0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #60 -: Декември 18, 2007, 13:47:49 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам.Няма да бързам с цял пакет.

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #61 -: Декември 18, 2007, 13:53:18 pm »
Мари, ние имахме обрив от сок - само по дупето /единствен път, от портокал/. От храна - по цялото тяло /пак единствен път, ядохме малини и шоколад/.
Също съм много доволна от Ексипиал - бадемово масло. Едва преди половин година престанах да я мажа с него и използвам други марки сега.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #62 -: Декември 18, 2007, 13:59:47 pm »
обривите от хранителна алергия не е задължително да са по цялото тяло, не се заблуждавайте. обикновено са по меките части, сгъвки и/или по лицето.

в случая с Мари вероятната причина е сокът. мани го тоя сок и си давай млякото. толко го приказваме сока и продължавате, ей... давайте плодово пюре, като сте решили да захранвате. и не, не може да е причина за отказ от мляко факта, че сте предложили друга храна и е усетило кое е гарнитурата!

новите памперси така яко смърдят на парфюм, че вече не усещам веднага кога се е накекал и два пъти се случи да си ходи с акацията по час и нещо, преди да го разбера.

аз ползвам мокри кърпички само Памперс Сензитив - белите пакети. досега не миришеха на нищо, слава богу. последно купувах преди 10-тина дни, все така непарфюмирани си бяха. обикновените им кърпички са ужасно миризливи.

изобщо, Памперс са гадняри - всяка следваща мега-супер-джъмбо опаковка е все по-скъпа, все по-некачествена и с все по-малко бройки. така е, като сме се родили в Източна Европа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #63 -: Декември 18, 2007, 14:19:19 pm »
Мари, и при нас казаха контактен дерматит, но аз съм старо куче-знам си детето.
категорично се доказа, че Е от сока! продължаваме си с памперса, но проблема изчезна! най-малкото като смениш памперса, а подсеченото не минава, ще се убедиш.
защо да не се даде целия плод, с всичко полезно в него, а само сока да им подкиселява незрелите стомахчета?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #64 -: Декември 18, 2007, 14:32:46 pm »
Аз от досегашните Памперс бях доволна, но тия новите - наистина са прекалили с "парфюма". Много си бях добре и с мокрите кърпички на Нивея Toddies, но те пък изчезнаха от магазина. Тъй че и аз се подписвам в писмото с две ръце.

Иначе съм болна, задна хрема някаква гадна, оттам и суха кашлица. Всичко ме боли вече от напъване. Правих инхалации, пих сироп, ама не минава и отидох на доктор. Само заради настояване на домашните. И стана каквото си мислех - преслушаха ме и хоп! антибиотик. Ама ставал бил за бременни. Да пръскам Стеримар и Биопарокс - само така щяла да мине хремата. Може и да е права докторката, но антибиотик не съм пила едно 5 години и смятам и сега да изчакам. Ей, много мразя хапове!

Ман, видях че и ти си болна, как се спасяваш?

Много здраве и слънце от нас с Елица!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #65 -: Декември 18, 2007, 14:37:49 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам. Няма да бързам с цял пакет.

Джоши, ние отдавна сме на тройката на Памперс. И на Хриси и тя вече му е малка. Странно, нали следващия размер е от 7 кг. нагоре?

И на мен ми смърдят кърпичките прекалено много на парфюм, и в комбинацията с акото, миризмата е върха.
Сия, тя свекито е с мед. образование и три деца е родила.  :lol: Но си прави каквото си поиска. Цял живот е командорила мъжа си и децата си, и сега като и се опъна, веднага привиква мъжа ми :lol:. Кога ли ще избухне бомбата?  :x

Козметика ползвам на Бюбхен-доволна съм.
Жанета, много ти благодаря. Аз им почиствам пишлетата по време на баня. А онзи ден на консултацията, док сложи реванол на Хриси, защото му беше зачервено връхчето.
Ман, Боровивчо, да оздравявате, момичета!
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 14:49:49 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #66 -: Декември 18, 2007, 14:38:46 pm »
ами, Бори, не съм се спасила още. за кашлицата пия Стодал. хремата не е сериозна, но ще си взема Коризалия, да не стане беля.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #67 -: Декември 18, 2007, 14:58:31 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам.Няма да бързам с цял пакет.


Джоши, ние отдавна сме на тройката на Памперс. И на Хриси и тя вече му е малка. Странно, нали следващия размер е от 7 кг. нагоре?


Абе тя и мойта кифла е 5 кила, ама все още и е добре двойката. Но явно на момченцата им умаляват по-бързо.

Боровинка, аз миналата седмица 3 дена се влачих с температури, гърлобол, че и цистит си бях докарала, но няколко Фервекса, 2 ампули витамин Ц и много чай с мед ми решиха проблема. Но хрема нямах...

Аз да питам някоя от по напредналите мами, как стои въпроса с детските ясли в София. Винаги съм се чудила на акъла на американците как така ходят да записват нероден Петко на училище, а то и тук било станало така. Аз понеже немисля да ползвам бавачка, варианта с бабите също не ме грее, така че искам детето ми да ходи на ясла като стане на година и един, два месеца. Обаче от това което прочетох из интернет, подаването на документи става в 5 часа сутринта на 2 януари и това е за да тръгне детето септември. Ели, септември обаче ще е на 11 месеца и най-вероятно няма да я вземат на тая възраст, а и аз няма да я дам чак толкова малка, а на следващата година ще ми е на година и 11 месеца, което за мен е твърде късно. Разбрах, че за детските градини ще има онлайн система за подаване на документи което е супер, ама яслите... а и защо само на септември се приемат деца, според мен поне 2 пъти в годината трябва да има прием или аз нещо не съм разбрала.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #68 -: Декември 18, 2007, 15:04:55 pm »
Гери, понеже и мен ме вълнува този въпрос с яслите, в близнашкия форум на бгмама има тема.
Молбите се подават вече по електронен път от 9.00ч. на 04.02.2008г.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #69 -: Декември 18, 2007, 15:14:32 pm »
Каси, и аз там четох (в бгмама), но до колкото разбрах това е само за градините и евнтуално за яслите които са в ОДЗ-тата, което все пак е нещо, но май самостоятелните ясли пак трябва да се виси от рано...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #70 -: Декември 18, 2007, 15:16:22 pm »
Не знам от къде им е "хрумнало" в БГ да правят Pampers ароматизирани? Аз ползвам 4-ка за детето и нито в Германия, нито в Англия съм купувала ароматизирани.

Относно непоносимостта към някоя храна, при нас се е проявявала под формата на разстройство и ако не се смени пелената веднага - подсичане.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #71 -: Декември 18, 2007, 15:18:26 pm »
Мда, миришат си, на Деси нищо й няма, но сме ползвали само 1 пакет за сега, защото намерих някакви изостанали количества от старите в Хита :D
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #72 -: Декември 18, 2007, 15:30:40 pm »
Записването онлайн влиза в сила от февруари и доколкото знам е само за детска градина. Обаждах се информативно в една ясла преди 3 седмици да питам как стои въпроса и ми казаха следното: записване в годината, в която детето ще тръгне важи само за детската градина, не важи за яслата. Детето може да се запише за ясла по всяко време. Аз питах за тръгване на ясла евентуално догодина, а те ми отговориха, че имали в момента 120 чакащи молби и следващия прием бил септември догодина 8O. След тая информация проведох разговор с майка ми и я помолих да си помисли дали не би гледала Мия до 3 години, а ние да й плащаме заплата през неплатената година и така.
И аз ще похваля мокрите кърпички Baby crema -ползваме и трите вида и са наистина мокри и миришат много приятно.
<br />[link=http:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #73 -: Декември 18, 2007, 15:34:13 pm »
ами, Бори, не съм се спасила още. за кашлицата пия Стодал. хремата не е сериозна, но ще си взема Коризалия, да не стане беля.
Аз да ви кажа от както съм родила - 3 пъти боледувах. Последно миналата седмица. Изгубих си и гласа даже. Та мойто джи пи винаги ми предписва ефтенджоси но много ефективни - Биопарокс - нос и гърло, сироп - Калергин (2,70 лв!) и Хомеожен. Оправих се много бързо като ги почнах иначе се бях завлачила седмица преди това!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #74 -: Декември 18, 2007, 15:41:49 pm »
Записването онлайн влиза в сила от февруари и доколкото знам е само за детска градина. Обаждах се информативно в една ясла преди 3 седмици да питам как стои въпроса и ми казаха следното: записване в годината, в която детето ще тръгне важи само за детската градина, не важи за яслата. Детето може да се запише за ясла по всяко време. Аз питах за тръгване на ясла евентуално догодина, а те ми отговориха, че имали в момента 120 чакащи молби и следващия прием бил септември догодина 8O. След тая информация проведох разговор с майка ми и я помолих да си помисли дали не би гледала Мия до 3 години, а ние да й плащаме заплата през неплатената година и така.

Мешко, ти ме отчая напълно  :(. Ама тия дни и аз ще звънна в някоя ясла да видим какво ще ми кажат. Иначе майка ми директно каза да и я пратя в Търново  8O там да ходи на ясла и тя ще я гледа, ама как ще си пртя детето на 250 км от мен и ще го виждам веднъж седмично за по 2 дена.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #75 -: Декември 18, 2007, 15:51:55 pm »
Не знам от къде им е "хрумнало" в БГ да правят Pampers ароматизирани? Аз ползвам 4-ка за детето и нито в Германия, нито в Англия съм купувала ароматизирани.


Хрумна им, даже сега и рекламка върви по тв колко са им хубави новите памперси с ароматизиращо лосионче и как бебенцето мирише цял ден на къпано :wink:
Не ми се струва редно бебешлката кожа да е в контакт с ароматизиран продукт. Особено момиченцата - по същата логика, по която не бих купила за себе си ароматизирана дамска превръзка.
Памперс си пуснаха ароматизираните памперси доста отдавна, явно повечето от вас са попадали на стари запаи до сега. Ние попаднахме на ароматизирани още преди около два месеца и категорично и веднага минахме на други.
След уроинфекцията, която Симона имаше, спрях да ползвам и мокрите кърпи с цел да отстраня всички възможни външни причини. Мия дупето при всяка смяна - преди миех, само, когато е наакана.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #76 -: Декември 18, 2007, 16:06:59 pm »
Каси,изглежда тези нашите юнаци са с голям апетит :).Как сте с яденето?Мики яде повече, от колкото му се полага за възрастта.Аз обаче не мога със сигурност да разбера колко точно яде, защото сме на кърма + АМ.
Момичета,мисля си аз за Новата Година, т.е. за самият празник.Притесняват ме гърмежите.Няма ли да събудят детето,да се уплаши?То,верно, че комшиите правят ремонт от както се е родил,ама сега ще е нещо ужасно в София.Моля,майки споделете опит от изминалите години,дайте идеи как да предотвратя евентуалното стряскане на детето?
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 16:11:44 pm от joshi »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #77 -: Декември 18, 2007, 16:19:57 pm »
И Боян е вече на 3ка, но ние ползваме Huggies. Кърпичките са Памперс сензитив, само че на мен не ми миришат, ама и аз не съм много добре с носа.
За пишлето четох, четох и реших да не пипам. Дано съм решила правилно :?

И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?

П.П. Джоши, при нас гърмежите почнаха преди седмица. Резултатът е, че аз подскачам на стола, а Боян си спи все едно нищо не се е случило. Дано и с Мики е така :)
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 16:22:46 pm от коки »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #78 -: Декември 18, 2007, 17:28:03 pm »
Цитат
Аз да питам някоя от по напредналите мами, как стои въпроса с детските ясли в София

Ми как - даваш 200-300 лева "дарение" и детето ти е записано.
Аз доколкото разбрах Бате Бойко гласи да вкара за решение на СОС да има един централен регистър на молбите за деца, които чакат за детска градина и орган към СО ,който да отговаря за правилното разпределение на незаетите места и попълване на бройките и по този начин да се спре порочната практика с "даренията".
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #79 -: Декември 18, 2007, 17:45:26 pm »
Абе то ако са 200-300 добре, една позната ми разправя как й поискали 1200 лв. дарение 8O