0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #120 -: Декември 06, 2007, 13:02:37 pm »
Честито на всички именници днес! Да са живи, здрави и щастливи!
Девойки, я ме светнете по какъв повод Деси е имала имен ден? Едната ми сестра се казва Десислава и никога не сме празнували имен ден, сега чувам за пръв път.
<br />[link=http:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #121 -: Декември 06, 2007, 13:10:12 pm »
Честит имен ден на всички горди носители на Николоподобни имена.
Колето Фусин и Виктор-Николата Лейдин да си носят с гордост имената и да ги предават на внуци. :D
Честито и на всички големи именници.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #122 -: Декември 06, 2007, 14:32:57 pm »
Да са живи, здрави и щастливи всички именици! Весел празник! На мен ми е много любим - татко е рибар (и лови, и приготвя), брат ми - Ники, сватбата, само малката не можах да я докарам на тая дата :lol: :wink:
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #123 -: Декември 06, 2007, 14:44:24 pm »
Честито на всички именяци.Да са здрави и щастливи и носят с гордост името си.

За Десиславин ден незнаех, че е бил вчера, сестра ми се казва така, но никога не е празнувала. Аз за първи път чувам/виждам от форума за именния ден, ама няма нищо лошо де, айде на Деската честито на патерици.

Сега да се оплача, нашият татко вчера сутринта ми изкара акъла. Събуждам се, а той диша тежко, пуфти идва му да реве. Ужасена скачам от леглото и какво да ви кажа, уплаших се до смърт. Оказа се дископатия и от вчера лежи неподвижно, днес е малко по добре и вече прави опити да се изправя, но още го боли.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #124 -: Декември 06, 2007, 14:52:41 pm »
Честит празник на Никола на Фуси и на Виктор-Никола на Лейди!!!
Да са ви здрави и весели дечицата!
Гери,Боровинке, и на вас честито на празнуващите в семействата ви!


От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #125 -: Декември 06, 2007, 15:08:54 pm »
От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.

Ох и аз имах доверие само на д-р Даскалов и когато родих продължих известно време да го "тормозя", обаче ми беше съвестно и си наложих да не го притеснявам повече с моите притеснения, все пак той е доста ангажиран. Много ми беше трудно да избера лекар за детенце. Ходих при най добрите в Бургас, но по стечения на обстоятелствата го обърха тотално и ни отне месеци докато се нормализират нещата.Чудех се какво да правя и къде да го водя и точно тогава се появи д-р Бърди. Страшно съм му благодарна, оправихме детенце с много търпение. Отново "Зачатие" ми помогна в труден за мен период. Щастлива съм че го има, доволна съм че мога да попитам за съвет и останалите мами от тук. Ценя и се вслушвам в съветите им и заедно с д-р Бърди се опитвам да бъда добра майка. Така мила Joshi ще мине време и ще се довериш на друг лекар, но този път педиатър. Пожелавам ти да е съвсем скоро, дай боже.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #126 -: Декември 06, 2007, 15:11:19 pm »
Аз също съм пациентка на д-р Владимиров и само и единствено на него имам доверие, също съм си мислела, че не е честно да отнемам от времето му след като родих. Но за 1 г, съм ходила 2 пъти и то не без повод разбира се. Не мисля, че ще има проблем, напротив, предполагам и той иска да знае какво се случва с нас-неговите пациенти. А дай боже и друго детенце ще искаме да имаме, пак той ще помага :D
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #127 -: Декември 06, 2007, 15:12:49 pm »
Сега да се оплача, нашият татко вчера сутринта ми изкара акъла. Събуждам се, а той диша тежко, пуфти идва му да реве. Ужасена скачам от леглото и какво да ви кажа, уплаших се до смърт. Оказа се дископатия и от вчера лежи неподвижно, днес е малко по добре и вече прави опити да се изправя, но още го боли.


Перденце, да глътне Аулин таблетки, аз съм с 2 дискови хернии и за ей такива кризи това ми помага, ама гледам само в краен случай да го вземам. Първият път като ме събори това чудо с 1 опаковка, за 5 дена по 2 пъти на ден по 1 таблетка и се оправих. Но заболяването е хронично и Аулина е временно лечение, просто трябва да се внимава с вдигането на тежки неща с навеждането и другото е да се правят коремни гръбни преси да заякнат мускулите.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #128 -: Декември 06, 2007, 15:13:56 pm »
Честит имен ден на всички именници!!! да са живи и здрави!!!
Аз също имам повод да почерпя - баща ми и любимият ми племенник носят това страхотно име НИКОЛА!!!  :bori_009: :bori_006:  beer:: :balk_15:



От няколко дни ми се върти един въпрос в главата.Кой сега ще бъде мой лекар след като родих?Имам доверие само на един лекар - д-р Владимиров.Той беше Моят Доктор.Но сега не бих искала да го притеснявам, знам колко е зает.Сега към кого да се обръщам, когато нещо ме притеснява или за профилактични прегледи?Как ще намеря друг специалист, на когото да се доверя?Пак ли ще се лутам от един на друг лекар?Споделете при вас как е.
Ами аз пак ще си ходя при "моя" доктор... и без това, тук в Русе няма при кого да отида... всички са...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #129 -: Декември 06, 2007, 15:19:11 pm »
Честито на всички именници, на полуадаша ми Виктор-Никола на Сватята и на адаша Колето на Фуси. Да са живи и здрави всички и семействата им. И от мое име се чукнете за здраве!

Перденце, с обезболяващи е до време - прати го на лекар, скенер, снимка.... От това не се мре, споко, но се страда сериозно. Майка ми е с операция от дискова херния, след като години наред се мъчи и накрая и двата и крака отказаха да се движат. Идете на лекар, може де се овладее рано, терапии, отслабване ако се налага. Да оздравее!
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 15:24:35 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #130 -: Декември 06, 2007, 15:27:42 pm »
Честито на всички малки и големи именници! Да са живи и здрави и да си носят дълги години с чест името!
На всички, които празнуват днес - весел празник и много положителни емоции!

Аз да се оплача - отразихме днес първото бръснене на малчо. Така че внимавайте много какво и къде се оставя. Заварих моя шемет в банята с на баща си самобръсначката, нищо че е на високо и уж не я стига. Та си имаме една резка сега на брадичката от опита :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #131 -: Декември 06, 2007, 21:11:21 pm »
Ганка голям сладур твоя палавник. Мъж ще става рано рано :lol:.
Монито вече се катери и разхвърля здраво. Днес цяла сутрин чистене и после за един час всичко беше в играчки, дрехите от трите шкафчета на гардероба бяха навън,отвори капака на джипа и дръпна клемите на акумулаторчето и като подбра елхата вече я наказах 10 мин сърдене и рев в кошарата. Носи си якето и обувките да излизаме на вън и когато не я изкарам познайте, ходим из къщата и което е НЕ го правим и пипаме, това съпроводено с пищане и мрънкане. Днес ме подлуди направо :o Страшен характер и инат. Не съм вярвала че детенце на годинка е способно на подобни неща. Все си мислех че към две годинки почват да тарикатеят и да се инатят :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #132 -: Декември 07, 2007, 10:05:36 am »
Joshi, аз лично ходя при д-р Благоева по същите съображения. Не ми се ще да занимавам д-р Владимиров с профилактични прегледи. А и на Благоева също имам страхотно доверие!
Лидия,  :lol: :lol: ината си е инат и едва устисква до втората годинка. Ще ни се на нас да е така, но не би :? Ей го и Валери - нося го на ръце, за да му обуя обувките, обаче преминавайки от стая в стая човека се оглежда по високите местенца вкъщи и като види нещо започва да се дърпа към него и да пищи с все сила ако не му го дам....Ми да си пищи пък, по-добре да прегракне, отколкото да си навреди :wink:
Сега сме на вълна каквото и да му попадне в ръцете да го хвърля и да вика "па-на". Ама ако не му го подадеш.....леле :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 10:10:12 am от via »


*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #133 -: Декември 07, 2007, 10:11:53 am »
Здравейте,скъпи мами!Имам нужда от помощ.Искам да купя на кръщелницата ми/8м за Коледа ринг за игра. Може и да бъркам точно как се казва това съоръжение.Става въпрос за правоъгълно заграждение,в което се оставя бебчето да си играе,докато майката домакинства.Проверих вече в 7-8 сайта,но не открих такова чудо,явно бъркам наименованието.Потеже вие сте по-ориентирани в тези неща,ще съм ви благодарна,ако ми помогнете!Желая ви хубав ден!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #134 -: Декември 07, 2007, 10:28:06 am »
Жекова, кошара за игра ли имаш предвид?
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=23_70 примерно
Ако това търсиш, имай предвид, че по-големите бебета може да откажат да стоят затворени. Има изследвания, че е най-добре бебето да бъде поставяно още от 4-месечна възраст в кошара, за да свикне с нея.
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 10:30:55 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #135 -: Декември 07, 2007, 10:30:55 am »
Жекова, не знам, дали става дума за това:

http://www.mothercare.com/gp/product/B000JFC978/sr=1-5/qid=1197015801/ref=sr_1_5?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42869041&mcb=core
http://www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=0027793

Като първото има и в Премама, но не открих линк в сайта. Имат го в каталога.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #136 -: Декември 07, 2007, 10:35:15 am »
ultra,White,благодаря!Има ли магазин на Премама в България?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #137 -: Декември 07, 2007, 10:39:03 am »
Жекова, има магазин на Премама в София и Варна.
но такива изделия предлагат и други фирми, разбира се.

аз лично оставях сина си до година и 2 месеца в кошарата за игра по няколко пъти на ден за по 20-30 минути. играеше си, а аз можех да свърша нещо.
сега вече, разбира се, кошарата отпадна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #138 -: Декември 07, 2007, 10:42:49 am »
Магазинът на Премама се намира зад Булбанк на бул. Тодор Александров 11. Можеш да търсиш и от кошарите за път (платнените), но с по-квадратен размер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Почват празници 03.12-09.12!
« Отговор #139 -: Декември 07, 2007, 10:48:48 am »
Благодаря,jam!Семейството се отделя от бабата и дядото-влизат в нов дом,мисля че това ще е практичен подарък за жена,която занапред ще гледа детето без чужда помощ.Надявам се да споделите опит./Много е приятно да избираш подарък за малко човече!/