0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #100 -: Декември 20, 2007, 10:11:20 am »
Пердето,да оздравявате!
Каси, и моето дете е лакомо.Само ми се карат, че съм го прехранвала,ама като си иска :?.
Надин, в коя аптека сте проверявали за Пентаксима.Аз в понеделник запазих една от аптеката в 20та поликлиника.Не съм чула за спряно производство.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #101 -: Декември 20, 2007, 11:10:51 am »
Здравейте момичета!
Почти не пиша,нещо не мога да се оправям,все не ми стига времето,иначе отделям по 5мин.да Ви чета,защото написаното от вас ми е от полза.
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.
Пишете за гърдите и кърмата -и при мен дясната гърда има по-малко кърма,в началото слагах малкия да суче по-често от нея,но кърмата не се увеличи,затова когато кърмя от нея дохранвам с по-голямо колич. АМ
Спорен и спокоен ден Ви желая!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #102 -: Декември 20, 2007, 11:21:55 am »
Джоши, не знам точно в коя аптека, защото мъжа ми ходи,
но сигурно нещо са го метнали, да им остави 200 лв накуп, знам ли :?

За гърдите, и аз имам повече в лявата и Рая яде предимно от там.
Слагам на дясната само да дояжда, не знам дали е правилно обаче :?
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #103 -: Декември 20, 2007, 11:25:12 am »
...За гърдите, и аз имам повече в лявата и Рая яде предимно от там.
Слагам на дясната само да дояжда, не знам дали е правилно обаче :?

Прави обратно. Първо слагай на гърдата с по-малко и да дояжда от пълната. Защото така, както правиш ще си докараш повече лактация на гърдата, в която имаш мляко, а в другата може и да намалее доста. Отделно естетичната гледна точка. Едната гърда ще е по-голяма от другата  :wink: Иначе, ако се стимулира достатъчно, принципно можеш да храниш и само с една гърда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #104 -: Декември 20, 2007, 11:33:16 am »
И аз да се оплача от адски силната миризма на новите памперси. А да не говорим за "мокрите" кърпички  :x
новите памперси така яко смърдят на парфюм, че вече не усещам веднага кога се е накекал и два пъти се случи да си ходи с акацията по час и нещо, преди да го разбера.
Предлагам да направим предложение на фирмата производител: като се наака детенце, памперса да запее примерно Джингъл беллс...  :lol:


Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #105 -: Декември 20, 2007, 11:58:58 am »

Предлагам да направим предложение на фирмата производител: като се наака детенце, памперса да запее примерно Джингъл беллс...  :lol:
Това ми хареса :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #106 -: Декември 20, 2007, 12:41:48 pm »
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.


Благодаря ти за съвета. Ние отново сме на Фризовом от вчера. Не повръщат, но продължават да искат на 2 часа да хапват по 150 8O. Какво ли не пробвах, за да ги залъжа-не и не!
Ами това че се наддава от него, не е хубаво, то и без това Хриси е доста едър и това ме тревожи, особено за крачетата му.

Надин, понеже виждам доста съвети са ти дали за пентаксима :wink:, писах ти на ЛС, нямаш грижи, мила.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #107 -: Декември 20, 2007, 13:21:55 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!

мишантата беше написала преди време в една тема, че мечтае да направи детска градина за зачатските бебета. дали да не я подсетим? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #108 -: Декември 20, 2007, 13:44:23 pm »
Джоши, не знам точно в коя аптека, защото мъжа ми ходи,
но сигурно нещо са го метнали, да им остави 200 лв накуп, знам ли :?
Не знам :?. Вчера се опитах да си напазаря Пентаксим и в аптеката ми казаха, че няма и че и в склада поне временно няма да има. До кога временно - не казаха. :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #109 -: Декември 20, 2007, 13:54:56 pm »
Хайде да завъртим една частна детска градина "Зачатие"!

мишантата беше написала преди време в една тема, че мечтае да направи детска градина за зачатските бебета. дали да не я подсетим? :)




 :lol:Помни Джам, помни!

 :bighug:

Това ми е мечта от много време и дано имам възможност да я осъществя!
Аз ще гледам децата на "Зачатие" докато мамите се трудят на техните поприща!

:bori_007: :bori_005: :bori_004: :bori_011: :bori_012: :bori_015: :bori_017: :bori_016: :bori_019: :bori_020: :bori_008: :bori_017: :bori_021: :bori_022: :bori_023:
Само като си го представя и ми става хубав деня!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #110 -: Декември 20, 2007, 14:38:57 pm »
Хайде сега бързо да си признавате, без да викам полиця  :wink:
Кой слага шалче на бебчето си, когато излиза навън, най вече при задържалото се напоследък мразовито време?
Ние от 10 дни не сме мръднали, изключвам посещенията при чичо доктор, но се замислям, дали трябва да купя такъв аксесоар за Тони.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #111 -: Декември 20, 2007, 14:47:44 pm »
Ние излизаме всеки ден, без пропуск, включително и днес за 30 мин., въпреки вятъра. Шал имаме, но не го използвам, веднъж й го сложим и тя на секундата си го свали, та приключихме с този аксесоар. :wink:
Якето й се закопчава високо и няма как да й духа на вратлето, така че шала е безмислен.
Наде, защо не пуснеш на Тони секрет от носа? Ние бяхме преди 3 седмици със задна хрема и леко покашляше от секретите, оправи се за 10 дни с олинт и Синекод, след което в понеделник отново цъфнахме, същите симптоми, сополи и кашлица, най вече като легне, защото й се стичат в гърлото и се дави. Та. по този повод пуснахме носен секрет и излязоха стафилококи пнеумоние, демек пневмококи. Които всеки от нас си има, но при масова колонизация предизвикват проблеми като хрема, фарингит, отит, пневмония и т.н.
Днес повторихме изследването и в друга лаборатория, като и на мен и баща й взеха секрет, но едва ли ще е фалшива тревога :(
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #112 -: Декември 20, 2007, 14:52:39 pm »
Каси,по повод Фризовома,ще ти споделя моя скромен опит,на 10ден малкият започна да повръща на фонтан(ние сме на смесено хранене -кърма+АМ)и педиатърката веднага изписа Фризовом,така овладяхме повръщането,да,но сега вече сме на 56дена и педиатърката каза,че трябва да смесвам Фризовома с друго АМ и лека-полека да премахнем Фризовома,защото това било едно от най-хранителните(калорично)мляко и от него децата мн.наддавали и се препоръчвало до към 6месец да се спре.Самоче като започнах да смесвам повръщането се върна и лекарката каза,че Ангел вече е привикнал към него и сега отказване няма,затова се допитай до твоя педиатър,защото Фризовома е нож с две остриета.


Благодаря ти за съвета. Ние отново сме на Фризовом от вчера. Не повръщат, но продължават да искат на 2 часа да хапват по 150 8O. Какво ли не пробвах, за да ги залъжа-не и не!
Ами това че се наддава от него, не е хубаво, то и без това Хриси е доста едър и това ме тревожи, особено за крачетата му.

Надин, понеже виждам доста съвети са ти дали за пентаксима :wink:, писах ти на ЛС, нямаш грижи, мила.


Каси, понеже аз храня малката с Фризовом почти отначало ще ти споделя и моя скромен опит. Зори връщаше на фонтан и аз се бях видяла в чудо какво да правя. Това което спаси положението беше смесването на Фризовом:Фризолак /примерно 2:1/. Относно наддаването - няма такова нещо - всичко си е нормално и никъде не съм чела за това че с Фризовом се наддава повече /това са поредните измислици на някой "добър" педиатър/, отделно Фризовом-а може да продължаваш да си го даваш до 1 годишна възраст - разбира се като го смесваш с друго АМ или самостоятелно - както прецениш. Нацелувай малките юначета.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 14:54:40 pm от denito »


Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #113 -: Декември 20, 2007, 16:11:24 pm »
Стефиз, моля те кажи при вас секретите прозрачни ли бяха в нослето. Питам те защото и ние сме по същия начин, уж му мина и от два дни сме даже по зле отпреди няколко дни.

За детския кът за Зачатничета съм на път да го усъществя, живот и здраве към февруари месец, дано всичко се уреди. :D
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #114 -: Декември 20, 2007, 16:41:36 pm »
В градината на "Зачатие" може ли да уредя майка ми на работа? Тя е педиатрична сестра, нищо, че е старомодна. Али ще е с три Юрганчета завита, но другите-ще са по книгата!  :wink:
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #115 -: Декември 20, 2007, 17:22:38 pm »
Цвети, ама ти сериозно ли за детската забавачка, айде действай, че яз от март Деси-белята ще е я пращам на ясла, ако е при теб ще е страхотно :D
Абе, то нашето е цяла одисея, все бели и прозрачни сополи, не е вадила жълти никога. от 1.5 м. е така 10 дена точи, 10 е добре и тази кашлица дето се повтаря вече преля чашата, та затова. А само ако знаете колко е гадно да ви взимат секрет като няма сопол, ужас, още ме боли носа :lol:
Кофтито при нея е че е резистентна на всички АБ с изключение на 2 които са венозни, нямат орален вариант. Е не е тестван прословутия назален бактробан и сега ще чакаме второто изследване и тогава ще действаме, така каза леля доктор. А частния ни педиатър каза да не даваме нищо, тя щяла да се пребори и да тестваме пак след 20-на дена, но аз не съм склонна на този вариант, защото както казва Бърди - кой знай колко хора ще изпозаразим още :wink:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #116 -: Декември 20, 2007, 17:29:54 pm »
Мари не знам за вашата баба , но виж моето "съкровище" как беше облякла детето.

http://good-times.webshots.com/photo/2763281270101336145nYKrjO

Относно градината на Зачатие ще вземем да направим един кастинг :P за бавачки, но майкати нали е с връзки ще го подмине :P

Стефиз напълно сериозно съм се заела с детската забавачка. Сериозен проблем се оказа намирането на помещение.
За секретите питах и Бърди. Но това което си писала ме навежда на мисълта че ще ходим в Кандиларов след празниците.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #117 -: Декември 20, 2007, 17:36:04 pm »
Стефанке, да не вземе да се окаже, че Десиславка ме е наредила болна 8O :lol:

Цвети, дерзай за яслата. аз май категорично ще избера частна. попочетох по темата и няма да си дам детето в държавна.
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #118 -: Декември 20, 2007, 17:54:24 pm »
Манке, или ти си заразила моята принцеса :lol: :P

Цвети, можеш още утре да му пуснеш, а за всеки случай и на вас, тъкмо на 26-ти ще излязат :)

А твоето "съкровище" добре се е справила с обличането, ще свари детето :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #119 -: Декември 20, 2007, 18:11:13 pm »
аааа, моля, моля, ти каза, че от 1.5 месеца сте така. ням да ме виниш :(