0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #20 -: Декември 03, 2007, 14:00:52 pm »
Честита месечинка на Дара, да расте здрава и засмяна :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #21 -: Декември 03, 2007, 14:24:48 pm »
Нашата елха е на плота, който е прекалено висок за Деси-белята, но аз умишлено не й я показвам за сега, в смисъл не й насочвам вниманието, че тя като се запъне да иска нещо и става една лична драмааа... сега имам 5 мин. спокойствие, защото снощи й купихме рингове, та голяма игра пада сега с тях, особено като се опитва да натика най-горния най-отдолу :lol:

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #22 -: Декември 03, 2007, 14:30:42 pm »
Хмммм, аз мисля, елхата да ни е "ОХ". В смисъл, като има нещо опасно за пипане, напр. духалката., опарвам лееекичко Колето и викаме и двамата ох. В случая с елхата ще бъде леко убоцкан с елхова игличка. Не го боли, даже леко му е смешно, после тича в кръг около забранения предмет и вика ОУ.
В очакване ....
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #23 -: Декември 03, 2007, 14:32:30 pm »
Стефи, какви рингове взе? Само се редят или като се наредят има и светлини, музика? Ние сме в много музикален период и искам да взема някакви рингове, които имат и звук. Виждала съм преди такива, ама не се сещам къде. Сега ни побърква вкъщи с една костенурка, която се движи, свети и има музика, която е убийствено досадна. Обаче Мия като я види тази костенурка, взима я и ми я подава да я включа. Ако й покажа примерно, че батерийте не работят, ми подава батерията, за да я сменя и няма измъкване. Обаче голям кеф й е с нея и ние я търпим, кво да се прави.
<br />[link=http:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #24 -: Декември 03, 2007, 14:40:47 pm »
Здравейте и от нас, здрава и весела седмичка  :D

Днес ни сложиха Приорикса, не ревахме, само дето от известно време много си мрънчим, ей така за спорта. Ще ни никнат нова порция зъби, дано само да не е по празниците, както се очертава, че ще настане голяма "веселба".
Днес за първи път му сготвих фасул и то без да го беля, та сега ще дебна какво се случва.
За бебето на кухненския плот оставам безмълвна и как сега да мисля за детегледачки, нали ги видях на "кастинга"  :wink: пред мен демонстрират безотговорност, а като ме няма  кай знае какво ще се случва. Това бе и основната причина да се откажа засега. Скорошният пък инцидент в градината с 14 -те деца, отново ме хвърли в ужас и засега си оставаме двамцата с Тонино-бамбино и ще се гледкаме.
За елхата, ние имаме една малка декоративна, която ще бъде на високо, не разполагам с пространство и място за по голяма. Пък и тези палави и бръкливи детски ръчички искат всичко да докопат и едва ли ще мога да я опазя, ако е класическа елхичка, колкото и да ми се иска.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #25 -: Декември 03, 2007, 14:51:05 pm »
Мешко, купихме най-обикновени, нямат музика и не светят, може би на чико са такива, защото струваха 28 лв., но аз си признавам, че ми се досвидяха толкова пари за едни рингове:oops:
У нас музикални играчки да искаш, цял ден ме озвучава, но най-големия хит е една патка, която като я стисне за ръката и тя пее, мелодийката е много приятна, но като я слушам по 106 пъти на ден, защото си я носи под мишницата или на рамо и в момента в който спре я пуска отново :lol:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #26 -: Декември 03, 2007, 15:01:48 pm »
Ние имаме най обикновени рингове, ама не им се кефи много. Иначе на почит са музикалните играчи и въобще всичко, което свири. А как танцува, сладур голям. Забелязах аз още, когато го захранвах като чуеше шоуто на Слави да започва, подскачаше на стола, ама аз тогава въобще и не си помислях, че може да се кефи на музиката.

Мами споделете моля ви къде прибирате играчките на децата. Ако някой е виждал кош за играчки, ама не тези от 1 лв. нека каже къде, че покрай тримесечните ни празници, незнам вече кое къде да бутна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #27 -: Декември 03, 2007, 15:11:44 pm »
кошове за играчки продават в магазините Кауфланд - не знам има ли в Бургас. в Комо в София също има.
кошът не е практичен, защото стават археологически пластове и долните нива никога не виждат бял свят. по науките препоръчват кутии, сандъчета, рафтове и прочие.
аз имам кош, но в него държа скритите играчки, които отлежават за възвръщане на интереса. иначе ползваме кутии разни. не че ги забелязва, де.

абе, как танцят вашите дребсове?

Мартин напоследък яко друса дупе, просто е невероятна смешка. сега се кефи на поредицата Hooked on Classics (класически мелодии с поп-рок-техно аранжимент, много са ритмични). още като пусна уредбата, той се подрежда отпред, свива ръчички пред гърдите и зачаква. пусна ли музиката, започва да се хили и да друса дупенцето с леко разтворени крачета.
всякаква музика напоследък го кара да се подрусква така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #28 -: Декември 03, 2007, 15:19:37 pm »
Eй го нашият кош за играчки:


Само, че сега съм го подплатила с плат отвътре, да не се убоде нещо диването. А, също и на снимката, кошът е обънат естествено, ама ще си го представите и в нормално състояние  :?Според мен кошът трябва да е разлат, а не дълбок, за да може спокойно да се рови в него
В очакване ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #29 -: Декември 03, 2007, 15:34:59 pm »
В събота купихме от практикер кош-жаба, много е готин, 19 лв. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #30 -: Декември 03, 2007, 15:36:03 pm »
Понеже много агитирах за овлажнители за въздух - да предупредя, че може и да съм сбъркала. На детето носа беше ОК и съм супер доволна, но сега у нас има влага и мухъл, който се появи на скоро /може би малко след употребата на уреда, а никога не е имало и редом с другите причини, защото има и други, отдавам това и на овлажнителя, който комсумира изключително много вода, литри....и те остават в стаята, влажността е висока.... Т.е. ако решите да ползвате - имайте едно на ум.
Цвети, на теб дори лично препоръчах - внимавай, ние уж сме с много добър, но може би пък аз го ползвах прекалено.
Тема за мухъла съм пуснала в дом и хоби, та ако някой иска инфо - там да погледне, да не превръщам и тази тема в "мухлясала", но действително ми се искаше да споделя тук, понеже аз бях голям агитатор за уреда за овлажняване, полезен за носните секрети.
Поздрави.

Ей, с Никола на Фуси сме адаши, ше черпим с рибоци.
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 15:52:52 pm от Nina »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #31 -: Декември 03, 2007, 15:50:15 pm »
Абе танцуваме на всякъде и на всякаква ритмична музика, даже в количката и колата си тактува с краченца  :wink: :lol:.
Когато е пред TV или чуе музика от някъд и си играе става и започва да прави движения, първо с приклякане, после вкарва и ръцете, дупето, после толкова се улисва в танца, че пада на земята  :lol: :lol:. Сам самичък се е научил да го прави и е невероятен, много се забавляваме с него.

За коша точно от забрава имаме малко нужда, а пък от към място сме много кът.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #32 -: Декември 03, 2007, 15:53:20 pm »
Имаше преди в Бриколаж едни кутии за играчки, с колелца, направени като кола. Щарени, хубави цветове. Но не съм ги оглеждала с подробности, и цената не видях.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #33 -: Декември 03, 2007, 16:58:49 pm »
Цитат
Понеже много агитирах за овлажнители за въздух - да предупредя, че може и да съм сбъркала. На детето носа беше ОК и съм супер доволна, но сега у нас има влага и мухъл, който се появи на скоро /може би малко след употребата на уреда, а никога не е имало и редом с другите причини, защото има и други, отдавам това и на овлажнителя, който комсумира изключително много вода, литри....и те остават в стаята, влажността е висока.... Т.е. ако решите да ползвате - имайте едно на ум.
Айде сега купувай влагоуловител. Аз си направих белята със парния стерилизатор и сушене на бебешки дрешки и после се изръсих със 150 лева за влагоуловител. Обаче има подобрение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #34 -: Декември 03, 2007, 17:14:05 pm »
апропо, детският алерголог д-р Мустаков се изказа силно против овлажнителите за въздух и простирането на дрехи в стаята на детето.
за овлажняване препоръча единствено редовно проветряване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #35 -: Декември 03, 2007, 17:18:41 pm »
И Бърди не ги одобрява. Всъщност с колкото лекари съм коментирала темата, никой не препоръчва овлажнител.
Аз съм много последователна и стриктна в проветряването, но уви, според измерващия влагата уред - ефект няма :(
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #36 -: Декември 03, 2007, 17:25:37 pm »
Здравейте!
Весела седмичка и от нас!
И аз мисля тая седмица да украсим елхата!
Понеже е голяма,мисля да я сложа в един ъгъл,
и пред нея да "издигна стена" :lol:
Сигурно ще сложа някоя маса отпред!
Моите като им се каже:"Не пипайте,има ток!",
не пипат,ама знаеш ли ги дечица малки. :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #37 -: Декември 03, 2007, 17:39:05 pm »
Здарвейте и от нас с Юлия!
Ние също се готвим за празниците. Аз имам една елха в саксия на терасата. Бяхме я купили за миналата Коледа, а след това мъжа ми го домързя да я посади. Смятам нея да ползвам, но и аз още не знам как ще я опазя от малката и за това ще почакам  с украсата.
Тъй като наскоро обсъждахме ваксината за рубеола-морбили-паротит да ви разкажа какво ни се случи нас през последните няколко дни. На 21.11. сложихме въпросната ваксина, аз наблюдавах детето внимателно и вече тъкмо бях на път да се успокоя когато на 30.11(миналия петък) детето вдигна 39,8 градуса температура - измерена в дупето с живачен термометър. Имаше и лек обрив, основно по лицето. Естествено, веднага отидохме на лекар. Сложиха ни диагноза вирусно заболяване, макар че специално напомних, че скоро сме сложили ваксината. МОже би защото с баща и веднага си признахме, че предната вечер сме я водили на кръчма.  :oops: От вчера обаче обрива се появи и по главата, ушите и почти навсякъде. Странно обаче по слабините няма. След днешното посещение сме с диагноза шарка. Някаква нетипична шарка, не запомних как я нарече лекарката, трябва да отмине за няколко днни и не била заразна.
Perde, ти сега да не се притесниш излишно! Увериха ме, че този страничен ефект рядко се появява!


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #38 -: Декември 03, 2007, 18:04:13 pm »
Габи, доста късно се е проявил страничния ефект, нашата лекарка каза до 4-5 дни. Между другото върлува скарлатина, което е вид шарка май и тя не била силно заразна, едва в 30% при контакт с болен се заразавят.

Кажете сега по темата с влажността, колко е нормално, аз знам горната граница само, защото като се нанасяхме строителите ни ни подариха такова устройство и ни казаха мине ли 75 не става за живеене. В момента вкъщи влажността е 63.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #39 -: Декември 03, 2007, 18:22:09 pm »
Стефи, мисля че у вас е добра.
На устройството чиковското пишеше, че 60 е идеално. Под 50 - почва да сигнализира.
И над 70- пак.
У нас не вдигаме над 35 - 40.