0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Почват празници 03.12-09.12!
« -: Декември 03, 2007, 08:50:00 am »
Добре дошла и на новата седмица, изпълнена с празнични дни.
Ние ще си имаме именник- винаги на Никулден украсявам дома коледно, тази година с още по-голямо желание.
Здрави бебоци и майки, много нови попълнения в този подфорум пожелавам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #1 -: Декември 03, 2007, 09:02:48 am »
добро утро с пожелания за успешна седмица и хубаво време!

да напомня на някои мами, че улисани покрай грижи за бебоците, са пропуснали да си платят членския внос за сдружението:

ogance
wassilena
venus_melena
Mary Popins (Silwi25)
albenakn
Uranija
Gabi32
lisiche
via


моля, ако желаете да продължите членството си в сдружението - платете членския си внос. за подробна информация пишете на StefiZ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #2 -: Декември 03, 2007, 09:04:40 am »
Весела и здрава седмица на всички!
Започва със слънце, дано така и да остане!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #3 -: Декември 03, 2007, 09:54:22 am »
И аз като Мини очаквам с нетърпение тази седмица - Никулден, годишнина от сватбата, украсяваме елхата :) Много празнично настроение на всички!

Малката цяла сутрин весело цвърчи и обикаля кутиите с подаръци :lol: Само да не реши, че всеки ден ще е така :wink:
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 10:01:58 am от borovinka »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #4 -: Декември 03, 2007, 10:02:34 am »
хубава седмица и от нас, дано да има повече слънчеви дни :D
Нашата къща е вече украсена, винаги на 1 декември гледам да свърша тази работа :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 10:07:13 am »
Ние се излъгахме да гледаме в събота един български филм на кино.
Казва се "Летете с Росинант" и имаше претенциите да е най-смешния български филм, правен досега. Участват един куп любими български актьори, но не се лъжете да го гледате. По-разочарована от филм не съм била. Нито има конкретна сюжетна линия, нито беше смешен. Някакви хаотично нахвърляни сцени и препратки към Костурица и нямото кино, дори не беше сюреалистично или метафорично, че поне някакъв смисъл да търся. Ако някой от екипа на филма ме прочете, да знае че си искаме парите за билети обратно! Винаги сме се старали да подкрепяме българското кино като си купуваме билети, а не си сваляме филма нелегално, но тази боза ще ни държи влага дълго време :?

Ходихме и на първия си детски рожден ден :D Симеон се забавлява много, самия клуб е много уютен:
http://www.bunny-bg.com/, но костюмът на аниматорката-заек беше много мръсен, а тя самата кашляше.
Рожденикът и още едно дете също бяха със сополи и кашлица, дано малкия не е прихванал нещо.
Приготвям се за прощапулник тази събота, ще има какво да разказвам после :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #6 -: Декември 03, 2007, 10:19:44 am »
Ние се излъгахме да гледаме в събота един български филм на кино.
Казва се "Летете с Росинант" и имаше претенциите да е най-смешния български филм, правен досега. Участват един куп любими български актьори, но не се лъжете да го гледате. По-разочарована от филм не съм била. Нито има конкретна сюжетна линия, нито беше смешен. Някакви хаотично нахвърляни сцени и препратки към Костурица и нямото кино, дори не беше сюреалистично или метафорично, че поне някакъв смисъл да търся.
А, как му се каних на този филм  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #7 -: Декември 03, 2007, 10:28:40 am »
как смятате да опазите елхите от докопващи и пипкащи пръстчета?
събирам идеи.

аз украсявам преди Бъдни вечер, по местните обичаи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #8 -: Декември 03, 2007, 10:46:23 am »
вЕСЕЛА СЕДМИЦА И ОТ МЕН.
Джам и аз се чудя как ще опазвам елхата :?
Украсявам всеки път различно...тази година ще е на 5.12....именния ден на Слави. :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #9 -: Декември 03, 2007, 10:48:37 am »
Приятна седмица и от нас. Живи, здрави и щастливи бебекта и майки! За елхата и аз не съм измислила как да я опазя. По принцип украсявам в началото на декември, така че сигурно днес ще свърша тази работа и след ден два ще пиша дали елхата е оцеляла :D
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #10 -: Декември 03, 2007, 10:52:46 am »
Весела и слънчева да е седмицата! Много здраве на всички!
Аз да попитам по-опитните от вас.

Рая има предпочитания да спи на едната си страна, много рядко
сама си обръща главата на "омразната" си страна, и съответно
има предпочитания и към едната ми гърда. Когато трябва да сменя
гърдата за кърмене се почва с реване, мучене, дърпане от зърното,
и накрая след много усилия захапва и суче много нервно, което на моменти ме
изтощава. Някави идеи как да свикне и с другата гърда? Благодаря ви!

Днес и ние ще сложим Коледната украса и ще украсим елхата.
Ей, че ми е тържествено :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #11 -: Декември 03, 2007, 11:24:24 am »
Ние си взехме паспорта и живот и здраве другата седмица заминаваме за Солун.
Можете ли да ми препоръчате сгъваем матрак. Има ли друг освен на Бертони? Продава се по интернет някакъв на Есприт за 65лв, ама  нито описание, нито снимка. Предпочитам да си го купя от обикновен магазин, за да мога да го видя.

Четохте ли в темата на Бърди за детегледачката и падналото детенце от кухненски плот :( Какво излиза, на късмет ли трябва най-вече да разчитаме, като наемем детегледачка, че да няма инциденти...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #12 -: Декември 03, 2007, 11:52:18 am »
Успешна седмица и от нас с Кристина. Дано времето остане подходящо за разходки на открито. Много здраве на всички бебета и семействата им. Ние също ще украсяваме тази седмица, ще посетя някой и друг магазин, за да купя повечко коледна украса. Мисля да е много богата тази година, че догодина като почнем да пипаме, май ще да е по-оскъдна.
Имам и имен ден скоро и изобщо натоварен месец...

Джам - в по-висока саксия елхата - или по-малка елхичка на високо, само ще се кефи на блещукащите играчки и лампи. Ако иска играчките - продават не стъклени, а пак лъскави, но от нещо подобно на стиропор, които не се чупят - купуваш му такива и като иска - сваляш от елхата и му даваш, друго не ми идва на акъла. А, може и да опаковаш малки кутиики с цветен целуфан за под елхата и с тях да го мамиш  :?

Ултра - хехехех, почти се задваих от смях като си представих сополивия и мръсен заек на партито....Не е сериозно това, нямат ли резервен заек, егати?  :x

Роби и всички, които се интересуват от кошарките, които разследвах в миналата седмична тема - ще се заема сериозно и ще пиша ако се сдобия с такава  - от къде, как и колко. Надявам се Кристина да не е станала абитуриентка до тогава...

tzvetenze - гаранция няма никога, но истината е, че майката неможе да бъде заменена. Но и майките понякога не са засътраховани..... Да бъдем внимателни и да се молим всичко да е наред. Скоро на мъжа ми на роднини се случи нещастие, детето е било с майка си и баща си. Не е възможно да живеем в страх непрекъснато.

Сега да мислим позитивно и да се наслаждаваме на предколедната суматоха..
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #13 -: Декември 03, 2007, 12:41:03 pm »
Абе знам, че е неизбежно, че инциденти все някога някакви стават. Ама нали затова сме здравомислещи хора, максимално да избягваме ситуации, предразполагащи да се случи нещо. Не става въпрос да живееш или не в постоянен страх, а за безочието да качиш малко дете на кухненски плот.
Но това е човек, на който си поверил детето си, отговорността за него, това е работата му, и това, че гаранция никога няма изобщо не ми обяснява случилото се.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #14 -: Декември 03, 2007, 12:58:10 pm »
Спокойна и усмихната седмица за всички. :)

Цветенце, племенникът ми на две годинки си избута стола и се качи сам на кухненския плот. Естествено и се срути с трясък на теракота. Резултата шев и кройка в пирогов по дебелата шопска глава. Това стана в присъствието на майката. Тя има три деца, това е най-малкото и куче гледат. Вярвайте ми незнам как е оцеляла тази жена. Малчуганите са през две годинки и са страшно диви. Никой не е застрахован обаче и без инциденти няма да мине.
Ние украсихме елхата вече, сложих я в коридора и пред нея джипа който взехме. Така стигаме първо до джипа и се катерим по него, в случая и забравяме за елхата :D
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #15 -: Декември 03, 2007, 13:19:23 pm »
Здравейте и от нас, весела седмица на всички :).
И на мен ми е едно празнично, още повече, че си имаме именник тая седмица. Мъжът ми е Никола и от както сме заедно за Никулден приготвям "Шаран в тесто". В кавички е защото шарана е хек филе, за да няма кости, а тестото е бутер тесто и в крайна сметка нарязвам тестото на правоъгълници загъвам вътре рибата и го оформям като рибки. Стават доста вкусни, а и като се има предвид колко е капризно милото и не яде това и онова, и направо са си идеални за случая.
Елха още не сме украсявали. Като начало мисля да украся къщата, а елхата я искам жива в саксия и май ще се наложи да почакам за такава. Другата ни традиция е да си правим коледна семейна снимка и тая година освен нас двамата и нашето малко джудже ще е на снимката... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #16 -: Декември 03, 2007, 13:23:14 pm »
Надин ние имахме са6тия проблем (докато кармех )препо4ита6е едната гарда ,а на другата писка6е,а сега и предпо4итанията  и са да лежи пове4е на дясната си страна(такава и е била позицията докато е била в мене ) .Та педиатара като я видя ми каза да я слагам аз на ляво и да сменям страните на леглото (пр през деня от долната ве4ер от горната)и да не и стане главата като даска(tête plat ),после е ясноо пак си обра6та главата на дясно и аз като стражар на ляво  :lol: и така пробваи да я застопори6 и с вазглавница от страната кадето предпо4ита...
Казват ,4е бебета парвите месеци спят по 20 h ,ама това маи не се отнася за нас само да не сме на раце усе6та и се по4ват рев и писации и аз ти4ам да я взема,ония ден 4етох ,4е гласа на бебета стигал до 85 децибала ,което равно на 6ума на увеселителен парк и аларми има даже  :lol:,4е и игра4ките не са интереснии на тая ваздраст но ни6тоо такмо мама да отслабне  :lol: ,а ина4е ве4е на няколко пати се смее с глас :lol:
И ние украсихме елхата по бебе6ки :lol:(парва нова година ала бала боту6ки и 4орапки  ,бе знаят как да ти вземат парите :lol:)  и направихме парвата снимка с дядо коледа (но о6те не е излязлаа  :()
Весела седмицца и от нас

Весела седмица от нас
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #17 -: Декември 03, 2007, 13:23:52 pm »
Здравейте и от нас.
Предстои прекрасна седмица - коледно украсяване, именни дни - все весели работи!Аз имах малко нерви тия дни, но надявам се адреналинът ще ми падне до Никулден  :lol: :lol:

П.С
Ако тези дни прочетете заглавие във вестник "Жена удуши с голи ръце мъжа си пред очите на невръстното им дете" - да знаете за нас е!
В очакване ....
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #18 -: Декември 03, 2007, 13:39:06 pm »
Весела седмица и от нас с Ангел!Много празнично и слънчево настроение за всички!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #19 -: Декември 03, 2007, 13:48:21 pm »
Весела седмица и от нас! Дара днес става на цели 11м... още малко и няма да си имам бебенце, а малко щъпукащо и непослушно момиченце! Как бързо минава тази бебешка годинка, ако и с другите е така, направо да зачитам кандидат-студентските справочници!
Елхата ще я украсяваме през уикенда. Решихме да я сложим в ъгъла, който се образува от двата дивана и да я затиснем от другата страна с една маса. Елхата ни е доста висока и миналата Коледа и се счупи кръстачката, така че едно леко дръпване и ще падне...
Хайде, отивам да  :dishes::hangclothes: и  :hangdry: , че довечера ще излизам по женски...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"