0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« -: Декември 17, 2007, 11:01:57 am »
ornaico1Гледам, прелиствам няма нова седмична тема!

И ето за първи път я пускаме аз и  :babyflips:Митаче!
 :rainbow:Ние днес ставаме на 40 дни и ще ходим на църква!

 tree2aПожелаваме на всички Бебета и Мами много здраве и щастие!



И седмица изпълнена с предколедно настроение!
Защото след нея идва  santa2
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #1 -: Декември 17, 2007, 11:07:56 am »
Хубава седмица на всички - успешни покупки и приготовления за празниците!

Ние се завърнахме от Солун, толкова съм разочарована :(
Нека, който е ходил на благотворителния базар на Българските Майки в Мола, да сподели впечатления.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #2 -: Декември 17, 2007, 11:09:55 am »
Хубава предпразнична седмица и от нас с Хриско и Мишко.

Мише, ще правите ли погача на Митаче-юначе?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #3 -: Декември 17, 2007, 11:28:10 am »
Мише, ще правите ли погача на Митаче-юначе?

Касита :hug2:, при нас ще е малко  :occasion10:предколедно-коледна питка!
Понеже тази година не можем да пътуване за Бъдни вечер
близките ще дойдат при нас за празниците!
Събираме се в събота правим питката на :babyflips:Митаче-юначе
и продължаваме подготовката за Коледа!

Вие Мами как я правихте, само жени, сладки неща на масата, питка, споделете!?

 :flower:Предварително  :thankyousign:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #4 -: Декември 17, 2007, 11:37:15 am »
Хубава седмица-усмивки,положителни,предпразнични емоции за Вас и бебоците от мен и Ангел!
Честита чиста молитва на Мише,ако прави такава!
Честито на именниците!(днес празнуват хората с име Даниел и Даниела)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #5 -: Декември 17, 2007, 12:41:34 pm »
Хубава седмица и от нас.Много приятни емоции, здрави бебчета и спокойни майки.
[/b][/color]
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #6 -: Декември 17, 2007, 12:47:47 pm »
Мише, ние правихме погача на 41-ия ден с две питки. Бяхме само жени естествено, с изключение на младежите ми. Това, което знам като поверие, е че не се замръква, не се взима нищо от масата за вкъщи и не се изпращат гостите. Сложих червен конец под вратата. За хапване имаше мезета, сладки и солени неща, и всякакви напитки. Питката се чупи над главата ти /гушнала Митачето/ от момичета с живи родители, при мен бяха двете Калини-зълва ми и племенницата ми. Всеки сложи парички: хартиени и монети върху питката и заедно с първото парченце от питката ги завих в кърпа и ги качих на най-високото място вкъщи. Общо взето това е. Желая ви весело изкарване и много хубави подаръчета за Митенцето.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #7 -: Декември 17, 2007, 13:02:07 pm »
Мише- две жени/момичета с живи родители и уреден живот чупят над главата ти питката и орисват Митачето, който ти е в ръцете. След питката трябва да отидеш някъде на гости, слага се на масата само сладко, за да е сладък живота на бебко.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=139345&photo=15 - малко снимки от нашата "сладка питка"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #8 -: Декември 17, 2007, 13:27:35 pm »
Мише, честита ти чиста молитва.
Относно погачата:много жени,имаше и две малки момченца(тяхното присъствие е позволино :)), сладки неща и много ведро настроение.
Това беше първият празник на детето ми и беше много вълнуващо.Не се съмнявам,че и при вас ще бъде вълшебно!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #9 -: Декември 17, 2007, 13:59:22 pm »
Здравейте и ние да пожелаем успешна седмица на всички!
Цветенце, защо се разочарова толкова от Солун? Какво се размина с очакванията ти?
Мише, вече са ти казали и аз да потвърдя, само жени идват, които се явяват орисници на бебето. Само сладки неща се слагат на масата, безалкохолни питиета и ликьор. При нас настана голяма суматоха, защото в един момент се оказа, че трябва 2 жени с живи родители  да разчупят питката, а нямаше толкова, само една от гостенките ни изпълваше това условие. Наложи се сестра ми да се обажда на нейна приятелка, която живее наблизо и ходи да я докара заедно с нейното бебе, за да се спази обичая. И в църквата  не мина добре. Заради една тъпа служителка, която ни накара с толкова малко бебе да чакаме 30 минути, в резултат на което Мия огладня неистово и опищя всичко, а аз не чух абсолютно нищо от молитвата.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #10 -: Декември 17, 2007, 14:13:13 pm »
Цветенце, защо се разочарова толкова от Солун? Какво се размина с очакванията ти?

Очаквах един град, подобен на Пловдив - голям, но със някаква завладяваща атмосфера.
Останах изненадана колко мръсен и задръстен град е - мислех, че София няма накъде повече да се задръсти с коли, но явно има. Събота следобед, когато не е пиков час, беше някакъв ад по улиците. Уж европейски град, а същата цигания и мизерия като у нас - разхождащи се бездомни кучета навсякъде, импровизирани сергийки по тротоарите за всякакви нещица, кофи за смет препълнени - всичко това по централните улици. Иначе цените им са европейски.
Аз много исках да отида до ИКЕА, имах на ум доста неща за купуване, е, отидох, но в неделя. Не подложих на съмнение дали работи тогава, понеже тук подобните магазини до един работят, но сгреших. И съвсем се вкиснах.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #11 -: Декември 17, 2007, 15:21:27 pm »
:flower:Мами, много благодарим за разказите и напътствията!
Мини и за  :photo: !
Като мине нашата питка ще разказвам!

Сега се върнахме от чистата молитва в църквата.
Митака поспа доволно под напевите на отец Лазар!

Цветенце :hug2:, много съжалявам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #12 -: Декември 17, 2007, 15:28:13 pm »
Цветенце, съжалявам. Аз 2 пъти съм била в Солун за по няколко часа, не съм се разочаровала, защото не съм очаквали повече от това, което видях. Следващия път бих ти препоръчала да си направите екскурзия до Метеора. Това е нещо наистина уникално и ще остане задълго в съзнанието ти. На мен много ми хареса и Кавала -едно спокойно и красиво градче с особен чар.
<br />[link=http:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #13 -: Декември 17, 2007, 16:12:06 pm »
Весела предколедна седмица и от нас!!!
Честито "сарандисване" на Митачето!!!
Цветенце,съжалявам за разочарованието ти!
Аз живея вече 9 години в Коринто/близо да Атина/,но в
Солун никога не съм ходила!Тукашните обаче мнооооого го
хвалят като град!Казват че хората там били много близко
по манталитет до нас/българите/!
Не слушайте кой какво казва,навсякъде е една и съща простотия!
Ама има някои като чуят "Гърция",и си мислят че това е живота,
тук няма проблеми,или пък че е много по добре за живот от България,
Не е така!
Навсякъде е хубаво само ако си за малко/на почивка например/
Останеш ли да живееш някъде,все има проблеми!
Цветенце,другия път ела насам,
тука е ПО-ХУБАВО :DУверявам те! :balk_71:
Ще останеш много учудена колко много КЛЮКАРИ може да има на едно място!!! :balk_88: :balk_160: :balk_161:
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 16:18:18 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #14 -: Декември 17, 2007, 16:50:50 pm »
Весела седмица и от нас. Да са живи и здрави всички.
Цвети, че цените са европейски в Гърция и че ги мързи да работят е световноизвестно. Ако знаех, че ще посетиш Икеа точно в неделя, щях да те посъветвам друго. Не се кахъри. За другия път ще си знаеш.
Аз успях да накупя подаръци на бързо тази неделя, което ми костваше измирането на милиарди нервни клетки. Егати лудницата, вече ще купувам коледни подаръци през Август!!!! И почти взех решение да се преместя да живея в провинцията, в Криводол примерно или в Тутракан  :x В тая София не се издържа............
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи. Не ме разбирайте погрешно, не съм коравосъречна, но когато ходихме на молитва примерно трудно убедих близките си, че няма да обикалям с Кристина като с мечка от цирка близки /трима души поне/ щото не трябвало да се прибираме директно у нас. На погачата кракаха всички, как трябвало, за да и е сладък живота, ако не да и набутам мед от питката в устата, то поне да и намажа устните......С две думи предпочитам съвсем скромни мероприятия, сърдечни и лични.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #15 -: Декември 17, 2007, 17:02:24 pm »
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи. Не ме разбирайте погрешно, не съм коравосъречна, но когато ходихме на молитва примерно трудно убедих близките си, че няма да обикалям с Кристина като с мечка от цирка близки /трима души поне/ щото не трябвало да се прибираме директно у нас. На погачата кракаха всички, как трябвало, за да и е сладък живота, ако не да и набутам мед от питката в устата, то поне да и намажа устните......С две думи предпочитам съвсем скромни мероприятия, сърдечни и лични.

И аз мразя тези суеверия. Не знаех, че на връщане от църквата трябва да обикалям по гости с бебета на 40 дни в студ и вятър :x. Аз пък пих уиски на погачата, понеже само това пия.  :balk_132:
Даже най-втрещяващото, което чух е че на погачата не трябва да идва жена в цикъл 8O. Е аз явно трябваше да стоя на вратата и да питам всяка гостенка в цикъл ли е, и да е връщам ако беше. А върха беше, че за да не им излезли пъпчици на бебетата по личицата, въпросната дама трябвало да им прошепне на ухо :wink:, че е неразопложена  :balk_149:. Направо настръхвам при такива глупости. Та някой чувал ли е за това нещо :lol:?
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 17:06:03 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #16 -: Декември 17, 2007, 17:26:13 pm »
О, Нинче, знаеш ли колко хора ми казах днес за ИКЕАта - ми що не каза бе, щях да те предупредя :lol: Ама като не съм питала овреме...
Аз лудницата в магазините около Коледа направо не мога да трая. И пак тука малко по се ядва, ама ходила съм "на Запад" покрай Коледа - ей там какво чудо е, изтрещява много народа! Затова, моите подаръци са купени, айде от август не, ама от началото на октомври. Вярно, губи се много от магията на празника така, ама не мога издържа на тази гъчканица.
Сами, абе аз не съм очаквала кой знае колко, а само нормалното, което бива да покаже един град, в една страна - "европейска" от толкова време. Иначе то ясно, че беднотия и проблеми има навсякъде, аз не това имах предвид, ама просто ме изненада, че е точно същата картинка като у нас, мислех, че е по друго, нали са европейци от много време :wink: И то да ти кажа, ние без малко да дойдем и до Атина - търсейки ИКЕА най-спокойно си хванахме магистралата...в обратната посока :lol:

Айде и аз да се изкажа за 40те дена и питката. Въздържах се, щото не съм наясно с този ритуали, както и с много други - кръщене например, уважавам желанието на всеки да следват тези традиции, но лично на мен не са ми в сърцето и не ги правя.
Но от страната на съпруга ми искаха да се прави погача и нещата, кото ми се сториха безумни (като тези, които описвате) просто липсваха на мероприятието. Т.е. направихме едно най-нормално събиране, с една хубава питка, с роднините, хапнахме, дадоха подаръци и парички за бебето и това е. Идеята ми е, че в крайна сметка всичко може да се интерпретира според вашето виждане и желание, така, както вие ще се чувствате комфортно и приятно.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #17 -: Декември 17, 2007, 17:26:23 pm »
Касси,аз знам че не се ходи при бебе
до 40 дена ако си неразположена,защото му излизат пъпчици!
Аз лично това го спазих един път,трябваше да ходим при едно бебе,
на 1 месец някъде беше,и аз бях неразположена!
Е,отложих ходенето.След като знам че не е хубаво да се ходи,
защо да му причинявам на бебенцето такова нещо?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #18 -: Декември 17, 2007, 17:41:18 pm »
Мише, честито ви чиста молитва мила. Да е живо и здраво юначе Митаче!!!
При нас погача не се прави, но сега като чета разбирам че посланието е много хубаво и си заслужава да се направи, та се замислих по въпроса и аз. Много ще е хубаво да спретнем и ние една погача за малката Ива.
На всички желаем весели празници и много, много подаръци!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 17:52:38 pm »
Здравейте и от нас с Алекс в тази мразовита седмица :D
Ние също ще правим погача в неделя, нищо че сме малко дърти за нея. :lol: Просто едната баба чак сега се уреди да дойде в София. Не смятам да спазвам всичко сляпо, само защото "Така се прави". Ще има сладка питка, ще има сладки и соленки, мезета, ще има и винце и уиски, еееее и безалкохолни ще има за който иска.  :D А пък тва с пъпките направо изби рибата. :lol: :lol: :lol:
Да ви кажа под секрет, три дни преди да родя бях на погачата на дъщерята на братовчедка ми. Поради недостиг на момичета със живи родители, аз бях едната, която разчупваше питката, въпреки че баща ми е починал и че бях в края на девети месец. Но поне не съм омъжена. :wink:
Така че си мисля, че всеки трябва да прави своите празници така както ги чувства и както ще му е най-приятно.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #20 -: Декември 17, 2007, 17:53:58 pm »
Сами не се излагаи  :D,какво да му при4ини6 на бебенцето пап4ици ли ? 8O и как менструацията на една жена влия хормонално на бебето или пак те са алерги4ни кам жени с цикал ?
Ми то всяко второ бебе има тоя проблем .А пак ако вземем да спазваме вси4ките ритуали то трябва да уморим децата си на 10 ден

4естита месе4инки на вси4ки де4ица и 4естита питка на Мита4ето
4естито на именниците
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #21 -: Декември 17, 2007, 18:06:44 pm »
То остави, че трябва да се обикалят три къщи, ами там трябва да ти дадат яйце, хляб със сол, лук и т.н.  :wink: Така направихме ние. А, и в църквата оставих пари пред иконата, за да си "откупя" детето. Погача не сме месили, защото свекървата я беше направила при изписването, тогава се събраха вкъщи сума ти народ и си оставиха парички и подаръци. :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #22 -: Декември 17, 2007, 18:07:47 pm »
Цитат
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи.

Аз също. Погача не съм правила по тази причина. Считам, че детето ми или личния му празник не са повод за ядене и пиене на родата /между впрочем роднините на мъжо бих ги поканила на китайски ресторант с меню маслини и прибори клечки за ядене  :D / или пък псевдо приятели.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #23 -: Декември 17, 2007, 20:09:52 pm »
Касси,аз знам че не се ходи при бебе
до 40 дена ако си неразположена,защото му излизат пъпчици!
Аз лично това го спазих един път,трябваше да ходим при едно бебе,
на 1 месец някъде беше,и аз бях неразположена!
Е,отложих ходенето.След като знам че не е хубаво да се ходи,
защо да му причинявам на бебенцето такова нещо?

Сами ти найстина ли вярваш в това? Моля те обясни ми как цикъла ти ще опъпчи бебето? Найстина не мога да го проумея :D
Иначе свекърва ми на погачата на племенничката ни изръси пред гостите на бебето: Бабо аз съм си така да знаеш, да не мислиш че крия, казвам си ти 8O
Тя си е от старата партия и се вживява. Затова не можем да се разберем с тази жена, на милион светлинни години сме като хора, мислене и навици. Казвам си чесно, аз в случая умрях от срам с нейното изказване, въпреки че от болшинството се прие като нещо обсолютно нормално 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #24 -: Декември 17, 2007, 21:00:32 pm »
Охооо! Предпразнично май искате да го обърнем на снахи срещу свекърви!  :lol:
Аз да се изфукам: за всичко, което ми е сторила, сега преглъща 47 лири пощенски разходи за колет и праща, та песен пее чак!  :lol: Да е жива и здрава, взех да викам. Още колети да чакам!  :lol:

Моля ви се: Али не си обича вече млякото! Опита ябълка и круша и сега си плЮе млякото! Молби, кандарми, заплахи за физическа разправа, та що-годе докарваме приличен грамаж. Предколедно на диета ли е, какво е...

Честито на когото каквото има да му се честити и много здрава седмица пожелавам на всички-бебета, родители, бременни жени и очакващи да забременеят.
Alexandra
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #25 -: Декември 17, 2007, 21:05:31 pm »
Здравейте и от нас в тази студена седмица!
Нека има само здрави и весели деца и мами! Приятно пазаруване
на коледни подаръци. Ние днес се разходихме до маг. Джъмбо, ами
какво да ви кажа, лудница, народ, жега. Трябваше да разопаковам Рая
и това направо ме изпоти 5 пъти :x Иначе има голямо разнообразие
от играчки за децата. Не е лош магазина, но сега е пълно с хора.

Ние утре сме на ортопед при Алексиев и се надявам да мине добре и
всичко да е наред с Рая.
Искам да кажа на всички, които ще ходят при Драганов, че той
ще работи с направления до края на годината. Догодина ще приема
само платено. Не разбрах обаче къде, и изобщо ще се мести ли :?

И на мен една колежка ми каза, че ако е в цикъл
няма да ми дойде на погачата 8O
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #26 -: Декември 17, 2007, 21:10:20 pm »
Има ли желаещи да напишем заедно писмо до представителите на Памперс в България и да им кажем колко сме разочаровани от миризливия им лосион в новите пеленки?

Е! Ей на! Какво ми говорите с едно чувалче и боди спят децата? Родопско одеало на два ката и памучно отдолу да не му боде! Това отдолу електрическо одеало ли е, що ли?   http://www.pampers.bg/gallery_view.php?page=6&id=4188&from=gallery
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:28:09 pm от Marie »
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #27 -: Декември 17, 2007, 21:25:30 pm »
честно казано и мен тези "Радини вълнения" ми идват повече. харесва ми суматохата около празника, но когато всички се засуматошат вкупом нещо... 8O сигурно в мен е проблема, де.
аз от миналия понеделник съм болна истински :( гадния грип напомни за себе си след 2-годишна пауза. хрема, болки в гърлото и най-гадната суха кашлица, която не ме оставя да спя :x странното е, че нямам Т.  дребния се държи мъжки, и дано устиска, милото.
щото обсъждахме Осцилококцинума - това беше седмицата, в която го пропуснах...

поверията около празниците, наистина ме разсмиват понякога :D

ПП. еее, Мари, това е... тези хора май искат "бебешко варено". а Памперс защо го публикуват, та това не реклама... наистина, защо хората си завиват децата така?
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:31:38 pm от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #28 -: Декември 17, 2007, 21:26:23 pm »
Ау лелееее, моето дете скоро ще умре от студ като гледам това, ужас :lol:
абе може в стаята да е -5 градуса, много сме лоши :wink:
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:34:28 pm от StefiZ »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #29 -: Декември 17, 2007, 21:32:32 pm »
Ау лелееее, моето дете скоро ще умре от студ като гледам това, ужас :lol:
абе може в статята да е -5 градуса, много сме лоши :wink:

Ама и аз съм една-вас съм седнала да слушам! Видяхте ли какво значи "завито"! В същия конкурс за снимки 2-3 чисто голи деца-безрасъдни родители. Едно "става за рокАрка"-то за рокер не се иска да си изкарал 8-ми клас, нали? Айде млъквам, лоша лелка такава от 3-ия етаж!  :D
Alexandra
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #30 -: Декември 17, 2007, 21:42:47 pm »
Мари и аз бях в твоето положение когато бяхме на вашата възраст. Щом  опита нещо различно от мляко започна да му се мръщи, накрая отказа АМ напълно. Доно не стигате до там, че е страшно.

За снимката, завилиго с n-ката одеала, но с гола глава :wink: Нещо не ги разбирам тези хора.
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 21:46:34 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #31 -: Декември 17, 2007, 21:50:01 pm »
Чакайте и тука да напиша какви ги свърши милата ми майчица, вече напълно объркана от градусите на въздуха и водата, които изисквам: напълнила на детето кофата за баня с 23 градуса вода и пуснала радиаторите в опит да докара 37 градуса в стаята!  :lol:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #32 -: Декември 17, 2007, 22:30:39 pm »
Погачата ми хареса, защото мишоците получиха куп подаръци  :D, не си кривя душата. А пък и си е хубава традиция, според мен. Така много приятелки дойдоха да ги видят, иначе женските ми гостита хептем няма да имат край.  :lol:

Мацки, как да убедя свеки /понеже подхванахме тази хубава тема :lol:/, че на бебета не се дава мед на залъгалката, че 21 градуса е най-удачната температура за бебета, а не 24 8O и че не им се дава витамин Ц-е и то директно от ампулата, защото били болни и хремави  :x /това беше преди месец/, тъй като мамка им и татко им ги държат на 21 градуса, че не трябва да има налива по 80-100мл. вода, защото ревяли между храненията и че не бива да се носят нонстоп, защото майка им после остава без ръце :x!? Давайте "културна" рецепта, иначе онази по-бързата процедура я знам, ама нали съм възпитана снаха :wink:.
Де да можех да съм от желязо и с четири ръце, за да не идва вкъщи, ама тя пак ще си идва женицата в неделя, тогава си е избрала, няма начин 8).


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #33 -: Декември 17, 2007, 22:33:44 pm »
Чакайте и тука да напиша какви ги свърши милата ми майчица, вече напълно объркана от градусите на въздуха и водата, които изисквам: напълнила на детето кофата за баня с 23 градуса вода и пуснала радиаторите в опит да докара 37 градуса в стаята!  :lol:

:lol: Ама това сериозно ли?  :wink:
А пък моята мама, като беше вкъщи в началото, след баня тичаше след мен и им слагаше шапки и търлъчки :lol:, а като отваряше да проветри стаята ги завиваше през глава с одеялата им :lol:. Иначе и тя като свеки е на мнение, че 24 е идеалната температура за "сваряване" :lol: :wink:.
Аз мрънках, мрънках, а сега така ми липсва нейната помощ :(.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #34 -: Декември 17, 2007, 22:52:28 pm »
Marie, а по кое време малката отказава АМ? Когато храниш с пюре и дохранваш или по принцип? Да не би да се засища доста с пюренцата и да и трябват вече по-големи интервали? Може да питаш Бърди.

За Памперс - бих се подписала с удоволствие под писмо до тях, признавам не бих се заела да го напиша, но подкрепям. Взех за спасяване на положението миналата седмица и още на втория започна подсичане. Слава богу не се подсече, щото веднага ги спрях. Направо ужасна накак химическа смрад....отровно миришат.

Касита, няма кво да я убеждаваш и научни трудове да и прочетеш - все тая. Просто казваш, че ти преценяваш и край. Немога да си кривя душата - нито моята майка /сецнах я изначално/, нито на мъжа ми майка му ми се бъркат.

Относно празниците - едната баба /на мъжа ми майка му/ след погачата ме попита - "а сега кога ще е следващото голямо събиране?"....чак с много гости, сульо и пульо. Нема как да стане!!! Шото по едно време се бяха накумили всяка месечинка - смейно събиране. Аз да не съм от желязо, прекратих тоя напън за празници. И по тези причини реших - живи и здрави ако Криска проходи около годинката - наведнъж и прощъпулник и първи рожден ден, само най-близките. И вече се колебая дали да не я посветя в религията на баща и, за да избегнем суматохата около кръщенето :)

« Последна редакция: Декември 17, 2007, 22:55:30 pm от Nina »
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #35 -: Декември 18, 2007, 00:11:09 am »
Каси аз още не съм успяла да я обедя, че е порочна практика в Бг да се дава бит.Ц и калций от ампула. Накрая отрязах че на детето такива неща няма да се дават, а тя започна да ми развива теории как на недоносените давали и били много добре децата :x а пък че държа Атанас на студено да не говорим. Онзи ден ми идва с един елек, да го обличам на малкия че било много студено/пухен елек за излиане навън есенно време 8O/ Не можеш да обедиш някой, който отказва да приеме какво му се говори.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #36 -: Декември 18, 2007, 07:51:46 am »
Нина, не давам пЮрета. От 10 дни давам сок от ябълка, а в момента-от круша. И тя явно разбра, че има и по-вкусни неща и започна да си отказва млякото...Сега се чудя какво да правя. Вие на какъв памперс сте, след като не ползвате Памперс? Аз май ще мина на Хъггис, ама че глупост да спрат обикновения памперс от производство!

Цветелина, как се справихте с проблема с отказването от АМ при вас?
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #37 -: Декември 18, 2007, 09:15:42 am »
За Памперс - подписвам се. А и новите им мокри кърпички - Сенситив з алоето миришат още по зле.

Кво се чудите за одеалото. Изписват ни от родилния дом - юли месец по жегите. И аз на акушерката и казвам - не му слагай ританките и горната блузка, остави го само по боди, че в колата в 13 ч. на обед ще го сваря до нас. На която тя ме изгледа като извънземно и вика : "Браво бе майче! Ма кво щъ кажат бабите?". Аз отговарям , че вън не ме чака цялата моя и на мъжа ми рода и да прави квот й казвам. На което тя вика : "Ми хубу,добре си решила.  Ама да знаеш миналата седмица една ми донесе вълнено одеало и искаше с него да завия бебето!" На мен ченето ми падна - почти 40 градусова жега и вълнено одеало...мухаааа!

Цитат
Нина, не давам пЮрета. От 10 дни давам сок от ябълка, а в момента-от круша. И тя явно разбра, че има и по-вкусни неща и започна да си отказва млякото...Сега се чудя какво да правя. Вие на какъв памперс сте, след като не ползвате Памперс? Аз май ще мина на Хъггис, ама че глупост да спрат обикновения памперс от производство
Мари, що не сложиш  в АМ малко сок /колкото за аромат/  - така трябва да го яде. Ти чакай банана да дойде - тогава ще се видиш в приключение.
Лично аз съм на Либеро. Хъджиса не ни понесе.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #38 -: Декември 18, 2007, 09:27:37 am »
Мари не се справихме. Отказа млякото напълно.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #39 -: Декември 18, 2007, 10:48:56 am »
Ами да сложа сок, ама прави ли се така? Да не стане още по-голяма обърквация...Засега с триста зора и давам мляко, но от ден на ден повече се противи от него... Бреее... Май ще правим по-бързичко захранване...

Аз ще напиша писмото и ще го пратим!
Alexandra
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #40 -: Декември 18, 2007, 10:54:08 am »
Аз вчера уж писах, пък нещо не виждам къде се е дянало... или ЕГНто нещо ми изневерява :oops: :oops: :oops:
Цвети, изчакай малко и го предложи пак. Ние също имахме такъв период, отмина за 1 седмица. Просто не й давах друго за ядене, освен шишето с млякото. Снощи например изяде една купичка и половина супа /вече държи да го прави сама/ и не иска мляко. Но тази сутрин чинно се облегна на възглавницата и "пий пий" цялото шише. :D Плюс една филия намазана. Да не мислиш, че не им е "втръснало", като има вече толкова нови неща за хапване.
В четвъртък ще ходим на "деде Нас" в детската градина, на консултация и на фотосесия. Моля се само да не зареве при вида на стареца. :D
Мари, в тези месеци Дание беше същата картинка. Уж с голям апетит го ядеше Милумила, накрая взе да го плюе и минахме на друго.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #41 -: Декември 18, 2007, 11:03:43 am »
Мари и аз бих те посъветвала да пробваш със сок в млякото или да спреш сока за известно време изобщо. Ние такива проблеми не сме имали и до ден днешен си закусва с АМ и много си го обича. Когато започнахме захранването, Мия много наддаваше и направо като й гледам снимките оттогава -голяма бомбичка изглежда  :lol: и разни хора ме убеждаваха, че като я захраня, ще почне да наддава по-малко, ама нищо подобно не се получи. Тя си хапваше пюренцата и като не й стигаха си дояждаше с мляко.
За писмото до памперс, съм за. Ние ползвахме един такъв пакет, никакви последствия нямаше, но и на мен не ми харесва нещо толкова силно ароматизирано. Ползваме канбебе и съм много доволна от тях.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #42 -: Декември 18, 2007, 11:16:03 am »
Мари, на твое място аз не бих слагала сок в млякото, а бих го спряла - сока.
Ако държиш да й даваш ябълка и круша - давай пюре с лъжичка.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #43 -: Декември 18, 2007, 11:23:25 am »
Каси, съчувствам ти, заради свекито. Не стига, че за две дечица се грижиш, ами и с нея да се ядосваш и то не на шега!!!
При мен и майка ми и свекървата ми живеят на далеч от тук. Засега съм се разбрала, когато живот и здраве се роди нашето бебе, да дойде майка ми. То се знае, че и свеки и мъжа й ще цъфрнат, и аз от сега се нервя като си представя как ще искат да идват при бебето (+ лели и братовчеди). Но понеже живеем в гарсониера, освен да ги наредя на един крак в кухнята и да им показвам бебето за една-две минути, друго не смятам да им позволявам.
По принцип под помощ разбирам, да оставя бебето при която и да било баба (но си предпочитам моята майка), а аз да изляза по работа, или да се видя с хора, или просто да подишам въздух. Също един ден, когато децата пораснат - да мога да разчитам на някого, че ще вземе детето от градина/училище, когато аз/мъжът ми работим до късно.
Не мога да си представя например свекито да е у нас уж, за да ми помага, а аз не бих могла да я помоля нито да изчисти, нито да сготви, нито да купи нещо (просто не мога да я карам), а в същото време присъствието й, ще ме разсейва да се грижа за бебето - да кърмя, да сменям памперси, да гладя и т.н

 
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #44 -: Декември 18, 2007, 11:34:59 am »
Момичета, аз ли нещо не съм в час 8O относно тези Памперс?
ние сме с памперс втори номер и почти нямат мирис.За по-големия номер ли става въпрос,защото на нас ни е време да сменяме двойката?
Каси, и аз питам за деликатна рецепта за разкарване на досадни свекърви :).Все се каня да и кажа по-остро това или онова, но като дойде момента не го правя.Ако някой ден ме хване във фаза, тогава няма да има милост  :wink:, но за сега и аз спадам към добрите снахи.Или поне така си мисля.
А, относно суеверията на погачата, те са всеизвестни, но за мен са нереални.Особено онова с цикъла и пъпките.Не виждам логиката :?.Моята етърва не дойде на погачата и свекървата я оправда, че сигурно е неразположена.Е, то нейния цикъл по тази логика продължава вече втори месец,но това е друг въпрос :x.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #45 -: Декември 18, 2007, 11:47:05 am »
Ау лелееее, моето дете скоро ще умре от студ като гледам това, ужас :lol:
абе може в стаята да е -5 градуса, много сме лоши :wink:

А мойто и от глад  :D :D :D
В очакване ....
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #46 -: Декември 18, 2007, 11:56:24 am »
Аз едва сега ви прочетох темата и видях, че Цветенцето е питала за базара но ДБМ. Аз ходих. А и предния ден имах среща с една от организаторките от Маммата и видях, че ще има интересни нещица.
Та, в събота и неделя имаше 2 щанда /сергии/: единия пред кино Арена, другия - на партера, пред асансьорите за паркинга. Момичетата бяха доста ентусиазирани,  :Dобясняваха на клиентите си за тяхната кауза. Имаше и клиенти. Интересни неща предлагаха. Моята позната беше оплела шапки и шалове. Аз си купих картички, късмети за баница и едни рози, изработени от салфетки с пожелания на тях.
Какво те интересува, Цвете?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #47 -: Декември 18, 2007, 12:01:43 pm »
Йоши, Памперс Актив бейби е с миризма вътре, за по-големи бебета. Конкретно ние сега номер 4 ползваме и мирише, детето направи контактен дерматит при положение, че е вече почти 6 месечна и досега не е правила такива неща.
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #48 -: Декември 18, 2007, 12:30:27 pm »
Весела и здрава седмица и от нас с Ели! :)

joshi, тя Мари ти е казала че е за Актив Бейби, щото и ние с ме с двойката на Памперс и не е миризлива и за сега съм доволна. Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Сега за бабите, хубавото е че и двете са далеч. Ама свекърва ми дойде за няколко дена и лекичко влуднах. Тя е много добра жена, но покрай бебето така се лигави, че Ели като стане по-голяма (да разбира) и ще ме е страх да я оставям при нея, че ще ми я разлигави и разглези отвсякъде. А най-хубавото е че мъжът ми не може да изтрайва майка си повече от 2 - 3 дена така че аз не се налага да казвам каквото и да е било...
За градусите ние стоим на около 18, ама бабите знаят че е на 20. А да не говорим за порочната ми практика да пренасям голо бебето от стаята до банята, по не дотам топлия коридор. Е сега по празниците като сме при някоя от бабите ще носим сигурно плетени пуловерчета и терлици, ама при тях пада и под 18 тъй че няма да се инатя.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #49 -: Декември 18, 2007, 12:31:57 pm »
Касси, ама тя твойта свекърва няма спирка. Като започнат да говорят как на бебето му трябва 24 гр. за къпане и ще падна. 21-22 гр. на бебчо са му добре за баня и 18 за бодърстване и сън. При висока температура детето не се чувства комфортно особено при сън. Моя син като бебе и сега не можеше да спи на топло и се поти. И така аз понеже съм зиморничава се завивам чак над носа а той потен. В стаята където спим държа хладно, но го завивам топличко-по е хубаво въздуха в стаята да е по-хладен. И другото, което е- момчетата не търпят да стоят на топло, нервничат, потят се и много плачат. И така се изнежва детето.
Другото, което прочетох някъде из темите-питаше за забелването на пишката. Пишеш, че лекаря ти е казал чак след 2 г. Миличка повярвай ми това е много далече. Още преди това ако не се отлепи кожата(препуциума) ще започне да забира. Едни наши познати се наложи да водят детето си на хирург да цепне, защото малкия много плачеше и го болеше, беше забрало отдолу под кожата(детето беше на 1г и 6м.). Синът ми тогава беше новороден(на месец и нещо) и тогва на втората консултация попитах педиатърката. Тя му погледна пишката и ни прати до хирург да отлепи кожата. Процедурата трая няколко секунди-опъна кожата видя че е залепнала(на всички е така залепена), взе една марличка и опъна кожичката рязко надолу и тя се отлепи. Бебчо проплака за миг. Намаза го с Лидокаин и ни каза вкъщи да му сложим марличка напоена с риванол, в който сме сложили кубче лед. От същата вечер започнахме да му забелваме кожичката и да го мием всяка вечер. Не сме имали проблеми и е по-добре по-рано защото после е по-болезнено за детето. Ако не ги отлепят сега съвета ми е да го правиш сама-вечер като къпете бебоците леко с ръка опъвай кожата надолу с лек натиск и го прави всеки ден с тоалета(и след време може да ги отлепиш и сама, но имай предвид че не се отлепя кожата от цялата главичка. От цялата главичка ще се отлепи когато започнат след години да правят секс-това е един вид девствена ципа на мъжа)
Леле, че дълго писах. Надявам се да съм била от полза и на теб и на момичетата с подобни въпроси.  
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #50 -: Декември 18, 2007, 12:33:31 pm »
Аааа, или аз нещо не съм в ред, или не знам...  :(
Мненията ми се появяват със закъснение, както и да е.

Моя приятелка също се оплака, че детето й е направило обрив от миризливите памперси. Аз също не ги одобрявам, плюс това са намалили бройките!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #51 -: Декември 18, 2007, 12:36:01 pm »
Marie, ние ползваме сега на канбебе, доволна съм.
Може би сокчетата правят проблем? Но ти прецени. Много се пише тука за това да не се дават сокове, както и за други неща, които преди са били актуални. Аз не се съобразявам с мнението на околните, но знам какъв е психологическия натиск, когато непрекъснато те дебнат дори и малчаливо какво правиш с детето си и при най-малкия проблем се размахва пръст  :x Ти си пример с температурите, Перденцето цяла анкета е пуснала за дъвченето...Не е лесно...
Джоши, от 3 на Памперс и нагоре започнаха проблрмите, с най-малките и с 2 и ние нямахме проблем.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #52 -: Декември 18, 2007, 12:51:16 pm »
Такаааа, и аз да се включа.
Мари, аз минах на Хъггис, вече близо месец, че Алекс се обриваше жестоко от Памперс. Не помагаше ни смрадлика след всяко измиване на дупето, не съм ползвала изобщо кърпички, прибягнах и до Дактакорт два пъти дневно, но обрива се появяваше отново и отново. Обаче май съм надценила девойката, щото тройката изпуска от време на време, та ще взема да пробвам с двойка пак. А пък Али наистина може да се обринала от сокчетата. Питай Манхатън да ти каже каква беля си взе Криско с тях на "дърти" години хем. Ама ти напиши писмото, пък аз ще те подкрепя. :wink:
Касси, на свекървата вземи да подариш една книжка за гледане на деца, ама първо я прегледай да няма някоя издънка в нея. (Щото в книжката на Бон апети за храненето до една година на детето пише, че в картофеното пюре се слага една чаена лъжичка захар.) 8O Или пък на следващата консултация я вземи с теб, за да й обясни педиатърът как се гледат деца.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #53 -: Декември 18, 2007, 13:05:45 pm »
Нещо май не е наред форума, не е излязло това, което писах пред 2 часа. Както и да е. За памперсите ставаша дума, ползвахме 1 пакет с новия лосион на памперс, нямаше никакви проблеми, но не ми хареса. Прекалено натрапчива е миризмата. Ползваме канбебе и съм много доволна от тях.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #54 -: Декември 18, 2007, 13:06:19 pm »
Забравих да си се оплача и аз от кърпичките на Памперс. Взех за проба и бях ужасена от гадната миризма да не говорим че изобщо не бяха мокри и ми трябваха по 4 - 5 докато очистя детето. Най-съм доволна от кърпички Baby Crema с алое или с лайка. Иначе подсичане или някакви обриви не сме имали, явно е до самия тип кожа на бебето. Ели сигурно е взела на баща си кожата, щото аз все съм с пъпки и лишеи и имам доста чуствителна кожа.

Колкото до бабите, те най-вероятно и собствените си деца са гледали на по 18 градуса и не са ги глезили, но когато става въпрос за внуци нещата коренно се променят. Мойта свекърва ми го каза в прав текст, че внучетата били по милички и с тях било по различно. В нашия случай свеки има един син и то дългоочакван (родила го е на 35, като преди това е имало един неуспешен опит), та се замислете сега дългоочакваното внуче какво му се пише като иде на бабин дом или баба му дойде на гости.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #55 -: Декември 18, 2007, 13:12:51 pm »

Мари, А пък Али наистина може да се обринала от сокчетата. Питай Манхатън да ти каже каква беля си взе Криско с тях на "дърти" години хем. Ама ти напиши писмото, пък аз ще те подкрепя. :wink:


Ама Сиа, педиатърката каза, че е контактен дерматит от памперсите. Ако било от сокчетата, то щло да е по цялото тяло...То пък как съвпаднаха смяна на памперс и даване на сокчета...Сега ще търся витаминозния крем на Ултра, направо ми се реве като я гледам така, милото ми детенце!

Имам 2 въпроса:

1. На който детето му се е обривало от сокове-по цялото тяло ли беше или само по дупето?
2. Плодовете за пЮре задължително варени ли трябва да са? не е ли добре да са на пара, че да се запазят повече витамини вътре?
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #56 -: Декември 18, 2007, 13:20:34 pm »
Мари, според д-р Бъди, плодовите пюрета се правят от СУРОВИ плодове. Въпреки това, аз реших, че искам да започна захранването с термично обработени. Именно на пара ги приготвях, за няколко минути само - на плодовете много малко време им трябва. После, като п'рирах, не съм добавяла вода, нямаше нужда. Сега вече като пюрирам сурови, е необходимо да се добави мъничко преварена вода.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #57 -: Декември 18, 2007, 13:22:10 pm »
Сватя, като си дала сокчета, променила се е и урината, предполагам това е допълнителна причина за обрива. Алергичните обриви обикновено са по врата, лицето и ръчичките.

Купи на снаха ми Ексципиал - бадемово масло. Има го в аптеките. Мажи с него
В очакване ....
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #58 -: Декември 18, 2007, 13:29:45 pm »
Фуси вече го е написала-обрива от храна се получава по цялото тяло. Синът ми прави обрив от храна и се изрина целия от главата до петите-нямаше място без петно и тези обриви бяха подути. Но щом бебчо е с обрив само на дупето вероятно е чувствителна кожата и е реагирала на смяната на памперса.

И като става въпрос за памперси-кажете каква марка памперс да купя защото вече си приготвям нещата за родилното и предстои да купувам памперси. Със синът ми преди 5г. съм ползвала на Памперс защото другите, които изпробвахме тогава му пропускаха отстрани и постоянно се мокреше. Кърпички на Памперс никога до сега не съм купувала. Кажете ми вие от кои марки памперси и бебшки продукти сте доволни?
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #59 -: Декември 18, 2007, 13:45:22 pm »
Каква тема сте подхванали направо ме засърбяха пръстите!!!
Не знам вашите ама моето свеки е върха! Няма да правя изводи - ще ви дам факти, пък вие съдете кой крив, кой прав! Та значи в далечния м. октомври един ден се звъни на вратата и познайте кой ми се хили насреща - свекито! Търсила ни била в парка! Нищо не казах! Взе детето, аз почнах да оправям къщата... Дойде сестра ми и в един момент свеки реши, че ще си тръгва?! Вечерта казах на мъжа ми и той говорил с нея! Казал и като на нормален човек като идва да се обажда първо по телефона!!! От този ден мили дами до настоящия момент въпросните ми свекър и свекърва нито са се обадили нито са дошли да си видят внучето!!! Извикаха една вечер сина си да отиде да вземе едни дрешки от тяхна съседка за малката и тва беше!!!   
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #60 -: Декември 18, 2007, 13:47:49 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам.Няма да бързам с цял пакет.

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #61 -: Декември 18, 2007, 13:53:18 pm »
Мари, ние имахме обрив от сок - само по дупето /единствен път, от портокал/. От храна - по цялото тяло /пак единствен път, ядохме малини и шоколад/.
Също съм много доволна от Ексипиал - бадемово масло. Едва преди половин година престанах да я мажа с него и използвам други марки сега.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #62 -: Декември 18, 2007, 13:59:47 pm »
обривите от хранителна алергия не е задължително да са по цялото тяло, не се заблуждавайте. обикновено са по меките части, сгъвки и/или по лицето.

в случая с Мари вероятната причина е сокът. мани го тоя сок и си давай млякото. толко го приказваме сока и продължавате, ей... давайте плодово пюре, като сте решили да захранвате. и не, не може да е причина за отказ от мляко факта, че сте предложили друга храна и е усетило кое е гарнитурата!

новите памперси така яко смърдят на парфюм, че вече не усещам веднага кога се е накекал и два пъти се случи да си ходи с акацията по час и нещо, преди да го разбера.

аз ползвам мокри кърпички само Памперс Сензитив - белите пакети. досега не миришеха на нищо, слава богу. последно купувах преди 10-тина дни, все така непарфюмирани си бяха. обикновените им кърпички са ужасно миризливи.

изобщо, Памперс са гадняри - всяка следваща мега-супер-джъмбо опаковка е все по-скъпа, все по-некачествена и с все по-малко бройки. така е, като сме се родили в Източна Европа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #63 -: Декември 18, 2007, 14:19:19 pm »
Мари, и при нас казаха контактен дерматит, но аз съм старо куче-знам си детето.
категорично се доказа, че Е от сока! продължаваме си с памперса, но проблема изчезна! най-малкото като смениш памперса, а подсеченото не минава, ще се убедиш.
защо да не се даде целия плод, с всичко полезно в него, а само сока да им подкиселява незрелите стомахчета?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #64 -: Декември 18, 2007, 14:32:46 pm »
Аз от досегашните Памперс бях доволна, но тия новите - наистина са прекалили с "парфюма". Много си бях добре и с мокрите кърпички на Нивея Toddies, но те пък изчезнаха от магазина. Тъй че и аз се подписвам в писмото с две ръце.

Иначе съм болна, задна хрема някаква гадна, оттам и суха кашлица. Всичко ме боли вече от напъване. Правих инхалации, пих сироп, ама не минава и отидох на доктор. Само заради настояване на домашните. И стана каквото си мислех - преслушаха ме и хоп! антибиотик. Ама ставал бил за бременни. Да пръскам Стеримар и Биопарокс - само така щяла да мине хремата. Може и да е права докторката, но антибиотик не съм пила едно 5 години и смятам и сега да изчакам. Ей, много мразя хапове!

Ман, видях че и ти си болна, как се спасяваш?

Много здраве и слънце от нас с Елица!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #65 -: Декември 18, 2007, 14:37:49 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам. Няма да бързам с цял пакет.

Джоши, ние отдавна сме на тройката на Памперс. И на Хриси и тя вече му е малка. Странно, нали следващия размер е от 7 кг. нагоре?

И на мен ми смърдят кърпичките прекалено много на парфюм, и в комбинацията с акото, миризмата е върха.
Сия, тя свекито е с мед. образование и три деца е родила.  :lol: Но си прави каквото си поиска. Цял живот е командорила мъжа си и децата си, и сега като и се опъна, веднага привиква мъжа ми :lol:. Кога ли ще избухне бомбата?  :x

Козметика ползвам на Бюбхен-доволна съм.
Жанета, много ти благодаря. Аз им почиствам пишлетата по време на баня. А онзи ден на консултацията, док сложи реванол на Хриси, защото му беше зачервено връхчето.
Ман, Боровивчо, да оздравявате, момичета!
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 14:49:49 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #66 -: Декември 18, 2007, 14:38:46 pm »
ами, Бори, не съм се спасила още. за кашлицата пия Стодал. хремата не е сериозна, но ще си взема Коризалия, да не стане беля.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #67 -: Декември 18, 2007, 14:58:31 pm »
Между другото как така ще я сменяш двоиката с по-голям номер, като ти гледам линийката още нямате 2 месеца, мойта мома си мисля че още минимум месец ще кара с двойката, а сме на 2 месеца и 1 седмица.
Ами, Гери, то моето гюленце минава 5 кила :),сега ще го видя на консултацията.Гледам, че двойката вече му стяга и скоро ще трябва да я сменям.Ще пробвам да си купя една -две бройки от трети номер да ги пробвам.Няма да бързам с цял пакет.


Джоши, ние отдавна сме на тройката на Памперс. И на Хриси и тя вече му е малка. Странно, нали следващия размер е от 7 кг. нагоре?


Абе тя и мойта кифла е 5 кила, ама все още и е добре двойката. Но явно на момченцата им умаляват по-бързо.

Боровинка, аз миналата седмица 3 дена се влачих с температури, гърлобол, че и цистит си бях докарала, но няколко Фервекса, 2 ампули витамин Ц и много чай с мед ми решиха проблема. Но хрема нямах...

Аз да питам някоя от по напредналите мами, как стои въпроса с детските ясли в София. Винаги съм се чудила на акъла на американците как така ходят да записват нероден Петко на училище, а то и тук било станало така. Аз понеже немисля да ползвам бавачка, варианта с бабите също не ме грее, така че искам детето ми да ходи на ясла като стане на година и един, два месеца. Обаче от това което прочетох из интернет, подаването на документи става в 5 часа сутринта на 2 януари и това е за да тръгне детето септември. Ели, септември обаче ще е на 11 месеца и най-вероятно няма да я вземат на тая възраст, а и аз няма да я дам чак толкова малка, а на следващата година ще ми е на година и 11 месеца, което за мен е твърде късно. Разбрах, че за детските градини ще има онлайн система за подаване на документи което е супер, ама яслите... а и защо само на септември се приемат деца, според мен поне 2 пъти в годината трябва да има прием или аз нещо не съм разбрала.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #68 -: Декември 18, 2007, 15:04:55 pm »
Гери, понеже и мен ме вълнува този въпрос с яслите, в близнашкия форум на бгмама има тема.
Молбите се подават вече по електронен път от 9.00ч. на 04.02.2008г.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #69 -: Декември 18, 2007, 15:14:32 pm »
Каси, и аз там четох (в бгмама), но до колкото разбрах това е само за градините и евнтуално за яслите които са в ОДЗ-тата, което все пак е нещо, но май самостоятелните ясли пак трябва да се виси от рано...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #70 -: Декември 18, 2007, 15:16:22 pm »
Не знам от къде им е "хрумнало" в БГ да правят Pampers ароматизирани? Аз ползвам 4-ка за детето и нито в Германия, нито в Англия съм купувала ароматизирани.

Относно непоносимостта към някоя храна, при нас се е проявявала под формата на разстройство и ако не се смени пелената веднага - подсичане.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #71 -: Декември 18, 2007, 15:18:26 pm »
Мда, миришат си, на Деси нищо й няма, но сме ползвали само 1 пакет за сега, защото намерих някакви изостанали количества от старите в Хита :D
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #72 -: Декември 18, 2007, 15:30:40 pm »
Записването онлайн влиза в сила от февруари и доколкото знам е само за детска градина. Обаждах се информативно в една ясла преди 3 седмици да питам как стои въпроса и ми казаха следното: записване в годината, в която детето ще тръгне важи само за детската градина, не важи за яслата. Детето може да се запише за ясла по всяко време. Аз питах за тръгване на ясла евентуално догодина, а те ми отговориха, че имали в момента 120 чакащи молби и следващия прием бил септември догодина 8O. След тая информация проведох разговор с майка ми и я помолих да си помисли дали не би гледала Мия до 3 години, а ние да й плащаме заплата през неплатената година и така.
И аз ще похваля мокрите кърпички Baby crema -ползваме и трите вида и са наистина мокри и миришат много приятно.
<br />[link=http:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #73 -: Декември 18, 2007, 15:34:13 pm »
ами, Бори, не съм се спасила още. за кашлицата пия Стодал. хремата не е сериозна, но ще си взема Коризалия, да не стане беля.
Аз да ви кажа от както съм родила - 3 пъти боледувах. Последно миналата седмица. Изгубих си и гласа даже. Та мойто джи пи винаги ми предписва ефтенджоси но много ефективни - Биопарокс - нос и гърло, сироп - Калергин (2,70 лв!) и Хомеожен. Оправих се много бързо като ги почнах иначе се бях завлачила седмица преди това!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #74 -: Декември 18, 2007, 15:41:49 pm »
Записването онлайн влиза в сила от февруари и доколкото знам е само за детска градина. Обаждах се информативно в една ясла преди 3 седмици да питам как стои въпроса и ми казаха следното: записване в годината, в която детето ще тръгне важи само за детската градина, не важи за яслата. Детето може да се запише за ясла по всяко време. Аз питах за тръгване на ясла евентуално догодина, а те ми отговориха, че имали в момента 120 чакащи молби и следващия прием бил септември догодина 8O. След тая информация проведох разговор с майка ми и я помолих да си помисли дали не би гледала Мия до 3 години, а ние да й плащаме заплата през неплатената година и така.

Мешко, ти ме отчая напълно  :(. Ама тия дни и аз ще звънна в някоя ясла да видим какво ще ми кажат. Иначе майка ми директно каза да и я пратя в Търново  8O там да ходи на ясла и тя ще я гледа, ама как ще си пртя детето на 250 км от мен и ще го виждам веднъж седмично за по 2 дена.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #75 -: Декември 18, 2007, 15:51:55 pm »
Не знам от къде им е "хрумнало" в БГ да правят Pampers ароматизирани? Аз ползвам 4-ка за детето и нито в Германия, нито в Англия съм купувала ароматизирани.


Хрумна им, даже сега и рекламка върви по тв колко са им хубави новите памперси с ароматизиращо лосионче и как бебенцето мирише цял ден на къпано :wink:
Не ми се струва редно бебешлката кожа да е в контакт с ароматизиран продукт. Особено момиченцата - по същата логика, по която не бих купила за себе си ароматизирана дамска превръзка.
Памперс си пуснаха ароматизираните памперси доста отдавна, явно повечето от вас са попадали на стари запаи до сега. Ние попаднахме на ароматизирани още преди около два месеца и категорично и веднага минахме на други.
След уроинфекцията, която Симона имаше, спрях да ползвам и мокрите кърпи с цел да отстраня всички възможни външни причини. Мия дупето при всяка смяна - преди миех, само, когато е наакана.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #76 -: Декември 18, 2007, 16:06:59 pm »
Каси,изглежда тези нашите юнаци са с голям апетит :).Как сте с яденето?Мики яде повече, от колкото му се полага за възрастта.Аз обаче не мога със сигурност да разбера колко точно яде, защото сме на кърма + АМ.
Момичета,мисля си аз за Новата Година, т.е. за самият празник.Притесняват ме гърмежите.Няма ли да събудят детето,да се уплаши?То,верно, че комшиите правят ремонт от както се е родил,ама сега ще е нещо ужасно в София.Моля,майки споделете опит от изминалите години,дайте идеи как да предотвратя евентуалното стряскане на детето?
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 16:11:44 pm от joshi »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #77 -: Декември 18, 2007, 16:19:57 pm »
И Боян е вече на 3ка, но ние ползваме Huggies. Кърпичките са Памперс сензитив, само че на мен не ми миришат, ама и аз не съм много добре с носа.
За пишлето четох, четох и реших да не пипам. Дано съм решила правилно :?

И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?

П.П. Джоши, при нас гърмежите почнаха преди седмица. Резултатът е, че аз подскачам на стола, а Боян си спи все едно нищо не се е случило. Дано и с Мики е така :)
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 16:22:46 pm от коки »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #78 -: Декември 18, 2007, 17:28:03 pm »
Цитат
Аз да питам някоя от по напредналите мами, как стои въпроса с детските ясли в София

Ми как - даваш 200-300 лева "дарение" и детето ти е записано.
Аз доколкото разбрах Бате Бойко гласи да вкара за решение на СОС да има един централен регистър на молбите за деца, които чакат за детска градина и орган към СО ,който да отговаря за правилното разпределение на незаетите места и попълване на бройките и по този начин да се спре порочната практика с "даренията".
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #79 -: Декември 18, 2007, 17:45:26 pm »
Абе то ако са 200-300 добре, една позната ми разправя как й поискали 1200 лв. дарение 8O
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #80 -: Декември 18, 2007, 17:50:13 pm »
Кто ви слушам какви ги говорите за София, чак почвам да се притеснявам какъв ли културен шок ще преживея, ако се преместим там това лято... Джамка колко мърмореше за плодовете по пазарите, сега пък това за градините...  :? Поне приятелки готини си имам там вече!  :wink:

Въпрос: колко тежи едно столче за хранене. Като го поръчам по Интернет да не ми отрежат главата, ако е 15 кила?
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #81 -: Декември 18, 2007, 17:58:03 pm »
Мари, незнам колко тежи, но моето го поръчах по интернет, взеха ми 10 лв. мисля, но все пак става дума за София.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #82 -: Декември 18, 2007, 18:19:40 pm »
за гърмежите по НГ - миналата година по това време Марти беше на 6 месеца. проспа си целия празник като един пич, изобщо не се събуди от гърмежите.

за детските градини - само за София, и само за ОДЗ-тата (тоест, обединените детски заведения, включващи детска градина и ясла), вече ще се извършва електронно подаване и класиране на молбите за прием - както за частта ДГ, така и за частта ясла. системата тръгва на 4-ти февруари, от 9 часа. който нема Интернет - отива да подаде на място в ОДЗ-то, а директорката ще му въведе молбата в системата. :) още има куп неясноти, самите директори не са запознати масово, въпреки, че са минали инструктаж тия дни в СОС.

от 2008 година, майчинството за отглеждане на дете от 9 месеца до 2 години става 220 лева. на печелившите - честито.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #83 -: Декември 18, 2007, 18:50:20 pm »
Така сме с яденето, че направо ме е срам :oops:. Май вече писах, ядат по 150мл., едвам ги удържам през три часа. Преминахме на Фризовом белкем се заситят и не повръщат /те рядко повръщат, по-скоро връщат/, те пък се продрискаха, та сега пак сме на Нан1. От утре док каза да давам отново 30мл. Фризовом и 120 Нан1. Нещо съвсем си обърках децата :(. Иначе на стерилизатора му разказах играта. :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #84 -: Декември 18, 2007, 22:28:03 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #85 -: Декември 18, 2007, 22:47:05 pm »
Здравейте от нас

Ние сме вече "вся семья" болни. Първто таткото, после Тонино и накрая аз. Първо че полудявам от продължителното стоене въщи, второ се чувствам супер зле и емоционално и физически. Коледа е на прага ни, а аз съм като хваната от гората. Нито имам празнично настроение, нито ми се празнува. Дали съм в депреся???

За новоизлюпените мами честити 220 лв., а завареното положение как е?

Докато не сложа Превенар, детето си на ясла/градина няма да пусна и туй то. Решила съм го вече, така че ако някой има връзки за ваксината да свирка, купувам две.

Здрава и с празнично настроение да върви цялата седмица за всички. :D
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 22:52:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #86 -: Декември 19, 2007, 11:23:01 am »
Момичета, сутринта мъжа ми отишъл да купи Пентаксима, и му казали
че имат само две, могат да поръчат третата, защото нямало вече
да се произвежда 8O Някой чувал ли е подобно нещо, или това е
трик да купи всичките ваксини на аптеката? И въобще задължително ли е
да ги купуваме и трите?

А кърпичките на Памперс/обикновените зелена опаковка/ са отвратително сухи.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #87 -: Декември 19, 2007, 11:27:58 am »
Миналата Нова година не сме имали проблеми с гърмежите, но Мия по принцип е свикнала да спи на всякакви шумове -що блокове построиха около нея за тази година и половина :wink:. Тя попразнува с нас 2 часа -бях я сложила да спи, после се събуди по някое време и се позабавлява с нас. Беше много готино, защото на нея й беше приятно и много се усмихваше, а след това я сложих пак да си спинка и нямаше никакви проблеми.
Гери, яслата, в която се обаждах е само ясла и се ползва с много добра репутация в София -имала страхотна директорка и много добра база, та може би и затова да са толкова много желаещите там, не знам.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #88 -: Декември 19, 2007, 11:57:06 am »
проблемът с яслите/градините, буквално ме тормози от известно време. ясла е до 3, а градина след 3, нали?
градината до нас, е уж от най-добрите. това, което се вижда, определено изглежда много добре. изключително удобна ми е. но записването е невъзможно - няма как да се наредя на 2 януари в 5. желаещите за спонсорство и те са повече от възможното. от друга страна как 1 лелка се грижи за 20 деца, примерно.

тук се появява въпроса - как намираме хубава градина? вариантът с частна - пак някой трябва да препоръча. близостта до къщи е доста важна. и там съм се начела на неприятни неща. изобщо пълен мрак :(

мога да намеря начин да се гледа детето и третата година, но смятам за него е по-добре общуването с други дечица.
уж до 2 годинки имаме време, а с това предварително записване...
и как така няма деца, топим се, а градини също няма?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #89 -: Декември 19, 2007, 12:06:04 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Ами то разлика нямаше. От няколко дни, просто не му стига от лявата :? Започнах да го слагам при всяко ядене първо там, но ефект още няма.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #90 -: Декември 19, 2007, 12:50:31 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #91 -: Декември 19, 2007, 13:38:52 pm »
Ти се шегуваш, но аз съм си го мислила това, само че нямам нужното образование, а то да търсиш свестни учителки е почти като кастинга за гледачки :wink: :lol:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #92 -: Декември 19, 2007, 14:37:47 pm »
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
При мен не е така - 5 месеца кърмя активно, лявата гърда произвежда в пъти по-малко мляко! От време на време и дясната си дава почивки и тогава Малчо кара пък само на нископродуктивната лява, но обикновено храня от дясната гърда изключително.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 14:41:37 pm от Lan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #93 -: Декември 19, 2007, 14:55:30 pm »
То хубаво ама моята дясна взе да сдава багажа :?Не сварва за 3часа да събере достатъчно :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #94 -: Декември 19, 2007, 15:14:14 pm »
То хубаво ама моята дясна взе да сдава багажа :?Не сварва за 3часа да събере достатъчно :(

Коки :? и при мен нещата са подобни...в ляво 20-30мл и това е..
Ние сме на 50/50- едно хранене кърма, едно АМ.Или кърмя + 60мл добавка АМ!
Кърмата ми е половината от това което трябва да изяжда!
Но докато има няма да се предавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #95 -: Декември 19, 2007, 15:25:00 pm »
 Коки, а някакви болки от евентуално запушване има ли или просто я чувстваш празна и лека?
 Аз за себе си не се учудвам, лявата половина от тялото ми е доста различна от дясната - и от самата гърда млякото тръгна доста по-късно и тече различно на цвят - по-гъсто такова. Да не се отплесвам, но и в левия и десния яйчник и съответно овулацията имам разлика...
Въпросът е, че ако не е физиологична особеност и продължи по-дълго от ден-два в моята книжка по фамилна медицина пише да се посети лекар, за да се провери за заболяване.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #96 -: Декември 19, 2007, 15:47:00 pm »
Не, нямам болки. Просто изведнъж количеството намаля :?
Днес е ял само от дясната. Слагам го първо на лявата, ама като цокне 4-5 пъти и всичко свършва. Цял ден се наливам с вода, че при мене има обикновено ефект, ама не и този път :? Ще видим до кога ще устиска така.
Лан, за какво заболяване трябва да се провери?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #97 -: Декември 19, 2007, 15:59:51 pm »
Не пише. Преди това има изброени "Запушени канали", "Мастит" и "Недоразвитост на млечната жлеза" - не отговаря нито на едното от трите, първите две са с болки и предполагам, че за тях си помисли д-р Бърди, защото има описани масажи как става отпушването и компреси с гореща вода, а при последното по-малкото или никакво количество кърма е постоянно (както при мен). Пък може и да е само за няколко дни - моята дясна на два пъти си "почива" - спира да работи и тогва пък лявата изведнъж се активизира и горе-долу закърпваме положението.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #98 -: Декември 19, 2007, 16:23:59 pm »
...И едно въпросче имам
Според вас мога ли да увелича кърмата само в едната гърда и как?
...
С по-често слагане на гърдата. Иначе след време всичко ще се регулира и няма да има съществена разлика.
Ами то разлика нямаше. От няколко дни, просто не му стига от лявата :? Започнах да го слагам при всяко ядене първо там, но ефект още няма.

Правилно постъпваш. Ще се оправи след време. Търпение и спокойствие му е майката.

П.п. Аз бях така. Дясната почти не пускаше, от лявата се давеше. След време горе долу се нормализираха нещата, сега не намирам разлика.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 16:26:16 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #99 -: Декември 19, 2007, 16:59:22 pm »
Привет и от нас, вчера написах хубав отговор сега гледам, че не го е публикувало  :(. Ами за яслите мисля, че е трагично положението, но пък на такива истории съм се наслушала с гледачки, че пак май са по-добър вариант. А, че се топим, ами топим се ама София вече е 2 млн. и съвсем естесвено е да няма места, пък и май наистина има нещо като "бейби бум" последните 2 години, абе много фактори са се посъбрали, но на тоя фон това с даренията си е чиста търговия на директорките. За добрите ясли дори не е достатъчно просто да направиш дарение, има един вид наддаване, ако не си "дарил" достатъчно пак може да не се класираш  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #100 -: Декември 20, 2007, 10:11:20 am »
Пердето,да оздравявате!
Каси, и моето дете е лакомо.Само ми се карат, че съм го прехранвала,ама като си иска :?.
Надин, в коя аптека сте проверявали за Пентаксима.Аз в понеделник запазих една от аптеката в 20та поликлиника.Не съм чула за спряно производство.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #101 -: Декември 20, 2007, 11:10:51 am »
Здравейте момичета!
Почти не пиша,нещо не мога да се оправям,все не ми стига времето,иначе отделям по 5мин.да Ви чета,защото написаното от вас ми е от полза.
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.
Пишете за гърдите и кърмата -и при мен дясната гърда има по-малко кърма,в началото слагах малкия да суче по-често от нея,но кърмата не се увеличи,затова когато кърмя от нея дохранвам с по-голямо колич. АМ
Спорен и спокоен ден Ви желая!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #102 -: Декември 20, 2007, 11:21:55 am »
Джоши, не знам точно в коя аптека, защото мъжа ми ходи,
но сигурно нещо са го метнали, да им остави 200 лв накуп, знам ли :?

За гърдите, и аз имам повече в лявата и Рая яде предимно от там.
Слагам на дясната само да дояжда, не знам дали е правилно обаче :?
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #103 -: Декември 20, 2007, 11:25:12 am »
...За гърдите, и аз имам повече в лявата и Рая яде предимно от там.
Слагам на дясната само да дояжда, не знам дали е правилно обаче :?

Прави обратно. Първо слагай на гърдата с по-малко и да дояжда от пълната. Защото така, както правиш ще си докараш повече лактация на гърдата, в която имаш мляко, а в другата може и да намалее доста. Отделно естетичната гледна точка. Едната гърда ще е по-голяма от другата  :wink: Иначе, ако се стимулира достатъчно, принципно можеш да храниш и само с една гърда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #104 -: Декември 20, 2007, 11:33:16 am »
И аз да се оплача от адски силната миризма на новите памперси. А да не говорим за "мокрите" кърпички  :x
новите памперси така яко смърдят на парфюм, че вече не усещам веднага кога се е накекал и два пъти се случи да си ходи с акацията по час и нещо, преди да го разбера.
Предлагам да направим предложение на фирмата производител: като се наака детенце, памперса да запее примерно Джингъл беллс...  :lol:


Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #105 -: Декември 20, 2007, 11:58:58 am »

Предлагам да направим предложение на фирмата производител: като се наака детенце, памперса да запее примерно Джингъл беллс...  :lol:
Това ми хареса :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #106 -: Декември 20, 2007, 12:41:48 pm »
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.


Благодаря ти за съвета. Ние отново сме на Фризовом от вчера. Не повръщат, но продължават да искат на 2 часа да хапват по 150 8O. Какво ли не пробвах, за да ги залъжа-не и не!
Ами това че се наддава от него, не е хубаво, то и без това Хриси е доста едър и това ме тревожи, особено за крачетата му.

Надин, понеже виждам доста съвети са ти дали за пентаксима :wink:, писах ти на ЛС, нямаш грижи, мила.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #107 -: Декември 20, 2007, 13:21:55 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!

мишантата беше написала преди време в една тема, че мечтае да направи детска градина за зачатските бебета. дали да не я подсетим? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #108 -: Декември 20, 2007, 13:44:23 pm »
Джоши, не знам точно в коя аптека, защото мъжа ми ходи,
но сигурно нещо са го метнали, да им остави 200 лв накуп, знам ли :?
Не знам :?. Вчера се опитах да си напазаря Пентаксим и в аптеката ми казаха, че няма и че и в склада поне временно няма да има. До кога временно - не казаха. :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #109 -: Декември 20, 2007, 13:54:56 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!

мишантата беше написала преди време в една тема, че мечтае да направи детска градина за зачатските бебета. дали да не я подсетим? :)




 :lol:Помни Джам, помни!

 :bighug:

Това ми е мечта от много време и дано имам възможност да я осъществя!
Аз ще гледам децата на "Зачатие" докато мамите се трудят на техните поприща!

:bori_007: :bori_005: :bori_004: :bori_011: :bori_012: :bori_015: :bori_017: :bori_016: :bori_019: :bori_020: :bori_008: :bori_017: :bori_021: :bori_022: :bori_023:
Само като си го представя и ми става хубав деня!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #110 -: Декември 20, 2007, 14:38:57 pm »
Хайде сега бързо да си признавате, без да викам полиця  :wink:
Кой слага шалче на бебчето си, когато излиза навън, най вече при задържалото се напоследък мразовито време?
Ние от 10 дни не сме мръднали, изключвам посещенията при чичо доктор, но се замислям, дали трябва да купя такъв аксесоар за Тони.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #111 -: Декември 20, 2007, 14:47:44 pm »
Ние излизаме всеки ден, без пропуск, включително и днес за 30 мин., въпреки вятъра. Шал имаме, но не го използвам, веднъж й го сложим и тя на секундата си го свали, та приключихме с този аксесоар. :wink:
Якето й се закопчава високо и няма как да й духа на вратлето, така че шала е безмислен.
Наде, защо не пуснеш на Тони секрет от носа? Ние бяхме преди 3 седмици със задна хрема и леко покашляше от секретите, оправи се за 10 дни с олинт и Синекод, след което в понеделник отново цъфнахме, същите симптоми, сополи и кашлица, най вече като легне, защото й се стичат в гърлото и се дави. Та. по този повод пуснахме носен секрет и излязоха стафилококи пнеумоние, демек пневмококи. Които всеки от нас си има, но при масова колонизация предизвикват проблеми като хрема, фарингит, отит, пневмония и т.н.
Днес повторихме изследването и в друга лаборатория, като и на мен и баща й взеха секрет, но едва ли ще е фалшива тревога :(
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #112 -: Декември 20, 2007, 14:52:39 pm »
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.


Благодаря ти за съвета. Ние отново сме на Фризовом от вчера. Не повръщат, но продължават да искат на 2 часа да хапват по 150 8O. Какво ли не пробвах, за да ги залъжа-не и не!
Ами това че се наддава от него, не е хубаво, то и без това Хриси е доста едър и това ме тревожи, особено за крачетата му.

Надин, понеже виждам доста съвети са ти дали за пентаксима :wink:, писах ти на ЛС, нямаш грижи, мила.


Каси, понеже аз храня малката с Фризовом почти отначало ще ти споделя и моя скромен опит. Зори връщаше на фонтан и аз се бях видяла в чудо какво да правя. Това което спаси положението беше смесването на Фризовом:Фризолак /примерно 2:1/. Относно наддаването - няма такова нещо - всичко си е нормално и никъде не съм чела за това че с Фризовом се наддава повече /това са поредните измислици на някой "добър" педиатър/, отделно Фризовом-а може да продължаваш да си го даваш до 1 годишна възраст - разбира се като го смесваш с друго АМ или самостоятелно - както прецениш. Нацелувай малките юначета.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 14:54:40 pm от denito »


Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #113 -: Декември 20, 2007, 16:11:24 pm »
Стефиз, моля те кажи при вас секретите прозрачни ли бяха в нослето. Питам те защото и ние сме по същия начин, уж му мина и от два дни сме даже по зле отпреди няколко дни.

За детския кът за Зачатничета съм на път да го усъществя, живот и здраве към февруари месец, дано всичко се уреди. :D
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #114 -: Декември 20, 2007, 16:41:36 pm »
В градината на "Зачатие" може ли да уредя майка ми на работа? Тя е педиатрична сестра, нищо, че е старомодна. Али ще е с три Юрганчета завита, но другите-ще са по книгата!  :wink:
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #115 -: Декември 20, 2007, 17:22:38 pm »
Цвети, ама ти сериозно ли за детската забавачка, айде действай, че яз от март Деси-белята ще е я пращам на ясла, ако е при теб ще е страхотно :D
Абе, то нашето е цяла одисея, все бели и прозрачни сополи, не е вадила жълти никога. от 1.5 м. е така 10 дена точи, 10 е добре и тази кашлица дето се повтаря вече преля чашата, та затова. А само ако знаете колко е гадно да ви взимат секрет като няма сопол, ужас, още ме боли носа :lol:
Кофтито при нея е че е резистентна на всички АБ с изключение на 2 които са венозни, нямат орален вариант. Е не е тестван прословутия назален бактробан и сега ще чакаме второто изследване и тогава ще действаме, така каза леля доктор. А частния ни педиатър каза да не даваме нищо, тя щяла да се пребори и да тестваме пак след 20-на дена, но аз не съм склонна на този вариант, защото както казва Бърди - кой знай колко хора ще изпозаразим още :wink:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #116 -: Декември 20, 2007, 17:29:54 pm »
Мари не знам за вашата баба , но виж моето "съкровище" как беше облякла детето.

http://good-times.webshots.com/photo/2763281270101336145nYKrjO

Относно градината на Зачатие ще вземем да направим един кастинг :P за бавачки, но майкати нали е с връзки ще го подмине :P

Стефиз напълно сериозно съм се заела с детската забавачка. Сериозен проблем се оказа намирането на помещение.
За секретите питах и Бърди. Но това което си писала ме навежда на мисълта че ще ходим в Кандиларов след празниците.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #117 -: Декември 20, 2007, 17:36:04 pm »
Стефанке, да не вземе да се окаже, че Десиславка ме е наредила болна 8O :lol:

Цвети, дерзай за яслата. аз май категорично ще избера частна. попочетох по темата и няма да си дам детето в държавна.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #118 -: Декември 20, 2007, 17:54:24 pm »
Манке, или ти си заразила моята принцеса :lol: :P

Цвети, можеш още утре да му пуснеш, а за всеки случай и на вас, тъкмо на 26-ти ще излязат :)

А твоето "съкровище" добре се е справила с обличането, ще свари детето :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #119 -: Декември 20, 2007, 18:11:13 pm »
аааа, моля, моля, ти каза, че от 1.5 месеца сте така. ням да ме виниш :(
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #120 -: Декември 20, 2007, 18:15:50 pm »
 :(Мда, Пентаксимът пак е зачезнал и то точно като се успокоих, че няма нужа да го купувам предварително.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #121 -: Декември 20, 2007, 19:38:39 pm »
Мда и аз утре ще водя Тони за назален секрет, боли ли ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #122 -: Декември 20, 2007, 19:39:51 pm »
Мноооого, ама ако взимат на теб, на децата взиамт от началото и няма никакъв проблем :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #123 -: Декември 20, 2007, 20:03:50 pm »
здравейте и от нас. Монито и ние с мъжа ми още сме хремави. Е най-лошото уж мина, но още сме с хрема. Малката си мрънка и се гушка по цял ден. И през ноща е така. През деня  е страшно студено за разходки и излизаме два три пъти за десетина минути. Следообяд ако майка ми и баща ми се приберат по рано ходим маллко в тях да подивее два три часа, иначе само ми носи обувки и якета да излизаме и се изнервяме и двете така.
Днес я оставих на свекърва ми в къщи за 5 минути, Изтичах до магазина. Тя се разплака по мен и като се върнах се сърдеше. 15 мин не ме погледна и повече. Като си помисля за двете седмици януари в който няма да ме има по цял ден лошо ми става. :(
Кажете как реагираха децата ви на внезапно изчезване. Плакаха ли много. Мъжа ми ще си вземе отпуска, но тя с него само играе.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #124 -: Декември 20, 2007, 20:52:42 pm »
Момичета,

тетра и смрадлика едно и също ли са?

Детето ми е с подсечено дупе след контактен дерматит от новите Памперси. Какво да правя? Вие какво правите в такъв случай? Баня с тетра и крем?
Alexandra
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #125 -: Декември 20, 2007, 20:58:14 pm »
смрадлика и тетра са едно и също да!
моя позната имаше същия проблем и каза, че оправила нещата с дефламол! Питай по-добре и д-р Бърди ако искаш! бързо да се оправяте!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #126 -: Декември 20, 2007, 21:45:32 pm »
Marie, според мен - питай лекар. Моите шевове след раждането ако знаеш как се възпалиха от смрадликата! След тази случка въобще не си го помислям смрадлика за Малчо! Новите памперси нали са с алое, да не би да сте направли алергия от алое?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #127 -: Декември 20, 2007, 21:52:06 pm »
Детето ми е с подсечено дупе след контактен дерматит от новите Памперси. Какво да правя? Вие какво правите в такъв случай? Баня с тетра и крем?

Мари, позволи ми да се усъмня в сокчето, а не в Памперса. казах ти при нас как стана. след това ни помогна кремчето Бочко-цинк и смрадлика.

Лан, надали е било от смрадликата. тя е класика като антисептик, много пъти ми е помагала.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 21:54:31 pm от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #128 -: Декември 20, 2007, 22:00:23 pm »
Ман, аз също си мисля, че е от соковете-по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...Направо ми се плаче, 6- месечна почти и никога не сме имали такъв проблем. В Чехия мажех с Бепантен и предпазваше страхотно, но тук май го няма. Взех Ексипиал по препоръка на Фуси, ползвах го аз по време на бременността си в Чехия и бях много доволна, облекчи за един ден и след наакване (хавнато на секундата) работата се задълбочи. Детето ми е много бяло, с много нежна кожа. Явно е от крушата! Да слушам аз майка ми-давай сок, та давай!

Може ли да си порева малко тук? Ходих при педиатърката още на най-първите пъпчици. Е, присмя ми се, че от 5 пъпки съм търчала при нея. Нищо й нямало, контактен дерматит от памперса (за тъпите сокове не се споменава, все едно не ми бяха натресени от нея), да свиквала, да не съм се панирала за най-малкото. И на следващия ден стана по-зле. Аз имах надежда в Ексипиала, но не е достатъчно мощен явно. Днес ми е изпратена рецепта-да съм си изберяла препарат (без да е виждала дупето на детето наново)...Фунгостатин, който е за уста, ще го мажа на дупето и баня с тетра...Милото ми дупе, дано бързо да му мине!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #129 -: Декември 20, 2007, 22:07:06 pm »
Мари, при нас помогнаха следните неща: при всяко преобуване миене на дупето, никакви мокри кърпички, след това изплакване със смрадлика и накрая обилно намазване с крем Здраве (последния по съвет на Гането).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #130 -: Декември 20, 2007, 22:08:13 pm »
по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...
и промененото ако

а,а,а е точно това е. ама трябваше да си изгоря дупето на детето втори път за да се уверя!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #131 -: Декември 20, 2007, 22:34:49 pm »
Лан, надали е било от смрадликата. тя е класика като антисептик, много пъти ми е помагала.
От нея си беше, но аз имам алергия и от мента, което също е много рядко, може да имат някакво еднакво вещество знам ли. :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #132 -: Декември 21, 2007, 00:03:39 am »
Цвети, ако наистина си сериозна за детското заведение, мисля, че ще имаш достатъчно клиентела само от тук. действай, ние чакаме!

ама е шлааадък тоя Наско, беее :)

Стефке, тоя стафилокок, дето е резистентен на всичко, ми мяза на барнат от болнично заведение? там обикновено се въдят най-закоравелите герои сред бактериите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #133 -: Декември 21, 2007, 09:25:28 am »

Цитат
Цитат
по-скоро комбинация от соковете, променената урина и памперса...
и промененото ако
а,а,а е точно това е. ама трябваше да си изгоря дупето на детето втори път за да се уверя!


Ми то по тази логика и от пюретата трябва да се подсича и да излизат пъпки, щото пак се променят изпражненията. Кво ся, не трябва да се захранваме ли?
Лично аз давам ежедневно сок от круша по 50 мл дневно и нищо му няма на дупето. Вярно, превантивно на два дена мажа с Еозин и ползвам крема на Авен.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #134 -: Декември 21, 2007, 09:40:58 am »
Ми хубо де, ама не сме ходили по болници никой от нас и обкръжение, егати :(
ще видим сега какво ще излезе и на другото изследване и нашите, и ще се лекуваме.
Незнам вече какво да мисля, нащо педи казва да лекуваме като видим и вторите резултати, Масларски казва да чакаме и пак контрола след 20-на дни. На мен хич не ми се ще да чакам, ама така или иначе докато излязат изследванията чакаме, нямаме друг избор.
Истината е че тя вече почти няма сополи пак, закашля се само 2-3 пъти през ноща :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #135 -: Декември 21, 2007, 09:50:33 am »
Лично аз давам ежедневно сок от круша по 50 мл дневно и нищо му няма на дупето.

както може би вече започвате да усещате, бебетата са много различни в реакциите си, колкото и да вървят по един и същи път на развитие.
моят син никога не се е подсичал, но не оспорвам вероятността това да се случи на други, например... :)

и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #136 -: Декември 21, 2007, 10:00:50 am »
Лейди, разликата между плод-круша и сок-круша е съществена. не съм биолог сега да обяснявам. ми сока е чиста киселина и по тази причина, вероятно, реагират с подсичане. а за незрелите стомахчета на 1-2-3 месечните, не знам...

няма общо със захранването това. захранвай си спокойно и с кеф :D
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 10:02:52 am от manhattan »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #137 -: Декември 21, 2007, 10:08:49 am »
Лейди, разликата между плод-круша и сок-круша е съществена. не съм биолог сега да обяснявам. ми сока е чиста киселина и по тази причина, вероятно, реагират с подсичане. а за незрелите стомахчета на 1-2-3 месечните, не знам...


И аз не съм специалист, но много искам да получа някакво компетентно обяснение, защото за мен също разликата плод - сок от съответния плод е голяма. По себе си съдя и по това как се чувства моя хем "зрял" и при това здрав стомах, когато пия сок и когато ям плод - струва ми се, че сокът е доста по - "агресивен" за стомаха.
Имаше една много хубава статия, за прехвалеността на фрешовете и как е най-добре да се консумират цели плодове, но не се сещам къде я бях чела...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #138 -: Декември 21, 2007, 10:27:05 am »
Цитат
и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?
Ми разхлабва го, щото имаме проблем със запека и  не може да се кльопа само пюре от круша.
Вкрайна сметка всеки сам решава как да гледа детето си, нали така?
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #139 -: Декември 21, 2007, 10:42:57 am »
Лейди, не знам докъде сте стигнали със захранването, но можеш да пробваш с малко пюре от синя слива - на Гербер имат моно слива малка разфасовка.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #140 -: Декември 21, 2007, 10:45:03 am »

и кво му вкарваш толкоз с тоя сок от круша, интересно?


Джамке, това все едно майка ми го е казала, но в обратен смисъл: и какво го храниш само с едно мляко, интересно? Ай стига сте ги разменяли с Лейди!

Ох, хора, стресът от "руска школа-американска школа" у нас вече едва се понася...Едва ми бяха преглътнати "прищевките" да захраня Али късно, лекуването на жълтеничка без да давам вода и недаването на вода, цупенето на антибиотика като кашлеше, а сега и недоволството ми от соковете и подсичането. Горката ми майка се чувства лично обидена, не разбира, че тя лично и руската школа са две различни неща...Снощи вдигна кръвно чак от моето мърморене, цяла вечер беше с главоболие...Но аз си виждам детето-бяло, нежно, то не може ей така да плескам 8 мехлема, щото това помогнало на една, пък онова на друго и виждаш ли ти, ако си го бях захранила на 2 месеца, нямаше да стане така! :?

СМОТАНАТА ПОЩА МИ ЗАМОТА НЯКЪДЕ ДВАТА КОЛЕТА ОТ СВЕКИ!!! Пълни с подаръци за малкото!!! :BangHead:
Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #141 -: Декември 21, 2007, 11:42:46 am »
Цвети, за градината къде да подам документи :mrgreen:
Свекърва ми (детска учителка и логопед) също мечтае да отвори частна детска градина, даже искаха да се комбинират с кумата (тя е музикална, ама от зор се преквалифицира и тя на програмист :lol:).
От доста време се търси помещение, наистина е сложно. Иначе е проучила и обзавеждане, и кетъринг, и играчки, и сертификати. Но според мен не си смята парите правилно и няма да й стигнат.
Те имат голям апартамент, който имат желание да продадат. С получените пари, според настроението, се канят да направят следното:
- вариант А (когато сме  в добри отношения) - купуват си малко жилище, остатъка дават на нас да покрие част от сумата за наше жилище (на девер ми вече са купили)
- вариант Б (когато сме скарани) - купуват си 2 малки жилища едно над друго, в едното живеят, а това на приземния етаж го правят на частна ДГ

Мари, ако имаш къде, забъркай витаминозния крем, примерно с 1/2 или 1/3 количество, че няма измазване иначе.
Надявам се да се намерят подаръците!

Лейди, и при нас Гербер слива помагаше много плюс упражнения с крачета за перисталтиката и масаж на коремчето.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #142 -: Декември 21, 2007, 11:47:29 am »
Момичета, минавам само да се оплача, че вече не знам на кой свят съм. Първо малчо беше ужасно болен, оправихме го и два дена по-късно пребиха зверски вуйчо му.
Предполагам всички вече сте чули или прочели за побоя над техническия директор на компютърна фирма във Варна. Е, става дума за брат ми :(Какво толкова им направи, не знам, на кой пречи, нямам идея :? Не го бях чула още и научих от интернет, представете си какъв шок изживях като прочетох, че е зверски пребит и клан. Не мога да сваря да се обадя да проверя как е. Моля ви, помолете се да се оправи и да е добре! Толкова ми е мъчно, тъжно, обезверена съм, как може такова нещо да се случи на човек, който си върши съвестно работата, на мравката път прави и никога никого не е обидил. Само по една случайност не е мъртъв :balk_146: :balk_145:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #143 -: Декември 21, 2007, 11:58:41 am »
леле, Гани, тръпки ме побиха :(
пожелавам да се оправи бързо братчето ти. и дано извършителите си получат заслуженото...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #144 -: Декември 21, 2007, 12:05:25 pm »
:(Гане, мило!

Цялата изтръпнах!
Снощи гледахме в новините!
Дано бързо се възстанови брат ти!
С теб и семейството ти, сме!
Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #145 -: Декември 21, 2007, 12:06:50 pm »
Гане, много се надявам всичко да се размине за брат ти и да се оправя бързо!!!
И аз имам брат и си представям как се чувстваш  :(

Дано успеете за празниците да се чукнете за наздраве с мисълта, че всичко е зад гърба ви!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #146 -: Декември 21, 2007, 12:11:27 pm »
Гане, ужас мила. Стискам палци брат ти да се оправи бързо. Да няма последствия. Оф, страшно е. Когато е непознат не му обръщаш внимание много. Но сега като каза, че това е брат ти  :(. Нямам думи. Побиха ме тръпки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #147 -: Декември 21, 2007, 12:11:49 pm »
Гане, дано се оправи по-бързо брат ти. Звучи ужасяващо.
Някой питаше дали дечицата плачат като се отделим от тях. Мия има такива моменти, в които не ме пуска да изляза от стаята напоследък, но все пак са моменти, не е постоянно. Вчера излизахме вечерта и тя остана с баба си, аз обаче поради невъобразимо задръстване, не успях да мина през вкъщи. Тя милата отказала да си легне и задърпала баба си към телефона, сочи телефона и викала: ъ,ъ... и ми се обадиха :). Това го прави за първи път, но явно й е било мъчно за мен и ме е чакала да се върна. После си заспа без проблем.
И Мия като малка не се е подсичала изобщо. Тя започна да прави реакции когато мина на по-готвена храна. Казват само домашна храна, било най-добре, ама при нас се оказа съвсем не така. Тя никога не е правила реакции докато си хапваше готови пюрета, а от готвени неща ми е реагирала на извара, което беше странно, защото ядеше сирене много преди това, на карфиол или на праз, не успях да разбера от кое точно, че бяха в комбинация и от една каша на нестле с няколко зърнени култури -не беше яла 2 от тях, та не знам на кое реагира. Първото ни подсичане беше на 1,2 година. Тогова го третирахме с туширане с едно лилаво лекарство за 2-3 дни и после с крем бочко и така ни мина.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #148 -: Декември 21, 2007, 12:16:18 pm »
Ман, трудна работа да си получат заслуженото. Фирмата им подава жалби в полицията от октомври месец. Преди да му посегнат шефовете им са били в полицията да се оплакват отново. На нито една от жалбите няма отговор. Няма и да има... Фирмата е с политически чадър, работят ченгета в нея... Болна съм от два дена... Да го убият за едни кабели...  :balk_145:
Не знам момичета, тъжна съм, нещастна съм... Скоро няма да се оправим... Слава богу скенера показа, че няма сериозни последствия, но крака му е с дренаж и няколко шева. Търся му вече работа тук, не искам да остава в България :?   
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #149 -: Декември 21, 2007, 12:25:16 pm »
Ех, Гане! Дано се оправи бързо!
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #150 -: Декември 21, 2007, 12:44:58 pm »
Гане, сега прочетох - отвратително!!!  :( Пожелам му да се оправи бързо и да му намериш хубава работа. Аз също се замислям за нашето семейсто, да се махнем от тази лудост и анархия тук. :(
 :bighug: - за теб специално!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #151 -: Декември 21, 2007, 13:17:13 pm »
Горката ми майка се чувства лично обидена, не разбира, че тя лично и руската школа са две различни неща...Снощи вдигна кръвно чак от моето мърморене, цяла вечер беше с главоболие...
Их, какво съвпадение, моята е същата - приема като лична обида моите виждания. Последно имаше подобрение след:
"Мамо, защо си мислиш, че понеже ти не си имала информация и си разчитала изцяло на това, което ти казва педиатъра, това е единственият и най-вече правилен метод за отглеждане на деца?! Аз чета много - преглеждам статии на известни университети, контактувам с много интелигентни мами и си избирам най-доброто за нас. Ако имаш време - информирай се, изчети поне толкова, колкото и аз съм прочела, убеди се, че това, което препоръчваш ПОНЕ не е вредно за детето и тогава се засягай колкото искаш!"
Обаче трябва да се има предвид, че ние със сестра ми сме се напатили добре от "руската" школа - вечно претоплени и подсечени от сокчетата...на рани, болнави, така че тя си има едно наум!  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #152 -: Декември 21, 2007, 13:28:32 pm »
Гане, пожелавам да се възстанови бързо физически и психически. Ти също! И всичко лошо да остане в тази година. Поздрави!
Мари, а не може ли да спестяваш на майка ти това онова, за да не се ядосва жената. Майка ми питаше  - мажеш ли със зехти - аз викам - даааааааааааааа, ама не мажа. Тя естествено спря да се интересува и полека се досети и възприе, че по една или друга причина - аз взимам решенията, добри или лоши и това е! Спести й някои неща, които ще я затормозят, тя няма да се промени. Поздрави!

Хора, от известно време наблюдавам госпойца Криса - маа яко дрънкалки, играчки, сеца, дърпа, НО! повече с лявата ръка, определено тя е по-активна, дали ше ми е левичарче детето, интересна работа. Наблюдавам я като лабораторна мишка :) 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #153 -: Декември 21, 2007, 13:32:54 pm »
Гане, много съжалявам за това злощастно събитие в семейството ви точно преди най-светлите празници. кураж, дано брат ти се оправи бързо - както физически, така и психически. а идеята ти да му намериш работа в Германия е много резонна.

Lan, много хубаво си го написала това аргументиране в спора с майка ти. аз, за съжаление, нямам с кого да водя такива спорове, затова си решавам напълно сама, но мисля, че това е разумният подход. ние сме интелигентни, образовани жени, за да стигнем до бебето сме си изградили навика да се информираме, да четем, да анализираме, и е нормално да го направим и за бебетата си. стремяла съм се да се образовам от няколко места по всеки важен въпрос от отглеждането на бебето - Интернет, книги (включително и стари!), педиатри няколко броя, обмен на мнения с други майки. от всичко това съм си изградила една компилация от знания, одобрени от моя разум и преценка, и вече от тази компилация съм склонна да не отстъпвам без аргументирана причина. това е различно от "ми аз навремето така съм те гледала", "ми те майките в градинката така правят" и прочие аргументи.

така че, използвайте този прийом, ако имате нужда да преодолеете мнение на близки и роднини по отглеждането на децата си.

Marie, майка ти май няма да я вземем в яслата, щом нивото на познания й е "ми кво толкова има в това мляко". очевидно има още много да чете. нещо, което важи и за много от нашите педиатри, да не кажа всичките.

лейди, пардон - помислих, че даваш сока от круша, за да се "витаминизирате" :) наистина пюрето от сини сливи действа също добре за запек. сурова ябълка при моя син също работи моментално, но вие сте още малки за това.

и да ви коригирам малко - не наричайте "руска школа" всички схващания, които не ви допадат и ви се струват демоде. навремето, когато аз съм била бебе, сме били яко руска школа отвсякъде в обществото, но съм кърмена до 1 година, сестра ми също.

Nina, до 18 месеца би трябвало да не правят предпочитание между лява и дясна ръка.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 13:37:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #154 -: Декември 21, 2007, 13:39:54 pm »
и да ви коригирам малко - не наричайте "руска школа" всички схващания, които не ви допадат и ви се струват демоде. навремето, когато аз съм била бебе, сме били яко руска школа отвсякъде в обществото, но съм кърмена до 1 година, сестра ми също.
А тя работата с ранното захранване май е прясна-прясна и няма общо с руската школа - и аз съм кърмена до късно. Добре, веднага се поправям "руска школа + всевъзможни "дълбоконаучни" бабини деветини", защото не вярвам, че е част от руската школа мазането на ходилцата на детето с ракия+аспирин например.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #155 -: Декември 21, 2007, 13:57:50 pm »
Гане, мила, съжалявам за случилото се :(
Желая на брат ти много бързо да се възстанови от този кошмар,
а на теб много кураж и сили и това да е последното лошо нещо
за тази година. Прегръдка от мен
:bighug:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #156 -: Декември 21, 2007, 14:31:18 pm »
Гане,кураж, мила!
Дано брат ти бързо да се възстанови.Кураж на цялото ви семейство!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #157 -: Декември 21, 2007, 14:44:49 pm »
Гане, като чух по новините се молих да не ти е роднина, а то какво излезе... Надявам се брат ти да се оправи бързо и повече да не се случват лоши неща на семейството ти!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #158 -: Декември 21, 2007, 15:14:20 pm »
Джамка, аз го моля от както сме се пренесли тук да ми даде информация и някакво сиви, за да го пусна и да му търсим работа, ама все го спираше факта, че не знае немски. Надявам се сега да му уври главата и да се съгласи :(
Гери, аз научих от интернет. Дори не бях говорила с родителите си. На никой не пожелавам такова нещо. Нямам никакъв спомен вчера какво е станало и как - как не съм припаднала не знам :( Заглавието беше сигурно най-потресаващото нещо, което съм виждала в живота си - да научиш, че брат ти е зверски пребит и заклан :( Въртят ми се едни мисли да ги съдя тея журналисти, но още не съм решила.
Благодаря ви! Утешавам се с мисълта, че поне е жив!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #159 -: Декември 21, 2007, 15:29:52 pm »
Оф Ганюш много ужасяваща случка с брат ти  :balk_159: :balk_161: :balk_149:. Моля се за него да няма сериозни последствия, емоционални и физически. С теб сме  :hug2:, ти си знаеш  силно, силно те :bighug: Егати и "тъпата" държава и общество сме верно. Това е варварщина и безпардонното поведение на всички нас, води до ежедневни подобни случки на които за съжаление могат да станат и децата ни. Тъжно и страшно е, аз също сериозно се замислям за местожителството си.

Така малко за нас, Тони има леко подобрение (слава богу)но все още сме двамцата болни. Лошото е, че резултатът от назалният секрет ще бъде готов едва на 27-ми.
Стискам си палци, да не се влоши, че дълги празници предстоят.
Чета и други като нас има, мисля тези вируси, не се предават по  :balk_121:  :balk_600:

Скорошно оздравяване на всички мами и палавници за да могат да посрещнат прекрасните коледни и новогодишни празници.

Айде пак се уредихте с ясла, вий там софиянки, а нас провинцията кучета ни яли  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #160 -: Декември 21, 2007, 15:40:11 pm »

Nina, до 18 месеца би трябвало да не правят предпочитание между лява и дясна ръка.
Така пише по книжките, но и аз съм забелязала при Мия много ранно предпочитание към лявата ръка, горе долу във възрастта на Криси е била. И сега като иска да хване лъжицата, го прави с лявата ръка и то много по-добре отколкото с дясната.
Момичата, аз излизам в отпуск до след Нова година, а от вкъщи нещо не ми остава много време за писане. Та по този повод да пожелая на всички една Приказна Коледа и много щастлива Нова година за вас, вашите малки съкровища и семействата ви!
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #161 -: Декември 21, 2007, 16:10:23 pm »
Джам, не знаех това относно предпочитанията за работа с ръчичките в коя възраст. Хваща и с дясната, но действително с лявата всичко е по-силно изразено.


сурова ябълка при моя син също работи моментално, но вие сте още малки за това.

:? ей пак изпаднах у дилема, тамън мислех да пасирам сурова за пюре и да смесвам с АМ ...

Мешко, весели празници, приятно изкарване, спокойствие и много здраве на семейството ви.

Днес се провежда една томбола на Рийдърс. Участвам там, понеже си поръчвам книги. Стискайте палци да спечела, това е едниствената лотария, хазарт, тото, игра и там както и да го наречем, в което някога съм участвала. Ше черпа стабилно  и обилно ако се опарича :), въпреки, че нещо май шмекеруват тия  :x

Нещо да питам странично, ако някой има за продан от енциклопедиите на Труд за страните, моля да ми каже, трябват ми две бройки /те ми липсват 5,6 том/ или ако има инфо от къде мога да си ги набавя по-лесно, да каже, че до печатнцата ми е далеч много. Може да ми пише на лична за тези енциклопедии. Важни са ми, колекционирам.
Извинявам се за отклонението, ама тука има специалисти по всичко.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 16:12:26 pm от Nina »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #162 -: Декември 21, 2007, 16:17:04 pm »
Аз се извинявам, че се намесвам в темата ви, но прочетох за брата на Гането и затова.

Гане, ужасно е това!!! Ега си и държавата, където човекът не струва нищо, а законността е в ръцете на престъпниците! Слава Богу, че е добре брат ти! Хич да не се замисля, а да идва при вас! Ще му е трудно една, две, че и три години, но ако има професия и стаж в БГ с времето нещата ще се наредят, всичко зависи от това колко си амбициозен, трудолюбив и решен да успееш и късмет, разбира се. В повечето чужбини има "fair play". Пожелавам ви да се оправи в скоро време и нещата да се наредят. А що се отнася до съденето на журналистите, ще ти дам един пример от друга сфера. Мой първи братовчед е полицай, завърши задочно право и го направиха някакъв шеф в полицията. Всички цигани в района са му първи помощници и наскоро с тяхна помощ завърши един хотел. Коментарът е излишен, май. Ще се оправим някой ден...

На всички момичета в тази темичка здраве, щастие и хармония в семействата ви пожелавам!
Извинявам се още веднъж, че нахлух в темата ви!  :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #163 -: Декември 21, 2007, 16:20:35 pm »
Гане,много съжалявам за това,което се е случило с брат ти!!!
Настръхнах като четох!Потресаващо!
Слава Богу че е жив!!!Дано сега да се възстанови бързо!!!
И на теб и семейството ти-кураж!
И гледай,като се оправи брат ти,да го махнеш от там,
хубаво си решила да го вземеш при теб!Гледай и ти да се държиш,
че не е малко това което си преживяла! :(
Прегръщам те!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #164 -: Декември 21, 2007, 16:21:15 pm »
DivaRoza, аз пък се надявам скоро да останеш в темата за постоянно! :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #165 -: Декември 21, 2007, 16:43:34 pm »
специално за феновете на сокчетата и за колебаещите се - писал го е съвсем скоро Бърди в неговата тема.

"няколко от причините поради което НЕ се дават "сокчета":
Защото:

*провокират диария и лактазен (дизахариден,фруктозен) дефицит. Това са концентрирани въглехидратни разтвори с високо захарно съдържание. Даването на въглехидратни разтвори на деца под 5-6 м възраст по принцип е абсолютно нежелателно.
*предизвикват хипогликемии, повишен апетит, и от това, голямо наддаване на тегло (може количествата АМ да се увеличат с около 30%).
*целта на захранването е не детето да пие, а да се храни с лъжичка. То пие-млякото,кърмата. Целта на захранването е по физиологичен начин и без натиск детето да се научи да се храни.
*променят pH  на урината, водят до подсичания, екземи и трудно гледане на децата.
*натоварват бъбреците с излишни течности от това водят до жажда. Жаждата води или към "водички" (слабо наддаване), или към свръх-консумация на АМ.
*децата са много зависими от сладкия вкус. Така сокчетата привикват от много ранна възраст децата към сладко и правят захранването (и въобще храненето) с неутрални храни трудно. Как на едно дете свикнало със сокчета, ще дадете картоф?
*при по-големи деца, сокчетата са главна причина за кариеси и развалени зъби от малка възраст."


Marie да обърне внимание на подчертания пасаж
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #166 -: Декември 21, 2007, 17:37:00 pm »
Лан, благодаря ти, мила, за пожеланието! Дано, и за останалите момичета!  :balk_21:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #167 -: Декември 21, 2007, 18:02:30 pm »
Гане, много съжалявам, че изобщо се случват такива неща. Винаги ме е било страх за мен и близките ми от такива неща! Прегръщам те! Бъди силна и ти и брат ти! :bighug:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #168 -: Декември 21, 2007, 18:11:36 pm »
Гане, то всички знаем коя е конкурентната фирма, кой стои зад нея, ама... нейсе. Радвай се, че брат ти е жив. И ако не иска да сменя бранша, да помисли за смяна на града, държавата. Изроди!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #169 -: Декември 21, 2007, 18:24:06 pm »
Гане , съжалявам за брат ти. Дано бързо се възстанови физически и психически.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #170 -: Декември 21, 2007, 19:18:34 pm »
Гане, с теб съм!  :bighug: :hug2:
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #171 -: Декември 21, 2007, 19:34:33 pm »
Гане, много тъжно  :( просто нямам думи...стискам палци за скорошно възстановяване на брат ти :crossfingers:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #172 -: Декември 21, 2007, 19:55:03 pm »
Гане сега от теб разбрах за  трагедията в семейството ти. Стискам палци брадчето да се оправи бързо и да забрави шока. Кошмарно е всичко това а наказани нямаа :balk_145:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #173 -: Декември 21, 2007, 19:58:45 pm »
гане,представям си как се чувстваш!
това е просто ужасно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #174 -: Декември 21, 2007, 20:19:06 pm »
Благодаря! Още по-зле се почувствах днес след като ми казаха как са се държали полицаите, които са го разпитвали :( Изкарали са го наркодилър, предложили му да си купи оръжие и да си се защитава 8O В каква държава живеем не знам 8O Щом полицията те съветва да стреляш като в дивия запад...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #175 -: Декември 22, 2007, 01:38:35 am »
Гане просто нямам думи 8O,дано  барзо се вазтанови брат ти от травмите.Като 4увам за такиваа престапления нямам никакав мерак за завра6тане в бг  :? .Каква полиция за кво говорим ми то в едно ни6тои никакво Мароко ,Алжир(бедни даржавици) и т.н.законите са по строги и ги изпалняват ,4е и смартни присасди се изпалняват даже та за такива престапления се 4ува един пат гооди6но?А  бг уж цивилизована европеиска даржава о6те препасват сабите и пу6ките като при турско робство и по силния сма4ква по кадарния .Дано новото поколение оправи този хаус и бардак
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #176 -: Декември 22, 2007, 08:34:49 am »
Marie, майка ти май няма да я вземем в яслата, щом нивото на познания й е "ми кво толкова има в това мляко". очевидно има още много да чете. нещо, което важи и за много от нашите педиатри, да не кажа всичките.


Ех, Джамке... После се чудиш защо има "жестоко" обидени от теб...
Тя ми е майка. Измъкна ме от следродилната депресия, в която затъвах безпомощна. Помогна ми да изживея целия стрес по невидението къде ще заминаваме и какво ще правим. Оставила ме е да мързелувам като домакиня и да отделям цялото си съзнателно време за детето си, всеки мой миг, всяко мое вдишване. Пази ми детето непрекъснато, обожава го. На тези години не мога да искам от нея да виси в библиотеките, за да чете "Д-р Спок". По-полезна ми е у дома- да се караме, да спорим, да се ядосваме една на друга, но да сме около детето. Не знам... Руска школа-американска школа...Но е факт, че аз се уча от нея, а тя се учи от мен.
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #177 -: Декември 22, 2007, 09:21:20 am »
Marie това мрънкащо рамо което имаш е много ценно и ти го знаеш. Благородно ти "завиждам" за което, аз нямам този късмет и с двете ни баби. Мал шанс или аз съм  :witch: но е факт, че го виждат в месеца веднъж, дваж за по два часа ... :? В работоспособна възраст са верно, но все пак става въпрос за първороден и единствен внук, макар да е малко  :rockon: сина ми, това не ги извинява, просто нямат желание  :(. Спирам да пиша по темата, че  :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #178 -: Декември 22, 2007, 11:13:15 am »
Момичета, черпя за здравето на моето детенце.Днес навършва 2 месеца!Поздрави от нас!
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 11:18:57 am от joshi »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #179 -: Декември 22, 2007, 12:42:01 pm »
ЧЕСТИТА ВИ МЕСЕЧИНКА ДЖОШИ!!!
Живо и здраво да ти е сладурчето!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #180 -: Декември 22, 2007, 13:13:14 pm »
Здравейте мамчета!
Вече имам нет и ще съм на линия докато бебина спинка-като сега :)Много се радвам,че пак мога да общувам с вас и да споделяме опит!Алис вече е голямо бебе,което се плюнчи здраво,пада от спалнята на 3 педи от нея :? и бърбори като за световно.За ядене не мога да се оплача,но малко имаме май трудно храносмилане понякога,че се присвива и стиска крачета и ръчички.Дайте акъл?!Така,сега друг въпрос-голяма мъка да си направя нейна снимка на аватар и все не успявам.Качвам я от сайта на снимка.бг и пак не ще,от компа ми директно-тц:( Айде пак помагайте! :oops: Пожелавам ви весели и щастливи празници с малките джуджета!  :P
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #181 -: Декември 23, 2007, 14:23:53 pm »
Джоши, честита месечинка на Мики! Много да ви радва и слуша!

Момичета, имате ли представа дали трябва предварително да запиша час за чистата молитва на 40 ден? при нас се пада утре и понеже е бъдни вечер се чудех...

Весели приготовления на всички!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #182 -: Декември 23, 2007, 17:04:35 pm »
Роби, бабата на Кристина записа предварително час за молитва, но тя е много кратка, чете се бързо и всеки добър свещеник според мен би трябвало да има готовност и без час. Тук обаче може да възникне проблем заради Бъдни вечер, но може и да не е проблем. Незнам дали има ограничения за тази молитва, както за други неща като църковни бракове, изнасяния, кръщенета и т.н. през време на пости. Обади се и питай, но и да не идете точно на 40 ден според мен не е фатално. Нашият свещеник беше казал, че по-рано не е добре, но по-късно можело...
Успех и весели празници!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #183 -: Декември 23, 2007, 17:17:50 pm »
нашите 40 дни си съвпаднаха пък с Разпети Петък- просто отидохме по-късно към 11, за да свърши празничната литургия
не е имало проблем, имаше още едно бебе с нас
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 22:09:50 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #184 -: Декември 23, 2007, 18:25:59 pm »
Само да пожелая весели празници и много здраве :D

Ние днес ходихме на Витоша, за разлика от гадната София с -6 градуса и гъста мъгла, там беше 4 градуса и прекрасно слънце. Деси беше много щастлива, возихме е я на шейна, търкаля се в снега и си похапна малко :wink:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #185 -: Декември 23, 2007, 19:53:15 pm »
...Така,сега друг въпрос-голяма мъка да си направя нейна снимка на аватар и все не успявам.Качвам я от сайта на снимка.бг и пак не ще,от компа ми директно-тц:( Айде пак помагайте! :oops: ...

Качи снимката на този сайт http://www.imageshack.us/, задай да ти го трансформира за аватар или 150/112, препоръчвам ти второто. После виж кой линк ще стане за аватар, май беше последният или предпоследният. Успех.

Весело подготвяне за празниците на всички!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #186 -: Декември 23, 2007, 19:58:04 pm »
Привет и от още едно бебе, прочистило си дробчетата :).И ние днес се махнахме от гадната София.Времето на високо е страхотно.На припек термометъра показа 10 градуса.Детето го прибрахме само, за да яде.А то милото спеше по 4 часа :).
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #187 -: Декември 23, 2007, 21:20:51 pm »
joshi :? с малко закъснение,
 -Честита месечинка на Мики!
 yahoo_17Здрав и силен
усмихнат и послушен!
 :bighug:

Момичета да разкажа набързо за питката!
Аз бях много щастлива, това беше първото събиране на Малчо!
Бяхме само жени, орисаха го все с хубави пожелания!
Кърпата с металните левчета(тук вложих :wink: малко новаторство в традицията)
беше хвърлена на високо място!
Питаката беше прекрасна(по рецепта на Мери ПЗ)
сестрата на моето момче я направи за Митака :babyflips: с много любов!
А той беше много послушен и всички много му се радваха!

Искам да пожелая на всички



Свята Коледна Нощ и сбъднати мечти!
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 21:35:38 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)