0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #60 -: Април 09, 2008, 16:46:16 pm »

Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


 :balk_50:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #61 -: Април 09, 2008, 17:18:18 pm »
гърнето е за да се слага на главата беее :D
на мен ще ми е по-лесно да го накарам направо на тоалетната, защото знае какво се прави там: "мама псссссс" :D :oops: 'ми като само ходи след мен, не мога памперс да си сложа, ще гледа :lol:

Боровинка, Гимел са си съвсем БИО! има вече и доматки от тях в Пикадили!!!
а пък БИО /тези с млякото и сиренето/ са пуснали и хляб и са отворили магазин на пл. Журналист.

не мога да го накарам Криско да пие вода от нищо друго, освен от биба :oops:ми то му е такъв кеф на детето, к'во да го правя?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #62 -: Април 09, 2008, 17:31:28 pm »
Цвете, и аз съм съгласна с теб, има си време за всичко, не смятам че дете на месеци осъзнава какво прави, дори и да го прави на правилното място, Стефания й показах що е то гърне след годинката, слагала съм я два три пъти, тя въобще не стои там. Пие от сламка от около месец, но не й е практика, може да пие от чаша, много по-рано отколкото пропи с биберон вода /това беше начина да й давам някакво количество/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #63 -: Април 09, 2008, 19:39:10 pm »


Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


Това добре, но как да разберем дали тялото на детето е готово, ако не го опитаме? Както на някои им идва да вървят на 10 месеца, а други на 2 годинки, едни лазят, други-не, така и с това. Тъй си мисля, де. Пък ще видим какво ще каже кръчмарката.  :P

 
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #64 -: Април 09, 2008, 19:51:09 pm »
Аз само малко да се намеся за Био зеленчуците понеже съм в бранша с оранжериите.Та според мен на Гимел продуктите колко са био само те си знаят ама аз знам че доста пратки им връщат от Германия понеже не минават тестовете и после ги лашкат на нашия пазар.Малко трудно може да докараш нещо био особено в оранжерия и то в България,но там малко министъра на земеделието ги подпира.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #65 -: Април 09, 2008, 20:37:17 pm »
Био на мама зеленчуците като станат след 2 м. :wink:
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #66 -: Април 09, 2008, 21:25:01 pm »


Идеята е, че не бива децата да се "тренират" за това (както и за други неща от естественото развитие ) преди тялото на детето да бъде готово - в противен случай би било загуба на време.


Това добре, но как да разберем дали тялото на детето е готово, ако не го опитаме? Както на някои им идва да вървят на 10 месеца, а други на 2 годинки, едни лазят, други-не, така и с това. Тъй си мисля, де. Пък ще видим какво ще каже кръчмарката.  :P


Да, разбирам те  имаш предвид, че децата са различни и различно се развиват. Но все пак има ориентировъчен период - казваме, например, че е добре да дадем храна, различна от мляко около еди си каква възраст, защото се счита, че тогава храносмилателната система е достатъчно развита - за някои това може да станало и по-рано, а за други още не и тогава се налага да преустановим и опитаме пак по-късно. Така е с всичко - едни са готови по-рано, други по-късно.
Затова има оценка на развитието на децата - моторика, психика и т.н., което ни е ориентир по кое време + - малко  - какво би трябвало да му е развитието.

Все пак, съгласи се, че няма нормално развиващо се дете, което да направи първи стъпки на 2г :wink: Не исках да кажа слагайте ги на гърне на 5, а че просто дете, стоящо стабилно на 7месеца, например, е малко все още, т.е. не бива само стабилното седене да ни е ориентир, за да опитаме.
Аз също ще разбера кога е готова с "опитване", то ясно че друг начин няма, но като се съобразя все пак с това, което се смята за нормално като развитие на детето.
Според мен Али е малка още за това начинание - рано е да има резултат, следовтелно безмислено рано за опити и ще е точно загуба на време, ще се опиташ да я "дресираш", без тя да разбира идеята. По-добре използвайте това време за игри :wink: :)
« Последна редакция: Април 09, 2008, 21:33:01 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #67 -: Април 09, 2008, 21:38:49 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:
Ще видим какво ще стане. Каквото тя си поиска! Ще пиша!  :wink:
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #68 -: Април 09, 2008, 21:40:21 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:

Ей по гръб не падаш :lol: :lol: :lol: Хубу - айде :wink:
само, ако няма много, много резултат не я мъчи и не настоявай, а опитай след време.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #69 -: Април 09, 2008, 21:51:52 pm »
Бърди беше писал, че дете готово за гърне е това, което може да качва стълби без никаква опора :)

За мен дебненето е адски безмислено, и моето дете ака почти по едно и също време през деня, но аз нямам намерение да се правим на котка и мишка и да се дебнем. Според мен момента сам ще дойде, когато започнат да осъзнават и да си казват. Деси сега казва "аки" след като вече се е наакала, което според мен значи, че не е далеч момента когато ще започне да казва и преди това.
Аз едно не мога да разбера, за къде сте се разбързали бе хора, за всяко нещо си има време. Не кърмим, бързаме да захранваме, бързаме да махнем памперса... след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:
« Последна редакция: Април 09, 2008, 21:53:24 pm от StefiZ »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #70 -: Април 09, 2008, 21:57:18 pm »
Цвете, то като гледам при доста хора гърнето си е игра и без това!  :lol:

Ей по гръб не падаш :lol: :lol: :lol: Хубу - айде :wink:
само, ако няма много, много резултат не я мъчи и не настоявай, а опитай след време.

А бе, споко, бе! Няма да си изтезавам детето!  :lol: Аз още гърне не съм взела, ей така си говоря!  :wink:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #71 -: Април 09, 2008, 22:20:28 pm »
след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:

И мен вече ме хваща носталгияга :(. Аз близнаците си ги възприемам като големи момчета, честно. И все бързам, закъде бързам :?. Тримата сме си страхотна комбина по цял ден.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #72 -: Април 09, 2008, 22:27:40 pm »
Marie, да позная ли, че майчината школа оказва голямо давление върху твоите възпитателни намерения?  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #73 -: Април 09, 2008, 22:44:57 pm »
Marie, да позная ли, че майчината школа оказва голямо давление върху твоите възпитателни намерения?  :wink:

Тъй, тъй! Ама не искам да става 3 годишна за смях! Ще взема едно гърне, да седи у дома, да му свикне, пък после каквото тя сама каже.
Alexandra
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #74 -: Април 09, 2008, 23:16:17 pm »
няма да вземам стола за хранене, реших. то и без това няма да има място.
ако се окаже на място, че не се оправяме без стол, ще купя някакъв.

някой ползвал ли е тези:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=3019

или

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=124 - това ми изглежда толкова извънземно и се чудя върши ли изобщо някаква работа...
« Последна редакция: Април 09, 2008, 23:21:15 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #75 -: Април 09, 2008, 23:20:32 pm »
след една година ще тъгуваме по нашите бебета, но те ще са големи, бърборещи всезнайковци. На мен ще ми липсва малкото сладко баджаче, което целувам всеки път, когато сменям пампата, хитрите малки очички когато ми вика "мамооооу аки", а всъщност тя вече се наакала :lol:

И мен вече ме хваща носталгияга :(. Аз близнаците си ги възприемам като големи момчета, честно. И все бързам, закъде бързам :?. Тримата сме си страхотна комбина по цял ден.  :D

Еххееее, Касита, много ти е рано да те хваща носталгията, колко още бешки дни имате вие, ехеее :wink: ама ние сме големи вече, и мен определено много неща ми липсват. то това, че расте не е за тръшакне де - нали това е смисълът на всичко, ама верно бебешкото си е най-сладкото.
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #76 -: Април 09, 2008, 23:34:06 pm »
Цветенце, лично аз не съм ползвала. аз имах само от този,който се закрепва на масата и детето се чувства като пълноправен член :lol:.не заема място и лесно преносим.
Каси, рано ти е още :P.въпреки,че сигурно намираш разлика от преди 5м.Но са си бебенца още.Аз Ели вече не мога да я целувам и мачкам когато си искам,не мога да я облека в това което аз искам,а тя избира,претенции има и към храната и още куп неща.На щанда в магазина казва преди мен какво иска, по сладкарници поръчва тя на сервитьора и т.н.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #77 -: Април 09, 2008, 23:42:34 pm »
 :lol: На мен вече в момента ми липсва миризмата на "акото" на Кристина когато я кърмех  :lol:

Да ви кажа за гърнето - аз от много малка съм ползвала гърне. Мама буквално ме е дебнела и сега ми сподели. Дресирала ме е така да се каже. Но отмъщението не е закъсняло - аз дори помня, че до стравнително голяма, 4 годишна, съвесем умишелно, напук, нарочно, независимо, че съм знаела много добре за какво иде реч, съм се нааквала в гащите. Един път /последния/ ядох бой, помня го и от тогава съм спряла.
И мама сега като ми разправя се сетих - Бърди ли е писал, Спок ли, или нещо знам, че четох, че това си е именно дресировка, за която някои /чепати/ деца по-късно си отмъщават, ако мога така да се изразя. Деца, които рано са приучени. Но сестра ми пък също рано е научена, но не е правила като мен в последствие.
Но пък и да се кара на памперс до абитуриентската - не е работа. Колега на мама има близнаци на 2,5 или май повече годинки и още са с памперс. Той казва, че иска на 3 год. да ги дава на градина, а те още не ползват гърне, освен, че и финансово му идва множко. Жена му просто не е сметнала за необходимо да ги научи и той е вдигнал ръце. Точно той казвал на мама - Нина да я учи от малка. Но аз също смятам след 1,5 год. да се пробваме.  
« Последна редакция: Април 09, 2008, 23:58:08 pm от Nina »
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #78 -: Април 09, 2008, 23:54:29 pm »
не мога да я облека в това което аз искам,а тя избира

как бе! това не си ли остава монопол на майката :lol: айде, малко се изхвърлих с това "завинаги" ама още дълго време искам аз да си я обличам :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #79 -: Април 10, 2008, 00:00:31 am »
Цветенце, ние купихме и подвижно столче, именно заради пътуванията. Ама е такова като на Ния - закрепва се към масата. Иначе и ние гледахме ония извънземните, но се въздържахме :lol:
Нямаш никакъв проблем да ти го дам, ако не ни съвпадат пътуванията :wink:
Симеон има люта чушка в дупето и ако не е в стол, не виждам как ще го нахраня :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde