0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #80 -: Декември 04, 2007, 19:37:38 pm »
До скоро готвех на газ (сега съм в друг апартамент, където плота е стъклокерамичен) и единственото, което трябва да спазваш, е да готвиш винаги с капак. Готви се бързо, за отрицателно време  :wink:.
В началото варих крем без капак и млякото пое миризмата на газта. Беше отвратително на вкус  :?. Изхвърлих го.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #81 -: Декември 04, 2007, 19:40:51 pm »
Таня, а в самото помещение не мирише ли? При нас хол и кухня са в едно.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #82 -: Декември 04, 2007, 19:53:17 pm »
Таня, а в самото помещение не мирише ли? При нас хол и кухня са в едно.
Ми знам ли дали миришеше  :oops:. И там бяха хол и кухня заедно, ама аз винаги пусках и аспиратора.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #83 -: Декември 04, 2007, 20:36:11 pm »
аз готвя на газ от много години, но котлоните са на остъкления балкон. никога не ми е миришело на газ, нито ястията някога са поемали миризма на газ. то не е и редно да мирише на газ, ако всичко е наред с котлона и маркучите!

сега временно съм принудена да готвя на ток (обикновени котлони, не стъклокерамика или индукцион) и разликата е кошмарна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #84 -: Декември 04, 2007, 20:46:26 pm »
аз готвя на газ от много години, но котлоните са на остъкления балкон. никога не ми е миришело на газ, нито ястията някога са поемали миризма на газ. то не е и редно да мирише на газ, ако всичко е наред с котлона и маркучите!

сега временно съм принудена да готвя на ток (обикновени котлони, не стъклокерамика или индукцион) и разликата е кошмарна.

Абе мирише си малко, или може би моето обоняние е прекалено изострено. Но на предното място, където живеехме, както и в дома на родителите ми, и на свекърва ми, аз усещам лек мирис.
Но това дали усещам или не не е от значение, а просто исках да разбера би ли навредило с нещо само по себе си готвенето на газ на бебето, при положение, че по голямата част от деня то стои в същото помещение.
Иначе разликата е огромна, о да.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #85 -: Декември 04, 2007, 22:11:41 pm »
[Аз пак с една питанка, тоя път за крустите. Търсих, четох, ама ми се стори че никой не е ползвал кремчето на Мустела за крустите при новородени. Джам, при вас кремчето на Клоран ли помогна или на Мустела?

Sia, ползвах на Мустела крема за крусти, с две намазвания и гребенче отстраних основните корички. Върши работа.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #86 -: Декември 05, 2007, 00:04:16 am »
Някой да ми каже как са цените на Pampers в Гърция и дали са с добро качество?
Мини, питай Сами, тя би трябвало да знае.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #87 -: Декември 05, 2007, 01:00:17 am »
за крустите знам ,4е има специани 6ампоан4ета(която марка си избере6-сега поне има избор) ,но трбва едновременно да се разресва и коси4ката с гребен4е без да те  е страх ,за да има ефект
за газта ,ако проветрява6 редовно след всяко готвене не мисля ,4е има проблем ,но все пак пе4ката трябва да е изрядна и ако си с бутилка да е в перфектно састояние и винаги като свар6и6 я затваряи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #88 -: Декември 05, 2007, 02:34:03 am »
Ема, да са ти живи и здрави малките танцьори. :D

Аз пак с една питанка, тоя път за крустите. Търсих, четох, ама ми се стори че никой не е ползвал кремчето на Мустела за крустите при новородени. Джам, при вас кремчето на Клоран ли помогна или на Мустела?
Значи какъв е проблема - на веждите има откровени крусти - такива едни жълти корички, а на главичката засега е по-скоро като пърхут. педиатърът каза да опитам първо със зехтин, ама единствения ефект беше мазна коса, дори след обилно миене със шампоан. Та съм решила да опитам с Мустела, ако кажете че има ефект. А и се чудя дали да мажа главичката или само веждите засега.

Честита втора месечинка на малката Рая на мама Надин, да е все така добро дете и многода папка и слушка!
Сия, тъкмо вчера благодарих на д-р Бърди за съвета да взема кремче на А-Дерма.От второто намазване ми помогна.А-Derma Exomega за атопична кожа.Нашите бяха по веждите.Сега мажа по главичката, защото ми се вижда сухичка.
« Последна редакция: Декември 05, 2007, 02:40:24 am от joshi »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #89 -: Декември 05, 2007, 02:38:53 am »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Никога :lol:.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #90 -: Декември 05, 2007, 07:59:38 am »
Специално за Боровинка - Аптамил вече е в нови кутии и нова консистенция (е, и нова цена). Вече не е леко гранулиран, както беше, а на фин прах и се разтваря изключително лесно, дори и в по-хладка вода. Мисля, че сега не би трябвало да имаш проблем при приготвянето му.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #91 -: Декември 05, 2007, 10:34:49 am »
meshko, колко време след ваксинацията се появиха тия промени у Мия и след колко време отшумяха?
Появиха се няколко дни след ваксинацията. Тя стана отпусната и някак незаинтересована от нищо, отказваше да яде, което за Мия е супер нехарактерно, предпочиташе да си лежи, рядко се смееше.  Тя дори при зъбни проблеми не отказва храна, а в онези дни дори сок не искаше да пие. Абе, много се бяхме шашнали, но Слава Богу отмина. Колко продължи точно не мога да кажа. По принцип липсата на апетит беше около месец, но там се намеси и никненето на кътници. Значи 2 седмици след ваксинирането заминахме на море и там вече не беше вяла и отпусната, но ни съсипаха кътниците и минахме в другата крайност -ревове, тръшкане.
<br />[link=http:
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #92 -: Декември 05, 2007, 12:27:22 pm »
Здравейте,
Най-накрая в тази луда седмица да намеря време за писане.
При нас нещата са направо нетърпими.На 1г. и 1 м ни биха ваксината за шарките и хоп след 10-11 дни се оказахме като петнисти хиени с обрив.Мен ме шашна да не е алергия, понеже си мислех какво е яла преднния ден и че дадох една супа топчета и мислех, че е от месото, а малкото чудо се обрина цялото за има няма час.Сега корем,гръб, глава, врат зад ушите всичко е в червени зони и явно доста я сърби, защото се опитва да чеше.Не искаме да спиме, не искаме да ядеме, а за капак на цялата красота никнат и няколко зъба на куп и вече не знам..................
Все съм очаквала, че гледането на дете е трудна работа, ама на моменти трудностите ми идват в повечко, особено сега, когато и аз взех, че се разболях и едва мърдам вече.Само ми се спи и сутрин просто ставането е с много големи усилия на волята.
При някой друг след ваксината сега прояви ли се такъв ефект като при нас?
Нашата докторка ми разпрая веселията, че било нормална тая шарка и че доста бебета сега се разболяли, ама според мен е поредното измиване на ръцете с тъпите ваксини по каса.
Ей, кога ли ще ми избие на някъде баланса и ще останат с 1 по-малко педитата..........А най-голямата глупост, която съм чувала беше, че видите ли, ако бебе яде соя ще се алергизира.А нали имаше млека за алергични бебета на соева основа,или поне така мисля, че четох някъде.
По въпроса за стоенето в къщи сама и аз нещо взех да се замислям как ще е , ама се надявам до тогава нашата любима баба да е в пенсия и да помага или скоро да почна да бачкам от нас, за да е под контрол работата.
Това, излях си за пореден пър душата , а сега пак ще се гмуркам :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #93 -: Декември 05, 2007, 14:18:49 pm »
Силви, ваксината за шарките по каса не е "тъпа", в смисъл на лоша, ако това имаш предвид. не е като случая с ДТК-то.

а соята алергизира, факт! има соеви млека за алергични към белтъка на кравето мляко деца, но те вече не се предписват, защото е установено, че почти всички се алергизират бързо и към соята.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #94 -: Декември 05, 2007, 15:44:59 pm »
Упсссс, това за соята, че алергизира не бях го прочела.Мерси за инфото.
Джам, факт е обаче, че вече няколко бебета около нас до 10 дни след ваксината са със шарка и докторката само повдига рамене и подкарва със заучената фраза, че видиш ли за "3 дни минава, какво пък не е никак страшно".
За мен всяко нещо, което докарва дискомфорт на Габи, а и следователно на мен не е приятно и мразя като някой ми се обяснява как децата растат боледувайки.Не приемам за нормално дете да боледува често.За всяко нещо си има причина.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #95 -: Декември 05, 2007, 15:55:22 pm »
факт е обаче, че вече няколко бебета около нас до 10 дни след ваксината са със шарка и докторката само повдига рамене и подкарва със заучената фраза, че видиш ли за "3 дни минава, какво пък не е никак страшно".

в листовката на ваксината Приорикс пише, че е възможно като странична реакция да се появят обриви, подобни на рубеола или морбили, до 2-3 седмици след ваксинацията. това не е истинска шарка, обаче, а реакция на ваксината - все пак се вкарват живи вируси.
педиатърката е трябвало да ти обясни това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #96 -: Декември 05, 2007, 16:52:47 pm »
Като става въпрос за ваксини, бихте ли ми казали ориентировачна цена на Пентаксима, че в понеделник ни престои да го слагат на Ели, а чух цени в доста широки граници...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #97 -: Декември 05, 2007, 16:57:03 pm »
От Търговска Лига - за 53 лева
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #98 -: Декември 05, 2007, 16:57:34 pm »
Гери, аз го купувах за 60-63 лв. от аптеките :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #99 -: Декември 05, 2007, 17:11:16 pm »
Благодаря, за отговора. И на кварталната ни аптека е за 63 лева, но и аз бях чула за около 50, та реших да попитам, да не ме излъжат ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!