0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« -: Декември 17, 2007, 11:01:57 am »
ornaico1Гледам, прелиствам няма нова седмична тема!

И ето за първи път я пускаме аз и  :babyflips:Митаче!
 :rainbow:Ние днес ставаме на 40 дни и ще ходим на църква!

 tree2aПожелаваме на всички Бебета и Мами много здраве и щастие!



И седмица изпълнена с предколедно настроение!
Защото след нея идва  santa2
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #1 -: Декември 17, 2007, 11:07:56 am »
Хубава седмица на всички - успешни покупки и приготовления за празниците!

Ние се завърнахме от Солун, толкова съм разочарована :(
Нека, който е ходил на благотворителния базар на Българските Майки в Мола, да сподели впечатления.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #2 -: Декември 17, 2007, 11:09:55 am »
Хубава предпразнична седмица и от нас с Хриско и Мишко.

Мише, ще правите ли погача на Митаче-юначе?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #3 -: Декември 17, 2007, 11:28:10 am »
Мише, ще правите ли погача на Митаче-юначе?

Касита :hug2:, при нас ще е малко  :occasion10:предколедно-коледна питка!
Понеже тази година не можем да пътуване за Бъдни вечер
близките ще дойдат при нас за празниците!
Събираме се в събота правим питката на :babyflips:Митаче-юначе
и продължаваме подготовката за Коледа!

Вие Мами как я правихте, само жени, сладки неща на масата, питка, споделете!?

 :flower:Предварително  :thankyousign:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #4 -: Декември 17, 2007, 11:37:15 am »
Хубава седмица-усмивки,положителни,предпразнични емоции за Вас и бебоците от мен и Ангел!
Честита чиста молитва на Мише,ако прави такава!
Честито на именниците!(днес празнуват хората с име Даниел и Даниела)
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #5 -: Декември 17, 2007, 12:41:34 pm »
Хубава седмица и от нас.Много приятни емоции, здрави бебчета и спокойни майки.
[/b][/color]
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #6 -: Декември 17, 2007, 12:47:47 pm »
Мише, ние правихме погача на 41-ия ден с две питки. Бяхме само жени естествено, с изключение на младежите ми. Това, което знам като поверие, е че не се замръква, не се взима нищо от масата за вкъщи и не се изпращат гостите. Сложих червен конец под вратата. За хапване имаше мезета, сладки и солени неща, и всякакви напитки. Питката се чупи над главата ти /гушнала Митачето/ от момичета с живи родители, при мен бяха двете Калини-зълва ми и племенницата ми. Всеки сложи парички: хартиени и монети върху питката и заедно с първото парченце от питката ги завих в кърпа и ги качих на най-високото място вкъщи. Общо взето това е. Желая ви весело изкарване и много хубави подаръчета за Митенцето.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #7 -: Декември 17, 2007, 13:02:07 pm »
Мише- две жени/момичета с живи родители и уреден живот чупят над главата ти питката и орисват Митачето, който ти е в ръцете. След питката трябва да отидеш някъде на гости, слага се на масата само сладко, за да е сладък живота на бебко.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=139345&photo=15 - малко снимки от нашата "сладка питка"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #8 -: Декември 17, 2007, 13:27:35 pm »
Мише, честита ти чиста молитва.
Относно погачата:много жени,имаше и две малки момченца(тяхното присъствие е позволино :)), сладки неща и много ведро настроение.
Това беше първият празник на детето ми и беше много вълнуващо.Не се съмнявам,че и при вас ще бъде вълшебно!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #9 -: Декември 17, 2007, 13:59:22 pm »
Здравейте и ние да пожелаем успешна седмица на всички!
Цветенце, защо се разочарова толкова от Солун? Какво се размина с очакванията ти?
Мише, вече са ти казали и аз да потвърдя, само жени идват, които се явяват орисници на бебето. Само сладки неща се слагат на масата, безалкохолни питиета и ликьор. При нас настана голяма суматоха, защото в един момент се оказа, че трябва 2 жени с живи родители  да разчупят питката, а нямаше толкова, само една от гостенките ни изпълваше това условие. Наложи се сестра ми да се обажда на нейна приятелка, която живее наблизо и ходи да я докара заедно с нейното бебе, за да се спази обичая. И в църквата  не мина добре. Заради една тъпа служителка, която ни накара с толкова малко бебе да чакаме 30 минути, в резултат на което Мия огладня неистово и опищя всичко, а аз не чух абсолютно нищо от молитвата.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #10 -: Декември 17, 2007, 14:13:13 pm »
Цветенце, защо се разочарова толкова от Солун? Какво се размина с очакванията ти?

Очаквах един град, подобен на Пловдив - голям, но със някаква завладяваща атмосфера.
Останах изненадана колко мръсен и задръстен град е - мислех, че София няма накъде повече да се задръсти с коли, но явно има. Събота следобед, когато не е пиков час, беше някакъв ад по улиците. Уж европейски град, а същата цигания и мизерия като у нас - разхождащи се бездомни кучета навсякъде, импровизирани сергийки по тротоарите за всякакви нещица, кофи за смет препълнени - всичко това по централните улици. Иначе цените им са европейски.
Аз много исках да отида до ИКЕА, имах на ум доста неща за купуване, е, отидох, но в неделя. Не подложих на съмнение дали работи тогава, понеже тук подобните магазини до един работят, но сгреших. И съвсем се вкиснах.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #11 -: Декември 17, 2007, 15:21:27 pm »
:flower:Мами, много благодарим за разказите и напътствията!
Мини и за  :photo: !
Като мине нашата питка ще разказвам!

Сега се върнахме от чистата молитва в църквата.
Митака поспа доволно под напевите на отец Лазар!

Цветенце :hug2:, много съжалявам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #12 -: Декември 17, 2007, 15:28:13 pm »
Цветенце, съжалявам. Аз 2 пъти съм била в Солун за по няколко часа, не съм се разочаровала, защото не съм очаквали повече от това, което видях. Следващия път бих ти препоръчала да си направите екскурзия до Метеора. Това е нещо наистина уникално и ще остане задълго в съзнанието ти. На мен много ми хареса и Кавала -едно спокойно и красиво градче с особен чар.
<br />[link=http:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #13 -: Декември 17, 2007, 16:12:06 pm »
Весела предколедна седмица и от нас!!!
Честито "сарандисване" на Митачето!!!
Цветенце,съжалявам за разочарованието ти!
Аз живея вече 9 години в Коринто/близо да Атина/,но в
Солун никога не съм ходила!Тукашните обаче мнооооого го
хвалят като град!Казват че хората там били много близко
по манталитет до нас/българите/!
Не слушайте кой какво казва,навсякъде е една и съща простотия!
Ама има някои като чуят "Гърция",и си мислят че това е живота,
тук няма проблеми,или пък че е много по добре за живот от България,
Не е така!
Навсякъде е хубаво само ако си за малко/на почивка например/
Останеш ли да живееш някъде,все има проблеми!
Цветенце,другия път ела насам,
тука е ПО-ХУБАВО :DУверявам те! :balk_71:
Ще останеш много учудена колко много КЛЮКАРИ може да има на едно място!!! :balk_88: :balk_160: :balk_161:
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 16:18:18 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #14 -: Декември 17, 2007, 16:50:50 pm »
Весела седмица и от нас. Да са живи и здрави всички.
Цвети, че цените са европейски в Гърция и че ги мързи да работят е световноизвестно. Ако знаех, че ще посетиш Икеа точно в неделя, щях да те посъветвам друго. Не се кахъри. За другия път ще си знаеш.
Аз успях да накупя подаръци на бързо тази неделя, което ми костваше измирането на милиарди нервни клетки. Егати лудницата, вече ще купувам коледни подаръци през Август!!!! И почти взех решение да се преместя да живея в провинцията, в Криводол примерно или в Тутракан  :x В тая София не се издържа............
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи. Не ме разбирайте погрешно, не съм коравосъречна, но когато ходихме на молитва примерно трудно убедих близките си, че няма да обикалям с Кристина като с мечка от цирка близки /трима души поне/ щото не трябвало да се прибираме директно у нас. На погачата кракаха всички, как трябвало, за да и е сладък живота, ако не да и набутам мед от питката в устата, то поне да и намажа устните......С две думи предпочитам съвсем скромни мероприятия, сърдечни и лични.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #15 -: Декември 17, 2007, 17:02:24 pm »
Аз може би съм една от малкото/единствената/, които не харесват особено суматоха около някои обичаи. Не ме разбирайте погрешно, не съм коравосъречна, но когато ходихме на молитва примерно трудно убедих близките си, че няма да обикалям с Кристина като с мечка от цирка близки /трима души поне/ щото не трябвало да се прибираме директно у нас. На погачата кракаха всички, как трябвало, за да и е сладък живота, ако не да и набутам мед от питката в устата, то поне да и намажа устните......С две думи предпочитам съвсем скромни мероприятия, сърдечни и лични.

И аз мразя тези суеверия. Не знаех, че на връщане от църквата трябва да обикалям по гости с бебета на 40 дни в студ и вятър :x. Аз пък пих уиски на погачата, понеже само това пия.  :balk_132:
Даже най-втрещяващото, което чух е че на погачата не трябва да идва жена в цикъл 8O. Е аз явно трябваше да стоя на вратата и да питам всяка гостенка в цикъл ли е, и да е връщам ако беше. А върха беше, че за да не им излезли пъпчици на бебетата по личицата, въпросната дама трябвало да им прошепне на ухо :wink:, че е неразопложена  :balk_149:. Направо настръхвам при такива глупости. Та някой чувал ли е за това нещо :lol:?
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 17:06:03 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #16 -: Декември 17, 2007, 17:26:13 pm »
О, Нинче, знаеш ли колко хора ми казах днес за ИКЕАта - ми що не каза бе, щях да те предупредя :lol: Ама като не съм питала овреме...
Аз лудницата в магазините около Коледа направо не мога да трая. И пак тука малко по се ядва, ама ходила съм "на Запад" покрай Коледа - ей там какво чудо е, изтрещява много народа! Затова, моите подаръци са купени, айде от август не, ама от началото на октомври. Вярно, губи се много от магията на празника така, ама не мога издържа на тази гъчканица.
Сами, абе аз не съм очаквала кой знае колко, а само нормалното, което бива да покаже един град, в една страна - "европейска" от толкова време. Иначе то ясно, че беднотия и проблеми има навсякъде, аз не това имах предвид, ама просто ме изненада, че е точно същата картинка като у нас, мислех, че е по друго, нали са европейци от много време :wink: И то да ти кажа, ние без малко да дойдем и до Атина - търсейки ИКЕА най-спокойно си хванахме магистралата...в обратната посока :lol:

Айде и аз да се изкажа за 40те дена и питката. Въздържах се, щото не съм наясно с този ритуали, както и с много други - кръщене например, уважавам желанието на всеки да следват тези традиции, но лично на мен не са ми в сърцето и не ги правя.
Но от страната на съпруга ми искаха да се прави погача и нещата, кото ми се сториха безумни (като тези, които описвате) просто липсваха на мероприятието. Т.е. направихме едно най-нормално събиране, с една хубава питка, с роднините, хапнахме, дадоха подаръци и парички за бебето и това е. Идеята ми е, че в крайна сметка всичко може да се интерпретира според вашето виждане и желание, така, както вие ще се чувствате комфортно и приятно.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #17 -: Декември 17, 2007, 17:26:23 pm »
Касси,аз знам че не се ходи при бебе
до 40 дена ако си неразположена,защото му излизат пъпчици!
Аз лично това го спазих един път,трябваше да ходим при едно бебе,
на 1 месец някъде беше,и аз бях неразположена!
Е,отложих ходенето.След като знам че не е хубаво да се ходи,
защо да му причинявам на бебенцето такова нещо?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #18 -: Декември 17, 2007, 17:41:18 pm »
Мише, честито ви чиста молитва мила. Да е живо и здраво юначе Митаче!!!
При нас погача не се прави, но сега като чета разбирам че посланието е много хубаво и си заслужава да се направи, та се замислих по въпроса и аз. Много ще е хубаво да спретнем и ние една погача за малката Ива.
На всички желаем весели празници и много, много подаръци!!!
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #19 -: Декември 17, 2007, 17:52:38 pm »
Здравейте и от нас с Алекс в тази мразовита седмица :D
Ние също ще правим погача в неделя, нищо че сме малко дърти за нея. :lol: Просто едната баба чак сега се уреди да дойде в София. Не смятам да спазвам всичко сляпо, само защото "Така се прави". Ще има сладка питка, ще има сладки и соленки, мезета, ще има и винце и уиски, еееее и безалкохолни ще има за който иска.  :D А пък тва с пъпките направо изби рибата. :lol: :lol: :lol:
Да ви кажа под секрет, три дни преди да родя бях на погачата на дъщерята на братовчедка ми. Поради недостиг на момичета със живи родители, аз бях едната, която разчупваше питката, въпреки че баща ми е починал и че бях в края на девети месец. Но поне не съм омъжена. :wink:
Така че си мисля, че всеки трябва да прави своите празници така както ги чувства и както ще му е най-приятно.