
Явно фактите говорят друго  :D :D :D :D :D
Как са започвали да си казват едно време доста по-рано, или те са били по-различно физиологически устроени :D :D :D и са си контролирали отделителната система от по-рано.
Замислете се малко :)
ами не вси4ки деца са си казвали и са ходели с насрани га6ти4ки ...Всяко дете е уникално и си има свои собствен ритъм на развитие едни са готови на 1 год ,други на 1,5год  трети на 2год ...Не мога да изисквам не6то от детето като физи4ески и психи4ески не е готово и да си губя времето в тоалетната  :lol:-ма това си е ли4но мое мнение  
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #132 -: Април 12, 2008, 00:55:45 am »
Замислете се малко :)

Бени, мислим ние. по цел ден. това, че на Ема2 големият син си е казвал на 1,5 годинки, че има аки и пиш, не означава, че всички деца на тая възраст с подходящо обучение от рано ще могат да го правят.
моят син като не казва и 2 думи на кръст, да не мислиш, че ще ми каже като му се ака. дръжки ще ми каже - нали го питам всеки ден по няколко пъти. и се обясняваме какво е това в памперса, и прочие, ама не казва бе.

както знаеш, децата се развиват с различни темпове.

а и това за контрола на сфинктера (не за ректума) и пикочния мехур все пак не го измислихме аз и цветенце. преписахме го от едни дебели книжки...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #133 -: Април 12, 2008, 01:12:21 am »
аз утре наистина ще копирам и от други източници писания по темата "гърне". Всякакви, каквито съм прочела - и такива, където съм прочела, че не бива да се бърза и водеща е готовността на детето, и други, в които се препоръчва ранното слагане. Попадали са ми и чужди текстове, и такива от българската школа.
Подразни ме ироничното "замислете се - все пак", Бени. Поведението на големия син на Ема може да значи нещо, може и нищо да не значи. Затова дадох примера с кучетата в цирка. И именно щото се замислям, се опитвам да прочета различни схващания по въпроса. Тръгнах преди месеци с идеята, че на 8мес ще сме на гърне, после промених курса, може отново да си променя мнението, благодарение на мисленето :wink: Чета наистина с интерес написанотото от момичетата с по-големи деца и опит с раннотото слагане на гърне и написаното от тях също провокира мисленето ми. Нека дискутираме, без целта да е спор. Аз предполагам, че всички тук мислим.
« Последна редакция: Април 12, 2008, 01:42:11 am от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #134 -: Април 12, 2008, 01:22:28 am »
а и това за контрола на сфинктера (не за ректума)

защо бе, не е ли точно ректума?...аз цитирах по памет, но явно трябва да се върна към учебника по биология :wink:
не че има кой знае какво значение за гърнето де, но ме провокира да си припомня как сме устроени :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #135 -: Април 12, 2008, 01:46:20 am »
Момичета, написах това не, за да споря...казвам ви как беше.Между другото, племеника ми, на същата възраст като моя Илия, до 3 години се изпускаше в гащите.Така че вероятно си е до дете, наистина

Джаме, близнаците също нищо не говорят, само посочват с пръст и викат 'ъ ъ ъ ъ', ужасссс направо :)
Така че, по рано от 2.5 не ги виждам с махнат памперс.

Като говоря със свекърва ми  тя все ме пита, дали ги слагам на гърне и прочие и аз викам , че сега тенденциите се други  :lol: :wink:, не й обеснявам, че ми е много трудно да вървя след двама разбойника с гърнето.

Така че, който както може и иска.

И за ранното слагане са прави, и за по-късното също.

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #136 -: Април 12, 2008, 07:36:58 am »
На мен дори ми казаха, че детето е готово само да контролира ходенето по нужда когато може да изкачи поне три стълби самостоятелно. И това майка, която го храни с винен кебап на 8 месеца /с винце вътре/ и на година и 3-4 месеца ядеше свински уши на скара и пържени картофи и пиеше биричка долу на барчето.  :P
Цвети, Стефания е с цял бански, но отдолу е без нищо. Не съм ги ползвала тези, които коментирате. Зная, че след случката със Симона за теб е немислимо да я пуснеш без нищо във басейн, но може би защото на нас не ни се е случило нещо подобно си го позволих. На снимките като по-малка от морето също беше с него, но тогава си беше с обикновен памперс, тъй като тогава й топях само краченцата във водата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #137 -: Април 12, 2008, 09:03:17 am »
Абе той и брат ми на 10 м. за последно се е наакал в гащите, но той на година и малко е говорел, правел е изречения с по 3-4 думи, НО всичко това е индивидуално. Интересно, не съм питала при мен как са били нещата, но явно не е имала такъв успех мама, та затова дава само брат ми за пример :lol:
В крайна сметка всеки си познава детето и преценя, а е важно и колко свободно време има майката. Аз си признавам, че ще разчитам на яслата да я научат, ако ли не ще е чак лятото през отпуските.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #138 -: Април 12, 2008, 09:43:57 am »
Мини, специално за басейните на повечето места има изисквания децата да имат нещо (в смисъл тип памперс дето да не изпуска), та не е лошо да имаш подръка някаква алтернатива като ходите някъде следващия път.

Тук в квартала има едно момиченце само с 35 дена по-голямо от Симона. Казва си имаето, което е от 6 букви и пропуска само една, казва "бебе", "куче", "вода", "няма", показва как прави кучето, котето, как хърка дядо и как кашля болният. Направо щях да падна. Обаче пък още не ходи. Но с речта е наистина много развито, не съм питала за гърне, но нищо чудно и да казава и там какво прави, както момчето на Ема. Но Симона не казва нито една дума осъзнато, казва срички някакви, но дори и ма-ма изобщо не го свързва с мен, или с нещо. Искам поне малко да разбира, за да може да има смисъл това, което правим. Иначе може и аз да го въведа гърнето поне като визия да му свикне.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #139 -: Април 12, 2008, 09:48:37 am »
Ето и моя кратък опит с тоалетните навици:
Преди ок. 10 дни реших за първи път да ги издържа над леген. Направих го сутринта, веднага след събуждането им. За мое учудване и двамата се изакаха веднага.
И така продължих – издържам ги всяка сутрин. Нямат пропуск – акат и понякога и пишкат. Не ги насилвам. Не ги държа дълго над легена (няма и нужда). Не изглеждат изтормозени. Напротив – харесва им. През деня не ги “дебна”. Ако усетя специфичното напъване ги пробвам – пак с успех (разбира се не винаги).
Не знам как ще продължа. Зависи от децата. Но си мисля, че изхождането им не е случайно и не е толкова неосъзнато, щом го правят всяка сутрин. Може и да греша.
Знам, че 10 дни са много малко време и не правя генерални заключения, просто отбелязвам факта.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #140 -: Април 12, 2008, 10:59:53 am »
Но си мисля, че изхождането им не е случайно и не е толкова неосъзнато, щом го правят всяка сутрин. Може и да греша.

ами мисля, че грешиш. на 5 месеца всичко е рефлекторно. просто твоите бебенца са си изработили навика да се изхождат сутрин след ставане. а ти, осъзнато, използваш този навик, за да отделят акито в легена, а не в памперса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #141 -: Април 12, 2008, 11:06:42 am »
бети,ми по4ти вси4ки деца акат ,а като акат и пи6кат сутрин ...Например моето ака преди ядяне и след може пак да си свър6и работата и така през целия ден преди и след ядене си ака от както яде пуренца и даже си се напъва ,като голям 4овек ,за осъзнателност не може да говорим на 5 месеца на едно дете като му се ака и пи6ка ни6то не може да го спре ,та дали 6те е в легена или в памперса за него е все едно...
Цвете мерси за материала и аз така си ги преставям не6тата , а за едно време е нямало много не6та ,няма6е ин витра и инсеминации  ,няма6е и цветни телевизори  и полуавтомати4ната пералня е била лукс и пове4ето маики са прекарвали времето си в пране на пелени и цял ден над 4е6мата в търкане та затова тогава6ната мода е била ранното слагане на гърне ...Сега не вярвам някоя от нас да пере пелени по цял ден  :D  има толкова аксесоари в помо6т на маиката ,така 4е дори и бебето да не се нау4и да ходи до тоалетна от 10 месе4но не е толкова тревожно ....
Все пак всеки си процедира както иска и както сметне за добре ,пък и има доста информация в сега6но време ...
Да ви се похвалим от 3 седмици ни проби първото зъб4е ,сега 4акаме и 2рото да пробие и горе съ6то са подути венците ,то са писаци то 4удо ,гела не е много ефикасен или поне я успокоява за минути ,слава богу 4е кризите траят наи- много по 2 h  :D...  
« Последна редакция: Април 12, 2008, 11:44:38 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #142 -: Април 12, 2008, 13:36:41 pm »
шакира, не очаквай някакъв невероятен ефект от гелчето - толкоз, за малко го облекчава само. ама няма начин, трябва да излязат тези зъби :wink:

бетина, ако нещата при вас се запазят бебетата ти да акат по едно и също време, както е при доста деца, сигурно за теб ще е доста по-лесно приучаването. ние сме много по-големи от вас и ходенето по голяма нужда е изцяло безразборно като време и това е една от чуденките ми каква да ми е стратегията. но можеш да си сигурна, че бебетата ти в момента не правят разлика дали акат в памперс или в леген. а нали идеята е точно тази разлика да правят.
В книгите го обясняват, че идва един момент, в който детето е по -осъзнато и разбира, че тазовите му резервоари са пълни, знае какво следва от това и вече трябва да се изгради начин, по който да ни го казва.
безспорно и предимството и удобството на памперсите играе роля да се измества моментът с гърнето по нататък, но при мен това не е фактор, а искам да се съобразя с други неща. няма човек тук дето повече от мен да иска да махне памперса след мъчителния престой и лечение в болница заради него, но Симона ще ме води повече, отколкото аз нея.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #143 -: Април 12, 2008, 17:08:48 pm »
Мами, когато децата са в проходилката, трябва ли да са с някакви специални обувчици или може и по чорапки?
« Последна редакция: Април 12, 2008, 17:15:26 pm от mecheto »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #144 -: Април 12, 2008, 17:53:44 pm »
меченце, не трябва, според мен.
аз наскоро питах дали трябва в периода на прохождане детето да е със съответните за това обувки, когато е у дома. После видях по книжките, че се препоръчва децата да са колкото може по-често боси и че обувките са за предпазване (от студ, нараняване), а не за "придържене", както има едно схващане.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #145 -: Април 12, 2008, 18:56:58 pm »
Ми и аз така си мислех, но вчера като бях у майка ми и една нейна приятелка като видя Самко в проходилката и само дето не ми се скара, че не съм ги обула с обувки и то с твърда подметка, а то жегааааа.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #146 -: Април 12, 2008, 19:49:12 pm »
Това на Хъгис и Либеро май са за еднократна употреба, а на Бамбиното - не.
Точно така. Имам един пакет неизполвани и мога да ги подаря, ако на някой ще му свършат работа. Размер 11-15кг. Не знам доколко вършат работа, защото не можах да вкарам Мия в морето изобщо миналата година.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #147 -: Април 12, 2008, 21:58:33 pm »
Мами, когато децата са в проходилката, трябва ли да са с някакви специални обувчици или може и по чорапки?

А кога се слагат бебковците в проходилка?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #148 -: Април 12, 2008, 23:21:34 pm »
Мише, педиатъра каза, че може след 7месец, ама аз не се стърпях и ги пробвах преди 2седмици. И на двамата много им харесва, но не ги оставям за повече от 10-15мин. А Самко направо полудява вътре, голямо е камикадзе :lol:.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #149 -: Април 12, 2008, 23:28:03 pm »
А кога се слагат бебковците в проходилка?

не е задължително да се слагат. аз моето дете не съм го слагала в проходилка изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #150 -: Април 13, 2008, 00:32:55 am »
Да си кажа и аз за гърнето. Опитах рано, обаче никакъв ефект, даже ревеше от него и не искаше да стои. Майка ми тогава каза, че е гледала някъде как преди да ги сложиш на гърне, трябва да го затоплиш и така няма да го стресираш. Почнах да го затоплям, да го слагам по малко, после увеличавах времето и винаги имаше по нещо за награда ако свърши работа вътре. Сега вече сам си решава какво и след колко време да свърши и си ходи сам до банята да си го вземе. Казва - ако и тръгва сам, носи си го, даже си дърпа и дрехите да стане по-бързо. Дразни го ако не успее навреме и се радва ако е на гърне. Така че всяко дете с времето си. Мен също ме преследва като ходя в тоалетната, знае за какво се ползва хартията, даже като се къпе и сам се мие, защото е запомнил аз какво правя. Според мен всяко дете си има време да се научи да прави определени неща. По-рано просто е мъчение за него. Моя мече говори - половината е на немски, половината на български, но е важно, че говори и се опитва да покаже какво иска. Всичко става бавно, постепенно и с много търпение.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #151 -: Април 13, 2008, 07:58:17 am »
А кога се слагат бебковците в проходилка?

не е задължително да се слагат. аз моето дете не съм го слагала в проходилка изобщо.
И според мен не е задължително. Слави е стоял няма и месец в нея и то когато беше на 10м. Той дори и не лазеше....пролази правилно когато проходи на 1 година и 20 дена.
За гърнето - не съм го слагала въобще. Наскоро купихме гърне и му го дадохме да си играе с него /ползва го повече за количка де :lol:/ Та той носи понякога гърнето и като го сложа си върши работата. Мисля лятото да овладеем и изкуството наречено гърне :wink:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #152 -: Април 13, 2008, 09:50:06 am »
бърза анкета - какви точно са гърнетата на вашите деца?

аз купих анатомичното гърне на Чико, но почвам да се чудя дали не му е неудобно на детето, че реве като го слагам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #153 -: Април 13, 2008, 09:52:20 am »
Мише, ако мислиш, че децата трябва да се слагат в проходилката, за да проходят по-лесно - няма нищо такова. За нас проходилката беше просто една играчка, с която Симона доста се забавлява едно известно време и после премина на следващите играчки, и я забрави. има голямо удобство в нея, че е нещо кат, както Фани я беше нарекла - "удобен карцер" :lol: наистина можеш да свършиш нещо, докато детето щурее с нея насам - натам, но трябва да си сигурна, че проходилката ти е хубава, здрава, стабилна. преди да родя съм чувала разни мнения, че проходилката "уврежда" детето, но според д-р Бърди и д-р Алексиев няма такова нещо.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #154 -: Април 13, 2008, 09:56:25 am »
бърза анкета - какви точно са гърнетата на вашите деца?

аз купих анатомичното гърне на Чико, но почвам да се чудя дали не му е неудобно на детето, че реве като го слагам?


ей го нашето, но нямам конкретни отзиви. идеята ми беше да се заинтригува от тази патка отпред и да се държи за дръжките. обаче сега разсъждавам дали не прилича повече на играчка, отколкото на гърне и дали детето ще разграничи, че трябва нещо друго да се прави там. а и ми се струва с малко по-нисък гръб от твоето...
по книжките пише да се затопля в началото, да не му е студено на Мартин?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #156 -: Април 13, 2008, 09:59:12 am »
Мини, като имаш някакви конкретни отзиви - сподели ги. аз така или иначе трябва да купувам още едно и за в свекърва ми.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #157 -: Април 13, 2008, 10:08:15 am »
Деси също не искаше в проходилка. бяха ми дали една, пробвах я, но тя се чувстваше ограничена вътре и изобщо не искаше да седи, така че минахме без такава джаджа :wink:
Гърнето ни е НУК, най-обикновено без никакви залъгалки по него, все пак това е гърне, не детски център :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #158 -: Април 13, 2008, 10:13:26 am »
Най-обикновено гърне на Нук. Все пак е за ходене до тоалетна, а не за игра. :lol: Децата се разсейват с тези гърнета и го възприемат като игра, не като нещо, което трябва да свършат. Не вярвам на някоя от вас тоалетната да е с такива екстри :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #159 -: Април 13, 2008, 10:13:55 am »
И нашето е най-обикновенно! За сега само акаме в него, защото само за акото казва. Често ме информира като пишка, но не преди това. Чакам топлото време и махам памперса. Вече е на две години и му е време да си казва и за пишкането.

Иначе не сме тръгнали още на ясла, защото изкарахме грипа миналата седмица, в която трябваше да тръгне, а тази го оставих да закрепи положението. Сега пък обявиха, че щяло да има стачка на сестрите от яслите и май пак няма да ни огрее!
На мен пък ми откриха вирустна плевмония - събудих се една сутрин с болки в гърдите и хайде, готово! Така ми се събраха две седмици в къщи, макар че, освен болката, нямах друго неразположение.
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #160 -: Април 13, 2008, 10:22:44 am »
Цвети, според мен не купувай друг вид гърне, ако ще купуваш две да са еднакви.
Аз ще купувам същото за майкини, за мен гърнето е достатъчно опростено, формата му е много хубава, изгъзицата е че отзад има пръчка, за която да закачаш тоалетна хартия, иначе много хубаво пасва на Стефи, отпред е леко надигнато и забелязва, че за да стане, трябва хубаво да се изправи. За сега единствено стои върху него, пее и мята крачета.
Стефи изявява желание да си се мие с четка за зъби, а не с накрайник, имитира доста успешно движенията които й показвам, според вас дали да действаме с нея или още малко с накрайника?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #161 -: Април 13, 2008, 10:35:32 am »
Мини, щом има желание - действайте! Не изпускай момента!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #162 -: Април 13, 2008, 11:11:01 am »
Удрям едно последно рамо на ранните гърнета, че нашествието на късните не се търпи вече! Шегичка! :P

Всичко зависи от индивидуалността на детето, ситуацията и условията.

Цитат
върху майката обикновено започва да се упражнява натиск от страна на

Натиск се упражнява и от начетени, млади майки из интернет. Човеците по принцип обичат да натискат. Природа е, предполагам. Интересно ми е да прочета и чуя мнение, опит и съвет, но аз решавам последно кога и къде.

Цитат
Педиатрите и детските психолози, обаче, не са на това мнение.

Кой е писал тази статия? Намирисва ми на американско нещо. Искам само да каже, че в Америка може и не са на това мнение педиатрите, но в България 90 % са! Това само го отбелязвам като факт, без да го коментирам дали е добър или лош.

Искам обаче да ви наклоня вниманието и към един друг факт. В Америка (всички западни страни) майчинството е 4 години и в средностатистическите семейства майките си гледат децата до първи клас. Не ги пращат по ясли и градини. В сититата яслите са пълни с емигрантски деца по принуда. Коренячките си откарват доста време у дома с децата. Ако трябва да работят, имат детегледачки в къщите си.

Разбира се, че американският педиатър ще одобрява късното гърне. Той ще одобри и в по-късни години конфиданс-билдърите за тийнеджърите и психоаналитиците за младите професионалисти. А производителите на памперси не ще одобрят, ами ще пляскат във възторг направо! Все пак бизнесът купува и мнения и статии от специалисти.

Но в България си даваме децата на ясла на годинка и половина, че и по-рано. Как ще ме убедите, че чуждата за моето дете лелка в градината ще има наравно с моето търпение и нежност да приучи детето ми на гърне? Дето на мен ще ми вика "мухла" е нищо работа, но дето ше се кара на детето ми, че може и да го шляпне, ако не е нацелило точно гърнето или пък й е отворило работа да го преоблича и мие пода, е нещо важно за мен.

Да върнем пак психологическия комфорт: приучена у дома от мама на спокойствие и тишина, когато имаме време да сме заедно или дадена на лелката в яслата за приучване? Заедно сме сега-около годинката! Ето ти и индивидуалната ситуация.

Цитат
удобно за майката от финансова гледна точка

Това, смятам, за всички ни тук е последната гледна точка в начинанието, нали? Интернета спирам, но за Али всичко ще има щом трябва.

Цитат
често е травмиращо за детето, а също така води до рецидиви на изпускане в по-късна възраст

Искам да видя статистика. Защото аз знам късни гърнета, които също се изпускат. По-скоро начинът на приучване е важен, а не възрастта.

Цитат
определени психо-физически норми, чието достигане е желателно

Интересно защо не са задължителни? Желателно е да се използват и мокри кърпички, ама не са задължителни. Желателна е и детска стая с дизайнерско обзавеждане, и лична детска готвачка, и детска къщичка в градината, и деткса музикална стая. Но и всички тези да ги имаш, пак може да имаш проблеми с гърнето.  :wink:

Цитат
Детето осъзнава пишкането и акането като действия

Забелязвам, че започвате да приучавате децата да си мият зъбките от първото зъбче под формата на игра, а приучаването към гърне не одобрявате.  Около годинка детето знае кое е игра, кое хранене, кое спане, че и много други неща знае, а му е рано още да знае що е то гърненце и как се ползва?!

Цитат
Знае детските думи за тях ( “пиш”, “аки”).

Има си хас! Де го този амрикански педиатър да ми каже аз какво да правя. Али ще е двуезично дете и очаквам да проговори по-късно от другите. Като гледам тези на годинка и половина са още слаба работа с говоренето, значи моето отиде до 3 годинки да се оплита кое как се казва. И аз трябва да чакам за гърненцето докато започне да казва на баща си пуу и пии, а на мен аки и пиш?! Както си иска водичка без да казва "вода", както си иска да я галя без да казва "гуш", така и с гърненцето.

Цитат
Проявява интерес, когато родителите му или други хора ползват тоалетната.
Това децата го правят много преди годинката, мисля. Не че знаят какво се прави там, но знаят, че е друга, различна "стая".

Цитат
Иска да му смените пелените, когато е нужно.
Не мога да си представя, че ще чакам Али да ми каже да й сменя пампито! Значи то ще е толкова подгизнало, че чак детето ще ме дърпа да ми каже "смени го"! Сменям редовно, почиствам и нямам намерение да се стига до "майко, сети се, моля те!"

Цитат
Може да изкачва стълби, като се държи за родител или за перилата.


Това ми се вижда висока летва. Значи детето вече ще се катери по стълбите, а пък още няма да е запознато с гърненцето? Гърненцето ми се вижда по-първата стъпка.

Цитат
да бъде дресирано да пишка и ака

"Дресирам" е неподходяща дума, използвана тук са драматизъм. КОгато става дума за деца, думата "дресирам" няма място. Игрите ни, пляскането с ръчички, махането, идеята за разходка не са дресура. Дисциплината по време на хранене, спокойствието по време на сън не са дресура. Не е дресура и приучването към гърненце.

Цитат
Какви могат да бъдат вредите

И нито дума за ползите. Необектиност.

Цитат
като средства за упражняване на натиск върху родителите
Айде пак натиск! Дете, което е приучено с търпение и нежност, не би оказвало натиск така. Ако е  приучвано с викане, бой, наказания, сърдити физиономии-то и с други средства ще оказва натиск един ден, не само с това.

Цитат
Поведенчески проблеми, подтиснатост, агресивност

А подтиснатост на детската площадка дето всички вече са без памперси, а ти още си? И подигравките на 3-4 годишните, че още акаш прав?

Цитат
Какво ви е необходимо, за да пристъпите към приучаването?

Сравнително топъл сезон
Свободно време - т.е. да сте си у дома през по-голямата част от деня
Голям брой дрехи и бельо за смяна
Парцал и четка )

Забравили да напишат "ГЪРНЕ".

Цитат
не можете да накарате детето да поиска да остава сухо, ако го държите с памперс.

Сухо и от раз да почне само в гърнето-не. Но свикнало с него, опознало го и чувстващо се защитено у дома-да.

Цитат
Да се нервирате и да губите самообладание от провалите на детето
Да прекарвате цялото време, като го карате да “виси” на гърнето
Принудата
Обещанията за награди, ако свърши работата където трябва
Наказанията и пляскането, когато се изпусне
Сравненията пред него с други деца, които са по-напред в контролирането.

С това съм съгласна напълно. Не съм и мислила, че ще е по друг начин. Само че вместо да се простирам в 1,5-3 годинки, ще се простра в 11 месеца-годинка и половина.

Повече за гърненца не ми се говори днес.
Успех на всички!
« Последна редакция: Април 13, 2008, 11:31:48 am от Marie »
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #163 -: Април 13, 2008, 11:40:29 am »
Хихи, Мари, интересен разбор както винаги, ама пропуснала си едно - индивидуалните особености на детето :wink: Ние почнахме на 8 месеца, обаче се научи на година и половина за какво е, а от 2 годишна възраст го използва по предназначение. Дай сега да го набия щото не е почнал на 11 месеца :lol: С нетърпение очаквам опитите ти :wink:
П.С. Не се заяждам, стана ми смешно вече. Да се замисляме, да се вторачваме... божеее, децата не са машини и в крайна сметка прекалено много бързаме да ги тикнем в юношеската възраст, вместо да запазим още известно време бебешкото и детското у тях...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #164 -: Април 13, 2008, 12:04:29 pm »
Marie, дерзай, щом желанието ти е такова, бе! само успокой топката... ;)

за гърнето, и аз мислех, че не трябва да е с изгъзици, за да се знае какво се прави на него. обаче не иска да седне, мамка му... даже и с филмче.

не е студено гърнето, как ще е студено? в къщи е топло, то е пластмасово, със стайна температура. не знам как се затопля пластмасово гърне?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #165 -: Април 13, 2008, 12:28:23 pm »
Джам, аз преди да го сложа, леко го затоплях със сешоара. Просто като го пипнеш да е леко топло. Не му пускай филм, намери някаква игра, която да играете, за да го сложиш. Като започне да свиква, тогава може да пуснеш филмче.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #166 -: Април 13, 2008, 13:15:15 pm »
Аз да питам преди да сме започнали с гърнето. Отначало с пампито ли го слагате или направо по голо дупе?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #167 -: Април 13, 2008, 13:34:23 pm »
Мини, ние от месец се мием с четка - аз й помагам де, но не четка с косми, а със силиконови снопчета.
« Последна редакция: Април 13, 2008, 13:37:25 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #168 -: Април 13, 2008, 13:38:00 pm »
Marie, дерзай, щом желанието ти е такова, бе!

Айде, само мир да има :D :lol:

Да се замисляме, да се вторачваме... божеее, децата не са машини и в крайна сметка прекалено много бързаме да ги тикнем в юношеската възраст, вместо да запазим още известно време бебешкото и детското у тях...

Гане, това са и моите мисли и усещания.
« Последна редакция: Април 13, 2008, 13:40:04 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #169 -: Април 13, 2008, 13:43:51 pm »
не е студено гърнето, как ще е студено? в къщи е топло, то е пластмасово, със стайна температура. не знам как се затопля пластмасово гърне?

Е, то не е студено у вас, ама ти като си ходила цял ден с дрехи и в тоалетната допреш голо дупе до тоалетната чиния има един първоначален момент на хлад, айде да не е студ :lol:
може този момент да му е неприятен на твоето дете.
може и нищо такова да няма, но на няколко места съм чела такива възможности да затоплиш при отказ.

П.П. Слугите на римляните не случайно са им затопляли местата в тоалетните :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #170 -: Април 13, 2008, 14:23:44 pm »
Айде и аз да се разпиша, най накрая с Оперта и запомнени кукита от сесия на друг нет ми тръгна форума - ма бавноооо, та мъка.
Ние също сме на гърне. Е не през цялото време, но сутрин си прави идвете работи в гърнето.
Аз лично правя следното - затоплям гърнето на радиатора лего, щото като е хладна пластмасата ревем. Сутрин давам млякото на гърнето. Получава се нещо от горе налива, отдолу излива, но е купон. През деня сме на гърнето с играчка или пускам на компа любимото Том и Джери. Ако е нервен от зъбите, хич и не го и насилвам.
До сега при нас - ми никнат ни зъби, въртим се като перпелешка на всички страни, лошото е, че на мен ми предстои колпоскопия.
Да си знаете, че не съм ви забравила.
« Последна редакция: Април 13, 2008, 14:27:14 pm от lady_11 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #171 -: Април 13, 2008, 15:32:28 pm »
П.П. Слугите на римляните не случайно са им затопляли местата в тоалетните :wink:

викаш, да седна първо аз, а?  :D верно, поотслабнах, ама не чак толкова...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #172 -: Април 13, 2008, 16:01:14 pm »
Лейди, кофти работа, дано скоро всичко е наред със здравето ти.

Джам, и нашето е точно анатомичното на Чико, най-обикновено, ама според мен им е тесничко вече, а и се опасявам, че е неудобно на пишлето. Аз го купих на 1г 5м, основно редихме играчките в него до скоро, просто не му харесва да седи, все едно дали съм го затоплила. Затова сега ще купя адаптор за тоалетната направо и ще видим какво ще стане с личен пример и така...

Мари, за протокола, децата не си казват да им смениш пампа, само когато е подгизнал. Дани например отскоро си казва веднага след пиш, дори да е 2 мин след предходната смяна. Другото за твоето дете си е твоя работа, за моите си е моя, няма какво да го дъвчем повече.

Дани ми е болен за сефте, с температура от петък вечер, от днес сутринта кашля като магаре с влажна отхрачваща кашлица, има теч в носоглътката и се задави със супата още, та и не яде като хората. Лошото е, че го ваксинираха с Пентаксим в петък сутрин и оттам се почна, днес дежурната педиатърка във Вита каза, че можело да реагира така на коклюшната компонента. Ма все по-малко ми се вярва това, на вирус ми прилича. Много ми е мъчно да го гледам такъв унил и кисел, дано не се влоши до утре, пък ще ходим при нашите лекари да видим...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #173 -: Април 13, 2008, 18:19:03 pm »
И нашето е като на Мини


Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #174 -: Април 13, 2008, 20:51:58 pm »
Привет,
Едно въпрос4е, моми4ета какви мокри кърпи4ки ползвате за дупетата и какви пампи? Или по то4но от какви сте доволни?
Другата седмица се прибирам в България и Ще ми бъде от голяма полза да знам долу горе най ползваните марки.
Благодаря ви и лека ве4ер :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #175 -: Април 13, 2008, 21:07:45 pm »
eleоnor, аз ползвам марката Pampers. от самото начало сме на нея и съм доволна, общо взето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #176 -: Април 13, 2008, 21:14:16 pm »
Памперс за пелени, Нивея за кърпички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #177 -: Април 13, 2008, 21:38:11 pm »
Благодаря ви ,
Джам и Мини  :wink:


п.п От 3 години не съм се прибирала,  направо тръпна от о4акване да стъпя на българско.
И този път сме ве4е трима :lol:

Лека ви ве4ер



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #178 -: Април 13, 2008, 22:00:35 pm »
eleonor, има варианти за памперси - Хъгис, Либеро, Дайперс. Ние бяхме на Памперс 7-8 месеца, докато в един момент не ги напарфюмираха прекомерно много, сега на знам кака са, не съм купувала от тогава.
Мокри кърпи ползвам много рядко на Мустела. Но и за кърпи има много варианти.
Приятно изкарване в България, колкото и вече да се съмнявам, че тук човек може да се чувстава добре.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #179 -: Април 13, 2008, 22:10:30 pm »
eleonor, има варианти за памперси - Хъгис, Либеро, Дайперс. Ние бяхме на Памперс 7-8 месеца, докато в един момент не ги напарфюмираха прекомерно много, сега на знам кака са, не съм купувала от тогава.
Мокри кърпи ползвам много рядко на Мустела. Но и за кърпи има много варианти.
Приятно изкарване в България, колкото и вече да се съмнявам, че тук човек може да се чувстава добре.

ЦВЕТЕНЦЕ,
Тези Хагис ги пробвах тук ,но детето не ги понесе :(
и Додота така.
Офф, дано намеря подходяЩите за малката, 4е много е 4увствителна кожи4ката и. От тук не мога да помъкна естествено по_ве4е от 1 пакет.
Благодаря, надявам се да си изкараме добре, особенно сред приятели и семейството.
 А ина4е ми казаха , 4е е голяма мръсотия и си проли4ава оЩе от границата
 за голямо съжаление :(



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #180 -: Април 13, 2008, 22:15:17 pm »
днес съм я слагала поне 5 пъти на гърне, нито веднъж не направи нищо
за сметка на това научи Пиш- пиш да вика
последния път от преди малко, стана, клекна до гърнето, взе да вика пиш-пиш и да си играе с подвижната му част и резултата беше локвичка на паркета
освен това разби на баща си устата, събори му лампата в детската отгоре  :( :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #181 -: Април 13, 2008, 22:16:45 pm »
От памперс ние се подсичаме, проверено е с абсолютна сигурност. Ползвам кан бебе, много съм доволна, особено от това, че нямат никакъв аромат. Къричките обаче признавам само памперс и то най-обикновените, без лавандули и т.н., дори и сензитива са ми неприятни. А, пробвах и кърпичките на Хип, доста ми харесват, независимо, че бях скептинча към кърпи с лек крем. Обаче са скъпи сравнително. 5, че и 5.50 лв. за 50 кърпички, а на памперс за 6 лева и нещо в Хит на промоция примермо има по два пакета от по 72 бр.
Хип имат обаче малки пакети, които са от по 10 кърпички и са добри за разходка да не мъкнеш голям пакет. Бърсала съм понякога на Криси и устата /макар, че не съм фен, предпочитам с вода, но на полеви условия става/ и не е имало проблем стават и за face.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #182 -: Април 13, 2008, 22:23:32 pm »
Тези кан бебе не съм ги ползвала, а все се каня, че Мешко  много ги хвали - те бяха от по-нисък ценови клас, нали?
Симона след Памперс изкара дълго време с Хъгис или Дайперс - предполагам не е много удачно да се сменят много-много, но просто пазаруваме от различни места.
От месец вече сме с някакви супер неизвестни, за мен поне - BabyTime, гръцки. много сме доволни - не миришат, не изпускат, няма подсичане, 16лв срешу 26-28лв за другите марки на пакет. Единствено един пакет имаха някакъв дефект, но при следващата партида нещата бяха ок. Ако не стане някакъв гаф, ще си карамме с тях - вършат ми същата работа като другите, но са значително по-евтини.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #183 -: Април 13, 2008, 22:42:07 pm »
Нин4е, тези сензитива наистина са много гадни, тук в родилното ми дадоха от тях и Бея се за4ерви о6те 1 ден.
Егати цените :?4е то по скъпо от тук 8O



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #184 -: Април 13, 2008, 22:44:46 pm »
Егати цените :?4е то по скъпо от тук 8O

ооо, добре дошла в България :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #185 -: Април 13, 2008, 23:10:21 pm »
Цвети, в сравнение са памперс, кан бебе са по-евтини. С колко не мога да кажа. Наистина съм доволна, аз общо взето след памперс на тях веднага попаднах и не съм сменяла. И те се произвеждат в Турция, пампер също май.
еleonor, и тези с лавандула кърпички на памперс на мен не ми харесват.
Иначе цените ни са европейски, за разлика от заплатите :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #186 -: Април 14, 2008, 06:29:31 am »
За памперсите: След като Либеро се издъниха с новата си серия Конфорт фит, минах на Мамия - италянски 29 лева за 80 бройки. Доволна съм - без мирис, лосиони, с хубава кройка и най-важното е, че веднъж не изпуснаха. За кърпичките ползвам много неизвестната марка Септона /зареждат я в Хит-а до нас/.