0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #20 -: Април 07, 2008, 23:24:04 pm »
Хоп,и ние в новата темичка.Много слънчице и детски усмивки ви пожелавам!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #21 -: Април 07, 2008, 23:37:11 pm »
Добър вечер и от нас. Здрава, послушна и топла седмичка за всички.

Митака спи сам от както стана на 3м и започна да спи по-цяла нощ,
това със спането по цяла нощ приключи 3 седмици по късно.!
И сега ставаме в 2, в 3, в 4, мята се в леглото върти се.
Когато стане неудържило положението изпива малко мляко и се унася!
Обаче аз съм упорита, спя си в спалнята.
Е вярно, снова по цяла нощ спалня-детска, спалня-детска,
но го приемам като среднощен фитнес....така де, поне полза да има!

Това в смисъл със спането при нас беше и все още е от раждането на Тони-бой. Издържах до 10-ия месец, но тогава ни наизлязоха цели 6 зъба в рамките на месец и половина  и аз грохнах физически. От тогава спи един час в кошарата и после при нас, а как бързо се научи на хубаво диването и вече не признава другото легло. :?

Аз все пак преди да заминем за Пловдив, сложих ваксината Превенар. Рекацията беше същата, но малко по лека както 4-ти Пентаксим, но може би аз вече бях подготвена и реагирах своевременно и затова овладяхме бързо неразположението.

На всички болни скорошно възстановяване, на всички бебоци спокойни и сладки сънища. На всички мамчета доволни усмивки по лицата да греят, на всички татковци да продължават търпеливо и всеотдайно да помагат, на всички баби да не си врат носа там където не им е работата  :D.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #22 -: Април 08, 2008, 09:43:55 am »
Добро утро, момичета!
Днес се очертава много топъл ден-само за разходки. Да се похваля-вчера си направихме много хубава разходка по обяд аз с двете деца. А в 16 ч. се прибвахме за кърмене. Баткото беше изморен от разходката и не иска да излезем отново. Но пък си направихме "излет" на южната тераса-кафенце, вафличка(за баткото) и пуканки си напукахме в микровълновата. И днес с това топло вреце се очертава същия сценарий. Приятни разходки днес с бебоците!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #23 -: Април 08, 2008, 10:37:25 am »
Колко съм добра! Разреших на свеки да ми погостува.
Лека седмица на всички, всички да са здрави, много нови бременни момичета и бебета!
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #24 -: Април 08, 2008, 10:41:57 am »
ще ти направим паметник :wink: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #25 -: Април 08, 2008, 14:57:40 pm »
застраховка направи ли си, Marie?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #26 -: Април 08, 2008, 15:12:36 pm »
Весела седмица и от нас!
Вчера за пръв път оставих Дара на свеки за цял ден... въпреки очакванията, Дара се е представила отлично - слушкала, яла, спала... браво и на двете - вече по-често ще я оставям!  :lol:
От известно време слагам Дара на гърне след ставане от сън... обаче имаме проблем - не иска да става от гърнето  8O. сега мисля да махна предната част с топката и ръчките, ама се чудя дали пък ще стои на него при това безинтересно положение...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #27 -: Април 08, 2008, 15:17:02 pm »
Сетакап,като гледах на снимките ви, гърнето е също като на Ели.Първите пъти когато сядаше се заиграваше с топката и сякаш забравя за какво е седнала и така 3-4 пъти.Манхах топката и повече не съм я слагала.Ползва гърнето няколко месеца докато се научи и после на тоалетната чиния  с тези представките за деца забравих им името.
« Последна редакция: Април 08, 2008, 15:33:52 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #28 -: Април 08, 2008, 15:27:46 pm »
Оф, стопли се, ще почвам и аз кандърмите с гърнето. Засега слага куклите и мечоците в него да спят. Вчера за първи път яде сама салата, с ръка от чинийката - опитът беше успешен. Преди няколко дни си я захлюпи барабар със зеленчуците на главата. Кога ли ще се реша супа с лъжица да и дам да яде :lol: Вече пие вода и от чашка, но със сламка ме е страх да и дам. Над годинка децата има ли някое да пие от сламка вече?
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #29 -: Април 08, 2008, 15:43:46 pm »
Като стана въпрос за гърнета, кажете какви сполучливи има, че ми предстои такава придобивка да купувам за Тони. Ние пием от чаша Nuby с неразливащ накрайник. Със сламка не съм пробвала, защото понякога се дави и от тази с накрайника. Принципно рядко пие вода, предполагам сега като се затопли ще пропие и ще тренира повечко  :wink: Прясна салата все още не съм давала, виждат ми се още не достатъчно качествени, пък и Тонино не дъвче 8O или по точно иска да дъвче само хляб, бисквитки/бишкоти плазмон или от забранените на мама сладки с мармалад.
Тоест знае как се дъвче, но ако е манджа или плод отказва категорично. Проявява някакъв интерес сам да яде или по скоро си облизва и смуче лъжицата, естествено ако е нещо вкусно  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #30 -: Април 08, 2008, 15:44:16 pm »
borovinka, според мен, със сламка е по-лесно и безопасно. Мартин отдавна пие от шише със сламка, но пиенето от чаша го умее само на сухо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #31 -: Април 08, 2008, 15:56:06 pm »
Аз бях взела чаша на Авент с накрайник, но остана неизползвана.По лесно наистина е със сламка.Като станат по големи го обръщат на игра,но наистина е по безопасно и лесно
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #32 -: Април 08, 2008, 17:02:31 pm »
Ние също пием със сламка! Отскоро се опитва от чаша - има голям мерак, затова сипвам по малко в чашата и лекичко го карам да надига за ад пие. Амам наистина малко, защото се залива. Отначаро си изливаше в устата течността, но не гълташе и му потичаше по бузите, но сега вече гълта. Честно казано бях изненадана, че не гълташе?!
Иначе пием от шише със сламка - намирам ги за много удобни.
Матей - 1.04.2006 г
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #33 -: Април 08, 2008, 17:40:11 pm »
Най-удобна за пиене ни е чашата със силиконова сламка на Нуби, но в къщи Дани много се забавлява да пие и от обикновена чаша (с голяяяма кърпа на врата и малко количество вода, щото все вдига чашата повечко и се поуливаме) или пък с обикновена сламка. На обикновените сламки им режа половинката от късия край, който се лапа, така че да няма опасност да си почеше гърлото. За салатите - преди 2 дни на въпроса "Какво обичаш?" отговори "Мама. К'аста'ица!" Несъм сигурна обаче, че приоритетите му са в този ред :-)

Много здрави бебета, мами, татковци и кураж на Marie!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #34 -: Април 08, 2008, 19:47:19 pm »
Привет и от нас! Ние горе-долу оздравяхме, само дето сега аз съм кашляща и подсмърчаща :( Няма да ходим повече на ясла, поне за тази година. Големият Шеф така каза...

За пиенето със сламка - отучихме се от два-три месеца и наблягаме само на чашката с дръжките, на Камера ми е. Тя с нея се научи и въобще да пие, освен с шишето и биберона. Разбира се има и аварии, но важното е да схване докъде да повдига чашата  :lol:
« Последна редакция: Април 08, 2008, 21:12:43 pm от НовАлекса »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #35 -: Април 08, 2008, 19:52:56 pm »
Оплаквахте се от съседите в апартамент, сега аз да ви се оплача от комшиите срещу нашата къща. Освен, че вдигат невъобразим шум по всяко време, няма 14, няма 7 часа сутринта - реже се, чука се, кове се, викат и се карат. Ок, не съм само аз с бебе, но тя я будят прекалено често. Мълча си, работят хората. Замълчах си и като се биеха със сина си, който пие и крещаха като луди, мълча си и когато комшията си изкарва 5-те кози в 6.30 сутрин и всяка от тях си има име, което той изкрещява, докато не излезнат една по една /алуминиевата дограма изолирала шум - е, за тия няма пречка/. Замълчах си когато комшията една вечер /нощ/ в 23.30 звънна на звънеца, за да ме накара да извикам полиция, понеже щял да заколи сина си, те нямат тел. Разправях се с полицията сто часа. Но утре мълчанието ми ще приключи, като срещна комшийката. Преди малко уведомила баба ми, че е дала домашния ни телефон на две места, за да я търсят за работа. Тя е пенсионерка. И като се обадели, да и запишем всичко и да й кажем къде да иде.  :x :x :x :x :x
Кристина е поспалива и като не се е наспала е ужас. И това е предимно благодарение на тях, сега остава през деня да съм секретарка и да ми звъни дом. тел. нон-стоп. Утре ще я спарцамосам. Може ли бе, поне да беше попитала...Може ли кажете ми да има толкова нагли хора? Или е толкова загубена, че чак не се усеща? Или аз съм станала много неучтива?
Просто много хора напоследък са станали егати темерутите, егоисти!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #36 -: Април 08, 2008, 20:12:38 pm »
И Деси пие от чаша със сламка, от чаша с твърд накрайник и от обикновена чаша, но като сипвам по 1-2 глъдки. А днес в градинката като каза, че иска вода, а аз не носех и й купих от тези шишета дето са с пласмасовите тапички, като биберон и чак се учудих, че на 3-та секунда схвана как става и пи успешно :D
Да ви кажа каква салата обожава Деси. Настъргвам краставица, нарязвам на ситно домат, малко обезсолени маслинки и заливам с дресинг от сирене, жълтък, кисело мляко, лимон и зехтин, става жестокооо :lol:

Нина, много кофти случка :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #37 -: Април 08, 2008, 21:38:52 pm »
Нинка, тия са за бой направо :x! Ти си си много учтива и възпитана, но масово забелязвам народа е изпростял, груб и неучтив. Жалко!
Аз вече имам възможност да излизам навън, имаме си релси във входа без височайшето благоволение на съседите  :lol:. Който срещнах и питах днес всички бяха ЗА! Така че смело навън. Днес даже направихме две разходки.  :D

Jam беше писала преди време за магазинчето на пазара в Младост 3, нещо препоръчваше оттам, но сега не мога да сетя и се ядосвам. Днес посетих магазина и наистина има много манджа за момчетата. Jam, кажи какви пюрета беше намерила тук, където другаде ги нямаше. Мерси!
В магазина разбрах, че се доставя детска храна от кухнята Джуниър, мен ме устройва като място, защото живея на 100м. от магазинчето, та в тази връзка имате ли отзиви, мнения. Като че ли ultra беше писала, но съвсем не си спомням какво беше мнението и. А отзиви за "Кухнята на мама Люси"?! И тя ще има пункт в Младост. Освен че разкарва и по домовете.

Благодаря предварително за отговорите.  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #38 -: Април 08, 2008, 21:42:18 pm »
Нина скастри ги докато е време, иначе оправия няма. 8O
Това ми напомня за джанката :lol:
Найстина много нагли хора има...
« Последна редакция: Април 08, 2008, 21:44:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #39 -: Април 08, 2008, 23:12:48 pm »
Каси, Джуниър са отврат!
Мама Люси е много вкусна.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde