0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #20 -: Декември 17, 2007, 17:53:58 pm »
Сами не се излагаи  :D,какво да му при4ини6 на бебенцето пап4ици ли ? 8O и как менструацията на една жена влия хормонално на бебето или пак те са алерги4ни кам жени с цикал ?
Ми то всяко второ бебе има тоя проблем .А пак ако вземем да спазваме вси4ките ритуали то трябва да уморим децата си на 10 ден

4естита месе4инки на вси4ки де4ица и 4естита питка на Мита4ето
4естито на именниците
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #21 -: Декември 17, 2007, 18:06:44 pm »
То остави, че трябва да се обикалят три къщи, ами там трябва да ти дадат яйце, хляб със сол, лук и т.н.  :wink: Така направихме ние. А, и в църквата оставих пари пред иконата, за да си "откупя" детето. Погача не сме месили, защото свекървата я беше направила при изписването, тогава се събраха вкъщи сума ти народ и си оставиха парички и подаръци. :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #22 -: Декември 17, 2007, 18:07:47 pm »
Цитат
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи.

Аз също. Погача не съм правила по тази причина. Считам, че детето ми или личния му празник не са повод за ядене и пиене на родата /между впрочем роднините на мъжо бих ги поканила на китайски ресторант с меню маслини и прибори клечки за ядене  :D / или пък псевдо приятели.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #23 -: Декември 17, 2007, 20:09:52 pm »
Касси,аз знам че не се ходи при бебе
до 40 дена ако си неразположена,защото му излизат пъпчици!
Аз лично това го спазих един път,трябваше да ходим при едно бебе,
на 1 месец някъде беше,и аз бях неразположена!
Е,отложих ходенето.След като знам че не е хубаво да се ходи,
защо да му причинявам на бебенцето такова нещо?

Сами ти найстина ли вярваш в това? Моля те обясни ми как цикъла ти ще опъпчи бебето? Найстина не мога да го проумея :D
Иначе свекърва ми на погачата на племенничката ни изръси пред гостите на бебето: Бабо аз съм си така да знаеш, да не мислиш че крия, казвам си ти 8O
Тя си е от старата партия и се вживява. Затова не можем да се разберем с тази жена, на милион светлинни години сме като хора, мислене и навици. Казвам си чесно, аз в случая умрях от срам с нейното изказване, въпреки че от болшинството се прие като нещо обсолютно нормално 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #24 -: Декември 17, 2007, 21:00:32 pm »
Охооо! Предпразнично май искате да го обърнем на снахи срещу свекърви!  :lol:
Аз да се изфукам: за всичко, което ми е сторила, сега преглъща 47 лири пощенски разходи за колет и праща, та песен пее чак!  :lol: Да е жива и здрава, взех да викам. Още колети да чакам!  :lol:

Моля ви се: Али не си обича вече млякото! Опита ябълка и круша и сега си плЮе млякото! Молби, кандарми, заплахи за физическа разправа, та що-годе докарваме приличен грамаж. Предколедно на диета ли е, какво е...

Честито на когото каквото има да му се честити и много здрава седмица пожелавам на всички-бебета, родители, бременни жени и очакващи да забременеят.
Alexandra
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #25 -: Декември 17, 2007, 21:05:31 pm »
Здравейте и от нас в тази студена седмица!
Нека има само здрави и весели деца и мами! Приятно пазаруване
на коледни подаръци. Ние днес се разходихме до маг. Джъмбо, ами
какво да ви кажа, лудница, народ, жега. Трябваше да разопаковам Рая
и това направо ме изпоти 5 пъти :x Иначе има голямо разнообразие
от играчки за децата. Не е лош магазина, но сега е пълно с хора.

Ние утре сме на ортопед при Алексиев и се надявам да мине добре и
всичко да е наред с Рая.
Искам да кажа на всички, които ще ходят при Драганов, че той
ще работи с направления до края на годината. Догодина ще приема
само платено. Не разбрах обаче къде, и изобщо ще се мести ли :?

И на мен една колежка ми каза, че ако е в цикъл
няма да ми дойде на погачата 8O
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #26 -: Декември 17, 2007, 21:10:20 pm »
Има ли желаещи да напишем заедно писмо до представителите на Памперс в България и да им кажем колко сме разочаровани от миризливия им лосион в новите пеленки?

Е! Ей на! Какво ми говорите с едно чувалче и боди спят децата? Родопско одеало на два ката и памучно отдолу да не му боде! Това отдолу електрическо одеало ли е, що ли?   http://www.pampers.bg/gallery_view.php?page=6&id=4188&from=gallery
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:28:09 pm от Marie »
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #27 -: Декември 17, 2007, 21:25:30 pm »
честно казано и мен тези "Радини вълнения" ми идват повече. харесва ми суматохата около празника, но когато всички се засуматошат вкупом нещо... 8O сигурно в мен е проблема, де.
аз от миналия понеделник съм болна истински :( гадния грип напомни за себе си след 2-годишна пауза. хрема, болки в гърлото и най-гадната суха кашлица, която не ме оставя да спя :x странното е, че нямам Т.  дребния се държи мъжки, и дано устиска, милото.
щото обсъждахме Осцилококцинума - това беше седмицата, в която го пропуснах...

поверията около празниците, наистина ме разсмиват понякога :D

ПП. еее, Мари, това е... тези хора май искат "бебешко варено". а Памперс защо го публикуват, та това не реклама... наистина, защо хората си завиват децата така?
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:31:38 pm от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #28 -: Декември 17, 2007, 21:26:23 pm »
Ау лелееее, моето дете скоро ще умре от студ като гледам това, ужас :lol:
абе може в стаята да е -5 градуса, много сме лоши :wink:
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:34:28 pm от StefiZ »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #29 -: Декември 17, 2007, 21:32:32 pm »
Ау лелееее, моето дете скоро ще умре от студ като гледам това, ужас :lol:
абе може в статята да е -5 градуса, много сме лоши :wink:

Ама и аз съм една-вас съм седнала да слушам! Видяхте ли какво значи "завито"! В същия конкурс за снимки 2-3 чисто голи деца-безрасъдни родители. Едно "става за рокАрка"-то за рокер не се иска да си изкарал 8-ми клас, нали? Айде млъквам, лоша лелка такава от 3-ия етаж!  :D
Alexandra
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #30 -: Декември 17, 2007, 21:42:47 pm »
Мари и аз бях в твоето положение когато бяхме на вашата възраст. Щом  опита нещо различно от мляко започна да му се мръщи, накрая отказа АМ напълно. Доно не стигате до там, че е страшно.

За снимката, завилиго с n-ката одеала, но с гола глава :wink: Нещо не ги разбирам тези хора.
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:46:34 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #31 -: Декември 17, 2007, 21:50:01 pm »
Чакайте и тука да напиша какви ги свърши милата ми майчица, вече напълно объркана от градусите на въздуха и водата, които изисквам: напълнила на детето кофата за баня с 23 градуса вода и пуснала радиаторите в опит да докара 37 градуса в стаята!  :lol:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #32 -: Декември 17, 2007, 22:30:39 pm »
Погачата ми хареса, защото мишоците получиха куп подаръци  :D, не си кривя душата. А пък и си е хубава традиция, според мен. Така много приятелки дойдоха да ги видят, иначе женските ми гостита хептем няма да имат край.  :lol:

Мацки, как да убедя свеки /понеже подхванахме тази хубава тема :lol:/, че на бебета не се дава мед на залъгалката, че 21 градуса е най-удачната температура за бебета, а не 24 8O и че не им се дава витамин Ц-е и то директно от ампулата, защото били болни и хремави  :x /това беше преди месец/, тъй като мамка им и татко им ги държат на 21 градуса, че не трябва да има налива по 80-100мл. вода, защото ревяли между храненията и че не бива да се носят нонстоп, защото майка им после остава без ръце :x!? Давайте "културна" рецепта, иначе онази по-бързата процедура я знам, ама нали съм възпитана снаха :wink:.
Де да можех да съм от желязо и с четири ръце, за да не идва вкъщи, ама тя пак ще си идва женицата в неделя, тогава си е избрала, няма начин 8).


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #33 -: Декември 17, 2007, 22:33:44 pm »
Чакайте и тука да напиша какви ги свърши милата ми майчица, вече напълно объркана от градусите на въздуха и водата, които изисквам: напълнила на детето кофата за баня с 23 градуса вода и пуснала радиаторите в опит да докара 37 градуса в стаята!  :lol:

:lol: Ама това сериозно ли?  :wink:
А пък моята мама, като беше вкъщи в началото, след баня тичаше след мен и им слагаше шапки и търлъчки :lol:, а като отваряше да проветри стаята ги завиваше през глава с одеялата им :lol:. Иначе и тя като свеки е на мнение, че 24 е идеалната температура за "сваряване" :lol: :wink:.
Аз мрънках, мрънках, а сега така ми липсва нейната помощ :(.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #34 -: Декември 17, 2007, 22:52:28 pm »
Marie, а по кое време малката отказава АМ? Когато храниш с пюре и дохранваш или по принцип? Да не би да се засища доста с пюренцата и да и трябват вече по-големи интервали? Може да питаш Бърди.

За Памперс - бих се подписала с удоволствие под писмо до тях, признавам не бих се заела да го напиша, но подкрепям. Взех за спасяване на положението миналата седмица и още на втория започна подсичане. Слава богу не се подсече, щото веднага ги спрях. Направо ужасна накак химическа смрад....отровно миришат.

Касита, няма кво да я убеждаваш и научни трудове да и прочетеш - все тая. Просто казваш, че ти преценяваш и край. Немога да си кривя душата - нито моята майка /сецнах я изначално/, нито на мъжа ми майка му ми се бъркат.

Относно празниците - едната баба /на мъжа ми майка му/ след погачата ме попита - "а сега кога ще е следващото голямо събиране?"....чак с много гости, сульо и пульо. Нема как да стане!!! Шото по едно време се бяха накумили всяка месечинка - смейно събиране. Аз да не съм от желязо, прекратих тоя напън за празници. И по тези причини реших - живи и здрави ако Криска проходи около годинката - наведнъж и прощъпулник и първи рожден ден, само най-близките. И вече се колебая дали да не я посветя в религията на баща и, за да избегнем суматохата около кръщенето :)

« Последна редакция: Декември 17, 2007, 22:55:30 pm от Nina »
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #35 -: Декември 18, 2007, 00:11:09 am »
Каси аз още не съм успяла да я обедя, че е порочна практика в Бг да се дава бит.Ц и калций от ампула. Накрая отрязах че на детето такива неща няма да се дават, а тя започна да ми развива теории как на недоносените давали и били много добре децата :x а пък че държа Атанас на студено да не говорим. Онзи ден ми идва с един елек, да го обличам на малкия че било много студено/пухен елек за излиане навън есенно време 8O/ Не можеш да обедиш някой, който отказва да приеме какво му се говори.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #36 -: Декември 18, 2007, 07:51:46 am »
Нина, не давам пЮрета. От 10 дни давам сок от ябълка, а в момента-от круша. И тя явно разбра, че има и по-вкусни неща и започна да си отказва млякото...Сега се чудя какво да правя. Вие на какъв памперс сте, след като не ползвате Памперс? Аз май ще мина на Хъггис, ама че глупост да спрат обикновения памперс от производство!

Цветелина, как се справихте с проблема с отказването от АМ при вас?
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #37 -: Декември 18, 2007, 09:15:42 am »
За Памперс - подписвам се. А и новите им мокри кърпички - Сенситив з алоето миришат още по зле.

Кво се чудите за одеалото. Изписват ни от родилния дом - юли месец по жегите. И аз на акушерката и казвам - не му слагай ританките и горната блузка, остави го само по боди, че в колата в 13 ч. на обед ще го сваря до нас. На която тя ме изгледа като извънземно и вика : "Браво бе майче! Ма кво щъ кажат бабите?". Аз отговарям , че вън не ме чака цялата моя и на мъжа ми рода и да прави квот й казвам. На което тя вика : "Ми хубу,добре си решила.  Ама да знаеш миналата седмица една ми донесе вълнено одеало и искаше с него да завия бебето!" На мен ченето ми падна - почти 40 градусова жега и вълнено одеало...мухаааа!

Цитат
Нина, не давам пЮрета. От 10 дни давам сок от ябълка, а в момента-от круша. И тя явно разбра, че има и по-вкусни неща и започна да си отказва млякото...Сега се чудя какво да правя. Вие на какъв памперс сте, след като не ползвате Памперс? Аз май ще мина на Хъггис, ама че глупост да спрат обикновения памперс от производство
Мари, що не сложиш  в АМ малко сок /колкото за аромат/  - така трябва да го яде. Ти чакай банана да дойде - тогава ще се видиш в приключение.
Лично аз съм на Либеро. Хъджиса не ни понесе.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #38 -: Декември 18, 2007, 09:27:37 am »
Мари не се справихме. Отказа млякото напълно.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #39 -: Декември 18, 2007, 10:48:56 am »
Ами да сложа сок, ама прави ли се така? Да не стане още по-голяма обърквация...Засега с триста зора и давам мляко, но от ден на ден повече се противи от него... Бреее... Май ще правим по-бързичко захранване...

Аз ще напиша писмото и ще го пратим!
Alexandra