0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #180 -: Декември 08, 2007, 13:14:03 pm »
И на мене са ми давали рано сок4ета и слава богу ни6то не се е слу4ило и слава богу ,4е сас децата на саседката ти пак ни6то не се е слу4ило 6тото ако трябва6е не6то да се слу4и то води до траги4ен краи.Но все пак всеки сам си ре6ава как да отглежда детето си ,но савременната медецина е из4ислила (има си статистики )колко са алерги4ните слу4ая (от ранното захранване)докаде могат да доведат и как да ги избегнем има доста материали .Надявам се не се раководи6 от саседката ти как тя си отглежда  неините децата ,за6тото всяко дете е разли4но

4естита месе4инка на вси4ки де4ица  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #181 -: Декември 08, 2007, 16:03:12 pm »
Гери, честита месечинка на Ели!
По повод захранванията,водите и т.н. вчера комшийката ме обвиняваше, че ще си обезводня детето :?,защото и казах, че рядко предлагам водичка на Мики.Всеки сам решава за тези неща, важното е да са ни здрави дечицата.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #182 -: Декември 08, 2007, 17:38:51 pm »
Момичета,

когато правите сок с настърган плод и прецедено през марличка, как почиствате марличката след това? Позлвате нова всеки път или я перете? С какво-със сапун, с прах, ама няма ли да остане все пак по нея, а после пак сок да цедя???
Alexandra
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #183 -: Декември 08, 2007, 18:02:11 pm »
Момичета,

когато правите сок с настърган плод и прецедено през марличка, как почиствате марличката след това? Позлвате нова всеки път или я перете? С какво-със сапун, с прах, ама няма ли да остане все пак по нея, а после пак сок да цедя???
Изхвърлям я! Използвам марлички от аптеката...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #184 -: Декември 08, 2007, 18:26:05 pm »
Мари, сок - прясно изцеден, дадох за първи път на 1г. и една седмица. Не съм цедила с марля, но предполагам ако си купиш стерилни марлички от аптеката опаковани по отделно можеш да ползваш всеки ден нова.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #185 -: Декември 08, 2007, 19:18:15 pm »
БЛАГОДАРЯ ви мили момичета, макар и с огромно закъснение, за прекрасните пожелания.
Лейди и натеб да ти е живо и здраво момченцето, и името да се носи и споменава все с добро.

Колето изкара доста добре именния си ден, от превъзбуда вече втора нощ ми организира фиести, но айде - на празник - може  :lol: :lol:

Благодаря ви още веднъж! А на всички прануващи именници - много здраве и щастие
В очакване ....
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #186 -: Декември 08, 2007, 19:23:33 pm »
Marie, и аз да кажа, че сок Елица не е пила до годинката. Препоръчвам ти да даваш на бебенцето си плодови пюрета вместо сок. Ако си решила все пак да почнеш соковете, марлята не се нуждае от сапун, само с вода е предостатъчно.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #187 -: Декември 08, 2007, 20:46:02 pm »
Ееее, верно беше Никулден и сладкият ми зет беше именник! Леле, Фуси, малко на патерица-да ти е жив и здрав и много да ви радва! И на всички други деца-честито! Аз съм малко разсеяна напоследък.

ЗАЩО НЕ ДАВАТЕ СОКОВЕ НА ДЕЦАТА? Не можах да разбера-лошо ли е, какво? Моето си яде ябълката, облизва се.

Аз от цялата дандания със захранването и всички различни школи, тертипи и т.н., разбрах едно: най-трудно е да си решиш по коя схема ще караш, после е лесно. Карам си по класическата БГ схема, но с 4 месеца почти закъснение. То на човек вече да му се вземе ума от това отровно, онова-не бива, другото-не става, четвъртото-старомодно...Изпушвам вече, важното е детето да расте здраво!
Alexandra
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #188 -: Декември 08, 2007, 22:19:30 pm »
То на човек вече да му се вземе ума от това отровно, онова-не бива, другото-не става, четвъртото-старомодно...Изпушвам вече, важното е детето да расте здраво!

Тъй, тъй правилно си го рекла  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #189 -: Декември 08, 2007, 23:05:45 pm »
Мари, на първа страница в темата за захранването има статия, поствана от Джама, за соковете.Вярно тя е взета от Американската академия по педиатрия, но въпреки това, има логика в написаното.Соковете, давани на деца под 6 месеца, нямат никаква хранителна стойност.По-добре да се дава пюре от съответния плод.Вярно всички ние/като бебета/ сме започнали с ранната схема на захранване, но нали светът се развива.... и теориите търпят промени.

Но вие сами си решавате.

Поздрави на всички и целувки на дечицата
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 00:04:46 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #190 -: Декември 09, 2007, 11:51:49 am »
ЗАЩО НЕ ДАВАТЕ СОКОВЕ НА ДЕЦАТА? Не можах да разбера-лошо ли е, какво?[/quote]

Marie, ето тук е въпросната статия за соковете.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=6307.0

на мен лично ми се видя убедителна. аз сокове още не давам. Мартин яде цели плодове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #191 -: Декември 09, 2007, 13:09:50 pm »
Аз също не давам сокове,ядат си плодовете!
Даже напоследък ги слагаме в кремчето направо!
Сок от портокали им правя понякога.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #192 -: Декември 09, 2007, 13:28:13 pm »
Момичета, предстои ми да взема урина на Рая, знам, че се
продават специални контейнерчета/не знам дали така се наричат/.
Има ли нещо специфично което трябва да знам, кога се слага това нещо,
през ноща или сутринта, и колко време може да стои урината.
Ще и правят и ПКК, от пръста ли взимат кръв или от вената?
Благодаря Ви!

Честит имен ден на lisiche и ultra! Бъдете здрави и щастливи!
Честит празник на всички празнуващи!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #193 -: Декември 09, 2007, 16:11:20 pm »
Надин, купуваш си найлоново колекторче за урина (нахокаха ме веднъж, като казах "контейнер", че това било друго) и съответно си купуваш и контейнерче (шишенце) за стерилна урина.
Доколкото съм запозната, на пазара има два вида колекторчета - немски, на "Виталис", около 1.60лв, които са унисекс и турски, около 0.50лв, които са с различно отворче - за момиченце и момченце. Като купуваш кажи изрично, че е за момиченце. Аз лично съм по-доволна от първите, по - удобни са ми за употреба.
Купи си няколко, за да имаш резервни, за всеки случай.
Урината е хубаво да е първа сутрешна и да бъде занесена до максимум час след взимането. Тъй като тези неща са малко относителни, щом става дума за бебе, не можем да сме 100% прецизни. Ето как правех аз. Съобразявам се с работното време на лабораторията иколко време ще отнеме на таткото да я занесе до там. Съответно изчислявах в колко да събудя бебето, измивам го старателно с топла вода (много старателно, разтвори устничките да видиш да няма насъбрала се урина, ако има трябва внимателно да я отстраниш), подсушавам и тъйкато е много вероятно бебето да се изпишка, изчаквам малко със стерилното отворено шишенце в ръка и ако почне да пишка, подлагам шишето да се напълни. Ако не се изпишка, залепям внимателно колекторчето, слагам памперса, не го стягам много и чакам и проверявам често, за да не застои урината там. като видя, че се е напълнило, отлепям, като внимавам да не го изсипя и преливам в стерилното шишенце.
Имай предвид, че и малко количество, е достатъчно.

Кръвта се взема от пръстчето.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #194 -: Декември 09, 2007, 16:27:32 pm »
Цветенце, много благодаря за подробното обяснение :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #195 -: Декември 09, 2007, 22:32:47 pm »
Отворили са нов детски магазин Джъмбо се казва на пресечката на България и Тодор Каблешков до Била. Днес ходихме там и има страшно много неща при това не само детски и цените са нормални. За тия които искат да си правят бебетата на джуджета има костюми, ние взехме за Ели, е не е като на Хриско на Каси, но върши работа...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!