0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Почват празници 03.12-09.12!
« -: Декември 03, 2007, 08:50:00 am »
Добре дошла и на новата седмица, изпълнена с празнични дни.
Ние ще си имаме именник- винаги на Никулден украсявам дома коледно, тази година с още по-голямо желание.
Здрави бебоци и майки, много нови попълнения в този подфорум пожелавам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #1 -: Декември 03, 2007, 09:02:48 am »
добро утро с пожелания за успешна седмица и хубаво време!

да напомня на някои мами, че улисани покрай грижи за бебоците, са пропуснали да си платят членския внос за сдружението:

ogance
wassilena
venus_melena
Mary Popins (Silwi25)
albenakn
Uranija
Gabi32
lisiche
via


моля, ако желаете да продължите членството си в сдружението - платете членския си внос. за подробна информация пишете на StefiZ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #2 -: Декември 03, 2007, 09:04:40 am »
Весела и здрава седмица на всички!
Започва със слънце, дано така и да остане!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #3 -: Декември 03, 2007, 09:54:22 am »
И аз като Мини очаквам с нетърпение тази седмица - Никулден, годишнина от сватбата, украсяваме елхата :) Много празнично настроение на всички!

Малката цяла сутрин весело цвърчи и обикаля кутиите с подаръци :lol: Само да не реши, че всеки ден ще е така :wink:
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 10:01:58 am от borovinka »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #4 -: Декември 03, 2007, 10:02:34 am »
хубава седмица и от нас, дано да има повече слънчеви дни :D
Нашата къща е вече украсена, винаги на 1 декември гледам да свърша тази работа :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 10:07:13 am »
Ние се излъгахме да гледаме в събота един български филм на кино.
Казва се "Летете с Росинант" и имаше претенциите да е най-смешния български филм, правен досега. Участват един куп любими български актьори, но не се лъжете да го гледате. По-разочарована от филм не съм била. Нито има конкретна сюжетна линия, нито беше смешен. Някакви хаотично нахвърляни сцени и препратки към Костурица и нямото кино, дори не беше сюреалистично или метафорично, че поне някакъв смисъл да търся. Ако някой от екипа на филма ме прочете, да знае че си искаме парите за билети обратно! Винаги сме се старали да подкрепяме българското кино като си купуваме билети, а не си сваляме филма нелегално, но тази боза ще ни държи влага дълго време :?

Ходихме и на първия си детски рожден ден :D Симеон се забавлява много, самия клуб е много уютен:
http://www.bunny-bg.com/, но костюмът на аниматорката-заек беше много мръсен, а тя самата кашляше.
Рожденикът и още едно дете също бяха със сополи и кашлица, дано малкия не е прихванал нещо.
Приготвям се за прощапулник тази събота, ще има какво да разказвам после :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #6 -: Декември 03, 2007, 10:19:44 am »
Ние се излъгахме да гледаме в събота един български филм на кино.
Казва се "Летете с Росинант" и имаше претенциите да е най-смешния български филм, правен досега. Участват един куп любими български актьори, но не се лъжете да го гледате. По-разочарована от филм не съм била. Нито има конкретна сюжетна линия, нито беше смешен. Някакви хаотично нахвърляни сцени и препратки към Костурица и нямото кино, дори не беше сюреалистично или метафорично, че поне някакъв смисъл да търся.
А, как му се каних на този филм  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #7 -: Декември 03, 2007, 10:28:40 am »
как смятате да опазите елхите от докопващи и пипкащи пръстчета?
събирам идеи.

аз украсявам преди Бъдни вечер, по местните обичаи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #8 -: Декември 03, 2007, 10:46:23 am »
вЕСЕЛА СЕДМИЦА И ОТ МЕН.
Джам и аз се чудя как ще опазвам елхата :?
Украсявам всеки път различно...тази година ще е на 5.12....именния ден на Слави. :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #9 -: Декември 03, 2007, 10:48:37 am »
Приятна седмица и от нас. Живи, здрави и щастливи бебекта и майки! За елхата и аз не съм измислила как да я опазя. По принцип украсявам в началото на декември, така че сигурно днес ще свърша тази работа и след ден два ще пиша дали елхата е оцеляла :D
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #10 -: Декември 03, 2007, 10:52:46 am »
Весела и слънчева да е седмицата! Много здраве на всички!
Аз да попитам по-опитните от вас.

Рая има предпочитания да спи на едната си страна, много рядко
сама си обръща главата на "омразната" си страна, и съответно
има предпочитания и към едната ми гърда. Когато трябва да сменя
гърдата за кърмене се почва с реване, мучене, дърпане от зърното,
и накрая след много усилия захапва и суче много нервно, което на моменти ме
изтощава. Някави идеи как да свикне и с другата гърда? Благодаря ви!

Днес и ние ще сложим Коледната украса и ще украсим елхата.
Ей, че ми е тържествено :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #11 -: Декември 03, 2007, 11:24:24 am »
Ние си взехме паспорта и живот и здраве другата седмица заминаваме за Солун.
Можете ли да ми препоръчате сгъваем матрак. Има ли друг освен на Бертони? Продава се по интернет някакъв на Есприт за 65лв, ама  нито описание, нито снимка. Предпочитам да си го купя от обикновен магазин, за да мога да го видя.

Четохте ли в темата на Бърди за детегледачката и падналото детенце от кухненски плот :( Какво излиза, на късмет ли трябва най-вече да разчитаме, като наемем детегледачка, че да няма инциденти...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #12 -: Декември 03, 2007, 11:52:18 am »
Успешна седмица и от нас с Кристина. Дано времето остане подходящо за разходки на открито. Много здраве на всички бебета и семействата им. Ние също ще украсяваме тази седмица, ще посетя някой и друг магазин, за да купя повечко коледна украса. Мисля да е много богата тази година, че догодина като почнем да пипаме, май ще да е по-оскъдна.
Имам и имен ден скоро и изобщо натоварен месец...

Джам - в по-висока саксия елхата - или по-малка елхичка на високо, само ще се кефи на блещукащите играчки и лампи. Ако иска играчките - продават не стъклени, а пак лъскави, но от нещо подобно на стиропор, които не се чупят - купуваш му такива и като иска - сваляш от елхата и му даваш, друго не ми идва на акъла. А, може и да опаковаш малки кутиики с цветен целуфан за под елхата и с тях да го мамиш  :?

Ултра - хехехех, почти се задваих от смях като си представих сополивия и мръсен заек на партито....Не е сериозно това, нямат ли резервен заек, егати?  :x

Роби и всички, които се интересуват от кошарките, които разследвах в миналата седмична тема - ще се заема сериозно и ще пиша ако се сдобия с такава  - от къде, как и колко. Надявам се Кристина да не е станала абитуриентка до тогава...

tzvetenze - гаранция няма никога, но истината е, че майката неможе да бъде заменена. Но и майките понякога не са засътраховани..... Да бъдем внимателни и да се молим всичко да е наред. Скоро на мъжа ми на роднини се случи нещастие, детето е било с майка си и баща си. Не е възможно да живеем в страх непрекъснато.

Сега да мислим позитивно и да се наслаждаваме на предколедната суматоха..
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #13 -: Декември 03, 2007, 12:41:03 pm »
Абе знам, че е неизбежно, че инциденти все някога някакви стават. Ама нали затова сме здравомислещи хора, максимално да избягваме ситуации, предразполагащи да се случи нещо. Не става въпрос да живееш или не в постоянен страх, а за безочието да качиш малко дете на кухненски плот.
Но това е човек, на който си поверил детето си, отговорността за него, това е работата му, и това, че гаранция никога няма изобщо не ми обяснява случилото се.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #14 -: Декември 03, 2007, 12:58:10 pm »
Спокойна и усмихната седмица за всички. :)

Цветенце, племенникът ми на две годинки си избута стола и се качи сам на кухненския плот. Естествено и се срути с трясък на теракота. Резултата шев и кройка в пирогов по дебелата шопска глава. Това стана в присъствието на майката. Тя има три деца, това е най-малкото и куче гледат. Вярвайте ми незнам как е оцеляла тази жена. Малчуганите са през две годинки и са страшно диви. Никой не е застрахован обаче и без инциденти няма да мине.
Ние украсихме елхата вече, сложих я в коридора и пред нея джипа който взехме. Така стигаме първо до джипа и се катерим по него, в случая и забравяме за елхата :D
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #15 -: Декември 03, 2007, 13:19:23 pm »
Здравейте и от нас, весела седмица на всички :).
И на мен ми е едно празнично, още повече, че си имаме именник тая седмица. Мъжът ми е Никола и от както сме заедно за Никулден приготвям "Шаран в тесто". В кавички е защото шарана е хек филе, за да няма кости, а тестото е бутер тесто и в крайна сметка нарязвам тестото на правоъгълници загъвам вътре рибата и го оформям като рибки. Стават доста вкусни, а и като се има предвид колко е капризно милото и не яде това и онова, и направо са си идеални за случая.
Елха още не сме украсявали. Като начало мисля да украся къщата, а елхата я искам жива в саксия и май ще се наложи да почакам за такава. Другата ни традиция е да си правим коледна семейна снимка и тая година освен нас двамата и нашето малко джудже ще е на снимката... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #16 -: Декември 03, 2007, 13:23:14 pm »
Надин ние имахме са6тия проблем (докато кармех )препо4ита6е едната гарда ,а на другата писка6е,а сега и предпо4итанията  и са да лежи пове4е на дясната си страна(такава и е била позицията докато е била в мене ) .Та педиатара като я видя ми каза да я слагам аз на ляво и да сменям страните на леглото (пр през деня от долната ве4ер от горната)и да не и стане главата като даска(tête plat ),после е ясноо пак си обра6та главата на дясно и аз като стражар на ляво  :lol: и така пробваи да я застопори6 и с вазглавница от страната кадето предпо4ита...
Казват ,4е бебета парвите месеци спят по 20 h ,ама това маи не се отнася за нас само да не сме на раце усе6та и се по4ват рев и писации и аз ти4ам да я взема,ония ден 4етох ,4е гласа на бебета стигал до 85 децибала ,което равно на 6ума на увеселителен парк и аларми има даже  :lol:,4е и игра4ките не са интереснии на тая ваздраст но ни6тоо такмо мама да отслабне  :lol: ,а ина4е ве4е на няколко пати се смее с глас :lol:
И ние украсихме елхата по бебе6ки :lol:(парва нова година ала бала боту6ки и 4орапки  ,бе знаят как да ти вземат парите :lol:)  и направихме парвата снимка с дядо коледа (но о6те не е излязлаа  :()
Весела седмицца и от нас

Весела седмица от нас
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #17 -: Декември 03, 2007, 13:23:52 pm »
Здравейте и от нас.
Предстои прекрасна седмица - коледно украсяване, именни дни - все весели работи!Аз имах малко нерви тия дни, но надявам се адреналинът ще ми падне до Никулден  :lol: :lol:

П.С
Ако тези дни прочетете заглавие във вестник "Жена удуши с голи ръце мъжа си пред очите на невръстното им дете" - да знаете за нас е!
В очакване ....
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #18 -: Декември 03, 2007, 13:39:06 pm »
Весела седмица и от нас с Ангел!Много празнично и слънчево настроение за всички!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #19 -: Декември 03, 2007, 13:48:21 pm »
Весела седмица и от нас! Дара днес става на цели 11м... още малко и няма да си имам бебенце, а малко щъпукащо и непослушно момиченце! Как бързо минава тази бебешка годинка, ако и с другите е така, направо да зачитам кандидат-студентските справочници!
Елхата ще я украсяваме през уикенда. Решихме да я сложим в ъгъла, който се образува от двата дивана и да я затиснем от другата страна с една маса. Елхата ни е доста висока и миналата Коледа и се счупи кръстачката, така че едно леко дръпване и ще падне...
Хайде, отивам да  :dishes::hangclothes: и  :hangdry: , че довечера ще излизам по женски...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #20 -: Декември 03, 2007, 14:00:52 pm »
Честита месечинка на Дара, да расте здрава и засмяна :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #21 -: Декември 03, 2007, 14:24:48 pm »
Нашата елха е на плота, който е прекалено висок за Деси-белята, но аз умишлено не й я показвам за сега, в смисъл не й насочвам вниманието, че тя като се запъне да иска нещо и става една лична драмааа... сега имам 5 мин. спокойствие, защото снощи й купихме рингове, та голяма игра пада сега с тях, особено като се опитва да натика най-горния най-отдолу :lol:

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #22 -: Декември 03, 2007, 14:30:42 pm »
Хмммм, аз мисля, елхата да ни е "ОХ". В смисъл, като има нещо опасно за пипане, напр. духалката., опарвам лееекичко Колето и викаме и двамата ох. В случая с елхата ще бъде леко убоцкан с елхова игличка. Не го боли, даже леко му е смешно, после тича в кръг около забранения предмет и вика ОУ.
В очакване ....
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #23 -: Декември 03, 2007, 14:32:30 pm »
Стефи, какви рингове взе? Само се редят или като се наредят има и светлини, музика? Ние сме в много музикален период и искам да взема някакви рингове, които имат и звук. Виждала съм преди такива, ама не се сещам къде. Сега ни побърква вкъщи с една костенурка, която се движи, свети и има музика, която е убийствено досадна. Обаче Мия като я види тази костенурка, взима я и ми я подава да я включа. Ако й покажа примерно, че батерийте не работят, ми подава батерията, за да я сменя и няма измъкване. Обаче голям кеф й е с нея и ние я търпим, кво да се прави.
<br />[link=http:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #24 -: Декември 03, 2007, 14:40:47 pm »
Здравейте и от нас, здрава и весела седмичка  :D

Днес ни сложиха Приорикса, не ревахме, само дето от известно време много си мрънчим, ей така за спорта. Ще ни никнат нова порция зъби, дано само да не е по празниците, както се очертава, че ще настане голяма "веселба".
Днес за първи път му сготвих фасул и то без да го беля, та сега ще дебна какво се случва.
За бебето на кухненския плот оставам безмълвна и как сега да мисля за детегледачки, нали ги видях на "кастинга"  :wink: пред мен демонстрират безотговорност, а като ме няма  кай знае какво ще се случва. Това бе и основната причина да се откажа засега. Скорошният пък инцидент в градината с 14 -те деца, отново ме хвърли в ужас и засега си оставаме двамцата с Тонино-бамбино и ще се гледкаме.
За елхата, ние имаме една малка декоративна, която ще бъде на високо, не разполагам с пространство и място за по голяма. Пък и тези палави и бръкливи детски ръчички искат всичко да докопат и едва ли ще мога да я опазя, ако е класическа елхичка, колкото и да ми се иска.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #25 -: Декември 03, 2007, 14:51:05 pm »
Мешко, купихме най-обикновени, нямат музика и не светят, може би на чико са такива, защото струваха 28 лв., но аз си признавам, че ми се досвидяха толкова пари за едни рингове:oops:
У нас музикални играчки да искаш, цял ден ме озвучава, но най-големия хит е една патка, която като я стисне за ръката и тя пее, мелодийката е много приятна, но като я слушам по 106 пъти на ден, защото си я носи под мишницата или на рамо и в момента в който спре я пуска отново :lol:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #26 -: Декември 03, 2007, 15:01:48 pm »
Ние имаме най обикновени рингове, ама не им се кефи много. Иначе на почит са музикалните играчи и въобще всичко, което свири. А как танцува, сладур голям. Забелязах аз още, когато го захранвах като чуеше шоуто на Слави да започва, подскачаше на стола, ама аз тогава въобще и не си помислях, че може да се кефи на музиката.

Мами споделете моля ви къде прибирате играчките на децата. Ако някой е виждал кош за играчки, ама не тези от 1 лв. нека каже къде, че покрай тримесечните ни празници, незнам вече кое къде да бутна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #27 -: Декември 03, 2007, 15:11:44 pm »
кошове за играчки продават в магазините Кауфланд - не знам има ли в Бургас. в Комо в София също има.
кошът не е практичен, защото стават археологически пластове и долните нива никога не виждат бял свят. по науките препоръчват кутии, сандъчета, рафтове и прочие.
аз имам кош, но в него държа скритите играчки, които отлежават за възвръщане на интереса. иначе ползваме кутии разни. не че ги забелязва, де.

абе, как танцят вашите дребсове?

Мартин напоследък яко друса дупе, просто е невероятна смешка. сега се кефи на поредицата Hooked on Classics (класически мелодии с поп-рок-техно аранжимент, много са ритмични). още като пусна уредбата, той се подрежда отпред, свива ръчички пред гърдите и зачаква. пусна ли музиката, започва да се хили и да друса дупенцето с леко разтворени крачета.
всякаква музика напоследък го кара да се подрусква така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #28 -: Декември 03, 2007, 15:19:37 pm »
Eй го нашият кош за играчки:


Само, че сега съм го подплатила с плат отвътре, да не се убоде нещо диването. А, също и на снимката, кошът е обънат естествено, ама ще си го представите и в нормално състояние  :?Според мен кошът трябва да е разлат, а не дълбок, за да може спокойно да се рови в него
В очакване ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #29 -: Декември 03, 2007, 15:34:59 pm »
В събота купихме от практикер кош-жаба, много е готин, 19 лв. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #30 -: Декември 03, 2007, 15:36:03 pm »
Понеже много агитирах за овлажнители за въздух - да предупредя, че може и да съм сбъркала. На детето носа беше ОК и съм супер доволна, но сега у нас има влага и мухъл, който се появи на скоро /може би малко след употребата на уреда, а никога не е имало и редом с другите причини, защото има и други, отдавам това и на овлажнителя, който комсумира изключително много вода, литри....и те остават в стаята, влажността е висока.... Т.е. ако решите да ползвате - имайте едно на ум.
Цвети, на теб дори лично препоръчах - внимавай, ние уж сме с много добър, но може би пък аз го ползвах прекалено.
Тема за мухъла съм пуснала в дом и хоби, та ако някой иска инфо - там да погледне, да не превръщам и тази тема в "мухлясала", но действително ми се искаше да споделя тук, понеже аз бях голям агитатор за уреда за овлажняване, полезен за носните секрети.
Поздрави.

Ей, с Никола на Фуси сме адаши, ше черпим с рибоци.
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 15:52:52 pm от Nina »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #31 -: Декември 03, 2007, 15:50:15 pm »
Абе танцуваме на всякъде и на всякаква ритмична музика, даже в количката и колата си тактува с краченца  :wink: :lol:.
Когато е пред TV или чуе музика от някъд и си играе става и започва да прави движения, първо с приклякане, после вкарва и ръцете, дупето, после толкова се улисва в танца, че пада на земята  :lol: :lol:. Сам самичък се е научил да го прави и е невероятен, много се забавляваме с него.

За коша точно от забрава имаме малко нужда, а пък от към място сме много кът.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #32 -: Декември 03, 2007, 15:53:20 pm »
Имаше преди в Бриколаж едни кутии за играчки, с колелца, направени като кола. Щарени, хубави цветове. Но не съм ги оглеждала с подробности, и цената не видях.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #33 -: Декември 03, 2007, 16:58:49 pm »
Цитат
Понеже много агитирах за овлажнители за въздух - да предупредя, че може и да съм сбъркала. На детето носа беше ОК и съм супер доволна, но сега у нас има влага и мухъл, който се появи на скоро /може би малко след употребата на уреда, а никога не е имало и редом с другите причини, защото има и други, отдавам това и на овлажнителя, който комсумира изключително много вода, литри....и те остават в стаята, влажността е висока.... Т.е. ако решите да ползвате - имайте едно на ум.
Айде сега купувай влагоуловител. Аз си направих белята със парния стерилизатор и сушене на бебешки дрешки и после се изръсих със 150 лева за влагоуловител. Обаче има подобрение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #34 -: Декември 03, 2007, 17:14:05 pm »
апропо, детският алерголог д-р Мустаков се изказа силно против овлажнителите за въздух и простирането на дрехи в стаята на детето.
за овлажняване препоръча единствено редовно проветряване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #35 -: Декември 03, 2007, 17:18:41 pm »
И Бърди не ги одобрява. Всъщност с колкото лекари съм коментирала темата, никой не препоръчва овлажнител.
Аз съм много последователна и стриктна в проветряването, но уви, според измерващия влагата уред - ефект няма :(
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #36 -: Декември 03, 2007, 17:25:37 pm »
Здравейте!
Весела седмичка и от нас!
И аз мисля тая седмица да украсим елхата!
Понеже е голяма,мисля да я сложа в един ъгъл,
и пред нея да "издигна стена" :lol:
Сигурно ще сложа някоя маса отпред!
Моите като им се каже:"Не пипайте,има ток!",
не пипат,ама знаеш ли ги дечица малки. :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #37 -: Декември 03, 2007, 17:39:05 pm »
Здарвейте и от нас с Юлия!
Ние също се готвим за празниците. Аз имам една елха в саксия на терасата. Бяхме я купили за миналата Коледа, а след това мъжа ми го домързя да я посади. Смятам нея да ползвам, но и аз още не знам как ще я опазя от малката и за това ще почакам  с украсата.
Тъй като наскоро обсъждахме ваксината за рубеола-морбили-паротит да ви разкажа какво ни се случи нас през последните няколко дни. На 21.11. сложихме въпросната ваксина, аз наблюдавах детето внимателно и вече тъкмо бях на път да се успокоя когато на 30.11(миналия петък) детето вдигна 39,8 градуса температура - измерена в дупето с живачен термометър. Имаше и лек обрив, основно по лицето. Естествено, веднага отидохме на лекар. Сложиха ни диагноза вирусно заболяване, макар че специално напомних, че скоро сме сложили ваксината. МОже би защото с баща и веднага си признахме, че предната вечер сме я водили на кръчма.  :oops: От вчера обаче обрива се появи и по главата, ушите и почти навсякъде. Странно обаче по слабините няма. След днешното посещение сме с диагноза шарка. Някаква нетипична шарка, не запомних как я нарече лекарката, трябва да отмине за няколко днни и не била заразна.
Perde, ти сега да не се притесниш излишно! Увериха ме, че този страничен ефект рядко се появява!


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #38 -: Декември 03, 2007, 18:04:13 pm »
Габи, доста късно се е проявил страничния ефект, нашата лекарка каза до 4-5 дни. Между другото върлува скарлатина, което е вид шарка май и тя не била силно заразна, едва в 30% при контакт с болен се заразавят.

Кажете сега по темата с влажността, колко е нормално, аз знам горната граница само, защото като се нанасяхме строителите ни ни подариха такова устройство и ни казаха мине ли 75 не става за живеене. В момента вкъщи влажността е 63.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #39 -: Декември 03, 2007, 18:22:09 pm »
Стефи, мисля че у вас е добра.
На устройството чиковското пишеше, че 60 е идеално. Под 50 - почва да сигнализира.
И над 70- пак.
У нас не вдигаме над 35 - 40.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #40 -: Декември 03, 2007, 18:50:54 pm »
Габи, доста късно се е проявил страничния ефект, нашата лекарка каза до 4-5 дни.

Стефке, това не е вярно. прочети листовката на Приорикса. морбилоподобният и рубеолоподобният обрив могат да се проявят до 3 седмици след ваксиниране.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #41 -: Декември 03, 2007, 18:55:48 pm »
аз не споря бе душа, казвам какво ми е казала педиатърката, ми ша чакаме още 10 дни и ша видим.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #42 -: Декември 03, 2007, 19:05:50 pm »
Танците Елица отдавна ги отпочна. Глава и крака - неподвижни, ръцете отпред на шкембенцето и следва ритмично въртене. Не подбира музика, и на "нани-нани" весело и игриво се поклаща :lol:.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #43 -: Декември 03, 2007, 19:15:54 pm »
Весела и топла седмица и от нас :).

Стефи, мисля че у вас е добра.
На устройството чиковското пишеше, че 60 е идеално. Под 50 - почва да сигнализира.
И над 70- пак.
У нас не вдигаме над 35 - 40.
Цветенце за какво устройство става дума?
Лейди какъв влагоуловител си взехте? Има ли верно ефект от тея джаджи? А тези които имат мухал как се справят с него? При нас проблема е налице от много време за сега се борим безуспешно, ама то си има причина за това де  :(.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #44 -: Декември 03, 2007, 19:20:39 pm »
Ние взехме влагоуловител. Днес го пуснах, видях зад креватчето че е тръгнал мухал пак :( Наха има ефект.
За обрива след ваксината, същото се получи и при съседите.На тяхната девойка и сложиха ваксината. Два дни и нямаше нищо, след това два дни висока температура и на 5 ден обрив. Нещо се наплаших от сега с тази ваксина.
И Монито танцува като прикляква и пляска. Това на ритмичните песни, на бавните повечето време ревем защото ни се приспива а не щем да спим  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #45 -: Декември 03, 2007, 19:23:48 pm »
Весела и топла седмица и от нас :).

Стефи, мисля че у вас е добра.
На устройството чиковското пишеше, че 60 е идеално. Под 50 - почва да сигнализира.
И над 70- пак.
У нас не вдигаме над 35 - 40.
Цветенце за какво устройство става дума?
Лейди какъв влагоуловител си взехте? Има ли верно ефект от тея джаджи? А тези които имат мухал как се справят с него? При нас проблема е налице от много време за сега се борим безуспешно, ама то си има причина за това де  :(.

naha - тема за мухъла има в дом и хоби :)....цяла тема, уви...

Най-добрата влажност е може би 45%, според инструкциите на овлажнителя - между 40 и 60. Под и над тези стойности не е добре...

Сватя, за сега нищо няма да си купувам, че вече ще ми ги трескат тия покупки от главата...Ако кажа за влагоуловител и ще ме гръмнат. Мисля, че аз мога в скоро време да пусна сериозен по дължина списък, с неща, които не е нужно да се купуват, а също и един списък с неща /глупости, които все пак не купих...и той е завидно дълъг. Срам и позор за мен, ама кво да правя, глава да пати е писано.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #46 -: Декември 03, 2007, 19:25:51 pm »
Наха, това е един уред на Чико, който измерва темп. и влажността в стаята на два отделни дисплея. Малко нещо е, може да се закача на стена, а има и поставка да го сложиш върху шкаф примерно. Сигнализира, когато влагата или темп. са под или над нормата. Около 40лв струваше.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #47 -: Декември 03, 2007, 19:39:40 pm »
Слънчева и весела седмица и от нас!
За елха още не бях мислила, но сега вие ме подсетихте...къде да я сложа  :balk_160:, че тя не е много малка...
Приготвям се за прощапулник тази събота, ще има какво да разказвам после :D
Ултра, много ме интересува прощапулника...ще очаквам с нетърпение да разкажеш как го направихте, че и на нас ни предстои  :lol:
И ние сме много напред с танците, Диди танцува на всичко и навсякъде. И още като чуе че започват реклами започва да се клати и до края им нищо не може да я отдели от телевизора. И интересно: това малкото как така улучва и ритъма на музиката?!?!  :lol:
Да ви попитам нещо друго. На вашите дечица пукат ли им крачетата? Диди като ходи,като танцува, като я обличам, много й пукат глезените. Дори започнах да се притеснявам да не й изместя ставата като й слагам обучките...


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #48 -: Декември 03, 2007, 20:15:41 pm »
Много мами имаме и само с по едно здрасти вече са изписани 3 страници   :lol:.
Лека седмичка и от нас, здрави бебета и спокойни майки  :D!

И аз украсих малко, но елхата ще правя в края на седмицата. Ще я сложа на високо, че и нашите ръчички са много любопитни 8).

desita_r,
това с пукането е нормално, не се притеснявай.

Само като любопитно да спомена, че по новините днес съобщиха, за най-възрастната станала майка (с първо дете) в Германия - на 64 години  :D. Казаха само, че жената е имала много спонтанни аборти и че й е трансферирана донорска яйцеклетка, оплодена с материал на съпруга (също на  64 години).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #49 -: Декември 03, 2007, 21:17:36 pm »
Цитат
Лейди какъв влагоуловител си взехте? Има ли верно ефект от тея джаджи? А тези които имат мухал как се справят с него? При нас проблема е налице от много време за сега се борим безуспешно, ама то си има причина за това де 

Влагоуловителя е марка TWE - с най-малкия капацитет вади 600 мл за 24 часа. В стаята ни има и мухъл - започна да изчезва вече. Отделно на това до най-гоямото петно мъжо монтира и един Церезит - и той вади вода, обаче по-малко, но определено влагата и мухала драстично намаляха. Ся аз съм паталогичен случай, щото като се роди Вики пусках по 6-7 пъти стерилизатора в стаята за около 15 минути и то се напои ужасно - влажност 85% стигна и тогава се усетихме.  Абе патка съм си и тва е.
По отношение на оптималната влажност - на моя "влагометър" - забравих точно как се казваше уреда, измеващ влажността във въздуха,  е разграфено конфорт от 40%-70%. То и влагоуловителя като падне влажността под 40% спира да работи.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #50 -: Декември 03, 2007, 22:59:44 pm »
Здравейте и от нас.

Ние много обичаме танците, музиката е неотменна част от нашето ежедневие : ето как си прекарваме:

http://vbox7.com/play:2bf4ca32
 както и така:

http://vbox7.com/play:3fc0169e

Скоро ще слагаме и елхата, но тя ще е пставена на една голяма маса и няма да имат бебетата достъп до нея

МНого целуФки на всички малки сладури

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #51 -: Декември 03, 2007, 23:05:44 pm »
ооо, Ема, твоите много напреднали в хореографията - и завъртания се правят, и стъпки...
Марти го докарва малко на стил като бонбона с червените гащи - не мога да идентифицирам кой от двамата братя е :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #52 -: Декември 04, 2007, 10:39:51 am »
ема страхотни са  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #53 -: Декември 04, 2007, 11:19:09 am »
Еми, направо ме разплака! Много са сладки твоите мишоци! Да са ти живи и здрави, и все така игриви :D!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #54 -: Декември 04, 2007, 11:24:35 am »
Ема много са сладки, разсмяха ме много. Душички да ги нацелуваш от нас  :kiss: :bighug:
Цветенце, Лейди мерси :).
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #55 -: Декември 04, 2007, 12:06:38 pm »
Ема,
големи хубавци си имате  8)! Да са ви живи и здрави и все така да ви радват  :D!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #56 -: Декември 04, 2007, 12:07:38 pm »
Момичета, реакцийте от приорикса се проявяват най-рано след 10ия ден, между 10 и 15 дни след като се сложи. Ако добре си спомням, обрив може да се появи по коремчето. За периода съм сигурна, защото ние я слагахме преди морето и специално изчислявах нещата така, че да отмине преди да заминем. Мия я изживя много тежко тая ваксина, не е вдигала температура, нито е имала обриви, но просто не беше на себе си. Лежеше една такава безучастна и без настроение, не ядеше. Много се бях шашнала, но както ми каза педиатърката: Тая ваксина е много тежка и много ги разстройва дечицата.
За танците -ние по-скоро свирим на барабани и на пияно. Дълго време не разбирах какво прави с пръстите на ръцете, докато в един момент не осъзнах, че имитира баща си, който като й пее и си акордира и с пръстите. По тази причина съм намислила да й подарим за коледа музикална маса. Явно свиренето й доставя голямо удоволствие, пък казват, че телците били много музикални.
<br />[link=http:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #57 -: Декември 04, 2007, 12:08:40 pm »
Ема, да са ти живи и здрави малките танцьори. :D

Аз пак с една питанка, тоя път за крустите. Търсих, четох, ама ми се стори че никой не е ползвал кремчето на Мустела за крустите при новородени. Джам, при вас кремчето на Клоран ли помогна или на Мустела?
Значи какъв е проблема - на веждите има откровени крусти - такива едни жълти корички, а на главичката засега е по-скоро като пърхут. педиатърът каза да опитам първо със зехтин, ама единствения ефект беше мазна коса, дори след обилно миене със шампоан. Та съм решила да опитам с Мустела, ако кажете че има ефект. А и се чудя дали да мажа главичката или само веждите засега.

Честита втора месечинка на малката Рая на мама Надин, да е все така добро дете и многода папка и слушка!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #58 -: Декември 04, 2007, 12:14:41 pm »
Честита месечинка на Рая. Здраве и послушна мама. :wink:
Сия, в темата на Бърди от преди ден-два имаше питанка точно за крустите. Той препоръчва крем А-дерма. Майката след ден се похвали, че има страхотен ефект.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #59 -: Декември 04, 2007, 12:19:37 pm »
А аз съм много доволна от шампоана на Бейби Кучоло
ние нали сме с много коса, но никога пък не сме имали на веждите
честито на Рая, да папка и да слушка много
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #60 -: Декември 04, 2007, 12:27:10 pm »
Аз това го четох, ама за него Мустела е непозната козметика. А пък кремчето си е специално адаптирано за крусти. Та за това реших да питам тук, а него.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #61 -: Декември 04, 2007, 12:37:30 pm »
Честит втори месец на снахата :D! Да бъде здрава, ако може по-малко лакома :lol:, че да можем да я изхраним и все така неустоима!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #62 -: Декември 04, 2007, 13:11:46 pm »
Момичета има покана за участие в "Часът на мама", ако някой не е видял ето темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21426.0 . Мели ми даде телефона на жената и говорих с нея. В пет ще ми се обади за да разбере дали някой се е съгласил. Записът е утре в 12,00 часа. Биха искали да е жена забременяла след някаква процедура.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #63 -: Декември 04, 2007, 13:17:04 pm »
Sia, аз ползвах крема на Клоран за крусти, помогна да паднах коричките, но той имаше само 2 големи на главата. после си доизползвах останалото количество като крем за студено време за лицето, защото този крем е такъв - за корички и за студ.

на Мустела не съм купувала точно този крем, но смятам, че също ще работи.

Бърди дава мнения за козметиките, които познава. това не значи, че други добри няма. аз тая А-Дерма тук почти не съм я виждала.
и Клоран и Мустела са френски марки, с изпитано качество.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #64 -: Декември 04, 2007, 13:29:09 pm »
meshko, колко време след ваксинацията се появиха тия промени у Мия и след колко време отшумяха?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #65 -: Декември 04, 2007, 13:35:51 pm »
:balk_16:Честита 2ра месечинка на  :sleepingbabygirl:Рая!



Много здраве и усмихнати бузки, Сладкиш!


За Мама Надин-
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #66 -: Декември 04, 2007, 13:47:38 pm »
Честита месечинка на Рая да расте здраво и послушно дете! :)  :balk_16:

За влагата ние го имаме тоя проблем отдавна, миналата година ни бяха мухлясали гардеробите в спалнята и си взехме влагоуловител. По един литър вода на денонощие изсмукваше от въздуха. Тая зима още не сме го пускали но парното работи постоянно заради бебето и проветрявам редовно, така че нямаме проблеми за сега. А дрехите съхнат в банята задължително.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #67 -: Декември 04, 2007, 14:46:03 pm »
Ползвам А-Дерма и трябва да ви каже, че този крем е невероятен, поне за мен де.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #68 -: Декември 04, 2007, 15:02:08 pm »
Джам, мерси за бързия отговор.

Ползвам А-Дерма и трябва да ви каже, че този крем е невероятен, поне за мен де.
Мари, а мислиш че мога да мажа кожата на главичката с него?  :?

Отдавна чета за А-Дерма и звучи идеално, но не и за крусти на главата, според мен. В нашия квартал го има във всяка втора аптека, та не ми е проблем да го намеря, ако върши работа. Но ми се струва, че в случая ще ми свършат работа кремчетата на Клоран или на Мустела.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #69 -: Декември 04, 2007, 15:05:39 pm »
Сия, ние нямаме крусти, но съм мазала главичката, защото там имаше ситни пъпчици, които завехнаха на 2-я ден!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #70 -: Декември 04, 2007, 16:21:00 pm »
Мдаа, и аз съм много доволна от козметиката на А-дерма. Само дето много трудно я намерих  Мари, още веднъж благодаря за снимките
Пъпките по лицето започнаха да изчезват. Крусти има само на едната вежда, но от две намазвания, вече почти изчезнаха.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #71 -: Декември 04, 2007, 16:27:19 pm »
Замислям се сега по едни въпроси, отнасящи се за времето, когато децата ни порастнат.
Когато имаме вече ученик, 1ви,2ри и т.н. клас, какво става след като детето свърши смяната му в у-ще? Някой трябва да го вземе, нали? И после, съответно да го гледа в останалата част на деня? Кой, ако и двамата работим? Търсим бавачки? Или има някаква алтернатива, някакви забавачници до вечерта? Или?
Кога (на каква възраст) можеш да оставиш едно дете само в къщи?
Опитвам се да си спомня как е било при мен, и споменът ми е, че втри клас вече се прибирах сама от училище. Не беше далече, но не и много близо. Но и времената сякаш бяха други, по - спокойни.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 16:30:41 pm от tzvetenze »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #72 -: Декември 04, 2007, 16:30:12 pm »
Замислям се сега по едни въпроси, отнасящи се за времето, когато децата ни порастнат.
Когато имаме вече ученик, 1ви,2ри и т.н. клас, какво става след като детето свърши смяната му в у-ще? Някой трябва да го вземе, нали? И после, съответно да го гледа в останалата част на деня? Кой, ако и двамата работим? Търсим бавачки? Или има някаква алтернатива, някакви забавачници до вечерта? Или?
Кога (на каква възраст) можеш да оставиш едно дете само в къщи?

Цвети за най малките мисля има все още занимални преди или след смяната им в училище.
А от кога сами идея си нямам, ще питам сестра ми, тя работи в социални грижи отдел "Закрила на детето"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #73 -: Декември 04, 2007, 16:34:23 pm »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Иначе, като бях ученичка, на занималня със сигурност не съм ходила. Може би не навсякъде е имало, или е било по желание ли, и аз не знам. Баби нямахме при нас, значи половината ден съм седяла сама...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #74 -: Декември 04, 2007, 16:44:59 pm »
:oops: Аз пък ревях, защо други деца ходели на занималня, а пък аз не  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #75 -: Декември 04, 2007, 17:04:42 pm »
Здравейте и от нас, отдавна не съм писала, но се взимам вече в ръце! :wink:
ПЪрво станахме на два месеца, и вече сме 5 кила, според нашата педиатърка /инак в ТОкуда ни измериха миналата седмица 3 600/, определено този резултат е по- верен, но много ме кефи кантара на личното педи, щото всеки път ни мери поне с 300 грама повече, важно е че растем!
Днес ни биха и Пентаксима, много ми е жал, такъв рев падна..... сега спи и от време на време скимти тъжно момата.
Аз пък украсих елхата, за да разведря атмосферата след ваксинацията и да прогоня сивотата на времето отвън!
На всички пожелавам седмиза, изпълнена с хубави емоции и празнично настроение!

За мухъла - аз за да овлажня въздуха взех да суша дрехите на беба в спалнята, където спим, и резултата е - цяла          отвратително мухлясала стена, сега отивам да чета  и пиша в другата тема, само да я открия!
Цветенце, а навсякъде ли продават този уред на Чико за мерене на температурата и влажността?
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #76 -: Декември 04, 2007, 17:24:37 pm »
Предполагам, че повечето магазини, които предлагат Чико, го имат. Аз го купих от магазина до този на Захи, на ул. Бигла в Лозенец
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #77 -: Декември 04, 2007, 17:28:09 pm »
Някой да ми каже как са цените на Pampers в Гърция и дали са с добро качество?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #78 -: Декември 04, 2007, 17:31:48 pm »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Иначе, като бях ученичка, на занималня със сигурност не съм ходила. Може би не навсякъде е имало, или е било по желание ли, и аз не знам. Баби нямахме при нас, значи половината ден съм седяла сама...

Ама нашето време беше съвсем друго, сега ако те усетят от социални грижи  :wink:, че твърде често оставяш невръстно дете само без надзор от възрастен, ще ти го отнемат  :? или поне ще ти образуват големи проблеми в тази насока. Това знам аз от сестра ми, всеки ден е на дела от подобен род.
Аз като съм била малка визирам в последна група детска градина някъде към 5 годишна възраст, си спомням че си ходех сама на градина и си се прибирах пак сама, стояла съм си сама вкъщи и така, малко на самотек се изгледах :wink:. Баща ми и майка ми работеха, майка ми на летището на смени, баща ми студент в друг град и така нататък и така нататък.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 17:33:27 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #79 -: Декември 04, 2007, 19:24:34 pm »
Как готвите - на газ или на ток?
Ние сме с комбиниран плот, но газта все още се въздържам да я ползвам, заради бебето.
Кухнята и холът са в едно помещение.
« Последна редакция: Декември 04, 2007, 19:27:09 pm от tzvetenze »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #80 -: Декември 04, 2007, 19:37:38 pm »
До скоро готвех на газ (сега съм в друг апартамент, където плота е стъклокерамичен) и единственото, което трябва да спазваш, е да готвиш винаги с капак. Готви се бързо, за отрицателно време  :wink:.
В началото варих крем без капак и млякото пое миризмата на газта. Беше отвратително на вкус  :?. Изхвърлих го.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #81 -: Декември 04, 2007, 19:40:51 pm »
Таня, а в самото помещение не мирише ли? При нас хол и кухня са в едно.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #82 -: Декември 04, 2007, 19:53:17 pm »
Таня, а в самото помещение не мирише ли? При нас хол и кухня са в едно.
Ми знам ли дали миришеше  :oops:. И там бяха хол и кухня заедно, ама аз винаги пусках и аспиратора.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #83 -: Декември 04, 2007, 20:36:11 pm »
аз готвя на газ от много години, но котлоните са на остъкления балкон. никога не ми е миришело на газ, нито ястията някога са поемали миризма на газ. то не е и редно да мирише на газ, ако всичко е наред с котлона и маркучите!

сега временно съм принудена да готвя на ток (обикновени котлони, не стъклокерамика или индукцион) и разликата е кошмарна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #84 -: Декември 04, 2007, 20:46:26 pm »
аз готвя на газ от много години, но котлоните са на остъкления балкон. никога не ми е миришело на газ, нито ястията някога са поемали миризма на газ. то не е и редно да мирише на газ, ако всичко е наред с котлона и маркучите!

сега временно съм принудена да готвя на ток (обикновени котлони, не стъклокерамика или индукцион) и разликата е кошмарна.

Абе мирише си малко, или може би моето обоняние е прекалено изострено. Но на предното място, където живеехме, както и в дома на родителите ми, и на свекърва ми, аз усещам лек мирис.
Но това дали усещам или не не е от значение, а просто исках да разбера би ли навредило с нещо само по себе си готвенето на газ на бебето, при положение, че по голямата част от деня то стои в същото помещение.
Иначе разликата е огромна, о да.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #85 -: Декември 04, 2007, 22:11:41 pm »
[Аз пак с една питанка, тоя път за крустите. Търсих, четох, ама ми се стори че никой не е ползвал кремчето на Мустела за крустите при новородени. Джам, при вас кремчето на Клоран ли помогна или на Мустела?

Sia, ползвах на Мустела крема за крусти, с две намазвания и гребенче отстраних основните корички. Върши работа.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #86 -: Декември 05, 2007, 00:04:16 am »
Някой да ми каже как са цените на Pampers в Гърция и дали са с добро качество?
Мини, питай Сами, тя би трябвало да знае.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #87 -: Декември 05, 2007, 01:00:17 am »
за крустите знам ,4е има специани 6ампоан4ета(която марка си избере6-сега поне има избор) ,но трбва едновременно да се разресва и коси4ката с гребен4е без да те  е страх ,за да има ефект
за газта ,ако проветрява6 редовно след всяко готвене не мисля ,4е има проблем ,но все пак пе4ката трябва да е изрядна и ако си с бутилка да е в перфектно састояние и винаги като свар6и6 я затваряи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #88 -: Декември 05, 2007, 02:34:03 am »
Ема, да са ти живи и здрави малките танцьори. :D

Аз пак с една питанка, тоя път за крустите. Търсих, четох, ама ми се стори че никой не е ползвал кремчето на Мустела за крустите при новородени. Джам, при вас кремчето на Клоран ли помогна или на Мустела?
Значи какъв е проблема - на веждите има откровени крусти - такива едни жълти корички, а на главичката засега е по-скоро като пърхут. педиатърът каза да опитам първо със зехтин, ама единствения ефект беше мазна коса, дори след обилно миене със шампоан. Та съм решила да опитам с Мустела, ако кажете че има ефект. А и се чудя дали да мажа главичката или само веждите засега.

Честита втора месечинка на малката Рая на мама Надин, да е все така добро дете и многода папка и слушка!
Сия, тъкмо вчера благодарих на д-р Бърди за съвета да взема кремче на А-Дерма.От второто намазване ми помогна.А-Derma Exomega за атопична кожа.Нашите бяха по веждите.Сега мажа по главичката, защото ми се вижда сухичка.
« Последна редакция: Декември 05, 2007, 02:40:24 am от joshi »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #89 -: Декември 05, 2007, 02:38:53 am »
А, аз питам не че да не пристъпя закона :lol: :lol: Просто се зачудих, кога самите ние бихме били спокойни, че детето е достатъчно голямо - да се прибира само, да стои и си учи в къщи само.
Никога :lol:.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #90 -: Декември 05, 2007, 07:59:38 am »
Специално за Боровинка - Аптамил вече е в нови кутии и нова консистенция (е, и нова цена). Вече не е леко гранулиран, както беше, а на фин прах и се разтваря изключително лесно, дори и в по-хладка вода. Мисля, че сега не би трябвало да имаш проблем при приготвянето му.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #91 -: Декември 05, 2007, 10:34:49 am »
meshko, колко време след ваксинацията се появиха тия промени у Мия и след колко време отшумяха?
Появиха се няколко дни след ваксинацията. Тя стана отпусната и някак незаинтересована от нищо, отказваше да яде, което за Мия е супер нехарактерно, предпочиташе да си лежи, рядко се смееше.  Тя дори при зъбни проблеми не отказва храна, а в онези дни дори сок не искаше да пие. Абе, много се бяхме шашнали, но Слава Богу отмина. Колко продължи точно не мога да кажа. По принцип липсата на апетит беше около месец, но там се намеси и никненето на кътници. Значи 2 седмици след ваксинирането заминахме на море и там вече не беше вяла и отпусната, но ни съсипаха кътниците и минахме в другата крайност -ревове, тръшкане.
<br />[link=http:
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #92 -: Декември 05, 2007, 12:27:22 pm »
Здравейте,
Най-накрая в тази луда седмица да намеря време за писане.
При нас нещата са направо нетърпими.На 1г. и 1 м ни биха ваксината за шарките и хоп след 10-11 дни се оказахме като петнисти хиени с обрив.Мен ме шашна да не е алергия, понеже си мислех какво е яла преднния ден и че дадох една супа топчета и мислех, че е от месото, а малкото чудо се обрина цялото за има няма час.Сега корем,гръб, глава, врат зад ушите всичко е в червени зони и явно доста я сърби, защото се опитва да чеше.Не искаме да спиме, не искаме да ядеме, а за капак на цялата красота никнат и няколко зъба на куп и вече не знам..................
Все съм очаквала, че гледането на дете е трудна работа, ама на моменти трудностите ми идват в повечко, особено сега, когато и аз взех, че се разболях и едва мърдам вече.Само ми се спи и сутрин просто ставането е с много големи усилия на волята.
При някой друг след ваксината сега прояви ли се такъв ефект като при нас?
Нашата докторка ми разпрая веселията, че било нормална тая шарка и че доста бебета сега се разболяли, ама според мен е поредното измиване на ръцете с тъпите ваксини по каса.
Ей, кога ли ще ми избие на някъде баланса и ще останат с 1 по-малко педитата..........А най-голямата глупост, която съм чувала беше, че видите ли, ако бебе яде соя ще се алергизира.А нали имаше млека за алергични бебета на соева основа,или поне така мисля, че четох някъде.
По въпроса за стоенето в къщи сама и аз нещо взех да се замислям как ще е , ама се надявам до тогава нашата любима баба да е в пенсия и да помага или скоро да почна да бачкам от нас, за да е под контрол работата.
Това, излях си за пореден пър душата , а сега пак ще се гмуркам :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #93 -: Декември 05, 2007, 14:18:49 pm »
Силви, ваксината за шарките по каса не е "тъпа", в смисъл на лоша, ако това имаш предвид. не е като случая с ДТК-то.

а соята алергизира, факт! има соеви млека за алергични към белтъка на кравето мляко деца, но те вече не се предписват, защото е установено, че почти всички се алергизират бързо и към соята.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #94 -: Декември 05, 2007, 15:44:59 pm »
Упсссс, това за соята, че алергизира не бях го прочела.Мерси за инфото.
Джам, факт е обаче, че вече няколко бебета около нас до 10 дни след ваксината са със шарка и докторката само повдига рамене и подкарва със заучената фраза, че видиш ли за "3 дни минава, какво пък не е никак страшно".
За мен всяко нещо, което докарва дискомфорт на Габи, а и следователно на мен не е приятно и мразя като някой ми се обяснява как децата растат боледувайки.Не приемам за нормално дете да боледува често.За всяко нещо си има причина.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #95 -: Декември 05, 2007, 15:55:22 pm »
факт е обаче, че вече няколко бебета около нас до 10 дни след ваксината са със шарка и докторката само повдига рамене и подкарва със заучената фраза, че видиш ли за "3 дни минава, какво пък не е никак страшно".

в листовката на ваксината Приорикс пише, че е възможно като странична реакция да се появят обриви, подобни на рубеола или морбили, до 2-3 седмици след ваксинацията. това не е истинска шарка, обаче, а реакция на ваксината - все пак се вкарват живи вируси.
педиатърката е трябвало да ти обясни това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #96 -: Декември 05, 2007, 16:52:47 pm »
Като става въпрос за ваксини, бихте ли ми казали ориентировачна цена на Пентаксима, че в понеделник ни престои да го слагат на Ели, а чух цени в доста широки граници...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #97 -: Декември 05, 2007, 16:57:03 pm »
От Търговска Лига - за 53 лева
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #98 -: Декември 05, 2007, 16:57:34 pm »
Гери, аз го купувах за 60-63 лв. от аптеките :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #99 -: Декември 05, 2007, 17:11:16 pm »
Благодаря, за отговора. И на кварталната ни аптека е за 63 лева, но и аз бях чула за около 50, та реших да попитам, да не ме излъжат ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #100 -: Декември 05, 2007, 17:31:50 pm »
Гери, може би тази цена около 50лв я е коментирала някоя майка от Варна. Аз купувах два пъти Пентаксим лятото от там за 52лв
В София е колкото казваш.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #101 -: Декември 05, 2007, 20:20:44 pm »
Специално за Боровинка - Аптамил вече е в нови кутии и нова консистенция (е, и нова цена). Вече не е леко гранулиран, както беше, а на фин прах и се разтваря изключително лесно, дори и в по-хладка вода. Мисля, че сега не би трябвало да имаш проблем при приготвянето му.
Цветенце, много ти благодаря! Детенце стана на годинка, прехвърлих на 3-ка Имунофортис и наистина - разтваря се във вода със стайна температура. Загряване, пък охлаждане, че и прецеждане - всичко отпадна :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #102 -: Декември 05, 2007, 22:17:01 pm »
Здравейте и от нас все пак не съвсем в края на седмицата :lol:

Честит имен ден на Деси на СтефиЗ /която сигурно вече спи/! Нека бъде на мама и тате винаги здрава и умна хубавелка!

Сия, аз съм ползвала мустела за крусти - действа наистина от второто намазване.

По повод на овлажнителите и влагоуловителите - и аз проветрявам редовно, но влажността вкъщи беше все около 40%, а казват, че най-добре е между 50 и 60%. Купих си на чико овлажнител със студена пара и всички повърхности вкъщи побеляха. Което значи всеки ден бърсане на прах поне два пъти дневно :? е, вече не го ползвам и простирам вътре.
Валери и той да не остане назад 8) танцува и върти главата и дупето като ветропоказател уж в такт с музиката. А като му запея "пеят, скачат палците" и съм забравила жонглирането с ръцете не пропуска да ме хване за пръстите и да ми напомни за кой пръст пея :lol:
Да ви се оплача- вече цяла седмица е с отвратителна хрема и ми е много мъчно, защото диша цял ден през устата, обаче като заспива и си лапне бибата не става и така и започва нервничене и скимтене....


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #103 -: Декември 05, 2007, 22:31:46 pm »
Благодаря от името на Деси за хубавите пожелания :D
То аз разбрах, че имаме именичка преди 2 часа, като една приятелка ми звънна да ми честити :oops:
Та по този повод отскочихме до сладкарницата да хапнем с баща й по една тортичка :lol:

Вени, това с хремата е много кофти, но 80% от децата около мен са така, нормално е при това време. Чисти нослето и слагай капки преди сън. Деси даже като легне и се задавя от сополи и започва да кашля, много е жално :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #104 -: Декември 05, 2007, 22:38:45 pm »
О, фурията Деси има имен ден :D
Да е жива и здрава, да носи много радости на мама и тате :flower:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #105 -: Декември 05, 2007, 23:13:54 pm »
  :balk_2: за Десита!



 :balk_16:Честит Имен Ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #106 -: Декември 06, 2007, 06:33:35 am »
Честит имен ден на малкото, Деси! Да Ви е жива, здрава и много да Ви радва.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #107 -: Декември 06, 2007, 08:16:42 am »
Честит имен ден на Деси Бийстова! Да порасне голяма, умна и красива!

Чрепя виртуално /който с каквото си избере/ за моето  именяче Виктор - Никола. Честит имен ден и на Колето на Фани с пожеланието да продължава да бъде игриво малко дяволче! Разбира се честитя и на всички  други малки и големи именяци във форума!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 08:20:43 am от lady_11 »
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #108 -: Декември 06, 2007, 08:43:16 am »
Честит имен ден на Виктор-Никола на Лейдито, на Колето на Фуси, на всички малки Николчовци и Николети - да са весели, да са здрави, радост да носят и умни да порастнат  :D :D :D
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #109 -: Декември 06, 2007, 09:36:39 am »
Честит имен ден на всички малки именници!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #110 -: Декември 06, 2007, 09:43:13 am »
Честит имен ден на дечковци, мами и татковци :flower:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #111 -: Декември 06, 2007, 10:58:13 am »

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН



на всички празнуващи във форума и малки, и големи!



за Професор Колето на Фуси!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #112 -: Декември 06, 2007, 10:59:34 am »
Честит имен ден на Колето на Фуси, на Виктор-Никола на Лейди и на всички останали малки и големи именници! :)

Аз да ви почерпя с традиционния "шаран в тесто" за здравето на моя мъж Никола.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #113 -: Декември 06, 2007, 11:03:47 am »
Честито на всички малки и големи именици :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #114 -: Декември 06, 2007, 11:07:48 am »
Честито на всички именици, да са много здрави, и на всички, работещи в банковата сфера, ако не ме лъже паметта...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #115 -: Декември 06, 2007, 11:09:06 am »
Честито на всички именници, да са живи и здрави и много щастливи :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #116 -: Декември 06, 2007, 11:50:15 am »
Честит имен ден на всички именници днес. Да са живи и здрави и винаги усмихнати. :D



Дами, с гаста винаги имайте едно наум, особено в присъствието на малчовци. Аз съм се тровила с гас и от тогава газ в къщи строго забранявам по каквато и да е било причина.
Става за секунди и е страшно. Взех си печка с керамичен плот и съм страшно доволна. Икономична е и котлоните загряват за секунди.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #117 -: Декември 06, 2007, 12:15:36 pm »
Честит имен ден на Колето на Фани, и на Виктор-Никола на Лейди. Да са ви здрави и игриви малките принцове!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #118 -: Декември 06, 2007, 12:38:00 pm »
Честит имен ден на академик Никола Фусин :D
Честит имен ден на Виктор-Никола Лейдин :D
да растат здрави и щастливи!
честит празник на всички именици с това страхотно име!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 13:00:00 pm от manhattan »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #119 -: Декември 06, 2007, 12:51:24 pm »
Честит имен ден на Никола на Фуси, на Виктор-Никола на Лейди :D
Да са ви живи и здрави и много послушни!
Честито на всички с това хубаво име!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 13:12:08 pm от Nadyn »
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #120 -: Декември 06, 2007, 13:02:37 pm »
Честито на всички именници днес! Да са живи, здрави и щастливи!
Девойки, я ме светнете по какъв повод Деси е имала имен ден? Едната ми сестра се казва Десислава и никога не сме празнували имен ден, сега чувам за пръв път.
<br />[link=http:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #121 -: Декември 06, 2007, 13:10:12 pm »
Честит имен ден на всички горди носители на Николоподобни имена.
Колето Фусин и Виктор-Николата Лейдин да си носят с гордост имената и да ги предават на внуци. :D
Честито и на всички големи именници.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #122 -: Декември 06, 2007, 14:32:57 pm »
Да са живи, здрави и щастливи всички именици! Весел празник! На мен ми е много любим - татко е рибар (и лови, и приготвя), брат ми - Ники, сватбата, само малката не можах да я докарам на тая дата :lol: :wink:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #123 -: Декември 06, 2007, 14:44:24 pm »
Честито на всички именяци.Да са здрави и щастливи и носят с гордост името си.

За Десиславин ден незнаех, че е бил вчера, сестра ми се казва така, но никога не е празнувала. Аз за първи път чувам/виждам от форума за именния ден, ама няма нищо лошо де, айде на Деската честито на патерици.

Сега да се оплача, нашият татко вчера сутринта ми изкара акъла. Събуждам се, а той диша тежко, пуфти идва му да реве. Ужасена скачам от леглото и какво да ви кажа, уплаших се до смърт. Оказа се дископатия и от вчера лежи неподвижно, днес е малко по добре и вече прави опити да се изправя, но още го боли.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #124 -: Декември 06, 2007, 14:52:41 pm »
Честит празник на Никола на Фуси и на Виктор-Никола на Лейди!!!
Да са ви здрави и весели дечицата!
Гери,Боровинке, и на вас честито на празнуващите в семействата ви!


От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #125 -: Декември 06, 2007, 15:08:54 pm »
От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.

Ох и аз имах доверие само на д-р Даскалов и когато родих продължих известно време да го "тормозя", обаче ми беше съвестно и си наложих да не го притеснявам повече с моите притеснения, все пак той е доста ангажиран. Много ми беше трудно да избера лекар за детенце. Ходих при най добрите в Бургас, но по стечения на обстоятелствата го обърха тотално и ни отне месеци докато се нормализират нещата.Чудех се какво да правя и къде да го водя и точно тогава се появи д-р Бърди. Страшно съм му благодарна, оправихме детенце с много търпение. Отново "Зачатие" ми помогна в труден за мен период. Щастлива съм че го има, доволна съм че мога да попитам за съвет и останалите мами от тук. Ценя и се вслушвам в съветите им и заедно с д-р Бърди се опитвам да бъда добра майка. Така мила Joshi ще мине време и ще се довериш на друг лекар, но този път педиатър. Пожелавам ти да е съвсем скоро, дай боже.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #126 -: Декември 06, 2007, 15:11:19 pm »
Аз също съм пациентка на д-р Владимиров и само и единствено на него имам доверие, също съм си мислела, че не е честно да отнемам от времето му след като родих. Но за 1 г, съм ходила 2 пъти и то не без повод разбира се. Не мисля, че ще има проблем, напротив, предполагам и той иска да знае какво се случва с нас-неговите пациенти. А дай боже и друго детенце ще искаме да имаме, пак той ще помага :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #127 -: Декември 06, 2007, 15:12:49 pm »
Сега да се оплача, нашият татко вчера сутринта ми изкара акъла. Събуждам се, а той диша тежко, пуфти идва му да реве. Ужасена скачам от леглото и какво да ви кажа, уплаших се до смърт. Оказа се дископатия и от вчера лежи неподвижно, днес е малко по добре и вече прави опити да се изправя, но още го боли.


Перденце, да глътне Аулин таблетки, аз съм с 2 дискови хернии и за ей такива кризи това ми помага, ама гледам само в краен случай да го вземам. Първият път като ме събори това чудо с 1 опаковка, за 5 дена по 2 пъти на ден по 1 таблетка и се оправих. Но заболяването е хронично и Аулина е временно лечение, просто трябва да се внимава с вдигането на тежки неща с навеждането и другото е да се правят коремни гръбни преси да заякнат мускулите.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #128 -: Декември 06, 2007, 15:13:56 pm »
Честит имен ден на всички именници!!! да са живи и здрави!!!
Аз също имам повод да почерпя - баща ми и любимият ми племенник носят това страхотно име НИКОЛА!!!  :bori_009: :bori_006:  beer:: :balk_15:



От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.
Ами аз пак ще си ходя при "моя" доктор... и без това, тук в Русе няма при кого да отида... всички са...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #129 -: Декември 06, 2007, 15:19:11 pm »
Честито на всички именници, на полуадаша ми Виктор-Никола на Сватята и на адаша Колето на Фуси. Да са живи и здрави всички и семействата им. И от мое име се чукнете за здраве!

Перденце, с обезболяващи е до време - прати го на лекар, скенер, снимка.... От това не се мре, споко, но се страда сериозно. Майка ми е с операция от дискова херния, след като години наред се мъчи и накрая и двата и крака отказаха да се движат. Идете на лекар, може де се овладее рано, терапии, отслабване ако се налага. Да оздравее!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 15:24:35 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #130 -: Декември 06, 2007, 15:27:42 pm »
Честито на всички малки и големи именници! Да са живи и здрави и да си носят дълги години с чест името!
На всички, които празнуват днес - весел празник и много положителни емоции!

Аз да се оплача - отразихме днес първото бръснене на малчо. Така че внимавайте много какво и къде се оставя. Заварих моя шемет в банята с на баща си самобръсначката, нищо че е на високо и уж не я стига. Та си имаме една резка сега на брадичката от опита :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #131 -: Декември 06, 2007, 21:11:21 pm »
Ганка голям сладур твоя палавник. Мъж ще става рано рано :lol:.
Монито вече се катери и разхвърля здраво. Днес цяла сутрин чистене и после за един час всичко беше в играчки, дрехите от трите шкафчета на гардероба бяха навън,отвори капака на джипа и дръпна клемите на акумулаторчето и като подбра елхата вече я наказах 10 мин сърдене и рев в кошарата. Носи си якето и обувките да излизаме на вън и когато не я изкарам познайте, ходим из къщата и което е НЕ го правим и пипаме, това съпроводено с пищане и мрънкане. Днес ме подлуди направо :o Страшен характер и инат. Не съм вярвала че детенце на годинка е способно на подобни неща. Все си мислех че към две годинки почват да тарикатеят и да се инатят :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #132 -: Декември 07, 2007, 10:05:36 am »
Joshi, аз лично ходя при д-р Благоева по същите съображения. Не ми се ще да занимавам д-р Владимиров с профилактични прегледи. А и на Благоева също имам страхотно доверие!
Лидия,  :lol: :lol: ината си е инат и едва устисква до втората годинка. Ще ни се на нас да е така, но не би :? Ей го и Валери - нося го на ръце, за да му обуя обувките, обаче преминавайки от стая в стая човека се оглежда по високите местенца вкъщи и като види нещо започва да се дърпа към него и да пищи с все сила ако не му го дам....Ми да си пищи пък, по-добре да прегракне, отколкото да си навреди :wink:
Сега сме на вълна каквото и да му попадне в ръцете да го хвърля и да вика "па-на". Ама ако не му го подадеш.....леле :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 10:10:12 am от via »


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #133 -: Декември 07, 2007, 10:11:53 am »
Здравейте,скъпи мами!Имам нужда от помощ.Искам да купя на кръщелницата ми/8м за Коледа ринг за игра. Може и да бъркам точно как се казва това съоръжение.Става въпрос за правоъгълно заграждение,в което се оставя бебчето да си играе,докато майката домакинства.Проверих вече в 7-8 сайта,но не открих такова чудо,явно бъркам наименованието.Потеже вие сте по-ориентирани в тези неща,ще съм ви благодарна,ако ми помогнете!Желая ви хубав ден!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #134 -: Декември 07, 2007, 10:28:06 am »
Жекова, кошара за игра ли имаш предвид?
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=23_70 примерно
Ако това търсиш, имай предвид, че по-големите бебета може да откажат да стоят затворени. Има изследвания, че е най-добре бебето да бъде поставяно още от 4-месечна възраст в кошара, за да свикне с нея.
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 10:30:55 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #135 -: Декември 07, 2007, 10:30:55 am »
Жекова, не знам, дали става дума за това:

http://www.mothercare.com/gp/product/B000JFC978/sr=1-5/qid=1197015801/ref=sr_1_5?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42869041&mcb=core
http://www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=0027793

Като първото има и в Премама, но не открих линк в сайта. Имат го в каталога.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #136 -: Декември 07, 2007, 10:35:15 am »
ultra,White,благодаря!Има ли магазин на Премама в България?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #137 -: Декември 07, 2007, 10:39:03 am »
Жекова, има магазин на Премама в София и Варна.
но такива изделия предлагат и други фирми, разбира се.

аз лично оставях сина си до година и 2 месеца в кошарата за игра по няколко пъти на ден за по 20-30 минути. играеше си, а аз можех да свърша нещо.
сега вече, разбира се, кошарата отпадна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #138 -: Декември 07, 2007, 10:42:49 am »
Магазинът на Премама се намира зад Булбанк на бул. Тодор Александров 11. Можеш да търсиш и от кошарите за път (платнените), но с по-квадратен размер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #139 -: Декември 07, 2007, 10:48:48 am »
Благодаря,jam!Семейството се отделя от бабата и дядото-влизат в нов дом,мисля че това ще е практичен подарък за жена,която занапред ще гледа детето без чужда помощ.Надявам се да споделите опит./Много е приятно да избираш подарък за малко човече!/
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #140 -: Декември 07, 2007, 10:49:25 am »
:flower: Честита първа месечинка на Митачето на Мама Мишанта!
Нека бъде здрав и много силен, и да слушка мама и тати!
 :music22:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #141 -: Декември 07, 2007, 10:59:54 am »
Честита първа месечинка, Митаче-юначе.
Здраве и щастие на цялото семейство и моноооого обич.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #142 -: Декември 07, 2007, 11:03:34 am »
Честита месечинка, Митаче  :D



lb2f
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #143 -: Декември 07, 2007, 11:06:14 am »
Честита месечинка на Митанчето!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #144 -: Декември 07, 2007, 11:07:44 am »
Честит имен ден със закъснение на Никола на Фуси и на Виктор-Никола на Лейди!

Честита първа месечинка на Митаче на Мишанта!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #145 -: Декември 07, 2007, 11:22:36 am »
Да е живо и здраво, весело и засмяно Митачето :D
Честита първа месечинка, Мамо Мише!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #146 -: Декември 07, 2007, 12:02:15 pm »
:flower:Трогнахте ме момичета!
Много е вълнуващо да имаш първа месечинка!
Ставаме на цяяяяяял месец!
Митачето Ви Благодари и ви черпи виртуално!




Надин  :balk_104:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #147 -: Декември 07, 2007, 12:46:12 pm »
Честита месечинка на Митачето, да е жив и здрав и много послушен! :)  :balk_16:

Каси, видях джуджето Хриско много е сладък. Ако не е тайна откъде му купихте костюма?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #148 -: Декември 07, 2007, 14:18:34 pm »
Честита месечинка на юнак Митак :wink:! Да е здрав и все така борбен!

Гери, костюмчетата ги уши една приятелка, която има детски магазин и шие от време на време. Страхотни са, освен това им уши и якета и гащеризони от светло-синьо кадифе, също са много хубави! По магазините трудно се намират по-малки хубави неща за зимата. Ако искаш ще ти съдействам за коледните одежди :wink::D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #149 -: Декември 07, 2007, 14:26:22 pm »
Каси, много ти е сладичко джудженцето... направо за корицата на някое списание!Сега си спомних миналогодишните джудженца на Зачатие. Тази година и ние ще направим такава фотосесия  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #150 -: Декември 07, 2007, 14:41:56 pm »
Моята Дара досега се люля в люлката и докато гледа "Бейби Айнщайн" заспа... сега искам - не искам ще стоя тихичко пред компа и ще си почивам...  :)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #151 -: Декември 07, 2007, 15:04:56 pm »
А моите от вчера само плачат и грачат, и все са гладни. Джуджето Хриско яде вече по 150мл. и търси още, и това през два часа, брат му тигърчето Мишко/защото плаче като тигърче/, също огладнява на 2 часа, но хапва по 120мл. И всичкото това и през ноща, по различно време. 8O Дали пък АМ-Нан1 не ги засища?
Или искат нещо готвено вече :wink: :lol:?

Setakap, завиждам ти благородно за тишината. Аз се нетърпение очаквам майка ми тази вечер да ме отмени поне тази нощ.

Междудругото, дайте мнение за кухненските роботи. Каква работа вършат и полезни ли са наистина! Харесах си на Мулинекс за 129лв. Някой да ползва такъв? Благодаря ви.
Хайде аз изчезвам, че пак надават вой!
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 15:08:05 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #152 -: Декември 07, 2007, 15:28:19 pm »
Аз имам робот на Филипс. Използвам го да режа зеле, да бъркам сместа за палачинки, за ренде и да изцеждам цитрусови плодове. Стои предимно в шкафа и събира прах... Най-много ми влиза в работа миксера - пасатор, бъркалка и миничопър за накълцване - компактен е и стои на плота - ползвам го поне по 6 пъти на ден...
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 15:29:50 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #153 -: Декември 07, 2007, 15:35:00 pm »
Аз ползвам "kenwood" и съм доволна.Купих го миналата година от Метро.Използвам го за зеле-от едната страна на ножа го режа,а като го обърна настъргвам морковите.Хувави сокове  и шейкове стават с него..абе с две думи доволна съм.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #154 -: Декември 07, 2007, 15:35:25 pm »
Честита първа месечинка на малкото юначе Митаче! Честито мамо Мишанта!
Касси, ще го изям това джудженце бееее!

Аз още веднъж благодаря за съветите. Купих кремчето на Мустела и чакам с нетърпение да се махнат крустите.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #155 -: Декември 07, 2007, 15:50:10 pm »
Честита първа месечинка на малкото Митаче!
Нека от тук насетне да му върви по мед и масло!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #156 -: Декември 07, 2007, 16:43:24 pm »
Мишенце, честита месечинка!  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #157 -: Декември 07, 2007, 16:59:43 pm »
Честити поводи и много здраве на малките.
Онази вечер направих Кристина водолаз...Толкова шава в коритото, че се топна леко под вода, толкова бързо стана, за секунди, но все пак си изкарах акъла. Не глътна вода, щото не се закашля и най-безцеремонно продължи да си лежи в коритото като бей. Много внимание трябва, ей и здраво държане, че са гъвкави като змиорки. От няколко дни махаме с ръце и това ни е най-интересното занимание. По някое време като се събуди и през нощта и започват едни тупалки по матрака. Яки пестници имаме. Отнех и едни дрънкали, които са с пластмяса и са по-тежички, че още е некоординирана и се пердаши по тиквата. С две думи изненади всеки ден.
Утре съм на корпоративно парти, ходи ми се да видя малко свят и за пръв път ще я приспива и къпе друг /майка ми/, а не аз и ми е много кофти. Може би трябва повече да се доверявам на най-близките за помощ, че немога вечно да съм до нея, но от дни разсъждавам как ще е утре, малко ми е кофти...
Поздрави на всички и весело настроение.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #158 -: Декември 07, 2007, 17:13:43 pm »
Честита първа месечинка на малкото мишле Митко :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #159 -: Декември 07, 2007, 17:27:03 pm »
Честита месечинка на Митачето!
Ех тази първа месечинка е най-емоционалната!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #160 -: Декември 07, 2007, 17:28:04 pm »
Joshi, аз лично ходя при д-р Благоева по същите съображения. Не ми се ще да занимавам д-р Владимиров с профилактични прегледи. А и на Благоева също имам страхотно доверие!
Да, това е вариант.Къде ходиш при нея, в клиниката или в Тина Киркова?

Мише, да ти е живо и здраво хубавото Митаче!
Каси,костюмчето е страхотно, а за джуджето да не говорим!Браво на приятелката ти.
Нина, утре приятно изкарване на партито!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #161 -: Декември 07, 2007, 17:52:07 pm »
Каси, благодаря за предложението, но ще се въздържа. Много сложно ще стане, така че ще правя джудже с подръчни средства ;). Иначе приятелката ти страхотно го е ушила!
Колкото до кухненския робот аз имам DOMO, подарък за сватбата и от тогава т.е. от 2 години и половина залежава в един шкаф. Само веднъж съм го ползвала, но от няколко дни обмислям да го изровя и да го тествам как е като сокоизстисквачка. Че ние ще се захранваме рано и педиатърката още на предната консултация каза да почвам да и давам сокче от ябълка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #162 -: Декември 07, 2007, 18:10:13 pm »
... Че ние ще се захранваме рано и педиатърката още на предната консултация каза да почвам да и давам сокче от ябълка...

Недей да бързаш с това захранване... Почети в специалната ни темичка, макар че в крайна сметка сама си решаваш...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #163 -: Декември 07, 2007, 18:19:22 pm »
Специални поздрави от Ема на малкото Митаче - да расте здраво малкото юначе!!!

Касита, срахотни снимки - пу-пу!

Нинка, и аз се изприщвам като си помисля да оставям Ема на грижите на друг, пък било и за 1 час - тичам по задачи като луда, прибирам се, тя си спи сладко-сладко при баба й  :oops: По въпроса за водолаза - аз мисля вече да напълня ваната за Ема и да дапочно с уроците по плуване  :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #164 -: Декември 07, 2007, 18:22:39 pm »
Момичета, да ви питам, след ваксината против Хепатит/2-ри прием/
има ли нещо такова, че не трябва да се къпем, спомням си нещо
но не съм сигурна. И друго, наистина ли след ваксина не се излиза навън?
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #165 -: Декември 07, 2007, 18:27:18 pm »
Каси, благодаря за предложението, но ще се въздържа. Много сложно ще стане, така че ще правя джудже с подръчни средства ;). Иначе приятелката ти страхотно го е ушила!
Колкото до кухненския робот аз имам DOMO, подарък за сватбата и от тогава т.е. от 2 години и половина залежава в един шкаф. Само веднъж съм го ползвала, но от няколко дни обмислям да го изровя и да го тествам как е като сокоизстисквачка. Че ние ще се захранваме рано и педиатърката още на предната консултация каза да почвам да и давам сокче от ябълка...
Надявам се не мислиш да захранваш на 2 месеца?
Поради каква причина вашата докторка настоява за това?
Каси, страхотни костюмчета!Още по-страхотни бебета.

целувки на малкото Митаче послучай първата месечинка

както и на всички сладки бебета

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #166 -: Декември 07, 2007, 18:37:31 pm »
Момичета, да ви питам, след ваксината против Хепатит/2-ри прием/
има ли нещо такова, че не трябва да се къпем, спомням си нещо
но не съм сигурна. И друго, наистина ли след ваксина не се излиза навън?

Няма проблем да спираш къпането и разходките
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #167 -: Декември 07, 2007, 19:09:23 pm »
Надинче, ние не сме спирали къпането изобщо, след нито една от ваксините. Откакто е роден е пропуснал веднъж, защото нямаше вода. А разходките пък съвсем не спирай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #168 -: Декември 07, 2007, 19:18:27 pm »
Пък нашето педи каза да не къпем. :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #169 -: Декември 07, 2007, 19:35:20 pm »
Сиа, до сега не сме пропускали къпане и не сме имали проблеми от това, че сме се къпали. Аз мисля че не е проблем ако се къпе. Поне на мен до сега не са ми изтъкнали довод, който да ме накара да отменя къпането. Ако е заради температурата - те така или иначе вдигат след ваксина. Ако е заради ръката - освен подутини не се е получило нищо друго. Не знам, прецени си, но аз не бих пропуснала.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #170 -: Декември 07, 2007, 19:53:31 pm »
Честита месечинка на Митко на Мишанта! И честито на всички дечица за всички празници! Аз напоследък спрях да пиша, защото едва насмогвам да следя на кого РД му дошъл, на кого месечинка! Да са здрави много, да вардват много родителите си!

Аз днес се чудя...Нали кърменето е на 3 часа? Хайде, между 2.5 и 4 часа според зависи... Едно време, когато са нямали часовници, как са знаели жените, че са минали 3 часа и е време за кърмене? На изгрев ще го накърмиш, на залез-пак, пък посредата-както дойде...На поискване ще да е било едно време...
Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #171 -: Декември 07, 2007, 19:55:47 pm »
Много Ви обичаме, ейййййййййй!



Безценни сте!
 :babydust:Отиваме при тортата с фоерверка! :babydust:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #172 -: Декември 07, 2007, 20:48:12 pm »
Ехееее, малкото Митаче изтърколило една месечинка :D Много здраве и радост в семейството да имате!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #173 -: Декември 07, 2007, 21:32:03 pm »
Надявам се не мислиш да захранваш на 2 месеца?
Поради каква причина вашата докторка настоява за това?

Ранно захранване имах предвид от 4 месец, а от 2 е само сокче между едно от храненията. Иначе педиатърката не настоява просто ме попита дали искам да захранвам бебето рано или късно, и аз съм решила да е ранно захранване.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #174 -: Декември 07, 2007, 22:20:19 pm »
Гери, щом искаш, започни от 4ти месец.
Но защо бързаш да даваш сок от толкова рано?
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #175 -: Декември 07, 2007, 22:59:02 pm »
Честита първа месечинка на Митачето. Да расте здраво и послушно дете, да радва и обичка мама и тати. :D

Аз започнах захранването на 4,5 м., но поради проблеми (кръв и слуз в изпражненията, предполагаема непонсимост за момента) отложих и започнах отначало на 6,5 м.Сокчета до ден днешен все още не съм дала, пробвах преди месец два, веднъж дваж резултата беше подут корем с болки тоест колики и обринато болезнено дупе. Тук Манхатън може да потвърди и при тях мисля от сокчетата имаше подобен проблем с дупето на Криско. Отделно Джам беше писала за сокчетата в темата за захранването, но все пак всеки решава с какво, кога и как да захранва.

Сега една питанка, тъй като се оказа, че по аптеките в Бургас-център немога да намеря продуктите на Бейби Кучоло, бихте ли ми подсказали къде мога да ги намеря, визирам вид продавалник, благодаря ви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #176 -: Декември 08, 2007, 11:22:10 am »
Ето ни и нас. Честита месечинка на Митачето. Да е живо и здраво и много да радва мама Мишанта и тати разбира се :D
Както винаги при мен купона е на шест. Две седмици се мъча да инсталирам една тъпа програма, която разбира се е нелегална, щото лицензирана е само 6000 долара. И така , качих 5 новички версии от които нито една не ми свърши работа, щото нямало тва дето ми трябва, имало го в старите. Можело да го изтегля, ама нали не е лицензирано. Та вчера с триста зора намерих тва дето търсих и познайте, ми трябва и да се работи на тва чудо. И снощи до 4 часа беше гадаене и УСПЯХ. Сега трябва и за защитата да се подготвя и току виж съм защитила във вторник и ми се е махнало и това от главата. За капак Монито я мъчат зъбчета и само се гушка и мрънка. Днес я оставих за 10 мин на баща и, резултата е чаша сок на килима в хола и цицина. А свекърва ми поне я подхванахме да започне да взима майка си за ден два при тях в седмицата, реши че тези дни ще са събота и неделя и познайте. Вече идва през седмицата, събота и неделя не идва да не би да и напомним. Две седмици си спести "гостито", днес пак я няма. Ще ми цъфне и тя в понеделник :bonk: А в сряда е рождения ден и на Монито. Поканили сме сутринта дечица, вечерта роднини и приятели. Много мил празник е това за нас. Искам всичко да е както трябва. Само че нещо почвам да издъхвам  Ако бях многоръкия Джо, който се дели на 3 щеше да е супер.:rockon: :bonk:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #177 -: Декември 08, 2007, 12:21:23 pm »
Ние днес ставаме на 2 месеца и по случая да ви почерпим...



Колкото до сокчетата ще ги почвам тоя месец. Но си се ръководя от бебето, ако тя не ги иска или има странични ефекти няма да и давам. Мен на два навършени месеца майка ми е почнала да ми дава сок и не е имало проблем. Съседката ми второ бебе гледа по тоя схема... А сока не се води захранване защото не замества нито едно от храненията. Но всеки сам си решава. Аз съм на принципа "Рано пиле, рано пее"...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #178 -: Декември 08, 2007, 12:51:31 pm »
Мен на два навършени месеца майка ми е почнала да ми дава сок и не е имало проблем.


Оооооо, и моята майка на два месеца ми е давала сокче от пресни ягоди и череши 8O и нищо ми е нямало. Ама аз моето дете не мисля да го тормозя толкоз рано. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #179 -: Декември 08, 2007, 13:01:13 pm »
:balk_16:Честита 2ра месечинка на  :sleepingbabygirl:Ели!



Много, много здраве и усмивки!

----------------------------------------------------------
А за захранването, всеки сам решава!
Аз по-късничко мисля на Митака да му давам такива благинки!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #180 -: Декември 08, 2007, 13:14:03 pm »
И на мене са ми давали рано сок4ета и слава богу ни6то не се е слу4ило и слава богу ,4е сас децата на саседката ти пак ни6то не се е слу4ило 6тото ако трябва6е не6то да се слу4и то води до траги4ен краи.Но все пак всеки сам си ре6ава как да отглежда детето си ,но савременната медецина е из4ислила (има си статистики )колко са алерги4ните слу4ая (от ранното захранване)докаде могат да доведат и как да ги избегнем има доста материали .Надявам се не се раководи6 от саседката ти как тя си отглежда  неините децата ,за6тото всяко дете е разли4но

4естита месе4инка на вси4ки де4ица  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #181 -: Декември 08, 2007, 16:03:12 pm »
Гери, честита месечинка на Ели!
По повод захранванията,водите и т.н. вчера комшийката ме обвиняваше, че ще си обезводня детето :?,защото и казах, че рядко предлагам водичка на Мики.Всеки сам решава за тези неща, важното е да са ни здрави дечицата.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #182 -: Декември 08, 2007, 17:38:51 pm »
Момичета,

когато правите сок с настърган плод и прецедено през марличка, как почиствате марличката след това? Позлвате нова всеки път или я перете? С какво-със сапун, с прах, ама няма ли да остане все пак по нея, а после пак сок да цедя???
Alexandra
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #183 -: Декември 08, 2007, 18:02:11 pm »
Момичета,

когато правите сок с настърган плод и прецедено през марличка, как почиствате марличката след това? Позлвате нова всеки път или я перете? С какво-със сапун, с прах, ама няма ли да остане все пак по нея, а после пак сок да цедя???
Изхвърлям я! Използвам марлички от аптеката...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #184 -: Декември 08, 2007, 18:26:05 pm »
Мари, сок - прясно изцеден, дадох за първи път на 1г. и една седмица. Не съм цедила с марля, но предполагам ако си купиш стерилни марлички от аптеката опаковани по отделно можеш да ползваш всеки ден нова.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #185 -: Декември 08, 2007, 19:18:15 pm »
БЛАГОДАРЯ ви мили момичета, макар и с огромно закъснение, за прекрасните пожелания.
Лейди и натеб да ти е живо и здраво момченцето, и името да се носи и споменава все с добро.

Колето изкара доста добре именния си ден, от превъзбуда вече втора нощ ми организира фиести, но айде - на празник - може  :lol: :lol:

Благодаря ви още веднъж! А на всички прануващи именници - много здраве и щастие
В очакване ....
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #186 -: Декември 08, 2007, 19:23:33 pm »
Marie, и аз да кажа, че сок Елица не е пила до годинката. Препоръчвам ти да даваш на бебенцето си плодови пюрета вместо сок. Ако си решила все пак да почнеш соковете, марлята не се нуждае от сапун, само с вода е предостатъчно.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #187 -: Декември 08, 2007, 20:46:02 pm »
Ееее, верно беше Никулден и сладкият ми зет беше именник! Леле, Фуси, малко на патерица-да ти е жив и здрав и много да ви радва! И на всички други деца-честито! Аз съм малко разсеяна напоследък.

ЗАЩО НЕ ДАВАТЕ СОКОВЕ НА ДЕЦАТА? Не можах да разбера-лошо ли е, какво? Моето си яде ябълката, облизва се.

Аз от цялата дандания със захранването и всички различни школи, тертипи и т.н., разбрах едно: най-трудно е да си решиш по коя схема ще караш, после е лесно. Карам си по класическата БГ схема, но с 4 месеца почти закъснение. То на човек вече да му се вземе ума от това отровно, онова-не бива, другото-не става, четвъртото-старомодно...Изпушвам вече, важното е детето да расте здраво!
Alexandra
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #188 -: Декември 08, 2007, 22:19:30 pm »
То на човек вече да му се вземе ума от това отровно, онова-не бива, другото-не става, четвъртото-старомодно...Изпушвам вече, важното е детето да расте здраво!

Тъй, тъй правилно си го рекла  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #189 -: Декември 08, 2007, 23:05:45 pm »
Мари, на първа страница в темата за захранването има статия, поствана от Джама, за соковете.Вярно тя е взета от Американската академия по педиатрия, но въпреки това, има логика в написаното.Соковете, давани на деца под 6 месеца, нямат никаква хранителна стойност.По-добре да се дава пюре от съответния плод.Вярно всички ние/като бебета/ сме започнали с ранната схема на захранване, но нали светът се развива.... и теориите търпят промени.

Но вие сами си решавате.

Поздрави на всички и целувки на дечицата
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 00:04:46 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #190 -: Декември 09, 2007, 11:51:49 am »
ЗАЩО НЕ ДАВАТЕ СОКОВЕ НА ДЕЦАТА? Не можах да разбера-лошо ли е, какво?[/quote]

Marie, ето тук е въпросната статия за соковете.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=6307.0

на мен лично ми се видя убедителна. аз сокове още не давам. Мартин яде цели плодове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #191 -: Декември 09, 2007, 13:09:50 pm »
Аз също не давам сокове,ядат си плодовете!
Даже напоследък ги слагаме в кремчето направо!
Сок от портокали им правя понякога.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #192 -: Декември 09, 2007, 13:28:13 pm »
Момичета, предстои ми да взема урина на Рая, знам, че се
продават специални контейнерчета/не знам дали така се наричат/.
Има ли нещо специфично което трябва да знам, кога се слага това нещо,
през ноща или сутринта, и колко време може да стои урината.
Ще и правят и ПКК, от пръста ли взимат кръв или от вената?
Благодаря Ви!

Честит имен ден на lisiche и ultra! Бъдете здрави и щастливи!
Честит празник на всички празнуващи!
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #193 -: Декември 09, 2007, 16:11:20 pm »
Надин, купуваш си найлоново колекторче за урина (нахокаха ме веднъж, като казах "контейнер", че това било друго) и съответно си купуваш и контейнерче (шишенце) за стерилна урина.
Доколкото съм запозната, на пазара има два вида колекторчета - немски, на "Виталис", около 1.60лв, които са унисекс и турски, около 0.50лв, които са с различно отворче - за момиченце и момченце. Като купуваш кажи изрично, че е за момиченце. Аз лично съм по-доволна от първите, по - удобни са ми за употреба.
Купи си няколко, за да имаш резервни, за всеки случай.
Урината е хубаво да е първа сутрешна и да бъде занесена до максимум час след взимането. Тъй като тези неща са малко относителни, щом става дума за бебе, не можем да сме 100% прецизни. Ето как правех аз. Съобразявам се с работното време на лабораторията иколко време ще отнеме на таткото да я занесе до там. Съответно изчислявах в колко да събудя бебето, измивам го старателно с топла вода (много старателно, разтвори устничките да видиш да няма насъбрала се урина, ако има трябва внимателно да я отстраниш), подсушавам и тъйкато е много вероятно бебето да се изпишка, изчаквам малко със стерилното отворено шишенце в ръка и ако почне да пишка, подлагам шишето да се напълни. Ако не се изпишка, залепям внимателно колекторчето, слагам памперса, не го стягам много и чакам и проверявам често, за да не застои урината там. като видя, че се е напълнило, отлепям, като внимавам да не го изсипя и преливам в стерилното шишенце.
Имай предвид, че и малко количество, е достатъчно.

Кръвта се взема от пръстчето.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #194 -: Декември 09, 2007, 16:27:32 pm »
Цветенце, много благодаря за подробното обяснение :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #195 -: Декември 09, 2007, 22:32:47 pm »
Отворили са нов детски магазин Джъмбо се казва на пресечката на България и Тодор Каблешков до Била. Днес ходихме там и има страшно много неща при това не само детски и цените са нормални. За тия които искат да си правят бебетата на джуджета има костюми, ние взехме за Ели, е не е като на Хриско на Каси, но върши работа...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!