0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #60 -: Декември 04, 2007, 12:27:10 pm »
Аз това го четох, ама за него Мустела е непозната козметика. А пък кремчето си е специално адаптирано за крусти. Та за това реших да питам тук, а него.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #61 -: Декември 04, 2007, 12:37:30 pm »
Честит втори месец на снахата :D! Да бъде здрава, ако може по-малко лакома :lol:, че да можем да я изхраним и все така неустоима!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #62 -: Декември 04, 2007, 13:11:46 pm »
Момичета има покана за участие в "Часът на мама", ако някой не е видял ето темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21426.0 . Мели ми даде телефона на жената и говорих с нея. В пет ще ми се обади за да разбере дали някой се е съгласил. Записът е утре в 12,00 часа. Биха искали да е жена забременяла след някаква процедура.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #63 -: Декември 04, 2007, 13:17:04 pm »
Sia, аз ползвах крема на Клоран за крусти, помогна да паднах коричките, но той имаше само 2 големи на главата. после си доизползвах останалото количество като крем за студено време за лицето, защото този крем е такъв - за корички и за студ.

на Мустела не съм купувала точно този крем, но смятам, че също ще работи.

Бърди дава мнения за козметиките, които познава. това не значи, че други добри няма. аз тая А-Дерма тук почти не съм я виждала.
и Клоран и Мустела са френски марки, с изпитано качество.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #64 -: Декември 04, 2007, 13:29:09 pm »
meshko, колко време след ваксинацията се появиха тия промени у Мия и след колко време отшумяха?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #65 -: Декември 04, 2007, 13:35:51 pm »
:balk_16:Честита 2ра месечинка на  :sleepingbabygirl:Рая!



Много здраве и усмихнати бузки, Сладкиш!


За Мама Надин-
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #66 -: Декември 04, 2007, 13:47:38 pm »
Честита месечинка на Рая да расте здраво и послушно дете! :)  :balk_16:

За влагата ние го имаме тоя проблем отдавна, миналата година ни бяха мухлясали гардеробите в спалнята и си взехме влагоуловител. По един литър вода на денонощие изсмукваше от въздуха. Тая зима още не сме го пускали но парното работи постоянно заради бебето и проветрявам редовно, така че нямаме проблеми за сега. А дрехите съхнат в банята задължително.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #67 -: Декември 04, 2007, 14:46:03 pm »
Ползвам А-Дерма и трябва да ви каже, че този крем е невероятен, поне за мен де.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #68 -: Декември 04, 2007, 15:02:08 pm »
Джам, мерси за бързия отговор.

Ползвам А-Дерма и трябва да ви каже, че този крем е невероятен, поне за мен де.
Мари, а мислиш че мога да мажа кожата на главичката с него?  :?

Отдавна чета за А-Дерма и звучи идеално, но не и за крусти на главата, според мен. В нашия квартал го има във всяка втора аптека, та не ми е проблем да го намеря, ако върши работа. Но ми се струва, че в случая ще ми свършат работа кремчетата на Клоран или на Мустела.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #69 -: Декември 04, 2007, 15:05:39 pm »
Сия, ние нямаме крусти, но съм мазала главичката, защото там имаше ситни пъпчици, които завехнаха на 2-я ден!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #70 -: Декември 04, 2007, 16:21:00 pm »
Мдаа, и аз съм много доволна от козметиката на А-дерма. Само дето много трудно я намерих  Мари, още веднъж благодаря за снимките
Пъпките по лицето започнаха да изчезват. Крусти има само на едната вежда, но от две намазвания, вече почти изчезнаха.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #71 -: Декември 04, 2007, 16:27:19 pm »
Замислям се сега по едни въпроси, отнасящи се за времето, когато децата ни порастнат.
Когато имаме вече ученик, 1ви,2ри и т.н. клас, какво става след като детето свърши смяната му в у-ще? Някой трябва да го вземе, нали? И после, съответно да го гледа в останалата част на деня? Кой, ако и двамата работим? Търсим бавачки? Или има някаква алтернатива, някакви забавачници до вечерта? Или?
Кога (на каква възраст) можеш да оставиш едно дете само в къщи?
Опитвам се да си спомня как е било при мен, и споменът ми е, че втри клас вече се прибирах сама от училище. Не беше далече, но не и много близо. Но и времената сякаш бяха други, по - спокойни.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 16:30:41 pm от tzvetenze »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #72 -: Декември 04, 2007, 16:30:12 pm »
Замислям се сега по едни въпроси, отнасящи се за времето, когато децата ни порастнат.
Когато имаме вече ученик, 1ви,2ри и т.н. клас, какво става след като детето свърши смяната му в у-ще? Някой трябва да го вземе, нали? И после, съответно да го гледа в останалата част на деня? Кой, ако и двамата работим? Търсим бавачки? Или има някаква алтернатива, някакви забавачници до вечерта? Или?
Кога (на каква възраст) можеш да оставиш едно дете само в къщи?

Цвети за най малките мисля има все още занимални преди или след смяната им в училище.
А от кога сами идея си нямам, ще питам сестра ми, тя работи в социални грижи отдел "Закрила на детето"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #73 -: Декември 04, 2007, 16:34:23 pm »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Иначе, като бях ученичка, на занималня със сигурност не съм ходила. Може би не навсякъде е имало, или е било по желание ли, и аз не знам. Баби нямахме при нас, значи половината ден съм седяла сама...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #74 -: Декември 04, 2007, 16:44:59 pm »
:oops: Аз пък ревях, защо други деца ходели на занималня, а пък аз не  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #75 -: Декември 04, 2007, 17:04:42 pm »
Здравейте и от нас, отдавна не съм писала, но се взимам вече в ръце! :wink:
ПЪрво станахме на два месеца, и вече сме 5 кила, според нашата педиатърка /инак в ТОкуда ни измериха миналата седмица 3 600/, определено този резултат е по- верен, но много ме кефи кантара на личното педи, щото всеки път ни мери поне с 300 грама повече, важно е че растем!
Днес ни биха и Пентаксима, много ми е жал, такъв рев падна..... сега спи и от време на време скимти тъжно момата.
Аз пък украсих елхата, за да разведря атмосферата след ваксинацията и да прогоня сивотата на времето отвън!
На всички пожелавам седмиза, изпълнена с хубави емоции и празнично настроение!

За мухъла - аз за да овлажня въздуха взех да суша дрехите на беба в спалнята, където спим, и резултата е - цяла          отвратително мухлясала стена, сега отивам да чета  и пиша в другата тема, само да я открия!
Цветенце, а навсякъде ли продават този уред на Чико за мерене на температурата и влажността?
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #76 -: Декември 04, 2007, 17:24:37 pm »
Предполагам, че повечето магазини, които предлагат Чико, го имат. Аз го купих от магазина до този на Захи, на ул. Бигла в Лозенец
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #77 -: Декември 04, 2007, 17:28:09 pm »
Някой да ми каже как са цените на Pampers в Гърция и дали са с добро качество?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #78 -: Декември 04, 2007, 17:31:48 pm »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Иначе, като бях ученичка, на занималня със сигурност не съм ходила. Може би не навсякъде е имало, или е било по желание ли, и аз не знам. Баби нямахме при нас, значи половината ден съм седяла сама...

Ама нашето време беше съвсем друго, сега ако те усетят от социални грижи  :wink:, че твърде често оставяш невръстно дете само без надзор от възрастен, ще ти го отнемат  :? или поне ще ти образуват големи проблеми в тази насока. Това знам аз от сестра ми, всеки ден е на дела от подобен род.
Аз като съм била малка визирам в последна група детска градина някъде към 5 годишна възраст, си спомням че си ходех сама на градина и си се прибирах пак сама, стояла съм си сама вкъщи и така, малко на самотек се изгледах :wink:. Баща ми и майка ми работеха, майка ми на летището на смени, баща ми студент в друг град и така нататък и така нататък.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 17:33:27 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #79 -: Декември 04, 2007, 19:24:34 pm »
Как готвите - на газ или на ток?
Ние сме с комбиниран плот, но газта все още се въздържам да я ползвам, заради бебето.
Кухнята и холът са в едно помещение.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 19:27:09 pm от tzvetenze »