0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #120 -: Декември 20, 2007, 18:15:50 pm »
 :(Мда, Пентаксимът пак е зачезнал и то точно като се успокоих, че няма нужа да го купувам предварително.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #121 -: Декември 20, 2007, 19:38:39 pm »
Мда и аз утре ще водя Тони за назален секрет, боли ли ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #122 -: Декември 20, 2007, 19:39:51 pm »
Мноооого, ама ако взимат на теб, на децата взиамт от началото и няма никакъв проблем :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #123 -: Декември 20, 2007, 20:03:50 pm »
здравейте и от нас. Монито и ние с мъжа ми още сме хремави. Е най-лошото уж мина, но още сме с хрема. Малката си мрънка и се гушка по цял ден. И през ноща е така. През деня  е страшно студено за разходки и излизаме два три пъти за десетина минути. Следообяд ако майка ми и баща ми се приберат по рано ходим маллко в тях да подивее два три часа, иначе само ми носи обувки и якета да излизаме и се изнервяме и двете така.
Днес я оставих на свекърва ми в къщи за 5 минути, Изтичах до магазина. Тя се разплака по мен и като се върнах се сърдеше. 15 мин не ме погледна и повече. Като си помисля за двете седмици януари в който няма да ме има по цял ден лошо ми става. :(
Кажете как реагираха децата ви на внезапно изчезване. Плакаха ли много. Мъжа ми ще си вземе отпуска, но тя с него само играе.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #124 -: Декември 20, 2007, 20:52:42 pm »
Момичета,

тетра и смрадлика едно и също ли са?

Детето ми е с подсечено дупе след контактен дерматит от новите Памперси. Какво да правя? Вие какво правите в такъв случай? Баня с тетра и крем?
Alexandra
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #125 -: Декември 20, 2007, 20:58:14 pm »
смрадлика и тетра са едно и също да!
моя позната имаше същия проблем и каза, че оправила нещата с дефламол! Питай по-добре и д-р Бърди ако искаш! бързо да се оправяте!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #126 -: Декември 20, 2007, 21:45:32 pm »
Marie, според мен - питай лекар. Моите шевове след раждането ако знаеш как се възпалиха от смрадликата! След тази случка въобще не си го помислям смрадлика за Малчо! Новите памперси нали са с алое, да не би да сте направли алергия от алое?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #127 -: Декември 20, 2007, 21:52:06 pm »
Детето ми е с подсечено дупе след контактен дерматит от новите Памперси. Какво да правя? Вие какво правите в такъв случай? Баня с тетра и крем?

Мари, позволи ми да се усъмня в сокчето, а не в Памперса. казах ти при нас как стана. след това ни помогна кремчето Бочко-цинк и смрадлика.

Лан, надали е било от смрадликата. тя е класика като антисептик, много пъти ми е помагала.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 21:54:31 pm от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #128 -: Декември 20, 2007, 22:00:23 pm »
Ман, аз също си мисля, че е от соковете-по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...Направо ми се плаче, 6- месечна почти и никога не сме имали такъв проблем. В Чехия мажех с Бепантен и предпазваше страхотно, но тук май го няма. Взех Ексипиал по препоръка на Фуси, ползвах го аз по време на бременността си в Чехия и бях много доволна, облекчи за един ден и след наакване (хавнато на секундата) работата се задълбочи. Детето ми е много бяло, с много нежна кожа. Явно е от крушата! Да слушам аз майка ми-давай сок, та давай!

Може ли да си порева малко тук? Ходих при педиатърката още на най-първите пъпчици. Е, присмя ми се, че от 5 пъпки съм търчала при нея. Нищо й нямало, контактен дерматит от памперса (за тъпите сокове не се споменава, все едно не ми бяха натресени от нея), да свиквала, да не съм се панирала за най-малкото. И на следващия ден стана по-зле. Аз имах надежда в Ексипиала, но не е достатъчно мощен явно. Днес ми е изпратена рецепта-да съм си изберяла препарат (без да е виждала дупето на детето наново)...Фунгостатин, който е за уста, ще го мажа на дупето и баня с тетра...Милото ми дупе, дано бързо да му мине!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #129 -: Декември 20, 2007, 22:07:06 pm »
Мари, при нас помогнаха следните неща: при всяко преобуване миене на дупето, никакви мокри кърпички, след това изплакване със смрадлика и накрая обилно намазване с крем Здраве (последния по съвет на Гането).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #130 -: Декември 20, 2007, 22:08:13 pm »
по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...
и промененото ако

а,а,а е точно това е. ама трябваше да си изгоря дупето на детето втори път за да се уверя!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #131 -: Декември 20, 2007, 22:34:49 pm »
Лан, надали е било от смрадликата. тя е класика като антисептик, много пъти ми е помагала.
От нея си беше, но аз имам алергия и от мента, което също е много рядко, може да имат някакво еднакво вещество знам ли. :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #132 -: Декември 21, 2007, 00:03:39 am »
Цвети, ако наистина си сериозна за детското заведение, мисля, че ще имаш достатъчно клиентела само от тук. действай, ние чакаме!

ама е шлааадък тоя Наско, беее :)

Стефке, тоя стафилокок, дето е резистентен на всичко, ми мяза на барнат от болнично заведение? там обикновено се въдят най-закоравелите герои сред бактериите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #133 -: Декември 21, 2007, 09:25:28 am »

Цитат
Цитат
по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...
и промененото ако
а,а,а е точно това е. ама трябваше да си изгоря дупето на детето втори път за да се уверя!


Ми то по тази логика и от пюретата трябва да се подсича и да излизат пъпки, щото пак се променят изпражненията. Кво ся, не трябва да се захранваме ли?
Лично аз давам ежедневно сок от круша по 50 мл дневно и нищо му няма на дупето. Вярно, превантивно на два дена мажа с Еозин и ползвам крема на Авен.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #134 -: Декември 21, 2007, 09:40:58 am »
Ми хубо де, ама не сме ходили по болници никой от нас и обкръжение, егати :(
ще видим сега какво ще излезе и на другото изследване и нашите, и ще се лекуваме.
Незнам вече какво да мисля, нащо педи казва да лекуваме като видим и вторите резултати, Масларски казва да чакаме и пак контрола след 20-на дни. На мен хич не ми се ще да чакам, ама така или иначе докато излязат изследванията чакаме, нямаме друг избор.
Истината е че тя вече почти няма сополи пак, закашля се само 2-3 пъти през ноща :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #135 -: Декември 21, 2007, 09:50:33 am »
Лично аз давам ежедневно сок от круша по 50 мл дневно и нищо му няма на дупето.

както може би вече започвате да усещате, бебетата са много различни в реакциите си, колкото и да вървят по един и същи път на развитие.
моят син никога не се е подсичал, но не оспорвам вероятността това да се случи на други, например... :)

и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #136 -: Декември 21, 2007, 10:00:50 am »
Лейди, разликата между плод-круша и сок-круша е съществена. не съм биолог сега да обяснявам. ми сока е чиста киселина и по тази причина, вероятно, реагират с подсичане. а за незрелите стомахчета на 1-2-3 месечните, не знам...

няма общо със захранването това. захранвай си спокойно и с кеф :D
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 10:02:52 am от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #137 -: Декември 21, 2007, 10:08:49 am »
Лейди, разликата между плод-круша и сок-круша е съществена. не съм биолог сега да обяснявам. ми сока е чиста киселина и по тази причина, вероятно, реагират с подсичане. а за незрелите стомахчета на 1-2-3 месечните, не знам...


И аз не съм специалист, но много искам да получа някакво компетентно обяснение, защото за мен също разликата плод - сок от съответния плод е голяма. По себе си съдя и по това как се чувства моя хем "зрял" и при това здрав стомах, когато пия сок и когато ям плод - струва ми се, че сокът е доста по - "агресивен" за стомаха.
Имаше една много хубава статия, за прехвалеността на фрешовете и как е най-добре да се консумират цели плодове, но не се сещам къде я бях чела...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #138 -: Декември 21, 2007, 10:27:05 am »
Цитат
и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?
Ми разхлабва го, щото имаме проблем със запека и  не може да се кльопа само пюре от круша.
Вкрайна сметка всеки сам решава как да гледа детето си, нали така?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #139 -: Декември 21, 2007, 10:42:57 am »
Лейди, не знам докъде сте стигнали със захранването, но можеш да пробваш с малко пюре от синя слива - на Гербер имат моно слива малка разфасовка.