0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #80 -: Декември 18, 2007, 17:50:13 pm »
Кто ви слушам какви ги говорите за София, чак почвам да се притеснявам какъв ли културен шок ще преживея, ако се преместим там това лято... Джамка колко мърмореше за плодовете по пазарите, сега пък това за градините...  :? Поне приятелки готини си имам там вече!  :wink:

Въпрос: колко тежи едно столче за хранене. Като го поръчам по Интернет да не ми отрежат главата, ако е 15 кила?
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #81 -: Декември 18, 2007, 17:58:03 pm »
Мари, незнам колко тежи, но моето го поръчах по интернет, взеха ми 10 лв. мисля, но все пак става дума за София.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #82 -: Декември 18, 2007, 18:19:40 pm »
за гърмежите по НГ - миналата година по това време Марти беше на 6 месеца. проспа си целия празник като един пич, изобщо не се събуди от гърмежите.

за детските градини - само за София, и само за ОДЗ-тата (тоест, обединените детски заведения, включващи детска градина и ясла), вече ще се извършва електронно подаване и класиране на молбите за прием - както за частта ДГ, така и за частта ясла. системата тръгва на 4-ти февруари, от 9 часа. който нема Интернет - отива да подаде на място в ОДЗ-то, а директорката ще му въведе молбата в системата. :) още има куп неясноти, самите директори не са запознати масово, въпреки, че са минали инструктаж тия дни в СОС.

от 2008 година, майчинството за отглеждане на дете от 9 месеца до 2 години става 220 лева. на печелившите - честито.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #83 -: Декември 18, 2007, 18:50:20 pm »
Така сме с яденето, че направо ме е срам :oops:. Май вече писах, ядат по 150мл., едвам ги удържам през три часа. Преминахме на Фризовом белкем се заситят и не повръщат /те рядко повръщат, по-скоро връщат/, те пък се продрискаха, та сега пак сме на Нан1. От утре док каза да давам отново 30мл. Фризовом и 120 Нан1. Нещо съвсем си обърках децата :(. Иначе на стерилизатора му разказах играта. :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #84 -: Декември 18, 2007, 22:28:03 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #85 -: Декември 18, 2007, 22:47:05 pm »
Здравейте от нас

Ние сме вече "вся семья" болни. Първто таткото, после Тонино и накрая аз. Първо че полудявам от продължителното стоене въщи, второ се чувствам супер зле и емоционално и физически. Коледа е на прага ни, а аз съм като хваната от гората. Нито имам празнично настроение, нито ми се празнува. Дали съм в депреся???

За новоизлюпените мами честити 220 лв., а завареното положение как е?

Докато не сложа Превенар, детето си на ясла/градина няма да пусна и туй то. Решила съм го вече, така че ако някой има връзки за ваксината да свирка, купувам две.

Здрава и с празнично настроение да върви цялата седмица за всички. :D
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 22:52:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #86 -: Декември 19, 2007, 11:23:01 am »
Момичета, сутринта мъжа ми отишъл да купи Пентаксима, и му казали
че имат само две, могат да поръчат третата, защото нямало вече
да се произвежда 8O Някой чувал ли е подобно нещо, или това е
трик да купи всичките ваксини на аптеката? И въобще задължително ли е
да ги купуваме и трите?

А кърпичките на Памперс/обикновените зелена опаковка/ са отвратително сухи.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #87 -: Декември 19, 2007, 11:27:58 am »
Миналата Нова година не сме имали проблеми с гърмежите, но Мия по принцип е свикнала да спи на всякакви шумове -що блокове построиха около нея за тази година и половина :wink:. Тя попразнува с нас 2 часа -бях я сложила да спи, после се събуди по някое време и се позабавлява с нас. Беше много готино, защото на нея й беше приятно и много се усмихваше, а след това я сложих пак да си спинка и нямаше никакви проблеми.
Гери, яслата, в която се обаждах е само ясла и се ползва с много добра репутация в София -имала страхотна директорка и много добра база, та може би и затова да са толкова много желаещите там, не знам.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #88 -: Декември 19, 2007, 11:57:06 am »
проблемът с яслите/градините, буквално ме тормози от известно време. ясла е до 3, а градина след 3, нали?
градината до нас, е уж от най-добрите. това, което се вижда, определено изглежда много добре. изключително удобна ми е. но записването е невъзможно - няма как да се наредя на 2 януари в 5. желаещите за спонсорство и те са повече от възможното. от друга страна как 1 лелка се грижи за 20 деца, примерно.

тук се появява въпроса - как намираме хубава градина? вариантът с частна - пак някой трябва да препоръча. близостта до къщи е доста важна. и там съм се начела на неприятни неща. изобщо пълен мрак :(

мога да намеря начин да се гледа детето и третата година, но смятам за него е по-добре общуването с други дечица.
уж до 2 годинки имаме време, а с това предварително записване...
и как така няма деца, топим се, а градини също няма?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #89 -: Декември 19, 2007, 12:06:04 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Ами то разлика нямаше. От няколко дни, просто не му стига от лявата :? Започнах да го слагам при всяко ядене първо там, но ефект още няма.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #90 -: Декември 19, 2007, 12:50:31 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #91 -: Декември 19, 2007, 13:38:52 pm »
Ти се шегуваш, но аз съм си го мислила това, само че нямам нужното образование, а то да търсиш свестни учителки е почти като кастинга за гледачки :wink: :lol:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #92 -: Декември 19, 2007, 14:37:47 pm »
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
При мен не е така - 5 месеца кърмя активно, лявата гърда произвежда в пъти по-малко мляко! От време на време и дясната си дава почивки и тогава Малчо кара пък само на нископродуктивната лява, но обикновено храня от дясната гърда изключително.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 14:41:37 pm от Lan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #93 -: Декември 19, 2007, 14:55:30 pm »
То хубаво ама моята дясна взе да сдава багажа :?Не сварва за 3часа да събере достатъчно :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #94 -: Декември 19, 2007, 15:14:14 pm »
То хубаво ама моята дясна взе да сдава багажа :?Не сварва за 3часа да събере достатъчно :(

Коки :? и при мен нещата са подобни...в ляво 20-30мл и това е..
Ние сме на 50/50- едно хранене кърма, едно АМ.Или кърмя + 60мл добавка АМ!
Кърмата ми е половината от това което трябва да изяжда!
Но докато има няма да се предавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #95 -: Декември 19, 2007, 15:25:00 pm »
 Коки, а някакви болки от евентуално запушване има ли или просто я чувстваш празна и лека?
 Аз за себе си не се учудвам, лявата половина от тялото ми е доста различна от дясната - и от самата гърда млякото тръгна доста по-късно и тече различно на цвят - по-гъсто такова. Да не се отплесвам, но и в левия и десния яйчник и съответно овулацията имам разлика...
Въпросът е, че ако не е физиологична особеност и продължи по-дълго от ден-два в моята книжка по фамилна медицина пише да се посети лекар, за да се провери за заболяване.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #96 -: Декември 19, 2007, 15:47:00 pm »
Не, нямам болки. Просто изведнъж количеството намаля :?
Днес е ял само от дясната. Слагам го първо на лявата, ама като цокне 4-5 пъти и всичко свършва. Цял ден се наливам с вода, че при мене има обикновено ефект, ама не и този път :? Ще видим до кога ще устиска така.
Лан, за какво заболяване трябва да се провери?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #97 -: Декември 19, 2007, 15:59:51 pm »
Не пише. Преди това има изброени "Запушени канали", "Мастит" и "Недоразвитост на млечната жлеза" - не отговаря нито на едното от трите, първите две са с болки и предполагам, че за тях си помисли д-р Бърди, защото има описани масажи как става отпушването и компреси с гореща вода, а при последното по-малкото или никакво количество кърма е постоянно (както при мен). Пък може и да е само за няколко дни - моята дясна на два пъти си "почива" - спира да работи и тогва пък лявата изведнъж се активизира и горе-долу закърпваме положението.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #98 -: Декември 19, 2007, 16:23:59 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Ами то разлика нямаше. От няколко дни, просто не му стига от лявата :? Започнах да го слагам при всяко ядене първо там, но ефект още няма.

Правилно постъпваш. Ще се оправи след време. Търпение и спокойствие му е майката.

П.п. Аз бях така. Дясната почти не пускаше, от лявата се давеше. След време горе долу се нормализираха нещата, сега не намирам разлика.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 16:26:16 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #99 -: Декември 19, 2007, 16:59:22 pm »
Привет и от нас, вчера написах хубав отговор сега гледам, че не го е публикувало  :(. Ами за яслите мисля, че е трагично положението, но пък на такива истории съм се наслушала с гледачки, че пак май са по-добър вариант. А, че се топим, ами топим се ама София вече е 2 млн. и съвсем естесвено е да няма места, пък и май наистина има нещо като "бейби бум" последните 2 години, абе много фактори са се посъбрали, но на тоя фон това с даренията си е чиста търговия на директорките. За добрите ясли дори не е достатъчно просто да направиш дарение, има един вид наддаване, ако не си "дарил" достатъчно пак може да не се класираш  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!