0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« -: Април 07, 2008, 08:23:06 am »
Добро утро на всички!

Слънчева и весела седмица с много здрави  деца и майки!


*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #1 -: Април 07, 2008, 08:53:25 am »
Добро утро и от нас.Дано вече лошото време остане само спомен.Здрави дечица и ведри майки.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #2 -: Април 07, 2008, 09:04:04 am »
Слънчева седмица на всички! Дано имаме здрави и весели дечица!

Ние вече записахме в дневника първата самостоятелна нощ на мишлетата.

Вече спинкат сами в детската си стая! Като изключим това, че Християн реши,

че трябва да яде в 3.00ч. всичко мина нормално. Дано да е било инцидентно.

Мишето дори още спинка.


Хубава седмица от нас!  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #3 -: Април 07, 2008, 09:11:46 am »
Да е слънчева и здрава седмицата на всички  :D

Касита, честито ви нова стая  :D Ема си спи от началото сама в стая, като изключим някои нощи или сутрини, дето се гушим заедно  :D И дано яденето в 3 наистина е случайно, че Ема 4 месец започна да се буди отново за ядене и продължава и сега по няколко пъти на нощ  :D   А иначе вече си имаме зъбче  :D
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #4 -: Април 07, 2008, 09:16:54 am »
Добро утро и от нас :)!
Весела и успешна седмица и дано да има много слънце и приятно време за разходка, защото този дъжд и вятър ни омръзна.

Касси браво на твоите момчета! Хубаво е свикнат от малки да спят самостоятелно. Големия ми син е свикнал да спи при нас в стаята. А от както родих не иска да си спи в леглото и спи при нас на спалнята. То причината е в това, че аз кърмя Теди до мен на леглото вечер и нощем и той като види бебето на спалнята иска и той. и така купона е пълен-аз, мъжът ми и двете деца на спалнята :lol:НоТеди като се насуче го премествам в детското легло.

Бора честито ви първо зъбче и дано през периодана никнене на зъбките да няма проблеми-дано е лесно пробиването и без вдигане на температура.

Искам да ви питам вашите бебета как са с уригването?
Теди през деня се уригва лесно(макар, че с уригването повръща малко мляко и дори се разхълцва), но нощем докато суче и заспи. И ако го изправя той не се уригва а само се разсънва и започва да мрънка. И после заспива само ако го залюшкам или ако отново му дам да бозае. Кажете проблем ли е ако нощем не го изправям за уригване
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #5 -: Април 07, 2008, 09:19:22 am »
Бори, честито първо зъбче на снахата. Представям си колко е сладка, прати ми снимки, моля те.  :D

Ами аз съм чувала и при други бебета, че са го имали този проблем, дано премине. И Мишанта май имаше такива грижи с Митаче. А те двамата с Хриси, нямат нужда от такива нощни екстри :wink:.
Сигурна съм, ще имаме неспокойни нощи, няма как, в това е чара на грижите по малките  :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #6 -: Април 07, 2008, 09:32:40 am »
Момичета, добро утро:)
Извинявайте, че ви се намъквам така в темичката но си признавам, че ми е много хубаво да ви чета и съпреживявам доколкото мога порастването на слънчицата ви:)))
Искам да ви пожелая слънчева седмица макар, че тук във Варна все още е мрачно и мокро, но към пожеланието ще включа и свежа пролетна седмица:)))

Бъдете здрави:)

*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #7 -: Април 07, 2008, 10:06:27 am »
Слънчева седмица и от нас!
Хубавото време ще изкара май повечето бебета на разходка,че и те и мамите сме зажаднели за слънце и разходки!Пожелавам ви хубава и усмихната седмица,здрави и весели дечица и готини разходки!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #8 -: Април 07, 2008, 10:14:46 am »
Здравейте. Имахме тежки почивни дни. Направо каталясах. Не знам, дали заради хремата и неразположението, но Мия си порева яко и двата дена. Просто си беше кисела и като й забраня примерно да хвърля дистанционното и започва един рев и няма успокоение, нито спиране. Но все си повтарях, че сигурно е защото все пак е малко болничка и ще я изтърпя. вече все повече разбирам откъде идва изразът: Ужасните 2 години....Лошото е, че май и мен ме прихвана от нея и днес и аз кашлям, кихам, ама няма как, трябва да се работи.
Хубава седмица на всички.
<br />[link=http:
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #9 -: Април 07, 2008, 10:53:47 am »
Хубава седмица за вас и семействата ви!-Само здрави дечица и повече слънце и усмивки през тази седмица!
Каси,честита ви самостоятелност,добре е ,че свикват да са спят самички,и аз мисля да направя същото когато Ангел навърши 6м.
Бора,честито ви зъбче!
Жанета,аз се старая Ангел да не заспива без да го уригна,въпреки,че понякога това го разсънява и ми коства повече време,потупване по гръбчето и погалване с кръгови движения по гръбчето при нас винаги дава резултат.
Днес най-сетне ,след 20дена опити да поставят диагноза на съпруга ми (след 3 ренгенографии и над 10кръвни изсл.и темп.над 38)може би има светлина в тунела,беше на инфекциолог,който смята,че е ухапан от кърлежоподобно насекомо и сега е на антибиотик,дано наистина е така и всичко се оправи,защото 20дена без неговата помощ,сама с Ангел ми е малко трудно.
При мен вече от известно време кърма няма,но въпреки това получих силно възпаление на гърдата и от сряда и аз съм на антибиотик и едва днес се чувствам малко по-добре,но ще изчакам утре да чуя и мнението на гинекологът си,в тази връзка (някой беше питал за спиране на кърма)-винаги се консултирайте с гинеколог за начините за спиране,а и сама да спре,както се случи при мен е хубаво да се прави консултация с гинеколог.
Хубав и успешен ден!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #10 -: Април 07, 2008, 11:26:33 am »
Привет и весела, слънчева седмица!

За нощното уригване - може наистина да няма нужда от него! А ако сте на кърма, въобще не се притеснявай да уригваш нощем!

Каси, браво, че сте ги отделили още от сега, докато не са се научили къде спят и да имат предпочитание къде да го правят!

С риск да стана досадна ще ви пусна още един линк за петиция - отнася се за премахване на българския език като задължителен за изучаване в у-щата:
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #11 -: Април 07, 2008, 11:28:13 am »
Днес най-сетне ,след 20дена опити да поставят диагноза на съпруга ми (след 3 ренгенографии и над 10кръвни изсл.и темп.над 38)може би има светлина в тунела,беше на инфекциолог,който смята,че е ухапан от кърлежоподобно насекомо и сега е на антибиотик,дано наистина е така и всичко се оправи,защото 20дена без неговата помощ,сама с Ангел ми е малко трудно.

Нека се консултира в инфекциозна болница. Аз бях ухапана от кърлеж преди близо две години и лежах там с марсилска треска. Дано мине без поражения при него, че като си спомня ми настръхва косата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #12 -: Април 07, 2008, 13:21:10 pm »
Честита пролетна темичка от нас!
kassi , честито ти спокойствие, дано не нощните ставания са рядкост при вас!
Аз чакам с нетърпение да се пооправя от болежките и настинката от последните някоко дена, за да се възползваме от слънчевото време! Много бавно стават нещата, като не може да се пият лекарства :(
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #13 -: Април 07, 2008, 13:43:46 pm »
Подписах петицията. за мен това е поредното безумие в българското образование. Ако продължават така нещата, нашите деца ще трябва да си ги обучаваме сами вкъщи ако искаме все пак да имат добра обща култура. И бездруго вече не можеш да чуеш по софийските улици нормална реч, направо ми призлява вече. Това сякаш вече не е моя град и ми е толкова мъчно. Преди години аз наистина си обичах София, а сега се чувствам едва ли не като чужденец тук.... :(
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #14 -: Април 07, 2008, 14:53:13 pm »
Хубава седмица на всички ви!

Във Варна са надвиснали едни черни облаци... Докато бяхме на разходка прикапа, но на нас не ни пука, Елица примижва щастлива на дъждовните пръски, а аз се радвам, че все още съм с нея вместо в офиса.
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #15 -: Април 07, 2008, 15:01:09 pm »
Здравейте в новата темичка и то мен! Честито на новите зъбчета и ходещи крачета!

venus_melena, честно казано направо ме шокира с тези петиции. То бова простотия ама чак толкова не съм очаквала. Ако българският не е задължителен то тогава кой, патагонският ли? За пореден път се убеждавам, че искат да направят от децата ни дебили! :x

За уригването. Преди да изправите детето го дръжте да лежи на дясната си страна. Така въздухът излиза по-лесно. Ако не стане от първият път, повторете. И при мен се е случвало да не може да уригне. Няма проблем. Колкото по-големи и якички стават, толкова по-лесно им е да изкарват въздуха.

Сега да ви се оплача. От една седмица ме е хванал някакъв сърбеж по цялото тяло. Нито обрив, нито червено, обаче сърби, ужас! Преди време бях прочела някъде, че при бременност така се получава. Мисля си дали не е от изтощение на организма - бременност, раждане, зима, пролетна умора... Но това не ме тревожи толкова много, колкото предстоящото ваксиниране против ДТК и полиомиелит.  :(

Жанета, не ще да суче хлпето и това си е. Всичко, което ме посъветвахте опитах, но нямах успех  :(. Сега си яде АМ и вече сме на 4-5 мерителни лъжички в зависимост от това, колко е гладна. :wink:

Весела, топла, усмихната седмица от мен!
« Последна редакция: Април 07, 2008, 15:33:41 pm от Роксана »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #16 -: Април 07, 2008, 17:19:22 pm »
Здравейте и от нас! :D
Весела седмица на всички!
Тук при нас е топло,но има страшен вятър,направо не мога
да го понасям това време! :xПо добре да е студено,от колкото да духа!
Иначе всичко си е по старому,аз на работа,малките в къщи с баба!
Желая на всички хубави емоции,здрави дечица,и хубаво време! :)
« Последна редакция: Април 07, 2008, 17:21:14 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #17 -: Април 07, 2008, 18:54:13 pm »
Весела и сънчева седмица и от нас!

Каси, честито, дано да спинкат самички и да не се будят. И аз ще пробвам тоя номер, но мисълта да ставам нощем при всяко мрънкане и да ходя до другата стая, все още ме спира.

Бора, честито зъбче на малката сладурана!

baksisa, дано вече мъжът ти се оправи!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #18 -: Април 07, 2008, 23:10:01 pm »
........... :(писах аз рано зарана и гледам сега постинга ми го няма...
та ще карам по спомени!

Весела и  :sunshine:ва седмица от мен и кисело Митаче!

Честито първо зъбче на Ема!
Да подреди цяла бисерна огърлица в сладките устнички!

Ох, комай на нас зъбите са причина за олигавенето, киселевенето и безпричинния рев.
Даже тази сутрин го присивах на ръце, нещо което не му се е случвало от както беше на месец.
Ще преодолеем и това повече с търпение и нежност!

Касита честита ви нова стая....спокойствие и здрав сън за всички ви!
Митака спи сам от както стана на 3м и започна да спи по-цяла нощ,
това със спането по цяла нощ приключи 3 седмици по късно.!
И сега ставаме в 2, в 3, в 4, мята се в леглото върти се.
Когато стане неудържило положението изпива малко мляко и се унася!
Обаче аз съм упорита, спя си в спалнята.
Е вярно, снова по цяла нощ спалня-детска, спалня-детска,
но го приемам като среднощен фитнес....така де, поне полза да има!

Мешко бързо оздравяване за теб и Мия.

Бакс, дано бързо се оправи голямото ти момче!

Лиско, пожелавам ти скоро, много скоро всичко онова за което копнее  :heartbeat:

 :balk_125:Спокойна нощ на Мами и бебковци! :balk_126:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица 07.04 - 13.04
« Отговор #19 -: Април 07, 2008, 23:15:53 pm »
Хубава седмица и слънчева седмица на всички, ние днес се разходихме порядъчно след уморителния работен ден, Стефи вече е малка хала. От вчера новото хоби е да се качва по дивана, легла и просто няма удържане вече.
Честито зъбче на Ема, пожелаваме й безпроблемно за мама и нея да избият всички останали  :D
Каси, честито за порастналите момчета, дано нямаш среднощни фиести.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит